Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. over de genoemde vergadering, waarop be sloten was tot bet organiseeren van een petitionnement, ten einde het gevaar voor verhooging van benzine- en wegenbelasting af te wenden. De heer Hoogland zei, dat men op de veilingen bezwaren had gehad tegen het teekenen der lijst, omdat men in de vracht auto's heftige concurrenten ziet van de schippers. Efc heer Ringers betoogde, dat even- tueele verhooging van benzinebelasting toch ook voor motorbooten geldt. De heer Wagenaar vulde het betoog van den heer Hoogland aan door voorbeelden te noemen van lange werktijden van de chauffeurs, waartegen de schipperij of de spoorwegen niet kunnen concurreeren Hij achtte het in het algemeen belang het adres te teekenen. De voorzitter was het hiermee eens. hoewel hij meende, dat we niet terug moeten naar den tijd van vervoer met paard en wagen. Hij was overtuigd, dat de heer Hoog land de zaak verkeerd ziet. want hoe meer auto's de groenten naar alle oorden vervoe ren, hoe beter het toch is. Een zeer groot deel van het land is onbereikbaar voor trein of boot en als daar nu de auto komt, is dat toch toe te juichen De heer Kuyper stelde voor, een ver zoek aan den minister te zenden, om die be lastingen niet te heffen. De heer Kluitman kon begrijpen, dat de regeering aan geld moet zien te komen, maar zij moet daarbij niet de spoorwegen kunstmatig willen bevorderen. De voorzitter was het hiermee eens; als een spoorlijn niet meer voldoende ge bruikt wordt en er geen behoefte meer aan blijkt te bestaan, kan zij worden opgeheven of moet zij gesubsidieerd worden, maar niet in stand worden gehouden ten koste van ander verkeer. Het voorstel-Kuyper werd hierop z. h. st. aangenomen. f. Antwoord van den minister van finan ciën op het schrijven der Kamer d.d- 20 Juli 1.1. inzake voorrang van 's rijks schatkist boven pand. Hierin wordt medegedeeld dat de minister tot de ontvangers der directe belastingen een aanschrijving 'heeft gericht om, in het alge meen, zonder zijn vooraf verkregen toestem ming, geen door een belastingschuldige in onderpand gegeven zaken te doen in beslag nemen, nóch onder een pandhouder derden- beslag te doen leggen op de opbrengst van door dezen verkochte onderpanden, nóch krachtens artikel 7 der wet van 22 Mei 1845 (Staatsblad no. 22) een vordering op zoo danige opbrengst aan den pandhouder te doen beteekenen. Het recht van voorrang boven pand wordt hierdoor alleen met medewerking van het hoofdbestuur der belastingen uitgeoefend, en dit is een waarborg, dat met alle omzichtig heid en beleid zal worden opgetreden. Voor kennisgeving aangenomen. g. Antwoord van denzelfden hoogen be windsman inzake de opheffing van het kan toor der directe belastingen en accijnzen te De Rijp. Het is den minister om administratieve redenen niet mogelijk de bij de opheffing be trokken gemeenten anders in te deelen dan door hem is aangegeven. Kantoren als Me- demblik, Enkhuizen, Uitgeest e.a. zouden eiken bestaansgrond verliezen, indien daar aan niet enkele gemeenten uit den omtrek werden toegevoegd, hoewel deze eeni'gszins beter op een andere meer 'belangrijke plaats zijn georiënteerd. Verder moet bij de indee ling worden gelet op den maximum-omvang, welken de kantoren en de inspecties in de be langrijker plaatsen in verband met verschil lende omstandigheden kunnen hebben. Voor kennisgeving aangenomen fa. Schrijven van het prov. bestuur van Noordholland inzake de Westfriesche kanalen. Ook dit college is van oordeel, dat een spoe dige tot standkoming van de kanalen zooveef mogelijk dient te worden bevorderd. Zijn streven is er dan ook op gericht om, zoover de financieele toestand van de provincie daar aan niet in den weg staat, de uitvoering van de plannen met kracht voort te zetten. Daar bij zal bijzondere aandacht worden geschon ken aan het traject OmvalBuigendijk Oudkarspel en het mogelijke worden gedaan om de verwezenlijking van dit onderdeel der plannen te bespoedigen. De heer Hoogland deelde nog mede, dat in het begin van 1933 te Rustenburg met de werkzaamheden zal worden aangevangen. Het gaat dus in de goede richting. Het schrijven werd voor kennisgeving aan genomen. i. Afschrift van een adres der K. v. K. te Leiden, waarin aandrang op de regeering wordt uitgeoefend om onmiddellijk den ex port van tuinbouwproducten te bewerk stelligen. Als voren. j. Adres der K. v. K- te Den Haag inzake net accoord buiten het faillissement. De heer M o e n s lichtte het adres nader toe, dat na vrij uitvoerige bespreking voor kennisgeving weid aangenomen. k. Antwoord van den directeur-generaal van handel en nijverheid op het schrijven der Kamer d.d. 12 Augustus, inzake de geblok keerde vorderingen in Duitschland, waaruit blijkt, dat de daarin genoemde vraagstukken de aandacht der regeering hebben. De heer Grondsma herinnerde aan vroegere besprekingen en zei, dat de toe stand nu heel wat beter is dan toen. E»e kaas brengt nu den kostprijs op. Duitschland wil thans contingenteering, maar hoe het wordt, weet men niet na de afwijzing te Den Haag van de Duitscbe plannen. De geest in Den Haag is nu anders dan een jaar geleden, toen men een politiek van toegevendheid voerde, waarmee in den handel echter niet veel is te bereiken. De v o o r z i 11 e r zei, dat de Duitsche in dustrie tegen de voorgenomen contingen teering is en alles doet om die te voorkomen, omdat zij begrijpt, dat er schade uit zal ko men voor haren uitvoer. Spr. had de toezeg ging van een fabrikant, dat hij het mogelijke zou doen om te krijgen wat de K. v. K. te Leiden wil: invoer toestaan bij het plaatsen van orders, die ook in een ander land konden worden ondergebracht, Nadat nog verschillende heeren hun meening over deze in- en uitvoerkwestie had den gezegd, werd besloten de zaak in handen van het bureau der Kamer te stellen, dat zich in verbinding zal stellen met de Kamer te Leiden, terwijl voorts de voorzitter persoon lijk zal doen wat mogelijk is en het secreta riaat van de resultaten op de hoogte zal houden. 1. Antwoord van het gemeentebestuur te Castricum, dat een aldaar gevestigde groen tehandelaar weder, zonder eiken dag ver gunning aan te vragen, kan venten in Eg- mond-Binnen. V. k. g. aangenomen. m. Motie met toelichting van de K- v. K. te Middelburg, waarin als haar oordeel wordt te kennen gegeven, dat verkorting van den wettelijken arbeidstijd de huidige treu rige omstandigheden zal verergeren en de werkloosheid nog zal doen toenemen. Er be hoort een streven te zijn naar verlaging van productiekosten, terwijl verkorting van den arbeidstijd tot het omgekeerde zou ieiden. Als voren. n. Open brief van de centrale der drie te Almelo gevestigde middenstandsvereenigin- gen, gericht aan de landelijke middenstands bonden en behelzend een verzet tegen het op richten van een inkoopcentrale door admi nistratief personeel bij de belastingen te Almelo. Als voren. o. Adres van de K. v. K. te Dordrecht in zake personeel-coöperaties, welker oprich ting of instandhouding door bijzondere fa ciliteiten van de bedrijven, waar zij werden opgericht, ongewenscht worden geacht. Als voren. p. Adres van de K. v. K. te Dordrecht, gericht aan diverse ministeries en colleges inzake de wijze van aanbesteding van open bare werken door gemeentebesturen (protest tegen het geven van voorkeur aan inschrij vingen van eigen ingezetenen, ook al zijn deze hooger dan andere. Dit wordt genoemd een oprichten van tolmuren om plaatselijke grenzen). Als voren. q. Adressen van de Kamer te Amersfoort en Vlaardingen inzake het wetsontwerp tot instelling van bedrijfsraden. In handen ge steld van de commissie voor verordeningen. r. Adres der K. v. K. te Rotterdam aan de Tweede Kamer, teleurstelling uitspreken de over het wetsontwerp tot tijdelijke heffing van opcenten op alle invoerrechten en op den accijns op bier. De voorzitter noemde de bepaling van navordering van 29 Sept. af zeer ern stig, vooral voor hen, die nogal eenigen voorraad hebben van aan invoerrecht onder hevige artikelen, maar wilde daarnaast wel aannemen dat zij slechts weinig meer dan een dreigement is. De heer de Raat noemde Nederland zoo langzamerhand een protectie-land, maar dan systeemloos. Door het onderhavige voorstel wordt het levenspeil hooger, terwijl dit anderzijds door de regeering wordt ge drukt. Spr. stelde voor zich tot de regeering te wenden met verzoek de navordering niet goed te keuren. Alzoo werd besloten. Congres Kon. Ned. Midden standsbond. De heer De Raat bracht over dit con- tres een verslag uit, zich bepalend tot al- aar opgedane indrukken en daarbij opmer kend, dat het opviel, dat de merkartikelen niet of veel minder vlug de algemeene prijs daling volgden, waarvan men z.i. niet den winkelier de schuld moet geven, maar den fa brikant, overigens stond het congres in het teeken der winkelsluitingswet. Onder dankbetuiging en applaus werd het verslag aanvaard. Verslag gecombineerde vergade ring met de besturen der mid denstan dsvereenigingen. De notulen, die van deze vergadering aan de leden waren gezonden, werden goedge keurd. De voorzitter betuigde nog zijn dank aan de fa. Ringers voor het toestaan van be zichtiging harer fabriek vóór die vergade ring. Voor het behoud der rechtbank. De bedoelde bijeenkomst zelf had grooten- deels geloopen over de plannen tot opheffing der rechtbank, waartegen, naar de voorzitter memoreerde, een motie met algemeene stem- ^38 aangenomen. Spr. hoopte nu maar, dat de Tweede Kamer het wetsvoorstel niet zal aannemen. ^e. D e R a a t citeerde een en an der uit de toelichting tot het wetsontwerp en constateerde, dat de minister, die rationalisa tie wil nastreven naar hij zei, deze geens zins toepast ten aanzien van Noordholland Spr. ontkende voorts, dat de beoogde ophef fing gerechtvaardigd zou zijn uit hoofde van de geringe werkzaamheden der Alkmaar- sche rechtbank Zij is belangrijker dan vier andere die blijven bestaan. Een zeer belang rijk deel van de provincie zal ontbloot wor den van reehtsbedeeling. De voorzitter meende ook, dat de mi nister zich op verschillende punten tegen spreekt en hij vond dat de indeeling van Helder en Alkmaar bij Haarlem ongunsti ger is dan bij Amsterdam, op welke stad wij nog veel meer zijn aangewezen. Spr. zou nogmaals willen probeeren of met een nieuw adres met kaartje nog iets is te bereiken. Een adres gezamenlijk met Hoorn, zooals de heer L e b e r wenschte, zal wel niet gaan, want voor Hoorn is de indeeling bij Amsterdam nog niet zooveel minder dan bij Alkmaar. In antwoord op een bemerking van den heer Kuyper zei spr., dat reeds verschillende Kamerleden zijn bezocht, maar die hebben zich nog niet beslist uitgelaten. De heer de Raat wees nog oip de juist heid van wat mr. Leesberg in de bovenbe doelde vergadering zei, n.1. dat men in Den Haag meent dat N.-Holland bij Alkmaar op houdt. Tegen dit idee moet gestreden wor den, want het vasteland alleen al is nog 42 K.M. verder. De nu door den minister ge- wenschte regeling geeft geen bevrediging, in de toekomst evenmin als nu. Er bestaan in N.-Holland slechts twee centra: Amsterdam en Alkmaar; zelfs Haarlemmermeer is eco nomisch op Amsterdam aangewezen. Wij moeten zei spr., op psychologische gronden strijden voor het behoud der rechtbank te Alkmaar en mogen gerust beweren, dat er door verplaatsing geen bezuiniging zal wor den verkregen en de reehtsbedeeling danig in het gedrang komt. De voorzitter kon zich hiermee ver eenigen, het behoud is van belang voor het heele district. Spr. zou de verschillende mid- denstandsvereenigingen willen verzoeken een adres aan de regeering te zenden. De heer C o 11 o f (Den Helder) vroeg waarom men bezuiniging zal tegenwerken? Intusschen zegde spr. toe de meaedeelingen van den heer De Raat in de Heldersche mid- denstandsvereeniging ter sprake te zullen brengen. De heer Ringers verwonderde zich er over, dat de heer Colster aan den éénen kant den minister wel wil tegenwerken in het pogen om aan geld te komen (benzinebe lasting) en anderzijds niet, terwijl toch dui delijk is, dat verplaatsing der rechtbank geen bezuiniging geeft. Bezuinigen is best, maar die moet niet gaan ten koste van het ontblooten van Noordholland van reehtsbe deeling. De heer de Raat verdedigde het be houd der rechtbank ook nog oip historische gronden. De heer K o 1 s t e r (Den Helder) was vóór een rechtbank te Alkmaar en zou doen wat in zijn vermogen is om haar daar te be houden. Tot het zenden van weder een adres aan de regeering werd besloten, terwijl de mid denstands- en andere organisaties zullen worden verzocht zulks eveneens te doen. Rondvraag. De heer Kuyper klaagde over slechte en langzame bediening van de telefoon, die naar hij geloofde een gevolg is van bezuini ging. Voorts zou hij wënscnen dat de K. v. K. eens bij de gemeente Alkmaar klaagde over den slechten weg van Alkmaar naar Egmond aan den Hoef. De heer Ringers antwoordde, dat bin nenkort een voorstel in den raad zal komen tot grondige verbetering van dezen weg. De voorzitter erkende de juistheid van de klachten over de telefoon en zegde toe, dat een adres hierover zal worden ver zonden. De heer G r u n w a 1 d las een uitgewerkt plan voor tot bevordering van den vischhan- del en het vischgebruik, welk plan hij door de ha'ndelscommissie wenschte bestudeerd te zien. Alzoo werd besloten. Aan de commissie werd het recht toegekend eenige andere per sonen tot de besprekingen uit te noodigen. Het plan tot oprichting van een in- en verkoopbureau van groen ten door de provincie. Bij de rondvraag vroeg de heer Hoog land hierover het woord. Hij vond dat di: bureau een nieuwe concurrent zal worden van den bestaanden handel; het zal concur reeren met geld van de provincie, in elk ge val zonder eigen risico; met vrijstelling van alle marktvoorwaarden; door kostelooze re clame, enz. en er zal dus sprake zijn van oneerlijke concurrentie. Spr. ging de moeilijkheden van den handel na; hij noemde o.a. het meer en meer leveren van producent aan consument, waardoor nog iets meer wordt ontvangen voor de groenten en wees erop, dat er altijd velen zijn, die aanmerkingen hebben op de tegen woordige distributie, zeggen het beter te kunnen en dan wel een plaats in die distri butie willen innemen met zekerheid van loon en zonder verlieskansen. De handelaren wor den afzetters genoemd, soms wordt zelfs of ficieel beweerd dat de handel te hooge win sten neemt. Spr. geloofde niet, dat het nieuwe bureau zal slagen, maar het zal wel veel kwaad kunnen stichten en veel geld kosten. De oorzaak voor de lage prijzen voor de groenten is, dat er te veel exportartikelen zijn die het binnenland niet kan nemen en dan wegens de gestelde minimumprijzen niet ver kocht kunnen worden, en voorts het steeds spreken van onverkoopbare groenten, waar door de afzet ook wordt tegengewerkt, om dat het publiek dan meent steeds te veel te betalen aan den tusschenhandel. Spr. las nog een brief voor van een ex portfirma, die concludeerde, dat niet genoeg kan worden geprotesteerd tegen de wijze waarop het bureau zal werken en waarvan slechts benadeeling van den binnenlandschen handel het gevolg kan zijn met verknoeiing van overheidsgelden. Verder klaagde spr. erover, dat de handel niet in het plan tot instelling der commissie is gekend. De heer Grondsma constateerde, dat dit al een oude grief tegen overheidsbemoei ing is. De heer Wagenaar zei, dat er toch een grossier in de commissie zit. Overigens ge loofde spr. niet, dat de schade voor den han del groot zal zijn. De overgenomen groenten zullen wel worden bestemd voor veevoeder of vernietigd worden. De heer Blaauboer vond het beter het oordeel over het bureau op te schorten tot het in werking is. Alzoo werd besloten, nadat nog eenige heeren er het woord over hadden gevoerd. De lichtstoring op 8 October. De heer Grondsma zou willen, dat den gemeenterad gevraagd werd maatrege len te nemen om een herhaling van zoo'n storing te voorkomen. De heer de Raat zei, dat de klachten van gedupeerde winkeliers e.a. legio zijn en zou wenschen, dat de gemeenteraad de loo- pende geruchten in verband met de storing ernstig onderzoekt, opdat de handel in den vervolge wordt gevrijwaard voor een derge lijke catastrofe. Lachtend constateerde de heer G r o n d s- m a, dat het des avonds niet branden van de verlichting geen bezuiniging heeft gebracht, want de lampen hebben wel den heelen nacht doorgebrand, toen er geen mensch naar keek. Hierna sluiting. DE BLAVATSKY LOGE. Een lezing over den Boroboedoer. Gister werd voor de Blavatsky Loge een openbare lezing gehouden door den heer J. Kruisheer uit Huizen over den Boroboedoer op Java. Nadat de heer Jansen de bijeenkomst had geopend was het woord aan den spreker. Spr. begon met duidelijk te maken dat het tweede doel van de theosophie is, een vergelijkende studie te maken van de verschillende godsdiensten en wijsbe geerten. In dit opzicht vooral ook is de Boroboedoer, de groote Boeddhistische tempel op Java van belang, waarbij komt dat deze tempel ook een groote artistieke waarde heeft, het is de mooi ste Boeddhistische tempel van de wereld. De Tjandi Mendoet moet beschouwd worden als ingangstempel van de Boro boedoer, in dezen tempel bevinden zich drie boeddhabeelden, waarvan de eene voorstel; de leeraar van het bestaande ras, hij zit op Westersche wijze. De Boroboedoer zelf is geen tempel, waar men in kan gaan, hij is gebouwd om een heuvel en heeft uit de verte ge zien een stoepavorm, d.w.z. de vorm van een boeddhistische grafheuvel, die als halve bollen werden gebouwd. Komt men dichterbij dan ziet men, dat dit slechts uit de verte gezien zoo is, want de tempel bestaat uit verschillende ver diepingen, zeven in getal. In de tijd van de Engelsche gouver neur-generaal Raffles werd de Boroboe doer ontdekt, hij was toen geheel met aarde bedekt, er groeiden zelfs boomen op. Daaraan heeft hij het waarschijnlijk te danken, dat hij niet door de Moham medanen werd beschadigd. Nu is de tempel geheel gerestaureerd. Java heeft deel uitgemaakt van een Hindoerijk, maar de tempel stamt uit een Boeddhistischen tijd, die is er ge weest tusschen twee Hindoesche perio den in. Er bestond toen een groot Ma- leisch rijk, dat zich uitstrekte over Co- chinChina, Kambodja, Siam en Ned. Indië, met Palembang als hoofdstad. In dit rijk ontstonden tempels als An- chor Vat (Achter-Indië) en de Boro boedoer. In het Boeddhisme zijn twee richtin gen, de eene beoogt voornamelijk predi king, de andere is meer ritueel. De voorstellingen op de Boroboedoer behoo- ren tot het Noordelijk deel van het boed dhisme, dat aanhang vindt in Thibet, China en Japan; waarschijnlijk hebben Noordelijke boeddhisten hun geloof naar 't Zuiden gebracht, toen de hor den van den Mohammedaanschen Mon- go! en vorst Dsjingis Khan. groote deelen van Ccntraal-Azië veroverden. Waarschijnlijk is in den tempel gQ„ weest wat van de asch van Boeddha, welke asch in den tijd van den grooten boeddhistischen vorst Asjoka in ver schillende tempels werd ondergebracht. De Boroboedoer bestaan uit zeven om megangen, zeven is het heiige getal in verschillende godsdiensten, het bestaat uit drie en Vier. De heilige drieeenheid komt ook voor in verschillende gods diensten, de wereld manifesteert zich in de stof ii. de viereenheid. De vier onder ste ommegangen zijn vierkant, de boven ste drie rond. De tempel is om de top van een heuvel gebouwd, ook in vel* godsdiensten is een heilige berg, als heé symbool van de aarde en de mensch. De onderste reliefrij heeft voorstellin gen uit de stofwereld, maar is met een aarden wal aan het oog onttrokken. De theosoof echter meent dat dit doelbewust is gedaan omdat men zich van de stof wereld moes: afwenden. Naast den tem pel was vroeger een klooster, de tempel diende tot leering der monniken. De Boroboedoer is het symbool van het neerstortende goddelijke leven in de wereld, maar ook van de evolutie naar omhoog, het is een zeer mystiek monu ment. De reliefs beginnen in 't Oosten en men wandelt met de zon mee om ze te bezien. In die reliefs is de leer, die de bouwers den monniken wilden geven, want de beste ieering waren de levens van den Boeddha zelf, en daarover handelen deze basreliëfs, 32 vorige le vens zijn beschreven. Deze reliefs gaan tot op de helft van de vierde ommegang, men meent, dat toen om een of andere reden moest opgehouden worden, maar spr. meende dat hier de evolutie van de wereld is gesymboliseerd, omdat men zich nu in het midden van de vierde rondte bevindt. 505 Boeddhabeelden, meest zittend in een dagop, bevat de tempel; naar ge lang ze zich aan de Noord-, Zuid-, Oost- of Westkant bevinden is hun handhou ding anders. In de bovengalerijen zitten ze in opengewerkte koepels, des te hoo ger de Boeddha is gestegen, des te min der dus is hij te bereiken voor de men-* schen. Bovenop de tempel bevindt zich een groote koepel, waarin een onvoltooid Boeddhabeeld gevonden is. Niet toeval lig onvoltooid zeggen de theosofen, want het beeld is het symbool van de hoogste Boeddha, het opperwezen, wiens we reldschepping nog niet af is, en die zelf dus nog niet af is. Aan de hand van lichtbeelden ver duidelijkte spr. een en ander. BRANDWEERDEMONSTRATIE. Wat deed die vrouw nog zoo laat in den toren? De heeren van de brandweer in Castricum wilden zoo graag hun collega's in Alkmaar eens aan het werk zien. Dat was niet alleen onderhoudend, maar ook leerzaam en het ge volg daarvan was, dat de altijd bereidwillige brandweercommandant, de heer Ringers, die trouwens nooit een gelegenheid verzuimt om reclame voor zijn mooien dienst te maken beloofd had, dat hij met man en macht zou uitrukken als de heeren uit Castricum maar eens naar de kaasstad wilden komen. Zij waren gistermiddag gearriveerd en om dat een paknuisbrandje voor een dergelijke grootsche demonstratie van geen beteekenis is, werd niet meer of minder aangenomen, dan dat de geheele Waag met den toren ia brand stond. Nauwelijks was de visite present of reeds klonken de sirenes die alleen gebruikt worden als er brand is en ieder ruim baan moet maken en als loeiende koebeesten vlogen een paar roode Ford(jes) het plein op, zoo snel, dat een dichte haai kinderen zich ternauwernood in veilighei' wisten te brengen. Juist op het oogenblik dat iedereen ver wachtte, dat zij in de Voordam zouden rij den, stonden de wagens vlak langs den water kant stil. In een oogenblik waren de slangen uitgelegd en gekoppeld en binnen een mini mum van tijd vlogen de breede waterstralen de lucht in en kregen de Waag en de toren een duchtige schoonmaakbeurt. Met niet min eer dan tien stralen werd water gegeven, vier uit de nieuwe Ford bijzonder krachtige stralen twee uit de oude Ford, twee uit een motorspuit en twee op de waterleiding. Tot aan de wijzerborden drong het water door en daar was de straal nog zoo krachtig, dat het water terugspatte en de toeschouwers op het Waagplein zoo nu en dan even moes ten retireeren, om niet heelemaal met hetzelf de sop overgoten te worden. Het ladderkorps heeft daarna de noodige bewijzen van kracht en vlugheid gegeven door boven op den nok van het dak van het Waaggebouw te klauteren en vandaar met een krachtige straal op de waterleiding tot bij het haantje van den toren te spuiten. Het was maar gelukkig, dat de brandweer zoo spoedig en in zoo grooten getale present was, want al spoedig werd de angstige kreet J, n -p een beetje van de schrik bekomen waren, ouden Tuimel en Kruimel nog even een boekwinkel binnen- oopen om een fleschje inkt te halen, want Tuimeltje had san kikker Karei beloofd, dat hij een brief zou sturen en daar moet hij toch inkt en een pen vóór hebben. - *r hrf naff1'?' Tuimeltje en Kruimeltje de boodschappen in niihranHS afge'everd en van den kabouterbaas een dedpn „iL t gekregen, omdat ze nooit eens iets goeds nen pn i'nvt' alleen den tuin in, haaide stilletjes daar Harhf ;»°°r g en wilde gaan schrijven. Maar trroote tranen eilineMS afn dat ie niet schrijven kon en groote tranen bengelden langs zijn baard.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6