Tandarts BERMAN m KOSTHUIS gem. 3\ucqetüjke Stand. Jnyezonden Stukken JtacktbecicfUm AdoectettÜm PENSION 2 Persoon's Auto, Ik beschouw echter de storing als een com binatie van omstandigheden nl. slecht weer bij de illuminatie, transformator en auto maat. ioo mogelijk des Vrijdags, evenwel uiterlijk Zaterdags morgens hall negen, Vraag en Aanbod tot uiter lijk Vrijdagsavonds 7 nor. E. VIS A. VIS-GROOT FRANS CORNELIS Maaike Bloothoofd, tot a.s. MAANDAG verhinderd spreekuur te houden. Wegens huwelijk is Don derdag 3 Nov. Kamper's luxe Broodbakkerij na elf uur GESLOTEN. zoekt Betrekking, Vprlnrpn Dinsdae 1 Nov- vertuien j„debus(v.'tHof andere transformatoren, waarvan de auto maten wel behoorlijk werkten, is dan ook geenerlei schade ontstaan hoewel zij tenge volge van de parallelschakeling de belasting van de ruimte Ridderstraat moesten overne men, waarop zij natuurlijk niet berekend fijn. Naar aanleiding van bovenstaand rapport ontvingen wij dezer dagen een beschouwing van den heer Ir. K. C. Rietema te Zeist, die vele jaren als ingenieur aan de gemeente- lichtbedrijven in het bijzonder werkzaam is geweest aan het electriciteitsbedrijf hier ter stede, en dit jaar den gemeentedienst heeft yerlaten. Ir. Rietema schrijft over bovenstaand rap port thans het volgende le. Onmiddellijk hebben wij ons naar het P. E. N.-gebouw begeven en voor de inscha keling van den hoofdschakelaar zorg gedra gen. Dit kan alleen maar juist zijn, indien in E laats van het G. E. B., het P. E. N. de oofdschakelaar heeft ingezet. De hoofd schakelaar van de verzamelrails van Alk maar is niet toegankelijk voor het G. E B Er wordt verklaard, dat over de geheele stad de spanning was afgevallen; dit beteekent, dat de verzamelrails van Alkmaar span ningsloos zijn geworden en moest dus zooals fezegd, de hoofdschakelaar weer ingescha eld worden, maar dit kan het G. E. B. niet doen, daar heeft men het P. E. N. bij noodig. 2e. Dat de storing niet kon blijven beperkt tot het station Ridderstraat alleen, is voor jemand, die een heel klein beetje idee van electrische netten heeft, vanzelfsprekend. Op een dag van zware belasting als met 8 Oei kan één der 3 voedingspunten van de bin nenstad, als Vischmarkt, Ridderstraat en Kerkstraat niet gemist worden. Als één voc- dingspunt uitvalt, gaan met die groote belas ting de andere twee er ook uit. omdat 2 of 1 daarvan het totaal aan stroom niet kunnen dragen. Zekerheid omtrent de oorzaak van het be gin der storing bestaat niet, wordt verder verklaard Op een dag van zoo zware belas ting als op 8 Oct. moeten alle stations, als bovenvermeld, op juiste wijze parallel wer ken. Indien daaraan iets ernstigs mankeert, zijn alsdan de gevolgen catastrophaal dat zal transformatoren kosten, het net komt dan over grooten omvang stroomloos en zal niet eerder in bedrijf zijn te nemen voor de groote avondbelasting is afgeloopen, dus na midder nacht of den volgenden dag daarop. Het ver branden van een transformator op 8 Octo- ber om 8 uur 's avonds is zeer verklaarbaar, indien een afwijking is voorgekomen in de belastingverdeeling een slecht contact van een verbindingsklem aan één phaseleider van een zwaar belaste parallel gevoede kabel kan dit al inleiden over de transformatoren van genoemde voedingspunten. Minder aan nemelijk is, dat zich op dien dag, op dat uur en op die plek juist een zwak punt in een transformator zonder eenige verklaring heeft voorgedaan. De in de verklaring ge noemde zwakke plek zal naar mijn meening eer gezocht moeten worden in de verzorging van het net dan in een transformator, die daar gedurende mijn geheelen diensttijd van bijna 10 jaren en langer, dienst heeft ge daan. Wat voor schuld het slechte weer daaraan zou hebben, is mij niet duidelijk. De leidingen voor illuminatie buiten zullen toch zijn aan gesloten op zekeringen van beperkte smelt- waarde. Indien daarin door regen kortslui ting zou ontstaan, moet zoo'n deel toch kun nen uitschakelen. Bovendien is het vermogen van de illuminatie ten opzichte van dat der totale belasting zoo'n gering onderdeel, dat het mij bezwaarlijk lijkt, daaraan de schuld te wijten. Voorts wordt van de transformator-auto- maten te Alkmaar verlangd, dat zij de transformatoren zullen beveiligen tegen ver branding door overbelasting. Het zal toch duidelijk zijn, dat zij dan van huis uiF met organen moeten zijn toegerust, die dit mo gelijk maken. Maximaalautomaten als ge bruikelijk zijn daarvan niet voorzien. Een verwijt aan de automaat, als mede-oorzaak aan de storing in dit geval, is dus op zijn zachtst uitgedrukt, misplaatst. Het wil mij dus voorkomen, dat de argu meuten hier en daar niet erg steekhoudend zijn. Young in Daventry spreken over Holland A Dutch Cheese Markct. Deze uitzending behoort tot de serie Life and Work m Europe en heeft plaats om 2 uur Engelsche tijd, dus 2.20 in onze tijdsrekening. IN DEN BERM VASTGELOOPEN. Gisteravond laat is een auto uit Wasse naar op den Helderscheweg, even voorbij de in reparatie zijnde brug, in den vetten weg kant vastgeloopen, vermoedelijk tengevolge van slippen. De Autocentrale werd gewaar schuwd en later de firma Met, die met een kraanwagen kwam. Deze behoefde echter geen dienst te doen, want men was er in tus- schentijd in geslaagd, om den wagen weer op den weg te krijgen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, terwijl ook geen materieele schade was aangericht. UITKIJKEN! Gistermiddag is een 16-jarige wielrijder uit Heiloo, zekere J. v. d. M., op den hoek HoogstraatNieuwesloot tegen een auto ge botst, waardoor de fiets beschadigd werd Dorzaak: Onoplettendheid van den fietser De schade is onderling geregeld. PAKKEN STROO OP STRAAT. Doordat het laadraam brak, vielen van een vrachtauto, bestuurd door N. M. uit Heiloo, op de Kanaalkade de pakken stroo op den weg, wat een kleine stagnatie in het verkeer beteekende. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. DAVENTRY ZENDT DE KAASMARKT UIT. Wij namen Zaterdag uit het N. Holl Dgbl. de mededeeling over, dat Zaterdag 5 Novem ber een schooluitzending zou plaats nebben, uitgaande van Daventry, waarin een be schouwing over onze kaasmarkt zou worden gehouden. J1L Men wijst ons er op, dat dit blad zien blijkbaar vergist heeft- Immers niet Zaterdag, maai Vrijdag 4 November zal mr. Ernest JUBILE W. H. SLINGER. Men deelt ons nog mede. dat de heer W H. Slinger, wiens zaak een eeuw heeft bestaan, gister ook zijn veertig-jarig jubilé vierde als organist. Hij werd op 1 Nov. 1932 benoemd als zoodanig te Heiloo. DE REGENVAL IN ALKMAAR. De heer F. H. Maschhaupt schrijft ons: Hierbij zend ik U een opgave van den regenval voor Alkmaar in de nu afgeloopen natte October-maand. Ook voor onze stad is deze maand een recordmaand wat regenval betreft. Natte Octobermaanden zijn hier niet zoo zeldzaam, Alkmaar ligt in de strook achter de duinen, welke strook o.a. in October veel verslag heeft en welk gebied zich tot bij Haarlem naar het Zuiden uitstrekt. Terwijl de gemiddelde hoeveelheid regen, berekend over 20 jaren, voor Alkmaar 83.6 m.M. be draagt, gaven de jaren 1911 (152,9), 1918 (123,4), 1923 (133,2), 1924 (109,6), 1926 (127,2), 1929 (152.7) ailen meer dan 100 m.M. neerslag. In 1917 werd 231.6 m.M. opgevangen, terwijl de hoeveelheid voor 1932 niet minder dan 246.3 m.M. bedroeg. Ook voor Alkmaar is door deze groote hoeveelheid het jaargemiddelde van 748.2 m.M. reeds overschreden; tot op 1 November is deze 772,6 m.M. Merkwaardig is hierbij dat van de vooraf gaande maanden een viertal (Januari, Febr Maart en Augustus) ver beneden het maand gemiddelde zijn gebleven. Slechts op drie dagei is geen neerslag in October gevallen. TERUGBLIK OP DEN WERELD SPA ARD AG. De directie der Nutsspaarbank schrijft ons: In de afgeloopen weken stelde men ons wel eens de vraag of de tijdsomstandigheden wel geschikt waren cm de aandacht te vesti gen op den Wereldspaardag. Onder eenig voorbehoud hebben wij deze vraag bevesti gend beantwoord, ons beroepende op den gang der spaarbankzaken in het algemeen Immers als we daarop letten, dan blijkt, dat het aantal spaarders sedert den aanvang van het jaar nog steeds gestadig zij het ten aanzien van vorige jaren in vertraagd tempo toeneemt. Wij meenen verder uit den gang van zaken te kunnen opmaken, dat in tijden van economischen terugslag duide lijker dan in tijden van grooten maatschap pelijken voorspoed, het nut van spafen aan den dag treedt. Zij, die moeilijke tijden bele ven, vinden thans in hun spaarpenningen een ruggesteun; zij, die de toekomst met wei nig vertrouwen tegemoet zien, trachten als nog, indien maar eenigszins mogelijk, wat terzijde te leggen, gedachtig aan: de zorgen van morgen bestrijden, is het heden van zor gen bevrijden. Men wapent zich min of meer voor den kwaden dag. Velen, die vroeger aan sparen niet dachten, staan daar tegenwoor dig anders tegenover. Op verschillende ma nieren komt een en ander in de interne spaarbankcijfers tot uiting, al worden deze symptonen in de eindcijfers weer te niet ge daan door de alles overheerschende ongunst der tijden, zoomede door andere bijkomstige factoren. Op deze overwegingen is aan de burgerij ook dit jaar de belangstelling voor den we reldspaardag gevraagd en het zij met groote voldoening en erkentelijkheid hier vermeld ook ten volle verkregen. 500 personen hebben dien dag een bedrag op hun spaarbankboekje ingelegd. De geza menlijke inleg bedroeg 20656, verdeeld over de navolgende posten: 6 beneden 1 175 van 1 tot 10 261 van 10 tot 100 54 van 100 tot 500 3 van 500 tot 1000 1 van 1000 tot 2000. De verdeeling der posten toont genoeg zaam aan, dat deze inlagen meerendeels on der de „eigenlijke" spaargelden gerekend kunnen worden. Alleen uit onze spaarbusjes, waarvan er dien dag 141 ter lediging wer den aangeboden, kwam 1825 meerendeels aan zilver en pasmunt. Zooals bereids medegedeeld traden 39 nieuwe spaarders toe. Herhaaldelijk mochten we uit het publiek bewijzen van instemming met de viering van den Wereldspaardag vernemen. Uit alle krin gen der bevolking hebben belangstellenden dien dag een bezoek aan de Spaarbank ge bracht. Uit het wat feestelijk aankleeden van de hall en wachtkamer mogen die bezoekers hebben begrepen, dat zij ten zeerste welkom waren. Ondanks den grooten toeloop, kon het publiek vlot worden geholpen. Op een dag als deze, komt in zoo sterke mate tot uiting hoe beiden, zoowel het spaarbankpubliek, als bestuur en personeel der Spaarbank, weder zijds waardeeren de van oudsher ter Spaar bank nu eenmaal zoo bekende gemoedelijke en vriendschappelijke onderlinge bejegening Ons overzicht zou niet volledig zijn, indien niet met grooten dank de medewerking wera gememoreerd, die de Spaarbank mocht on dervinden van de zijde van verschillende hoofden van scholen, zoomede van hun per- s O n 661 Tenslotte zij nog vermeld, dat dit jaar op den Wereldspaardag te Alkmaar volgens de verkregen opgaaf drie kinderen werden ge boren Ter aanmoediging tot sparen is aan de ouders dezer jonggeborenen een spaar bankboekje met een eersten inleg van tien gulden, op naam van den jongen wereldbur- ger, ter beschikking gesteld. NEDERLAND-FRANKRIJK. Gisterenavond hield M. Léon Pierre— Quint voor de afd. Alkmaar van het Genoot schap Nederland—Frankrijk een causerie over het onderwerp: „L'homme d'affaires et 1' homme d' action dans la société d' aujour d' hui". Spr begon met uiteen te zetten wat wij onder een man van den daad hebben te ver staan en hoe hij ^ihh t-O.v. zijn omgeving gedraagt. Activiteit is een innerlijke ge dachte die tot uitdrukking komt in een daad, waarbij conflict met de omgeving niet uit blijft. Proust heeft minder moeite gehad, zijn boeken te schrijven dan om ze gepubliceerd te krijgen, omdat hij tegen wanbegrip te strijden had. In het algemeen zijn belange loosheid en oppositie tegen de omgeving kenschetsend voor den homme d' action Met de groote zakenmenschen is dit even eens het geval. Als voorbeeld noemde spr. Rockefeller, die zijn leven lang gestreden heeft tegen de regeering van de V. S. en tegen de wet, die de trust verbood. Goethe beschouwt zelfkennis als het hoog ste levensdoel, Clemenceau de nationale ge dachte. Dit is voor hen de leidende idee, diè het geheele leven beheerscht en waaraan 'men trouw moet blijven. Men moet zichzelf gelijk blijven. Wie zichzelven dezen hoogen eisch stelt, komt ertoe zich op te offeren voor die idee, tot een zeker ascetisme. De man van den daad sluit de liefde buiten zijn leven en be schouwt het geld alleen als een machtsmid del, niet als een behoefte om stoffelijke wen- schen te bevredigen. Het verlangen naar macht is d e drijfveer in hun leven* Soms doet die behoefte aan actie zich voor in de vorm van het zoeken naar sensatie, b.v. in het spel, als nrddel om het dagelijksche be staan te ontvluchten. H:er is gelegenheid tot het toonen van zelfbeheersching, tot een po ging om het toeval te dwingen. Het spelen heeft dan steeds volgens een bepaald systeem plaats. Het spel voldoet echter niet aan het ver langen naar machtssensatie. Sommige groot- industrieelen. als Krupp en Morgan, be schouwden zichzelf als door God gezonden om de wereld te beheerschen. Hetzelfde is het geval met Nobel, die het dynamiet uitvond en tegelijk de vredesgedachte heeft voorgestaan. Een dergelijke dualiteit is al te beschouwen als oorzaak van de decadentie der beschaving. Paul Valéry is van meening, dat Europa, dat een rol in de geschiedenis heeft gespeeld, die in geen enkele verhouding stond tot zijn uit gestrektheid en bevolking, wel spoedig tot zijn werkelijke plaats, een kaap van het vasteland van Azië, zal worden terugge bracht. Dit te voorkomen, moet de leidende gedachte zijn in ons werelddeel. 2 November 1932. A. de B. VEREENIGING VOOR GEZINS VERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Octo ber 97 patiënten en legden 1352 bezoeken af, waarvan 270 betaalde, 860 voor 't A.Z.A. en 222 gratis. Er werd 6 keer een dokter ge assisteerd en 4 maal de laatste hulp verleend bij 't afleggen. De dijkkraamverpleegsters verpleegden 16 patiënten, legden 228 bezoeken af en hebben 6 maal den dokter geassisteerd. BEUKER EN DENIJS IN DE HARMONIE. Han Beuker en Wouter Denijs, de beide Hollandsche kunstenaars, die als medewer kers en begeleiders van Maurice Chevallier op diens Hollandsche tourné zoo'n groot aandeel in het succes gehad hebben, komen morgenavond 8 uur in de Harmonie te Alk maar, waar zij op twee concertvleugels zul len spelen. Met hen komt het bekende vijftal The Twinkling Five, de Hollandsche Revellers, die reeds zoo menigmaal voor de radio heb ben gezongen we herinneren o.a. aan de alleraardigste muzikale persiflage op het Oud-Holl. lied „Er zaten zeven kikkertjes", een compositie van Han Beuker. Waar het meerendeel der optredenden leeraren van een conservatorium of andere beroepsmusici van beteekenis zijn, die slechts door den nood der tijden tot gezamenlijk con certeeren besloten, staan deze muzikale avonden op zeer hoog peil. Wij Taten hier eenige persstemmen volgen; Pierre Monteux: J'ai entendu MM. Beuker Denijs houer tout un programme a 2 pianos et j'ai pris un plaisir immense a écouter ces deux pianistes de tout premier ordre, exécuter des oeuvres charmantes, plei- nes de vie, de rhytme, d'imagination et même de poésie, arrangées par eux avec un gout artistique d'une finesse rare, une musicalité et un esprit tout a fait remarquables. Ces auditions amènent chez Tauditeur un sentiment de bien-être, de bonne humeur, ra- rement éprouvée dans un concert et je défie le plus blasé d'avoir une minute d'ennui dans un de leurs récitals! Handelsblad: Beuker Denijs hebben weer laten smullen van timbres en rythmen een feest van klank en cadans! De Telegraaf: Zoo homogeen is dit piano duo dat de beide Steinwayvleugels meestal klonken als één instrumen t van ongekende afmetingen (Jos Vranken). Ik hoef Beuker Denijs niet in Uw aan dacht aan te bevelen: ook zonder dat hebben ze het stampvol. Maar wanneer ge eens een avond zorgen of zware muziek vergeten wilt: gaat ze hooren! Nieuwe Arnh. Crt.: muziek van vir- tuose vaart, van bezige veelstemmigheid van geladen geluid; verrukkelijke soepelheid, élan, glans en uitbundigheid! Haarl Dagbl.: Beider techniek beheerscht alle jazz-pianistische problemen, hun geheu gen is feilloos, hun samenspel is, ook in alle rythmische en tempovrijheden, vo maakt, de rijkdom hunner nuanceeringen, de rijkdom van hun instrumentaal coloriet, vergoedt volkomen het ontbreken van de in het jazz orkest gebruikelijke slag- en blaasinstrumen ten. Prov. Ove.ijsselsche Zwolsche Crt.: On gelooflijk was de technische perfectie, de vol maakte eenheid van samenspel in alles wat zij hebben voorgedragen. Welk een weelde van gracieuse details, welk een geraffineerde nuanceering en effectvol rythme; aan de geestdrift scheen geen einde te zullen komen! Groene Amsterd.: de voordracht is voornaam en zeer muzikaal gehalte en pianis tisch uitstekend! Le Matin, Parijs, Le jazz piano-duo Han Beuker Wouter Denijs interprêta avec beaucoup de succès blues, fox, rumba, pasodoble, jota, czardas, valse et tango; tout cela fut trés réussi Comoedia, Parijs une suite de mor- ceaux joués a deux pianos par MM Beukei Denijs; les pianistes ont eu un juste succès. Le Scir, Bruxelles Han Beuker Wouter Denijs qui exécutèrent avec brio de la musique a deux pianos Wien zwei ausgezeichnete Pianisten die Erhoehung der Spannung besorgten Wien, Neue Frei Presse das aparte Klavierspiel Han Beuker Wouter wurde mit stürmischer Herzlichkeit gefeiert Prag, Prager Presse selten horten wir solches ausgezeichnetes Zusammenspiel. Anvers, „Le Neptune" deux pianistes virtuoses de grande dasse. Ils sont excellents et nous firent entendre plusieurs pages, par mi lesquelles „Las Muchachas de Sevilla" de Han Beuker, fut particulierement prisé. Aussi des deux artistes re^urent-ils des ap- plaudissements chaleureux. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 16,58 uur licht op. GETROUWD: Dirk Sougé en Wilhelmina Peppel. GEBOREN: Hendrikus z. v. Frederik Hogeweg en Dina Kwakkel. Cornelia Af ra d. v. Pieter Huijbers en Anna Ligthart. Frans Come- lis z. v. Cornelis Mijlhoff en Trijntje Zorg man. Cornelis Jan z. v. Gerrit Koesemans en Wilhelmina Hoogeboom. OVERLEDEN: Maike Bloothoofd gehuwd met Jacob Oudes 64 jaar. buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname w ae rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Geachte Redacteur, Gaarne zag ik het volgende gepubliceerd, waarvoor mijn beleefden dank. Met verwondering heb ik het stukje van mej. Hiddingh gelezen en mij afgevraagd hoe zij er toe komt, om te beweren dat de lichtstoet hinderlijk zou zijn geweest (terwijl de stoet in alle stilte door de straten trok). Mij dunkt dat mej. Hiddingh eerst wel eens mag nadenken voordat zij wat schrijft. Want waar sommige gasten soms lawaai maken met hun mond, kon zij het wel eens doen met de pen. En hoe zij kan beweren dat Ds. werd ge hinderd in zijn spreken en zij tevens een of meer ordebewaarders zag is mij een raadsel. Of zit bij haar de godsdienst misschien zoo diep, dat zij toch van alle nieuwtjes op de hoogte wil blijven, om er dan maar een beetje banaliteiten over te schrijven, welke dan net zoo als nu, worden verweten aan menschen die er geheel buiten staan. Wanneer zij voortaan eens meer aandacht gaat besteden aan haar godsdienst, dan zal zij waarschijnlijk nog eens tot de conclusie komen, dat een waar Christenmensch nim mer de fouten van een ander mag zien, alvo rens eerst die van zichzelf te hebben onder zocht. Hoogachtend, J. WAGEMAKER. (Deze kwestie is bijzonder geschikt voor een eindeloos debat, dat, zooals nu al blijkt, persoonlijk en hatelijk dreigt te worden, vooral omdat het godsdienstig element hier niet geheel op den achtergrond kan worden geschoven. Na deze pro- en contrabeschou wing nemen wij aan, dat er over deze kwes tie weinig meer te zeggen valt, dat onze le zers nog kan interesseeren, en sluiten' daar om deze discussie. Red. Alkm. Crt.) AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 2 Nov. 1932. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 248 vette kalveren, le kw. 6672 cent, 2e kw. 5864 cent, 3e kw. 44— 56 cent per K.G., slachtgewicht; 34 Nuch tere kalveren 59; 741 Varkens, vleesch- varkens, wegende var. 90—110 K.G, 32—34 ct„ zware varkens 3132 cen,t vette varkens 29—30 cent per K.G., slachtgewicht. Aangevoerd werden 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overziet: Vette kalveien minderen aanvoer dan vorige week Woensdag, vlugge handel, stijgende prijzen, eenige beste kalveren boven noteering. Nuchtere kalveren weinig aanvoer, handel vlug, ophopende prijzen. Varkens ta melijke aanvoer, prijzen zooals Maandag, slepende handel. Zware varkens opgekocht door de Varkenscentrale. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Nov. '32. Langendijker Groentenveiling. 1200 stuks Bloemkool: Lecerf 4.807.30, Reuze 5.90_10.50, 2e s. 3.10 per 100 stuks; 14000 K.G. Roode Kool le s. 1.90— 3.30, 2e s. 0.90—/ 1.60 23000 K.G. Gele Kool le s. 1.70-/ 2.20; 4200 K.G. Witte Kool (vroege) 1.10—2.20; 12000 K.G Deensche Witte Kool 0.701.30; 6600 K.G. Uien: Uien 3.60—4.90, Drie lingen 4.70; 2500 K.G. Bieten 1.30 1.90; 2300 K.G. Peen 1.30—2.20, alles per 100 K.G. TEXEL, 31 Oct. 1932. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 15 Koeien 120—170; 21 Pinken 60—100; 13 Kalveren 25— 45; 9 Nuchtere kalveren 5—/ 10; 21 Biggen 4—8; 17 korven kippen 45—70 ct.; 1 Ram, 5 Schapen en 10 Lammeren, waarvan de prijzen niet genoteerd. NOORDSCHARWOUDE, 1 Nov. 1932. 7200 K.G. Aardappelen: Groote Schotsche 70 cent, Sch. Muizen 50—70 cent: 4200 K.G. Uien: Gele Nep 7.10, Drielingen 4.30-/ 4.50, Uien 4.50-/ 4.70, Orove Uien 4.10-/4.40; 975 K.G. Peen ƒ2, kleine 0.80; 8000 K.G. Roode Kool 1.50 2.50; 8300 K.G. Gew. Witte Kool 1.10 1.20; 3300 K-G. Gele Kool 1.80— 2.50, alles per 100 K-G-J 160 stuks Bloem kool 6.80 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 1 Nov. 1932. Roode Kool le s. 1.80—2.30, kale 0;6£- 0.80; Gele Kool le s. 2 2-80; Witte Kool le s. 1. Advertentiën, voor het nummer van denzelfden dag bestemd, wor den tot UITERLIJK HALF ELF UUR 's morgens aangenomen, uftgezon- derd des Zaterdags. Wegens het vroegere verschijnen des Zaterdags is het wenschelijk dat de advertentiën, voor dit num mer bestemd, in ons bezit zijn. en uitsluitend tegen contante be taling. Den 14den Nov. a.s. hopen onze geliefde ouders en hunne 25-jarige echtvereenigiag te herdenken. Hunne dankbare kinderen, T. POTGIESER—Vis. P. J. POTGIESER. Driehuizen, Nov. '32. Geboren zoon van C. E. MIJLHOFF en T. MIJLHOFF—ZORGMAlf. Alkmaar, 1 Nov. 1932. Mient 1. Heden overleed tot onze groote droefheid, na een langdurig doch geduldig ge dragen ljjden, onze innig ge liefde Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, in den ouderdom van 64 jaar. Jb. OUDES Gzn. G. OUDES. M. OUDES-GOVERS. D. OUDES. A. OUDES—DE BOER. C. OUDKS. F. OUDES-DE WEERT. G. MAREES—OUDES. J. MAREES. J. OUDES. B. OUDES-OSKAMP. A. KEPPEL—OUDES. D. KEPPEL. K. OUDES en Verloofde. En Kleinkinderen. Alkmaar, 1 November 1932. Koningsweg 51. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Vrijdag op de Algemeene Begraafplaats. Vertrek vanaf het sterfhuis nam. twee uur. Geen bloemen. üep. Onderoff., 45 j., sch. ref. onversch. wat. W'erkkr. hoofdz. vergoeding bijz. Br. ond. lett. B 113, bur. v. d. biad. en Ton) vanaf Pui merend 10 uur v.m. tot de Zuidervaart Schermer een PORTEMONNA1E met inhoud. Adres P. BINNENWIJZEND, Schermer. GEVRAAGD door net werkman, met vast werk, liefst bij Weduwe. Brieven letter C 114 bureau van dit blad. Heer, zoekt gezell. met voll. peusion. Br. met prjjsopg. onder letter D 115 bur. v. d. blad. AANGEBODEN. Bill. Cond. WAERDKNDELSTRAAT 7. TE KOOP Model 1928, zeer goeden staat. Br. lett. S, HAAN's Boekhandel. Bergen N.-H.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3