^Binnenland S tad en O maar o wee, al ze aan onze eigsen portie ko- "eni Waarmee ik niet beweren wil, dat dt dartelende honden aan het strand, als ze niet behoorlijk onder appél staan, het iemand niet duivels lastig kunnen maken. In den zomer is het strand tot aan het ein de van den boulevard voor riuters verboden, een nuttige bepaling, waar ik nog nooit iemand tegen heb hooren protesteeren. Inte gendeel, een groot aantal ruiters blijven 's zomers uit eigen beweging weg van dat ge deelte van het strand, waar ze vrijelijk mo gen komen, omdat het wel theoretisch, maar nauwelijks practisch mogelijk is er te rijden. Als het zand één kleurige, krioelende men- schen- en kinderzee is, als overal kuilen ge graven zijn, als een ruiter in angst moet ver- keeren voor de gevolgen van een enkelen zij sprong van een door strandballen, blikkeren de fietsen, klingelende ijskarrenbelletjes of nog ander onraad schrikkend paard, dan is voor geen der partijen een rit langs het strand aangenaam en voor alles gevaarlijk. Nu zijn al die belemmeringen ineens op geheven en zoowel 's morgens als 's middags zien we het uitgestrekte strand gestoffeerd door groepjes ruiters, in stap, in draf, in ga lop en ze bewijzen weer voor de zooveelste maal, dat er geen betere, geen mooiere stof lage denkbaar is. Op die breede, wijde zand strook, met de zee en de lucht als achter grond is eigenlijk de ruiter de eenige ver schijning, die mee opgenomen schijnt in het plan; die niet stoort en niet hindert en niet détoneert. En als plotseling tegen het blauw of het grijs van den hemel op 'n hoogen duin top de eigenaardige ruitersilhouet, die in de kentering der tijden en door alle democrati seering heen nog nooit ieis heeft ingeboet van haar fijne voornaamheid, zich afteekent dn een rust, een harmonie van lijnen, die a jov for ever zijn, dan kan het een oogenblik we zen of het landschap juist nog daarom vroeg, teneinde volmaakt te zijn. Intusschen, de ruiters die langs het strand rijden, moeten ook nu nog wel degelijk op passen en uitkijken waar ze rijden. De kui- lengravende kinderen zijn wel verdwenen, maar er zijn nu, na het sluiten van het bad seizoen, behalve de zee nog andere kuilen- gravers op het tooneel verschenen, die er nog wel een paar maanden blijven zullen en die geen korreltje zand ongemoeid laten. Het zijn de zoogenaamde goudgravers, de visschers- bevolking, die het strand nazoekt om in den loop van den zomer verloren gegane schatten op te delven. Als menschelijke mollen wroe ten ze iederen vierkanten meter grond om, niets is hun te gering, te onbeteekenend, om het niet omhoog te woelen en nader te onder zoeken, als ze het eenmaal ontdekt hebben. Heele dagen brengen ze zoek met het speu ren naar vondsten, de rug gebogen, de blik ken star op het zand gericht. Of wat ze op delven al deze moeizame arbeid waard is? Het schijnt van wel, anders zou er niet, jaar in jaar uit, zoo naarstig gezocht worden. De meest heterogene dingen komen boven en het merkwaardige is, dat waar vandaag niets te vinden was, morgen een rijke oogst verborgen kan liggen. Want de zee helpt ook mee bij dit allermerkwaardigste werk en woelt en zeeft en zift en werpt op het strand als achtelooze gave, wat ze eerst meenam oi spelend verborg onder het veilige zanddek, net zoo lang tot de menschen hun bezit voor goed verloren achtten. Dan na hoeveel tijd vaak! brengt ze het spelend weer, werpt het, met een vracht zand mee, voor de voeten van anderen, die er gelukkig mee zijn, voor wie het een kleine verlichting van den dage- lijkschen levensstrijd kan beteekenen. De goudzoekers hebben onder elkaar hun eigen ongeschreven wetten en hun eigen code ö'honneur. Dat is maar goed ook, want zoo ergens een terrein kant en klaar mocht zijn voor twist en tweespalt, dan is het hier. Maar alles gaat rustig en geregeld en vol gens vaste wetten. Niemand is er, die een an der in het vaarwater zit. Evenals op de ech te goudvelden is de grond verdeeld in claims en ieder heeft maar te zorgen op zijn eigen terrein te blijven, doet dit ook. trouwens, de kansen zijn vrijwel gelijk, wie vandaag veel vindt, kan morgen misschien met een leegen zak huiswaarts gaan, wie vandaag zijn pijn lijken rug strekt na een vruchteloozen dag, wordt morgen misschien beloond met een vondst die twee dagen goed maakt, 't Is maar het spel van zand en zee, een hazard spel,*dat echter nog niemand heeft verboden, omdat de krachten der natuur de regelaars zijn. Maar wie weet! Als het op verbodsbe palingen aankomt, kun je in Den Haag altijd alles verwachten. W. P. de DE DUITSCHE CONTINGENTEERINGS-MAATREGELEN De gevolgen voor den Nederland- schen tuinbouw. Veel zal afhangen van het contingenteeringspercen tage. Naar aanleiding van de aangekondigde maatregelen van de Duitsche regeering, waarbij de invoer van een reeks van Neder- landsche tuinbouwproducten en fruit zal worden gecontingenteerd, heeft het Ned. Cor respondentiebureau zich gewend tot mr. L Niemöller, secretaris van het centraal bu reau der tuinbouwveilinen in Nederland, ten einde te informeeren, welke gevolgen de door voering van deze maatregelen voor den Ned. tuinbouw zou hebben. Mr. Niemöller wees er op, dat de percen tages van de contingenteeringen hier te lan de nog niet bekend zijn. En daar hangt na tuurlijk zeer veel van af. Wanneer de EHnt- sche regeering, zooals de Nederlandsche, contingenteert op ongeveer 100 pCt., behoe ven de gevolgen niet zoo catastrophaal te 2'jn. Maar hij vreest, dat het percentage aan merkelijk kleiner zal zijn. De Duitsche a8ra; rische bladen dringen sinds geruimen tijd geregeld aan op een contingenteering op 30 PCt. Nu verwacht de heer Niemöller niet, dat de regeering hieraan gevolg zal geven, maar Wanneer er een contingenteering zal plaats hebben op 50 tot 60 pCt., dan is de slag aan onzen tuinbouw toegebracht, toch reeds bui tengewoon ernstig. w'j moeten daarbij niet vergeten, dat de export van tuinbouwproducten zeer bena- °eeld is door de deviezenregeling. Komt er nu °°k nog een hoeveelheidscontingenteering, ten de kan men de gevolgen niet overzien. Als voorbeeld noemde mr. Niemöller roo- €n savoje kool, welke vooral tegen den winter een zeer belangrijk exportproduct is. Wanneer wij van dit product 100 mill. K.G. naar Duitschland uitvoeren en er komt een contingenteering op 50 pCt., dan blijft de Ned. tuinbouw met 50 millioen K.G. kool zit- w/WaarV00r £een afzetgebied te vinden is. wat het gevolg zal zijn voor de prijzen op 'veilingen,is natuurlijk licht te begrijpen. Mr. Niemöller uitte dan ook zijn groote bezorgdheid voor de naaste toekomst van den Nederlandschen tuinbouw, wanneer de Duitsche regeering inderdaad tot zulk een ver gaande contingenteering zou overgaan. In het algemeen, zoo besloot mr. Niemöl- zijn mededeelingen, leidt contingenteering vernietiging van den hr del. De Neder landsche tuinbouw heeft bij den minister meermalen gevraagd er toe mede te werken, dat de Nederlandsche markt vrij blijft voor het inheemsche fruit in verband met de ex portmoeilijkheden. Echter hebben de belang hebbenden nooit bij den minister aangedron gen op contingenteering van het Amerikaan- sche fruit. Wel is het heffen van een hooger invoerrecht op dit fruit aanbevolen. Dit heeft tengevolge, dat het artikel duurder wordt en alleen de betere soorten geïmporteerd wor den. Op die wijze wordt de handel eenigszins intact gehouden. dan Ier tot TEGEN HET RAPPORT-WELTER. In het gebouw voor K. en W. te 's-Graven- hage is Zaterdagavond een nationale protest- vergadering van de Nederlandsche Vakcen trale tegen het rapport-Weiter gehouden. De zaal was geheel gevuld, terwijd in nog zes andere zalen eveneens vergaderingen werden gehouden. Verscheidene extra-treinen en autobussen hadden de deelnemers naar Den Haag gebracht. In totaal waren er circa 4000 deelnemers. De voorzitter, de heer M. M Cohen, voor zitter van de Centrale van Nederlandsch Overheidspersoneel opende de bijeenkomst. De voorzitter van de Ned. Vakcentrale, de heer C. Cramer, heeit vervolgens een rede gehouden, waarin hij in een critische be schouwing van het rapport-Weiter trad en waarbij hij verschillende andere maatregelen aanbeval. Als volgende spr. trad in het Gebouw op de heer H. M. Roos, voorzitter van den C. B. P. T. T., die de positie van het overheidsper soneel besprak. Ten slotte werd een motie aangenomen, eveneens in zes andere zalen, waarin gepro testeerd wordt tegen de voorstellen der re geering om opnieuw het levenspeil van het rijkspersoneel aan te tasten tegen inperking van de werkloozensteun, verklarende dat ver sterking der staatsinkomsten in het bijzonder behoort te worden verkregen door verhoo ging der directe belastingen, het heffen van een progressieve crisisbelasting en door een heffing ineens van de vermogens. EEN FANTASTISCH VERHAAL VAN EEN MONTEUR. Dat niet door de politie werd geloofd. De Tel. vertelt: Woensdag werd1 in Den Haag een auto ontvreemd. Het signalement van den wagen werd per radio omgeroepen en reeds Donderdag wist men, dat de ge stolen auto zich bevond in een pakhuis aan den Oostkousdijk te Rotterdam. Het wachten was nu nog op den man, dl; den auto daar had gestald. Eenige recher cheurs bleven in de nabijheid van het pand om „den eigenaar", zoodra hij den auto zou willen ophalen, te kunnen knippen. Lang be hoefde men niet te wachten, want 's middags reeds stapte een jongeman 'het pakhuis bm nen, die, naar later bleek, den auto reeds ge deeltelijk uit elkaar had gehaald. De jongeman, een 17-jarige monteur uit Den Haag, deed een fantastisch verhaal over den wagen. Woensdag, toen hij een voetreis van Den Haag naar Rotterdam maakte, was hij aangehouden door een chauffeur, die hem bad gevraagd of hij wilde meerijden, een aanbod, dat hij gretig had geaccepteerd. Hij was al een heelen tijd op stap en Rotterdam was nog niet in het zicht. Toen hij goed en wel in den auto zat, had de chauffeur hem gevraagd of hij als vakman den wagen eens wilde nakijken. Hij moest dan zelf naar een garage of pakhuis uitkijken, waar hij den motor uit elkaar kon nemen. De monteur was onmiddellijk met het kar wei begonnen en zou den wagen grondig uit elkaar hebben gehad, als de politie hem niet bij zijn werk had opgehouden. De jonge man werd natuurlijk naar het politiebureau aan de Witte de Withstraat overgebracht want men geloofde niet veel van zijn verhaal De auto is inmiddels weer door andere vaklieden in elkander gezet. Vanmiddag heeft de politie een proefrit gemaakt naar Der. Haag. De monteur mocht mee om aan de Haagsche politie te worden overgeleverd. DE NIEUWE BOERHAVE EN HARE VERZEKERDEN. Het proefproces inzake aanspra kelijkheid door de verzekerden genomen. De proefprocedure, gevoerd tusschen de curatoren van de gefailleerde verzekering maatschappij „De Nieuwe Boerhaave" eenerzijds en een verzekerde, aangewezen door de Algemeene Commissie tot beharti ging van de belangen van de verzekerden bij die Maatschappij anderzijds, is geëin digd. Zooals men zich zal herinneren, hebben curatoren de verzekerden bij genoemde ver zekeringmaatschappij aansprakelijk gestelc' voor het liquidatie-tekort, dat bij de uit spraak van het faillissements aanwezig bleek te zijn. Curatoren stelden de bijdrage voor el ken verzekerde voorloopig vast op een be drag, gelijk aan een dubbele jaarpremie. De Algemeene Commissie, gevormd uit de verzekerden onder leiding van wijlen mr André de Leeuw en mr. H. Boekei, hadden met de curatoren een overeenkomst getroffen, op grond waarvan een proef-procedure zou worden gevoerd, over de vraag of de verzt kerden inderdaad aansprakelijk waren, J De kantonrechter te Amsterdam was blij kens zijn vonnis van meening, dat de verze kerden niet als lid van een Onderlinge Ver zekering Maatschappij konden worden be schouwd en derhalve ook niet aansprakelijk konden worden gesteld voor het tekort. Curatoren gingen van dit vonnis in beroep bij de Amsterdamsche rechtbank, doch deze bevestigde het vonnis van den Kantonrechter op dezelfde gronden. Van dit vonnis, dat 31 Mei 1932 werd uit gesproken, zijn curatoren niet in cassatie ge gaan, zoodat het vonnis thans in kracht van gewijsde is. Hiermede heeft de procedure haar beslag gekregen. EEN NEDERLANDSCHE AUTO MET KROMHOUT- EN DIESELMOTOR Leden van het Nederlandsch Instituut van automobiel- en motor experts hebben een be zoek aan de Kromhout Motorenfabrieken ge bracht, waar de heer ir. Huise, algemeen be drijfsleider, hen ontving en rondleidde. On der meer werd bezichtigd een motor, van Ne derlandsche vinding, gebouwd onder Hulse bosch-patent, die bij de Kromhout motoren- fabriek volgende week zal proefdraaien. Voorts deelde de heer Huise den experts mede, dat de plannen om een Nederlandsche automobiel met Kromhout-Dieselmotor te bouwen zeer vasten vorm aannnemen, zoo dat binnenkort hieromtrent nadere bijzonder heden kunnen worden verstrekt. MARKTDIEVEGGEN AANGEHOUDEN TE VENLO. Herhaaldelijk rezen te Venlo klachten, om trent diefstallen, welke op de Zaterdagsche markt op de verschillende uitstalkraampjes werden gepleegd. Dank zij het verscherpt po litietoezicht kon v or enkele weken een twee tal Duitschers woulen gearresteerd, die zich aan dergelijke diefstallen hadden schuldig gemaakt. Zaterdagmorgen betrapte een koopman een zekere A. C. S., huisvrouw G., uit Tegelen, op heeterdaad, terwijl zij enkele artikelen van een der kraampjes wegnam. De koop man wist de dievegge staande te houden en leverde haar over aan de inmiddels versche nen politie. Bij onderzoek bleek, dat de aan gehoudene twee groote boodschaptasschen bij zich droeg, gevuld met verschillende voor werpen, alle gestolen van verschillende kraampjes. Op haar aanwijzing werd in den loop van den morgen nog eene tweede vrouw, een zekere G G., uit Dusseldorp afkomstig, wegens medeplichtigheid gearresteerd. Na verhoor zijn de beide aangehoudenen opgesloten IN EEN PINDA GESTIKT. Zondag kreeg een tweejarig dochtertje van G. L. Roks te Zwolle een pinda in het ver keerde keelgat. Hoewel dadelijk geneeskun dige hulp werd ingeroepen, was het kleintje bij de komst van den dokter reeds gestikt. DE PONT BIJ DE HEMBRUG. Waarschijnlijk a.s Zaterdag gebruik. in Gistermiddag te twaalf uur is de nieuwe stoompont, die bij de Hembrug de verbin ding met Zaandam zal moeten onderhou den, op de plaats van bestemming aangeko men. Reeds spoedig na aankomst is begonnen met proefvaren tusschen de nieuw gemaakte aanlegsteigers, om zoodoende de noodige routine te verkrijgen. Verwacht kan worder., dat a.s Zaterdag de pont definitief in ge bruik kan worden genomen. DE 15.000e. - Gistermorgen is te Doetinchem de 15.000e bewoner der gemeente ingeschreven. Het is de zoon van den bankwerker Bijenborch. De jonge wereldburger krijgt van de gemeente Doetinchem een spaarbankboekje met 50 Verschillende winkeliers hebben cadeaux ter beschikking gesteld. Op het stadhuis is de vlag uitgestoken. DE VERONGELUKTE BAGGER MOLEN. De sleepboot naar Maassluis terug. De sleepboot „Ebro" van L. Smit Co's Intern. Sleepdienst, die den baggermolen, die van Dordrecht naar Guadeloupe werd ge transporteerd, in de Golf van Biscaye heeft verspeeld, zal eind van deze week, denkelijk Vrijdag, te Maassluis aankomen. De sleepboot zal echter eerst naar Fal- mouth varen, waar het stoffelijk overschot van den runner C. Ras. dat zich aan boord van de sleepboot bevindt, zal worden ge kist. KERM ISVIERDERS. Een oppassende jongeling doodge stoken. Zondag in den voornacht is te Zuilichem een 19-jarige oppassende jongen na een kor te vechtpartij door een even ouden kameraad doodgestoken. Beiden kwamen van de Bra- kelsche kermis. Het slachtoffer werd in de lies geraakt en is doorgebloed. De vermoede lijke dader, de 24-jarige ongehuwde G. Schrievers, die ondanks jjositieve aanwijzin gen ontkende, is gepakt. Een oude familie-veete. De Tel. meldt over dezen doodslag o.a. nog het volgende: De Brakelsche kermis duurt twee dagen en wel Zaterdag en Maandag. De bewoners uit de omgeving bezoeken deze kermis druk. Uit Zuilichem waren er Zaterdagavond o.a. ook heen gegaan Van Heusden, W. van Veen ca G. Schrievers. Tusschen Van Heusden en G- Schrievers bestond een oude familieveete. Tegen ongeveer halftwee Zondagmorgen keerden Van Veen en Schrievers op de fiets van de kermis naar Zuilichem terug. Ter hoogte van de plaats, waar Van Heusden woont, stond deze familie op den rivierdijk De ontmoeting gaf aanleiding de oude veete even op te halen. Van woorden kwam het spoedig tot daden en plotseling zakte A. van Heusden in elkaar. Later bleek, dat hii een diepe steekwonde in de lies had, waarbij vermoedelijk een slag ader was doorgesneden. Binnen zeer korten tijd was de ongelukkige docxj- INBRAKEN TE VtLSENU Onbekende daders hebben zich door het foreseeren van een ruit toegang weten te ver schaffen tot de r.-k. pastorie te Driehuis. Men heeft tevergeefs geprobeerd de brand kast te forceeren en moest zich tevreden stel len met een buit van ongeveer tachtig gul den, welke som gereed lag voor het betalen van eenige kwitanties. Eén der vermoedelijke daders van de in braak bij den goudsmid Repko te IJmuiden- Oost is aangehouden; naar medeplichtigen en den buit wordt nog gezocht. HERRIE VAN BESCHONKENEN. Met als slot een arrestatie wegens poging tot doodslag op twee veld wachters. Zaterdagavond was het in Kollum (Fr.) zeer rumoerig. Een troep jongelui, van wie cenigen te veel aan Bacchus hadden ge offerd, trachtten op straat de orde te ver storen. Eén van hen, iemand uit Kollumer- zwaag, zocht naar aanleiding van een vroe ger gekregen bekeuring ruzie met den sur- veilleerenden veldwachter Schaafsma. Deze maande tot kalmte, doch de jongeman wond zich steeds meer op en dreigde den veld wachter met doodslag. Plotseling trok hij een vuurwapen, volgens getuigen een on schuldig knalpistool, en loste een schot, waarop de politieman ook zijn revolver trok. Intusschen verscheen de chef-veldwachter Kapenga, waarna beide politiemannen tot arrestatie trachtten over te gaan. De jonge man trok een mes en stak daarmee in de richting van Kapenga, die de steken ontweek en den jongeman eenige klappen met der. gummistok gaf. Later op den avond werd hij in samenwerking met de marechaussee ge arresteerd. EEN GIFT VAN DE KONINGIN. Voor de slachtoffers te Zandvoort. De koningin heeft een telegram van deel neming gezonden aan den waarnemend bur gemeester van Zandvoort, den heer Slegers, naar aanleiding van de ramp, waarbij de garnalenvisschers J. Visscher en P. Loos zijn omgekomen. Voorts heeft de koningin een gift van ƒ200 gezonden voor de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers. Naar het lijk van Piet Loos wordt nog steeds gezocht EEN LANGDURIGE STAKING. Loopt op haar eind. Sedert eenigen tijd zijn er onderhandelin gen gaande tusschen den Metaalbond en de directie van de werf van P. Smit te Rotter dam met de werknemersorganisaties, op welke bijeenkomsten men in principe tot een overeenstemming is gekomen. Vandaag vergaderden de werknemers organisaties met hun menschen, om te komen tot opheffing van de staking die, zooals men zich herinneren zal, reeds duurt van 8 Februari van dit jaar. AGENT MET EEN MES AANGEVALLEN. Zondagnacht werd assistentie van de Bre dasche politie ingeroepen voor twee perso nen, die in de Fellenoortstraat met messen vochten. Een agent trof beiden aldaar aan en maande hen tot kalmte. Onder den uitroep „Wat, moet ik mijn kalmte bewaren", viel een hunner, een zekere Van H., den agent met open mes aan. De politieman loste daar op met zijn revolver een waarschuwings schot. Van H. viel den agent opnieuw met zijn mes aan waarop deze het wapen op zijn aanvaller richtte. Van H. werd in den arm getroffen. De kogel zal langs operatieven weg verwijderd moeten worden. Naar de Tel. van politiezijde verneemt, heeft Van H. met zijn broer het vorige jaar ook eens zonder reden een soldaat aangevallen, die door een messteek ernstig aan het hoofd werd gewond. EEN UUR TRAMSTILSTAND TE AMSTERDAM. Ongeveer kwart voor zes bleven gister avond de trams in de binnenstad stilstaan; er was geen stroom. Na een minuut gingen de lampjes in de wagens weer aan. Nauwe lijks waren de wagens echter weer op gang, of ten tweede male was er geen Stroom. Ook deze storing duurde kort, maar even kort was de vreugde, want voor de derde maal kwam er stagnatie en thans voor bijna een uur. In de binnenstad hoofdzakelijk begrensd door Stadhouderskade, Nassaukade en Mauritska- de, bleven de trams aan de plaats, waar zij zich op dat moment bevonden, gekluisterd. Buiten dat rayon, dus in de buitenwijken, was het net niet stroomloos. Het gevolg was, dat alle wagens die in de buitenwijken wa ren, opreden naar de binnenstad en daar aan de grens van het stroomlooze gebied zich ophoopten. De talrijke passagiers, die op dit zeer drukke uur van hun kantoor of werk plaats kwamen, waren door deze tramstaking ernstig gedupeerd. Langzamerhand liepen de wagens leeg en konden de passagiers te voet hun woning, dikwijls nog veraf geleden, op zoeken. De taxi's maakten goede zaken. Om ongeveer kwart voor zeven werd de storing opgeheven. Nog lang daarna bleef de tram- dienst de gevolgen van de storing ondervin den. In de binnenstad veroorzaakten de lan ge reeksen wagens nog dikwijls groote op stoppingen. Deze langdurige storing is ver oorzaakt door een defecten wagen op het Damrak. INGEKOMEN PERSONEN: J. Enste, dienstbode, R.K., van Bergen (N - H.) naar Nieuwesloot 23. A. Vis, verpl D.G., van 's-Gravenhage naar Kruislaan 14. J. W. Balder, metselaar, R.Kvan Maar tensdijk naar Etoelenstraat 15. D. C. J. Stemmerik, kok, G.K., van Amsterdam naar Fontein Verschuirstraat 2. C. Roeper, kantoorbediende, D., van Texel naar Spoor straat 24. G. K. Neisingh, rijksklerke, N - H., van Oudorp naar Geestersingel 3. J j. Ibink, z.b„ R.K., van Heijthuijsen naar C. W. Brmnvisstxaat 32. F. Fischer. z.b.. E.L., van Oberhausen naar Kennemerstraat- weg 1011. Wed. P. Kooijman, z.b., N.H., van Heiloo naar Kruislaan 14. J. C. de Vries, z.b., R.K., van Rheden naar Oude gracht 142. C. Beekma, z.b., R.K., van Rheden naar Oudegracht 142. D. M. Vriend, dienstbode, R.K., van Nibbixwoud naar Fnidsen 86. H. H. B. Willemsen, zon der beroep, R.K., van Rotterdam naar Van Houtenkaae 9. C. E. Jones, zendeling, H. d.l.D., van Den Helder naar Kre'.agestraat 8a. K. M. Koopman, verkoopster, R.K., van Berkhout naar Mient 18. J. Pie, rij wielhersteller, N.H., van Hoorn naar v. d. Kaaijstraat 29. Wed. K. Nienaber, H.L., van Amsterdam naar Kruislaan 14. C. W. Eenhoorn, kappersbediende, N.H., van Beem- ster naar St. Annastraat 7. Wed. K. Blok ker, z.b., N.H., van Nieuwe Niedorp naar Kruislaan 14. Vr. Jacobs, ass. huishou ding, N.I., van Hellendoorn naar Langestr. 36. W. J. Lina, winkelbediende, R.K., van Venlo naar Oudegracht 219. W. J. Schuit, kapper, geen, van Nieuwe Niedorp naar Lim- merhoek 2. J. A. F. Oderkerk, huisschil der, R.K., van Horst naar Ramen 14. Wed. J. P. Groenewoudt, z.b., N.H., van Hei loo naar Kruislaan 14. I. W. Vermeer, dienstbode, N.H., van Rotterdam naar Hei ligland 42. H. Eldering, z.b., Rem., van Rotterdam naar Wilhelminalaan 21. J. A. Bruins, opz. teekenaar, N.H., van Velsen n. Verdronkenoord 81. D. A. Kloos, suiker- techniker, geen, van Dordrecht naar v. d. Meijstraat 14. Echtg. W. Becker, buffet juffrouw, R.K., van Oberhausen naar Hekel straat 14. T. G. Maters, z.b., N.H., van Beverwijk naar Verdronkenoord 81. P. A. Basstein, verslaggever. R.K., van Den Helder naar Laat 163. j. Kuijt, dienstbode, geen, van Zaandam naar Krebbesteeg 4. G. F. du Pont, R.K.. en gezin, van Rotterdam naar Bloemstraat 48. C. S. Schaaf, z.b., R.K., van St. Janssingel 21 naar Nieuwlandersin- gel 44. J. C. Schorsij, ass. huish., N.H., van Bergen (N.H.) naar Kruislaan 14. J. H. H. Kambeel, banketbakker, geen, van Wor- mer naar Kinheimstraat 45. W. Bakker, huishoudster, G.K., van Haarlem naar Ken- nemerstraatweg 85. G. M. P. van Gijzen, z.b., R.K., van Woerden naar Breedstraat 33. G. M. Verweij, onderwijzeres, geen, van Noordscharwoude naar Kennemersingel 27 I. B. de Weert, dienstbode, D.G., van Schoorl naar Luttik Oudorp 66. J. F. Lomp, z.b R.K., van Amsterdam naar Mr. P. J. Troei- strakade 62. S. Duvekot, off. L. d. H., van Haskerland naar Limmerhoek 40a. F. Hel derman, tuindersleerling, N.H., van Amster dam naar Omval 51. W. Korte, slager, R.K., van Attendorn naar Verdronkenoord 94. H. Burger, N.H., inspecteur N.S., en gezin, van Groningen naar Westerweg 97. A. Helder, dienstbode, N.H., van Voorscho ten naar Cabeljaustraat 12. P. van Twuy- ver, z.b., N.H., van Zuidscharwoude naar Toussaintstraat 23. M. M. Dee, G.K., van Leiden naar Steijnstraat 39. KI. Weeder, z.b., N.H., en gezin, van Ramen 24 rood naar Kruislaan 14. A. P. Brouwer, dienstbode, R.K., van Julianastraat 6 naar Zevenhuizen 8. N. Krijgsman, stucadoor, N.H., van Bergen (N.H.) naar Oudorperdijkje 4a. W. Hartog, arbeider N.S., N.H., en gezin, van Heiloo naar Verl. Landstraat 39. Wed. J. v. d. Poll, z.b., O.C., van Rotterdam naar Schermerweg 62. Cl. Roldanus, z.b., N.- H., van Haarlem naar Kruislaan 14. C. Hoogmoed, slager, N.H., van Haarlem naar Zevenhuizen 8. Echtg. J. Bröhl, buffet juffrouw, R.K., van Amsterdam naar Schou tenstraat 2a. Wed. Ch. M. v. Deventer, z.b., W.H., van Amsterdam naar Kruislaan 14. Wed. D. T. U. Kasman, N.H., van 's- Gravenhage naar Kruislaan 14. J. A. Koo- ten, z.b., R.K., van Bloemendaal naar Hoog straat 7b. C. Vermeulen, z.b., N.H., van Limmen (N.H.) naar Kruislaan 14. Wed. A. Vennik, N.H., van Limmen (N.H.) naar Kruislaan 14. N. de Vries, z.b., N.H., van Haarlemmermeer naar Kruislaan 14. I. Schat, 1.1.verpleegster, N.H., van Amsterdam naar Wilhelminalaan 11. J. J. van Don, onderwijzeres, R.K., vaji ^thermerhorn naar Cabeljaustraat 6. J. P. N. Klopper, pen sionhouder, N.H., en gezin, van Bergen (N.- H.) naar Stationsweg 166. t. J. W. Ver gouwen, broeder, R.K., van Amsterdam naar Nassaulaaif 30. C. van der Gragt, z.b., N.- H., van Heerhugowaard naar Kruislaan 14. C. M. Klumper, l.l.verpleegster, R.K., van Velsen naar Van Everdingenstraat 18. B. Stanneveld, grondwerker, R.K., naar Over- diestraat 6. R. Rosenauer, dienstbode, R.K. van Amersfoort naar Helderscheweg 28. G. E. F. van Dijk, electrotechnicus, N.H., van Delft naar Westerweg 13. E. Gouda, win keljuffrouw, O.C., van Egmond aan Zee naar Rochdalestraat 19. H. A. Elling, dienstbo de, R.K., van Dortmund naar Doelenstraat 13. M. H. v. d. Kolk, R.K., van Wijk aan Zee en Duin naar Achterom 7. B. J. Nie naber, huishoudster, H.L., van Amsterdam naar Cabeljaustraat 5. Wed. D. Brouwer, N.H., van Nieuwe Niedorp naar Kruislaan 14. Wed. M. Zwart, z.b., N.H., van Den Helder naar Kruislaan 14. J. Pranger, z. b., N.H., van Heiloo naar Kruislaan 14. P. Boerman, z.b., N.H., van Anna Paulowna naar Kruislaan 14. KI. Zwiep, z.b., N.H., en echt., van Oterleek naar Kennemerpark 7. Wed. D. Schuitemaker, N.H., van Hei loo naar Kruislaan 14. A. v. d. Linden, arbeider N S., N.H., en gezin, van Uitgeest naar Bergerweg 61. G. M. Duijn, l.l.ver pleegster, R.K., van Beverwijk naar Van Everdingenstraat 18. F. Helder, tandarts, geen, en gezin, van Bandoeng (N.O.I.) naar Kennemersingel 2. J. A. Battaerd. O I. ambtenaar met verlof, geen, van N.O.I. naar Maclaine Pontstraat 6. I. Th. G. Grutters, R.K., naar Laat 123a. J. Dekker, slager, N.H., van Schagen naar Oudegracht 72. L. J. M. Jansen, geestelijke, R.K., van Escha- ren naar Nassaulaan 4. Wed. G. Kapma, z.b., D.G., van Apeldoorn naar Westerweg 104. B. van Eist, schilder, N.H.. van Norg naar Voormeer 35a Echtg. J. Koch, N.H., van Workum naar Bleekerslaan 5. M

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7