Agenda Dans-lnstituut C. Willems Jkoviticlaat Tlieiws £aatste Aecichtm lüeec&eeicfit Stad w Omoevitig. Bioscopen. Bioscoop Harmonie tot en met Dinsdag iederen avond half 8 twee hoofdnummers: H De Salon-Tyroler (kom.), hoofdrol Otto Wallburg; 2. Drie dagen liefde (rom), hoofdrollen Hans Albers en Kathe Dorsch. Leeftijd boven 18 jaar. i Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Het geheim zinnige drietal (avonturen), hoofdrol Lon Chaney; boven 18 jaar. Woensdag half 3 vertooning avondpro gramma. Jeugdbioscoop in De Unie, Woensdagmid dag 2 uur, vertooning Rin-Tin-Tin de Wolfs hond. Stedelijk Museum, Breed st r a a t. Eiken dag geopend van 912 en 1.303.30, Zaterdag van 91; Zondags gesloten. Psychometrische seance in het logegebouw aan de Nieuwesloot, door mevr. dr. C. Ak- keringa. 8 uur, Harmonie: Vara-geluidsfilm „Stu wing". 8 uur, handelsschool tentoonstelling en openbare les Esperanto. 8 uur, 't Gulden Vlies, openbare vergade ring tegen het stichten van een bijzondere neutrale school. 8 uur, de Rustende Jager te Heiloo, ver gadering Witte Kruis. GEMEENTELIJK RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF ALKMAAR. In verband met de omzetting en splitsing van de voormalige particu liere radionetten zal het noodig zijn af en toe één of beide programma's tijdelijk te onderbreken. Deze onderbrekingen zullen zoo veel mogelijk overdag plaats vinden en er zal naar gestreefd worden des avonds beide programma's onverkort door te geven. DE DIRECTEUR. sen uit alle kringen en gezindten is de in deze 25 jaar in onze gemeente populair geworden Manes, gecomplimenteerd, gepaard gaande met schenking van vele mooie cadeaux en bloemen, daarnaast ontving hij nog een groot aantal kaarten en schriftelijks felici- tatiën. De waardeering welke Niedorps burgerij heeft getoond, was oor den jubilaris buiten verwachting. Vrij zeker, mede door het gulle onthaal vanwege de jubilaris, werd het feest tot laat in den nacht voortgezet door buren, familie, vrienden en kennissen. Gelukkige momenten heeft Manes dezen dag beleefd. Vooral het ocgenblik dat hij als bruidegom werd uitgeroepen met aan zijn zijde een lieftallige bruid, zal hij wel niet spoedig vergeten. Aan het geheel zijn ongetwijfeld voor hem aangename herinneringen verbonden. Inplaats van den heer J. Keuber. die per 1 Oct. j.1. tot kassier der Coöp. Boerenleen bank alhier is benoemd, heeft het bestuur tot voorzitter der Bank benoemd de heer A. Win kel Pz. aard te zijn als in den aanvang werd ge vreesd en gemeld. Wat de oorzaak van den brand betreft, kan nog worden medegedeeld, dat eenige mon teurs bezig waren met het lasschen van bui zen, waarbij een steekvlam wordt gebruikt. Dit geschiedde tegen het uitdrukkelijk verbod in, daar in rijksgebouwen nimmer op der gelijke wijze laschwerk mag geschieden. Het registratiegebouw van het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut heeft zeer veel geleden van waterschade. Voorloo pig is dit totaal onbruikbaar. De administra tie zal worden overgebracht in het oude ge meentehuis aan den Utrechtscheweg te D, Bilt. Het gemeentebestuur van De Bilt hec- direct materiaal beschikbaar gesteld voor het vervoeren van de bescheiden naar het ge meentehuis. Het gebouw staat nog steeds onder controle van de Biltsche brandweer. BERGEN. Wie des morgens zich naar het postkan toor begeeft om aldaar de eenvoudigste han deling te verrichten waarvoor het postkan toor dient, n.1. het koopen van een aantal postzegels, kan er op rekenen een half uur voor het loket te moeten wachten, omdat aan één loketje, één ambtenaar is aangewezen het publiek te bedienen. Deze ambtenaar heeft tevens de geldzaken, als postwissels, giro, spaarbank en belasting te behandelen, doch moet bovendien de posipaketten verzor gen en ouderdomsuitkeeringen doen. Men kan het de bedienende ambtenaar al lerminst kwalijk nemen, dat een voor het pu bliek onmisbare rijksdienst, toont op zoo'n er gerlijke wijze den tijd voor velen waardeloos te achten. Wij achten het echter noodig, dat en het gemeentebestuur, en de V.V.V. en de winke- liersvereeniging er met kracht op aandrin gen, dat hierin verbetering wordt gebracht Het is reeds meer dan treurig, dat zelfs in het seizoen des middags het kantoor een paar uur gesloten is. Nu Bergen ruim 6000 zielen telt is op dit gebied de toestand min der goed dan dit het geval was toen Bergen nog niet de helft van dit aantal tot haar in woners kon rekenen. In Alkmaar bleek een postfïliaal bij een winkelier aan het Waagplein een prachtige oplossing, die de loketten in het postkantoor ten zeerste ontlast. De man krijgt een klei nigheid voor iedere handeling en dank zij zijn welwillendheid heeft hij zooveel te doen, dat hij zich reeds genoodzaakt zag een assistent aan te stellen. Wij achten het niet onmogelijk, dat ook een winkelier in Bergen het beheer van een dergelijk filiaal op zich wil nemen en zijn overtiugd dat er dan reeds veel verholpen zal zijn. OUDKARSPEL. 'Onze piaatsgenoot de heer Dirk Nap Cz. slaagde te Amsterdam voor M. O. hand- en rschtlijningteekenen. Wel een prestatie is het dat deze 5-jarige studie door hem in 2K jaar is voltooid. HEILOO. Door den inspecteur van den Prov. Bond van Geitenfokvereenigingen werd Maandag keuring gehouden. In het prov. fokregister werden opge nomen: Maria 138 van A. J. J. Hulsden; Corri 139 van J. Maat; Chatrima 140 van A. Kleef; Pieter H 376 van Geitenfokver. Heiloo"; Simon H 377 van S. Akkerman en Willem H 378 van W. Zandbergen, allen te Heiloo. Evenals vorige jaren heeft het Witte Kruis afd. Heiloo weder een moedercursus in gesteld. Het doorgaan van dien cursus hangt natuurlijk geheel af van het aantal deelneem sters. Wij kunnen de dames en meisjes (niet jon ger dan 18 jaar) niet ernstig genoeg aanspo ren zich allen daarvoor op te geven. DEN HAAG (Uitsluitend gegoeden stand) ALKMAAR. AANVANG DER LESSEN 14 OCTOBER. Inschrijving Vrijdag Sociëteit „DE UNIE van 38.30 uur nam. Prospectus aldaar verkrijgbaar. GROOTSCHERMER. De afd. Zuid- en Noordschermer van de Noordhollandsche vereeniging „Het Witte Kruis" hield Vrijdag 30 Setember 1932 haar gewone najaarsledenvergadering in 't koffie huis „De Jonge Ruiter" van den heer H. H. van Truijen, onder presidium van burgemees ter C. de Groot. Slechts twee leden waren, buiten het bestuur aanwezig. De beschrijvingsbrief gaf weinig aanlei ding tot bespreking. De afgevaardigden ter algemeene vergadering op 4 Oct. te Amster dam te houden, te weten de voorzitter, de pen ningmeester de heer N. Waterdrinker en de heer D. Pascha, lo-egen vrij mandaat. Waar de voorzitter, de heer C. de Groot, door de af- deeling candidaat is gesteld voor een zetel in het hoofdbestuur, werden de van andere af- deelingen ontvangen aanbevelingen voor hun ne candidaten uiteraard terzijde gelegd. De heer N. Waterdrinker, die volgens rooster op 31 December a.s. als bestuurslid moest aftre den, werd bij acclamatie herkozen. De rondvraag leverde behoudens enkele besprekingen van huishoudelijken aard, niets op. Hierna sluiting. Zaterdag 1 October viel het 3-jarig zoon tje van den heer G. v. T. spelende in een sloot nabij de ouderlijke woning. Zijn moe der, die het gelukkig zag gebeuren, mocht het gelukken het ventje te redden, zoodat het bij een nat pak bleef. HOORN. 'Hedenmorgen was er een buitenge wone drukte op de varkensmarkt. De aanvoer bedroeg 286 varkens, die door de Crisisvarkenscentrale werden afge nomen uit den kring Hoorn. De varkens werden genummerd en gewogen. Voor- loopig zal zulks elke week plaats heb ben. WERVERSHOOF. 'Een driejarige kleuter was op de treeplank van een stilstaanden auto ge kropen. De chauffeur, die niets had ge merkt, reed weg, met het gevolg, dat het ventje op straat tuimelde. Hoewel het achterwiel rakelings langs net hoofdje ging, Hep een en ander gelukkig zonder groote onheilen af. SPANBROEK. 'Mot ingang van 1 October is het kan toor der dir. belastingen alhier opge heven. De gemeenten Obdam Spanbroek en Hensbroek behooren voortaan onder het kantoor der dir. belastingen te Hoorn; de gemeenten Hoogwoud, Opmeer en Sijbecarspel onder het kantoor der dir. belastingen te Medemblik. NIEUWE NIEDOPP. Zondag herdacht de heer Jb. Kamp den dag dat hij voor 25 jaar (dus vanaf de op richting van 't klooster) als huisknecht bij de Paters in het rranciscaner Klooster alhier in dienst trad. Het heeft den jubilaris dezen dag niet aan belangstelling ontbroken. Des morgens om 10 uur werd te zijner eer een plechtige mis gehouden in 't klooster, waarvoor reeds veel belangstelling werd ge toond. Na afloop hiervan werd ter dezer ge legenheid eveneens in 't klooster aan een rijk voorziene feesttafel een diner gegeven, wat een gezellig en geanimeerd verloop had. Te ongeveer 3 uur werd receptie gehouden ten huize van den heer H. Poland, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Door vele ingezetenen, vrienden en kennis- SCHOORLDAM. Dezer dagen vergaderde in het café Spaans de afd. Schoorldam van het Nederl Boerencomité. De vergadering stond onder leiding van den heer K. Mink. Deze herin nerde in zijn openingswoord aan het tuin derscongres te Hoorn, gehouden in 1931. De eischen die op dat congres met alg. stemmen zijn aangenomen, dat is ons program. Aan de vergadering werd toegelicht de oorzaak van het mislukken der boeren delega tie naar Rusland. Gereleveerd werd vervol gens de verkooping te Schagen, het succes dat door de boeren en tuinders daar is be reikt, om de verkoop te verhinderen. Verder werd besloten om aan de diverse administra ties die land verhuren, te verzoeken, om het borgschap niet toe te passen en dit direct buiten werking te stellen. Tevens is besloten om met en naast de af- deeling N. Bond in dezen omtrek in alle ge vallen te werken. Vervolgens is het bestuur samengesteld als volgt: K. Mink, mej. T. Groet, J. Sevenhuy- sen, K. Halff en C. de Groot. Voorzitter wekte de leden op, vooral de jonge leden, om werkzaam en actief te zijn betreffende de strijd van boeren en tuinders Vervolgens een ingekomen schrijven van de secretaris van het Ned. Boerencomité, waar van de inhoud is als volgt: De delegatie van Nederl. boeren naar Sovjet Rusland kan dit jaar niet doorgaan Dit vindt zijn oorzaak in een misverstane dat dit jaar bestaan heeft in de Sovjet Unie Men meende daar n.1. dat de Hollandschc delegatie zou komen met een delegatie uit een ander land, die inmiddels Sovjet Rusland reeds bereisd heeft. Dit misverstnnd kwam eerst aan het licht toen wij begin Augustus mededeelden dat wij kwamen. Er was daar toen niets georgani seerd. Men heeft direct getracht het nog in orde te maken, doch dit blijkt nu niet meer mogelijk te zijn, ook al in verband met het vele werk dat men daar ginds heeft. Wij hebben natuurlijk geprotesteerd en al ons best gedaan, doch zien ons door over macht gedwongen de reis tot het volgend jaar uit te stellen. Reeds thans beginnen wij deze reis voor te bereiden opdat wij zeker zijn dat ons niet weer zoo iets zal overkomen. De gelden zullen door ons op de Rijks postspaarbank worden geplaatst, zoodat wat dat betreft, de delegatie steeds onmiddellijk kan afreizen, s WARMENHUIZEN. Dezer dagen vergaderde de afd. der Mij. tot Nut van Algemeen in de zaal van den heer Slikker. Door den voorzitter, dr. Sentijn, werd deze vergadering geopend en hij heette de aanwe zigen hartelijk welkom. Spr. betreurde de geringe opkomst. De voorzitter deelde mede dat door het ïoofdbestuur 125 beschikbaar gesteld werd voor het aanschaff envan nieuwe boeken, on der die voorwaarde dat het Departement zelf ook 25 hieraan besteedt. Hierdoor is de bibliotheek 53 boeken rijker geworden. Het bestuur heeft besloten aan een lezer niet meer dan twee van deze nieuwe boeken af te geven. Tevens dat, wanneer deze boe ken langer dan 14 dagen wegblijven, dubbel leesgeld te heffen. Dit heeft ten doel om het onderling ruilen tegen te gaan. Bestuursverkiezing. Dit geschiedde door periodieke aftreding van den heer Swan. Deze werd met alg. stemmen herkozen. De heer Swan die wegens ongesteldheid niet ter vergadering was had medegedeeld zich weder herkiesbaar te stellen. Hij zal met zijn her benoeming in kennis worden gesteld. Bespreking winterseizoen. Van het hoofdbestuur was bericht inge komen, dat het voorloopig één spreker be schikbaar stelt. Door de vergadering is besloten om ds. Klaver uit Hoorn te laten komen en een lezing te houden over „Heijermans en zijn werken Voor een tweeden; avond stelde ds Sentijn zich beschikbaar met als onderwerp: „Ont- kikkeling van het vervoer te land". Getracht zal worden den laatsten nufcs- avond wederom met eigen krachten te vullen Hiervoor stelde de heer Slikker zich be schikbaar de leiding op zich te nemen. Besloten is den eersten avond te houden begin November, de tweede half Januari en den laatsten avond op 25 Februari. Rondvraag en sluiting. De heer Slikker stelde voor om een floralia- feest te houden en vroeg of dat niet uit kon gaan van het Nut. Algemeen vond dit voorstel veel bijval en zal dit door het bestuur verder worden be sproken. Daar de rondvraag niets opleverde, volgde sluiting. De voozitter dankte de aanwezigen voor de aangename besprekingen. (Ongecorrigeerd.) HEEMSKERK. Ondertrouwd: H. H. Nolten en F.. Fatels. Bevallen: H. TuinBenning d. S N. de RuijterSineg d. J. N. Fatelsv. Roode d. G. HoutwipperPletting d. H. v. TunenDekker d. (Ongecorrigeerd.) DRIE WANDELAARS DOOR AUTOMOBIEL GEDOOD. Bij een ernstig verkeersongeluk, dat uit sluitend te wijten is aan het onvoorzichtige rijden van een chauffeur, zijn gisterenmiddag op den straatweg nabij Brest drie personen overreden en geaood. De auto reed met volle vaart op de drie voetgangers in, die tegen den grond werden geworpen en op slag dood waren. De chauffeur van de particuliere auto meldde zichzelf bij de politie en werd daarom voorloopig op vrije voeten gelaten. DE VERKEERSSTAKING TE HAMBURG. De scheidsrechtelijke uitspraak bindend verklaard. Nadat verdere onderhandelingen tusschen de bij de verkeersstaking te Hamburg betrok ken partijen zonder resultaat waren gebleven, heeft de rijksminister van arbeid hedenmor gen de scheidsrechtelijke uitspraak, waarbij de loonen van het personeel in de openbare verkeersbedrijven te Hamburg woraen ver laagd, bindend verklaard. Naar aanleiding hiervan en op grond van de uitlatingen van de vakorganisaties wordt verwacht, dat de staking thans wel spoedig zal worden opge geven. De Technische Noodhulp aan het werk. Gistermiddag zijn 73 man van de Techni sche Noodhulp aan het werk gezet op de tramtrajecten naar Walddorf en Langhorn. Nadat zij gisterenmiddag de noodige instruc tie hadden gekregen is vanmorgen te kwart voor vijf het noodverkeer, volgens het door de directie der Hochbahn ontworpen plan, begonnen. De politie draagt zorg voor een uitgebreide bescherming der werkende leden van de Noodhulp. Incidenten hebben zich in de ochtenduren dan ook nog niet voorge daan. De leden van de Noodhulp, die thans het rijdend personeel vervangen, zijn voor een groot deel ingenieurc, of technici, zoodat de technische veiligheid van het bedrijf ver zekerd kan worden geacht. VERDUISTERING NED. LANDBOUW- BANK. De procureur-generaal eischte tegen den 32-jarigen kantoorlooper, die 5000 in ont vangst had genomen van den eersten ver dachte om dit geld aan een zekeren Cor. B te overhandigen drie maanden gevangenis straf wegens verbergen van misdrijf af komstige goederen. DE GR1EKSCHE MONARCHISTEN ERKENNEN DE REPUBLIEK. De leider der huidige oppositie van de mo narchistische Grieksche volkspartij, die bij de jongste verkiezingen een groote overwinning heeft behaald, heeft in een brief aan den Griekschen president Zaimis verklaard, dat zijn partij den bestaanden republikeinschen staatsvorm erkent. Hoewel naar men aan neemt Tasaldarsi deze stap heeft gedaan on der druk van Venizelos en van de machtige militaire liga is het probleem van den staats vorm, hiermede voorloopig opgelost. De rust in Griekenland schijnt voor den komenden tijd verzekerd te zijn. Waarschijnlijk zal regeering Venizelos nog in den loop vandaag aftreden. - POLITIEAGENT SCHIET EEN MATROOS NEER. Hedenmorgen ontstond in de Deichstrasse te Cuxhaven een twist tusschen eenige zee lieden, waarbij een zeeman werd neergescho ten De daders werden achtervolgd door de jolltie, die twee hunner kon arresteeren. Twee anderen vluchtten in een fcoschje, waar zij door een politieagent werden ingehaald. Een der zeelui sloeg den agent met een hard voorwerp op het hoofd, waarop de agent zijn revolver te voorschijn haalde en vuurefc. De matroos Beckmann werd zoo zwaar gewond, dat hij korten tijd later overleed, r .1 naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogst barometerstand 768.0 mM. te Valencia. Laagste barometerstand 752.2 mM. te Ingö. Verwachting, geldig tot den avond van 5 October: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen; gedeeltelijk bewolkt; aanvanke lijk weinig of geen regen; kans op nacht vorst; zelfde temperatuur overdag. Overzicht. De depressie over Scandinavië vulde op en trok Noord-Oostwaarts af; bij IJsland daal de de barometer verder door Over de Brit- sche eilanden heeft zich een gebied van hoe gen luchtdruk ontwikkeld. Over Frankrijk, Groot-Britannië, Duitschïand en Scandina- vië is het thans rustig weer met zwakke tot matige winden. Alleen aan de Noorsche kust waait het nog krachtig. In Noord- en Midden-Scandinavië heeft het vannacht reeds flink gevroren. In Midden-Engeland is de temperatuur ook beneden het vriespunt, terwijl in onze omgeving nachtvorsten voor kwamen. De daling van den luchtdruk op IJsland maakt een krimpenden wind voor onze om geving waarschijnlijk. Desnachts zal nacht vorst optredende regenkansen zijn aanvan kelijk nog gering. Spoedig kon hij echter weer vertrekken, zon der nadeelige gevolgen van die botsing te hebben. HET LYTTON—RAPPORT. Japan en het Lytton-rapport. De Japansche regeering is momenteel bezig laar antwoord op het rapport van de Com missie Lytton uit te werken. Met het oog hier op wordt heden een buitengewone kabinets zitting gehouden. In politieke kringen verwacht men, dat een commissie zal worden ingesteld, bestaande uit vertegenwoordigers van de departemen ten van buitenlandsche zaken en van oorlog, die een rapport zal uitwerken over de betrek kingen van Japan tot China en tot Mantsjoe- rije. China en het Lytton-rapport. Van officieele Chineesche zijde wordt tot nogtoe zeer terughoudend gereageerd op het rapport van de Commissie Lytton. aangezien men eerst de komende kabinetszitting wil af wachten. In het algemeen wordt de juistheid van de conclusies van het rapport erkend, doch wordt de practische waarde ervan betwijfeld. De Chineesche pers neemt echter krachtig stelling tegen het voorstel tot demilitarisee ring van Mantsjoerije. Lord Lytton over Japan en Mantsjoerije. De voorzitter van de door den Volkenbond ingestelde Commissie voor de Mantsjoerijsche kwestie, Lord Lytton, is gisteren te Londen teruggekomen. Hij verklaarde, dat hem de afwijzende houding van Japan tegenover het rapport geenszins verrastte. De situatie zal moeilijk worden, wanneer de wereld de Ja pansche beweringen dat Mantsjoerije zich alleen zelfstandig heeft gemaakt, en uit eigen initiatief verdragen met Japan heeft gesloten, niet zou willen aanvaarden. DE 8 OCTOBER-FEESTEN. Men verzoekt ons nog te vermelden, dat door het muziekgezelschap „Soli Deo Gloria" Zaterdagmorgen van kwart voor negen tot kwart over negen, koraalmuziek gegeven wordt vanaf het bordes van het stadhuis. Sinds 1928 worden deze concerten aan de burgerij belangloos aangeboden. DE WINKELIERS EN 8 OCTOBER. Het loopt zoo verzoekt men ons te mel den schitterend met de toezegging van cadeaux voor de 8 October-attractie van de Alkmaarsche winkeliers. De volgende firma's hebben alsnog prijzen beschikbaar gesteld: Louis Trijbetz, Payglop; Firma Delamarre, Houttil; Anton Schellin- ger, Magdalenenstraat; Van Schagen, Lunch room Valk, Houttil; Herm. du Crocq, Lange- straat 80; Ruygh, Schoutenstraat; Firma Spaander, Langestraat; Joh. Kuhl, Hofplein; Simon Trijbetz, Langestraat; Firma Meiier, Langestraat; D. Houwing, Langestraat; J. Pastoor, Oudegracht, M. Rentenaar, Snaar- manslaan 73, Firma Lind, Mient. De cadeaux blijven toestroomen, zoodat te verwachten is, dat het letterraadsel een groot succes zal worden. Het doel om met 8 Octo ber iets extra's te brengen zal dan ook onge twijfeld slagen. JUBILEUM P. S. DIK. In het verslag over het 40-jarig jubileum van den heer P. S. Dik is een fout geslopen, waardoor de tekst van de oorkonde, hem door de gemeente Oudorp aangeboden, on begrijpelijk werd. Wij plaatsen de tekst daar van nog eens in dit nummer. Ze luidt: „Vol dankbare herinnering werd deze oor konde op 1 October 1932, bij diens 40-jarig jubileum als postbode van Oudorp aange boden aan den heer P. S. Dik. Door zijn eenvoudige groote plichtsbe trachting en welwillendheid, heeft hij ieders achting verworven". BODE-GELDBEZORGER BENOEMD. In een gisteravond gehouden vergadering van Maatschappelijk Hulpbetoon werd de heer C. van Meerlant alhier tot bode-geldbe- zorger benoemd. TEGEN DE BIJZONDERE NEUTRALE SCHOOL. Het comité van actie tegen het oprichten van een bijz. neutr. school heeft op Donder dag 6 Oct. a.s. een openbare vergadering waar mej. Rappold, lid van het Hoofdbe stuur van Volksonderwijs en de heer Krab bendam, lid van het Hoofdbestuur van het N.O.G. zullen spreken -de Men verzoekt ons er op te wijzen, dat de protestvergadering tegen het oprichten van een bijzondere neutrale school geconvoceerd is in de dancing van de Harmonie, maar in werkelijkheid in de zaal van t Gulden Vlies zal plaats vinden. MET DE FIETSEN TEGEN ELKAAR. Op de Laat bij de Ridderstraat hadden een jongen en een meisje gistermiddag een onver wachte en onaangename ontmoeting. Beide fietsten op straat en botsten plotseling tegen 1 elkaar aan. Het jongetje kreeg een gebles seerd been en werd bij de fa. Engeln binnen gebracht, om van den schrik te heratellen. de VOOR DEN DIERENDAG. Voor het dierenasyl zijn heden op Die rendag bij den inspecteur van „Dieren bescherming'' den heer Verwer Oude grachthoek Baanstraat de volgende gif ten binnengekomen: 5 onder motto: Iedere goede daad vindt de belooning in zich zelve", 2.50 van „De dieren van Ricordo" en 2 van twee journalisten. NED. VEREENIGING VAN DE VOLKSZANG AFD. ALKMAAR. Bovengenoemde afdeel ing had Zaterdag een vergadering harer leden belegd ter voor ziening in een tweetal vacatures in haar be stuur ontstaan door het overlijden van den heer P. Ohlen en door vertrek naar elders van den heer H. A. Maas. De vergadering werd geleid door den heer Joh. Brands, die in zijn openingswoord eeni ge gevoelvolle woorden wijdde aan de nage dachtenis van den overleden voorzittw den heer Ohlen, de krachtige persoonlijkheid, die in zijn lang arbeidzaam leven, zooveel voor Volkszang had gedaan. De verkiezing van twee nieuwe leden in nel bestuur had tot resultaat, dat de door het be stuur 'voorgestelde candidaten mevr. M» Molenaar—Piek en de heer J. G. van Bur- ker met algemeene stemmen werden gek0*®"' Met eene krachtige opwekking aan allen» om ieder in eigen kring propaganda te uia. ken voor Volkszang, sloot de heer Brands vergadering. tmUmm Dinsdag 4 October. Woensdag 5 October. Donderdag 6 October. Ziet gij muggen, lang van poot, Aarzelt niet, maar slaat ze dood - - ie»

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2