ALKMAARSCHE COURANT SPORT ENTWEDSTRIJDEN. Alkm. Boys I. W. F. C. V. 01ecfUsia&en JUMicaties Tfo. 250 ZATERDAG 22 OCTOBER 1932 Feijenoord en D. h. C. tegen elkaar om de leiding in afdeeling I. Belangrijke ontmoetingen in het Oosten. De tweede klassers in actie I ONZE TWEEDE-KLASSERS. ZONDAG A.S. 2 UUR: Afdeeling I. Wanneer wij het programma voor morgen /ven vluchtig doorlezen, dan merken we al gauw, dat er één wedstrijd gespeeld wordt, die in belangrijkheid alle andere overtreft. Dat is de groote ontmoeting in Rotterdam tusschen Feijenoord en D.H.C.! Beide clubs hebben tot nog toe nog geen enkel verliespunt en staan dus gezamenlijk bovenaan. En beide hopen op een vijfde over winning in successie. Dat kan natuurlijk niet, omdat de tweede puntjes deze maal door een der beide ver overd kunnen worden, tenzij het spel gelijk eindigt! Dat laatste is niet heelemaal onmo- Üjk, doch veel kans is er niet op. Wij meenen dat Feijenoord zeker nog wel in staat zal zijn, om ook D.H.C. te kloppen. In de eerste plaats toch heeft het 't voordeel van eigen omgeving, doch daarnaast speelt de routine in dergelijke wedstrijden een zeer voorname rol. En nu mag de D.H.C.-voorhoede wel licht iets sterker zijn dan die van Feijenoord, de middenlinie zal hier den doorslag moeten geven en duswint Feijenoord. Dat er echter veel doelpunten komen, gelooven wij niet. Alle overige wedstrijden in deze afdeeling houden min of meer verband met de bezet- tting van de laatste plaatsen. Uit dat oog punt bekeken, moeten we allereerst H.B.S. Blauw Wit noemen. Deze wedstrijd geeft de Hagenaars gelegenheid, om iets hooger op de competitieladder te klimmen, want zeker kan hij gewonnen worden, als er flink aangepakt wordt. Blijft dus Blauw Wit voorloopig nog on deraan bengelen, ze zal een volgende week misschien uit haar slof schieten. En dus moe ten A.D.O. en R.C.H. ook al oppassen. Beide clubs ontmoeten elkaar in Haarlem, 't Zal er natuurlijk spannen en het zal blijken, dat R.C.H. tenslotte een klein beetje sterker is. Z.F.C., dat ook al in de buurt van de hek kensluiters js, doch daar zeker niet thuis hoort, komt morgen voor een lastige puzzle te staan. Het ontvangt de stoere V.S.V.-man- nen! Dat beteekent dus een snelle, enthou siaste wedstrijd, waarin de thuisclub blij mag zijn, als ze er zonder kleerscheuren af komt. Een gelijk spel kan V.S.V. zeker wel bereiken. 't Gooi en Hermes spelen op Hilversum- schen grond tegen elkaar. De Schiedammers hebben een behoorlijk resultaat bereikt in de gespeelde wedstrijden en moeten in staat geacht worden om ook 't Gooi partij te ge ven. Veel krachtsverschil is er niet en wel licht, dat terreinvoordeel beslissend zal zijn. Afdeeling II. De leiders in afd. II, de Stormvogels, spe len morgen thuis tegen West-Frisia. De Enk- huizers hebben tot nog toe getoond, dat ze thuis zeer sterk zijn, doch in hun uitwedstrij den best te kloppen zijn. Vandaar ook, dat wij een overwinning voor de Stonnvogeis verwachten, ook al, omdat deze club momen teel een goede kans heeft op de eerste plaats En als zoo'n wedstrijd verloren ging en als Ajax Ja, Ajax, dat reeds drie punten kwijt is, doch nog steeds ongeslagen blijft, krijgt een zeer zwaren wedstrijd te spelen. Het ont vangt K.F.C., dat soms best, soms slecht speelt. Hebben de Kogers het op hun heupen, clan mag Ajax best tevreden zijn met een ge lijk spel. Normaal gesproken echter moet Ajax thuis kunnen winneo. Sparta mag morgen eens laten zien, wat het kan. De laatste wedstrijd (tegen K.F.C. in de Koog) liep verrassend goed voor de Rotterdammers af, wellicht dank zij de we deropname van Cohen en Formenoy. Deze twee spelen ook morgen mee, en het zal voor de Haarlemmers, die op bezoek komen, wel niet mogelijk zijn, om met winst naar huis te keeren. D.F.C.Hilversum wordt een overwinning voor Dordt. Echter, dat zinnetje hebben wij al eerder geschreven, en tot nog toe kon D.F.C. ook nog niet één keer winnen. Mor gen echter ontvangt ze een tegenpartij, die zeker geklopt kan worden. V.U.C.Xerxes gaat bij V.U.C. om een ontsnappingspoging. Xerxes, thuis vrij sterk, zal het tegen V.U.C. in den Haag moeilijk genoeg krijgen en wij zien voor V.U.C. in elk geval een gelijk spel bereikbaar. Wie weet, wordt het een overwinning! Afdeeling III. In het Oosten wordt het weer een dag van troote spanning. Daar is allereerst P.E.C, at oogenschijnïijk een best te winnen wed strijd moet spelen, n.1. tegen Wageningen. Dochhet duel zal geleverd worden op den Wageningschenberg en ieder sportman in het Oosten weet, hoeveel voetangels en klemmen er op dien berg liggen. Zoodat een gelijk spel heelemaal niet onmogelijk is! Echter, niet alleen P.E.C. krijgt het moei lijk, ook nummer twee van den ranglijst, de Enschedesche Boys, gaan een lastigen wed strijd tegemoet. De heeren moeten naar Hen gelo, om Tubantia te bestrijden en dat be teekent naast een competitiewedstrijd ook nog een duel om de hegemonie van Twente. Wanneer echter de Boys er alles op zetten, kunnen ze ook deze ontmoeting met klein verschil winnen. In Enschede zelf ontvangt de Sportclub het Deventersche Go ahead Jarenlang betee- kende zoo'n ontmoeting 'n beslissing om het kampioenschap. Nu niet. Go ahead zit in de onderste helft, Enschede staat no. 3. Hoewel het heel hard zal gaan en Go ahead meer te genstand zal bieden, dan de ranglijst doet zien, houden wij het op de Sportclub. Ook in den wedstrijd A.G.O.V.V.—Robur heeft de thuisclub de beste kansen. Welis waar geldt het hier een plaatselijke ontmoe ting, doch het krachtsverschil is zoo groot, dat de Kressen en Jan Elfring wel met een nederlaag naar huis zullen worden gestuurd. n tenslotte zal Vitesse probeeren, om thuis Heracles te kloppen. Dat zal nog heusch niet mee vallen en wij zijn zelfs ge- neigd, om Heracles de beste kansen te ge- ven. Ondanks het feit, dat ze heelemaal on deraan staat! Afdeeling IV. De zooveelste plaatselijke ontmoeting in Tilburg: NoadLonga. Wie moet dat win nen.. Wanneer we de resultaten van de an dere wedstrijden nagaan, heeft Longa de beste kansen. Doch heusch, erg veel verschil is er niet, zoodat een overwinning voor Noad zeker niet onmogelijk is. Minder groot is de kans voor Willem II, dat naar P.S.V gaat. Nee, hier zijn de Til- burgers zoo goed als kansloos! Middelburg maakt weer eens 'n lange reis naar Zuid-Limburg, om een bezoek te bren gen aan Bleijerheide. Hoewel de thuisclub niet zoo bijzbnder sterk is, zal ze het morgen toch wel tot een overwinning brengen, mede, omdat de lange reis niet bepaald geschikt is, om goed te spelen. Een aardige ontmoeting kan er gespeeld worden in Maastricht tusschen M.V.V. en Eindhoven. Beide clubs behooren tot de mid denmoot en veel krachtsverschil is er niet. Terreinvoordeel speelt vooral bij M.V.V. een groote rol en dat is het wat ons aanleiding geeft, om M.V.V. een kansje op de overwin ning te geven! Tenslotte gaat N.A.C. naar den Bosch en keert met een goede overwint-'- t 0p B.V.V. huiswaarts. Afdeeling V. In het Noorden gaat het tusschen Veloci- tas en Veendam. Het spreekt eigenlijk van zelf, dat ze morgen opnieuw zullen winnen, doch in beide gevallen zal het geen walk-over zijn. Integendeel, beide clubs zullen hard moeten werken. Velocitas trekt naar de Friesche hoofdstad en ontmoet daar Friesland, dat eerst na taaien tegenstand geklopt wordt. En Veen- dam ontvangt de onberekenbare G.V.A.V.- ers, die een uiterst snelle voorhoede hebben. Loopt alles normaal, dan wint Veendam. En anders wordt het een gelijk spel. Be Quick speelt al weer thuis, nu tegen het sterke Leeuwarden. Wanneer de Gronin gers eens enthousiast spelen en flink door sjouwen, kan er gewonnen worden. Doch wordt er (zooals nog al eens gebeurt!) lauw gespeeld door de withemden, dan beteekent dat de eerste nederlaag. Frisia ontvangt Achilles. Beide ploegen vechten, om aan de onderste plaats te ontko men en beide zullen daar tenslotte kans in zien. Doch ook zullen ze het allebei van de thuiswedstrijden moeten hebben. Dat kan Frisia morgen bewijzen. Tenslotte zal Sneek thuis een nieuwe po ging wagen, om eindelijk eens te winnen. Echter, Alcides zal geen gewillig en nog veel minder een gemakkelijke tegenstander zijn. Zoodat Sneek ook morgenavond nog on deraan bengelt! Alcmaria is morgen vrij, evenals H. R. C. Beide hebben haar wedstrijden de vorige week reeds gespeeld, wat gezien het resul taat niet kwaad was, doch wat betreft de kas van den penningmeester, niet zoo erg geluk- kig was. In elk geval hadden velen die wed strijden liever morgen gehad. 't Wordt voor E. D. O. morgen niet erg moeilijk. Het speelt thuis tegen Z. V. V., dat wel een paar mooie resultaten geboekt heeft, maar lang niet sterk genoeg is, om het E. D O. lastig te maken. Spannender wordt het in Velsen, waar Kin heim de Wormerveerders ontvangt. Beide clubs hebben reeds fraaie resultaten behaald en beide willen graag een woordje meespre ken in den strijd om het kampioenschap. Veel krachtsverschil is er niet, al gelooven wij, dat W. F. C. iets sterker is. D. E. C. ontvangt Zeeburgia; dat beteeken de andere jaren vaak een beslissing om den titel, doch op 't oogenblik is daar geen spra ke van, althans niet, wat D. E. C. betreft. Toch wordt het een spannende ontmoeting, waarbij Zeeburgia een betere kans heeft dan de gastheeren. In 2 B moet H. F. C. naar Hercules. Dat beteekent, dat v. d. Meulen het weer heel druk krijgt. Wanneer hij echter zoo speelt als in Amsterdam tegen D. W. S., dan wint Hercules niet. En dan is het alleen maar de vraag, of de H. F. C.-voorhoede doelpunten kan maken. In afwachting van dit resultaat spelen D. W. S. en Velox uitwedstrijden, die gewon nen kunnen worden. D. W. S. gaat naar Alphen en Velox naar de Spartaan. Dat be teekent overwinningen voor de gasten. A. F. C. zal zeer verstandig doen, om thuis van Baarn te winnen, 't Kan en het moet wil A. F. C. niet onderaan komen. En' Bloemendaal zal thuis wel kans zien, om B. F. C. te kloppen. Het programma van de Alkmaarsche clubs. K. N. V. B. Res. 2de klasse: T- O. G. 2Alcmaria 2 (2 uur). Res. 3de klasse: Helder 2—Alcmaria 3 (2.30 uur?) N. H. V. B. Ie klasse B: Alkm. Boys 1W. F. C. 5 (2 uur). Bergen 1—R. C. Z. 1 (2 uur). 2de klasse DAlkmaar 2—Alkm. Boys 2 (2 uur). 3de klasse B: Uitgeest 3—Bergen 2 (2 uur). Alkm. Boys 3-C. S. V. 2 l (12 uur). 4de klasse D: Bergen 3-Schoorl 2 (12 uur). V^-Alkmaar 3 (2 uur). Ursem 2Alkm. Boys 4 I 30 uuri Junioren A: Alkm. Boys aZ. V. V. a u' *411^ a Alcmaria 3 (11 uur)! Adspiranien HAlkmaar aAlcmaria a Adspiranten J: Uitgeest b—Alkm/Boys b ai l 02-30 uur). Alcmaria bVrone a (10 uur). Adspiranten KAicmaria cUrsem a d (11 uur). K. S. V. aBergen b (12.30 uur). Langs de N. H. V. B.-velden. Er staat weer een nieuwe voetbal dag voor de deur en nog steeds is het, het oude lied: „Van Pluvius, die het alleen-vertooningsrecht heeft!" Hoewel we thans niet zoó optimis tisch zijn als vorige week, zullen we toch maar even de diverse ontmoetingen de revue laten passeeren. Het is bij voorbaat reeds een onomstoote- lijk feit, dat ook thans weer vele speelterrei nen zullen worden afgekeurd. En toch zul len er, evenals vorige week, nog wel enkele belangrijke uitslagen te noteeren zijn, of Pluvius zou zoo onmeedoogenloos moeten zijn, dat een algemeene rust het gevolg zou wezen Zondag j.1. waren de afkeuringsberichten zoo veelvuldig, dat er een belangrijke fout was ontstaan. Vanuit het Noorden kwam een algeheele afkeuringsbericht binnen en dat, terwijl de ontmoeting H.R.C. IIISucces I wel was gespeeld. Dat deze ontmoeting zeer belangrijk was, blijkt uit onderstaanden stand: H.R.C. III 3 3 0 0 11—2 6 Succes I 3 3 0 0 12—7 6 W Waard 3 2 0 1 12—9 4 Waar de behaalde resultaten van H.R.C. III iets beter waren dan die van Succes, voor spelden wij vorige week een zwaar bevochten zege voor H.R.C. III. Maar... de Wierin- gers deden onze voorspellingen te niet gaan en na nog met rust met 3—2 te hebben ach tergestaan, behaalden de Successers die nog al gretig gebruik van hun meerdere lichaamskracht hebben gemaakt ten slotte een 3—4 overwinning, waardoor zij een zeer goede kans hebben behouden, te meer, daar zij de Racers nog in eigen huis ontvangen. De stand is nu: Succes I 4 4 0 0 1610 8 H. R. C. III 4 3 O 1 14— 6 6 En nu,voor den komenden Zondag! In 't Westen krijgen de Alkmaarsche Boys bezoek van W. F. C. V en zijn zeer zeker verplicht deze ont moeting te winnen, W.F.C. V moge niet al te hoog worden aangeslagen, doch het is een feit, dat de Wormerveerders immer over een goeden aanval beschikken en bij voorkeur het zoo gevaarlijke open spel spelen. Oppassen is hier dus de boodschap! Bergen krijgt bezoek van R C.Z. en heeft nog wat goed te maken omtrent de laatste nederlaag. Waar de Zaandammers echter ook niet voor de poes zijn, verwachten we een punten verdeeling. Assendelft I—Zaandijk II is ook van groot belang. Eerstgenoemde heeft 2 verlies- punten en de Zaandijkers 1. Ook hier ver wachten we een puntenverdeling. Z.F.C. V zal wel in eigen huis klop krijgen van K.F.C III. Noorden. Succes I ontvangt B.K.C. I en zal ook deze ontmoeting wel winnen. Toch hebben wij zoo'n idee dat de B.K.C.-ers zullen trachten roet in 't eten van de Successers te gooien. Helder III krijgt in eigen huis wel klop van Wieringerwaard, terwijl Petten I thans Succes II wel met een nederlaag naar huis zal zenden M. L. D. I krijgt in eigen huis wel weer een nederlaag te slikken, of zou H.R.C. III weer net doen als voorgaand jaren, 'nu steeds gaan verliezen? In 't Oosten de zeer belangrijke ontmoeting, Andijk I— Nieuwe Niedorp I. Wel is waar herstelden de Niedorpers zich tegen M.F.C. keurig van hun jongste nederlaag, doch wij vreezen dat ze bij Andijk aan het kortste eind zullen trekken. Strandvogels I—Hollandia III is voor de thuisclub. Het Zuiden brengt een niet minder belangrijke ontmoe ting. nl. W F.C. IV—K.V.V. II. Hier zal het geducht spannen en een gelijk spel licht in de lijn der verwachtingen. Westzaan I krijgt thuis tegen Purmersteijn II gelegenheid zich te herstellen, terwijl Z.F.C. IV—Z V V. III eveneens op een puntenverdeelmg uitloopt. Monnikendam krijgt bezoek van Zilvermeeu wen II enwij vreezen dat de Meeuwtjes ook thans eenigszins gekortwiekt van hun reisje terug zullen komen. De tweede klasse brengt wederom een derby en wel Alkmaar II —Alkmaarsche Boys II. Waar beide clubs met de onevengoal te Schoort wisten te win nen. verwachten we hier een gelijk spel. Het zal aan den Westerweg dan ook stellig span nen. C.S.V. zendt ongetwijfeld D.T.S. II met een nederlaag naar huis en Schoorl I—Uit geest II zal de thuisclub een zege brengen. In de derde klasse ontvangen de derde elftallers van de Boyi C.S.V. II en waar j.1. Zondag uit met flinke cijfers werd gewonnen, verwachten we ook thans een overwinning voor de Alkmaarders. Uitgeest II krijgt bezoek van Bergen II en hier verwachten we een puntenverdeling. Vierde klasse. Bergen III krijgt bezoek van Schoorl II en zal wel aan het kortste eind trekken, evenals Ursem II dat bezoek krijgt van Alkmaarsche Boys IV. K. S. V. II—Alkmaar III is met een zeer klein verschil voor de thuisclub en C.S.V. III—Akersloot I? Dat weet ik niet! Akersloot I maakt met deze ontmoeting haar entree in den N.H.V.B. en wij zijn haar dan ook hartelijk welkom. Hoe of haar kracht zal zijn, dienen we af te wachten. T o u r i s m e. DE A.N.W.B. BESTAAT 50 JAAR.' Aanbieding van een huldeblijk. In den maand Juli van het volgende iaar zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de A-N. W.B. werd opgericht. Naar aanleiding hier van hebben verschillende belangstellende buitenstaanders het plan opgevat, om uit dankbaarheid voor het vele goed, dat in den loop der jaren door den A.N.W.B. in het al gemeen belang is verricht, dezen een blijvend Huldeblijk aan te bieden in den vorm van een gedenknaald of iets van anderen aard, waar over nog nader oveTleg gepleegd zal worden. Aangezien het toeval heeft gewild, dat in Amsterdam zich de eerste voorstanders voor dit mooie plan vereenigden, heeft zich daar ter stede reeds een comité gevormd, hetwelk bestaat uit de volgende heeren; E>r. M. de Hartogh, Mr. Dr. J. A. van Thiel, Mr. J. H. Meijer, G. J. Nijland, Ch. H. Geudeker, S. J. Pothuis, D. Scholten, Mr. N. J. C. M. Kapf>eyne van de Copello, H. J. van der Aa, W. A. den Tex Bondt, A. H. Meerum Ter- wogt, Gottfried H. Crone, Mr. P. J. Prinsen Geerligs, Mr. G. J. C. H. Claessens, Prof. Dr. A. H Swaen, F. Th. Felderhon, J A.W. Bergvelt en Marten Kingma. Op 19 September j.1. erd in een bijeenkomst van het Comité een voorloopig bestuur be noemd, bestaande uit de heeren: Mr. M. de Hartogh, voorzitter; Mr. Dr. J. A. van Thiel, vice-voorzitter; Mr. J. H. Meijer en Ch. H. Geudeker, secretarissen. Tevens werd een commissie benoemd, die zich zal belas ten met de organisatie der te vormen provin ciale comité's. Deze commissie bestaat uit de heeren Mr. Dr. J. A. van Thiel, Mr. p. J. Prinsen Geerligs, G. J. Nijland en D. Nit- man. Op 3 October j.1. werd door bovenvermel de commissie besloten om de volgende hee ren aan te zoeken, ten einde de leiding van een provinciale commissie op zich te nemen: Friesland: Mr. M. E. Hekema; Groningen: E. Rugge; E>rente: Mr. H. P. Linthorst Ho- man; Overijsel: J. Wagner; Noord-Hol land: Mr. w, C. Wendelaar; Zuid-Holland: J. W. Henny; Zeeland: C. A. van Woelde- ren Noord-Branbant: Mr. F. van Lan- schot; Limburg: Prof. Dr. H. A. Pools; Gel derland: H. Th. 's Jacob; Utrecht: Mr. N. J. C. M. Kappeyne van de Coppello. Hedenmiddag heeft het comité, dat zich te Amsterdam gevormd heeft, met laatstge noemde elf heeren in een der zalen van het Carlton-Hotel te Amsterdam, mfwyp mfw yp Carlton-Hotel aldaar een eerste bijeenkomst gehouden, waar de voorloopige plannen na der onder oogen werden gezien. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 21 October. DIE KAN HET STUUR VOORLOOPIG WEL VAARWEL ZEGGEN. De veehouder Theodorus K. te Het Woud gem. Egmond-Binnen, maakte zich den laatsten tijd helaas veelvuldig aan drankmisbruik schul dig en werd onder meer op 7 October bij ver stek veroordeeld tot 60 boete of 50 dagen en ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 9 maanden, omdat hij op 11 Augustus zijn dorpsgenoot A. de Waard op den Heerenweg bijna aan gruttemeel had gereden. Slechts door zich met zijn fiets te doen omrollen, had de Waard een dreigende verplettering kunnen ontkomen. De veroordeelde kwam in verzet en beweerde thans dat de slechte weg de oor zaak was geweest van zijn onbehoorlijk rijden. Voorts stelde de opposant zich voor als een onberispelijk chauffeur, doch wist geen behoor lijk excuus te vinden voor het feit, dat hij nog onlangs in de Haarlemmermeer dronken achter het stuur was aangetroffen en deswege te Haarlem was veroordeeld tot 14 dagen princi pale hechtenis en ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. Er werd dus geen aanleiding gevonden om in het gewezen vonnis wijziging te brengen en volgde bekrachtiging. 30 GULDEN VOOR EEN AANRIJDING. De zaak tegen den 19-jarigen student H. D uit Amsterdam, die in de Eeuwige Laan te Ber gen het verkeer afsneed en een aanrijding ver oorzaakte, werd voortgezet met het verhoor van den heer C. Bontes, bierbottelaar te Scha- gen. Hieruit bleek ten duidelijkste de schuld van den onvoorzichtigen motorrijder en werd hij veroordeeld tot 30 boete of 30 dagen en 15 schadevergoeding aan den heer Bontes wiens spatbord werd beschadigd. EEN AUTOBUSBESTUURDER VEROORDEELD. De heer L. van Kleef, brandstoffenhandelaar te Hoorn was op 14 Augustus te Castricum na bij het station met zijn auto op weg naar huis doch zag bij het passeeren van een tegenligger 'n autobus, zich plots geplaatst tegenover een andere autobus, die hoogst slordig achter dezen wagen te voorschijn kwam, zonder dat werd vergewist of de weg vrij was. Slechts door krachtig remmen wist de heer van Kleef de ramp, tusschen twee autobussen te worden ge kraakt als een okkernoot, te voorkomen. De chauffeur van bewuste bus, de 24-jarige heer A. B. R. uit Zaandijk beweerde thans van deze aanrijding niets af te weten, maar de getuigenis van een autobus-passagier, de heer P. Waren- man uit Zaandam, was zóó pertinent en bezwa rend dat aan de schuld van den chauffeur niet kon worden getwijfeld en hij werd veroordeeld tot 30 boete of 30 dagen. HET VERZUIMDE SIGNAAL IN DE BOCHT De autobusbestuurder F. B. te Schoorl ver zuimde op 17 Augustus aldaar in een gevaar lijke bocht signaal te geven en kwam alstoen in aanrijding met een luxe rijtuig, bestuurd door den heer Wilhelm Heinrich Burger, een Duit- sche kunstschilder uit Edam. De buschauffeur stond nu terecht en trachtte den heer Burger de schuld in de schoenen te schuiven, tot groote verontwaardiging van dezen welbe- spraakten en drukdoenden artist, die klagelijk uitriep: Als ich nicht schnell kan weg komm'n, da bin ich toch ferloren? Ieder, behalve de ver dachte, was daarvan heilig overtuigd, dus werd deze busrijder veroordeeld tot 6 boete of 6 dagen. ZWERVERS IN DUINEN EN LANGS POLDERWATER. De jachtopziener Castricum van Castricum was heden speciaal gearriveerd ten behoeve van de heeren Jan V. en Engel Pr. uit Egmond aan Zee, die de vorige week ontkend hadden, het verboden duinterrein te hebben aange- GROOTE NAJAARS-VEEMARKT. De Directeur van het Marktwezen te Alk maar brengt ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van de groote Najaars-veemarkt op DINSDAG 25 en OENSDAG 26 OCTO BER a.s., alleen aangevoerd mag worden langs den Helderschenweg, over de Heilooër- brug, de Schermervlotbrug of over de Frie schebrug. Aanvoer van vee over de Bergerp^ort, de Emmabrug, de Popmansbrug of de beide rustieke voetbruggen is verboden. Het vee vanaf den Schermerweg naar de markt gebracht moet over de Schermer vlot brug en den Achterweg worden vervoerd. Vaartuigen met voor de markt bestemd vee moeten gelost worden aan de Handels kade, de Havenmeester zal de ligplaatsen aanwijzen. In verband hiermede, zullen voorzooveel noodig de schepen welke een ligplaats aan de Handelskade hebben, op aanwijzing van den Havenmeester tijdelijk worden verlegd. Het vee langs den Helderschenweg en per vaartuig aangevoerd aan de Handelskade mag alleen naar de markt worden gebracht over de Korte NieuweslooJ van de Handels kade af. Bij de Schemervlotbrug, de Frieschebrug, de Heilooërbrug en aan de Korte Nieuwe- sloot zal het aan te voeren vee dskundig worden onderzocht en zal het verschuldigde marktgeld moeten worden voldaan. In het algemeen mag men geen vee ter markt brengen zonder voorafgaand deskun dig onderzoek en betaling van het marktgeld. De toegangen tot de mYkt zullen worden opengesteld op DINSDAG van des voormid dags 10 uur tot des namiddags 1 uur; op WOENSDAG van des voormiddags 7 uur tot des voormiddags 10 uur. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. PAARDENMARKT. De Directeur van het Marktwezen te Alk maar brengt ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van de Paardenmarkt op MAANDAG 24 OCTOBER a.s. de aan te voeren dieren alleen naar de markt mogen worden gebracht over de Frieschebrug en de Korte Nieuwesloot van de Handelskade af. De dieren die over de Boombrug bij het Zeglis de stad binnenkomen mogen alleen naar de markt worden gebracht langs de Voormeer en de Bierkade over de Schermer vlotbrug en langs den Kanaaldijk naar de Frieschebrug. Alle paarden, die niet over de Friesche brug de stad binnenkomen, moeten zoodanig worden vervoerd, dat zij door de Korte Nieu wesloot van de Handelskade af ter markt ko men; alle overige toegangen tot de markt worden afgezet. Bij de Korte Nieuwesloot en de Friesche brug zullen de aan te voeren paarden des kundig worden onderzocht, en zal het ver schuldigde marktgeld moeten worden vol daan. Vóór des morgens zeven uur mogen geen dieren geplaatst worden op de markt die des namiddags vier uur eindigt, terwijl na 's mor gens 10 uur geen dieren meer ter markt wor den toegelaten. Voor het plaatsen der paarden worden aangewezen den Dijk, het Torenburg en den Achterweg. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. raakt, hoewel het hun plan was, terdege uitge rust met 3 honden en 2 schoppen, een ontdek kingstocht te doen naar de langoorige holbewo ners, welke expeditie door den jachtopziener ontijdig was beëindigd! De heer Jan V. kwam weer met zijn beroem de situatieteekening rijk geïllustreerd op de proppen, waarbij de heer ambtenaar op merkte dat zijn hand was verbonden. Wat heb je aan je hand, vroeg de ambtenaar belangstellend. O, zei Jan, 'n beêt g'ad! Van 'n konijn, in formeerde de ambtenaar met geknepen oogen. Jae, lachtte Jan! Overigens was deze heer van meening, dat waar Barbertje toch moest hangen, de teeke- ning niet veel zou baten, een voorspelling, die echter nog niet in vervulling overging, omdat de Kantonrechter, nog niet voldaan, zekeren mijnheer Wal ook nog als getuige wil hooren. Indien deze heer Wal, iemand te Zaandam, is gevonden, zal de zaak, die wel wat op een feuilleton gaat lijken, worden voortgezet. ANDERE DUINSCENES. De los werkman Arie de Gr. te Castricum had op het terrein der Duinmaatschappij bra men v/illen zoeken, 'n crisissport die tegen woordig veel door werkloozen wordt be oefend, maar niet erg wordt aangemoedigd zoo als bleek uit de veroordeeling. 3 boete of 3 dagen. Diezelfde persoon verscheen later nog weet eens voor een dergelijk feit, doch nu in gezel schap van zijn broeder Jacob. Waar het feit door de heeren werd ontkend, volgde thani aanhouding om verbalisant te hooren. OP DE BAARS UIT. Een los werkman uit Amsterdam, Ger. vaft L., kwam heel uit Groot Mokum aangepeddeld. Hem zal het vermoedelijk wel onverschillig zijn, waar onze rechtbank wordt heengesjouwd. Deze wielrijder, met het bloed van wijlen Jaap Eden, had volgens verbaal van den veldwach ter van Kluyve uit de Rijp, zonder de vereisch- te vergunning gevischt in het water van den Elandspolder. Hij was echter zoo vrij, den veldwachter een leugenaar te noemen en be weerde dat zijn vriend Lemstra, zoowel voor hem als voor zich zelf op het gemeentehuis een vergunning had gehaald. Deze zaak zal nu ver der worden uitgezocht door het hooren van den verbalisant. De heeren amateurs schijnen ook ondermaatsche visch te hebben geharpoe neerd, en dit was het motief voor de bekeuring. HIJ VERSCHOOL ZICH ACHTER DE RATTEN! De los werkman J. E. L te Egmond aan deft Hoef was in de duinen gesnapt met wildklem- men en beweerde thans dat deze wreedaardige werktuigen moesten dienen om ratten te van gen. Maar de jachtopziener Daan Koelewijn had afgeloerd dat de heer I. deze klemmen weghaalde bij konijnenholen. De geheele waarde van zijn verweer viel dus in puin en de

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9