Alkmaarsche Courant. Fortinbras' toovermacht Jiadiwieuws SxuiMetou Stad en Omgeving. Jkoulnciaai Tlieuws Honderd fier en dertigste Jaargang. VRIJDAG 30 SEPTEMBER WITTE KRUIS. WESTWOUD. ZUIDSCHARWOUDE. No. 231 1932 Zaterdag 1 October. Hilversum, 296 M. (Uitsluitend VARA) i.Gramofoonpl. 10.Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven: Trio L Cohen, VARA-tooneel o.l.v. W. van Cap- pellen en J. Brookhouse MacCarthy, orgel. 12.Trio W. Drukker 12.45 Voordracht door Hetty Beek. Hierna tot 1.45 Vervolg concert. 2.Gramofoonplaten. 2.40 J. v. Doveren: Een praatje uit de circuswereld. 3 Voor de kinderen. 4.— Opening van het gebouw „Voorwaarts" te Eindhoven. 5.— VARA-Balalaika-orkest o.l.v. Iwan Powar- ief. 5.20 Dr. H. Petersen: Gas-oorlog. 5.40 Vervolg Balalaika-orkest. 6.Gramofoonpl. 6.15 ÏJitz. v. d. Vereen, van Geheel-Onthou ders onder Ned. Spoor- en Tramwegperso neel. Joh. Jong, orgel. Ad. Bouwmeester, voordracht. Mevr, J. Hekkertvan Eysden, zang. Fr. Uyttenboogaard, piano en Ir. B. Wouters, toespraak. 7.45 Jhr. S. van Citters: Het nationaal crisis-comité in de naaste toe komst. 8.„Bij de Pomp" door Teun de Klepperman. 8.15 VAR A-orkest o.l.v. H. de Groot. 9.Zang door Edwin Doorenbos, chansonnier-troubadour. 9.15 Uitz. v. d. Alg. Ned. Bond van Arb. in het Bakkers-, Choc - en Suikerbewerkingsbedrijf. Opvoering van „Het versche broodje", een bonte geschiede nis. 10.15 Vervolg VARA-orkest. 10.30 Toe spraak door A- de Vries en VARA-varia. 10.45 Vervolg VARA-orkest. 11.Vaz Dias. 11.10 Vervolg VARA-orkest. 11.45—12.— Gramofoonplatenconcert. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend KRO). 8. 9.15 en 10.Gramofoonpl. 11.30—12. Godsd. halfuurtje. 12.151.45 Sextetcon cert. 2.Gramofoonpl. 2.30 Kinderuur. 4.— HIRO. 5.Orkestconcert. 5.45 Causerie. 6Vervolg concert. 6.25 Causerie. 6.45 Esperantopraatje. 7.Gramofoonpl. 7.10 en 7.45 Lezing. 8.Orkestconcert. 9.Voor dracht. 9.15 Vaz Dias. 9 30 Dansmuziek 10.— Optreden Kunstfluitist. 10.15 Dans muziek. 11.Optreden Kunstfluitist. 11.15 Dansmuziek. 11.3012.Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Northern Studio-orkest o.l.v. J. Bridge. 1.05 Orgelconcert Reg. New. 1.50—2.50 Commodore Grand-orkest o.l.v. J Muscant. 3 50 Sydney Baynes' orkest m. m. v. Billy Mayerl, piano-syncopations. 5.05 Orgelspei Reg. Foort. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 7 05 Welsh Intermezzo. 7 25 Lezing. 7.50 Studentenliederen door A. Cranmer, bariton en Radio-Mannenkoor o.l.v. S. Robinson 8.20 Promenadeconcert uit de Queen's Hall door BBC-Symphonie-orkest en solasten o 1. v Sir Henry Wood, o.a. Ouv. „Die Meister- singer", Wagner en Bolero, Ravel. In de pauze om 9.50 Berichten. 11.0512.20 Dansmuziek door Ambrose en zijn Band. Parijs Radio-Paris1724 M. 8.05 en 12.20 Gramofoonplaten. 7.50 „Namouna", Lalo (gramofoonplaten). 9.05 Populaire liedjes door M. Flateau 9.50 Lichte muziek, gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Con cert uit Rest „Wivex". 2.503.20 Gramo foonplaten. 3.50—5.50 Omroeporkest o.l.v. L. Gröndahl m. m. v. A. Lhoir, piano 8 20 L. Preil's orkes, o.a. Canzonetta, Frimi. 9 05 Strijktrio's van Haydn, viool, viola en cello. 9.30 Vervolg concert van 8.20. 11.05 Vervolg concert, o.a. Spaansche Zigeuner dans, Marquina. 11.20—12.35 Dansmuziek. Langenberg, 473 Al. 7.258-20 Gramo foonplaten. 12.20 Concert o.l.v. Wolf. 1.20 2 50 Concert door werklooze musici o.l.v. Dr. H. Paulig. 2.553.45 Gramofoonpl. 5.20— 6.35 Concert m. m. v. Cithertrio, sopraan en pianist. 8.20 Vroolijke Avond „Musikali- sches Durcheinander". 10.4012.50 Dans muziek o.l.v. Wolf. 12.501.20 Gramofoon platen (Dansmuziek). Rome, 441 M. 9.05 Italiaansche Opera muziek. Werken van Giuseppe Mulè. Solis ten, koor en orkest o.l.v. den componist. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Concert ol.v. Wal pot. 6.206.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert o.l.v. K. Walpot, in de pauze: Radio-tooneel, o.a. Was die Donau erzahlt, potpMorena 110.30 Concert uit de Memlinc-zaal te Ant werpen o.l.v. Paul Moreau. 338 M.: 12.20 Zie 508 M. 5.20 Dansmuziek uit St. Sauveur 6 50 Kamermuziek, viool, alt en cello. 8.20 Duitsche Opera-muziek o.l.v. Hans Lichten- naar het Engelsch van William Locke door J. E. d. B. K. 621 HOOFDSTUK XXI. Toen Martin den volgenden morgen naar Miss Merriton vroeg, vernam hij, dat ze al vroeg was gaan teekenen Has- san, den eenoogigen dragoman. Waar heen was niet bekend, maar daar Has- san haar lunch, in een mandje gepakt, mede had genomen, zou ze wel laat te rugkomen. Martin bracht een vervelen den middag door in Karak en zonder zijn aangebedene vond hij het er saai. 't Was weer een dag van khamsin, zoo dat de heete steenen en 't heete zand een bezoeking waren. En toch was Lucilla de woestijn ingegaan. Ze zou flauw val len bij haar ezel, een zonnesteek krijgen, misschien dood thuisgebracht worden. Angstig zat Martin aan de lunchtafel. Er werd over de afwezige gesproken. Als het Lucilla niet was, zouden ze het er voor houden, dat er bij haar een streepje door liep. In den warmen achtermiddag zat hij op het Oosterterras met een roman, dien hij niet lezen kon. Den vorigen avond had hij haai- zoo hartstochtelijk om- stein, o.a. Ouv. „Wildschuetz", Lortzing en uit „Figaros Hochzeit", Mozart. Hierna tot 11.20 Zie 508 M. Zeesen, 1635 M. 8.20 Operetteconcert m m. v orkest en solisten o.l.v. Hans Rosbaud. 10.40 Berichten en hierna tot 12.50 Dans muziek door GerhaTd Hoffmann's orkest m m. v. vocale solisten. ACHTSTE JAARVERSLAG VAN DE STICHTING VOLKSUNIVERSITEIT VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN 1931—1932. Aan het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris mr. P. van Sonsbeek, ontleenen wij het volgende: Etre-voorzitter: Mr. W. C. Wendelaa»-, burgemeester van Alkmaar. Bestuursleden: vacature voorzitter; Jb. Cloeck A. Dijkers A. v. d. Elburg, penningmeester, mevr. T. Heringa Schuiling (Schoorl), W. v. d. Vall, R Wiarda (Bergen), G. H. Zoll, Mr. P. var. Sonsbeek, secretaris Nassaulaan 23. Leden van den Raad van Toezicht: J. Westerhof, voorzitter; vice-voorzitter vacature, Mr. A. Koelman, secretaris; C. Daalder, Mr. P. Langeveld, J. Koopai, D. G. G. Margadant, Mr. J. P. Bosman, Mej. A. N. H. W. v. d. Linden, C. de Groot (Grootschermer), P. M. Bosscher, Mr. C. A. de Groot, L. den Das (Bergen), J. A. Zwarteveen, A. Kleymeer, S. Blom, Mevr. N. HoornRaves, H. J. Jonker, W. H. M. Pels, D. Dekker,K. Human, R. G. C. Schröder, Mej. N. Carels, C. F. D Kohnert, Dr. J. Hemelrijk (Bergen), Mej J. S. Fanoy, P. Lommen (Castricum), J Nieuwenhuyzen (Limmen), W. van S'.oo- ten (Heer-Hugowaard), P. Kikkert (Beemster), Mej. J. F. J. Dubois, Mej. M. Kaan, Dr. J. Postma, E. v. d. Laan, J. H Massink, Tj. N. Adema, J. v. d. Molen. Gontribueerende vereenigingen: Nederl. Bond van Abstinent Studeeren den; Alcmaria, Vereeniging tot Bevorde ring van Vreemdelingenverkeer; Cen trale Nederlandsche Ambtenaarsbond; Nationaal Verbond van Gemeenteambte naren; Alkmaarsche Bestuurdersbond; Alg. Nederl. Bouwarbeidersbond, afd. Alkmaar; idem afdeeling Bergen; Volks bond tegen Drankmisbruik; Vrijzinnig Democratische Bond; Gymnastiek Ver eeniging „De Halter"; Handeldrijvende en Industr. Middenstand; Nederl. Ver eeniging van Huisvrouwen; Vereeniging van Hoogere Gemeente-ambtenaren; I. O. Odd. Fellows; Vereeniging van Rijks- leeraren; Openbare Leeszaal en Boeke rij; Loge van Vrij-Metselaren „De Noord star"; Alg. Nederl. Bond van Meubel makers, afdeeling Alkmaar; Depart. Alkmaar der Mij. tot Nut van het Alge meen; Bond van Leeraren en Leerares- sen bij het Nijverheidsonderwijs; Bond van Nederlandsche Onderwijzers; Volks onderwijs; Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs; Bond van Post-, Telegr. en Telefoon-personeel; Soc. Dem. Arbeiderspartij; Vereeniging van Staats burgeressen; Algem. Ned. Typografen bond; Nat. Bond van Handels- en kan toorbedienden „Mercurius", afd. Alk maar; Plaatselijk Arbeidssecretariaat. Contribueerende gemeenten: Alkmaar, Heiloo, Noord-Scharwoude, Oterleek, Oudkarspel, De Rijp, Schoorl, Uitgeest, Zuid-Scharwoude, Zuid- en Noord- Schermer, Warmenhuizen, Bergen, Cas tricum, Heerhugowaard, Limmen, Koe dijk, St. Pancras en Broek op Langen- dijk. Het aantal contribueerende gemeen ten bleef constant. Begunstiger: Mr. W. C. Wendelaar. Contribuanten: Aantal 385. Kon in het vorig jaarverslag geconsta teerd worden, dat de belangstelling in hetgeen op verschillend gebied door de Volksuniversiteit werd geboden, over het algemeen toenemende was, dit jaar heeft deze groei zich niet gehandhaafd, zelfs zou men van een, zij het nog ge ringe, teruggang kunnen spreken. Hoewel een vergelijking uit der aard der zaak moeilijk te maken is, heeft het Bestuur den indruk, dat ook op dit ter rein de belangstelling nadeelig wordt beinvloed door de huidige tijdsomstan digheden. Zonder den ernst hiervan te miskennen, spreekt het evenwel de hoop uit, dat men zich toch niet te zeer late weerhouden om het werk metterdaad in verschillend opzicht te blijven steunen. Zoo ooit, moet thans geestelijke out- helsd en dat zij het had toegestaan, was dat geen absolute, welsprekende beken tenis geweest? Waarom ontweek ze hem nu? Hij had gerekend op een morgen, zóó heerlijk, dat de vorige avond er door verdrongen zou worden. Waarom was ze weggegaan? Nadenken bracht de op lossing. Den volgenden dag gingen ze naar Assouan. 'tWas hun laatsten dag in Luxor en Lucilla had nog geen enkele schets gemaakt. En had ze hem niet gezegd, dat ze naar Egypte was gegaan om te teekenen? En ter wille van hem had ze edelmoedig haar kunst op den achtergrond geschoven tot het laatste oogenblik. En nu maakte ze gebruik van dat laatste oogenblik. Maar waarom geen woord er van gezegd? Hij nam zijn boek weer op, maar de herinnering was hem te mkchtig en hij gaf zich over aan zijn droomerijen. Laat op den namiddag nam Holcombe hem mede naar de ijskoude bar en daar zaten ze ijskoude dranken te drinken, terwijl Holcombe hem van zijn leven vertelde. Toen Martin weer boven kwam, hoorde hij dat Lucilla terug was en naar haar kamer was gegaan om te rusten. Hij zag haar pas, toen ze laat beneden kwam voor het diner. Zij droeg een japon van vreemd blauw charmeu- se, 't blauw van een Egyptischen avond. Haar vriendelijke groet was precies als die van vier en twintig uur geleden. Zelfs niet door het trillen der oogleden gaf zij blijk, zich de hartstochtelijke wikkeling en ontspanning worden be vorderd. Materieele zorgen kwellen het mensch- dom reeds meer dan genoeg! Hieronder volgt een overzicht der werk zaamheden en der belangstelling. Cursussen- Dichters en schrijvers van onzen tijd, door Annie Salomons 43 De strijd tegen prikkellectuur, enz. door D. L. Daalder 51 Oud-Kennemerland, door W. Stumpff 29 De Ontwikkeling der moderne woning- inrichting gedurende de laatste 30 jaren, door J, P. v. d. Bosch 12 De beteekenis der Rationalisatie, door Dr. J. Tinbergen 14 Totaal aantal inschrijvers 149 Werkcursussen. Duitsche taal, le jaar, C, Knaap 29 2e jaar, J. Barkman 9 Engelsche Taal, le jaar, J. Barkman 51 2e jaar Mej. J. F. J. Dubois 24 Fransche taal, le jaar, E. Kroeskop 19 Boekhouden, le jaar, M. J. Roggeveen 30 2e M. J. Roggeveen 13 Esperanto, (Begincursus) A Pascha 14 Totaal aantal inschrijvers 189 Lezingen en voordrachten. Stervend Europa, Charlotte Kohier 307; De Welsprekendheid bij Grieken en Romei nen door Dr. J. Berlage 8; Het wezen van onze gebaren en bewegingen door Jkvr. H. van Lennep en Lily Green 83; De wonderen van de zon, door Mr. G. J. Salm 57; Faust (Goethe), Kommer Kleyn 114; Vier maan den kampeeren in de Himalaya, Dr. W. G. N. van der Sleen 74, totaal 643 inschrijvers Filmvoorstellingen. Tiere sehen dich an 315, Menschen am Sonntag 211, Met Byrd aan de Zuidpool 416, Jeanne d'Arc 509, Alledagmenschen 128, Die Erde 249, totaal 1828. Wegens te geringe deelname moesten de cursus over Humanitaire Stroomingen, te geven door Ds. Junod, en de werkcursussen Nederlandsche taal en Fransche taal, 2e jaar, van het programma worden afgevoerd In het afgeloopen jaar is de Stichting dili gent geweest op het gebied der ontwikkeling 1 en ontspanning der werkloozen, een vraag stuk van veel belang in deze tijden. Den 28sten November 1931 wgfd een schrijven, waarin enkele denkbeelden dien aangaande werden ontvouwd, aan B. en W. van Alkmaar gericht. In een bijeenkomst van afgevaardigden van verschillende instellingen en vereenigin gen, den 12den December 1931 op uitnoodi- ging van het Dagelijksch Bestuur van de ge meente Alkmaar belegd, werd besloten tot samenstelling van een tweetal commissies, dat de ontwikkeling en ontspanning der werkloozen zou bevorderen. De Volksuniversiteit wees het bestuurslid den heer G. H. Zoll als vertegenwoordiger in die Commissie aan. In overleg met de Commissie werd een filmvoorstelling ten behoeve van de werkloo zen georganiseerd. Bestuur. Wegens zijne benoeming tot Directeur van den Keuringsdienst voor Waren te Enschedé stelde de voorzitter, Dr. C. I. Kruisheer, op 1 Mei 1932 zijn mandaat beschikbaar. Slechts kort is de heer Kruisheer als zoo danig werkzaam geweest, doch in dien korten tijd heeft hij bewezen de rechte man op de rechte plaats te zijn, hetgeen op grond van zijne antecedenten als secretaris der V. U. ook niet anders te verwachten was. Een woord van ^elgemeenden dank zij hem hier nogmaals gebracht. De heer J. Cloeck werd tot onder-voorzitter benoemd. De vacature Kruisheer bleef tot heden onvervuld. Financiïn. De Raad der gemeente Alkmaar besloot in zijne vergadering van 21 Januari 1932, dat voortaan het toegekend gemeentelijk sub sidie ten volle zal worden uitgekeerd, zoo lang niet blijkens de jaarlijks in te dienen rekening uit voordeelige saldi van vorige jaren een reservefonds van 500 zal zijn gevormd. Met erkentelijkheid wordt dit hernieuwd bewijs van belangstelling van gemeentewege in onzen arbeid aanvaard. Tenslotte rest nog een woord van hartelij- ken dank aan allen, die in het afgeloopen iaar wederom op eenigerlei wijze hunne me dewerking verleenden, de docenten, den ad junct-secretaris en directie en personeel van de Openbare Leeszaal. Ook de steun van anderen, personen en in stellingen, worde hier dankbaar gememo reerd. oogenblikken van den vorigen avond te herinneren. Ze vertelde van haar bevin dingen aan het belangstellende groepje, dat haar verwijtend aanzag. Een zand storm had een mooi stukje bedorven, ook haar penseelen, haar haren en Has- san's humeur. Met haar voedsel had zij de halve Sahara naar binnen gekregen. Zelfs haar ezel, die haar met boos oog zijdelings had aangekeken, had haar uitgescholden in zijn ezelstaal. Met dat alles had zij heel veel plezier gehad. Je had mee moeten gaan, Martin, zei ze leukjes. En hij antwoordde: Daar heb je me geen gelegenheid voor gegeven. Als je maar op waart geweest bij het krieken van den dag, lachte zij. Dat was ik, zei hij. Ik lag den ge- heelen nacht wakker en ik zag de zon opgaan van uit mijn raam. Ach, hemel, zuchtte zij. Je hebt den verkeerden kant uitgekeken. Jij waart in aanbidding van het Oosten, terwijl ik naar het Westen trok. Dat ia nu allemaal heel aardig, maar ik sterf van honger, zei Watnev Holcombe en hij nam haar mede naai de eetzaal. De anderen volgden. Zij zat tusschen Holcombe en Dangerfield en Martin kon geen vertrouwelijk woord met haar wisselen. Na tafel gingen haar twee buren naar de bar om te biljarten. Martin, di» de uitnoodiging om mee le gaan, had afgeslagen, bleef met de vier Algemeene vergadering der afd. Alkmaar. Deze vergadering, als gewoonlijk slecht bezocht (in totaal waren een 13- tal personen tegenwoordig), werd gehou den in het nieuwe gebouw aan het Ze venhuizen. De voorzitter, de heer dr. P a m e ij e r. opende de vergadering met een woord van welkom in de nieuwe vergaderzaal (het kantoor), daarbij mededeelende, dat voor meerdere belangstellenden nog wel plaats was geweest: men had dan in het magazijn kunnen vergaderen. Spr. deelde voorts mede, dat er in Nov. en Dec. een moedercursus zal wor den gehouden, waaromtrent nog nadere mededeelingen zullen worden gegeven. De propaganda voor het werven van nieuwe leden had van 1 Aug. tot 29 Sept. 109 inschrijvingen tot gevolg gehad, waardoor het ledental is gekomen op 6294. Bovendien hebben zich voor het volgend jaar reeds weer elf leden laten inschrijven. Den toevloed van nieuwe leden schreef spr. toe aan het totstand komen van het nieuwe gebouw. Van de rijksverzekeringsbank was een brief ingekomen, waarin gezegd werd dat in verband met de leening de statu ten moeten worden gewijzigd en op nieuw koninklijk goedgekeurd. Het be stuurslid de heer Verkade had zijn me dewerking verleend voor de wijzigingen. Bestuursverkiezing. Als bestuursleden waren aan de beurt van aftreding de voorzitter, de heer Buissink en mevr. PrinsVlessing, alle drie herkiesbaar. De aftredenden wer den herkozen met zoo goed als alge meene stemmen. Statutenwijziging. In verband met de bovengenoemde mededeeling zei de v 0 o r z i 11 e r, dat alleen een wijziging noodig was van art 13 (invoeging dat de datum tot welken de vereeniging is aangegaan, is gesteld op 1 Jan. 1962). Werd goedgekeurd. Beschrijvingsbrief. De voorzitter bracht hierop in behandeling den beschrijvingsbrief voor de 75e algemeene vergadering op 4 Oct. te Amsterdam. Spr. bracht het aftredend bestuurslid, den heer H. W. Frese alhier, dank voor hetgeen hij in die kwaliteit had Verricht in het belang der vereeniging. Ten aanzien van de vervulling van deze vacature werd den te benoemen af gevaardigde vrij mandaat verleend, evenals ten aanzien van de andere pun ten. De heer Voorthuijsen merkte op, dat voor het personeel der herstellings oorden wel bepalingen zijn gemaakt ten opzichte van vérlof enz., maar niet voor dat van ontsmettingsinrichtingen. Spr. zou ook voor deze menschen de vacan- ties enz. willen vastleggen. In het alge meen wilde spr. de bepalingen gelijk doen zijn aan die, welke voor het pro vinciaal 'personeel gelden. Als geen va- cantie kan worden verleend, zou spr. daarvoor een extra-uitkeering in geld willen doen verstrekken, gelijk staande aan het bedrag, dat de betrokken per soon verdient in den tijd dat hij vacan- tie zou hebben gehad. Uit de gebruikelijke ambtenaren reglementen zou spr. willen zien over genomen de bepaling op de verplichting van het personeel. Voorts wenschte spr. bepaald te zien, dat het salaris van een overleden ambtenaar niet één maand na het overlijden, zooals het hoofdbe stuur wenschte, maar gedurende drie maanden wordt uitbetaald. De vergadering ging met deze wen- schen accoord. Den te benoemen afge vaardigde werd opgedragen deze amen dementen op de voorstellen van het hoofdbestuur in te dienen en te ver dedigen. Begrooting 1933. De uitgaven waren geschat op 14772, de inkomsten op 13600, zoodat een te kort is geraamd van 1272. Werd goed gekeurd. Controle-commissie. Aan het bestuur werd opgedragen te voorden in de vacature in deze com missie. Benoeming afgevaardigde. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd aangewezen de heer D. Saai en als plaatsvervanger de heer W. Voorthuijsen. Hierna sluiting. 1 dames in de conversatiezaal. Lucilla was tusschen de twee getrouwde vrouw tjes gaan zitten, en was onbereikbaar! Het strijkje speelde droevige muziek. Eindelijk sprong Maisie op en nam zon der plichtplegingen Martin bij den arm. Als ik hier langer blijf zitten, ga ik huilen. Kom mee en laten we wat doen. Martin stond op. Wat zullen we doen? Van alles. We kunnen naar de sterren kijken en je kunt zweren, dat je mij bemint, of we kunnen gaan kijken naar de boot van Cook. Ga je mee, Lucilla? vroeg Martin. Ze schudde glimlachend het hoofd. Ik ben veel te moe en te lui. Het meisje, dat nog altijd zijn arm vast hield, liet hem in de ronde draaien. Hij kon niet anders dan gehoorzamen. Ze liepen langs de kaden tot benoorden den Tempel. Toen ze terug kwamen, was Lucilla naar bed gegaan. Ze was zoo moeilijk vast te houden als een droom. Hij kon pas met haar spreken den volgenden morgen op het perron, even voordat hun trein vertrok. Ze stond toevallig een beetje verwijderd van haar vrienden, waarvan hij dadelijk gebruik maakte. Hij nam haar een eindje mede. De oogenblikken waren kostbaar. Hij drong dadelijk door tot de kern van de zaak. Lucilla, waarom tracht je zoo me te ontwijken 2 70 JAAR, DOET EIGEN HUISHOUDING Maar wordt geholpen. „Negen jaar lang neem ik nu geregeld Kruschen Salts en ik zou het nooit meer willen missen. ;k neem altijd een derde van een theelepel in een kop water, zoo warm *.'s ik het drinken kan. Ik weet nu niet meer wat ongesteldheid of hoofd pijn is. In April word ik 70 jaar en juist doordat ik Kruschen Salts neem ben ik in staat om mijn huishoudelijke plich ten zelf waar te nemen. Ik heb mijn buren alle geraden om ook Kruschen Salts te probeeren. Voor dat ik met Kruschen begon was ik aljtijd bij den dokter, maar nu is het niet meer noodig. Vroeger had ik altijd zware migraine en was dan niet in staat om iets te doen. Maar nu is dat alles voor bij, dank zij Kruschen Salts." (Mevr.) J G Kruschen houdt de inwendige organen in voortdurende werking, zoodat het or ganisme geregeld van alle verstoppende onzuiverheden gereinigd wordt. Daar door zal zuiver, gezond bloed, verfrischt en vernieuwd door de zes zouten in Kruschen, door Uw aderen stroomen. En het gevolg? Een einde aan alle kwalen en ongesteldheden. Geen hoofdpijn meer, geen vermoeidheid, geen neerslachtig heid, zenuwachtigheid of hardlijvigheid. In plaats van dat alles een heerlijk ge voel van algemeene frischheid en opge wektheid, een jeugdig uiterlijk, in het kort: een algeheele goede gezondheid. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten èi 0.90 en 1.63 per flacon. Aan de leveranciers van de Coöp. Zuivel fabriek „Eureka" is over het laatste tijdvak voor de melk uitbetaald 2.85 per 100 K.G. of 2.94 per 100 liter gemiddelde noteering. De afd. Langendijk der Noord-Holl. Ver eeniging „Het Witte Kruis" vergaderde gis teravond in „De Roode Leeuw" alhier. De heer S. Wagenaar opende de vergade ring. Hij zag in deze geringe opkomst een bewijs van vertrouwen in het bestuur. Mededeelingen. le. Voor de moedercursus hebben zich 23 gegadigden opgegeven; 2e. de cursus Eerste Hulp bij Ongeluk ken, zal naar alle waarschaijlijk weer plaats vinden. 3e. een contact-commissie inzake T.B C- bestrijding is tot stand gekomen en bestaat uit 4 personen, n.1. van de afd. Witte Kruis de heeren C. de Boer, J. Kliffen en C. Rui sen en van het Wit Gele Kruis de heeren Wilmisch, C. Kramer en Sneekes. met als on partijdig voorzitter den heer K. Reinders. Naar aanleiding van de totstandkoming dezer contact-commissie werd o.m. gevraagd of dit wel zoo noodzakelijk was. Van bestuurszijde werd medegedeeld, dat het Witte Kruis bij niet-toetreding ook de subsidie zoude moeten missen. Het was den heer D. Zeeman toch niet dui delijk genoeg, want er bestond toch een ver eeniging voor geheel den Langendijk. De voorzitter zeide, dat deze meening ook die van het bestuur was, maar toch bleek ten slotte, na al onze moeite om het anders te willen, dat het beter was tot de contact-com missie toe te treden. De heer C. de Boer lichtte toe, dat het be stuur ook wel aan de hand van de wet daar toe aanleiding had. De heer J. Kliffen en den secretaris gaven nog eenige inlichtingen omtrent de wette lijke strekking en tenslotte was de vergade ring overtuigd, dat het bestuur in deze goed gehandeld had. Beschrijvingsbrief. Uit de behandeling van den beschrijvings brief stipten wij het volgende aan: Besloten werd de candidatuur G. J. van Leersum van Winkel als hoofdbestuurslid te steunen. Voor aanleiding van de rekening besprak de heer J. Kliffen de~wenschelijkheid, dat toelichtingen betreffende de rekening van het hoofdbestuur bij de secretarissen der afdeelingen voor belanghebbenden zouden ter inzage liggen. Goedgevonden werd, dat de aandacht ter alg. verg. hierop gevestigd wordt. Punt 10 bevatte een voorstel van de afd. den Helder om 4000 als subsidie te verstrekken aan de daarvoor in aanmerking komende afdeelin gen inzake Huisverzorging. De voorzitter zeide o.m, dat de afd. den Wijd opende ze haar oogen. Je te ontwijken, mijn beste Martin? Gisteren heb je me heelemaal geen ge legenheid gegeven om met je te praten en vandaag is het weer hetzelfde. En ik ben ziek van verlangen om met je te praten. Dat spijt me, zei ze, maar nu heb je me dan toch. En wat wou je zeggen? Ik heb je lief, zei Martin. Stil, fluisterde ze met een blik op de dragers in hun roode jerseys en op de ronddrentelende reizigers. Dit is niet de geschikste plaats om je liefde te verkla ren. Mijn liefde heb ik je eergisteravond verklaard. Stil, zei ze weder en ze legde haar gehandschoende hand op zijn arm. Maar hij ging door: Heb je dat vergeten? - Nog niet. Hoe kon ik dat doen? Je moet mij tijd geven. Waarvoor? vroeg hij. Om te vergeten. Hij kreeg een wee gevoel van pijn. Wensch je al, wat tusschen ons is voor gevallen, te vergeten? Ze zag hem recht in de oogen en lachte. Mijn beste jongen, hoe kun je nu zulke intieme dingen zeggen tusschen al die menschen? O, lieve, ik deed alleen maar de eenvoudige vraag of je wenschte te ver geten? (Wordt vervolgd)..

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5