Alkmaarsctie Courant. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Vreeselijk verkeersongeval. dondert fier en dertigste Jaargang. MAANDAG 31 OCTOBER. Jltovincixud lieuws Vier menschen verdronken r nabij llpendam. Hoe het ongeluk geschiedde. een rij wachtende wagens, bezet met menschen, dezelfden als zij, nu wel al hun laatsten strijd gestreden zullen hebben, daar in die omgeslagen wagen, die nauwe onhandige plaats waar ze vol moed ingestapt waren om voor hun plezier te gaan rijden en die hun dood kist zou worden Feijenoord verliest een kostbaar punt. Stormvogels stevig aan den kop. Vitesse leidt in het Oosten en P. S.V. in het Zuiden. Velocitas klopt Be Quick. Tal van velden afgekeurd. Huldiging Olympische ploeg. AFDEELING II. 4 DE TWEEDE KLASSERS. No. 257 1932 Dp den weg tusschen Purmerend en -llpendam heeft gisternamiddag een ern stig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij vier personen om het leven zijn geko men. De heer J. Smit uit Hillegersberg was met zijn auto op weg naar zijn woonplaats; in zijn wagen zat, behalve zijn echtgenoote en zijn veertienjarige zoon, de heer P. Hellingman uit Rotter dam. In de beruchte bocht nabij de Vurige Staart onder de gemeente llpendam is de auto geslipt. De wagen reed tusschen de langs den weg staande boomen door het Noordhollandsch Kanaal in en sloeg daarbij over den kop. Eerst on geveer twee uur later, om plm. kwart vóór 7, kon het voertuig worden opge haald; de vier inzittenden hadden zich niet uit den wagen kunnen bevrijden en zijn verdronken. Toen het ongeval geschiedde, begon Aet reeds donker te worden. Het was regenachtig weer en de weg met asphaltfcedekking was glad. De plaa.s, waar de auto het water inreed, is bij de automobolisten die de nweg kennen .be rucht: in betrekkelijk korten tijd is dit reeds het vijftiende ongeval, dat hier ge beurt. Weliswaar is tot dusver nog nim mer een auto te water gereden, doch herhaaldelijk komen de auto's tegen de boomen terecht, waarbij somtijds de slachtoffers ernstig gewond werden. Voor hen, die den weg niet kennen, is de weg hier des te gevaarlijker. De bocht, van Purmerend komende kort vóór de Vurige Staart, is betrekkelijk flauw Elke aanwijzing ontbreekt echter: zelfs zijn op de boomen geen witte banden geschilderd, zooals in vele bochten h9t geval is. Op den weg was het Zondagmiddag niet druk. Dicht bij de plek, waar de auto in het Noordhollandsch Kanaal te recht kwam, staat de boerderij van den landbouwer J. de Ruyter. Deze zat in huis en hoorde plotseling een geweldi gen slag. Hij snelde naar buiten, doch zag aanvankelijk niets. Hij liep over den weg en zag toen den auto, die met zoo veel lawaai in het water was terecht ge komen, langzaam wegzinken. Doordat zich onder den kap nog lucht bevond, duurde het eenigen tijd voordat het voer tuig geheel onder water was verdwenen. De auto was over den kop geslagen en lag eenige meters van den kant in het hier ongeveer 3 meter diepe kanaal. De plaats, waar de auto lag, was duidelijk te zien, want de lichten brandden nog, ideze waren naar den wal gekeerd, zoo dat het voertuig eenmaal geheel over den kop geslagen is. De heer J. de Ruyter hoorcle uit den wagen een vreeselijk gegil en ge schreeuw van de in doodsgevaar verkee- rende inzittenden. Alleen kon hij echter niets doen en daarom ging hij onmid dellijk hulp halen. Eenige automobilis ten, die langs den weg kwamen, reden .onmiddellijk naar llpendam en Pur merend om politie en autoriteiten te waarschuwen en zelf liep de heer de Ruyter naar eenige buren om te trach ten met hen iets voor de drenkelingen te doen. Met touwen trachtten zij den auto, die intusschen onder water was verdwenen, op te trekken, hetgeen ech ter niet gelukte. Onder water was het stil geworden, de weinige omstanders, die het eerst ter plaatse waren, begrepen, dat hier dooden te betreuren waren. Hoeveel slachtoffers er zouden zijn, zou echter eerst later blijken. Na kcrten tijd kwam zoowel uit Pur merend als uit llpendam hulp opda gen. UL Purmerend kwam een kraan wagen, waarmede onmiddelijk pogingen lin het werk werden gesteld den auto te lichten. Het duurde echter geruimen tijd voordat men daarin slaagde. Toen de gezonken auto halverwege was opge- jtrokken, bleek, dat een der inzittenden half uit het portier hing. Men trachtte hem er verder uit te trekken, doch dit 'lukte niet. Evenmin konden toen de an dere slachtoffers worden bevrijd. Eerst moest de wagen ge heel worden opge haald. Op de plaats van het ongeval waren behalve honderden nieuwsgierigen an- gekomen de burgemeester van llpen dam, de. heer A. Pereboom, de politie van llpendam, dhr. J. J. C. Donker uit die gemeente, de politie van Purmerend en. verder de artsen F. A. W. Meijer- dr. A. van der Werf en dr. Reitsma uit Purmerend. Ook een ziekenauto werd gerequireerd. Het reddingswerk werd ernstig be moeilijkt door het groot aantal nieuws gierigen, die allen trachtten te helpen en daardoor het lichten van den gezon ken auto eerder bemoeilijkten dan het werk bevorderden. De Dolitie had het terrein niet afgezet, z^odat iedereen op drong. Toen de wagen was gelicht werd eerst een ongeveer veertienjarige jóngen uit het voertuig gehaald. Daarna konden twee mannen worden bevrijd en tenslot- tö een vrouw De vier inzittenden.bleken allen overleden te zijn. De lijken werden in den gereedstaanden ziekenauto-gelegd en naar het Gemeentelijk Ziekenhuis te Purmerend overgebracht, HERFST. Een ooggetuige van het ongeluk te Purmerend schrijft ons het volgende stemmingsstukje: Een natte, glimmend zwarte weg Boomen aan den kant, vallende blade ren, die fantoomachtig neerdwarrelen in het licht van de schaarsche lantaarns.. Een F 'naai, breed, zwart, luguber, kil borrelend van neerslaande regen het sombere beeld van onze Hollandsche wegen in deze droefgeestige herfst. Voortrijdende auto's, die zich met moeite zicht vei schaffen, terwijl de kop lampen felle schijnsels opwerpen tegen den regen in, op den natten zwarten weg. die al het licht absorbeert, niets te rug geeft. Bochten heeft de weg, scherpe ook, en ineens nadert daar het Noodlot en vol trekt het vonnis aan een wagen uit Zuidholland, misschien onbekend in de ze streken. Een slippen, een gil, een langs de boomen schuiven en dei. auto met zijn kostbaren last van vier men- schenlevens is verdwenen verzonken in het kille koude diepdonkere kanaal, waarvan het water woest uiteenspat maar zich direct weer sluit, over den droeven prooi, voortvloeit, met kabbe lende golfjes en borrelende regenbellen. Het maakt onzichtbaar wat het zoo juist ontvangen heeft en alleen terug zal geven wanneer de zooeven nog vroolijke menschen als Dooden, als bleeke, natte gestalten op den weg en in den zieken auto uitgestrekt zullen liggen Hulp is er, een conducteur, die gekleed te water gaat, heel veel menschen, die trachten te redden, die buiten zich zelf zijn, die angstig zijn en ook die door gaan, om maar niets van het trieste ge beuren te 7' n die niet misschien hun leven lang beeld voor zich willen hebben Doktoren, politie, een kraanwagen, die dwars over den weg gezet wordt, een hulpvaardig man, die aanbiedt de ko mende wagens tegen te houden en hun te zeggen dat het verkeer gestrem 1 is en ookwaarom dat verkeer ge stremd is. En dan heel vlug staat daar En terwijl met man en macht gewerkt wordt om de slachtoffers uit het kille water te krijgen spreidt de natuur een droeve lijkwa; vallende blaren, stroo- mende regen droef-fluitende wind, kaat send licht op den. zwart-glimmenden weg.... Als een lange ri] staan de wachtende auto's, als waarschuwende lantaarns starren de vele roode achterlichtjes, aan beide kanten van den onheilsplek rijen ze aaneen, concentreeren naar dat eene puntdat van den Dood De auto wordt gelicht, staat schuin op den kant, hangt in de takels. Doktoren en politie openen de portieren, en het graf geeft terug, nat, stil en bleek, een man, een vrouw, een jongen van een jaar of veertien en nog een man. Ze lig gen aan den kant, men tracht to doen, wat al lang vervlogen hoop is, men laat niets na om die stille lichamen weer leven in te blazen, maar het helpt niet. Het laatste wat men doen kan is ze in den ziekenauto te leggen en ze te ver voeren om dande familie op de hoogte te stellen, om ze terug te geven aan die familie, die ze vanmorgen zag uitrijden, monter en vroolijk Een uur later is er alleen weer de weg, zijn er alleen weer de natte boomen, de vallende bladeren en de vele lichtschijn sels van gaande en komende auto's. En ook is er weer het water, dat don ker zwart verglijdt, met kabbelende golf jes en bobbelende regendroppels. Het is net of er niets gebeurd is De Dood heeft slachtoffers gemaakt, de wereld gaat door, de menschen gaan door, ze praten weer over wat anders, en over enkele weken is het nog alleen maar herinnering Dood en Leven, wat staan ze toch dicht bij elkaar! DE EERSTE KLASSERS. De vrees, die wij Zaterdag reeds uitspraken, is bewaarheid geworden: de terreinen zijn oververzadigd en de diverse milimeters regen, welke Zaterdag en Zondagmorgen vielen, waren ruimschoots voldoende, om tal van voetbalvelden in kleine meertjes te veranderen. Niet minder dan negen wedstrijden in de eerste klasse moesten worden afgelascht, ter wijl de andere ontmoetingen plaats vonden op meerendeels modderige en waterige ter reinen, zoodat verrassingen niet uit konden blijven. Ze zijn ook niet uitgebleven en dat had tot onmiddellijk gevolg, dat in afdeeling I en III de spanning uiterst groot is geworden. Daar entegen hebben de leidende ploegen in de andere afdeelingen zich steviger aan den kop geplaatst, niet alleen door eigen overwinnin gen, doch vooral door misstappen van de z.g. concurrenten. Afdeeling I. Hier is, zooals terloops opgemerkt, de spanning toegenomen. Feyenoord en D. H. C. stonden samen op de bovenste plaatsen met elk een verliespunt Het D. H. C.-terrein werd afgekeurd, zoo dat D. H. C. een verliespunt Whield. Anders echter werd het met Feyenoord, dat bij A. D. O. op bezoek kwam. A. D. O. bleek in goeden vorm en bofte met het zware, gladde veld. De Rotterdam mers toch bleken in het begin een goed tech nisch spel te spelen in een zeer snel tempo. Toen echter het veld steeds slechter werd, was het met het zuivere spel van Feyenoord gedaan en kon A- D. O. door open spel het evenwicht geheel herstellen, om tenslotte de sterkere te worden. Het'begin was, zooals gezegd, voor de Rotterdammers, die dan ook een 2O-voor sprong veroverden. De wedstrijd was toen ongeveer 10 minuten oud en alles wees op een flinke overwinning voor Feyenoord. Doch ruim 10 minuten later was de stand reeds gelijk. Na de rust werd oe strijd gelijkop- gaand, doch doelpunten bleven uit, zoodat Feyenoord een kostbaar puntje verloor. Blauw" Wit ontving R C. H. en vocht om een eerste overwinning, dieuitbleef R. C. H. toonde zich sterker en veroverde regelmatig een 3—O-voorsprong. Tien minu ten voor tijd kwam het eerste tegenpunt en een paar minuten later het tweede. De tijd was echter te kort, om gelijk te maken. Een zeer slechte wedstrijd, vooral van de zijde van Blauw Wit. Opnieuw bleek de Hilversumsche gron lastig voor Z. F. C„ dat tegen. t Gooi nie verder kon komen dan een gelijk spek t uooi was zoo gelukkig om heh eerst te doelpun ten waarna Z. F. C. gelijk maakte. V oor de tweede keer nam te Gooi de leiding en pas na de rust maakte Z. F C. opnieuw ge 1£. Ondariks een doe'belegering van Z. F. O ge lukte het de Zaansche club niet, het winnende puntje te maken, omdat de Goo.sche doelver- dediger absoluut onpasseerbaar was. De twee overige ontmoetingen werden ui - gesteld, zoodat de stand thans is: AFDEELING I. Feyenoord 6 4 2 0 1810 10 D H C '5 4 1 0 21-12 9 Z F C 6' 2 2 2 1512 6 A D O. 6 2 2 2 11—10 6 H. V S- 4 2 11 7—6 5 R. C. H. 6 2 1 3 16—18 5 't Gooi 5 1 2 2 5—10 4 HBS. «5 1 1 3 7—12 3 V. S. V: 5 1 1 3 5—11 3 BI Wit' 4 0 1 3 8-12 1 Ook hier twee afgekeurde velden, zoodat K. F. C.V. U. C., en XerxesHilversum niet doorgingen. De Stormvogels blijken kampioen te willen worden. Gisteren ontvingen ze D. F. C., dat heusch niet zwak is, doch met een groote 5-1 nederlaag naar Dordt teruggestuurd werd. Dadelijk nanf'Stormvogels de leiding en vergrootte die regelmatig, zoodat de rust in ging met 40, een stand, waarmee D. F. C. nog tevreden mocht zijn. Na de thee wist D. F. C. tegen te scoren, doch hoewel ze nu beter speelde en trachtte op te halen, nam Stormvogels het spel opnieuw in handen en 't werd spoedig 51. Verdere doelpunten bleven uit, al deed D. F. C. ook haar best, om den achterstand te verkleinen: Voor de IJmuidenaren was het ook verder een beste dag Ajax, dat op de tweede plaats stond, verloor heelemaal onverwachts van Haarlem, die tot de zwakste clubs behoort. De Haarlemmers bleken vol strijdlust en veroverden in de eerste helft een 3—0 voor sprong, die zeer verdiend was. Daarbij kwam, dat de Haarlem-verdediging deze keer zeer goed speelde en alle aanvallen van Ajax af sloeg. Een strafschop leverde in de tweede helft een tegenpunt op, doch Haarlem versaagde niet en vergrootte den voorsprong tot 51. Tenslotte maakte van Reenen er 52 van. Zoodat Ajax opnieuw 2 punten verloor. Doch nog beter werd het voor de Stormvo gels. Ook Sparta, dat haar bedreigde, verloor een punt. Sparta ging naar West-Frisia, dat thuis vrij sterk is en met de rust een 20 voorsprong had. Na de thee kwam Sparta verwoed opzetten en maakte vrij spoedig ge lijk. Toen bleek dat zij haar kruit verschoten te hebben en in den stand kwam geen veran dering meer. De stand is hier: Stormvogels 6 6 0 0 296 12 Sparta 6 3 2 1 1815 8 Ajax 6 2 3 1 21-15 7 Hilversum 5 2 1 2 1420 5 West-Frisia 6 2 1 3 1622 5 K F. C. 5 2 0 3 11—14 4 Xerxes 5 12 2 1519 4 D. F. C. 6 12 3 18-19 4 Haarlem 6 2 0 4 19 23 4 V. U. C. 5 113 11—19 3 Afdeeling III. In het Oosten is het felle duel weer begon nen! Daar scheen P. E. C. met volle zeilen op het kampioen af te stevenen, doch gisteren is (voor de zooveelste keer) er een kentering gekomen. P. E. C. ontving A. G. O. V. V., dat haar laatste kansje op den titel kwam verdedigen. En... ze verdedigde die kans uitstekend, zoo dat de rust met een zeer verdiende 4—0 voorsprong voor haar in ging. In deze helft had P. E. C. zich steeds moeten verdedigen en deed gevaarlijke uitvallen, die echter niets opleverden. Spoedig in de tweede helft scoorde P.E.C. tegen en ging het spel gelijk op. Totdat A. G. O. V. V. opnieuw aanviel en scoorde. De eindstand werd 6—1 voor A. G O. V. V. 't Gevolg was, dat A. G. A. V. V. haar kans nog in eigen handen heeft en dat P. E C. de leiding verloor. De eerste plaats wordt nu ingenomen door Vitesse, dat na de mage re jaren thans een periode van bloei blijk baar kent! Het ging vrijwel kansloos naar de Ensch. Boys en won daar met 31Vi tesse was dadelijk in de meerderheid en had met de rust reeds een 20 voorsprong. In de tweede helft waren de Boys sterker en konden ook doelpunten. De gelijkmaker werd verwacht, doch Vitesse liet zich niet verras sen en doelpuntte opnieuw. Wel trachtten de Boys daarna nog op te halen, doch het lukte niet. Ook Go ahead gaat weer een woordje mee spreken. Het ontving Wageningen en klopte oat met 4—0, waarvan de 3 eerste doelpun ten reeds voor de rust gescoord werden, 't Was geen fraaie ontmoeting. Er werd van beide kanten slechts zeer middelmatig ge speeld. Heracks deed best werk, door thuis En schedé te kloppen. Dat beteekende de verove ring van de eerste puntjes! 't Begin leek niet op een overwinning, want Enschede scoorde dadelijk na aftrap. Onmid dellijk daarop was de stand reeds gelijk en werd Heracles sterker. De rust ging in met 31, In de tweede helft trachtte Enschedé op te halen, doch na al haar aanvallen had er slechts één succes, zoodat het einde kwam met 32 voor Heracles Dat beteekent, dat Robur moet oppassen. Robur kon het thuis niet bolwerken tegen Tubantia, dat toch niet zoo heel sterk is. De eerste helft ging het gelijk op en geen der partijen kon doelpunten. In de tweede helft werd Tubantia sterker en maakte twee doel punten, wat voldoende was voor de zege. Als men den stand thans beschouwt, ziet men, dat er minstens 5 clubs zijn die kans hebben op den titel en het zou best kunnen gebeuren, dat het er zes worden. Aan snan- ning geen gebrek! De stand is Vitesse P E. C. A. G. O. V. V. Go-ahead Tubantia Ensch. Boys Enschede Wageningen Rob. et Vel. Heracles Afdeeling IV. In het Zuiden was het voor P S. V een beste dag. Het ging zelf een mroeilijken strijd tegemoet in Breda tegen N. A. C. en won zeer verdient met 61. 't Werd een goede wedstrijd met uitstekend spel van beide kan ten. P.S.V. was steeds iets sterker en had m t de rust een 30 voorsprong. Na de thee scoorde N.A.C. eerst tegen, doch daarna was het weer P.S.V., dat de boventoon voerde en den stand tenslotte op 61 bracht. P.S.V. bofte ook verder nog, doordat Longa zeer onverwacht verloor. Longa ont ving M.V.V., dat danig uit haar slof schoot en steeds opnieuw de leiding behield, ook al doelpuntte Longa. De doelpunten kwamen aldus 0—1, 0—2, 1—2, 1—3, 1-4, 2—4, 34,44... 45! Uit deze cijfers blijkt reeds de groote spanning, die er heerschte; eerst een M. V. V., dat gemakkelijk scheen te winnen, dan een ophalend Longa, de ge lijkmaker enhet winnende puntje voor M. V. V.! P.S.V. is dus mede daardoor, flink uitge- loopen. Willem II en B.V.V. maakten elk drie doel punten en verdeelden aldus zeer zusterlijk de puntjes De wedstrijd werd zeer forsch ge speeld, zoodat zelfs twee spelers van het veld werden gezonden. Eindhoven klopte thuis B'eyerheide met 5 2, wat zeer overtuigend is. Met de rust leek het daar niet op, want toen had Bleijerheide een 2—0 voorsprong. Binnen een paar minu ten stond het echter al 32 en eindelijk werd het 5—2. De stand is AFDEELING IV. 6 1 1 14-8 9 6 4 1 1 14—13 9 6 3 1 2 18-13 7 6 3 1 2 11—7 7 6 3 1 2 15—12 7 6 2 2 2 12—14 6 6 2 1 3 11—11 5 6 1 2 3 10—14 4 6 2 0 4 11—18 4 6 1 0 5 8—14 2 P S.V. 6 6 0 0 22-5 12 Longa 6 4 0 2 19-11 8 M. V. V. 6 4 0 2 17—17 S Eindhoven 5 2 2 1 13—8 Bleyerheide 6 3 0 3 16—16 6 N. A. C. 6 2 1 3 15—17 5 N. O. A. D. 5 1 2 2 7—10 4 Willem II 6 1 2 3 16—18 4 Middelburg 5 1 0 4 9—21 2 B V. V. 5 0 1 4 11—22 1 Afdeeling V. In het Noorden slechts één wedstrijd: Velocitas—Be-Quick. Dat herinnerde aan vroegere jaren en dus was er veel publiek, dat genoten heeft van een goeden wedstrijd. Aan spanning was geen gebrek, want de rust ging in met gelijken stand (11), nadat Be Quick vrij lang geleid had. Door een strafschop kreeg Velo de leiding (2—1) en vergroote die tot 31, waarna BeQuick weer doelpuntte. Bonsema maakte aan allen twij fel een einde en scoorde het vierde doelpunt, zoodat Velo met 43 won. De stand is AFDEELING V. 12 Velocitas 6 6 0 0 29—7 Be Quick 6 3 2 1 26—14 8 Veendam 5 3 1 1 167 7 Frisia 5 2 1 2 8—11 5 Friesland 5 2 1 2 7—24 5 G. V. A. V. 5 1 2 2 17—17 4 Alcides 5 2 0 3 10-11 4 Leeuwarden 5 2 0 3 10-12 4 Achilles 5 1 0 4 10—21 2 Sneek 5 0 1 4 8—17 1 De uitslagen luiden: Afdeeling I. 't GooiZ. F. C. Hermes D. V. S.H. B. S. Blauw Wit—R. C. H. A. D. O.Feijenoord D. H. C.-V. S. V. Afdeeling II StormvogelsD. F. C. West-FrisiaSparta HaarlemAjax K F. C—V. U. C. XerxesHilversum Afdeeling III Ensch. Boys—Vitesse Rob. et Vel.—Tubantia P. E. C.-A. G. O. V. V. Go-aheadW ageningen Heracles—Enschede Afdeeling IV. MiddelburgN. O. A. D. Eindh venBleije: heide Willem II—B, V. V. LngaM. V. V. N. A. C P. S. V. Afdeeling V. VelocitasBe-Quick Leeuwarden—F riesland 2—2 afg. 2—3 2-2 afg. 5-1 2—2 5—2 afg. afg. 1-3 0—2 1-6 4-0 3-2 afg. 52 3—3 4—5 1—6 4—2 alg. AlcidesVeendam AchillesG. V. A. V. SneekFrisia afg, afg. afg. Van de tien wedstrijden in onze afdeeling werden er precies vijf gespeeld, waarvan slechts één in de A-klasse. Dat was D E. C. Kinheim, welke ontmoeting eindigde in een 53 overwinning voor Kinheim, dat blijk baar groote en grootsche plannen heeft. In de B-klasse won D. W. S met 5—0 van Hercules en herstelde zich dus eenigszins. H. F. C. echter liet zich niet verrassen en klopte thuis A. F. C. met 42 Ook Velox blijft in the running en klopte B. F. C. met 6—2. Tenslotte deed Spartaan fraai werk, door Baarn te kloppen met 32, nog wel op vreemd terrein! De uitslagen luiden: D. E. C—Kinheim 3—5 D. W. S.—Hercules 5—0 H. F. C.—A. F. C. 4—2 BaarnSpartaan 23 Velox—B. F. C. 62 ANDERE UITSLAGEN. 3 e Klasse. M eervogelsHollandia 28 ZeemeeuwenSchoten 42 U. V. V.—Holland 5—4 A. W Zeist 3—2 Amsvore—D. O. S. 1—4 Z. N. C.-H. V. C. 1—5 4 e Klasse. ZilvermeeuwenUitgeest 2 Res. 2e klasse. H R. C. II—V. S. V. II 1—0 Ajax IIIT. O. G. II 6-2 „U KUNT WET NMP HUIS GAAN, WIT STAKEN!" En de scheids'-'""''''''' fi*"* heeft, De wedstrijd Hengelo- K. H C. vond on geveer een half uur voor afloop een ontijdig einde, vertelt de Tel. Toen de scheidsrechter, de heer Van Alsum uit Arnhem de thuisclub een strafschop toekende, voegde de aanvoer der de Kampenaren den arbiter ongeveer het volgende toe: ..Als die sfrafschop genomen wordt, kunt u wel naar huis gaan: wij staken!" De scheidsrechter liet den strafschop ne men waardoor de stand op 31 werd gebracht en verdween daarna naar de kleedkamer, zonder den spe'ers gelegenheid te geven zich weer op te steden De ontmoeting had overigens een weinig prettig verloop. Voor de rust kwam t reeds enkele malen oneenigheid in d e K H G -ge leden voor, terwiid de scheidsrechter zich ge noodzaakt zag een der Krmoenaren het ver der medespelen te ontzeggen. HULDIGING DEELNEMERS OLYMPISCHE PLOEG. Door het Nederlandsche Olym pisch Comité te Amsterdam. Zaterdagavond vond in het Amstel-hotel te Amsterdam een huldigingsdiner plaats voor hen, die deel hebben uitgemaakt van de Nederlandsche ploeg op de Olympische Spe len te Los Angeles. De uitnoodiging van het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité gold in de eerste plaats voor de deel nemers met de officials, terwijl voorts de diverse sportbonden aangesloten bij het N. O.C. aanwezig waren. Z.K.H. Prins Hendrik en ook de burge meester van Amsterdam dr. W. de Vlugt be vonden zich onder de gasten. De voorzitter van het Nederlandsch Olym pisch Comité, mr. Baron A. Schimmelpen- ninck van der Ooye, opende den feestmaaltijd met een dronk op H.M. de Koningin en het Koninklijk Huis. In zijn rede heette spr. in de eerste plaats welkom Z.K.H. Prins Hen drik. Hij zeide uit ervaring te weten, dat de prins steeds bijzondere belangstelling be toont voor de sport. In dit verband herinner de spr. aan den tijd vóór de Spelen te Am sterdam en ook tijdens de wedstrijden zelf heeft de prins immer van zijn belangstelling en medeleven doen blijken. Ook den burge- meeter van Amsterdam heette baron Schim- melpenninck van der Ooye hartelijk welkom. Spr. meoreerde de medewerking van den bur gemeester in 1928 en voor *"em aldus de voorzitter van het N.O.C. zijn de dagen van 1928 de schoonste herinnering. Ook de vertegenwoordigers der diverse sportbonden heette spr. welkom. Deze samenkomst be schouwde hij als een symbool van eenheid der sportbonden. Hierna wendde de N.O.C.-praeses zich tot de dames en heeren deelnemers aan de Spe len te Los Angeles. Eigenlijk aldus spr. zijt gij de voornaamte gasten en wij hebben U uitgenoodigd om U hier te huldigen. Het zal echter geen persoonlijke huldiging wor den. Gij zijt teruggekomen met behaalde suc cessen, hij hebt prijzen uit Los Angeles mee naar Nederland genomen. Doch, ging spr. voort dit is niet het belangrijkste. De belangrijkste waardemeter voor mij is of gij daar ginds in den vreemde al Uw krachten hebt gegeven voor de eer van Uw land en voor de sport. Of dit zoo is, kan niemand be- oordeelen, dat weet gij zelf alleen. En voor zoover gij daaraan hebt voldaan, zijn wij U dankbaar. Spr. noemde van Egmond de „Olympische zwaluw", die nog geen zomer maakt, luitenant Pahud de Mortanges schet ste hij als een verzamelaar van Olympische prijzen en Willy den Ouden noemde hij het „Olympische kind van Staat". Spr. eindigde met te herinneren aan het ideaal van de Coubertin, hetwelk in de Olympische Spelen verwerkelijk wordt. Spr. bracht tenslotte een dronk uit op-de ploeg. De burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt, bracht in herinnering, dat het pro tocol der Spelen voorschrijft, dat de stad waar de Spelen zijn gehouden vier jaar de Olympische vlag bewaart. Spr. had den heer van Rossem verzocht hem bij het overhandi- Ïen van de vlag aan den burgemeester van os Angeles te willen vertegenwoordigen en spr. sprak als zijn overtuiging uit, dat deze dat op een waardige wijze had gedaan. De heer de Vlugt dankte den algemeenen leider van de ploeg en hij hoopte, dat men onder leiding van het N.O.C. alles in het werk zou stellen om ook de voorbereidingen voor dr Spelen in 1936 te doen slagen. Namens de deelnemers sprak hierna kapi tein G. van Rossem, die allen hartelijk dank zegde, die het mogelijk hebben gemaakt de

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9