^Boeken £xutd= m Jmw&owu Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. NIEUWE NIEDORP. DIRKSHORN. ZIJPE. SCHAGERBRUG. BROEK OP LANGENDIJK DE RIJP. WIERINGERWAARD. De onvergelijke lijke bekoorlijkheid van een mooie vrouw - witte en goed ver zorgde tanden!.... De 0 DOL-tandpasta maakt de tanden zoo blank als parelen. Gebruikt ze iederen dag. koninklijk nederlandsch Haagsche brieven. Voor kleine tuinen. worden, in concurrentie met nering doenden, niet geoorloofd is. Nader is bericht ontvangen, dat met ingang van 19 September de openstel ling voor den post- en den telegraaf dienst van het kantoor te Edam nader wordt vastgesteld op 912, 1416, 18— •19.30. Hieraan wordt toegevoegd, dat in middels de gelegenheid is geopend, om voor rekening van het gemeentebestuur, een vereeniging e. d. een langere open stelling voor den post- en telegraafdienst te verkrijgen, dan waarop het telegraaf- verkeer recht geeft. Hiervoor wordt voor elk uur langere openstelling 150 per jaar aan het Staatsbedrijf vergoed. Aan verzoeken tot handhaving of wederinvoering van tweede kom- of tweede buitenbestellingen, die voor op heffing in aanmerking komen, zal op kosten van gemeentebesturen of andere instellingen kunnen worden voldaan te gen betaling der kosten 0.75 per be- steluur, eventueel verhoogd met aan de betrokkenen uit te keeren rijwielvergoe- ding) De volgende verzoeken om toegelaten te worden tot den eed als makelaar wer den in handen der Kamer gesteld om advies: b. W. E. Koeken te Purmerend (onroerende en roerende goederen), b. Jan Landwaart te Purmerend (roe rende en onroerende goederen, assuran tiën en hypotheken), c. Th. Koomen Pz. te Spanbroek (granen, zaden en peul vruchten). Gunstige adviezen zijn uitge bracht. Het gemeentebestuur van Alkmaar had zich tot de Kamer gewend met ver zoek om steun op zijn adres inzake de opheffing van de rechtbank aldaar. Besloten is geen stelling te nemen te gen deze voorstellen, zoolang niet over tuigend is gebleken, dat daaraan voor het gebied der Kamer overwegende be zwaren kleven. Ook werd besloten, eventueele verzoe ken tot handhaving der postbestellin gen, in het algemeen voor kennisgeving aan te nemen. De 'gemeenteraad besloot over te gaan tot fiet heffen van20 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting ongebouwd, de opcenten op de hoofdsom der personeele belasting te verhoogen van 80 op 100 en de opcenten op de gemeentefondsbelasting eveneens te ver hoogen van 80 op 100. KOEDIJK, Voor de door de tuinbouwvereeniging „De West" gedane oproep tot deelname aan een tuinbouwcursus hebben zich slechts twee gegadigden opgegeven, terwijl er minstens 20 noodig zijn. De belangstelling in den tuinbouw is bij de jongeren zeker zeer gering Bij enkele candidaatstelling is gekozen fot lid van het bestuur van den polder Schagerwaard de heer C. Dubbeld, aldaar. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is de alhier geldende steunregeling voor werklooze arbeiders in het landbouw-, tuinbouw-, bloembollen- en vee- houdersverblijf verlengd tot 1 October a.s. De uitslag van de dezer dagen ten lo kale van mevr. wed. J. Broer en ten over staan van notaris van Veen alhier gehouden verkooping is als volgt: le. Het burgerwoonhuis met erf te St. Maartensbrug (behoorende tot de nalaten schap van Mej. A. de Carpentier), is ge kocht door den heer J. Veuger Hz. te St Maartensbrug voor 960. 2e. De rentenierswoning met erf en tuin t? Schagerbrug (eigendom van mej. wed. H. Jimmink-Stam) is opgehouden. 3e. het perceel bouwterrein aan den Stoom weg te Anna Paulowna (eigendom van den heer h. W. Klos te Baarn) is eveneens opge houden. Naar aanleiding der vele klachten van houwers welke binnen kwamen betreffende het vertrappen van producten op hun akkers in het Geestmer-Ambacht, werd Zondag j.1 door de beide veldwachters Geluk en Nieu wenhuis een ware razzia gehouden onder de heeren hengelaars, welke de beleefdheid had den zich aan dat euvel schuldig te maken met gevolg dat een groot aantal processen verbaal zijn opgemaakt. Dat deze maatregel door de beide veld wachters ondervonden, moge blijken afdoen de te zijn en voor de heeren visschers een aansporing om in den vervolge alleen ge bruik te maken van hun vaartuig. WINKEL. Onze tegenwoordige plaatsgenoote zus- ter A. Zelle, is benoemd tot directrice van het ziekenhuis te Wassenaar. Alhier is Zondag een motorfiets geslipt, waarop twee visschers zaten. Beiden werden met groote kracht tegen den grond geslin gerd. De duo-rijder kwam er met enkele schaafwonden af, doch de bestuurder werd in bewusteloozen toestand een boerderij bin nengedragen, waar een dokter een hersen schudding vaststelde. In plaats van de door de fokvereentging alhier te houden herfstkeu-rinf zal dit jaar een jongvee-demonstratie gehouden worden op Maandag 3 October. Gezien het aantal dieren, ruim 90 stuks, zn er aangegeven, wst dit op een interes sante ochtend. Vooral voor kenners en Inge wijden interessant, omdat er ongeveer 50 stuks zijn van de combinatie stier Frans 126 en Wodan Jan 5, welke aan „Vee Export" toe behoorden. Verder zal de heer Groneman demonstree- ren met 4 van z'n mooiste hokkelingen. De floralia-wedstrijd en tentoonstelling is voor het Nutsdepartement een groot suc ces geworden. De kolfbaan van den heer v. d- Woude was herschapen in een bloemen hof. Zaterdagmorgen 10 uur begon de stroom van bloemen en planten en hield onafgebroken aan tot 's middags vier uur. De voltallig aanwezige commissie en juryleden, geassio- teerd door verscheidene vrijwilligers en vrij willigsters, keken elkaar wel wat vragend aan hoe dien chaos (want alles was na in schrijving maar neergezet) te ordenen en te beoordeelen. Door 125 inzenders waren ongeveer duizend bloemstukken, kamerplan ten, bouquetten en cacteeën enz. ingezonden Met behulp van tuinman en timmerman be gon er al heel gauw teekening te komen in de massa. Toch is er doorgewerkt tot 's avonds 11 uur eer de opstelling zoo ongeveer klaar was. Onderwijl had de jury zich van haar moeilijke taak gekweten om uit de honder den inzendingen de mooiste te zoeken. Bij de dit voorjaar uitgegeven floralia- planten was deze taak niet zoo lastig, maar bij de vrije inzendingen, waar zoo ongelijk soortige grootheden beoordeeld moesten worden, zijn er tusschen de juryleden nog al wat woordjes gewisseld, alvorens aan het bestuur de uitslag kon worden opgegeven. Zondagmorgen werd nog de laaiste hand gelegd1 en tegen drieën Zondagmiddag werden de deuren geopend. Er was maar één roep: Schk.eiend. Nu leenen bloemen zich natuurlijk ten zeerste voor een mooie rangschikking en is de indruk bij een groote hoeveelheid altijd goed, maar hier was toch wel iets buiten gewoons geleverd. Het is jammer, dat dit be richt verschijnt als de afbraak al in vollen gang is. Wanneer de tentoonstelling nog een dag of wat in tact bleef, zou het voor menigeen uit onze omgeving de moeite waard zijn, eens te komen kijken. Te ongeveer 4 uur vroeg de voorzitter van het Nutsdepartement, de heer J. Koomen, stilte en vertelde dan iets van de zorgen en angsten der commis sie, die bang was voor een mislukking. Maar de blijde bloemen, die zoo vaak troost geven, aldus spr., hebben U in deze slechte tijden niet in den steek gelaten en U heeft ons ge holpen, waarvoor onzen hartelijken dank. In tijden van druk is het een gunstig teeken, als men niet in zorgen ten onder gaat, maar zijn liefhebberijen houdt en vooral de liefhebberij van bloemen kweeken en verzorgen geeft een zoo goede afleiding, heft op en sterkt ons in den moeilij'ksten strijd. Het is een niet te on derschatten voordeel, als men den mooien kant van het leven blijft zien en de fleurige en kleurige flora-kinderen dragen zeer zeker het hare daartoe bij. Aan allen die aan de voor- bereiding hebben meegewerkt, onzen dank. Hierna verkreeg de heer Jb. Kaan Kz. het woord om namens de jury de bekroningen mede te deelen, welke als volgt luidden: Collectie van 5 floralia-plantenle pr. mevr H. v. d. BrinkOudejans; 2e pr. mevr. SchenkStrijker; 3e pr. mevr. KaterKaan. Individueele flora-planten: Geranium, le pr. C. Dekker, 2e pr. Nic. Kaan Kz.; Fuchsia, le pr. P. Marrees, 2e pr. J. Rezelman Czn.; Chrysant, le pr. W. v. d. Ham, 2e pr. J. Rezelman Czn.; Begonia, le pr. J. Speets, 2e pr. S. Vethman; Salvia, le pr. K. A. Kaan, 2e pr. N. Koppes. Kamerplanten: le pr. mevr. Rezelman— v. Nienes; 2e pr. mevr. RademakerBlom; 3e pr. mevr. KaanZeeman; 4e pr. mevr. SleutelSmit; 5e pr. mej. T. Strijker; eerv. verm. mevr. SleutelSmit en mevr. Broers Visser. Bloemstukken: le pr. mevr. v. d. Brink Oudejans; 2e pr. mevr. Koomende Car pentier; 3e pr. mej. N. Siesweida; 4e pr. mevr. SchenkStrijker; eerv. verm. mevr. Koomen en mevr. v. d. Brink. Cacteeën: le pr. a. mev: Oudendijk Zwaag; le pr. b. mej. G. Schagen; 2e pr. mevr. BakkerSmit; 3e pr. mevr. Blaauboer- Jansen; eerv. verm. mevr. Metselaar; mevr.l Marrees en mevr. H. Limpers. Bovendien kreeg een eerv. vermelding de jongeheer Cor Keesman Az., die van witte bessen het woord: „Welkom" had gelegd in een bed van roode 'besjes. De zeer vele be zoekers maakten daarna een rondgang door de zaal en over het tooneel en zooals reeds gezegd was aller meening, dat onze floralia- tentoonstetliog schitterend was geslaagd. De commissie heeft echter door den zoo kwistig uitgestrooiden lof wel 'n moreele ruggesteun om op het ingeslagen pad voort te gaan, dochde financiën spelen altijd1 een be langrijke rol. Door lotenverkoop en verder door entrée's en enkele attracties hoopt de commissie vol doende gelden bijeen te krijgen om aan alle verplichtingen te kunnen voldoen. Was de Zondagmiddag zoo dat met de lucht ook het bezorgde gelaat van den penningmeester op helderde, toen wat later de regen begon te stroomen, keek ook de penningmeester zwart, doch tranen zagen we gelukkig niet. Voor de commissie, die er zoo verbazend veel werk aan gehad heeft, hopen we dat het kleine tekort, dat er nog is, gedekt zal worden. V ermelden we nog, dat door de heeren Kos ter en Oudendijk voor een uitmuntend stukje muziek was gezorgd. We hoorden op tijd de pers- en sportbe richten van Vas Diaz en verder werden gra- mofoonplaten opgezet. De luidspreker- installatie was zeer voldoende, om een pret tige muziek weer te geven, die er zeer toe bij droeg. om de stemming er in te houden. Alle hulde aan genoemde heeren voor hunne be- langelooze medewerking. De prijzen voor de wedstrijden bestaan alle uit voorwerpen, op de verzorging van planten betrekking hebbende. De prijswinners mogen zelf den prijs kiezen uit den door het bestuur aangekochten voorraad. Voor de verloting zijn aangekocht ruim 70 planten, wat op de 500 loten een aardige kans geeft "!J - 1 Maandagavond was er weer veel belang stelling. Alvorens tot de uitreiking der prijzen over te gaan, sprak de voorzitter nog een enkel woord. De opzet van 't Nut was eenvoudig, doch de commissie was verrast geweest over de vele fraaie inzendingen. Er waren tal van dingen, die zeer zeker een prijs waardig v/aren geweest, doch, zooais gezegd, het zou maar eenvoudig zijn. De hoop werd uitgesproken, dat zij, die niet bekroond waren geworden, niet al te zeer teleurgesteld waren, dat hun animo niet ge taand is en dat de prijswinners meer de er kenning van hun succes in 't oog zuilen houden, dan wel de materieele waarde. Na de prijsuitreiking werd de verloting ge houden, waarna men nog een poos gezellig bijeen bleef. De voorzitter sloot met een enkel woord met dankzegging aan allen, die hadden mee gewerkt om deze beide dagen te doen slagen, in 't bijzonder aan de heeren Koster en Oudendijk voor het muzikale gedeelte. Ten slotte een woord- van hulde voor het zeer vele, dat door voorzitter en secretaris van 't Departement in 't belang van deze uit muntend geslaagde tentoonstelling is gedaan. En toen het kwam door mrs. Bailly Reynolds. Uitgave Philip Kruseman te 's-Graven- hage. Deze roman met ongewone kwaliteiten geeft een scherpen kijk op menschen met ver schillend karakter. Zij worden geteekend in hun diepste wezen en hun meest geheime drijfveeren en juist daarom is dit boek zoo aantrekkelijk. Osbert Gaunt hield in zijn jeugd veel van Virginia Meynors, die een jaar met hem ver loofd was, maar toen, omdat zij meende een betere partij te kunnen doen, met hem brak. Deze tweede was niet gelukkig met haar. Zij beheerschte hem geheel en zij bracht hem door haar ijdelheid en zelfzucht aan den af grond, zoodat, toen hij door zorgen stierf, zijn bezitting zwaar was van hypotheek en de vrouw met haar drie kinderen betrekkelijk arm achterbleef. Het oudste kind, een meisje, genoemd naar haar moeder en uiterlijk haar evenbeeld, moest, ondanks haar jeugd, geheel alleen de heele huishouding besturen. Alles ging nog vrij goed totdat op zekeren dag Osbert Gaunt eigenaar werd van de hypotheek en hij van geen schikking wilde weten, tenzijde jonge Virginia, die hij nog slechts één maal had gezien, met hem zou willen trouwen. Na lang overwegen stemde zij toe, om 'haar familie van totalen ondergang te redden. Welk doel Osbert Gaunt had, werd al spoedig duidelijk: hij wilde zijn jarenlange pijn over het verraad van zijn verloofde wreeken op hare dochter, in wie hij meende een zelfde figuur te zien als in de moeder. Hoe vergist hij zich hierin echter! Uit 'hare brieven komt hij al spoedig tot het besef zich schromelijk te hebben vergist en uit deze er kenning groeit achting en geleidelijk liefde, die hij haar echter niet durft bekennen, omdat hij zich schaamt voor zijn bruut optreden vanaf den eersten dag van het huwelijk. Deze ommekeer wordt in het boek op tref fende wijze verteld, zonder ook maar één oogenMik langdradig te worden. Lang en moeilijk is de weg, die de beide hoofdpersonen moeten afleggen, alvorens zij elkaar voldoende leeren begrijpen en elkaar hun gedachten durven zeggen, maar ten slotte komt alles in goede banen etrecht. Maar dan is het de oudste, de zelfzuch tige Virginia, die lijdt: zij kon het ongeluk van haar dochter verdragen, maar niet haar geluk. Dat maakte haar hard en afgunstig Zij had berouw denzelfden Gaunt, die bewees een goed en liefdevol echtgenoot te kunnen zijn, destijds te hebben afgewezen. Wij vertrouwen, dat dit spannende boek vele gretige lezers zal tellen. H. LANDBOUW-COMITE. Onder leiding van den voorzitter, den heer j. l. Nijsingh te de Wijk (Dr.) werd op Woensdag 21 en Donderdag 22 September te Tiel de gewone maandelijksche vergadering van de eerste aideeling gehouden. Mededeeling werd gedaan van een schrij ven van den heer D. de Boer Dzn. te Stompe- toren, dat hij in verband met zijn geschokte gezondheid zich genoopt ziet te bedanken als onder-voorzitter van het Kon. Ned. Land- bouwcomité. Naar aanleiding van deze mededeeling, welke door de vergadering met groot leed wezen werd ontvangen, werd besloten den heer de Boer dank te betuigen voor het vele, dat hij in het belang van den Nederlandschen landbouw heeft gedaan, onder aanbieding van de beste wenschen voor een spoedig her stel. Medegedeeld werd, dat de Centrale land- bouw-organisaties bij de regeering is aange drongen op een spoedige regeling, inzake credietverleening aan den landbouw, over eenkomstig de haar verstrekte deskundige ad viezen. Op grond van door de bij het landbouw- comité aangesloten organisaties geuite wen schen werd besloten te bevorderen, dat ook in de toekomst met de producenten der kali- zouten besprekingen omtrent de prijzen dezer artikelen zullen worden gehouden. Steun aan werkloozen in natura. Medege deeld werd, dat de vergadering van de dage- lijksche besturen der Centrale Landbouwor ganisaties heeft besloten aan te zoeken als vertegenwoordiger van den georganiseerden landbouw in de door den minister van bin- nenlandschen zaken ingestelde commissie, welke de mogelijkheid van het verkenen van steun aan werkloozen in natura zal onder zoeken, de heer Jac. Groen Azn. te Zuid- scharwoude. De opmerking werd gemaakt, dat de belangen van den landbouw een rui mere vertegenwoordiging in deze commissie wettigen. De positie van de verbouwers van con sumptie-aardappelen maakte een punt van langdurige gedachtenwisseling uit, waarbij naar voren kwam, dat bedoelde bedrijfstak in geenen deele rendeerend is en de verbou wer zeer lage prijzen ontvangt, terwijl de consument naar verhouding hooge prijzen moet betalen. Een oplossing van dit moeilij ke vraagstuk werd niet gevonden. Besloten werd aan de Centrale van Ver- eenigingen van dn aardappel-, groenten- en fruithandel te berichten, dat op verzoek van de centrale landbouworganisaties de land bouwcrisiscommissie zich met het door deze centrale gedane voorstel zal bezighouden, in verband waarmede mag worden verwacht, dat van de zijde der crisiscommissie voeling met haar zal worden gezocht. Goedgekeurd werd, dat een voorstel van het bestuur van het Uitvoercontrolebureau, betreffende vertegenwoordiging van den landbouw in het U.C.B. mede ter adviseering zal worden gezonden aan de aangesloten or ganisaties, welke ter zake van de uiencontrole het meest belanghebbend zijn. Besloten werd, naar aanleiding van daar toe uit den boezem der aangesloten organi saties opgekomen wenschen, opnieuw in ver binding te treden met de crisiszuivelcentrale teneinde omtrent den gang van zaken volle dig ten aanzien van steun aan de melkvee houderij te worden ingelicht. Een stevig stormpje, zooals 1.1. Zondag om de ooren gewaaid heeft, is wel zeer af doende om opeens 'n einde te maken aan het langzaam verloopende en wegstervende sei zoen. De bulderende wind, die alles voor zich uit en weg blaast, regenbuien, alsof het wa ter met putsen uit den hemel gegoten wordt en die den tragen toerist eenvoudig afspoe len van den boulevard en het Gevers Dey- nootplein.ziezoo, schoon is de boel, wèg, afgeloopen, uit, tot het volgend jaar. Als het weer mooi blijft, met stille zachte dagen, waarin nog genoeg is van late zomer- schoonheid en waarin zich reeds de eerste kilheid van den herfst komt mengen, dan valt het scheiden zooveel moeilijker. Het is dan net of de badgasten niet kunnen of willen begrijpen, dat die eerste helft van September hun gegeven wordt om heen te gaan, netjes, behoorlijk, zonder dat het er uitziet of ze weggejaagd worden, zooals trouwens iedere badplaats aan 't eind van 't seizoen, min of meer als een wel lieve, maar toch ook erg op orde en regel gestelde gastvrouw, die een di- nertje gehad heeft en die, terwijl de gasten in den salon nog wat natreuzelen over hun kop je koffie en pousse, door het tweede meisje vast de afgewasschen wijnglazen, de borden en schalen van het beste servies, laat binnen brengen en opbergen; als een zwijgende, maar aan duidelijkheid niets te wenschen overlatende wenk, dat het nu toch tijd wordt Het najaar in onze bloementuin. Wind en regen hebben ons de v°rtg» week leelijk parten gespeeld en Dahlia's en andere hoog groeiend9 kruidachtige planten niet had opg^,,0 den heeft de noodzakelijkheid daarvan nu wel ingezien. Toch is er zoo hier ea daar ock nog wel een opgebonden plant gehavend uit den strijd gekomen. Na! tuurlijk is een en ander direct door ons hersteld want nog altijd is onze bloe- mentuin een lusthof en daarin mag geen chaotische verwarring geduld worden Ook is het steeds noodig dat scheef gi* waaide dahlia s, en andere kruidachtige planten direct worden opgebonden en recht gezet daar ze spoedig krom groeien Daar komt nog bij dat we nu pas gaan genieten van de meeste hooggroeiende vaste planten als: herstasters, helenium, helianthussoortcn e.a. en wanneer deze wat ruim en breed zijn aangeboden kunnen ze heel wat open plekken, ont staan door uitgebloeide zomerbloeers, bedekken. Mooi zijn deze herfstbloeiers' en vooral wanneer op zonnige dagen tal van bontgekleurde kapellen er om heen fladderen. Ook zijn er laagblijvers onder die herfstbloeiers. Hoe mooi zijn nu de aster amellus variëteiten met hun blauwe, lila en rose bloemtrossen, do karmijn rose bloeiende sedum specta- bile atropurpureum, rudbeckia newman- ni met haar goudgele straalbloemen waarin de zwartbruine hartjes zoo fraai uitkomen, en dan onze vollegrondsch chrysanthemums welke in tal van kleu ren nu onze tuin gaan opvroolijken en hiermede tot aan het invallen van de vorst doorgaan. Wel n oeten we deze chysanthemums dan liefst met kluit opnemen en in een bak plaatsen daar ze in een strenge winter vaak verloren gaan. AI deze soorten blijven laag en hebben daardoor niet zooveel te lijden van de najaarswinden. Van de eenjarige zomerbloemen zijn het nu vooral de Afrikaantjes of Tagetessoorten welke door hun rijke bloei opvallen. Ook dahlia's bloeien nog steeds rijk en leve ren ons volop snijbloemen. Toch denken we er wel aan dat het herfst is en de winter straks weer komt. Voorzie daar om uw dahla's nu van duidelijke eti- quetten opdat ge de soorten, ook wan neer ze niet bloeien, uit elkander kunt houden. Wie enkele in den vollen grond staande bloemplanten wil oppotten voor kamerversiering gedurende den winter, moet dit nu doen opdat de planten nog gelegenheid hebben om aan te wortelen. Daarvoor zijn geschat: geraniums, be goniasoorten, chysanthemums. e.a. om op te stappen, omdat zij als Vader Sta stok zaliger „om den dood niet graag zou willen dat er nachtwerk van wierdt!" Zoo iets Stastokkerigs hebben wij nu eenmaal in onzen aard en er zullen nog wel een paar eeuwen cosmopolitisme noodig zijn om er dat uit te krijgen. Als 't ooit lukt! Nu maakt zoo'n storm de zaak opeens aan zienlijk eenvoudiger. Een droge wind- trot- seeren de menschen nog wel, die heeft zelfs heel veel aantrekkelijks. De bulderende storm, die de golven hoog op het strand jaagt, de zee maakt tot een kokende bruisen de, schuimende kolkende massa, die boeit en trekt en houdt vast. Maar als je eenvoudig weggespoeld wordt als een stuk wrakhout, nee, merci, dan gaan ze vanzelf wel weg, veel haastiger dan ze oorspronkelijk van plan waren. En dan mag na den storm de zon nog zoo vriendelijk lachen, de hemel moge zich tooien met een blauw, dat hij van zijn Ita- liaansche broertje geleend oi gestolen schijnt te hebben, er is niets meer aan te doen, weg is weg. Dan ligt het strand weer verlaten in zijn wijde blankheid, hoogstens zie je op een mooien dag nog een paar vroolijk plassende sportievelingen, die niet zoo gemakkelijk van de zomersche geneugten afstand kunnen doen, maar ze zijn als een paar kleine onbe- teekenende stippen te midden van al die on eindigheid van zand en zee en lucht. Dan ligt het strand weer gereed voor andere bezoe kers, die er in de zomerdrukte vandaan ge jaagd zijn, letterlijk en figuurlijk. De ruiters komen weer in grooten getale opzetten. Nu de belemmerende afperkingen van de baden zijn weggenomen, nu niets hen meer hindert, ligt het strand weer voor hen open van de haven af tot in noordelijke richting juist zoo ver als ze verkiezen te rijden en wordt hun door niets en niemand betwist of het zou moeten zijn door een paar stoeiende, dartelende honden, die luidruchtig te kennen geven, dat zij daar even goed mogen zijn ais hun zeli aanstaat; wat tot dusver ook in derdaad het geval is, al gaan er dan wel stemmen op om ook aan het strand de vrij heid der honden een beetje aan banden te leg* gen. Dat is nu eenmaal een ingeroeste lief hebberij van ons, we willen altijd, dat ande ren wat minder vrijheid zullen genieten, 175. Toen kikker Karei en Tuimeltje elkaar eindelijk eens goed konden aankijken en flink de hand hadden gedrukt, stond kikker Karei er op dat Tuimeltje, al was het maar voor een halve dag, mee naar het kikkerkasteel zou gaan. En daar het een verrassing voor de andere ikkers moest blijven, slopen ze heel voorzichtig langs de kikkerhuisjes en. kwamen zoo in de nabijheid van het kasteel, 176. Sinds je de laatste keer hier was, is er veel veranderd, begon kikker Karei. We hebben een heeleboel mooie huize,11 bijgebouwd en we hebben een nieuwe koning benoemd, die zeker van je zal houden. Zoo kwamen ze gezellig pratend in de stad, maar daar zouden ze niet zoo stilletjes langs kunnen loopen, want

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6