Agenda S tad en Omgeving. Qemewtzcadeu. Wzex&ecicht Bioscopen. 7.30 uur, Victoria-Theater, tot en met Donderdag eiken avond hal! 8, hoofdnum mer Geen geld... toch liefde (kom.), hoofd rollen Max Hansen en Jenny Jugo. Toegang voor personen boven 18 jaar. Woensdagmiddag half 3, vertooning avondprogramma. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag eiken avond half 8 hoofdnummer Juffrouw Kerkmuis (blijspel)hoofdrollen Gretc Mosheim, Paul Hörbiger, Frits Grunbaum Toegang voor personen boven 18 jaar. Stedelijk Museum Br eed straat. Eiken dag tot en met Vrijdag ge opend van 912 en 1.303.30; Zaterdags van 9—1Zondags gesloten. Woensdag 28 September. 8 uur, café Central, vergadering 8-Octo ber-vereeniging. Donderdag 29 September. 8 uur, Witte Kruisgebouw, vergadering afd. Alkmaar Witte Kruis. 8.15 uur, Groote Kerk, concert, viool Dicl; IJ. Vos, orgel K. Piket Weeserik. BOTER IN KOELHUIZEN. Erkenning als koelhuishoude<- noodzakelijk. De crisis-zuivelcentrale brengt onder de aandacht van belanghebbenden, dat ingevolge de beslissing van den minis ter van economische zaken en arbeid van 26 September j.1. verboden is het voorhanden hebben van boter in een koelhuis, waarvan de houder niet door de crisis-zuivelcentrale is erkend. On der koelhuis wordt verstaan een ruimte, waarin 1000 K.G. boter of meer wordt gekoeld en is opgeslagen. Hieruit volgt, dat ook degenen, die in eigen koelhuis of koelcel 1000 K.G. of meer boter heeft opgeslagen, verplicht zal zijn erkenning als koelhuishouder aan te vragen. Niet als koelhuis wordt beschouwd een ruim te, in gebruik bij een zuivelfabriek voor zelf-geproduceerde boter, die niet lan ger dan 14 dagen in die ruimte over blijft. Aanvragen om erkenning kunnen worden ingezonden bij de crisis-zuivel centrale Laan van Meerdervoort 84 te 's Gravenhage. Aan den erkenden koel huishouder wordt o a. de verplichting opgelegd om geen boter uit het koelhuis te doen uitgaan welke niet is voorzien van vereischte merken of vergezeld van een door of vanwege de centrale af te geven geleideti jet. Ingevolge bovenaangehaalde beschik king is tot en met 1 October a.s. toege staan buiten een koelhuis waarvan de houder niet is erkend boter vervoeren, naar een koelhuis waarvan de houder wel is erkend, mits de partij is verge zeld van een geleidebiljet door de cen trale gegeven. DE RIJKSOPVOEDINGSGESTICHTEN. De minister over de nieuwe per soneelsformatie. Op vragen van het lid der Tweede Kamer den heer Van Braambeek in verband met de voorgenomen opheffing van het instituut der opvoedende ambtenaren aan de Rijksopvoe dingsgestichten voor jongens met ingang van 1 jan. 1933, heeft minister Donner o.m. ge antwoord, dat hij niet van oordeel is, dat de opheffing van het instituut der opvoedende- ambtenaren aan de Rijksopvoedingsgestich ten voor jongens het peil der verpleging moet doen dalen, en wel eensdeels omdat, blijkens de ervaring, de met de invoering van het in stituut beoogde verheffing van dit peil in de practijk niet is verkregen, anderdeels uit hoofde van de resultaten, welke worden be reikt aan de Rijksgestichten, waar het insti tuut tot dusverre niet is ingevoerd. Dat strijd wordt gezien met de bedoeling van art. 96 van het Rijksambtenarenregle ment, vloeit voort uit een niet geheel juiste op vatting van den reorganisatiemaatregel. De hier genoemde beambten in algemeeneri dienst worden niet ontslagen, omdat hun plaatsen moeten worden ingenomen door hen die thans den rang van opvoedende ambtena ren en leeraren bekleeden, maar de geheele organisatie van den gestichtsdient wordt ver anderd, in dien zin, dat de gewone leiding der verpleegden in vollen omvang, evenals bij de tuchtscholen, wordt opgedragen aan onderwijzers, werkmeesters en beambten in algemeenen dienst (welke laatsten in ver band met hun afwijkende taak ook hooger gesalarieerd zijn dan de tegenwoordige be ambten in algemeenen dienst bij de Rijksop voedingsgestichten). De huidige functie van beambte in alge meenen dienst bij de Rijksopvoedingsgestich ten komt dientengevolge te vervallen; wat van hun werk overblijft, behoort tot de taak van beambte voor huishoudelijke diensten Vandaar, dat zij in dien rang naar behoefte weder aangesteld kunnen worden. De minis ter heeft in het belang der betrokken ambte naren overwogen, of bedoelde, in verband met de algemeene versobering van den opzet dezer gestichten noodige reorganisatie ver kregen zou kunnen worden door een uitster- vings-systeem, maar hij heeft daarvan, waad de noodzakelijke wijzigingen ook aard van werkzaamheden en diensttijden betreffen moeten afzien. Wel heeft hij, door opwacht- geldstelling, getracht, practisch het uitster- vings-systeem zooveel doenlijk te benaderen, en hij is bereid, nader te overwegen, in hoe verre bij de uitvoering van den maatregel, zonder dien zelf te schaden, hierin wellicht nog iets verder zou kunnen worden gegaan, ook ten aanzien van de vervanging van vas ten dienst in dienstverband op arbeidscon tract. De reorganisatiemaatregel zelf is niet van zoodanigen aard, dat de minister aanleiding heeft gevonden daarop het advies van de Bij zondere commissie en de Centrale commissie voor georganiseerd overleg in te winnen. Wel zal hij met laatstgenoemde commissie in overleg treden omtrent de in verband hier mede noodzakelijke wijziging van het Bezol digingsbesluit. De bijzondere commissie zal d"ze zaak over enkele dagen bespreken. Die b smeking zal. ofschoon zij niet den maatre^ gel zelf zal kunnen betreffen, wellicht leiden tot het aanbevelen van modificaties waarme de de minister gaarne, voor zooveel zulks doenlijk is, rekening wil houden Intusschen kan hij geen opschorting van zijn plannen toezeggen, omdat dit noodwendig zou leiden tot vertraging in de maatregelen, vereischi voor de buitendienststelling van het Rijksop voedingsgesticht te Avereest, en deze maatre gelen onverwijld verder moeten worden voorr bereid en ten uitvoer gelegd. Op bovenstaande gronden is het den mi nister niet mogelijk den termijn, binnen wel ken belanghebbenden moeten kenbaar maken of zij er de voorkeur aan geven niet in den lageren rang herplaatst te worden, nader te verlengen. PULCHRI STUDIO TE DEN HAAG. Tentoonstelling 250-jarig bestaan. Prinses Juliana zal Donderdagmiddag om 2.15 uur de plechtige opening bijwonen in Pulchri Studio te Den Haag van de tentoon stelling ter gelegenheid van het 250-jarig be staan van de academie van beeldende kunsten. STEUNVERLEENING IN NATURA. Een staatscommissie ingesteld. De minister van staat, minister van bin- nenlandsche zaken, heeft thans ingesteld een commissie, aan welke wordt opgedragen na te gaan en der regeering van voorlichting te dienen over de vraag, of niet, gelet op de moeilijke tijdsomstandigheden, het tijdstip is aangebroken, dat, teneinde tot een meer doel treffende besteding van de overheidsgelden te komen, de hulp welke aan werkloozen wordt verleend, geheel of ten deele in natu- ra zal dienen te worden verstrekt. Tot lid en voorzitter dezer commissie is benoemd de heer J. M. J. H. Lambooy, bur gemeester der gemeente Hilversum, en tot lid en secretaris G. W. F. v. Hoeven, rijksinspec teur voor de steunverleening. Tot leden werden benoemd de heeren H. J. Borghols te Den Haag, A. C. de Bruyn te Utrecht, C. H. Klaassen te Amsterda.n, F J. Claes te Den Bosch, Jac. Groen Azn. te Z- scharwoude. K. Kruithof te Utrecht, F. V. Valstar te Naaldwijk, Meijer de Vries, hoofd inspecteur voor de werkverschaffing, F. M. v. Walsum te Rotterdam en J. Westrik :e Barneveld. Tot adjunct-secretaris is benoemd mr. J. H. J. Schouten. De oord. De voorzitter, mr. Leesberg, opende met den christelijken groet. De boeken van den penningmeester, den heer Wijnands. waren prompt in orde. De heer Veltman acht er een zeer gunstig rapport over uit totale ontvangsten hadden bedragen 922,96; er was een kassaldo van f 7.37. ir was het vorig jaar aan contributie ont vangen f 683,75. Van de 1271 aangeboden kwitanties waren 73 onbetaald terug ont vangen. Het ledental bedraagt 1198. Hierna volgde, behandeling van het con cept-program van de R.K. Staatspartij. En kele opmerkingen werden gemaakt; overigens kon de vergadering er zich mee vereenigen Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. De grondtoon, die hier te beluiste ren viel was, dat men zich vaak niet al te best vereenigen kar, met de inkomens van vele hooge ambtenaren. Ook achtte men het tegelijk bekleeden van verschillende ambten met groote salarissen, uit den 'oooze. Hierna sluiting met den Christelijken groet. De vergadering was door 60 personen bezocht. VERGADERING ALG NED ZLIVEL- BOND. Prins Hendrik zal tegenwoordig zijn Prins Hendrik is voornemens morgen op de aigemeene vergadering van den Alg. Ned. Zuivelbond, welke onder voor zitterschap van dr. Posthnma in Tivoli te Utrecht wordt gehouden, de bespre kingen bij te wonen aangaande de posi tie van het veehouders- en zuivelbedrijf in vej-band met de huidige wereldcrisis. BRAND. Boerderij rj brand. Hedenmiddag omstreeks 1 uur is brand uitgebroken in de kapitale boe renhofstede van den heer Mol te Katten- dtjke. De boerderij is tot den grond toe afgebrand Persoonlijke ongevallen kwa men niet voor. EEN KIND ZOODANIG MISHANDELD, DAT DE DOOD VOLGDE. Begraven in een dijk onder de gemeente Moordrecht. De arrondissements-rechtbank te Utrecht heeft hedenmorgen uitspraak gedaan in het strafproces tegen de 26-jarige koopvrouw en een 35-jarige schipper, verdacht van het toe brengen van zwaar lichamelijk letsel, althans van zware mishandeling den dood tengevolge hebbend op een ongeveer 5-jarig meisje, wier lijkje zij later onder de gemeente Moordrecht hebben begraven. Nadat de officier tegen den man 4K> jaar gevangenisstraf had geëischt en tegen de vrouw (d moeder van het kind) 2 jaar en 8 maanden, verwees de rechtbank de zaak echter terug naar den rechter-com missaris, teneinde een nader onderzoek in te stellen naar de schuldvraag, zulks in ver band met een ingekomen brief van iemand die tot dusver nog niet was gehoord. Veertien dagen geleden werd deze zaak opnieuw door de rechtbank in behandeling genomen en dezen keer eischte de officier tegen den man 4 jaar gevangenisstraf en tegen de vrouw 1 jaar. De rechtbank, uitspraak doende, ver oordeelde heden den man tot 4 jaar gevange nisstraf en sprak de vrouw vrij daar zij het haar ten laste gelegde niet bewezen achtte. GESLAAGD. Bij het Zaterdag te Amsterdam gehouden examen ter verkrijginf van het politiediplo ma, slaagden de heeren K. v. d. Wal, thans agent van politie te Schiebroek en D. Wie dijk te Alkmaar voor het diploma met aan teekening,, terwijl de heer T. Walta te Eg mond aan den Hoef het diploma verwierf PAARD OP HOL Van den bestelwagen van den dienst Ier Ned. Spoorwegen geraakte gistermiddag ongeveer 4 uur bij den Achterweg een paariJ op hol. Het dier rende met den wagen achter zich aan over de Bierkade, waar de wagen tegen de sigarenwinkel van den heer Van Vliet op den hoek van de Turfmarkt botste. Daarna werd het dier door een voorbijganger ge grepen. De wagen was ernstig beschadigd. De koetsier was er bijtijds afgesprongen. Het paard bekwam geen kwetsuren van beteeke- nis. R.K. KIESVEREENIGING. Gisteravond hieïd de R.K. kiesve re omging ..Vrijheid en Recht" haar jaarvergadering in het St J ozejg ezeiieahuis op. t Verdronken- EEN DEPUTATIE VAN DE POLITIE NAAR DEN HAAG. Bij de begrafenis van deo op zoo laffe wijze vermoorden agent Baas in Den Haag was heden ook het Alkmaarsche politiecorps ver tegenwoordigd. Daar de agent Baas christelijk georgani seerd was, zijn twee leden van de Alkmaar sche afdeeiing dezer organisatie, n.1. de hoofd agent Roorda en de agent Kaai naar Den Haag. gegaan. Namens het geheele corps heeft de adj. inspecteur Maarleveld zich daar bij aangesloten. Het corps heeft namens de Alkmaarsche politie een krans gezonden. VERLOTING AFD. ALKMAAR VAN DE HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Bij de gister gehouden trekking van de verloting de:- afd. Alkmaar van de Holl. Maatschappij van Landbouw is de hoofdprijs, 2 vette koeien, op no 1959 gevallen (winnaar de heer de Koning uit Deemster), de 2e prijs, een vette koe viel op no. 9424 (winnaar de heer W. Rakkum, alhier) en de 3e prijs een elec- trische waschmachine op no. 2391. la naar Oudorp. H. Hoekzema, z.b., R., vr.n Comansstraat 25 naar Amsterdam. A de Rooij, niet vertrokken naar 's-Hertogen- bosch, doch won. Ie Kabelstraat 13. J Mossel, leeraar H.B S., N.L., en gezin, van Kennemerstraatweg 165 naar Heiloo. C Hoogzaad, dienstbode, R.K., van van Ever- dingenstraat 18 naar Heerhugowaard. M J. M. Netten, z.b., R.K., van Apneisteeg 1 n Culemborg. C. Konijn, winkeljuffrouw, R.K., van Baansingel 22b naar Bussum. R. M. van Mastrigt, R.K., van Metiusstraat 15 naar Wognum. M. M. D. Staa, R.K., van 2e Kabelstraat 12 naar Amsterdam. W. Korte, slager, R.K., van Verdronkenoord 94 naar Oudendijk. C. E. Rahder, z.b., geen, van Costerstraat 19 naar Leiden. A. de Caluwé, spoorwegarbeider, geen, en ge zin, van Helderscheweg 25 naar Leeuwar den. T. v. Twuiver, telefoniste, N.H., van Snaarmanslaan 9 naar Oudorp. J. Horio, z.b., R.K., van Karnemelksbuurt 12 naar St Pancras. C. E. L. Wijkhuizen, off. L. d H., van Limmerhoek 40a naar Hengelo (O.) A. Stapersma, kapiteine L. d. H., van Lim merhoek 40a naar Haskerland. G. J. Dek- cer, chauffeur, R.K., van Bergerweg 36 naar ïgmondbinnen. G. A. de Leij, chocolade werker, geen, en gezin, van Kwakelpad 16 naar Oudorp. C. J. Beemsterboer, zonder geroep, R.K., van Clarissenbuurt 1 naar Am sterdam. H. Scholtens, dienstbode, geen. van Verdronkenoord 109 naar Onstwedde. Echtg. A. G. F. Kroon, z.b., R.K., van Schaepmankade 13 naar Heiloo. BIOSCOOPVOORSTELLINGEN. De bioscoop-exploitatie Hollandia te Haar lem, specialiteit voor bioscoop aan huis, ver- eenigingen, scholen en patronaten zal dezen winter te beginnen met 2 October a.s. elke week twee voorstellingen geven in de Rustende Jager te Bergen. SCHAPENEXPORT. Men schrijft ons: Maandagmiddag was er een ongewone schapenmarkt op het Waagplein. Ten behoe ve van Fransche levende schapenuitvoer na men de heeren A. v. Loenen en H. Thiesz, exporteurs te Rotterdam en Hoorn, een 130 schapen over. Hoewel qr een 200-tal aange voerd waren, mees: de .jrest als ongeschikt terzijde gesteld wordeif. Het was de wensch alleen ooien over te némen, opdat gewenschte productiebeperking, in ieder geval geen uit breiding in het oog zou springen. Derhalve liet men de niet gevraagde gesneden rammen staan, evenals het ongeschikte exportartikel als te oud, te vet, te mager of uit een uier. De prijs welke aangeboden werd, nl. 45 ct per K.G. slachtgewicht, was bevredigend, zoodat alle aanvoerders, wier schapen getaxeerd werden deze ook overgaven. Menige coöperator yroeg zich af: zou op een dergelijke wijze de geheele export niet kunnen worden. Of dit echter het geschikste exportproduct was is een vraag. DE WEG ALKMAAR-EGMOND AAN DEN HOEF. In verband met den zeer slechten en ge vaarlijken toestand van den weg van Alk maar naar Egmond aan den Hoef, hebben de A. N. W. B. en de K. N. A. C. aan B. en W. v?n Alkmaar verzocht een spoedige ver be!eïi"$ te willen bevorderen STAATSLOTERIJ. Bij den aanvang van de 461e Staatsloterij is benoemd tot collecteur der Staatsloterij te Den Haag de heer J. de Jongh, thans in een zelfde functie hier ter stede. Of de hierdoor ontstaande vacature weder vervuld zal worden, is nog niet bekend. LICHT OP! HcLimvond voor rijwielen en moto ui gen en andere voertuigen te 19.16 uui lubt op- VERTROKKEN PERSONEN: E. J. Schipper, R.K., van Laat 134 naar Bergen (N.H.). Echtg. J. Turksma, z.b., geen, Oudorperdijkje 26 naar Amsterdam. J. P. M. Ritter, hoofdverpleegster, Rem., van Wilhelminalaan 11 naar Goes. Echtg. W. Kominek, dienstbode, R.K., van Voordam 10 naar Essen (D.) A. W. Boersen, kantoor bediende, en gezin, R.K., van Molenbuurt 10 naar Heiloo. J. Scsuijff, N.H., van Pay- glop 9 naar Diemen. F. Reus, z.b., R.K., van Heiligland 20 naar Amsterdam. G. Pool, koopman, geen, van Liefdelaan 8 naar Bergen (N.H.) K. van Til, z.b., N.H., van Ritsevoort 7 naar Delft. J. L. H. Haze- loop, onderwijzer, N.H., van Westerweg 96 naar Medemblik. M. J. A. Groothuizen, onderwijzeres, R.K., van Verdronkenoord 103 naar Bloemenzaal. E. Grau, z.b., D.E., van Nieuwsloot 32 naar Duitschland. W. F. Andriessen, leeraar H.B.S., geen, van Steijnstraat 35 naar Winterswijk. H Schot, dienstbode, N.H., van Waterschaps straat 10 naar Schermerhorn. H. A. El- ling, dienstbode, R.K., van Doelenstraat 13 naar Dortmund (D.) J. J. Meijer, fabrieks arbeider, R.K., van Kennemerstraatweg 64 naar Wormer. J. J. Helder, z.b., geen, van Langestraat 43 naar Parijs (Fr.) J. L Zeitz, z.b., R.K., van Luttik Oudorp 40 naar Amsterdam. C J. Kicft, z.b., R K., van Zevenhuizen la naar Amsterdam. C. de Waard, typograaf, geen, van^St. Annastraat EGMOND-BINNEN. Maandagavond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burge meester Bos. Alle leden zijn aanwezig. Alvorens tot het behandelen der agenda over te gaan zeide voorzitter: Op mij rust allereerst de zware plicht hem te herdenken, die in ons menschenoog te vroeg is heenge gaan. Ik dank de heeren namens de weduwe voor de belangstelling en laatste eer hem be wezen en breng hem tevens hier dank voor wat hij voor de gemeente is geweest. Jaren is hij wethouder geweest, de laatste jaren raadslid en een raadslid dat wij noode mis sen. Een groot spreker was de heer Groo: niet, maar door zijn onbevangen oordeel, zijn eerlijke persoon en oprechte gedachten was hij bij allen in hooge eere. Zijn nagedachte nis zal zeker nog jaren blijven. Zijn ziei ruste". Vervolgens werd een commissie benoemd om de geloofsbrieven na te zien van het nieuwe raadslid de heer van Dam. De vergadering werd eenige oogenblikken ge schorst, waarna de commissie verklaarde de stukken in orde bevonden te hebben en werd tot toelating als raadslid van den heer van Dam besloten. De heer van Dam kwam daarna binnen en legde de gebruikelijke eed af. Hierna sprak de voorzitter den nieuwbe noemde toe, met eenige hartelijke woorden, die door den heer v. Dam beantwoord wer den. Hierna werden de ingekomen stukken be handeld: de goedkeuringen van de verordeningen op de heffing van vergunnings- en verlofs recht werden voor kennisgeving aangeno men; van den minister was een schrijven inge komen meldende, dat het Rijk 55 bij draagt in de kosten der werkverschaffing Eenige van de voorwaarden zijn, dat de tewerkgesteld hoofd van het gezin of kost winner moet zijn. Het loon bedraagt bij flink werken 28 cent per uur. Er mag 50 uren wor den gewerkt. Voor regendagen is het loon iets minder. In de ziektepremie moet een vierde deel worden verhaald op den arbeider B. en W. stelden voor deze voorwaarden te aanvaarden, het loon is wel iets minder dan het vorig jaar, maar voor een plattelandsge meente toch niet ongunstig. Er werd nog even gediscussieerd over het regenverlet, ziektepremie en het niet aan merking nemen van groote gezinnen, daarna besloot de raad echter de voorwaarden aan te nemen. Een verzoek om subsidie door de Malaria bestrijding voor 1933 werd terzijde gelegd voor behandeling bij de begrooting 1933. De goedkeuring suppl. begrooting 1931 werd voor kennisgeving aangenomen. De rekening van het Algemeen Armbe stuur van Wimmenum is binnengekomen en sloot met een batig slot van 117,17. Van den Districtsarbeidsbeurs te Alkmaar was bericht ingekomen, dat geen bezwaar be staat den heer A. P. de Nijs voor te dragen als agent der Arbeidsbemiddeling. B. en W stelden voor den heer de Nijs, die volontair ter secretarie is alhier, tot agent aan te wij zen. De heer Bras vroeg of er niet iemand in de gemeente was te vinden. De voorzitter antwoordde, dat het niet zoo gemakkelijk is iemand te vinden, die over dag tijd beschikbaar heeft. De heer Straathof zou ook liever gezien hebben, dat het een inwoner was geweest spreker vroeg tevens voor hoelang de be noeming gold, waarop de voorzitter ant woordde, dat dit van jaar tot jaar liep. Nog werd geïnformeerd naar de bijdrage in deze kosten van het Rijk en het salaris van den agent. Dit laatste was reeds in een vorige zitting besproken en bepaald op 200 De bijdrage van het Rijk bedraagt 40 De heer de Nijs werd dan z.h.st. tot agent genoemd. Van het Hoogheemraadschap was een ont werp-raadsbesluit ingekomen tot aankoop van eenige perceelsgedeelten voor den Hee- renweg. Deze aankoop was nl. noodig geble ken door opmeting vanwege het kadaster, de prijzen zijn 1 en 60 cent. Op voorstel van B. en W. werd besloten als voorgesteld. Eveneens werd besloten tot verkoop van een overblijvend stukje van 1 c.A. a 1,25 Voorts was ingekomen van het Hoogheem raadschap een plan voor verbetering en over neming van den „Slotweg". De voorzitter lichtte toe, dat dit gedeelte, 327 M., voorkomt op het Prov. wegenplan en het daarom beter werd gevonden dit nu ook ter hand te nemen, nu het werk aan den Heerenweg nog aan den gang is. De mid denweg zal dan worden van straatsteen^n, een fietspad van tegels, breed 2.10 M. van denjieer Mooij tot den heer Jager. Bestia- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.8 mM te Blacksod. Laagste barometerstand 749.4 mM. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 2S September: Zwakke tot matige wind uit Westelijke, later Noordelijke richtingen; meest half be wolkt; weinig of geen regen; kans op nacht vorst; weinig verandering in temperatuur overdag. Overzicht. De Noordelijke koele luchtstroom heeft op het vasteland bijna overal een flinke afkoe ling gebracht en vooral in West-Frankrijk zware regen, Biaritz 25 mM. Bij IJsland verscheen een nieuwe depressie, die den kou- destroom zal onderbreken, zoodat in verband met de uitbreiding van den hoogen druk naar het Oosten voorloopig opklaring met weinig of geen neerslag is te verwachten. Op de Britsche eilanden waait het nog krachtig uit het Noorden. In Scandinavië nam de neerslag af, maar daalde de temperatuur plaatselijk tot onder het vriespunt. In West Zwitserland viel vrij veel regen, in Oosten rijk en Polen houdt het zachte weer nog aan. ting ook van den heer Schol ten tot Pension Bult. Dit kost 196,20 per jaar, maar de gemeente krijgt terug rente en aflossing voor het proefvak teermacadam, zoodat bij overne ming door het Hoogheemraad de gemeente 112 toekrijgt. Op voorstel van B. en W. werd besloten deze overeenkomst aan te gaan. Nog werd medegedeeld, dat 'n bovengrondsch riool op laatstgenoemd deel zal worden aangebracht, die uit zal komen op de be staande en aldus verbinding zal hebben met de vaart. Tevens werd besloten tot aankoop van den benoodigden grond voor verbetering hoek bij den heer Schild. De goedkeuring verordening Arbeids bemiddeling door Ged. Staten werd voor ken nisgeving aangenomen. Op voorstel van B en W. werd tot 4de lid werkgever in de Comm. v. Toezicht der Arb.- bemiddeling benoemd de heer C. Valkering te Egmond aan den Hoef. Vastgesteld werd de nieuwe bouwverorde ning, die in hoofdtrekken niet van de be- staande verschilt. Advies werd ingewonnen bij de Gezondheidscommissie. Een nieuwe be paling werd ingelascht voor woningen aan binnenwegen wat betreft de toegangswegen en de rioleering bij nieuwe woningen. De Raad besloot tot oninbaarverklaring van een 2-tal aanslagen in de hondenbelas ting tot een totaalbedrag van 10.50. Medegedeeld werd, dat het nadeelig slot rekening 1930 sa 3134.69 bij suppl. moet worden geregeld en dat wanneer hier dan in de rekening 1931 mede is rekening gehouden deze rekening sluit met een batig slot van f 12030.34. De voorzitter vroeg of het niet wenschelijk zou zijn een verordening te maken en deze op een door B. en W. nader te bepalen datum te doen ingaan, om in de toekomst het voor wielrijders te verbieden op den grooten weg te rijden, maar van het fietspad gebruik te maken. Naar aanleiding hiervan werden de fiets paden besproken, die met overal zoo goed schijnen te zijn als de weg. Ook zou op ver scheidene plaatsen prikkeldraad moe'er. wor den verwijderd. Tevens werd de moeilijkheid besproken waar de voetgangers moeten loopen. Deze zullen moeten wandelen rechts op den grooten weg. De raad ging accoord met de verordening als voorgesteld. Ter sprake kwam dan tevens de maximum snelheid, de heer Straathof zou dit ook praig in Rinnegom geregeld zien Ook zou een bord met „gevaarlijke kruising" in Egmond- Binnen zeer gewenscht zijn. De maximumsnelheid zal in de dorpen met Rinnegom worden geregeld. Na behandeling der agenda vroeg de heer Dekker om strenger toe te zien op wielrijders langs het Mallegat. De heer van de Reep meende, dat bij het maken van de huisaansluitingen was over eengekomen, d«t vernielingen zouden worden hersteld. Bij hem is een gat van een halve Meter nog niet gerepareerd De voorzitter be loofd e hier werk van te maken. Spr. vroeg of de gemeente van het Hoog heemraadschap 19.20 terugkrijgt voor het werk, dat in het begin van den winter werd gedaan voor 14,11. De voorzitter antwoordde, dat datzelMe wordt terugbetaald met vermindering v»n Rijks- en Prov. bijdrage. Spr. had vernomen, dat 'n ingezetene straat bij het Hoogheemraadschap voor 19 20PJ-* week en een ander datzelfde werk verncn voor 52 cent per uur. De voorzitter zal de reden hiervan onderzoeken. Over dit punt werd nog eemgen tijd gepraat of dit werk door Min werd aan' genomen en waar men zich dus moest ve - voegen. Spr. vernam dat er stettengeld moest wor den betaald voor mest, die van de sohuri met een in de wagens ging. De voorzitter antwoordde dat de verorc ning dit bepaalt, dat in dezen tijd echter ar schien een soepeler toepassing mogelijk w zijn. Het stettengeld is echter niet hoog- aanmerking genomen de kosten, die de betering van het stet met zich heeft gebrs - Bovendien wordt het stettengeld niet^ taald door kleine schippertjes, maar dooi eigenaar van de mest.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2