werkloozenkassen in moeilijkheden. Uit onze Staatsmachine Over het resultaat is de commissie wel vol daan. Uit het karakter van de bijeenkomst volgt, dat geen bindende besluiten genomen werden, maar over en weer werd men het met niet te veel moeite eens over aan de regeerin gen voor te .leggen aanbevelingen. De besprekingen over de kaas vorderden de minste inspanning. De regeling is thans zóó, dat htt contingent in vier kwartalen geknipt is. Besloten werd te trachten het daarheen te lei den, dat in <fe plaats daarvan een stelsel komt, waarbij de uitvoer beter in overeenstemming met de wisselingen in de productie bij ons ge bracht wordt. De zaak is, dat door licht te begrijpen oor zaak het gebruik tot groote hoogte gelijk op gaat met den omvang van den invoer. In dit opzicht komen practisch alleen Nederland en Italië in aanmerking. Het eigenaardige feit doet zich voor, dat als de Nederlandsch* uitvoer overvloedig is, de Italiaansche kwijnt, en om gekeerd. Verder wisten de Nederlandsche heeren de Franschen gemakkelijk te overtuigen, dat van Nederlandsche zijde de Fransche prij zen niet geschaad zullen worden. Ten aanzien van de melk is de zaak wat in gewikkelder. Daarbij heeft men te maken met melkpoeder en gesuikerde en ongesuikerde ge condenseerde melk. Beide partijen hebben het belang van Nederland erkend, dat voor de melkproducten een algemeen contingent zou worden vastgesteld, hetwelk gesuikerde en on gesuikerde melk zou omvatten inplaats van de tegenwoordige regeling, welke deze categorieën uit elkaar houdt. Daardoor zouden voortaan in verband met de toestanden in de Nederland sche productie ten opzichte van de contingen ten zekere misstanden voorkomen worden. Ne derland zou zelf voor de verdeeling moeten zorgen. Hierbij is het evnmin ons belang, de Fransche prijzen te drukken. Dit punt zal na der overwogen worden. In die omstandighe den is te verwachten, dat het overleg tusschen beide partijen wordt voortgezet. Over boter is gister niet gesproken. DE FILM MATA HARI. De eisch tot staking van de vertoo ning. Mr. Dijkstra, optredende voor den Metro Goldwyn Mayer, weerlegde de gronden waarop de advocaten van de eischende partij den eisch hadden gesteld. Hij wees er voorts op dat de film wordt vertoond uit zakelijk belang en niet om den moord op den Russischen gene raal aan het publiek te toonen. Tenslotte deelde de president mede, dat Maandagmiddag te 1.45 uitspraak zal doen. hij ONBEWAAKTEN OVERWEG. Het tiende doodelijke ongeluk te Kethel. Gistermiddag is de 48-jarige W. Schruyver feit Rotterdam, op den onbewaakten overweg aan den Schiedamschen weg te Kethel door den trein, welke om 13.49 uur uit Schiedam vertrekt, gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen na. Het lijk is naar de hulppost van de E. H. B. O. te Kethel overgebracht. Dit is in korten tijd reeds het tiende ongeluk met doodelijken afloop op dezen onbewaakten nverweg. t INBREKER UIT ZWOLLE GEVAT. Gistermiddag heeft de Amersfoortsche politie 'den 37-jarigen G. B. Uink uit Zwolle, die ver dacht werd van inbraak met diefstal, te Zwolle gepleegd, in Amersfoort aangehouden. Bij fouilleering werden de gestolen waarde papieren, zijnde een effect van 500 en drie van 100 op hem bevonden. Hij is naar Zwolle overgebracht en aldaar ter beschikking van den Commissaris van Politie gesteld. VARA-HOOGTIJ OP 8 NOVEMBER? Vragen van rnr. Knottenbelt in de Tweede Kamer. Te kwart voor vier deed de voorzitter van de Tweede Kamer gistermiddag de mededee- ling, dat mr. Knottenbelt (V.B.) de volgende vragen wenscht te stellen, doch dat de minister van Waterstaat nog niet in de gelegenheid is hierop te antwoorden, aangezien hij wacht op het advies van den Radio-raad. Hij hoopt op den volgenden vragendag (vandaag over een •week) in staat te zijn, de gevraagde inlichtin gen te verschaffen: 1. Acht de minister het in het algemeen be lang gewenscht, dat op 8 November a.s. ter ge legenheid der voorgenomen betoogingen op Houtrust en in de straten van Den Haag, de te houden redevoeringen en het verloop der straatbetoogingen per radio worden verbreid? 2. Zoo neen, ligt het dan in het voornemen van den minister zijn medewerking daaraan te onthouden, door niet aan de Algemeene Om- roepvereeniging Avro den plicht op te leggen voor dat doeleinde eenige zenduren aan de tociaal-democratische omroepvereeniging Vara af te staan? 3. Waaraan zou de minister de bevoegdheid tot het opleggen van een dergelijken plicht ont- leenen? De regeering adviseert uitstel van steunuitkeeringen aan nieuwe leden. Naar aanleiding van een desbetreffend bericht fh „Het Centrum" wordt gemeld, dat op het oogenblik verschillende werkloozen- kassen in moeilijkheden verkeeren ten gevol ge van het feit, dat den laatsten tijd vele leden tot de vakbonden zijn toegetreden, die thans na 26 weken zich komen aanmelden voor steunuitkeering. De regeering heeft dezen kassen dan ook in overweging gegeven om den termijn, ge durende welken leden als zoodanig bij de bonden moeten zijn ingeschreven zonder recht te hebben op uitkeeringen te verlengen tot 39 of 52 weken. SCHEEPSMAST GEVONDEN. Van de Scheveningen 82. Schipper Drijver van het rijksbetonnings- vaartuig heeft gisternamiddag gerappor teerd, in het Boomkesdiep bij Terschelling een stuk mast met zeil (staand want) gevon den te hebben. Het bleek bij onderzoek afkomstig te zijn van den logger Scheveningen 82, die op 4 dezer zonder mast en met motorschade den Nieuwen Waterweg was binnengebracht. VERGETEN SCHOOLKIND. Bij het politie-breau aan de Hoflaan te Rotterdam werd door een moeder aangifte gedaan dat haar meisje van vijf jaar 's na middags niet van school thuis gekomen was De politie doorzocht in den heelen omtrek te vergeefs parken en buitenwegen totdat zij op de gedachte kwam in de school te gaan kijken. Daar zat de kleine, die door de onder wijzeres vergeten was, nog te spelen. DE KWESTIE DER SALARISKORTING TE ZAANDAM. B. en W. te Zaandam hebben thans bij den gemeenteraad een voorstel ingediend om tij delijk voor den duur van drie jaar een kor ting op de wedden en loonen van het ge- meentepersoneel toe te passen van 6 voor de gehuwden en ongehuwde eenige kostwin naars met vrijstelling van de eerste duizend gulden, en wat de overige ambtenaren be treft, met vrijstelling van de eerste 500. Wanneer dit voorstel in den raad zou wor den aanvaard, nemen B. en W. aan, dat de gemeenteraad daarmede tevens uitspreekt, dat hij het begrootingsrecht weder aan zich wil trekken. Ingevolge hiervan stellen B. en W. de ge wijzigde gemeentebegrooting voor 1932 op nieuw aan de orde. TOT EEN DERDE VAN NORMAAL TERUGGEBRACHT! Nederlands contingent in den Duit- schen boterinvoer bedraagt 11550 ton, tegen 34.000 ton normaal! De verdeeling van de 55.000 ton boter, die Duitschland zal mogen worden inge voerd, zal als volgt zijn over de voornaam ste landen: 21 pCt., dus 11.500 ton 32 pCt., dus 17.600 ton 8 pCt., dus 4.400 ton 5 pCt., dus 6 pCt., dus 3.8 pCt., dus 10 pCt., dus 14.2 pCt., dus in Nederland Denemarken Zweden Rusland Estland Finland Letland Rest 2.750 ton 3.300 ton 2.100 ton 5.500 ton 7.800 ton Totaal 100 pCt., dus 55.000 ton De normale boter-export naar Duitschlanc beliep steeds 34.000 ton, zoodat onze Duit sche boteruitvoer precies tot een derde nor maal wordt teruggebracht. STORM OP HET IJSELMEER. T wee motorbooten gezonken. De op varenden gered. Tijdens een hevigen storm voeren gisteren twee motorbooten, De Hoop van schipper J. Boon uit Hardingsveld en Nieuwe Zorgen van schipper W. van Wijngaarden uit Gie- sendam van Amsterdam over het ljselmeer naar Kornwerderzand. Beide schepen, onge veer 80 ton groot, hadden een lading rijs hout als deklast. Even buiten Marken kregen beide motor schepen, die dicht bij elkaar voeren, last van den storm. Door de deklast waren de sche pen zeer wankel en kort na elkaar zijn de bei de motorbooten door de overkmende zeeën gekapseisd en gezonken. De opvarenden, de schipper en de knecht van De Hoop en de schipper, diens vrouw en een knecht van de Nieuwe Zorgen wisten zich nog in de roei- booten in veiligheid te stellen. Na korten tijd werden zij opgepikt door het motorschip Jantina van schipper S. de •Jong, dat, afkomstig van Hamburg, op weg was naar Amsterdam. De schipbreukelingen, die geen letsel heb ben gekregen, zijn aan de Oranjesluizen te 'iAjpsterdam aan wal gezet. BRANDEN. Rijwielzaak uitgebrand Donderdagavond is te Musselkanaal (Gr.' de heerenbehuizinge van den heer D. Osse' Voor een groot gedeelte uitgebrand. In het perceel is een rijwielzaak gevestigd, waar van de geheele inventaris en winkelgoederen een prooi der vlammen is geworden. De oogst verloren, Donderdagavond is de boerderij van gebr de Breser te Udenhout door brand vernield. De inboedesl en de oogst gingen eveneens verloren. De oorzaak van den brand is on bekend. Boerderij afgebrand, Donderdagavond is brand ontstaan in de boerderij van den landbouwer W. v. d. Bei gaard te Oosterwijk. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat van den inboedel bij na niets kon worden gered. De boerderi stallen en schuur gingen geheel in vlammen Op. De landbouwinventaris, de heele oogst benevens een groote partij hooi en stroo gin gen verloren. Twee koeien, twee kalveren en vier varkens kwamen in de vlammen om. Om trent de oorzaak van den brand tast men in het duister. KORTE BERICHTEN. Het bestuur van het N. V. V. heeft beslo ten het volgende jaar een speciaal congres te beleggen, waarbij aan de werktijden van langer dan 48 uren de noodige aandacht zal worden geschonken en voorts het vraagstuk vao de ar beidstijdverkorting in het algemeen (40-urige werkweek) zal worden behandeld. Over de vaststelling van den datum zal eerst nog over- leg worden gepleegd met de soc.-dem. Kamer fractie. Gistermiddag 2 uur is in het gebouw van de Eerste Kamer de algemeene vergade ring gehouden van het Koninklijk Neder landsch Landbruw-comité onder voorzitter schap van den heer J. L. Nysingh. De begrooting van den Eeredienst. Artikel 172 der Grondwet regelt de finan- cieele verhouding tusschen het Rijk en de ver schillende kerkgenootschappen. Bedoeld ar tikel luidt: „De tractementen, pensioen en andere inkomsten, van welken aard ook, thans door de onderscheidene godsdienstige gezindheden of derzelver leeraars genoten wordende, blijven aan dezelve gezindheden verrekend. Aan de leeraars, die tot nog toe geen of een niet toereikend tractement genie ten, kan een tractement toegelegd of het be staande vermeerderd worden", In dit artikel 172 ligt dus verankerd het ïistoriaoh recht van bepaalde tractementen enz. van de godsdienstleeraren van bepaalde cerkgenootschappen. Het zou te ver voeren een overzicht te geven van het verschillend ontstaan dier tractementen van die andere in komsten. We vermelden alleen, dat niet aan kerkgenootschappen, welke sedert het tot stand komen van dit Grondwetsartikel ont staan zijn noch aan hun dienaren, tractemen ten worden toegekend en dat de bestaande tractementen der andere kerkgenootschappen slechts in zeer bijzondere gevallen worden vermeerderd. Eveneens wordt slechts in- zeer bijzondere gevallen een nieuw tractement van staatswege voor bedienaren van den gods dienst geschapen. Er zijn wel eens stemmen opgegaan om te komen tot een „afrekening''' met de kerken. Maar een afrekening zou den Staat geen ge ring bedrag kosten, een bedrag, dat dan ter stond gefourneerd zou moeten worden, daar gelaten nog de processen, die daaruit zouden voortvloeien. De vraag, die onwillekeurig gesteld wordt, is deze: Welke kerkgenootschappen zijn met „zilveren koorden" (de uitdrukking is van wijlen dr. A. Kuyper) aan den Staat verbonden? Het zijn de navolgende Protes- tantsche kerkgenootschappen: het Neder landsche Hervormde; het Evangelisch-Lut- •hersche; het Hersteld-Evangelisch Luthersche; iet Doopsgezinde- en het Remonstrantsche cerkgenootschap. Verder het Roomsch-Katho- Katholieke kerkgenootschap en dat der Oud- Bisschoppelijke Clerezy (Oud-Katholieken); iet Nederlandschen- en 'het Portugeesch-Is- raëlitisch kerkgenootschap. Men ziet. dat bij voorbeeld de Gereformeerde kerken; de Christelijk Gereformeerde kerk, de Unie van Baptisten Gemeenten enz. niets uit de Schat kist ontvangen, omdat ze later zijn ontstaan dan het 'bewuste artikel van de Grondwet. De gezamenlijke kosten van den eere-dienst ten laste van den Staat bedragen op de be grooting voor 1933 2.459.759. Tegen een rentevoet van vijf percent gerekend zou dus een generale afrekening den Staat te staan komen op een bedrag van ongeveer 50 mil- lioen gulden. Er zou echter nog wel meer op de proppen komen. Waaruit is nu het bedrag van ruim 2 mil- lioen gulden samengesteld? We noemen hier de verschillende posten: Kosten van kelk- bestuur; tractementen; pensioenen; kinder school- en academiegelden; toelagen en gratificatiën; subsidies voor bouw en herstel van kerken en pastorieën; (pro-memorie), on veranderlijke competentieën en verzending van dienststukken. Van het genoemde bedrag ontvangen de Frot. kerkgenootschappen 1.721 330; het Roomsch-Katholieke 704.729; het kerkge nootschap der oud-Bisschoppelijke Clerezy 17.550 en de beide Israëlitische kerkgenoot schappen 16.200. Het spreekt wel vanzelf, dat de Neder landsche Hervormde Kerk, waartoe 'het over- groote deel der Protestanten behoort, het leeuwenaandeel ontvangt, n.1. ongeveer 1.300.000; de Evangelisch-Lutherschen on geveer 40.000; de Hersteld-Evangelisch- Lutherschen pl.m. 4600; de Doopsgezinden ongeveer 15.000; de Remonstrantschen on geveer 22.000. De juiste getallen zijn uit deze begrooting niet op te maken, daar en kele posten voor alle kerken collectief collec tief zijn genomen. Maar zeer veel zal het toch niet verschillen. Het totale bedrag der ker kelijke pensioenen is voor alle Protestantsche kerken 304.248, bij de Roomsch-Katholieken f 112.698. Het totaal aantal Nederlandsche Hervormde predikanten, dat tractement van den Staat ontvangt is 1628, terwijl er in ge noemde kerk 1859 predikantsplaatsen zijn en dat der Roomsch-Katholieke geestelijken 1751, dus nog 123 meer. gen der beide maatschappijen op deze lijn voorzien zijn van een buffet, terwijl een steward de passagiers op hun wenken zal btdienen. Tijdens de vlucht naar het Noorden wordt aan boord tegen matig tarief een uit stekende lunch geserveerd, terwijl ook andere ververschingen verkrijgbaar zullen zijn. Voor passagiers uit Rotterdam is een bij zondere regeling getroffen, welke hierop neerkomt, dat deze, na gebruikmaking van den trein vanaf Rotterdam, te Haarlem af gehaald en vrij van kosten naar Schiphol worden gebracht. Verschillende tarieven zullen met ingang van 1 November a.s. aanmerkelijk worden verlaagd. De verbindingen tusschen stad eo vlieg- JiacMecicfiten DE KAASMARKT. ALKMAAR, 21 Oct. 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 122 sta. pels, wegende 123866 K.G. kaas aangevoerd waarvan de prijzen a's volgt: Fabriekskaas- 69 stapels Kleine 27; 16 stapels Commissie 77. Boerenkaas: 4 stapels Kleine 2750 en 33 stapels Commissie 32. Alles met rijksmerk. Handel vlunr. ALKMAARSCHE EXPOR rVEILING ALKMAAR, 21 Oct. 1932. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 0.501.50; Appelen 1 r\/\1 E f C\ t 1 ue veroinaingen tusscnen staa eo vueg- 100 d 5_/ q; Bloemkool le s rW veld ondergaan ook een wijziging. De ver- stuksF/ 8 50_/ 17 2e s 1.50-/ 450' trektijden der bussen, welke gedurende dezen 1 ->.311. zomer bepaald waren op 50 minuten vóór het 1-90-/ 5 £uchtmact DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Havik" (uitreis) en de „Oehoe" (thuis reis) zijn te Athene geland. DE WINTERDIENSTREGELING VAN DE K.L.M. VANAF 1 NOVEMBER Deze winterdienst heeft ten opzichte van dien van het vorige jaar een belangrijke uit breiding ondergaan, aangezien voor het eerst de bekende en gezochte „Scandinavian Air Express", welke de verbinding onderhoudt tusschen Londen en Parijs met Scandinavië, gedurende den geheelen winter zal worden geëxploiteerd. Als onmiddellijk gevolg hier van blijven de mooie rechtstreeksche snelver- bindingen van Nederland naar Londen en Parijs, Kopenhagen en Malmö gehand- haaft. Bovendien zijn de vliegtijden, dank zij de nieuwe snelle vliegtuigen van het type Fok ker F XII, waarmede alle diensten zullen worden uitgevoerd, wederom verkort. Hier mede is tevens de mogelijkheid geschapen bij de vaststelling der vertrek- en aankomsttij den nog meer met de wenschen van den za kenman rekening te houden. Wat Londen aangaat, worden dezen win ter twee diensten door de K.L.M. geëxploi teerd, terwijl de D.L.H. haar dienst Lon denAmsterdam v.v. met doorverbinding naar Berlijn handhaaft. Een der K.L.M.- diensten is een sneldienst, welke te Amster dam aansluiting geeft naar en van het Noorden, terwijl voor den anderen dienst in een tusschenlanding te Rotterdam is voor zien. Op Parijs wordt door de K L M. een snel dienst uitgevoerd, terwijl de met haar samen werkende maatschappij Lignes Farman, ter voorziening in het locale verkeer, den dienst AmsterdamRotterdamBrusselParijs v.v. zal onderhouden. Evenals op Londen is het hier de snel dienst, die te Amsterdam aansluiting geeft naar en van het Noorden. Op Scandinavië onderhoudt de K.L.M. in samenwerking met de A. R. Aerotransport den expressdienst Amsterdam—Kopenhagen Malmö v.v., welke zooals reeds vermeld, te Amsterdam aansluiting geeft naar en van Londen en Parijs. vertrek van de vliegtuigen van Schiphol en Waalhaven, worden n.1. teruggebracht op resp. 45 en 40 minuten. Passagiers, die per morgendienst uit Lon den komen, worden gratis naar Haarlem ver voerd. Voor alle diensten der K.L.M. zal de nieuwe Fokker F XII worden gebezigd. Dit vliegtuig, dat plaats biedt aan 14 personen, waarborgt den passagier een rustigen en alleszins confortabelen overtocht, terwijl het grootere motorvermogen een snellere vlucht mogelijk maakt. Ook de luchtziekte, welke ge durende het zomerseizoen slechts sporadisch voorkwam, zal binnenkort geheel tot het ver leden behooren. CORRESPONDENTIE. M. E. J. J. B. Uw mededeeling voor de ru briek stadsnieuws is voor het grootste deel een zuivere advertentie. Red. Alkm. Crt. 3MQzzcHdm Stukken Buiten verantwoordelijkheid van de Redact'e. De opname m de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur, Gaarne zou ik even de cijfers willen toe lichten die de correspondent uit Oterleek gaf over de animo die er bestaat om kinderen te gen dyphterie en roodvonk in te enten. De 17 toestemmingen hebben voor 't groot ste deel betrekking op de nieuw geplaatste kinderen. De 125—17 anderen zijn haast al len in de twee voorgaande jaren ingeënt. Ik vind juist dat we zeer tevreden mogen zijn over de medewerking der ouders en dat dr. Doyer nog steeds genoegen beleeft van zijn voordracht in de gemeente Oterleek in 1930 gehouden. Bij voorbaat mijn dank voor de plaatsing in uw veelgelezen blad. Hoogachtend, HIDDE HERINGA, gemeente-arts. Mijnheer de Redacteur, Mag ik een klein plaatsje in uw courant? Het is naar aanleiding van de 8 October- attractie. Met verwondering las ik, dat er zoo veel dubbele namen in den uitslag voor komen, terwijl er .toch in de courant staat, dat er zoo heel veel inzendingen waren Waarom de één dubbel en de ander niets? Er zijn toch al zoo veel teleurgestelden. En dan was ik nog het meeste verwonderd, dat bijna de helft van de namen in den uitslag, winkeliers waren, die zelf mee hebben ge holpen door een prijs ter beschikking te stel len, om de 8 October-attractie te doen slagen Zelfs is er een winkelier die een hoofdprijs heeft. Dat is toch met recht een spierinkje uitgooien om een kabeljauw te vangen. Mijns inziens moesten de winkeliers tevreden ge weest zijn met de belangstelling waarin ze gestaan hebben. En zij hadden de prijzen aan het publiek moeten over laten. Het pu bliek heeft moeten loopen en zoeken om de bonnen en letters bij elkaar te krijgen. En den winkeliers werden ze thuis gebracht. Waarvoor dan de letters zoo te verspreiden? Nee, dit noem ik geen geslaagde 8 October- attractie en billijk heelemaal niet. En zoo denken er nog vele anderen met mij over. Hopende dat u mijn stukje wilt plaatsen, bij voorbaat mijn dank. Mej. C. Z. Jieck éi Schooi SPOEDWETJE TOT WIJZIGING DER L.O.-WET. In de afdeelingen van de Tweede Kamer is gisterochtend behandeld het wetsontwerp tot wijziging van de lager onderwijs-wet (spoed- wetje) 1920. De commissie van voorbereiding bestond uit de heeren H. W. Tilanus, J. G. Suring, Th M. Ketelaar, mr. A. I. M. J. baron van Wijnbergen, mr. dr. E. J. Beumer, mej. J. Westerman en de heer K. ter Laan. R.-K. HOOGER INSTITUUT VOOR VROUWEN. De zusters kanunnikessen van het H. Graf te Turnhout zullen te Nijmegen een succursaalhuis oprichten, waaraan verbon den zal worden een hooger instituut voor vrouwen onder den titel „Maria Immacula- ta". De leerlingen zullen de lessen volgen aan de theologisch-maatschappelijke afd. der katholieke universiteit. Daarenboven zullen in het instituut zelf nog aanvullingslessen gegeven worden door enkele professoren der universiteit of andere katholieke leeraren en bevoegde kanunniken van het H. Graf. G. TH. J. EGBERS Donderdag 20 October overleed in het Elisabethziekenhuis te Alkmaar in den ouderdom van 42 jaar, de heer G. Th. J. Eg- bers, hoofd der r.k. bijzondere school te Eg- mond aan den Hoef. De overledene was sedert de oprichting van deze school in 1921 als hoofd werkzaam en was bij alle ingezetenen een zeer geziene persoonlijkheid. Bovendien vervulde de heer Egbers ver scheidene openbare betrekkingen zooals se cretaris-penningmeester van het Burg Arm bestuur, voorzitter der St. Vincentiusvereeni- Boerenkool per 100 stuks Bieten per 100 K.G. 0.601.20; Drnj' ven per 100 pond 10—18; Gele Kool 100 stuks 3.20—5.20; Groene Kool n«r 100 stuks 1.90—7; Kropsla per loo ƒ0.40—ƒ3; Knolselderie per 100 stuks 1.90—4.20; Meloenen per 100 stuks 2 9; Peren per 100 pond 5—12; Prei per 100 bos 2.906.60; Postelein per bakje 40—85 centKoode Kool per lOOst. 1.90—8; Selderie per 100 bos 1.20—1 4.40; Spinazie per bak 1.131.70* Spruiten per 100 pond 6.50—13.50; Snijboonen per 100 pond 14.5018 50; Dubbele spercieboonen per zak 0.75— 5.10; Tomaten per 100 pond 5—12.50; Uien per 100 K.G. 3.20—5.60; Wortelen per 100 bos 2—8Witlof le s. per 100 pond 7.50-ƒ 13.50. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 22 Oct. 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren heden aanvoer en prijzen als volgt: 2 Paarden 90150; .22 Melkkoeien 8020">34 Nuchtere kalv. (slacht) 514; 320 Schapen, vette 1519, Overhouders 8—13.50; 53 Biggen (10 weken) 58; 2 Bokken en geiten 1—/ 2. Handel matig. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 22 Oct. 1932. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor Fa- brieksboter le s. 7583Yi cent, 2e s. 0.70 0.75. Eieren (groothandel) 6.50— 7.25. Eendeieren 2.90. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 22 Oct. 1932. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 60.000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 6064 6 —f 6.90, klein 45.20. 38.000 stuks Eendeieren, waarvan de prijzen niet genoteerd. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Oct. '32. Langendijker Groentenveiling. 2000 stuks Bloemkool: Lecerf 1014.70, Reuze 11.1016.30 en 2e s. 0.90—3.70 per 100 stuks; 40.000 K.G. Roode Kool 2.10—4.30; 17000 K.G. Gele Kool le s. 1.70—2.40; 2300 K.G Witte Kool (vroege) 0.60—1; 17000 K.G. Deensche Witte kool 0.601.10; 4500 K.G. Uien: Gele Uien 3.604.40, Gele drielingen 3.80—3 90, Gele Nep 6.80; 8500 K.G. Bieten 0.70—1.90 11000 K G. Peen/2 2.30 en 2700 K.G. Aardappelen: Sci, muizen 7080 cent, alles per 100 K.G. NOORD-SCHARWOUDE, 21 October. 33500 K.G. Aardappelen: Groote Schotten 0.600.80, Schotsche Muizen 0.40— 0.70, Drielingen 0.70, goedgekeurde Schotsche id. 1.60, BI. Eigenheimers 1.20 BI. Aardappelen 0.80. 8400 Kg. Uien: Gele Nep 6.20—7, Drielingen 3.40— 4.30, Uien 3.30—4.30, Grove Uien 3.30—3.90. 2100 Kg. Peen 2.30- 2.40; 2000 Kg. Kroten 0.90—2; 22500 Kg. Roode Kool 2.10—3.30; 37100 Kg. Gew. witte kool 0.700.80; 1100 Kg. Gele Kool 1.30; 40 stuks Bloem kool 11.30 per 100 stuks; 400 Kg. Ramme nas 1.10. WARMENHUIZEN, 21 Oct. Roode kool, le kwal. 2.30—2.80, Witte Kool le kw. 0.60—0.80, Drielingen 3.704.20, Uien 3.904.20, Grove Uien 3.70— 4, Duken 0.40, Schotsche Muizen 0.40 0.80, Blauwe Aardappelen 11.30. Aanvoer: 2800 Kg. Roode Kool; 15200 Kg. Witte Kool; 9700 Kg. Uien; 17900 Kg. Aardappelen. PURMEREND, 21 Oct. 1932. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken Aardappelen: Sch. muizen 24—36 cent, BI. Eigenheimers 26—35 cent per kist, 25 K.G.; Slaboonen: dubbele 0.301 30, dubb. z. dr. 1.05—4.60, enkele 0.60, enkele z. dr. 3—3.25 per kist, 15 K.G.; Snijboonen 2—6.30 per kist, 15 K.Gj Tomaten: A 1 2.60, B 1 2.60 enC 0.55—1.45 per 10 K.G.; Bloemkool les, 112 per 100; Roode Kool 2.10- 7.80 per 100; Savoye Kool 36.40 p® 100; Spruitkool 0.25—2.95 per 15 K O-i Boerekool 20—35 cent per kist (10 K G)i Spinazie 0.20—1.29 per mand, 6 &-0.I Postelein 14—16 cent per K.G.; Sla 0.80- 2 per 100 krop; Andijvie 0.60—-ƒ 2-40 per IOO krop; Bieten 3.50-/ 8.50 pet 1000; Wortelen 5—9.80 per 100 bos; Uien 0.70—1 per 25 K.G.Uien drielin gen 70—92 cent per 25 K G.; Uien Nep 1.35—1.67 per 25 K.G.; Prei f f 6.50 per 100 bos; Druiven: Frankenthajers 22—58 cent, Alicant 18—34 cent per K y- Meloenen 1 11 per 100 stuks. Api*1*- Brabantsche Bellefleur 8—20, Zoete Bellefleur 7—21, Bramley Seedling 13, Groninger Kroon 10—f 15, Lebel 1118, Notaris-appel 13—/ Present van Engeland 7—19, Roette, goud 10-27, The Queen 16—/ alles per 100 K.G. Peren: Besy von S<m° nauwen 6—15, Beurré Clairgeaui >T 30, Beurré Superfin 615, groen 2—10.50, Conference 6-' omtesse de Paris 8—11, Eva Baltel uc rctllö J II, Ï-V" e iQ j 6—20, Doyenné du Comice 16^/ j Dr. Lucius 10—16, St. Germain P«r, -L' 6, Gieser Wildeman 10-^ 14/$ 36, Winterlóuwtj'e 7 5—9 80, Winterjaa f 210.70, alles per 100 K.G. J WIJDENES, 21 Oct. Veiling Tuinde« lang. Druiven 24—27 ct., Peren 1 g|a. ging, kassier van de Spaarkas en de wljkv„- Abelen 6-25 ct Tomaten ïl-19 ct-, Sg esj: 1 fT?«i2 „KJ» Landstorm. Deze vereenigingen verliezen in Eveneens voor het eerst zullen de vüectui-1 den heer Egbers een ijverig functionaris, een*

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 12