Tandarts F. HELDER, flink Dagmeisje liiimH BAKHUIS' GELDERSCHE ROOKWORST Heeren, Jiunst m Wetenschap ftCmttieiMS Jiidsdkiftm Jugeionden Slakken AdaetietUim Spreekuren ieMSciiarooiiiie Bonderdao 9.38-11.39. 't bijhouden yaiibuekbouditigen ZE GEEFT BEVRE0I6ING AAN IEDER GEBRUIKER. DE GEDENKSTEEN IN HET GEBOUW DER LICHTBEDRIJVEN. OPEN BRIEF AAN DEN HEER BURGEMEESTER VAN ALKMAAR. D. DE JONG M. M. DE JONG-DE JONG AFINE, Kennemersingei 2, Alkmaar. Huishouding. Huishoudster Ze is er weer het 100-jarig fabricaat Vraagt aw winkelier. 1832 1932 1 kernmaker, 4 ketelmakers, 7 klinkers, 2 koperslagers, 5 loodgieters, 2 lijnwerkers, 8 machinisten, 7 metaaldraaiers, 1 metaal schaver, 1 .netaalslijper, 7 monteurs, 3 plaat werkers, 5 radio-monteurs, 1 rijwielhersteller, 2 scheepsbouwers, 2 scheepstimmerlieden, 6 smeden, 6 stokers, 1 tandtechniker, 2 voor standers. 3 vuurwerkers, 4 wagenmakers, 1 werktuigkundige, 12 ijzerwerkers, 1 zand- bereider. Groep Bereiding van voe- dings- en genotmiddelen: 5 bakkers. 1 bosjesmaker, 1 chocoladebewerker, 34 sigarenmakers, 3 sigarensorteerders, 2 sigarenkistjesplakkers, 1 tabaksstripper, 2 tabaksbewerkers. Overigeberoepen: 1 autobekleeder, 5 beh. stoffeerders, 3 bloemisten, 5 boekbin ders, 1 boekdrukker, 7 boerenarbeiders, 3 borstelmakers, 20 chauffeurs, 1 chem. perses, 1 chem. reiniger, 1 huidenzouter, 5 incasseer ders, 1 kalkbrander, 16 kantoorbedienden, 1 kapper, 2 kellners, 3 kistenmakers, 4 kleer makers, 1 koetsier, 4 letterzetters, 6 mach. houtbewerkers, 3 machine-zetters, 7 magazijn bedienden, 16 meubelmakers, 1 operateur, 1 orgelmaker, 13 pakhuisknechts, 1 radio telegrafist, 8 reizigers, 2 schoenmakers. 1 smoutzetter, 1 strijkster, 8 tuinlieden, 2 win kelbedienden, 2 zakkenstoppers, 1 zakken- plakker, 200 losse arbeiders, 40 transport arbeiders. Gedeelte! ij k werkloozen: Me taalbewerkers 50. Sigarenmakers 15. Overige beroepen 5. Geplaatst: 28 werkzoekenden, w.o. 1 dienstbode en 1 werkster. Alkmaar, 29 October 1932. De Directeur voornoemd, Ed. VAN DEN HEUVEL. De Nobelprijs voor geneeskunde is dit jaar toegekend aan twee Engelsche phvsiologen sir Charles Sherrington en prof. Edgar Dou glas Adrian, respectievelijk hoogleeraar aan de Universiteit te Oxford en te Cambridge Beide, geleerden hebben uitmuntende onder zoekingen gedaan op het gebied der zenuw- physiologie. FRITS LAPIDOTH OVERLEDEN. In Bad Nauheim, waar hij sinds eenige weken werd verpleegd, is in den ouderdom van 7 jaren overleden de letterkundige Frits Lapidoth, verbonden aan de „Nieuwe Cou rant". Frits Lapidoth is zijn loopbaan begonnen alscandidaat-notaris. Maar zijn chef liet hem veel vrijheid en zoo kon de jeugdige candidaat zijn letterkundige neigingen den vrijen loop laten. i Frits Lapidoth schreef artikelen voor het „Nieuws van den Dag" en werd in 1884 de Parijsche correspondent van dit blad, welke functie hij gedurende tien jaar heeft bekleed. In 1894 keerde hij naar Nederland terug en /hij vestigde zich in Den Haag, waar hij in het huwelijk trad met Hélène Swarth. Hij nam daar, van 1894 tot 1897 de redactie waar van „Los en Vast", redigeerde van 18981904 „Elseviers Maandschrift" en was van 1896—1899 tevens redacteur van „Het Tooneel". In 1900, bij de oprichting van „De Nieuwe Courant" werd hij redac teur voor de afdeeling kunst en letteren aan dit blad. Lapidoth's voornaamste werkzaamheden zijn van redactioneelen aard geweest Toch heeft hij ook eenige boeken in het licht gege ven: gedichten en een paar romans. Groote liefde had hij voor het tooneel. Als hoofdredacteur van „Het Tooneel", heeft hij tal van beschouwende artikelen en tooneel- ver zich ten geschreven. Op zijn zestigsten verjaardag werd Frits Lapidoth benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Hij was ook officier van het Legioen van, Eer. SMALFILM EN FILMSCENARIO. Een Prijsvraag van het Maand blad Filmliga. De resultaten van de verschillende smal films, welke den laatsten tijd in zoo grooten getale door onze kino-amateurs vervaardigd werden, hebben ondanks de vele goede kwa liteiten, die zij toonden, toch ook het zwakke punt in deze eerste pogingen naar voren gebracht, het veelal totaal ontbreken van een van te voren op schrift uitgewerkte hand leiding: het scenario. Om dezè reden heeft het Maandblad Film liga zich tot de Nederlandsche Smalfilmliga gewend en uit beider samenwerking is een tweedeejige prijsvraag ontstaan, waarvan het eerste deel thans in nummer 12 van Filmliga gepubliceerd wordt onder den titel: „Een oorspronkelijk smalfilm scenario gevraagd". Het gaat hier om een oorspronkelijk, een voudig, door eiken leek die eenige filmbelang stelling heeft, te schrijven scenario, dat zon der buitensporige eischen verwerkelijkt kan worden voor 1 rol smalfilm 120 meter, incl. titels; projectietijd ongeveer 15 minu ten). Maximale lengte van het scenario: 3000 woorden. Dit scenario moet zoover uitgewerkt wor den als een leek, de daarnaar te vervaardigen film voor oogen houdend, dit kan bereiken. Hoofdzaak is, dat aan dit scenario een eigen en afgeronde idee ten grondslag ligt, welke op eigen bodem, in dagelijksche omgeving en zonder bijzondere hulpmiddelen of appara ten, maar gebruik makend van de vinding rijkheid, het initiatief en desnoods ook van de bescheiden regie- en ensceneeringsmoge- lijkheden van den normalen smalfilmamateur zal kunnen worden verwerkelijkt. De ingekomen ontwerpen zullen beoor deeld worden door een jury, bestaande uit de heeren: M. K. H. Franken, L. J. Jordaan en Jo Spier. Secretaris der jury is L. J. Jordaan, Euterpestraat 134, Arasterdam, aan wien vóór 1 Februari a.s. de ontwerpen, anoniem moeten worden toegezonden. De prijs hier voor uitgeloofd is viif-en-zeventig gulden, benevens volledige publicatie van het be kroonde scenario in het maandblad Filmliga. Het tweede deel van deze prijsvraag staat onder auspiciën van de Nederlandsche Smal filmliga en betreft de verfilming van dat scenario door onze kino-amateurs in het voorjaar en den zomer van 1933. De be kroonde film zal dan in Sept. a s. in het open baar worden vertoond. In deze algemeen opengestelde prijswed- strijd vindt iedereen gelegenheid de film daad werkelijk te steunen. Het is de eerste maal dat een dergelijke prijsvraag in or.s land werd uitgeschreven, in verband hiermee heeft he~ maandblad Filmliga zijn laatste nummer voor een deel aan den aard en de techniek van een zoodanig scenario gewijd, o.m. door artike len van L. J. Jordaan: „Ideeën voor een scenario" en van Ger. H. Knap: „De technLk van het scenario". „Astra", Ned. eerste geilt, maand schrift. Het November-nummer van Astra opent met het schrijnende, doch zuiver menschelijke verhaal: „Straf" van Annie van Holken. Van Niels Douwes Dekker is er de pakkende geschiedenis „Vergelding". Dick van Dron- gelen stond ee bijdrage af: „Ramadjija, de Danseres van den Maharadja" geheeten, ter wijl van Oven de aardige short story: „Kweekbedden voor griezelverhalen" afstond. Van Zürcher treffen we weer een zijner goed getypeerde karakters aan. Ditmaal heeft hij het over den Meester-violist. Pepin bespiegelt de film wederom. Verder vullen een aantal goede vertalingen dit nummer, waaronder „Het diner van den Kapitein" en „De Oklahoma Trot", wel in de eerste plaats genoemd mogen worden. Het feuilleton „Vervulde Droomen" open baart in dit nummer alle symptomen van een naderend einde. Behalve de illustraties bij de verhalen en een aantal geestige ge dichtjes, zijn er nog de kunstdrukplaten in den tekst. (Builen verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). M. de Redacteur, Naar aanleiding van enkele verklaringen, afgelegd in de laatste gemeenteraadsverga dering van Alkmaar, betreffenden den ge denksteen, wil ik hierdoor mededeelen, aai het eerste ontwerp voor het opschrift niet door een Commissie van de Lichtbedrijven is opgesteld, evenmin door den heer van Deven ter zelf. Ik persoonlijk heb het eerste voorstel gemaakt, luidende „Deze fabriek is ontwor pen door en gebouwd onder leiding van Ir. A. M. van Deventer, directeur der enz." In plaats van „ontworpen door en gebouwd on der leiding van" is later geplaatst „ontwor pen en gebouwd door". Dat eerstgenoemde redactie door mij werd voorgestaan, had zijn oorzaak hierin, dat naar mijn meening een fabriek gebouwd wordt door een aannemer of bouw onderneming en niet door een architect, ech ter wel onder zijne leiding en toezicht. De heer Jongsma, opzichter aan de Licht bedrijven, heeft mij voorts hulp verleend bij de verdeeling van de letters en de keuze van het lettertype en is de redactie toen om prak tische redenen met een paar woorden verkort, welke na overleg met den heer van Deventer definitief is behouden. Bij de woorden „ont worpen door" heeft nimmer bij het personeel eenige twijfel aan de juistheid daarvan be staan en naar ik durf te verzekeren, bestaat die thans evenmin. Dat personen, die van het ontwerp en den bouw van de nieuwe gas fabriek weinig afweten, hieraan hebben wil len tornen en hun vingers naar den gedenk steen hebben durven uit te steken, heeft mij in hooge mate gegriefd en zal dit naar ik vermoed wel met bijna het geheele personeel het geval zijn. Om vergunning te verkrijgen voor het aan brengen van dezen steen, heb ik mij destijds tot den burgemeester gewend. Zijn woorden waren: Ik kan dat plan zeer toejuichen, van het gemeentebestuur hebt U alle medewer king". Na anderhalf jaar heeft mogen blij ken, welke waarde aan deze verklaring moet worden toegekend. Met dank voor de plaatsing. Ir. K. C. RIETEMA, J. Meerdinklaan 36, Zeist. Edelachtbare Heer, In de Alkmaarsche Coruant no. 255 van Vrijdag 28 October 1932 is afgedrukt een verslag van het gesprokene in de gemeente- raads-zitting, welke gehouden is op Donder dag 27 October j.1. Deze vergadering is door U, volgens bo vengenoemd verslag, gepresideerd. Volgens den verslaggever heeft U aan gaande mijn persoon eenige mededeelingen gedaan, die ik niet onbesproken kan laten en aangezien U in het openbaar hebt gespro ken, neem ik de vrijheid in een schrijven van dezen vorm daarop te reageeren. U zegt o.a.: (volgens den verslaggever van de Alkm. Crt.): „Maar het was van den heer De Kat correct' om over het geval een persoonlijk onderhoud met den heer Van Deventer te vragen en deze had door een tegemoetko mende houding het geheele conflict kun nen voorkomen. Hij bejegende den heer De Kat op een zoodanige manier, dat dezen niets anders overbleef dan zich tot het col- lege te wenden". Edelachtbare Heer, dit onderhoud vond plaats op mijn kantoor op de Zuider Gasfa briek te Amsterdam, onder vier oogen. U was daarbij niet tegenwoordig, van het gesproke ne heeft U van mij geen inlichtingen ge vraagd en ook niet ontvangen. Uw gegevens heeft U dus uit andere bron. Mag ik U een goeden raad geven: Wanneer U in het openbaar mededeelin gen doet aangaande een gesprek, waarbij U niet tegenwoordig was, hoort U dan eerst beide partijen. U kunt zich dan een meer objectief oordeel van het gesprek vormen en daarna uw opvatting in het openbaar be kend maken. De bron, waaruit U thans ge put heeft, kan wel eens vergiftigd zijn en het lijkt mij niet raadzaam te veel uit een derge lijke bron te putten, het kan schadelijk ziin voor den putter. U vindt dat ik een tegemoetkomende hou ding had behooren aan te nemen om het ge heele conflict te voorkomen. Edelachtbare Heer er zijn menschen, die in alles een tegemoetkomende, ik zou haast zeggen een weerhaanachtige houding ten op zichte van eigen karakter aannemen. Ik kan U verzekeren, dat ik niet tot dezulken be hoor en dat ik voor mijn overtuiging durf uit komen en die met alle kracht, die in mij is, zal verdedigen. Of nu het vasthouden aan mijn overtuiging een weinig strijd of wat onaangenaamheden tot gevolg zal hebben, doet mij niet terugdeinzen. Ik zoek geen strijd, maar wanneer mij de handschoen wordt toegeworpen, dan raap ik die op. U zult mij wel willen toestaan, dat ik ver der eenige door U in het openbaar gedane mededeelingen onder de loupe neem "en U aantoon, dat U ook hierin zeer onvoorzichtig is te werk gegaan. Het betreft de volgende door U, volgens het verslag, gedane mededeelingen: „Spreker is geneigd te verklaren, dat hij op dat punt toentertijd veel deskundiger was dan de heer Van Deventer. Het gaat om het moment, toen deze hier kwam, want thans heeft hij zich ontwikkeld tot een bij uitstek technisch gasdeskundige. Hij kwam van een fabriekje van Hin Duitsch- land, een klein dorpje, met een gasproduc tie van 140.000 M3 per jaar, een productie van 14 dagen van onze fabriek in 1914". Edelachtbare Heer, is het erg onbeschei den van mij, wanneer ik van U verlang mij het bewijs te leveren, dat ik toentertijd min der gasdeskundig was dan de heer De Kat en is U geneigd dit in het openbaar te doen? En wat nu dit fabriekje in het kleine dorp je Hin Duitschland betreft, het vol gende His Hallein, de tweede stad in het kroonland Salzburg in Oostenrijk (ik ver strek U gegevens van 1914). Wanneer U op slaat: Baedeker für Sud-Bayeren, Tirol, Salz burg, van 1914 dan vindt U op pag. 124 on der Hallein het volgende vermeld: „Alte Salinenstadt (7200 Einw.) auf bei den Ufern der Salzach, ist auch zu langerm Aufenthalt geignet. Hübscher Stadtpark; Sol- bader, mit inhalatorium; Schwimmanstalt; stadtisches Museum mit keltischen und rö- mischen AltertümernFachschnitzschule. Das Salzsudwerk erzeugt jahrlich ca. 225.000 Mtr. Ztr. Salz. Groszer Holzrechen". En wanneer U zich thans meer voor dit kleine dorpje H. interesseert, dan ben ik gaarne bereid U het volgende werkje ter in zage te zenden: „Die Stadt Hallein und ihre Umgebung von G. J Kanzier 1912". Om U echter de moeite te sparen dit werk je van 362 pagina's druk geheel door te le zen, wil ik U in het kort meedeelen welke diensten, fabrieken enz. in dit dorpje geves tigd waren; zonder twijfel kunt U reeds daaruit concludeeren van welke importantie dit plaatsje voor het land Salzburg en voor zijn omgeving was. In Hallein zijn gevestigd (ik citeer uit het werkje en fantaseer niet) K.K. Bezirksfaauptmannschaft, K.K. Bezirksgericht, K.K. Steueramt (dem die Gemeinden Ad- net, Dürrnberg, Hallein, Krispl, Oberalm, Thurnberg, Vigaun zugewieren waren), K.K. Gendarmeriepostenkommando, K.K. Salinenverwaltung (direct bij Hallein ligt het Zoutbergwerk, aan de andere zijde van de grens een dito van Berchtesgaden in Bayeren), K.K. Forst- und Domanenverwaltung, K.K. Finanzwache-Abteilung, K-K. Tabakfabrik (met 500 arbeiders) Zellulosefabriek (met 700 arbeiders), eenige Bierbrouwerijen, waarvan ik slechts de groot ste „Brauerei Kaltenhausen" met een pro ductie van 540 Hectol per dag wil noemen, Marmorwerk „Kiefer", Zoutfabriek met 198 arbeiders. Hallein is verder: „Kurort mit den natür- lichen Heilkraften: Sole- Mutterlauge- Bader, Inhalatorium von zerstaubter Sole, Lignosulfit- Fichtennadelöl-Inhalatorium, usw. Edelachtbare Heer, uit bovenstaande on volledige opsomming kunt U zich een beeld vormen van dit „dorpje". Wat nu de productie van 440.000 M3. gas betreft, kan ik U nog mededeelen, dat toen ik in 1908 naar Hallein kwam, om voor een Duitsche Mij. de gasfabriek en het stads- (excusez le peu) buizennet te bouwen, waar van ik de ontwerper was, deze stad reeds in het bezit was van electrische verlichting. In dit verband neem ik de vrijpostigheid U te verwijzen naar het beruchte gedenkboek van de gasfabriek te Alkmaar, waarin staat te lezen dat toen de gasfabriek aldaar gebouwd werd de gemeente 10.607 inwoners telde, en de fabriek voor een capaciteit van circa 280.000 M3 per jaar berekend was. Wanneer een niet ingewijde uw woorden: „De heer Van Deventer heeft zich juist door den bouw van de fabriek te Alkmaar sterk ontwikkeld, maar de heer De Kat stond toen al op die hoogte, was technoloog en tech nisch in die vraagstukken ingewerkt", leest, moet hij tot de overtuiging komen, dat ik mijn gastechnische kennis uit het samenwer ken met den heer De Kat heb verkregen en hij de opmerking zou kunnen maken, dat ik een zeer ijverig leerling was, want de tijd was zeer kort bemeten. Van Januari 1914 tot October 1915 heb ik slechts van den volgens uw opvatting „bij uitstek technisch gasdes kundige" kunnen profiteeren. In dien korten tijd kan een doorsneemensch, die nog vele andere werkzaamheden heeft te verrichten, het gasvak niet grondig leeren. U heeft mij persoonlijk nooit naar mijn ontwikkeling gevraagd op gastechnisch ge bied en heb ik U die in chronologische volg orde nooit medegedeeld. Uit welke bron U deze gegevens geput heeft, weet ik niet, uw informatiebureau komt mij echter niet zeer betrouwbaar voor. Om U een juist beeld van mijn opleiding in het gasvak te geven, ben ik zoo vrij hier onderstaand een korte beschrijving te laten volgen en neem aan, dat deze U in staat zal stellen te constateeren in hoeverre de door U in het openbaar gebezigde woorden om trent mijn gastechnische kennis in 1914 in vergelijking met die van den heer De Kat juist zijn. De authentieke gegevens omtrent de opleiding van den heer De Kat in de koolgas-fabricatie veronderstel ik in uw be zit. Legt U ze dan eens naast elkaar en wilt daarbij niet uit het oog verliezen dat een kleine fabriek bouwen en exploiteeren meer gelegenheid geeft zich van alle onderdeelen op de hoogte te stellen, dan wanneer men gedurende een reeks van jaren aan een onder- afdeeling van een nog zoo groote fabriek werkzaam is geweest. Nadat ik in 1905 te Delft het diploma van civiel-ingenieur verkregen had, was het mijn wensch in het gasvak mijn werkkring te vin den en doordrongen van het feit, dat men om een tak van industrie grondig te leeren ken nen van meet af aan beginnen moet, begon ik als assistent te Amsterdam het stokerij- bedrijf onder leiding van den stokersbaas, die mij alle werkzaamheden liet verrichten, mee te maken. Na 3 maanden kwam ik als ingenieur aan de stedelijke fabrieken van gas en electriciteit te Leiden Behalve dat ik in het bedrijf werkzaam was en bij diens af wezigheid den gasmeester verving, heb ik de ontwerpen gemaakt en den bouw geleid voor de gasvoorziening van Sassenheim en Voor schoten, (welke vanuit Leiden plaats vindt) zoowel naar als in genoemde gemeenten, ter wijl de gashouders daar ter plaatse volgens mijne teekeningen en berekeningen door de grofsmederij daar ter plaatse, welke fabriek voordien nog geen gashouders had gebouwd, zijn gemaakt. Verder heb ik in Leiden het project ge maakt voor een nieuw zuiverhuis en heb ook mijn aandeel gehad in eenige onderdeelen voor de toen in bouw zijnde electrische cen trale. Vanuit Leiden kreeg ik een betrekking te Cainsdorf in Saksen; omdat het mijne be doeling was meer ervaring op te doen in het construeeren en berekenen van ijzerconstruc ties en zulke betrekking hebbende op het gas vak en daar de „Königin Marienhütte" vele complete gasfabrieken heeft gebouwd, heb ik daar veel practische kennis opgedaan, het geen mij later bij den bouw der gasfabrieken te Hallein en Alkmaar van groot nut is ge weest. In 1908 kwam ik in betrekking bij een Duitsche Mij., die concessie voor bouw en exploitatie van een gasfabriek te Hallein had verkregen en voor welke Mij. ik de teekenin gen en berekeningen voor het bouwen van deze fabriek en het buizennet geheel zelfstan dig heb gemaakt. Binnen vastgestelden tijd kwam ik gereed met fabriek en buizennet; vooral het laatste was voor een Nederlander een niet alledaagsch werk, aangezien een ri vier van 90 meter gekruist moest worden en het terrein tamelijk geaccidenteerd en rots achtig was. Na de opening van deze fabriek ben ik tot 1 Januari 1914 als directeur in dienst geble ven, op welke datum ik in dienst van de ge meente lichtbedrijven te Alkmaar trad om de plannen te maken en den bouw te leiden voor een geheel nieuwe gasfabriek. Edelachtbare Heer, hierbij zou ik het voorloopig willen laten. Met de meeste hoogachting, A. M. VAN DEVENTER. Amsterdam, Ouderkerkedijk 45. 30 October 1932 De Redactie van de „Alkmaarsche Courant"; Zeer geachte Redactie, Uw inzender uit Bergen is wel zeer haastig met zijn conclusies. Is het de haast der jeugd, die (gelukkig) zoo vaak haar doel voorbijschiet? De zaak ligt zoo: sprekende over de noodzaak van het gezag in het algemeen, haalde ik enkele voorbeelden aan van „verre en nabij", om die noodzaak te bewijzen. In dat verband sprak ik over den jongen man, die met zijn onbenullig geroep van „Oceania Engeland" etc. geruimen tijd veler radiogenot te Bergen op de beste uitzenduren heeft bedorven. Wanneer nu dergelijke „boosdoeners" voor vriendelijke verzoeken niet zwich ten, is het dan ook noodig, dat hier het gezag, onder welken vorm ook, tusschen beide komt? Dat amateurs zendmachtiging wordt gegeven, is bekend. Maar wat zegt dat? Ik heb gepleit voor de onmisbaarheid, niet voor de onfeilbaarheid van het ge zag. Wie dit laatste meent, heeft zeer slecht geluisterd. En ik twijfel niet, of de overheid is redelijk genoeg, om wanneer zij op een dergelijken wantoestand opmerkzaam gemaakt wordt, de zenduren van ge noemden jongeling vast te stellen op b.v. 57 voormiddag. Die zijn hem van harte gegund. Mag ik van deze gelegenheid gebruik maken om de rectificatie te vragen van een storende fout in uw uitnemend ver slag van de bedoelde vergadering? Er staat: „Op cultureel gebied (werd gewezen) naar de buitensporige genot zucht en de ontwikkeling van het ge zin Dit moet zijn: „de ontwrichting van het gezin". Met dank, hoogachtend, A. TJADEN—v. d. VLIES. Bergen (N.-H.), 27 October 1932. Den 13en November a.s. hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders en hun 45-jarige echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare kinderen, M. M. v. n. HAAQEN—de Jono. P. C. v. d. HAAGEN. C. DE JONG. T. DE JONG—de Looper. A. TOL de Jono. P. TOL. DIRK en LENA en Kleinkinderen. Alkmaar, Toussaintstr. 22. Geboren dochter van J. JOOSTEN Jr. en A. JOOSTEN—BAKKER. Bergen, 29 Oct. 1932. Adelbertuslaan 11. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar van 27 October 1932 is W. ROL, veehou der, wonende te Zwaag, in staat van faillissement verklaard, met benoeming van den E.A. Heer Mr. A. M. LEDEBOER, Rechter in ge melde Rechtbank, tot Rechter-Com« missaris en van den ondergetee- kende tot curator. De Curator, Mr. H. SCHOLTEN. Alkmaar, 29 October 1932. Kennemerstraatweg 2. Door verbindend worden der eenige uitdeelingsljjst is het fail lissement van B. DRIESSEN, bloem- kweeker, te Heiloo, geëindigd. Mr. J. BELONJE, Curator. Oudegracht 178, Alkmaar. B. z. a. jonge wed. met meisje van 6 j. voor de Br. onder lett. S 106 Bur. v. d. BI, GEVRAAGD EEN tusschen 40 en 50 jaar, bij Vader en Zoon. Br. Nö. 15 C. OLDENBURG, Schoorl. Gevraagd bij Dame-alleen (niet beneden 16 jaar). STEIJNSTRAAT 92. Practisch ervaren Administrateur, doorkneed in boekhouden en belas tingzaken, wenscht zich te Alk maar en omgeving te belasten met Condities nader overeen te komen. Prima referenties. Brieven onder motto Boekhouden bur. v. d. blad. Een besloten Dansclub vraagt nog eenige nette kunnende dansen. Brieven onder letter T Bureau van dit Blad. 10?, De verfijnde prali né-vulling maakt deze bonbon tot een zachte, heerlijke en zeer bij zondere lekkernij van echte - ;'.5

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3