Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. Jiechts.'zakm £aad= en Jxim&ouw ^8immitand w werkt antiseptisch, verfrischt den mond, en houdt de tanden mooi, wit en gezond. en Zondag zijn werk in de kolfbaan van het café Central ten toon stellen. Er zullen voor al Zaterdag veel menschen op de been komen, en ook in de Magdalenenstraat en op het Hofplein zal het zeker druk worden. Te ho pen is, dat vele menschen dan een bezoek zul len brengen aan de kolfbaan, om met een kleine bijdrage volwassenen 15 cent, kin deren en scholieren een dubbeltje den af bouw van de koperen Waag mogelijk te ma ken. Men zal dan tevens een man behoeden voor lediggang, het ergste wat een werkzaam mensch kan overkomen. Moge het vertrouwen, dat ten deze in de stadgenooten (en anderen die onze stad be zoeken) gesteld wordt, niet beschaamd wor den! VIJF-EN-TWINTIGJARIG BESTAAN DER R.K. VEREENIGING VOOR KINDERBESCHERMING IN HET ARRONDISSEMENT ALKMAAR. Gisteren werd in 't Gulden Vlies het 25- jarig jubileum der R.K. Vereeniging voor Kinderbescherming in het Arrondissement Alkmaar herdacht. Onder de aanwezigen konden we opmerken autoriteiten van de rech terlijke macht, burgemeesters en geestelijken uit Alkmaar en omgeving, bestuurders van vereenigingen op liefdadig gebied en ver schillende vertegenwoordigers uit onderwijs kringen. Na het welkomstwoord te hebben uitge sproken gaf de voorzitter der vereeniging ór. Hofstee, aan de hand van een gedenk boek, ter gelegenheid van dit jubileum uit 'gegeven, een overzicht van de werkzaanr heden der vereeniging, waarna het woord gegeven werd aan den heer Henri de Greeve S. J., die een rede zou houden over „De r.k. kinderbescherming in het licht van dezen tijd". Spr. begon met goed te laten uitkomen welke groote verschillen er bestaan tusschen de jeugd van het eene en die van het andere kind, tusschen de jeugd van het kind dat op groeit in een goed gezin en die van het kind, dat op straat groot wordt. De werkelijkheid is maar altijd te vaak in dit opzicht anders, dan ze moet zijn. Spr. schetste de waarde van het gezin, het eigen thuis voor de goede op voeding en het verdere leven, het gezin dat vele kinderen missen, en waarvoor inde plaats de R.K. vereeniging voor kinder bescherming een surrogaat tracht te stellen Ieder, die gekomen uit een vroom en goecl gezin iets is geworden in de wereld, is dit door dat gezin. Maar niet ieder is het geluk in een dergelijk gezin te zijn opgegroeid deel achtig geworden. Toch schuilen ooi in de jongen van de straat dezelfde mogelijkheden als in andere kinderen. Nu wordt hij mis schien een misdadiger, hij had misschien een goed mensch, een geleerde of zelfs een kun stenaar kunnen worden. Men is niet verantwoordelij': voor eigen innerlijk, maar ook voor dat van anderen Een van de vragen, die tot ons kan komen is Hoe is het mogelijk dat men het kind kan verwaarloozen. Spr. maakte vervolgens aan de hand van tal van voorbeelden duidelijk hoezeer zielszorg ook kopzorg is en hoe zeer op dit gebied de werkelijkheid verschilt van de droomen en idealen van jonge menschen, die de wereld ingezonden worden om te zor gen voor het zieleheid van anderen en op Koevele manieren men dan met die werkelijk heid in botsing komt. Omdat deze realiteit zoover van het ideaal verwijderd is, is niet alleen plantsoenbescherming, museumbe scherming enz. noodzakelijk, maar ook meis jes- en kinderbescherming en is de tijd rijp geworden voor knapenbescherming. Spr. gaf voorbeelden van de verre van ideale begrippen, die in de Oudheid omtrent kinderopvoeding heerschten en die nog heer- schen in b.v. fr.dië. Beschouwe men niet het kind met heidensche oogen, beschouwe men de menschelijke oDvatting over het kind, die het kind plaatst in het middelpunt van het huisgezin. De vraag is dan of men in het kind ziet alleen een beginnend menschenleven of ook nog iets anders, want de christelijke vader en moeder zien in hun kind wat de heiden daar nooit in kan zien, zij zien in het kind niet alleen hun eigen evenbeeld, maar ook het evenbeeld Gods, niet alleen een we reldburger, maar ook een toekomstig hemel burger, niet alleen hun kind, maar ook het kind van God, en ze zien in het kind de menschelijke natuur, die geheiligd werd dooi de menschwording van Christus. Dan wordt opvoeding iets anders dan een handigheid een systeem, dan wordt het tot een ritus. Dan is het kind niet alleen iets liefs, maar ook iets heiligs Een kind is weerloos en afhankelijk, men kan er van maken wat men wil. Wat kan de wereld en wat kan een systeem niet aan kin deren verknoeien? Spr. gaf hierbij voorbeel den van de funeste werking van het commu nisme op kinderen en van het .feit dat di handel in blanke slavinnen zich hoofdzake lijk bezig houdt met minderjarigen. Spr. con cludeerde, dat men dit alles ziende moest be grijpen, hoe noodig kinderbescherming in dc zen tijd is. Hoevele van die mislukte levens zijn niet ontsnapt aan de kinderbescherming Spr. herinnerde aan de vele daden van kieschheid en menschelijkheid van de St. Vincentiusvereenigjng, die verzinken in de publiciteit, die ontsnappen aan het Ameri kanisme van dezen tijd; spr. bewonderde de leden der vereeniging als strijdvoerders te gen de harde werkelijkheid en hun pogingen als alle menschelijke pogingen zoo machte loos, en sprak zijn gelukwensch tot hen uit, als tot menschen die hun hart hadden ge geven, en daarom ten allen tijde klaar had den gestaan en die 25 jaren lang den kinde ren waren genaderd met christelijke handen en oogen, die 25 jaar lang restaurataurs wa ren geweest van alles wat aan het mooie ge laat van God was verminkt en die daaraan opnieuw het evenbeeld Gods hadden terug gegeven. Hierna sprak de deken van Alkmaar de heer Renks zijn gelukwensch aan de vereeni ging uit en herinnerde hij aan de woorden van Thomas van Aquino, dat God de causa principalis is en de menschen de causae in strumentales, maar hoewel dit het geval is, voelde spr. zich dankbaar gestemd dat de vereeniging het instrument van God had willen zijn en decoreerde hij vervolgens den secretaris den heer A. G. Bos, als oudste lid van het bestuur, met het eerekruis „Pro 1-cclesia et Pontifice". De heer Bos had hierop tal van felicita ties in ontvangst te nemen. Verder werden aan het adres der ruouee rende vereeniging nog gelukwenschen en woorden van waardeering gericht door flen heer van Toornenburgh, voorzitter van den voogdijraad, den kinderrechter, mr. Lede- joer. den officier van justitie, mr. Hijmans, den secretaris van den armenraad, den neer Ponsen, en den heer Jos Vermeulen, voorz van den bijzonderen raad der St. v mcentius- vereeniging. De heer Bos betuigde vervolgens zijn dank voor de hem verleende onderscheiding. Bloemen werden het bestuur nog aange boden door eenige kinderen, die onder be scherming staan van de vereeniging, en het bestuur bood aan mevr. Van der Klei, de weduwe van den vorigen voorzitter, een bloemenmand aan. Verdachte bekende, terwijl de militair een en ander bevestigde. De officier van justitie, mr. Wolfson, vond het een ernstig feit en eischte een jaar g. van- genisstraf met aftrek. POGING TOT MOORD. Voor de Vierde Kamer der Amsterdam- sche rechtbank heeft terecht gestaan de 53- jarige eigenaar van een wasch- en strijkin- richting in de Rustenburgerstraat te Amster dam ter zake van poging tot moord, subsi diair poging tot doodslag. Den verdachte was te laste gelegd, dat hij op of omstreeks 11 Juli j.1. op een juffrouw, die in zijn zaak werkzaam was, een schot reeft gelost uit een automatisch pistool, met scherpe patronen geladen. Door het schot werd de juffrouw in den arm gewond, zoodat zij in een ziekenhuis moest worden behan deld. Voor den aanvang van het verhoor las de of. v. just., mr. L. de Blécourt, een brief voor, waarin het slachtoffer de justitie verzocht, den verdachte, die na een kort voorarrest weer op vrije voeten was gesteld, weder ge vangen te nemen, daar zij herhaaldelijk dreigbrieven van hem had ontvangen en hij haar goeden naam belasterde, zoodat van zijn kant gevaar voor haar stond te vreezen. De verdachte, hierop gehoord, vertelde, wat de aanleiding tot den aanslag was ge weest. Verd. had sinds langen tijd een ver houding met de bewuste juffrouw. Doch zij had haar voorkeur aan een anderen man ge schonken, ongeacht de geschenken, welke zij ook nadien nog van verdachte in ontvangst heeft genomen. Eens een uitstekende kracht in de zaak, liet de juffrouw in de latere periode zich daaraan steeds minder gelegen liggen. Op een vraag van den president, waarom hij haar toen haar congé niet had gegeven, antwoordde verd., dat hij alles had geprobeerd om de zaak nog weer in het reine te brengen. Na den aanslag heeft verd. het slachtoffer een brief geschreven, waarin hij haar zijn spijt over het gebeurde betuigt. Bedreigingen, zoo verzekerde verdachte, hadden er niet in ge staan. Als getuige werd o.a. een strijkster uit verdachtes wasscherij gehoord. Zij deelde o.m. mede, dat verd. steeds een goed echtge noot voor zijn vrouw was gebleven, die al jaren lang ziek was. Omtrent den aanslag verklaarde deze getuige nog, dat zij heeft gezien, dat verdachte, na het eerste schot, op zichzelf wilde vuren. Door een stomp heeft zij hem toen de revolver uit de hand gesla gen. Nog kwam vast te staan, dat de wasscherij- houder op 7 Dec. 1931, vóórdat hij een maagoperatie moest ondergaan, een testament had gemaakt, waarin bepaald was, dat bij zijn overlijden de zaak aan de bewuste juf frouw zou overgaan, die verd.'s echtgenoote een uitkeering van 20 per week zou moeten betalen. De officier van justitie, requisitoir nemen de, achtte vast te staan, dat het oogmerk om te dooden, en ook de voorbedachte rade, aan wezig was geweest. Spreker nam aan, dat teleurstelling in de liefde beweegreden tot de daad is geweest. Tegenover het slachtoffer is verdachte ver vuld van haat en met het oog op zijn gevaar lijkheid in dit opzicht vraagt spr. verd.'s on middellijke inhechtenisneming, terwijl ter zake van het misdrijf twee jaar gevangenis straf wordt geëischt. Nadat de rechtbank geruimen tijd in raad kamer was geweest, gelastte zij op grond der ernstige bezwaren, welke tijdens het on derzoek tegen verdachte zijn gerezen diens onmiddellijke gevangenneming. De datum van het vonnis werd bepaald op 19 October a.s. KANTOORLOOPER OVERVALLEN. Beide verdachten veroordeeld tot drie jaar en zes maanden. De Vierde Kamer der Amsterdamsche recht bank heeft uitspraak gedaan tegen den 33 jarigen los werkman en den 36-jarigen tim merman, die terecht stonden wegens poging tot diefstal. Zij zouden op 22 April j.1. op de Kalkmarkt getracht hebben, een kantoorloo per zijn tasch te ontrukken en daartoe den man hebben beetgegrepen, met een revolver bedreigd en hem daarmee in het gezicht heb ben geslagen. De officier van justitie had tegen de ver dachten, die hij als beroeps-misdadigers ken schetste, vier jaar gevangenisstraf geëischt De rechtbank veroordeelde elk van beide verdachten tot een gevangenisstraf van drie jaar en zes maanden. DE OVERVAL TE VRIEZENVEEN. Voor de rechtbank te Almelo werd Dins dag voortgezet de zaak tegen twee veenarbei ders te Sibculo en een schilder uit Daarler- veen, verdacht van de berooving in den nacht van 10 op 11 Juni j.1. in de woning van W. Aman te Vriezenveen, waarbij deze en zijn vrouw deerlijk toegetakeld werden en een bedrag van 500 gestolen. De ambtenaar der reclasseering had een rapport uitgebracht inzake de levensomstan digheden van de verdachten. Deze adviseerde een onvoorwaardelijke straf, waarna reclas seering van de beide veenarbeiders kan wor den overwogen, echter voor den derde niet De officier van justitie, mr. Wolfson, per sisteerde bij zijn eisch, luidende vier jaar ge vangenisstraf voor den schilder en drie jaar en zes maanden voor de veenarbeiders. EEN GRENSKOMMIES BEDREIGD. Voor de rechtbank te Almelo stond Dins dag terecht een 18-iarige schildersknecht uit Zwolle, die in gezelschap van een 19-jarigen gedeserteerden militair bij Losser door een kommies was aangehouden, ioen zij op weg naar Duitschland waren. Tijdens de visitatie had de militair plotseling een pistool op den kommies gericht en geroepen: „Handen om hoog", waaraan deze, die zijn leven bedreigc zag, voldeed. Daarop gelastte de militair zijn burger-kameraad den kommies te visiteeren Bij deze visitatie werd een revolver buit ge maakt, waaruit de militair de patronen ver wijderde, terwijl verdachte het pistool op den kommies gericht hield. Met veel moeite kreeg de kommies zijn revolver terug, doch niet de patronen. W JONGE KINDEREN DOOR HUN MOEDER VERLATEN. De 36-arige werkster C. A., weduwe van G. J. B. te Rotterdam, heeft in hooger be roep voor het gerechtshof te Den Haag te recht gestaan van een vonnis van de Rotter- damsche rechtbank, waarbij zij wegens het opzettelijk verlaten van een kind beneden den leeftijd van 7 jaar, zonder daarbij eenige hulp achter te laten, is veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Uit de behandeling dezer zaak voor het hof bleek o.a., dat verdachte gehuwd is ge weest met bovengenoemden B., uit welk hu welijk twee kinderen, een jongen en een meis je, thans resp, 15 en 13 jaar oud, werden ge boren. Na den dood van B. is de vrouw in kennis «gekomen met een anderen man, met wien zij is gaan samenwonen. Uit dien om gang werden nog vier natuurlijke erkende kinderen geboren. Naar verluidt, zou het de laatste jaren tusschen de vrouw en den man geen botertje tot den boom zijn geweest. Ge volg van een en ander was, dat de kinderen werden verwaarloosd en de buren zich met het huishouden gingen bemoeien. De onaan genaamheden, die dikwerf een ernstig karak ter aannamen, waren niet van de lucht. Meermalen had de vrouw aan de buren te kennen gegeven, dat zij voornemens was van het gezin weg te loopen. Bij zekere gelegen heid, toen men van politiewege een kind kwam halen, zou de vrouw g:zegd hebben: je kan ze allemaal wel meenemen. Intusschen was de man weggeloopen zonder zich verder om het gezin te bekommeren. Op een avond toen er weer oneenigheden waren, waaraan de buren te pas kwamen, was ook de vrouw het huis uitgeloopen en daarna den geheelen nacht uitgebleven, zonder dat er toezicht op de jonge kinderen was. De buren stelden de politie met een en ander in kennis, die den volgenden morgen de kinderen meenam. De verdachte beweerde dat zij niet van plan was geweest weg te loopen. In over spannen toestand was zij bij een vriendin be land, die haar aangeraden had bij haar te overnachten. Toen zij den volger den morgen thuis kwam waren de kinderen reeds door de politie weggehaald. De advocaat-generaal noemde het een schande, dat een moeder haar jonge kinderen zonder eenige hulp, zonder eten zelfs, aan hun lot overliet. Gezien den ernst van het misdrijf vorderde de advocaat generaal ver nietiging van het vonnis, met verzwaring van de straf tot zes maanden. Uitspraak 18 October. DE VEEHOUDERS-STEUN. Daar in de practijk gebleken is, dat uit voering der nieuwe uitkeringsregeling met terugwerkende kracht tot 25 Sept. j.1. groote -bezwaren medebrengt, is nader door de Crisiszuivelcentrale besloten, de uitkeering op basis van 2 ct. per kg. melk vary3 vet te doen ingaan op Zondag 2 Oct. j.1. Zulks is trouwens ook in overeenstemming met de verwachtingen, door den Regeeringszuivel- commissaris gewekt in de najaarsvergadering van den Alg. Ned. Zuivelbond1 te Utrecht, waar voor de hulpverleening aan de melk veehouderij een vermoedelijke verhooging voor de komende week (2 October) was in uitzicht gesteld. AANKOOP VAN ZAAIZAAD EN POOTGOED. Het secretariaat van den Nederlandschen Algemeenen Keuringsdienst te Wageningen deelt ons het navolgende mede: Zij die in 1933 hun gewassen willen laten keuren, worden er opmerkzaam op gemaakt, dat volgens de algemeene keuringsvoorschrif ten alleen die rassen worden aangenomen, welke in de beschrijvende rassenlijst van het instituut voor plantenveredeling, die dezer dagen is verschenen, zijn opgenomen. Voor rassen, die niet in de rubrieken a (aanbevelingswaardig), b (beproevingswaar- dig) of n (nieuwe rassen) vermeld zijn, moet het dag. bestuur van den N.A.K. toestem ming voor de keuring geven. Dit zal slechts bij hooge uitzondering het geval zijn. Voor de keuring worden verder alleen die perceelen aangenomen, waarvoor zaaizaad en pootgoed gebezigd is, dat voor zoover het binnenlandsch zaaizaad of pootgoed be treft in 1932 was goedgekeurd of voor eigen gebruik was goedgekeurd. Men eische dus aanwezigheid van certificaat en plombe. Buitenlandsch zaaizaad wordt alleen voor de keuring aangenomen, voor zoover dit voorzien is van het door het dag. bestuur van den N.A.K. erkende origineele certifi caat. Wordt van buitenlandsche rassen hier te lande origineel zaad verbouwd (b.v. Ori- ineel Petküser Rogge, Origineel Krafft's iegenlander tarwe), dan wordt het buiten landsch origineele zaad niet voor de keuring aangenomen. Ook bij de aardappelperceelen zullen de certificaten moeten worden overgelegd, be halve wanneer de perceelen beplant worden met eigen goedgekeurd of voor eigen gebruik goedgekeurd pootgoed. Van buitenlandsche aardappelrassen wordt alleen buitenlandse!: pootgoed voor de keu ring aangenomen, nadat het dag. bestuur van den N.A.K. hiervoor toestemming heeft verleend. Is het in het algemeen gewenscht, dat de landbouwers met het oog op een te verwach ten goede opbrengst alleen door den N.A.K. goedgekeurd zaaizaad en pootgoed gebrui ken, waarvoor men waarborgen krijgt, dat het zaaizaad of pootgoed afkomstig is van raszuivere en gezonde gewassen, zij, die in 1933 hunne gewassen willen laten keuren, dienen met het bovenstaande bijzonder reke ning te houden. Men beware de certificaten om deze te kunnen overleggen. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de secretariaten van de Keuringsdiensten en door het secretariaat van den N.A.K. te Wa geningen. UITVOER POOTAARDAPPELEN. De Ned. Alg. Keuringsdienst te Wagenin gen deelt aan belanghebbenden mede, dat door den minister van economische zaken en arbeid is bepaald, dat in het vervolg al leen nog maar selectie-verklaringen voor ge keurd pootgoed, dat naar Frankrijk of Alge- rie wordt uitgevoerd, mogen worden afgege ven, indien de pootaardappelen, waarop die documenten betrekking hebben, voor tenmin ste 95 pCt. de maat van 60 m.M. niet te bo ven gaan. VERDUISTERING. De 38-jarige mr. E. P. M. zonder beroep, is door de Haagsche rechtbank wegens over treding van art. 321 W. v. S„ veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf, welk von nis door het gerechtshof bij verstek is beves tigd. Verdachte, die van dit verstek-arrest in verzet was gekomen, stond gisteren opnieuw terecht voor het gerechtshof in de residentie, en zeide, in verzet te zijn gekomen, omdat door hem andere, gelijkwaardige effecten zijn teruggegeven en hem daarvoor een zoo zware straf is opgelegd. De procureur-generaal eischte bevestiging van het vonnis. ONDEROFFICIEREN EN SALARIS VERLAGINGEN. Alle maatregelen dienen tijdelijk te zijn. In een gisteravond te 's-Gravenhage ge houden vergadering van de Vereeniging van Onderofficieren „Ons Belang" is een resolu tie aangenomen, waarin ten aanzien van de salarissen o.m. wordt te kennen gegeven, dat ingevalg verlaging van salarissen van Amb tenaren onafwendbaar mocht zijn, rekening dient te worden gehouden: dat ongehuwden aan geen grootere korting behooren te worden onderworpen, dan de ge huwden; de salariskorting behoort een tijdelijk ka rakter te dragen in verband met den duur der crisis, terwijl de pensioengrondslag on aangetast behoort te blijven; de door de commissie-Wel ter voorgestelde kortingen op salarissen, n.1. permanente ver laging voor gehuwden en kostwinners van 8 pet. en voor ongehuwden van 13 pet. zijn te zwaar en moeten derhalve verminderd wor den; in 't bijzonder geldt dit voor de inko mens der militaire ambtenaren die in ver schillende opzicht extra zijn gekort, waarbij voorts nog verlichting voor de laagstbezol- digden een minst-draagkrachtigen moet wor den toegepast. VOORSCHOTTEN VOOR WONING BOUW. Tegen inwilliging van geen bezwaar meer. verzoeken DEN REGEERINGSSTEUN AAN TUINBOUW. Zooals bekend overweegt de regeering reeds eenigen tijd het verkenen van steun aan den tuinbouw. De zaak schijnt thans in een dusdanig stadium te zijn, dat spoedig de in diening van een wetsontwerp kan worden tegemoet gezien. De bedoeling is, dat deze steunverleening zal loopen over de veilingen, terwijl de minister in overleg met de veilin gen richtprijzen voor de verschillende pro ducten, die voor steun in aanmerking komen, zal vaststellen. Het is niet geheel zeker welke producten voor steun in aanmerking zullen komen. Wel mag men aannemen dat dit de meeste zullen zijn. Toch zullen er enkele bui ten vallen. AAN DE TARWETELERS IN NOORD- EN ZUID-HOLLAND. Beperking (arwesteun oogst 1933. De tarwe-organisaties in Noord- en Zuid holland maken het volgende bekend. Namens den minister van economische za ken en arbeid is telegrafisch aan de centrale tarwe-organisatie medegedeeld, dat de tarwe van oogst 1933 slechts gesteund zal worden tot een oppervlakte van maximaal een derde van het bouwland op ieders bedrijf. Bovendien zal in geen geval tarwe ge steund worden, welke groeit op land dat in 1932 nog niet tot bouwland gerekend kon worden. De tarwetelers zullen goed doen met den inhoud van dit telegram terdege rekening te houden en hun zaaiplan zoo noodig te wij zigen. Naar gemeld wordt, zal van de zijde der regeering geen bezwaar meer worden ge maakt tegen inwilliging van verzoeken om voorschotten voor woningbouw, wanneer daartegen uit anderen hoofde geen bezwaar bestaat. Zooals bekend is, heeft de regeering zich bereid verklaard tot bewilliging in verstrek king van bouwvoorschotten tot een totaal bedrag van 20 millioen. Dat deze grens nog dit jaar bereikt zou worden, lijkt weinig waarschijnlijk, gezien het feit, dat het jaar reeds voor een aanmerkelijk gedeelte verstre ken is. EEN VROUW AANGEVALLEN. De aanrander naderhand aange houden en erkend. Dinsdagnacht omstreeks half één heeft een man, die zich met een vrouw in haar woning in de Doelestraat te Rotterdam had afgezon derd, plotseling deze vrouw bij de keel ge grepen en haar neus dicht geknepen. De vrouw wist zich los te rukken, er ontstond een worsteling, maar de vrouw kon om hulp roepen. Op dit geroep kwam een bovenbuur man te hulp snellen, maar juist toen hij op de eerste etage, waar de vrouw woont, kwam, zag hij den man wegloopen. Beneden aan de trap wist hij den dader nog te grijpen, maar deze kon nog ontkomen. Onmiddellijk werd van het gebeurde aan gifte gedaan bij de politie. Het signalement van den dader werd aan alle politiebureaus in de stad en op het land en aan de grens plaatsen doorgegeven. Tegen 4 uur gistermorgen zag een surveil- leerende agent van politie een slapenden man in het tramhuisje aan het eindpunt van lijn 9 aan den linker-Maasoever zitten. Deze man vertoonde veel overeenkomst met het signale ment, dat was verspreid, zoodat de agent hem arresteerde. Op het politiebureau aan den Opert werd hij geconfronteerd met de vrouw en den koopman, die boven haar woont. Beiden herkenden hem pertinent. Bovendien moest de arrestant toegeven, dat de slappe hoed, waarin zijn initialen staan en die in de kamer van de vrouw is gevonden, zijn eigen dom is. Van wat er in de kamer is gebeurd, bleek hij zich niets te herinneren. De vrouw heeft eenige onbeduidende schrammen opgeloopen. DE DUBBELE MOORD TE ZUIDBROEK. Een verdachte opnieuw gevangen genomen. Te Sappemeer is een 40-jarige arbeider, te werk gesteld te Jipsinghuizen, die het vorige jaar reeds onder verdenking van den dubbe len moord op de weduwe Molanus en haar zoon te Zuidbroek gepleegd te hebben, werd gearresteerd, opnieuw in arrest gesteld. 191. Daar kwam ie vooioij een mutsenzaak. De oaas van het winkeltje groette de twee ondeugden heel vriendelijk en zei dat ie voor Tuimeltje nog een mooie muts had. Niet duur, zei de slimmerd. Ik wil er wel eens een stelletje op passen, zei Tuimeltje lachend en ging de winkel binnen. ,iU,u~'^- -cu uoe raar rui .wt «lil v i ,uir?e'!!e wel twintig mutsen boven op elkaar opzette, hij deed of hij dit gewend was en zei dat ze hem allemaal even mooi stonden. Dan houd ik ze maar alle- maal, zei 1 uimeltje en zonder te betalen snelde hij den win kel uit, de arme mutsenwinkelier wanhopig achterlatend.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6