Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. fRecfitszaken Gemeetitecaden OSWsMAAGP/UOL Pxawiciaat 7Ueuuxs jCetk ÓL Sxhoat KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 28 Oct. 1932. ZUIDSCH ARW OUDE. Wegenfonds in 1931. WEGENBEHEER IN NOORD HOLLAND, Concentratie vaa wegenbeheer. DE HOOGE WATERSTANDEN. Het P. E. N. toont toenadering bij de bemaling. OUDE NIEDORP. ST. PANCRAS. hulde en trouw gezworen, en volgt Lem op zijn schreden. Als een stille kara vaan van verknochte dieren, binden en Jonge reeën, allen zonder uitzondering, trekken zij met hun leider naar de voe derplaats. De Jongeling met de spruiten de knobbeltjes op het voorhoofd neemt de beenen en vlucht weg, zoodra oudje naar hem kijkt e® zijn poot oplicht. De Kroonprins heeft weer het gezel schap van zijn -donkeren Spaanschen vriend gezocht; te zamen hebben zij een schuilplaats gevonden achter het nacht verblijf. Ai, zie den Kroonprins behoed zaam de etende kudde naderen en zich te goed doen aan het op den grond ge strooide voedsel. Oudje gunt hem zijn ontbijt, maar houdt hem in 't viezier. Als Oudje een stap nader doet, keert de Kroonprins waardig om en zoekt reti- reerend dekking achter het nachtver blijf, en zoo vervolgens. De Kroonprins waagt het niet meer, de Jonge hinde te huldigen, die nog geen -4 uur geleden haar gunsten toonde voor den jongen manhij bestaat voor haar niet meer Wanneer in Juni van het volgende Jaar een nieuw hertengeslacht geboren zal worden als reeds zoovele jaren lang zullen het de nakomelingen zijn van den ouden Hertenkoning met den hinkenden voet, wiens mannelijk ver mogen nog eenmaal overwinnaar is ge bleven op de kracht van het jonge ge slacht. De jongelingschap heeft voor den ouden koning gebogen. De Koning level October 1932. EEN MEINEEDIGE VELDWACHTER. Eisch 3 jaar. Den 4den October heeft voor de recht bank te Dordrecht terechtgestaan Pieter K zonder beroep, wonende te Ridder kerk, ter zake, dat hij op 23 April 1932 als buitengewoon veldwachter, dus als beëedigd ambtenaar, een onjuist proces verbaal had opgemaakt, waarin hij had verklaard, dat hij den 20sten April op den Molendijk in de gemeente Ridder kerk gekleed in uniform als agent van politie op een rijwiel Dirk Visser was tegengekomen, eveneens op een rijwiel gezeten, en dat deze hem bij het passee- •ren moedwillig in het gezicht had ge spuwd, waarbij een gedeelte van het speeksel op zijn uniform was terechtge komen, dat Visser hem toen had uitge lachen. Dit proces-verbaal had hij als echt en onvervalscht doen toekomen aan den burgemeester der gemeente Ridder kerk. Ter terechtzitting zijn toen verschil lende getuigen gehoord o.w. dr. G. N. Munk, zenuwarts te Dordrecht, die als deskundige zeide Jen indruk te hebben gekregen, dat verdachte als zenuwpa tiënt gesimuleerd had. Getuige D. Visser te Ridderkerk had o.a. verklaard, dat hij niet aanwezig was geweest op het in het provesverbaal genoemde tijdstip op de plaats daarin genoemd. De ambtenaar van het openbaar mi nisterie bij het kantongerecht te Dordrecht, op verzoek van den officier van justitie gehoord, deelde mee aan den burgemeester van Ridderkerk te hebben bericht, dat hij op grond van verschillende ervaringen en indrukken geen prijs stelde op processen-verbaal van verdachte. Een getuige décharge had meege deeld, eens met verdachte langs de wo ning van Visser te hebben gefietit, bi; welke gelegenheid verdachte hem had gezegd: die vent (daardoor Visser be doelende) heeft voor mij gespuwd. Wegens het niet-verschijnan van een getuige décharge is toen de verdere be handeling uitgesteld tot gisteren. Verdachte hield vol, dat zijn proces verbaal overeenkomstig de waarheid is Van den datum alleen is hij niet zeker; bij zegt ong. Yt jaar geleden een stuk hout op het hoofd te hebben gekregen en sedert dien tijd zwak van geheugen te zijn, waarom hij het mogelijk acht dat de genoemde datum verkeerd is. Dit heeft verd. indertijd ook aan den inspec teur van politie meegedeeld. Deze getui ge, opnieuw voorgeroepen, ontkent dat hem ooit deze mededeeling is gedaan. De officier van justitie vroeg na nieuw getuigenverhoor of het geheugen van verdachte nu zoo 6lecht is, dat hij iets neer kan schrijven, wat niet waar Is; de officier herinnert aan verdachte's opne ming in het gesticht in den Dolder en aan de getuigenis van dr. Munk, dat ver dachte heeft gesimuleerd. De getuigen verklaringen, zei de officier van justitie, wijzen aan, dat het onmogelijk is, dat Visser op het in het proces-verbaal ge noemde uur ter plaatse is geweest; door verdachte is later een andere datvm ge- woemd, maar gebleken is, dat ook die 'niet juist kan zijn. Gebleken is, dat ver dachte iets heeft gerelateerd, dat in strijd is met de waarheid. Wat de geheu genzwakte betreft, de officier merkt op, dat nooit iets aan verdachte gemerkt is en dat hij, toen hij na de instructie van den rechter-commissaris kwam, zich gek heeft gehouden en op verzoek der fami lie in een gesticht is opgenomen en dat hij onderzoek simulatie is gebleken. De officier meent, dat aan deze zaak een voorhistorie vastzit en dat het proces verbaal een gevolg is van de mentaliteit van verdachte, die verschillende malen onbetrouwbaar is gebleken, zoo zelfs dat de ambtenaar van het O. M. zijn processen-verbaal niet meer accepteer de De off. meent, dat aangetoond is, dat het ten laste gelegde feit er een is uit een reeks van onbetrouwbare handelin gen. en hij merkt op, dat indertijd de kantonrechter iemand vrijsprak, omdat hij verdachte niet vertrouwde. Het feit moemde de officier hoogst ernstig, om dat e enpolitiebeambte onder eede feiten noemt, welke niet bedreven zijn, enke uit animositeit. Hij zegt een hooge ^traf te moeten eischen voor de z. i. wettig en overtuigend bewezen feiten n.1. schrif- teliiken meineed, valscheid in geschrifte en het opzettelijk gebruik maken van een valsch proces-verbaal. Eenigszins rekening houdend met de getuigenis van dr Munk, die een lichte mindere ver antwoordelijkheid niet onmogelijk acht te, vorderde spr. een gevangenisstraf van 3 jaar, De verdediger kwam in een uitvoerig pleidooi tot de conclusie, dat geen ver oordeeling zal kunnen volgen. Na re- en dupliek is de uitspraak be paald op 14 November. RELLETJE BIJ EEN OPTOCHT TE DELFT. Voor het Haagsche Gerechtshof. Twee jonge communisten, die hadden deel genomen aan een wcrkloozenoptocht op 12 April te Delft, waarvoor geen vergunning was verleend, waren wegens verzet en ge weldpleging bij de vordering der politie tot ontbinding van den optocht tot drie maan den gevangenisstraf veroordeeld. Zij waren van dit vonnis der Haagsche rechtbank in hooger beroep gekomen bij het gerechtshof aldaar. Blijkens het getuigenverhoor van den com missaris van politie den heer Van der Zee en den agent Snellink had de commissaris den uit ongeveer 500 man bestaanden troep demonstranten toegeroepen: „Halt, in naam der koningin naar huis of geweld zal wor de gebruikt". De demonstranten hadden zich aan dezen herhaaldelijk begeven last niet ge stoord. Toen daarna de politie krachtdadig had ingegrepen, hadden diverse betoogers den commissaris aangevallen, waarbij deze eenige slagen op hoofd en nek had ontvan gen. Verdachten ontkenden, dat zij den com missaris hebben geslagen. De heer Van der Zee kon niet met zeker heid verklaren, van wien hij de klappen had ontvangen, omdat hij door een groepje per sonen terzelfdertijd was bestormd. Een der verdachten zeide, dat hij eerst met den agent in worsteling is getreden nadat deze hem had vastgegrepen. Requisitoir. De procureur-generaal achtte voldoende duidelijk, dat een aantal demonstranten zich aan eweldpleging had schuldig gemaakt en dat beide verdachten terecht zijn veroor deeld. Spr. requireerde bevestiging van het von nis der rechtbank. Uitspraak 9 Nov. W. C. t© Castricum, N. B t© Limmen, A H. M. te Haarlem, G. P. G., J. C. G. en A. M. te Heiloo, C. M. te Rinnegom, J. D. te Egmond aan Zee, J. G. Ie Bakkum, J. R., B. T. S. en C P H. te Bergen, S. B. te Egmondbinnen, J. G. D. te Beverwijk, Av. F., J. P. de K., M. v. Z C. J. G., W. J. L. en G. H. te Alkmaar, H. A. B. te Grave, G. J. W. Ea. v. H. te Warmenhui- zen, W. v. H. te Lunteren, C. J. K. te Oudorp, J. L. te Krommenie, A. -H. te Hugowaard, H. B. te Kwadijk, H. v. 't W- te Slootdorp, S. V. te de Rijp, T. I. te Spijkerboor, overtreding motor- en rij wielwet, de le 25 boete of 25 dagen hechtenis, met 1 jaar ontzegging, de 2e en 50 ieder 2 boete of 2 dagen hechte' nis, de 3e 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 4e en 22e ieder 30 boete of 30 dagen hechtenis, de 6e, 7e, 8e, 9e, 11e, 12e, 16e, 18e, 20e, 26e, 28e, 29e en 30e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 10e, 17e, 19e, 24e en 27e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 13e 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 14e en 23e ieder 12 boete of 12 dagen hechtenis, de 15e en 25e ieder 8 hoete of 8 dagen hechtenis, de 21e 40 boete of 40 dagen hechtenis. C. H. te Bergen, straatschenderij, 7 en 10 boete of 10 en 7 dagen hechtenis. A. W. te Helmond en A. de W. te Alk maar, dronkenschap, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, W. v. d. M. en J. R. D. te Alkmaar, overtreding winkelsluiting, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. S. E. IJ. en A. E. te Alkmaar, overtre ding politieverordening, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. de G., A. de G. en C. P. B. te Castri cum, K. S., G. S. en J. Z. te Egmond aan Zee, L. D. te Egmondbinnen, P. de M. te Uitgeest, loopen verboden grond, de le en 2e ieder 10 boete of 10 dagen hech tenis, de 3e en 7e ieder 12 moete of 12 dagen hechtenis, de 4e en 5e ieder 4 en 5e ieder 4 boete of 4 dagen hechte nis, de 6e 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 8e 3 boete of 1 week tuchtschool. W. W. en J. G. te Egmond aan Zee, H. W. te Alkmaar, J. S., S. M en J. S. te Oudorp, T. D. te Graft, G. L., S. S. en K. A. R. te Amsterdam, overtreding jacht en visscherenwet, de le 25 boete of 15 dagen hechtenis, de 2e 6 dagen hechte nis, de 3e 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e, 5e en 6e ieder 6 en 3 boete of 6 en 3 dagen hechtenis, de 7e 5 en 2 boete of 2 X lweektuchtschool, de 8e ontslag van rechtsvervolging, de 9e en 10e ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. steeds twee raadsleden zijn, die geen goed overzicht van de begrooting hebben. Ze knj- fen wel de begrooting, doch de finesses ont reken. Spr. heeft bemerkt, dat dit in andere gemeenten wel gebeurd, dus zou spr. er prijs op stellen als alle vijf raadsleden de begroo ting nakeken. Spr. had eerst gedacht, dat het door de wet buitengesloten was, doch het is gebleken dat zulks "is toegestaan. De voorzitter zag de noodzakelijkheid niet in, daar alle raadsleden een afschrift der begrooting krijgen. De heer Du Burck merkte op, dat de be grooting der lichtbedrijven niet wordt rond gezonden. De heer Groen had echter bezwaar tegen alle vijf en vroeg of de heer Du Burck het ook zoo wou doen met de rekening, waarop deze bevestigend antwoordde. De heer Groen stelde echter meer prijs op een uittreksel dan op een vergadering en wilde bij de Lichtbedrijven aandringen, dat de begrooting ook aan de niet-leden der commissie werd gezonden. De heer K. Dijkhuizen stelde voor, om evengoed de commissie te laten bestaan, doch de andere raadsleden bericht te doen, wan neer de begrooting werd nagezien, waarbij dan ook deze de vergadering konden bij wonen. Dit voorstel werd aangenomen. Aangaan geldleening voor de Lichtbedrijven. In een vorige raadsvergadering is beslo ten tot het aangaan van een geldleening van 36.000, doch nu blijkt er door meerdere kosten der bestrating 40.000 noodig te zijn. B. en W. stelden voor dit bedrag te lee- nen bij Gemeentecrediet te Amsterdam tegen een rente van 5'A met recht van conver sie. Duur der leening 30 jaar. De heer Kroon vond het eigenaardig, dat er nu 4000 meer noodig is, terwijl het werk toch voor een zekere som is aangeno men. Het is dus niet goed opgenomen door de uitbesteders. Het voorstel werd aangenomen. Rondvraag. Bij de rondvraag vroeg de heer Groen naar de bestrating van het Kerkepad. Spr. drong aan, dat nog eens bij de Provincie werd gevraagd, wat de plannen zijn. Er is wel een bedrag uitgetrokken voor een brug, doch spr. wilde zeer gaarne weten <jf het een vaste brug of een brug zou worden 'die moest worden bediend. De voorzitter was van meening, dat er nog niet veel van de kanalisatie zou komen en zou er wel voor zijn, dat er een commissie uit den raad naar de Provincie ging, daar het met schrijven toch niets geeft. De heer Jb. Kroon wees er op, dat de sla gers de beenderen, welke nu niets waard zijn. in de sloot werpen, wat een groote ver vuiling tengevolge heeft. Spr. vroeg of deze beenderen niet van gemeentewege konden worden verstopt, b.v. op de gem. vuilnisbelt Zal door B. en W. onder de oogen worden gezien. Daarna sluiting. Vrijdagavond half acht vergaderde de raad dezer gemeente ten raadhuize. Voorzitter wegens ongesteldheid van den burgemeester, de heer G. Bekker. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Aanbieding begrooting 1933. B. en W. boden hierna aan de gemeente- begrooting voor 1933. De voorzitter deelde mede, dat alles nog niet geheel voor elkaar was, doch hij hoopte, dat, als de burgemeester volgende week weer hersteld is, dit spoedig in orde zal komen. Spr. verzocht de heeren Muller, Groen en Kroon de begrooting te willen nazien. Wethouder Du Burck vroeg of het niet beter was, dat alle raadsleden buiten de wethouders de begrooting nazagen, daar er Voor slechte spijsver tering en verstopping xijn Posters Maagpll- len bet middel bij uit nemendheid. Zi) pur- geeren niet heftig, doch werken zacht en zonder krampen. Houdt steeds een flacon b!j de hand. Alom ootkrggkaai ój 0.65 p. flacon. 180.000 is aan 64 wegbeheerdara in to taal 154.000 uitgekeerd; aan de overige onderhoudsplichtigen konden, op grond van de bepalingen van de verordening, geen bijdragen worden verleend. Enkele wegbeheerders zijn reeds uit eigen beweging met het hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier in onderhandeling getreden en in begin sel tot overeenstemming gekomen om trent de overdracht van hun eigendom, beheer en onderhoudsplicht. Aangezien Ged. Staten aan vrijwillige overdracht de voorkeur geven, is nog niet uitge maakt aan welke wegbeheerders zal worden medegedeeld, dat hun wegen aan een grooter lichaam moeten worden overgedragen, opdat de provinciale bij drage voor die wegen zoolang zij op het aanvullend wegenplan blijven ge noten kan blijven worden. Blijkens de rekening van het wegen fonds over 1931 heeft de uitvoering van grondwerken 1.997 396 gekost, de ver betering en vernieuwing van kunstwer ken 593 847. Het nadeelig saldo, te dekken uit het wegenfonds, was 1.260.596. De totale uitgaven waren 2.999.192. Het fonds door de provincie gevormd ter bestrijding van gewone uitgaven is, na afschrijving van het bovenvermelde nadeelig saldo der rekening, groot 7.479.800. Voor de toepassing van de bij besluit d rProv. Staten van 21 Juli 1931 vastge- steude Wegenbijdragenverordening, strkkende tot het verleoncn van provin ciale bijdragen voor wegen, voor"- omen- di op het aanvullend wegenplan en tot concentratie van wegenbelaheer, zijn in het najaar van 1931 de voorbereidende maatregelen getroffen. Door Ged. Staten is vastgesteld, dat over 1931 geen uitkeering zou plaats vinden voor wegen of wegvakken, waar voor de onderhoudsplichtige in 1931 per KM. werkelijke lengte niet meer heeft uitgegeven dan een bedrag van: 500 voor stofvrije wegen, voorzien van eene behoorlijk gefundeerde beharding, min der dan 4 M. breed; 600 voor stofvrije wegen, voorzien van een behoorlijk ge fundeerde beharding, breed 4 M. of bree- der; 400 voor wegen, voorzien van een andere beharding, minder dan 4 M. breed; 500 voor wegen, voorzien van een andere beharding, breed 4 M. of breeder. Een complex wegen (al of niet met bruggen), in onderhoud bij één beheer der, is als één geheel beschouwd. Met oepassing van de daartoe strek kende bepalingen van de verordening, bleek de berekenende lengte van de we gen en bruggen in totaal 772 74 K M. te Ledragen. Aangezien voor het jaar 1931 een bedrag van 180.000 ter verdeeluig beschikbaar is gesteld, bedroeg de maxi mum uitkeering per berekenden K.M. voor dat jaar 233. Bij het bepalen van het bedrag der uitkeeringen zijn deze in veelvoud van 50 naar boven afgerond. Van het voor 1931 beschikbaar gestelde bedrag van Het Prov. Electriciteitsbedrijf van Noordholland heeft den polderbesturen medegedeeld, dat het besloten heeft den voor den winter 1932/1933 geldenden be- pekten spertijd (1618.30 uur van half October tot half Februari) in verband met den abnormaal zwaren regenval ge durende de laatste weken en de bijzon dere moeilijkheden, welke door vele pol dergemalen bij de waterloozing door verschillende omstandigheden worden ondervonden, tot wederopzegging en uiterlijk tot en met 6 November 1932 op te heffen ten aanzien van die water schappen, polders e. d., welke tot de provincie in welwillende verhouding staan. In de eerstvolgende dagen zal, behou dens de rechten van derden, worden, toegestaan om van het oogenblik, dat de meterstanden door het P. E. N.-personeel zijn opgenomen, tijdens den spertijd 1e electrische gemalen in werking te hou den, zonder dat hiervoor een extra-vzr- goeding voor de maximale belasting aan het P. E. N. zal verschuldigd zijn. Plaatselijk Crisiscomitt. Het Crisiscomité in deze gemeente kwam Donderdagavond wederom bijeen onder voor zitterschap van den burgemeester. De voorzitter deed mededeeüngen omtrent de door hem en dr. Postma (penningmeester) bij het Nationaal Crisiscomité te Den Haag gevoerde besprekingen en deelde vervolgens mede, dat de heer Buisman, rijwielhande laar te Verlaat zich bereid heeft verklaard gratig een fraaie rijwiel ter beschikking te stellen van het Plaatselijk Comité voor de te houden verloting, indien bij hem ook een rijwiel zou worden aangekocht. De voorzitter en penningmeester besloten ook een rijwiel voor hunne rekening ter beschikking te stel len, zoodat dan gratis twee rijwielen voor de verloting beschikbaar zijn. Uit het door de heeren Postma, Jb. Jong en Van Baar hier na uitgebracht verslag bleek, dat -een zeer groot aantal neringdoenden in deze gemeente eveneens gratis prijzen heeft toegezegd en eenigen toezegden prijzen te willen beschik baar stellen tegen sterk verminderden prijs Staande de vergadering zegden meerdere leden nog prijzen toe. In totaal zal vermoede lijk op 100 prijzen gerekend kunnen worden, waaronder er zeer mooie zijn. Alle prijzen vertegenwoordigen een behoorlijke waarde. Bij de daarop volgende besprekingen werd besloten twee verlotingen te organiseeren en voor elk dier verlotingen ongeveer 50 prijzen beschikbaar te stellen. Uitgegeven zullen worden voor beide verloting 4000 loten k 10 cent, in twee versch. kleuren te drukken De heeren Jb. Jong en Van Baar namen oó zich voor de uitgifte van loten te Zijdewind 't Veld en omgeving zorg te dragen, terwijl voor Oude Niedorp en omgeving te dien aan- zien de medewerking zal worden ingeroepen van het hoofd der O. L. school voor het ver- koopen der loten door leerlingen dier school De voorzitter bracht woorden van hartelijk ken dank aan allen, die prijzen gratis of tegen zeer sterk verminderden prijs beschikbaar stelden en dankte voor de ondervonden mede. werking van de leden van het comité. Besloten werd aan B. en W. toestemming te verzoeken voor de te houden verlotingen zulks op grond van de Loterijwet. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. Vrijdag 28 Oct. werd in het lokaal van de O. L. S. een ouderavond gehou- den. De heer de Ruiter opende als hoofd der O. L. S. de bijeenkomst. Door het bestuur is geprobeerd om verlaging van schoolgeld te krijgen. Dit is echter door den gemeenteraad ven- worpen. Ook is weer geprobeerd om een cursus voor rijpere jeugd in 't leven te roepen. Dit is door den gemeenteraad toege staan. De heeren de Ruiter en v. d. Tak zullen den cursus leiden. 55 leerlingen zullen aan den cursus deelnemen, 5.— zal de gemeente bijdragen. De heer de Ruiter sprak zijn leedwe zen uit over dit besluit van den gemeen teraad, liever had hij gewild dat een vast bedrag beschikbaar was gesteld. Voor het onderwijzend personeel is dit min of meer een beleediging. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat mevr. BurgerVeldhuis met alge- meene stemmen werd herbenoemd. Hierna hield de heer de Ruiter een inleiding over „Leesonderwijs". Met de grootste aandacht werd dit werkelijk interessante onderwerp door dè aanwezigen aangehoord. Inmiddels werd de thee geserveerd. De heer de Vries bracht nog naar vo ren het organiseeren van avondjes voor de jeugd. Dit zal echter door den te houden cursus niet kunnen doorgaan. Mej. RuysSlik vroeg of het niet mo gelijk is om de Paaschvacantie te ver zetten naar de Pinkster. Door het hoofd der school werd uitgelegd dat dit heel moeilijk is, het verzetten is gevaarlijk voor het leerplan; dit zal later nog eens besproken worden. De heer v. Gracht vroeg of het niet mogelijk zou zijn om kinderen die de school verlaten, bij gebrek aan werk hier of daar te plaatsen. Hiervoor wilde spreker een commissie benoemen of iets dergelijks. De heer W. Ruys vroeg of het niet mo gelijk is om leesboeken aan te schaffen. Hierna sluiting. Naar we vernemen is in een kringbe- stwirsvergadering van den Neutr Bond van boeren, land- en tuinbouwers kring Langen- dijk. het volgende dagelijksch bestuur samen gesteld: voorzitter Jb. de Vries te St. Pan- cras; jienningmeester J. Paarlberg te Dirks- horn; secretaris Abr. de Geus te Noord- acharwoude. Het doel is om een vasten band te vormen voor deze streek en om bij eventueele voorko mende onrechtvaardige executies in overleg te treden met de betrokkene. Het loopt de tuinders dit jaar we! over alle kanten tegen, vele dachten van de an dijvie nog iets te verdienen, doch de prijzen zijn laag en vele stukken zijn verzand, zoo dat ze voor consumptie ongeschikt zijn. De eene slag volgde op de ander. HOOGLEERAAR IN HET RECHT VAN DEN INDUSTRIEELEN EIGENDOM. Het curatorium voor den bijzonderen leer stoel voor bet recht van den industrieelen eigendom aan de universiteit te Utrecht, heeft tot bijzonder hoogleeraar voor het be zetten van dien leerstoel benoemd dr. J. van Loon. De benoeming is een gevolg van het feit, dat de Stichting Fonds ter bevordering van de studie van het recht van den industrieelen eigendom bij Kon. Besluit van 6 September j.1. overeenkomstig art. 170 der H. O.-wei is aangewezen als bevoegd om bij de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Rijksuniversi teit te Utrecht een bijzonderen leerstoel te vestigen. Mr. Johannes van Loon is 5 September 1888 te Veere geboren. Van 1907 tot 1916 was de nieuwe hoog leeraar werkzaam bij het L.O. te Dreischor, Overschie en Rotterdam. Hij studerde daar- 233. tWas maar goed, dat de maan dien nachtzoo helder scheen, .anders zouden de kaboutertjes niet zoo gauw bij de boerderij zijn geweest. De hond die hun al aan had zien komen, wees hun een groote plank aan, die ze tegen het venster konden zetten en zouden ze daar veel makkelijker door binnen kunnen komen Eerst ging Tuimeltje, waarna de anderen achter hem aan klauterden. 234. Hier zijn we, riep Tuimeltje ineens uit en Krui meltje, die van vermoeienis al half in slaap was ge dommeld, sprong ineens op en wekte het vogeltje naast hem. De andere kabouters kwamen door het raam gekeken, de eene lachend, de andere weer met een benauwd gezicht. De laatsten hadden zeker zelf al eens ergens gevangen gezeten en wisten dus beter dat het allesbehalve prettig is,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6