ALKMAARSCHE COURANT SPORT EN WEDSTRIJDEN. Ho. 251 MAANDAG 24 OCTOBER 1932 D. H. C. speelt tegen Feijenoord gelijk. Stormvogels, P. E. CM P. S. V. en Velocitas stevig aan den kop. Spanning in 2A. Interessante worstelwedstrijden in de Alkmaarsche Graanbeursde punten worden gedeeld. OVERAL DUIDELIJKE LEIDERS Afdeeling I. Afdeeling II. ONZE TWEEDEKLASSERS, ANDERE UITSLAGEN, 2e klasse A O Q ui w X z Sd Od X Ui Q ZEEBURGIA N 1 T. 0. G. ALCMARIA E. D. 0. 3—0 2—2 2—2 i KINHEIM 1—0 1—0 H. R. C. 2—6 3—1 4—3 W. F. C. 4—0 5—3 2—2 D. E. C. 2—6 1—6 V. V. A. 1—3 1-5 i 0-2 ZEEBURGIA 1—2 3-0 z. V. V. 0-2 1—3 4—1 T. 0. G. 1—5 3—2 1 ALCMARIA 2-2 4-1 T, O, G.Alcmaria H 35. Kampioenschap van Nederland De Zaandammer Lammes kampioen. Voetbal. En voor de zooveelste keer viel het regenwater in groote hoeveelheden naar be neden en bracht de sportvelden in een toe stand, die goed voetbal bijna onmogelijk maakte! 't Is wel merkwaardig, welk een verschil er is tusschen dit seizoen en dat van een jaar geleden. Toen Zondag na Zondag ideaal voetbalweer, nu eiken Zondag regen, jregen, regen. Het pleit echter voor de drai nage der velden, dat er overal gespeeld kon worden. Geen enkel veld in de eerste klasse behoefde te worden afgekeurd en in de twee de en derde klasse al evenmin. Dat is wel eens anders geweest! Die gladde velden zijn natuurlijk oorzaak, dat diverse ontmoetingen min of meer verras send verliepen, al kan niet ontkend worden, dat de uitslagen op zichzelf vrij normaal zijn, uitzonderingen daargelaten. Zooals we Zaterdag reeds opmerkten, do mineerde hier de groote ontmoeting Feijen oord—D.H.C. Dat bleek reeds uit de belang stelling, want reeds twee dagen tevoren was het terrein geheel uitverkocht! De wedstrijd zelf was best en het begin sensationeel. On middellijk toch na den aftrap kon D.H.C. sco ren en aangemoedigd door dit succes bleef •het aanvallen, zoodat de voorsprong ver groot werd tot 30. Toen pas kon Feijen oord tegen scoren, zoodat de rust met 31 voor D.H.C. inging. In de tweede helft zette Feijenoord er een enorm tempo in en werd D.H.C. terug ge drongen. En binnen zes minuten was de stana gelijk! Toen volgde een heftig duel om het winnende puntje. Feijenoord scoorde op- inieuw en leek te winnen. Doch juist toen zette D.H.C. er weer een vaartje in en weldra was de stand weder gelijk. Daar bleef het bij en de punten waren ver deeld. Na afloop protesteerde Feijenoord te gen een scheidsrechterlijke beslissing en nam alsnog een strafschop, die benut werd. Z.F.C. is plotseling uit haar slof gescho ten. Hoewel V.S.V., dat op bezoek was, al gauw doelpuntte, bleek dat een kleine ver gissing te zijn, want onmiddellijk nam Z.F.C. het spel in handen en scoorde regelmatig. De eindstand werd 61. Ook H.-D.V.S. deed bet werk. Het ging naar 't Gooi en kwam met een 21-over winning terug. De doelpunten werden reeds voor de rust gemaakt en in de tweede helft verdedigde Hermes zich goed en won zoo op het nippertje. Ook R.C.H. heeft eindelijk eens een over winning te pakken. Het ontving A.D.O., dat met een 3—2 nederlaag Haagwaarts keerde. De eerste helft was geheel voor de Haarlem mers, die met de rust een 30-voorsprong hadden. Na de thee speelde A.D.O. veel be ter en verkleinde den achterstand tot 32. Met veel moeite wist de R.C.H.-verdediging stand te houden en kon de thuisclub winnen. Blauw Wit deed het niet slecht. Het ging vrijwel kansloos naar H.B.S., doch aldra bleek, dat de Amsterdammers voor H.B.S gevaarlijke tegenstanders waren. De partijen wogen goed tegen elkaar op en de doelpun ten kwamen zeer regelmatig. De weinig in teressante ontmoeting eindigde in een gelijk spel (3—3). D. H. C. 5 4 1 0 21—12 0 Feijenoord 5 4 10 168 9 H. D. V. S. 4 2 11 7-6 5 Z. F. C. 5 2 12 13—10 5 A. D. O. 5 2 1 2 9—8 5 't Gooi 4 112 3—8 3 R. C. H. 5 113 13—16 3 H. B. S. 5 113 7—12 3 V. S. V. 5 113 5—11 3 BI. Wit 3 0 1 2 6-9 1 In deze afdeeling gaat Stormvogels fier aan den kop, slechts op een afstand bedreigd door Ajax enSparta! De Stormvogels kregen bezoek van West- Frisia, dat in de uitwedstrijden weinig pres teert. Toch deden de Enkhuizers in de eerste helft best werk en de rust ging dan ook met slechts 10 voor Stormvogels in. Na de thee was het echter geheel mis met de West-Frie zen, wier verdedigen verre van safe was. Het einde kwam met een groote 62 overwin ning voor de Stormvogels, waarbij W.-Frisia de twee doelpunten scoorde, nadat de stand reeds 60 was. Ook Ajax houdt vol. Gisteren won ze thuis van K.F.C. met 72. Een groote overwin ning dus. Doch dat het zoo ver zou komen, had niemand gedacht. Ajax begon best, doch de Koogers speelden enorm enthousiast, zoo dat het krachtsverschil in 't veld zeer klein was. De rust ging in met 21. Spoedig daarna was het 3—1 en de zege kwam in uit zicht. Toen zorgde K.F.C. voor een tweede doelpunt en de spanning keerde terug. Tot een kwartier voor tijd bleef de stand zoo. En toen kwam het groote Ajax los. In dat kwartiertje werd het 72, dank zij beter positiespel der Amsterdammers, dank zij ook de techniek van Ajax, waaraan K.F.C. niet kon tippen! D.F.C. won eindelijk ook eens. 't Was ech ter geen groot wonder, want Hilversum, dat op bezoek was, is niet zoo erg sterk. Iri I.be ging ging het nog, doch weldra^ as D.r.L. over alle linies sterker en won zeer verdiend meSparta deed het uitstekend. Ondanks een slecht competitieijbegin! Want thans werd de derde overwinning geboekt, dezen keer op 5 0 0 24—5 10 2 3 0 19—10 7 3 1 1 16—13 7 2 1 2 14—20 5 1 2 2 17—14 4 2 0 3 11—14 4 1 2 2 15—19 4 2 0 3 14—20 4 1 1 3 11—19 3 1 0 4 14—21 2 Haarlem. Aan spanning was geen gebrek en nadat eerst Sparta twee keer gescoord had, maakte Haarlem gelijk. Met 22 werd de tweede helft begonnen. Weer maakte Sparta twee doelpnten en weer trachtte Haarlem er twee te maken. Het bleef echter bij één en Sparta won alzoo. Xerxes stelde teleur of V.U.C. ver raste! Lagendaal kon op het gladde veld niets doen, zoodat de Xerxes-voorhoede lam geslagen was. En aangezien de V.U.C.-voor hoede het plotseling op haar heupen kreeg, werd het de eerste overwinning voor V.U.C. (5-2) De stand is: Stormvogels 5 Ajax 5 Sparta 5 Hilversum 5 D. F. C. 5 K. F. C. 5 Xerxes 5 West-Frisia 5 V. U. C. 5 Haarlem 5 Afdeeling III In het Oosten kwamen verrassingen. Al lereerst was het voor de Enschedesche clubs een heele slechte dag. Slechter kon het nier. Enschedé verloor thuis van Go ahead; Ensch. Boys verloor uit van Tubantia; P. E. C. won uit van Wageningen! M. a. w.: P. E. C. staat ver boven aan. P. E. C. ging naar Wageningen en bleek daar grooten tegenstand te ontmoeten. Wage ningen scoorde het eerst uit een strafschop en weldra was de stand gelijk. Tot de rust bleef het zoo. De tweede nelft was voor P E. C, dat nog twee keer sccjorde en daar door won. Go ahead naar Enschedé! En 't werd een slechte wedstrijd, waarin Enschedé iets sterker was, doch de gebroeders Hal le in topvorm warn. De rust ging in met blanco stand. Na de thee was Enschedé weer ster ker, doch toen doelpunten uitbleven, ver slapte Enschedé: En Go ahead scoorde Toen kwam Enschedé weer fel opzetten en kreeg een strafschop te nemen, welke Nagels ver naast schoot. En Go ahead won! De Ensch. Boys gingen naar Tubantia, dat zeker niet sterker is. Doch de Boys kwa men met drie invallers en na de rust moesten er nog twee vervangen worden. Mede daar door was de kracht van de Boys zeer geslon ken en was Tubantia de sterkste. Het won met 52! Ook Vitese deed best werk. Het ontving Heracles, dat zeer zwak schijnt te zijn. In het begin gaf de Almelosche club nog ster ken tegenstand, doch die was weldra gebro ken en Vitesse won met 30. En Robur deed iets, wat niemand ver wachtte: het klopte A. G. O. V. V. met 32. Weliswaar was A. G. O. V. V. sterker, doch haar gelukte niets. De rust ging in met 11 en een kwartier voor het einde stond het 22 Toen zorgden Elfring en Kres voor het win nende puntje! De stand is: P. E. Q 5 4 10 13—7 9 Vitesse 5 3 11 11—7 7 Ensched. Boys 5 2 2 1 11—11 6 Enschede 5 2 1 2 98 5 Tubantia 5 2 12 13—12 5 Go Ahead 5 2 1 2 7—7 5 A. G. O. V. V. 5 2 12 12—12 5 Wageningen 5 12 2 10—10 4 Robur et V. 5 2 0 3 11—16 4 Heracles 5 0 0 5 5—12 0 Afdeeling IV. In het donkere Zuiden heeft P. S. V. de leiding behouden. Het ontving Willem II, dat zich krachtig verweerde, doch P. S. V. was te sterk, èn in de voor- èn in de achterhoede. Voor de rust ging het nog, doch na de thee zorgde P. S. V. voor een paar goede doel punten, zoodat het einde kwam met 41 (rust 21). Noad ontving haar stadgenoote Longa, dat reeds direct zoo gelukkig was om te kun nen scoren. Met dien stand kwam de rust. In de tweede helft was Noad sterker, doch Lon ga's verdediging was oer-sterk en niet te pas- seeren. En toen Longa opnieuw scoorde bij een doorbraak, was Noad geslagen. M. V. V. zag een Einhover tegen zich, dat sterker was, doch niet kon doelpunten! En M. V. V. kon dat wel, waardoor het won. In de eerste helft bleven de doelpunten uit, doch in de tweede helft scoorde M. V. V. twee kèer. N. A, C. won volgens de verwachtingen. Weliswaar speelde het uit tegen B. V. V., doch het wist kansen te benutten. Dat ge beurde twee keer voor de rust en twee keer na de thee. En in elk der beide helften scoor de B.V.V. een keer, hoewel het in het veld zeker niet de mindere was- Met Middelburg wil het nog niet vlotten Nu weer werd van Bleijerheide tenoren, zij het slechts met 4-3. Veel krachtsverschil was er niet en waarschijnlijk heeft de lange reis naar Z.-Limburg deze nederlaag op haar geweten. De stand i&r p. S. V. 5 5 0 0 164 10 Longa 5 4 0 1 156 8 Bleijerheide 5 3 0 2 1411 6 M. V. V. 5 3 0 2 12 13 6 N. A. C. 5 2 12 14—11 5 Eindhoven 4 12 1 86 4 N. O. A. D 5 1 2 2 7—10 4 Willem II 5 113 13—15 3 Middelburg 5 1 0 4 921 2 B. V. V, t 4 0 0 4 8—19 0 Afdeeling V. In het Noorden gaat Velocitas regelrecht op het kampioenschap af. Gisteren gin? het naar de Friesche hoofdstad en bekampte daar Friesland. 't Spelletje'was niet erg spannend, want Velo won zonder veel moeite met 10—0 Haar grootste concurrent, Veendam. deed een misstap. Op eigen terrein wist ze het niet verder te brengen dan een gelijk spel tegen Z. V. A. V. Dan deed Be Quick het beter. Het sterke Leeuwarden kwam bij haar op bezoek en werd geklopt met 3—1. Be Quick was zoo verstandig, om van het begin af aan flink aan te pakken en won daardoor zeer verdiend. Sneek blijft onderaan bengelen. Voor de zooveelste keer verloor het en nu zelfs thuis van het toch niet sterke Alcides. Dat wordt een moeilijk jaar voor de Sneekers. Gelukkig echter blijft Achilles haar gezelschap houden. Deze Asser club wist het in Leeuwarden tegen Frisia te bolwerken en verloor met 4—1; cijfers, die aan duidelijkheid niets te wenschen overlaten. De stand is hier: Velocitas 5 5 0 0 255 10 Be Quick 6 3 2 0 24—10 8 Veendam 5 3 1 i 157 7 Frisia 5 2 1 2 811 5 Friesland 5 2 1 2 724 5 G. V. A. 5 12 2 17—17 4 Alcides 5 2 0 3 10—11 4 Leeuwarden 5 2 0 3 1012 4 Achilles 5 10 4 10—21 2 Sneek 5 0 1 4 8—17 1 De uitslagen luiden: Afdeeling I. 't Gooi—Hermes-D. V. S. l2 H. B. S.—Blaauw-Wit 3—3 R. C. H.—A. D. O. 32 FeyenoordD. H- C. 44 Z. F. C.-V. S. V. 61 Afdeeling II. StormvogelsWest-Ffrisia 62 SpartaHaarlem 43 Ajax—K- F. C. 7—2 V. U. C.Xerxes 5—2 D. F. C.—Hilversum 6—1 Afdeeling III. VitesseHeracles 30 Tubantia—Ensch. Boys 5—2 A. G. O. V. V.—Robur et Vel. 2—3 WageningenP. E. C, 13 EnschedeGo-ahead 01 Afdeeling IV. N. O. A. D.—Longa 0—2 M. V. V.—Eindhoven 2—0 B. V. V.—N. A. C. 2-4 P. S. V.—Willem II 4—1 BleyerheideMiddelburg 43 Afdeeling V. Be Quick—Leeuwarden 31 VeendamG. V. A. V. 33 FrisiaAchilles 41 FrieslandVelocitas 0~10 SneekAlcides 23 Z. V. V. doet den laatsten tijd' uitstekend werk. Na de successen van de laatste weken ging het gister kansloos naar E. D. O. En ziet, het keerde met een gelijk spel terug. Dat hadden wij van de Zaandammers stellig niet verwacht. En het beteekent een tweede ver- liespunt voor E. D. O., dat nu reeds met Zee burgia en Kinheim gelijk staat. Zeeburgia ging naar haar buurvrouw D. E. C. en won met 62, wat voor ons een zeer normaal resultaat is. Doch Kinheim ver raste opnieuw door thuis het sterke W. F. C. met 1—0 te kloppen. Al deze resultaten wijzen op groote span ning aan den kop. In de B-afdeeling deed H. F. C. best werk, door in Utrecht Hercules met 62 te klop pen. De club van v. d. Meulen heeft daardoor weer de leiding veroverd. De andere Utrecht- sche club Velox staat echter naast haar. Velox won gister in Amsterdam met 1—0 van Spartaan; een resultaat, dat ons van Velox zeker niet meevalt. D. W. S. stelde opnieuw teleur. Wel ver loor het niet, doch het kon tegen het zwakke Alphen niet verder komen dan een gelijk spel (3—3). Bloemendaal heeft het zoet der overwin ningen te pakken. Nu werd B. F. C. met 6—2 geslachtofferd, waardoor Bloemendaal wel licht straks nog een woordje zal meespreken, als het om het kampioenschap gaat. Tenslotte speelden A. F- C. en Baarn gelijk, waardoor beide clubs in de 'benauwende periode zitten. De uitslagen luiden: D. E. C.—Zeeburgia E. D. O.—Z. V. V. Kinheim—W. F. C. AlphenD. W. S. Hercules—H. F. C. A. F. C.—Baarn SpartaanVelox BloemendaalB. F. C. Wij noteeren nog de volgende uitslagen: 3e klasse. Purmersteyn—Volewijckers 3—6 D. W. V.Meervogels J Hollandia—O. S. V. ZaandijkAssendelft - 7 0. V. V. O.—D. J. K. 3—1 4e klasse. Q. S. C.—Zilvermeeuwen 3—1 VroneE. V. C. 11 BeverwijkTexel 43 L. O. C.Schinkelhaven 01 1. V. V.Wilh. Vooruit 83 S. C. A Verkade 1—5 H. E. D. W.—Zaanlandia 2—1 Res. 2e klasse. W. F. C. IIH. R. C. II V. S. V. IIR. C. H. II K. F. C. II—Ajax III T. O. G. IIAlc. Victrix II V. V. A. IIWest Frisia II Res. 3e klasse. Helder IIAlc. Victrix III Z. V. V. IIQ. S. C. II Ahrends II—H. E. D. W. II V. V. A. IIID. W. V. II 2—6 2—2 1—0 3—3 2—6 4—4 0—1 6—2 6-2 2—2 2—2 3-5 1—2 Z - - - !'=- - - - 4—2 5—1 7—2 0—2 Alcmaria II heeft gisteren onder buitenge woon slechte terrein- en weersomstandighe den kans gezien beide punten uit Amsterdam mede te nemen. Als te ruim kwart over twee begonnen wordt, zien we bij Alcmaria de vo'^nde opstelling: Jongraans Hoorn Langhorst Meijer Duinmeijer Burger Keppel Rootring Bos de Groot Vasbinder Het begin is erg fortuinlijk, wanneer de Groot in zuiver buitenspelpositie den bal ontvangt, en den keeper weet te passeeren. (0—T). Kort daarop weet Keppel met een mooi, strak schot den voorsprong te vergroo- ten. (0-2). Het begint nu te regenen, zoodat èn veld èn bal glad worden, en glijpartijtjes aan de orde van den dag zijn. Bij een T. O. G.-aan- val heeft zoo'n glijpartijtje tot gevolg, dat er in het doelgebied hands wordt gemaakt. De strafschop verkleint T. O. G.'s achter stand tot 12. T. O. G. komt nu geweldig opzetten en blijkt minder hinder te hebben van het veld, want weldra ligt de gelijkmaker achter Jong- mans (22). In de rust maakte een geweldige regenbul het veld nog slechter, doch T. O. G., na de rust wind en regen mee krijgend, wenscht door te spelen. Toch laat Alcmaria den moed niet zak ken en de midvoor maakt er 3—2 van. Dit is T. O. G. te bar, en Alcmaria's ach terhoede moet alle krachten inspannen om zich (figuurlijk en letterlijk) staande te hou den, met dat gevolg, dat sommige spelers van onder tot boven bemodderd waren. T.O.G. begaat echter de fout Alcmaria in te sluiten en het duurt zeer lang voordat de gelijkmaker komt. (3—3). Van den af trap echter wordt de bal door de voorhoede der withemden meegenomen. Vasbinder zet voor, en Keppel hergeeft Alcmaria de leiding (3—4). Kort daarop, wanneer Bos zich vrij opgesteld heeft, krijgt hij uit de achterhoede den bal toegespeeld, en met 'n vrij veld voor zich maakt hij er 35 van. In de resteeren- de minuten valt er weinig bijzonders te no teeren, en onder een gietbui komt het einde. Het geheele Alcmaria-elftal heeft gespeeld voor wat het waard was; mooi spe! was niet mogelijk en het resultaat op een dergelijk veld een overwinning te behalen, geeft goe den moed voor de toekomst. Het tweede heeft nu van de vier gespeelde wedstrijden er drie gewonnen. Alkmaarsche Boys IW.F.C. V 32. Een zeer benauwde overwinning. Na een nuttigen 30 voorsprong hebben de Boys ten slotte een zeer benauwde 32 zege op de Wormerveerders uit het vuur weten te sleepen. Benauwd, omdat men tot het laatste oongenblik nog niet wist, hoe de einduitslag zou luiden. Het is merkwaardig, dat de Boys hun slechtste wedstrijden juist voor thuis bewa ren en we zouden zonder meer kunnen zeg gen, dat dit stellig de slechtste ontmoeting is geweest, die wij geruimen tijd van de Alk- maarders hebben gezien. Werden in de uit wedstrijden tegen Bergen en Assendelft 2 buitengewoon goede overwinningen geboekt, daarnaast stond tevens, dat er zeer goed ge speeld werd en vooral de ontmoeting te Ber gen stond op goed peil. Wel is waar was het terrein in beide thuiswedstrijden glad, doch, was dit te Assendelft dan gemakkelijker te bestelen geweest? Waar dan de fout? Er zijn er helaas nog vele! Het is een feit, en wij hebben dit zoowel tegen R.C.Z. als gisteren tegen W F.C. V geconstateerd, dat er van de gasten meer actie uit ging dan van de gastheeren. Er zal van de Alkmaarders dan ook met recht niet gezegd kunnen worden, dat er door hen ber gen werk verzet zijn geworden, integendeel, deze lof komt in beide ontmoetingen de gas ten toe. Men dient hier dan ook ernstig te waken, om niet op een goeden keer, we zouden beter kunnen zeggen slechten keer, door een één of andere club te worden overspeeld met als slotresultaat een nederlaag. Gezien de meerdere activiteit der Wormer veerders, zou een overwinning de Boys dan ook feitelijk niet toekomen en toch, toch had de overwinning grooter kunnen zijn, want de oogenblikken, waarop het Wormerveersche doel door het oog van de bekende naald ging, waren meer in getal dan bij de thuisclub. Reeds in ons vorig verslag, na de ontmoe ting tegen R.C.Z., hebben we op een zeer groote fout gewezen, en wel het vaak te kor te spel op een glad terrein en de open aan vallen, waarbij de vleugelspelers op hun lijn dienen te blijven. Op links ging dit nu goed, doch op rechts is het nog voor veel verbete ring vatbaar. Vooral na de rust kregen wij vaak de idee, dat de Alkmaarders over geen rechtsbuiten beschikten, daar deze speler zich vaak recht voor doel had opgesteld, om de voorzetten van links te kunnen opvangen. Misschien was deze fout dan ook het gevolg van het doelpuntencijfer, daar juist de doel- Cunten de beslissing moeten brengen, doch ier geldt dan de goude stelregelhet doet er niet toe wie de doelpunten maakt, als ze er maar komen. Deze opstelling had tevens tot gevolg dat de rechtsbinnen eenigszins „in de knel'' kwam te staan en de Wormerveer- i-che defensie zich uitsluitend naar één rich ting kon opstellen, daar men van rechts gdten gevaar behoefde te vreezen. Onwillekeurig 'denken wij aan de ontmoeting H.R.C.Alc maria. Naar binnen zwenken van een vleu gelspeler is goed en tevens vaak gevaarlijk, doch dan moet dit vanaf de zijlijn geschie den. De midvoor opende, en vooral na de rust, met goede verre ballen de aanvallen op links, die vaak uiterst snel en gevaarlijk wa i ren. Laat ons hopen, dat wij dit 'n volgenden keer ook van rechts kunnen schrijven, het zal stellig betere resultaten opleveren, dan in deze laatste ontmoeting. De half linie onderging, door het niet me despelen van Michels, tijdens den wedstrijd eenige verandering, waardoor zij geruimen tijd de klus kwijt was. Toen v. d. Hilst spil stond, zat er wel is waar iets meer kracht in, doch deze speler drijft wel eens wat te veel en houdt het spel vaak te kort. In de verdediging was doelman van der Horst zeer zwak. Tegen het einde had hij goede momenten en hij heeft stellig tot de overwinning bijgedragen. Alleen kon zijn weg werken iets sterker zijn en zijn soms wel wat te ver uitloopen is gevaarlijk Resumee- rende, dat het geheel een minder fraaie ver- tooning was, voor de bezoekers stellig een teleurstelling, doch dat het beter k a n en dat het beter moet, willen de Boys hun kans op de bovenste plaats ten minste niet verspelen. Over den wedstrijd zelve kunnen we kort zijn. De Alkmaarders speelden in de volgende opstelling: v. d. Horst; Houtkooper en Slik ker; Hoogland, Weel en v. d. Hilst; Indri, Brouwer, Kwadijk, Nol en Boots. Het begin geeft eenige wederzijdsche aan vallen te zien en evenals in voorgaande wed strijden zijn het weer de Boys, die het eerst het net weten te vinden, door toedoen van Indri. Nadat de Wormerveerders ook v. d. Horst eenige malen aan den tand gevoeld hebben, komen de Boys voor de Wormerveer sche veste terug om na eenige tijd, als Kwadijk goed inkopt, hun voorsprong te ver- grooten, 2—0. Nog zien we een goeden voor zet van Boots, de bal belandt bij den vrij- staanden Indri, die even opbrengt doch kei hard tegen de lat schiet. De terug stuitende bal wordt ten slotte weggewerkt. Toch gelukt het de boys hun voorsprong te vergrooten als Brouwer uit vrije positie den bal in het doel kan plaatsen. Dit schijnt de W.F.C.-ers tot meerdere activiteit te inspireeren en het tegen- punt, dat geruimen tijd in de lucht hing, komt van den W-midyoor, zoodat even later de rust met een 3—1 stand aanbreekt. Een malsch regenbuitje in de rust maakte het speelveld er niet beter op, evenals schijn baar de animo. De Worverveersche rechts buiten, die goed op dreef was, zorgde voor het noodige gevaar en verkleinde ten slotte den achterstand op 32. Aan spanning geen gebrek en dat was stellig de eenige factor, die de bezoekers wel het meeste vasthield. Nog volgde eenige goede aanval van links, doch voor het W-doel werd evenzoo veel ma len gemist, terwijl de doelwachter in goede candfitie bleek te zijn. Nog kwam het W-doel een paar maal op onbegrijpelijke wijze aan een doorboring en kon ook doelman v. d. Horst nog flink in actie komen, doch het ein de kwam zonder verandering. De invaller- scheidsrechter had ook al geen gelukkige dag, mogelijk mede in verband als „betrok kene", terwijl hij tevens èn van enkele spe lers, èn van den Worverveersche grensrech ter nu niet bepaald veel steun genoot. Het vierde elftal Iran de Boys werd te Ur- sem door Ursem 2 met 5—2 geklopt, terwijl de B-adspiranten te Uitgeest van Uitgeest b met 41 wonnen. Lotsy in Alkmaar. De bekende en populaire .KN.V.B.-bestuur- der, de heer K. Lotsy, zal den 12den Novem ber in het Gulden Vlies zijn lezing houden over de voetbalsport. De heer Lotsy is uitgenoodigd door de drie Alkmaarsche voetbalvereenigingen en men kan er van verzekerd zijn. dat het Gul den Vlies bijkans te klein is, als Lotsy komt. Biljarten. 4e klasse groot biljart cadre. Gisteren werden te den Haag de laatste partijen gespeeld van het kampioenschap van Nederland, vierde klasse groot biljart cadre. Het eindresultaat was, dat Lammes kam pioen van Nederland werd met een moyenne- verschil van slechts 0.0003 op Niessen. gew. prt. pnt. brt. alg. moyenne h.s. 1. Lammes 2. Niessen 3. Koppel 4. Tjoa Jr. 5 De Haan 6 Davidson 7. Smit 8 Van Deventer 0 833 S62 814 748 728 756 631 634 172 178 185 196 176 189 208 209 4.8430 4.8427 4.40 3.81 4.13 4.— 3.03 3.03 37 44 45 27 32 25 20 26

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9