Agenda lüeetAedcfit ^Binnenland Stad en Omgeving. .KATER Jioscopea Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond De vrouwendiplomaat (operette), hoofdrollen Martha Eggerth en Paul Mor gan. Toegang voor personen boven 18 jaar. Stedelijk Museum Breedst x.. tot en met Vrijdag van 912 en 1.303-30 geopend; Zaterdag van 9—1 uur; Zondag gesloten. Donderdag 13 October. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, vertooning van Houten's film. 10 op een groote reeks goederen, behou dens zekere reserves. Indië neemt ongeveer tien procent van den totalen export van Britannië op, tot dus verre had Britannië echter geen douane- voordeelen. Thans worden preferentieele rechten voorgesteld op artikelen waarin de totale handel van het vorige jaar 34.9 mil- lioen bedroeg, waarvan Britannië 14.3 leverde. zonken eveneens in de golven. Slechts de ka pitein en een 17-jarige scheepsjongen werden na het doorstaan van ontzettende moeilijkhe den aan land gedreven, waar zij onderdak vonden in een visschershut. Bij Dalaroeaan de Zweedsche kust is het Duitsche s.s. Oste- tal gestrand. Het vaartuig was op weg naar Flensburg. Het bergingsvaartuig Helios is naar de plaats van het ongeluk vertrokken. De bemanning van de Ostetal bevindt zich nog aan boord. De oorzaak van de stranding zou volgens mededeeling van den loods van Dalaroe zijn het gebruiken van een verkeer de zeekaart. DE ENGELSCHE PRINSEN IN ZWEDEN. Z. K. H. de Prins van Wales en zijn broer Prins George, die zich, zooals bekend, zeer voor de luchtvaart interesseeren, toonden die belangstelling ook tijdens hun bezoek aan Stockholm, waar zij per vliegtuig een tocht maakten naar Korsnas en Scandviken, ter be zichtiging van de houtzagerijen en staal fabrieken. De tocht werd gemaakt met een 3-motorig vliegtuig de „Södermanland" van het type Junkers J U 52 van de A-B Aerotransport, de Zweedsche luchtvaartmaatschappij, welke in samenwerking met de K.L.M. de verbin ding Nederland-Scandinavië onderhoudt. Ernst Roll, de piloot, die dagelijks met dit vliegtuig op de Helsingforsroute vliegt, was opgedragen, de machine met de koninklijke bezoekers te besturen. De bemanning bestond voorts uit een mecanicien en een radio-tele- ^D^Engelsche prinsen werden vergezeld door den Zweedschen kroonprins Gustaaf Adolph, hun adjudanten en Capt. C. Flor- man, directeur van de A-B Aerotransport, in totaal 16 passagiers. De tocht werd gemaakt in slagregens en hevige sneeuwbuien. De piloot zoowel als het vliegtuig kregen een mooie gelegenheid hun hoedanigheden te toonen. Een half uur na den start werd het volgende telegram van uit het vliegtuig verzonden naar de „Stock holm News Exchange": „Södermanland vliegt thans op 1500 voet hoogte. Hebben te kampen met sterken tegen wind. Desniettegenstaande nauwelijks stoo- ten voelbaar, vliegen kalm verder. Prins van Wales naast piloot in cockpit, bestudeerde in strumenten met groote belangstelling". Geruimen tijd was de horizon voor het oog onzichtbaar en moest er uitsluitend „blind" gevlogen worden, dat wil zeggen met behulp van de instrumenten. Vanuit het vliegtuig zonden de Prinsen hun groeten aan koning George van Engeland. De terugtocht van Sandviken naar Stock holm nam slechts 45 minuten, terwijl de machine tot op een hoogte van 3000 voet steeg om boven de sneeuwwolken uit te komen. Een sensationeel gezicht was het, toen de „Södermanland'' Stockholm bereikte, met een grooten boog over de hoofdstad vloog en 5 militaire vliegtuigen opstegen om in V-vorm d? bezoekers naar het landingsterrein voor te gaan. Gedurende het laatste halfuur had Prins George plaats genomen naast den bestuurder. Ondanks het koude weer was de temperatuur in de cabine zoodanig, dat de bezoekers hun zware pelsjassen hadaen uit getrokken. Na de landing in Stockholm gaven de Engelsche prinsen evenals de Zweedsche kroonprins uiting aar hun enthousiasme over den tocht, het toestel en het gemak aan boord, om daarna met een hartelijken hand druk afscheid te nemen van piloot Roll. EEN AUTOWEG OVER DE ETNA. De autoweg over de Etna, waarvan reeds lang sprake was, is werkelijkheid geworden. Dat wil zeggen, de helft van de 2 K.M. lange en 8 Meter breede autostrada is gereed en wordt den 28 October ingewijd. De kosten van den geheelen aanleg worden geraamd op 3.000.000 Lire. NIEUWE VERKIEZINGEN IN DENEMARKEN TE VERWACHTEN. De geruchten, dat door de Deensche regee- ring spoedig nieuwe verkiezingen voor het rolketing zullen worden uitgeschreven, wer den door den minister van binnenlandsche zaken bevestigd. Hij verklaarde, dat wanneer de regeering haar voorstellen tot regeling van den invoer niet zou kunnen doorvoeren, zij niet langer de verantwoordelijkheid voor de ontwikkeling van den economischen toestand kan blijven dragen en genoodzaakt zal zijn, spoedig nieuwe verkiezingen uit te schrijven. Naar uit de kringen van de oppositiepartijen verluidt bestaat er weinig kans, dat de voor stellen van de regeering, die neerkomen op een handelsdictatuur, aangenomen zullen worden. Verwacht wordt, dat deze week nog zal blijken hoe de toestand zich ontwikkelt. OVERVAL VAN CHINEESCHE BANDIETEN OP ENGELSCHE EN HAAR KINDEREN. De Engelsche, mevr. Ct. Woodruff, de echtgenoote van den eersten accountant van een Britsch Amerikaansche Tabak Maat schappij is gister in een der hoofdstraten van Charbin door bandieten doodgeschoten Mevrouw Woodruff reed met haar auto door de stad, toen de wagen werd aangehouden door verscheidene Chineezen, die uniformen droegen, welke geleken op die van de plaat selijke politie. De Chineezen trachtten in den wagen te klimmen en toen mevrouw Wood ruff zich hiertegen verzette, schoten zij haar neer, waarna zij, onder meeneming der kin deren, vluchtten. Zij werden door twee bur gers achtervolgd, die echter door de vurende bandieten werden gewond. Inmiddels was de Chineesche politie gearriveerd die het vuur op de bandieten opende en twee hunner dood de. De anderen lieten daarop de kinderen los en zochten een goed heenkomen. materie te belangrijk is, om in deze abnor male tijden zoo haastig behandeld te worden. Voorstel-dr. Kortenhorst. Dr. L. G. Kortenhorst, Ud van de Tweede Kamer, heeft in een aantal amendementen op het wetsontwerp tot instelling van be- drijfsraden de gedachte van het instellen van erkende bedrijfschappen ontwikkeld, welke idee een rutmere strekking aan het ontwerp Verleent. OPSPORING VERZOCHT. De brig.-comm. Kon. mar. te Vaals ver zoekt, namens de ouders, wonende te Aken D), opsporing en voor-hem-geleiding van den Duitschen minderjarigen Peter Hirtz, geb. te Brussel 2 Dec. 1912, wonende te Aken. Op 4 Oct. 1932 verliet hij in zeer over spannen toestand de ouderlijke woning en teerde sindsdien niet meer tenig. Op 5 Oct. 1932 is hij nabij Gulpen gezien, gaande in de richting Maastricht, alwaar hij in een herberg een glas water vroeg. Hij had toen zeer bevuilde kleeding en zag er gejaagd uit. Alle nasporingen zijn tot nu toe vruchteloos gebleven. Ziin signalement luidt: lang ong. 1-68 M., smal gezicht, bruine oogen, diepzwart ach terovergekamd haar; gekleed met beigen re genmantel, lichtgroenen vilthoed, blauw costuum en lichtgele schoenen met gummi zolen. Op zijn terugbezorging is een flinke belooning gesteld. Transportkosten kunnen worden vergoed. GEVECHT MET ROOVERS. Uit Angora wordt gemeld, dat in de nabij heid van Urfa een gevecht is geleverd tus- schen de grensbevolking en de gendarmerie eenerzijds en een bende van ongeveer 300 roovers anderszijds, die trachtten het dorp uit te plunderen. De roovers moesten ten slotte vluchten met achterlating van 11 dooden, 20 gewonden, 30 gevangenen en een groote hoe veelheid geweren en munitie. OPMARSCH VAN BOEREN NAAR WASHINGTON. De leider van de nationale boerenhulp in de Ver. Staten, Lem Harris, heeft bekend ge maakt, dat tot dusverre 5000 farmers zich hebben aangemeld voor een „opmarsch van boeren naar Washington". De meesten van deze 5000 boeren zijn afkomstig uit de staten Jowa, Dakota, Nebraska, Wisconsin en Utah. De farmers willen met dezen opmarsch tegen de werkloosheid der regeering t.o.v hulp aan de boeren protesteeren. De farmers zouden op 7 Dec. in Washington aankomen en daar 4 dagen blijven. GEMEENTERAAD VAN AMSTERDAM. Leening groot Fl. 10 millioen goed gekeurd. De gemeenteraad heeft hedenmiddag na langdurige discussies, zoowel in besloten als openbare zitting, met 32 tegen 12 stemmen goedgekeurd de voordracht van B. en W. op een leening aan te gaan van 10 millioen gul den ter bestrijding van reeds gedane kapitaal uitgaven voor de bedrijven. De leening wordt aangegaan voor der tijd van veertig jaren tegen 5 pCt. De verdere voorwaarden zullen bepaald worden door B. en W. in overleg met de commissie van bijstand der financiën. f :?J DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. De strafexpeditie in Mantsjoerije De Japansche expeditie tegen de Chineesche vrijscharen in Mantsjoerije heeft gister tot den eersten grooten slag geleid. Na een strijd van 40 uur sloegen de vereenigde Ja pansche en Mantsjoerijsche troepen de Chi neezen op de vlucht. De verliezen aan 'beide zijden zijn groot. De Chineezen zijn in wilde vlucht langs den Chineeschen Oosterspoor weg teruggetrokken. ONWEER BOVEN WALCHEREN. In den nacht van Dinsdag op Woensdag ontlastte zich boven Walcheren een langdu rig onweer, gepaard met ontzettende regen en hagelbuien. Onder Meliskerke werd een paard door den bliksem gedood en van een Vlissingsch visschersvaartuig, dat buitengaats lag, werd de mast door den bliksem getroffen en be schadigd. VRIENDSCHAPPELIJKE VERHOUDINGEN. De vroede vaderen van Hees. Dat de goede verstandhouding tusschen burgemeester en raad in de gemeente Hees (N.B.) nog wel iets te wenschen laat, is in de gisteren gehouden raadsvergadering ge bleken. Bij den aanvang van de vergadering vroeg het lid v. d. Heyden het woord, waar op de voorzitter hem mededeelde, dat hij dit eerste wenschte te vesjpenen, wanneer de agenda zou zijn afgehandeld. Er ontstond daarover een scherpe discussie waarop de heer v. d. Heyden de leden voor stelde de zitting te verlaten. Hij zou in de eerstvolgende vergadering een motie van wantrouwen tegen den voorzitter indienen. Daarop verlieten de raadsleden en bloc de raadszaal, waardoor de voorzitter genood zaakt was de vergadering wegens onvoltal ligheid te sluiten. de Engelsche drifters zeven moet zijn en een tallvman en dat de bemanning tegen onge vallen moet verzekerd zijn. Deze eischis van Engelsche zijde afgewezen men wilde vier man en een tallvman waarop de direc teur van het Staatsvisschershavenbedrijf een bemiddelingsvoorstel heeft gedaan: zes man en de verzekering. Hierover fs gistermiddag vergaderd. Een resultaat is niet bereikt. Gisteravond zou men nogmaals bijeenko men. Toen zouden ook vertegenwoordigers van de vischhandelsvereeniging aan de be sprekingen deelnemen, omdat de belangen van den vischhandel bij dit geschil eveneens betrokken zijn. De Engelsche drifters geven te IJmuiden veel bedrijvigheid, er wordt aan de haven veel arbeidsloon aan verdiend, zoodat het van veel belang is, dat een goede regeling tot stand komt. De organisaties hebben al gemeld, dat de drifters niet door havenarbeiders zullen wor den gelost als geen overeenkomst verkregen wordt. En worden de schepen op andere wijze gelost dan zal de visch niet door de visch- knechts worden verwerkt. Als het zoover mocht komen, zou dus ook de vischhandel in belangrijke mate bij het ge schil betrokken worden. De correspondent van het Hbld. meldt nader: Naar wij vernemen, heeft ook de avondver gadering niet tot een resultaat geleid, zoodat het nu tot uitvoering van de geuitte bedrei ging zal komen, d.i. het niet lossen van de Engelsche drifters en het niet verwerken van de visch door dezen aangevoerd. BRAND. In een houtwarenfabriek. Een felle brand heeft gisternacht te Rotter dam het perceel Spangenschekade 54b, waar de N.V. Bergsche Houtwarenfabriek is ge vestigd. De fabrieksslang kon zij niet veel uitrich ten, daar het vuur zich snel uitbreidde. De brand was vermoedelijk door kortsluiting achter in de 28 M. diepe werkplaats ontstaan en de vlammen vonden in de groote hoeveel heid machinaal verkregen houtspaanders gretig voedsel. Met vier slangenwagens tastte de brand weer het vuur aan. De spuitgasten, voorzien van rookmaskers, drongen het pand binnen en slaagden er in tot den vuurhaard door te dringen. Tegen één uur was het gevaar voor uitbreiding naar de boven de fabriek gelegen woningen geweken. De fabriek was tegen brandschade ver zekerd, echter niet tegen bedrijfsschade. FRAUDE TE HUIZEN? De commissie tot nazien van de gemeente rekening 1931 heeft onregelmatigheden ge constateerd bij openbare werken. De hoeveel heid aangekochte steenen, beton en andere materialen klopt niet met de verbruikte en aanwezige voorraden. Voor zoover op het oogenblik valt na te gaan is de gemeente voor 3000 benadeeld. De gemeenteraad heeft Maandagavond in geheime veregadering besloten zich tot de justitie te wenden en Dinsdag heeft de com missie, bestaande uit de hecren Boor (herv. kiezers), Boerhout (c.h.) en Staalman (chy. dem.) een onderhoud met den officier te A< sterdam gehad. Ook de burgemeester hi zich tot den officier gewend. naar waarnemingen, verricht in den morgen vafi 13 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.4 mM. te Weenen. Laagste barometerstand 742.0 mM. te Abcrdc6n Verwachting, geldig tot den avond van 14 October: Krachtige tot matigen, Zuidwestelijke tot Westelijken wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt; aanvankelijk regenbuien; iets koe ler. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind 13 October 7.50 uur aan alle posten Weest op uw hoede! Overzicht. Terwijl de hooge druk in het Zuid-Ooslen in beteekenis toeneemt, breidde de depressie in het Noordwesten zich snel naar onze om geving uit, waardoor na de mooie opklaring in den voornacht de wind weer toenam en evenzoo de bewolking. Op de Noordzee ligt thans een depressie van bijna 740 m.M. die nog in diepte toeneemt en naar het Kattegat trekt. De uitlooper voor de kust van Portu gal is nog steeds aanwezig. Een regenfront dat zich gisteren over Ierland vormde en gis teravond over Schotland lag, gaf in den mor gen regen over ons land. Terwijl op het vaste land de temperatuur hoog is, bracht de de pressie afkoeling in het Noordwesten. De re- genhoeveelheden zijn niet groot. Slechts een station meldt meer dan 10 m.M. n.1. Black- sod 11 mM. Het is te verwachten, dat de wind zal ruimen en voorloopig nog krachtig zal blijven met aanvankelijk regenbuien, da ling van temperatuur en opklaring. XX LK MAAR M I ENT2V NIEUWE SCHEEPSRAMPEN IN DE OOSTZEE, Tengevolge van den hevigen storm van de laatste dagen in de Finsche golf en aan de Zweedsche kust zijn twee Duitsche schepen vergaan. Naar uit Helsingfors wordt gemeld, kreeg de Duitsche motorschoener Kassei in de nabijheid van Wederlaks in de Finsche golf averij aan den motor, zoodat een hulp- zeil moest worden opgezet. Nadat het schip den geheelen nacht had rondgedreven sloeg des morgens een reusachtige stortzee over het dek. De machinekamer liep vol water, waardoor het vaartuig omsloeg. De vrouw van den kapitein, die zeeziek in haar hut lag verdronk. De bemanning bevond zich aan dek en kon zich op de lading hout drijvende hou den. Twee matrozen klommen op de kiel van het schip, werden echter door de overrollende zeeën weggeslagen en verdronken. Vier uur later moesten nog twee matrozen door uitputting den strijd opgeven en zij ver- OPLEV1NG IN IJMUIDEN. Ruime aanvoeren, goede afzet. Er valt in IJmuiden een opleving in den vischhandel te constateeren, die tot uitdruk king komt in den omzet in den rijksafslag over de afgeloopen maand. De omzet in Sep tember 1932 is bijna 20 hooger dan in de maand Augustus. Voeren in de laatste maan den veertig a vijftig booten uit, thans be draagt dit aantal 80 a 100."En bijna alle boo ten keeren met een rijke besomming thuis, die de reeders weder in staat stelt, schepen naar zee te blijven sturen. Maar ook voor den afzet breekt een betere tijd aan. Weliswaar eischt Beligë bij den in voer vooral grootere soorten schol en kabel jauw boven de 40 c.M.-maat en levert Duitschland altijd nog moeilijkheden met zijn deviezenbepalingen op, zoodat de export nog niet gaat, zooals men die wenschen zou in het binnenland is de vraag naar visch enorm gestegen. De IJmuider handelaren zijn bui tengewoon actief; bij tienduizenden worden de prijscouranten naar alle hoeken van het land gezonden en er zijn zelfs exportzaken, welke zich op den binnenlandschen handel met succes hebben toegelegd. Zwaar drukken de lasten, die van overheidswege op het be drijf worden gelegd: hooge pakhuis- en lo kaalhuren, en zeker niet te vergeten de sociale maatregelen. Zij, die maandenlang op steun der regee ring voor het kwijnend IJmuider bedrijf had den gewacht, hebben langzamerhand alle hoop, dat van deze zijde nog tijdig redding zou komen, opgegeven. Zij hebben thans de handen uit de mouwen gestoken en pogen zichzelf te redden. En velen varen er wel bij WETSONTWERP OP DE BEDRIJFS- RADEN. De K. v. K. en Fabrieken voor de Gelder- sche Vallei heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp op de instelling van Bedrijfsraden, waarin zij haar standpunt uiteenzet en de Kamer in overwe ging geeft het ontwerp uit te stellen tot betere tijden. Zij acht het o.a. een bezwaar dat de be drijfsraad ingesteld wordt van hoogerhand, door den minister, in plaats van op aanvrage van het bedrijf zelf. Bovendien acht zij het ontwerp te vaag, en is van meening, dat de DE AFSLUITDIJK. Wordt dezer dagen berijdbaar. Wij lezen in het H.W.: Er hadden ons onrustbarende geruchten bereik! over de Zuiderzeewerken: De uitwa teringssluizen bij Den Oever zouden niet kunnen worden geopend wegens den sterken stroom uit het Marsdiep, de dijk zou al min of meer zijn aangetast en daarom, na het eerste gezicht over de estaande berijdbaar heid, als verkeersweg nog niet worden ge opend. En men zou daarom het droogmaken van den N.O. polder nog niet aandurven. Wij zijn eens op kondschap uitgegaan en hebben, te bevoegder plaatse, het volgende vernomen Met de sluizen heeft men inderdaad een zekeren tegenslag gehad doch slechts in zoo verre als een zeker grondverloop waarop men had gerekend (plaats en aard is ons pre cies aangewezen maar dat is zonder teekening niet weer te geven) doch dat men eersa lang zamerhand had verwacht, zich nu reeds en vrij snel, heeft voorgedaan. Dientengevolge moesten zinkstukken die mettertijd zouden worden aangebracht, nu reeds worden neer gelaten en nadat dit is geschied, heeft men verder geen last ondervonden. Dit heeft be trekking zoowel op de sluizen bij het Korn- werderzand als op die bij Den Oever. Dat de dijk als rijweg nog niet bruikbaar is verklaard (de aankondiging daarvan is overigens niet van het Departement uitge gaan; ze moet op een gerucht hebben berust), is een gevolg hiervan, dat de breede bermen weerzijds van den rijweg (die geheel gereed is) nog bestorf worden (door de M.U.Z.) met klei. Dit geschiedt met groote grijpers en die kletsen heel wat van de klei over het rijvlak dat daardoor gevaarlijk glad wordt. Zoodra dit eenigermate is verholpen en dat zal dezer dagen het geval zijn zal de rijweg worden opengesteld voor het autover keer maar dan nog op eigen risico (van gjijden) van de automobilisten en vermoede lijk tegen een kleine vergoeding ten bate van het Crisiscomité. ENGELSCHE HARINGDRIFTERS IJMUIDEN. Naar een conflict? De Haarlemsche correspondent van het Hbld. meldt: Gistermiddag is te IJmuiden opnieuw "en vergadering gehouden van de vakvereenigin- gen en een vertegenwoordiger van de Engel sche belanghebbenden. Men weet, dat de organisaties den eisch hebben gesteld, dat het aantal menschen op VERKEERSONGEVALLEN. Oude vrouw overreden en gedood. Gistermiddag is op den Noordblaak tc Rotterdam de 73-jarige vrouw J. de Jong-- Reuter bij het oversteken, waarbij zij niet uit keek, onder een tramwagen van lijn 25 ge raakt. Met een schedelbreuk is zij naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij nog gister avond is overleden. KORTE BERICHTEN. Zondagavond is brand uitgebroken in de bierbottelarij van C. P. aan het Raadhuis plein te Vreeswijk. De politie stelde vast, dat de brond opzettelijk was aangestoken en in verband daarmee heeft zij thans aangehou den den verlofhouder H. P. Een Rotterdammer, de heer H. Hekke- ma, wonende Mathenesserdijk 27a, heeft den eersten prijs gewonnen in de Irish Free State Hippitch Sweepstake. De prijs bedraagt 30.000 pond sterling, ongeveer 250.000. De 69-jarige G. IJ. uit de Rubroekstraat te Rotterdam is gisteravond in zijn woning bedwelmd geraakt, doordat een lek in de gas leiding was ontstaan. Hij is in het zieken huis aan den Bergweg opgenomen. AFDEELING ALKMAAR VAN DE LIBERALE STAATSPARTIJ „DE VRIJHFIDSBOND". In een Dinsdagavond in de Unie hier ter stede druk bezochte ledenvergadering van de afd. Alkmaar van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" is besloten aan de Cen trale Den Helder ais candidaten voor de Ka merverkiezing in 1933 op te geven: 1. mr. W. C. Wendelaar, burgemeester van Alk maar; 2. H. D. Louwes, voorzitter van de Groningsche Mij. van Landbouw. De voorzitter, secretaris en penningmeester, resp. de heeren mr. W. C. Bosman, Jhr. W. F. C. van Lidth de Jeude en mr. M. Moens, hebben aan een reeds lang voorgenomen plan om als bestuursleden te bedanken, ge volg gegeven. Als voorzitter is gekozen de heer Ph. M. Bosscher. De overige functies worden door het bestuur verdeeld. Het bestuur is uitge breid tot 11 leden. Nieuwe bestuursleden zijn Mej. L. van der Linden, mr. C. A. de Groot F H. Holzmüller, E. Mak en J. Raat. BOUWKUNDIG HOOFDAMBTENAAR ZUIDERZEEGRONDEN. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Oc- £ber d! wrxA' 9' vaJn Eck- *e Beverwijk, benoemd tot bouwkundigijhoofdambtenaar in vasten dienst bij den dienst voor het in cultuur brengen van drooggemaakte Zuiderzeegron- den, ter standplaats Alkmaar. DE LICHTSTORING. Den Raad der gemeente is het volgende adres gezonden: Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen: Alkmaarsche Vereeniging voor den Han- deldrijvenden- en Industrieelen Midden stand te Alkmaar dat zij als vertegenwoordigster van een groot deel van Alkmaar's winkelstand uiting wil geven aan hetg roote misnoegen, dat is verwekt door de storing in de electririteitsle- vering op gepasseerde Zaterdag; Zijn ae door haar ontvangen inlichtingen juist, dan is hier geen sprake geweest van een normale storing door overmacht, doch is in tegendeel van nalatigheid sprake; Het spreekt vanzelf, dat adressante niet in de gelegenheid is naar de oorzaak een nader onderzoek in te stellen en zich een objectief oordeel vormen; echter zijn de geruchten en beweringen zoo stellig, dat zij zich genood zaakt ziet, gezien de groote schade, die velen harer leden hebben geleden, zich eerbiedig tot Uwen Raad. als vertegenwoordiger der burgerij te wenden. Zij verzoekt mitsdien Uwen Raad eerblêd een deskundig en nauwkeurig onderzoek naar de oorzaak der storing te doen instellen en maatregelen te treffen, dat onder geen om standigheden zich meer een dergelijke debacle in de stroomlevering kan voordoen. BURGERWACHT ALKMAAR. Tot commandant der Alkmaarsche Burger wacht is door den burgemeester benoemd de heer mr. D. Bosscher alhier. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van G Vlaming, koopman te Anna Paulowna, met benoeming van mr. Krabbe tot rechter-com- missaris en van mr. Dwars tot curator. Ter griffie der arr. rechtbank is gedepo neerd de slotuitdeelings'ijst in het faillisse- ment van J. E. P.ol, makelaar, vroeger te Alk maar, thans te Haarlem (rechtercommissaris mr. H. M. Fruin, curator mr. G. A. de Lange). Er kan geen verdere uitkeering aan concurrente schulceischcrs geschieden. GESIAAGD. De heer D W. Kcpoei alhier slaagde gis ter te Amsterdam voor het arts-examen. FEEST VAJN EEN BUURT- VEREENIGING. Men schrijft ons: De buurtvereeniging „Zocherstraat en Om streken hield ter gelegenheid der 8 October- Jeesten een kinderfeest in de zaal van den heer Swager in de Wilhelminalaan. ix'^n de i^ruikelijke tractatie's werden ae kinderen aangenaam bezig gehouden met de vertooning van diverse films, dat met een uitgebreid programma verzorgd was door den heer Hofman. E)^a(lla volgde een tooneelstukje, opge voerd door eenige jongens uit de vereeniging» dat zoo in den smaak viel, dat allen jeugcU" gen tooneelspelers een extra tractatie door den voorzitter met een woord van aansporing werd uitgereikt. Vervolgens werd vertoond het met span ning tegemoet geziene blijspel „Voetbal Hen- kie" in twee bedrijven, onder leiding van den heer Chr. Visser. Hierbij bleek tevens dat er met goeden wil nog wel iets te bereiken valt. We denken 1 111 IIIL

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2