Alkmaarsche Courant. foiiierd vier m dertigste Jaargang. ZATERDAG 29 OCTOBER mm OUDKARSPEL. ST. PANCRAS. AKERSLOOT. Wo. 256 1932 Qememtecadm (Vervolg). Prae-advies op het adres van het Be stuur van de tuinbouwvereeniging „de Eendracht" in zake een bijdrage op het exploitatie-tekort van de poter-bewaar plaats. De voorzitter: Het spijt B. en W. een afwijzend prae-advies te moeten geven. De crisis heeft reeds belangrijke finan- ciëele offers gevraagd en hoewel B. en ,W. erin geslaagd zijn ook dit jaar de be grooting sluitend te maken, dient toch de noodige voorzichtigheid in acht geno men te worden. We weten niet wat ons nog te wachten staat. B. en W. achten het niet verantwoord exploitatietekorten van vereenigingen te dekken. De tuinbouw heeft toch al ruimschoots steun gehad. De Boer: Het spijt mij dat dit prae- advies afwijzend is. De tuinbouw wordt ontzettend getroffen. Ook de poter bewaarplaats. Om het tekort eenigszins te dekken, zou een dubbele contributie geheven moeten worden. Wij hebben echter al moeite genoeg met de gewone contributie. Wij zitten aan lager wal met de finan ciën. De tuinders hebben volgens den ,voorzitter ruimschoots steun gehad, maar zij hebben er dan toch zeker ook wel ruimschoots ingebracht. De voorzitter: Ik heb wel gezegd ruim schoots, maar ik bedoelde hiermee naar verhouding van de kleine gemeente. Het verzoek dat „de Eendracht" doet, is in strijd met haar statuten. Dit is te (Vergeven, maar volgens de statuten moet een tekort hoofdelijk worden om geslagen. Is dit geprobeerd? Indien dit zoo was en het was niet geslaagd, dan zou het in een andere vorm komen. De heer de Boer: Het is mij heel goed bekend dat wij hoofdelijk moeten om slaan. Maar wij als bestuurders kennen den toestand bij onze leden. Mr. Eecen zeide niet gelezen te hebben hoe groot het tekort is. De heer de Boer lichtte een en ander toe. Mr. Eecen: Dus ook het volgende jaar zal er subsidie moeten zijn. In de sta tuten staat dat hoofdelijk omgeslagen moet worden. Wanneer de raad er dus toe overging, dan zou dit een subsidie aan de leden zijn. Weth. Bakker: Het doet ons leed dat de toestand zoo is dat de 200 leden het tekort niet kunnen dekken. Spr. heeft echter met het voorstel van B. en W mee moeten gaan, daar wij anders niet weten wat het einde zal zijn. De heer Kaagman vond het een zuiver coöperatieve instelling. Als wij het zou den aannemen, dan zouden Ged. Staten het misschien verwerpen. Weth. Kostelijk zeide zelf tuinder te wezen en bestuurder van de tuinbouw vereeniging. En het is juist zoo moei lijk iets te steunen wat niet aan zijn doel beantwoordt. Als de wil er is, dan is die 2 gulden nog wel op te brengen Er wordt nog wel eens wat uitgegeven wat niet heelemaal noodig is. De heer de Boer: Maar niet door alle maal. De heer Kostelijk: De goeden niet te na gesproken. De heer de Boer: Zooiets moet niet ge zegd worden. De heer Pijper heeft dezelfde bezwa ren als de andere heeren. Spr. hoopte dat de heer de Boer de woorden van Kostelijk zal nemen zooals zij bedoeld zijn, en niet de heele „Een dracht" treffen. Het prae-advies van B. en W. werd aangenomen met de heeren de Boer en Bommer tegen. Wijziging van de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1932. Gemeentebegrooting voor het dienst jaar 1933. De voorzitter: B. en W. zijn er in ge slaagd de begrooting sluitend te maken zonder dat de belasting verhoogd be hoeft te worden. Wij hebben het geluk gehad in de goede jaren alles een goede beurt te geven. De voorzitter sprak den wensch uit dat de raad de begrooting goed zal keuren. De heer de Boer is een beetje teleurge steld. Een paar jaar terug is besloten als proef in de 3e klasse te gaan. Spr. is nu tot de ontdekking gekomen dat de hooge inkomens hier voordeel van heb ben. Wij hebben toen de hooge inko mens de handen boven het hoofd gehou den. Spr. had gedacht dat B. en W. dit wel eens in bespreking hadden ge bracht. De voorzitter: Wij zijn in de 3e klas gegaan om de uitkeering uit de fonds belasting. Deze is nu geraamd op 1U0.Als wij in de le klasse gaan krijgen wij niets en in de 2e klasse minder. De heer de Boer: Mijn bedoeling was hoe bevalt die proef. De voorzitter: Best. Nu krijgen wi; tenminste nog wat. Weth. Bakker: De heer de Boer zegt dat de inkomens boven de 3000 er voordeel van hebben. Dit is ook zoo. Spr. meent ook dat een democratische gemeente in de le klasse behoort. In de 3e klasse moet bij een inkomen van 650 al belasting worden betaald. In de le klasse bij 800. Als er dan niet ge noeg is, dan opcenten op de fondsbelas ting. Het is nu echter een slechte tijd. In de toekomst hebben wij steun noodig, en dan moet je in de 3e klasse Weth. Kostelijk: Indertijd is besloten jaarlijks 600 bij te dragen voor de ka nalisatie. Spr. vond het een kw aad punt dat dit besluit genomen is. Wanneer de kanalen er nu geweest waren, hadden wij hier onder water gestaan. Spr. hel de over tot den heer Eecen, die reeds eerder besproken heeft dit besluit in te trekken. De voorzitter dankte den raad dat het beleid van B. en W. niet is aangetast en concludeerde dat B. en W. tot genoegen van den raad gewerkt hebben. De begrooting werd hierna behandeld en goedgekeurd. gewone dienst 75676.07; kapitaaldienst 7000. Aldus vastgesteld. Begrooting van het gasbedrijf, dienst jaar 1933. Begrooting van het electriciteitsbe- drijf, dienstjaar 1933. De voorzitter: In de commissie is ter sprake geweest eventueele verlaging van de loonen van het personeel in de bedrijven. De commissie achtte het ech ter niet raadzaam in deze met een voor stel te komen. De beslissing ligt echter bij de raden. Weth. Kostelijk: De omstandigheden zijn tegenwoordig van dien aard, dat alle loonen verlaagd worden en kunnen worden. Spr. zou willen dat ook in deze bedrijven een loonsverlaging werd inge voerd. De heer Kaagman: Wanneer de loo nen verlaagd worden, dan beteekent dit verarming. Voor een particulier bedrijf je kan het misschien van eenige waarde zijn, hier kan loonsverlaging echter niets uithalen. De heer Pijper is in principe ook niet voor loonsverlaging. Spr. voelt echter mee met weth. Kostelijk dat de loonen hier volgens den loonstandaard te hoog staan. Wanneer wij echter de hooge loonen gaan verlagen, dan moeten ook de lagere naar omlaag en hier voelt spr. niet voor. Mr. Eecen: Wanneer wij 10 pet. kon den afnemen, dan zou dit 2300 worden Dit is op een begrooting van een ton al weinig. De voorzitter was in de commissie van beheer tegen loonsverlaging. Waarom zijn ze indertijd verhoogd? Omdat in dien tijd de loonen zich niet aanpasten bij de levensomstandigheden. Is nu al les zoo gedaald dat een verlaging te bil lijken is. Wel zouden wij een zeker per centage voor een bepaald aantal jaren er af te kunnen nemen. Ook de toestand van het bedrijf is zoo dat een verlaging niet te rechtvaardigen is. Er is zelfs een voorstel om met 1 cent per K. W. U. te verlagen. Wanneer men echter loons verlaging wil, dan moet een richting aangegeven worden. Weth. Kostelijk: Als de raad besluit on. een loonsverlaging door te voe ren, dan kan het dagelijksch bestuur met voorstellen komen. Spr. vond wel dat op grond van de lage prijzen een verlaging gewenscht is. De prijzen van gas en electrisch moeten niet staan blij ven, deze moeten omlaag. Weth. Bakker kon zich met verlaging niet vereenigen. Een verlaging zou voor het bedrijf van geen invloed zijn. Voorstel Kostelijk om de loonen te verlagen werd verworpen met alleen voorsteller voor. De rekening gasbedrijf werd goedge keurd en sluit in ontvang en uitgaaf met de volgende bedragen: gewone dienst 93730, kapitaaldienst 23100. De heer Kostelijk stemde tegen. De rekening electr. bedrijf werd goed gekeurd en sluit in ontvangsten en uit gaven met volgende bedragen: gewone dienst 82001, kapitaaldienst 10050. Weth. Kostelijk stemde tegen. Begrooting Burgerlijk Armbestuur, dienstjaar 1933. Goedgekeurd met ten bedrag in ont vangst en uitgaaf van 7203.70. De voorzitter: Er is een conferentie aangevraagd door B. en W. van Koedijk met B. en W. en het statenlid Kostelijk inzake den weg door het Geestmer Ambacht. Ons is verzocht den raad nog eens te polsen over dezen weg. Er is indertijd besloten een jaarlijksche bijdrage van 500 te verleenen, mits de Spoorstraat er bij betrokken werd. Nu wordt gedu rende 40 jaar 1000 gevraagd. Er zijn nu echter 2 lichtpuntjes. Wanneer de toestand van dien aard is dat gemeente niet kan betalen, dan wordt zij dat jaar er van vrijgesteld, terwijl dit jaar even goed in mindering wordt gebracht. Te vens krijgt de Spoorstraat een verbin ding met den nieuwen weg. Er wordt nu dus voorgesteld dat de raad het be sluit neemt het eertijds beschikbaar ge stelde bedrag uit te breiden. Mr. Eecen verklaarde zich voor den weg door het ambacht. In de vorige vergadering waren er be zwaren omdat de Spoorstraat een doöd gedeelte zou worden. Dit bezwaar is nu vervallen. Spr. vroeg in hoeverre de werkloozen daar tewerk gesteld kunnen worden. Tevens wenschte spreker hier een ande re kwestie aan te verbinden, en dat is het kanaal. In hoeverre zijn de kanalen noodig. De toekomst ligt in het verkeer per as. Spr. stelde voor het genomen raadsbesluit om 600 beschikbaar te stellen in te trekken. Wanneer het ka- nalenplan zou worden uitgevoerd en het IJselmeer blijft op hetzelfde pijl, dan staat het Ambacht hier blank. Boven dien is het kanaal overbodig. De heer Zaagman ondersteunde dit voorstel. De voorzitter waarschuwde tegen dit voorstel. Als de raad heeft be sloten een subsidie te geven, dan wordt het respect van den raad verlaagd als het wordt ingetrokken. Dit zou een daad zijn die de raad in de oogen van het weldenkend publiek zou verlagen. Na nog eenige discussie werd het voorstel om het raadsbesluit om 600 beschikbaar te stellen voor de kanalisa- ingetrokken, met weth. Bakker te- tie gen De heer Kostelijk stelde voor 600 bij te dragen voor den weg. Dit voorstel werd aangenomen met de stem van den heer Zaagman tegen. Donderdag vergaderde de raad. Voorzit ter burgemeester Kroonenburg. Bericht van Ged. Staten, dat na Kon. Goedk. 6 procent salariskorting wordt toe gepast op burgemeester, secretaris en ont vanger boven 1000 salaris. Goedkeuring van Ged. Staten op de over dracht Bovenweg aan Hoogheemraad. De gemeentebijdrage in het onderhoud zal 60 procent zijn, de polder draagt 40 procent bij De heer M. Duif vroeg of Hoogheemraad thans eigenaar is van den weg en tevens onderhoudplichtige, wat door den voorzitter werd beantwoord. De boomenverkoop aan den Bovenweg heeft opgebracht f 248.60. Bericht van den minister, dat de steun regeling voor tuinbouwarbeiders is verlengd tot 5 November en dat het baggeren kan doorgaan tot 26 November. Bericht van dezelfde, dat de bijdrage der tuinders voor het baggeren is bepaald van 55 op 40 procent. dat zal worden bijgedragen door het Rijk 25 procent in de steunverleening van 1 Mei31 Dec. 1032. Kleine tuinders mogen thans ook in loon dienst baggeren. De heer Snel vroeg, of de tuinder het recht heeft om één arbeiders in dienst te houden voor het baggerwerk. De voorzitter antwoordde, dat dit is naar keuze, echter rijn er wel wachtweken tus- schen, dus kan het werk wel iets langer du ren. De gezinsinkomsten mogen niet hooger komen dan 20. De heer Snel: Dus dan hebben die men- schen nooit iets extra's. Ze worden heelemaal op dieet gezet. Door den minister is bepaald, dat vanaf 30 Oct. '321 April '33 een brandstoffen- bijslag van 1 per week aan werkloozen kan worden gegeven. Bericht van den minister, dat zijn ambtge noot van Economische Zaken heeft bepaald een hoeveelheid onvermengde margarine voor de distributie voor werkloozen, die meer dan 3 maanden of langer steun genieten be schikbaar te stellen. Het gezin moet uit minstens 6 personen be staan. De prijs is bepaald op 44 ets. per K.G. De voorzitter anwtoordde op een vraag van den heer Lek, dat de uitvoering thans nog niet noodig is, doch mocht het noodig zijn, dan zal dit geschieden. Voorstel (ot overdracht van den Twuijverweg aan het Hoogheem raadschap. Het vorig jaar zijn reeds stappen gedaan om den Twuijverweg aan het Hoogheemraad schap over te doen in eigendom en onder- houi Thans is een rapport binnen gekomen B. en W. meenden hierop in te kunnen gaan De weg zal breed moeten worden 6 M., 4.5 M. rijvlak en aan weerszijden een ge asfalteerd rijwielpad van 75 c.M. breed. De weg moet al in begin 1933 worden verlegd wat zal moeten kosten 1200. Na 6 jaar za' dit geheel moeten geschieden, wat 200 kost Het ligt in de bedoeling om op den duui over te gaan tot een asfaltweg, de kosten voor de Langendijker gemeenten en St. Pan cras bedragen 900 per jaar, voor St. Pan aas 225. De heer Lek vroeg of overleg is gepleegd met de Langendijker gemeenten. De voorzitter antwoordde, dat aan de Lan gendijker gemeenten een afschrift is toege zonden, met de vraag of zij op deze voor waarden wenschen in te gaan, doch antwoord is nog niet ontvangen. De heer Koelemeii was van oordeel, dat voor 900 het onderhoud zelf kan worden ter hand genomen. De heer C. Duif vroeg of het schoeifng- werk enz. ook onder deze kosten zijn begre pen, indien ja, dan kan spreker zich hier best mee vereenigen. De voorzitter antwoordde, dat schoeïng werk, bruggen, onderhoud enz. bij alles is begrepen, tevens wees de voorzitter op een mededeel ing in het Prov. Blad, dat Ged Sta ten na 1932 indien zij dit willen den Twuij verweg van het wegenplan af kunnen voeren en daardoor wordt de 550 uit het wegen fonds verspeeld. Ten slotte werd met algemeene stemmen besloten om den weg over te doen aan het Hoogheemraadschap. Herstel, bestrating of asfalteering van de v. d. Vijzellaan. De voorzitter zeide, dat deze laan niet be rijdbaar meer is, die door het meerdere ge bruik wegens herstel van den Bovenweg. Er moet direct iets aan gebeuren, met het H H zijn besprekingen gehouden. Wanneer zachie punt wordt gestort en gewalsd wordt met de wals van het H.H., zal dit 200 moeten kos ten. Bij de herstellingen aan den Benedenweg zal ook gebruik van de wals mogen worden gemaakt. De heer M. Duif zeide: Op de convocaat staat toch ook bestrating- De voorzitter antwoordde, dat dit niet mo gelijk is, omdat geen steenen meer disponi bel zijn. De heer M. Duif: Dan kunnen werkloozen het beter doen. Aan de gasfabriek is genoeg bries voorhanden. De heer Lek was van meening, dat voor 600 reeds een goeden weg is te krijgen. De weg moet verbeterd, maar als er steenen zijn, dan maar met puin. De heer Snel wilde geen lapmiddelen, doch direct goed maken, wanneer puin inge- walsd wordt, is het het volgend voorjaar weer een slechte laai» De voorzitter astwoordde, dat asfalteeren zal moeten kosten 3 per M2., in totabl 1800. Het voorstel van B. en W werd daarna aangenomen. Verzoek M. A. Grijs om tegemoetkoming rosten vervoer naar Wieringermeerpolder. Verzocht wordt 12 gulden per maand 5oor Grijs is samen met 3 menschen uit Oudorp een auto aangeschaft, nadat de bus niet meer voor hen kon rijden. De verdien sten zijn 17—20 per week. B. en W. zijn bevreesd indien hierin wordt tegemoet gekomen een precedent te scheppen. Het voorstel van B. en W. werd na eenige discussie aangenomen met de heeren Koele- meij, Snel en Lek tegen. Subsidie legwedstrijd Beemster 1933. Op de begrooting komt reeds 5 voor dus meen den B. en W. dit te moeten handhaven. Aldus besloten. De subsidie aan Malariabestrijding-1933 werd op 1 cent per inwoner vastgesteld. Afgewezen werd een bijdrage voor het comité tot oprichting van een gedenkteeken op den afsluitdijk van de Zuiderzee. Verzoek D. Mennesma vergoeding wegens afsluiting van den Bovenweg. B. en W. waren van meening dat dit wer kelijk het geval is met Minnesma. Door de afsluiting heeft hij inderdaad schade gele den en zij stelden daarom voor om geduren de 8 weken 5 te vergoeden. De voorzitter zeide dat het doorgaand- verkeer een belangrijk deel van de zaak uit maakt. Daar heeft Minnesma veel reperatie- werk door gemist. Met de stemmen van de heeren C. Duif en Lek tegen werd het voorstel van B. en W aangenomen. Verzoek Vrouwenclub verlaging huur schoollokaal. In het adres wordt gevraagd om de huur van 1.25 per week te verlagen daar de vereeniging maar 15 leden telt. B. en W. stelden voor om de huur te laten zoo 't is. Aangenomen met de stem van de heer Lek tegen en van den heer Koelemeij blanco. Verzoek Oudercommissie verlaging school geld. De voorzitter was van meening, dat de oudercommissie niet den goeden weg bewan delt. Het verzoek wordt toegelicht met a's voorbeeld Koedijk en Zuidscharwoude waar veel lager schoolgeld wordt betaald, echter hebben B. en W. geinformeerd. Oudorp en Broek op Langendijk en daar was het vrij gelijk. Onze schoolgeldregeling is nog van het oude systeem. De nieuwe regeling heeft dit bezwaar dat door groote gezinnen meer zou worden betaald dan thans heht geval is B. en W. stelden voor om het onveranderd te laten. De heer Lek zeide reeds eerder op verla ging te hebben aangedrongen. Het school geld is hiher werkelijk hoog en is toch een post onvoorzien op de begrooting. De voorzitter antwoordde dat de post on voorzien niet hoog is ei» thans al is verlaagc met 200. Het voorstel van B. en W, werd na eenige discussie aangenomen. Adres Autohouders tot verbreeding der straat bij de herv. kerk. B. en W. stelden voor het voor k.g. aan te nemen. De bocht behoort niet tot de gemeente doch bij het kerkbestuur. De heer Snel betreurde het dat het Hoog heemraadschap in dit zoo weinig heeft in te brengen, overal wordt onteigend en hier staan ze machteloos. Voor kennisgeving aangenomen. Verzoek oudercommissie om subsidie cur sus rijpere jeugd. B. en W. stelden voor om, evenals vorig jaar, 5 per leerling beschikbaar te stellen Aldus besloten. Verzoek van verschillende arbeidersorgani saties om instelling Maatschappelijk Hulp.be toon. Gezien de blijvende crisis en werkloosheid achtten inzenders het noodig dat dit in het leven wordt geroepen de gang naar het arm bestuur wordt deze crisisslachtoffers dan be spaard. B. en W. adviseerden niet hiertoe over te gaan het is hier geen stad maar een klein dorpje. De heer Lek vond dat de armvoogdij zoo langzamerhand uit den tijd raakt. Wethouder van Kampen: Ik vind het een klap in het gezicht der armvoogdij, de men schen worden daar goed ontvangen. De heer Lek: De arbeiders willen niet naar het armbestuur. De heer Snel: Niemand zal gaarne naar het armbestuur gaan, doch maakt 't verschil waar de hulp van daan komt? Zooals B. en W. het wilden is besloten. Voorstel B. en W. verhooging opcenten Fondsbelasting van 20 op 60 procent voor 1933. De heer M. Duif: Ik kan mij niet vereeni gen met verhooging doch wil bezuinigen op de begrooting. De voorzitter: Dan dienen B. en W. de begrooting zoo in. De heer Lek diende de volgende algemee ne beschouwingen in: de maximum snelheid op te voeren van 20 op 35 K.M.; de hoek moet noodig wor den bestraat; de gemeentewerken moeten ge 1 ijker worden verdeeld, b.v. een ambachtsman mag niet meer werk voor de gemeente ver richten dan tot 400 per jaar; het school huis der O. L. S. behoeft noodig reparatie wegens lekkage. Na eenige bespreking werd besloten dat B. en W. de maximum snelheid onder de oogen zullen zien. De gemeentewerken wer den zooveel mogelijk gelijk verdeeld. Wat het schoolhuis betreft, de goten wor den thans steeds uitgegrepen, en nu is het lekken verminderd, volgens het hoofd der school. De heer M Duif zeide, dat er wel niets aan te doen is, doch de geheele begrooting is veel te hoog. De heer Lek zeide: de heer Duif was bij de behandeling aanwezig dus heeft dit geen uitwerking dan had de heer Duif toen met punten moeten komen. De voorzitter zeide dat als Duif posten niet goed kon keuren, hij hiertoe gelegenheid ïeeft gehad. Hierbij wordt de begrooting vastgelegd alsmede de verhooging der opcenten met de stem van den heer M. Duif tegen. Vaststelling Begrooting Burgerlijk Armbe stuur. Met algemeene stemmen goedge' ceurd. Vaststelling Begrooting Lichtbedrijven 1933. De heer C. Duif wilde loonsverlaging der arbeiders. De voorzitter antwoordde dat dit geen ver' laging der gas- of electra-prijzen zal betee- cenen. De heer Duif pleitte nogmaals voor verla ging. Rijk en provincie gaan voor, en moe ten wij 'dan als gemeentelijk bedrijf op dit ïooge peil blijven. De heer M. Duif steunde dit voorstel en wilde 6 verlagen op de tractementen bo ven 1000. Dat werd verworpen met 5—2 stemmen. Voor loonsverlaging stemden de heeren M. en C Duif. Hierna sluiting. De raad dezer gemeente vergaderde 27, Oct. j.1. in voltallige vergadering. Ingekomen was een verzoek van het hoofd bestuur van het Witte Kruis om ten behoeve van de ontsmettingsin'richtiiag eensubsidie over 1933 te mogen ontvangen. Reeds in de vorige vergadering is dit verzoek besproken om bij de begrooting 1933 te behandelen. B. en,W. stelden voor een subsidie van 32 toe te staan. Aldus besloten. Circulaire Ged. Staten om een gelijkmatig tijdelijke korting op de jaarwedde van bur gemeester, secretaris en ontvanger toe te pas sen. De tijdelijke korting zou behoudens tus- schentijdsche wijziging gedurende een tijd vak van 3 jaren aanvangende 1 Jan. 1933 6 pCt. bedragen. Buiten de tijdelijke korting vallen 25 pCt. tot een maximum van 1000, resp. van de som der jaarwedde aan een en dezelfde functionnaris voor het vervullen van meer dan één betrekking. B. en W. stel den voor om voor de andere gemeente-amb tenaren eenzelfde korting toe te passen echter met dien verstande dat op de nevenbe trekkingen waaraan een wedde is verbonden van 50 en minder per jaar deze regeling niet van toepassing is. De heer Schouten vroeg of deze korting geen nadeelige gevolgen heeft voor den Ge meente werkman in verband met zijn pen sioen waar hij al gauw aan toe is. De voor zitter: De tijdelijke korting op salaris heeft geen invloed op de pensioen-grondslag, al thans de algemeene opvatting is zoo in vak kringen. Het voorstel van B. en W. werd met algemeene stemmen aangenomen. Verzoekschrift van de Commissie van toe zicht op de landbouwcursus in de Zuid- Schermer wegens het volgen van 5 leer lingen uit deze gemeente aan deze cursus om 25 subsidie. De voorzitter, dit verzoek is ingekomen na de laatste vergadering van B. en W. en al- zoo niet besproken, omdat er geen gegevens bekend zijn van kosten enz. zal een onder zoek worden ingesteld en een volgende ver gadering dit verzoek besproken worden. Alzoo besloten. Schrijven van Ged. Staten dat het besluit tot geldleening voor tuinderscredieten is ver daagd. Voor kennisgeving aangenomen. Circulaire Gemeentebestuur van Laren hetgeen hetzelfde bevat als reeds eerder van de raad van Jisp. B. en W. deelden mede dat in verband met de laatste raadsvergadering aan de afd. N.-H. van de Ver. van Ned. gemeenten een adres hieromtrent is verzonden. Van de vorengenoemde afd. is een schrij ven ontvangen om met gegronde motieven te komen. Voor kennisgeving aangenomen. Verzoek afd. Akersloot van de Soc. Dem. Arb. Partij en de land- en tuindbouwbond om aan de werkloozen een steenkolenbijslag toe te kennen van ƒ1. De voorzitter, Van den Minister is een schrijven ontvangen dat aan de ondersteun de werkloozen gehuwde en ongehuwde kost winners een brandstoffenbijsiag van ten hoogste ƒ1.per gezin en per week wordt verstrekt van 30 Oct. tot en met April 1933. Door B. en W. is reeds in de vergadering van 19 Oct. 1932 besloten deze regeling toe te passen voor ondersteunde werkloozen die ondersteund worden volgens een door het rijk gesubsidieerde steunregeling. Daar de werkverschaffing Maandag a.s. ingaat ver valt deze toeslag. Het adres werd voor kennisgeving aange nomen. In het raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening van 2100 ten behoeve van de grove tuinbouw moesten eenige admini stratieve wijzigingen worden aangebracht, hetgeen is geschied. Nadere vaststelling gem. rekening 1930 in verband met de opmerkingen door Ged. Sta ten. Wegens kwade posten een bedrag van 1569.39. Het batig slot nader voorloopig vastgesteld op 9677.30. Rekening 1930 Nader vastgesteld in inkomsten op 69707.77, uitgaven 60030.47. Batig slot reeds vermeld. Voorloopige vaststelling Gem. rekening 1931 in ontvangsten op J 75284 60 uitgaven 66953.36, batigslot 8331.24. Van de commissie van onderzoek der re kening 1931 is een schrijven ingekomen dat geen op of aanmerkingen aanwezig zijn. De heer Schouten bracht namens de com missie hulde voor de correcte administratie- tie en de juiste voorlichting. De voorzitter zeide hiervoor dank en stel de voor de gemeenterekening in stemming te brengen. Alzoo voorloopig vastgesteld. Rekening 1932. G.E.B. winst 4759.63. Re kening Burgel. armbestuur ontvangsten 6592.43, uitgaven f 4072.86, batig slot 2520.57. Deze rekening werden voorloopig vastgesteld. In behandeling kwam de gemeentebegroo ting 1933.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 13