Alkmaarsctte Courant. Schei-Veemarkt op Woensdag 23 November a.s. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Qemeettlecadm te Alkmaar, Renden! vlet en dertigste Jaargang. ZATERDAG 5 NOVEMBER. CASTRICUM. D. H. C. krijgt het moeilijk. - Sparta ontvangt Stormvogels. - De puzzle in het Oosten. - Plaat selijke ontmoetingen in Zuid en Noord. Alcmaria-D. E. C. - Beverwijk-Alkmaar. W. F. C. jubileertI De eerste klassers. Afdeeling I. II van M. V. V. deden (eerstgenoemde nog Langs de N. H. V. B.-velden. No. 262 1932 *Be raad vergaderde Vrijdagmiddag voltal lig. Na heropening stelde de voorzitter aan de orde een voorstel van B. en W om te besluiten van Johannes Ölbers aan te koopen voor de som van 8000: a. een gedeelte van het kadastrale perceel bouwland en huis, bekend gemeente Castri cum sectie B no. 2050 ter grootte van onge veer 34 Are en b. een perceel bouwland kadastraal bekend gemeente Castricum sectie B no. 2740 geheel groot 22.15 Are onder voorwaarden dat: 1. de nortonpomp met geleidingen op de terreinen aanwezig eigendom blijven van verkooper, mits deze op tijd en op aanwij zing van kooper worden verwijderd; 2. kooper het huis kan blijven bewonen tot en met 1 November 1933 tegen betaling van een huurprijs van 3.50 per week, vanaf 1 Mei 1933. De heer W i n k was van oordeel, dat het terrein met het oog op den afstand voor som mige kinderen niet gunstig is gelegen. De heer A u k e s oordeelde het terrein in tegendeel gunstig en wees er op, dat het in het centrum ligt. De her B. R e s wenschte zijn stem aan het voorstel te onthouden, omdat hij eerst de be slissing van Ged. Staten wenschte af te wachten op het beroep van raadsleden tegen het besluit tot stichting van de school. De heer De Nijs vond het een dankbare taak voor een architect om op dat stuk gronc in die omgeving het gebouw te ontwerpen Het zal daar niet overheerschen en toch als openbaar gebouw de aandacht trekken. De grond ligt daar luw en rustig. Ook als cen traal punt oordeelde spr. het geschikt. Spr oordeelde ook de prijs aannemelijk. Spr. was van oordeel, dat B. en W. geen rustiger ter rein hadden kunnen vinden. De heer Spaanse oordeelde het terrein gunstig. Er is echter meer terrein en spr vroeg dan ook, om juist te kunnen oordee len, daarover inlichtingen. De heer Hellinga voerde tegenover den heer Wink aan, dat ook wat de afstand be treft voor sommige kinderen geen plaats is te vinden, die aan alle eischen voldoet. Spr. achtte het terrein gunstig. De heer G. F. Res was van oordeel, dat de afstand voor de nieuwe school niet ver is van de plaats waar de verlaten school ligt Spr.'s oordeel was, dat men dus beter de ver laten school als centrale school kon aanwij zen en voor de christelijke een nieuwe school te stichten. Voorts oordeelde hij, dat men van het provinciaal gebied misschien goec kooper grond had kunnen krijgen. De voorzitter wees er op, dat het ter rein in het centrum ligt en is van oordeel, dat er geen beter terrein is te vinden. Een punt, waarbij alle kinderen even ver loopen moe ten is er niet te vinden. Over de andere bezwaren wilde spr. in comité mededeel ing doen. Om te wachten op de beslissing van Ged. Staten tegen het beroep van raadsleden, is tijdsverspilling, aangezien de grond wordt gekocht onder voorbehoud van goedkeuring. Voorts oordeelde hij, dat de heer G. F. Res vergeet dat de kosten per kind naar beneden gaan, hetgeen groote voordeelen voor de ge meente geeft. Spr. was van oordeel, dat het college geen beter terrein kon vinden. Ook de inspecteur van het L.O. is van deze meening. Het college doet het voorstel omdat het van oordeel is, dat zoo spoedig mogelijk de bouw voortgang moet hebben. Wanneer Ged. Staten het raadsbesluit niet goedkeuren vervalt de geheele zaak. Hierop schorste de voorzitter de ver gadering om mededeelingen in comité te doen, omdat hij van oordeel was, dat het niet gewenscht was dit in 't openbaar te doen aangezien het ongewenscht is de menschen die den raad terwille zijn geweest door die mededeelingen te benadeelen. Na heropening bleef de heer Mink het een bezwaar oordeelen, dat sommige kinde ren twee spoorlijnen moeten passeeren. De voorzitter erkende het bezwaar, doch men mocht daarom niet afstappen van het besluit de school in het centrum te stich ten De heer A u k e s verwees den heer Mink naar een beschikking van den minister, waar in zijn bezwaar voldoende worden ontze nuwd. De voorzitter bracht hierop het voor stel om de grond aan te wijzen als plaats voor de stichting van de school in stem ming. Het voorstel werd met 6 tegen 5 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Mink, Borst, Twisk, G. F. Res en B. Res. Het overige deel van het voorstel werd met gelijke stemverhouding aangenomen. Het volgende voorstel tot onderhandsche verhuur van de woning nabij school II aan den heer J. Smit, hoofd der chr. school met den bijbel voor 425 in het jaar, Werd z.h.st. aangenomen. 1 Goedgevonden werd dat de chr. school ge bruik mag maken van twee leege lokalen in de school te Bakkum, gedurende den tijd dat de drie andere lokalen worden opgeknapt. Het chr. schoolbestuur wenscht straks de twee vrije lokalen voor intern werk te huren B. en W. zijn daar principieel niet tegen, doch willen over den prijs onderhandelen en er niet toe overgaan, zoolang de nieuwe open bare school niet gereed is. De heer H e U i n g a had onder deze voor waarden geen bezwaar. De heer A u k e s vetkeerde ïr de meening. dat het geheele gebouw reeds ter beschik king van het chr. schoolbestuur was ge steld. Devoorzitter: Als ze dit willen heb ben kunnen zij dit krijgen, doch dat zal hun wel te duur worden, aangezien zij van het te schatten deel een bedrag moeten storten. De heer Aukes oordeelde, dat het chr. schoolbestuur de twee andere lokalen toch kan verhuren. Gaat het anders dan oordeelde spr. dat op de twee andere lokalen het recht daarop voor anderen erkend moet worden. De v o o r z i 11 e r betoogde, dat B. en W. een ander standpunt innam. De heer Aukes meende, dat men daar door voor het chr. schoolbestuur belangrijke kosten spaart. De voorzitter zeide nog, dat het be stuur niet verplicht is meer lokalen over te nemen dan voor het onderwijs noodig. Twee lokalen heeft ze noodig. Ze neemt er reeds drie. De heer Aukes wilde medewerken, doch gezien de houding van den heer Mink ten aanzien van het aanwijzen van het terrein voor een centrale school wilde hij niet verder gaan. E)evoorzitter oordeelde, dat men deze dingen niet mocht verwarren, doch hij oor deelde het wel mogelijk om van het tweede deel van het voorstel, over eenige maanden te beslissen. De heer G. F. Res: Misschien wordt dit dan het centrale punt. De heer Aukes herinnerde bij de rond vraag aan een ingekomen schrijven van de oudercommissie dat in handen gesteld is van B. en W. 21 December wordt de chr. school geopend en daarom is het gewenscht, dat de ouders van school II weten hoe het staat met hun verzoekschrift. Spr. vroeg B. en W. den raad in de gele genheid te stellen voor de overplaatsing een beslissing te nemen op het adres. De voorzitter zeide, dat B. en W. 5 autobus-exploitanten hebben aangeschreven Twee antwoorden zijn binnengekomen. Ge tracht wordt de drie andere spoedig te krij gen. B. en W. zullen het vervoer van de kin- ren per autobus bevorderen, doch het bedrag valt niet mee en daarom zal men er vermoe delijk van moeten afzien. Spr. zal echter voor de overplaatsing den raad bijeen roepen. De heer Aukes nam met deze toezegging genoegen. De heer Hellinga verzocht het college in het prae-advies tot uitdrukking te laten komen hoever B. en W. financieel willen gaan. De voorzitter liet bij de raadsleden een briefje circuleeren waarop de cijfers stonden van de ingekomen aanbieding en deelde mede, dat B. en W. die 4/5 te hoog oordeelen. De heer H e 11 i n g a zou B. en W. mede- deelen welk bedrag hij er voor over heeft. Op een vraag van den heer Mink deelde de voor zitter nog mede, dat de goedkeuring op het raadsbesluit tot het bouwen van de centrale school binnen enkele dagen verwacht kan worden. De heer G. F. Res zeide voornemens te zijn geweest den heer Aukes van antwoord te dienen op zijn aanval, waarbij hij spr. in het licht van een uitbuiter stelde. Spr. zal dit echter in een volgende vergadering doen, dan blijft er wat in petto. Spr. is er niet boos om, maar die ouwe moet ook maar eens wat hebben. (Gelach) De voorzitter sloot, aangezien nie mand meer het woord verlangde, hierop de vergadering. Het derde deel der competitiewedstrijden is thans achter den rug. Weliswaar hebben verschillende elftallen nog geen zes wedstrij den gespeeld, doch dit is gekomen door ter reinafkeuringen, wat vooral den laatsten Zondag nogal talrijk voorkwam, 't Is dan ook te hopen, dat wij voorloopig god Pluvius vaarwel mogen zeggen en dat er tenminste nog eenige mooie middagen komen in dit jaar, dat bijna voorbij is Zooals gezegd, het derde deel is thans of ficiéél achter den rug en in verschillende af- deelingen hebben zich leiders gevormd en zijn clubs aan te wijzen, die de staart vormen. Niet overal echter is de situatie reeds even duidelijk. Men denke maar eens aan het Oos ten, waar het krachtsverschil onderling heel gering is en waar wij nog wel verschillende verrassingen zullen krijgen. Hetzelfde kan ongeveer gezegd worden in afdeeling I, waar Feijenoord en D.H.C. er nog lang niet zijn Voor zoover het thans reeds te bekijken valt, zullen P.S.V. en Velocitas wel kampioenen worden en is Stormvogels ook een zeer serieuse candidaat. Rest dus afdeeling I en III. D.H.C. komt morgen voor een moeilijke puzzle, die nog lang niet opgelost is. De Delftenaren moeten naar Z.F C., dat zich ge heel hersteld heeft en haar kans nog lang niet verkeken acht. Het zal D.H C. daarom zeer moeilijk vallen, om te winnen en wij zouden zoo zeggen, dat v. Nellen c.s. met een gelijk spel al lang tevreden mogen zijn! Met zoo'n gelijk spel zou Feijenoord bof fen, want het zou beteekenen, dat deze Rot- terdamsche club weer de leiding herovert. Immers, wij kunnen niet aannemen, dat Feijenoord zich op eigen veld door Blauw Wit zal laten kloppen. Eerder is het te ver wachten, dat de Rotterdammers een zeer overtuigende zege weten te behalen, waarmee ze hun doelgemiddelde wat kunnen opknap pen. De andere drie wedstrijden staan in het teeken van het degradatievraagstuk. Welis waar zal Blauw-Wit ook morgenavond wel onderaan staan, maar dat beteekent niet, dat de andere clubs geheel vrij zijn. Eén opflik kering van de Stadionbewoners, en een andere club staat onderaan. V. S. V., dat al heel leelijk in 't gedrang zit. zal tenminste verstandig doen, om morgen de twee puntjes op A. D O. te veroveren. Dat kan en dat mag verwacht worden. Want wel heeft A. D. O. een week geleden Feijenoord een puntje afgesnoent, doch dat beteekent niet, dat de Hagenaars zoo sterk zijn. Het spel van V. S. V. ligt de Haagsche nu een maal niet en daarom is een overwinning van V. S. V. te verwachten. Van evengroot belang is de ontmoeting H. B. S.—'t Gooi. Beide clubs hebben de puntjes brood noodig en beide zijn van on geveer gelijke kracht. Toch geven we de thuisclub een betere kans, al ware het alleen om het terreinvoordeel- Hetzelfde is het geval bij de ontmoeting R. C. H.—H. D. V. S- De Schiedammers heb ben tot nu toe best werk geleverd en zullen ook wel niet in ernstig gevaar komen. Dat ze echter morgen van R- C. H. zullen winnen, gelooven wij niet. Afdeeling II Stormvogels gaat hier fier aan het hoofd met nog geen enkel veriiespunt. Doch deze kunnen nog best komen, vooral als men be denkt dat de IJmuider cluo nog niet tegen de nummers twee en drie, resp. Sparta en Ajax, gespeeld heeft. Een van die twee, Sparta mag morgen de Stormvogels ontvangen. Dat beteekent dus het eerste treffen tusschen twee rivalen! En nu weten wij wel, dat Sparta er alles op zal zetten, om te winnen; wij weten ook, dat het Rotterdamsche publiek haar daarin zal trachten te steunen, doch voor loopig houden wij het nog maar op de Stormvogels, die zich zeker niet zullen laten kloppen. Doen ze dat wel, daa komen er meer nederlagen en zou zelfs Ajax nog een beste gooi doen naar den titel. Daarom zal Ajax er wel voor zorgen, om West-Frisia morgen met een behoorlijke nederlaag naar huis te sturen. Vooral, nu het steeds duidelijker blijkt, dat de Enkhuizers het alleen van hun thuiswedstrijden moeten hebben. Ook hier is de rest der wedstrijden een strijd om het bestaan. Daar is allereerst in Den Haag V. U. C.Haarlem. Beide clubs hebben de vorige keer een fraaie en verras sende zege behaald, waardoor de spanning grooter is. Beide blijven echter in het be faamde hoekje en willen graag iets hooger op. Dus zal er in Den Haag gewerkt worden als paarden. Met als gevolg wellicht een ge lijk spel! HilversumK F. C en D. F. C.Xerxes staan in hetzelfde kader. Wij meenen, dat de thuisclubs de beste kansen hebben, zoodat K. F. C. en Xerxes dan met V. U. C. en Haar lem zullen moeten vechten om de laatste plaats. Afdeeling III. Vitesse heeft de leiding! Dat is in de na- oorlogsche jaren niet gebeurd! Lang heeft de club moeten vechten om haar bestaan, zelfs is degradatie gevolgd, doch eindelijk, na hard werken en systematisch oefenen is Vitesse er weer op gekomen en behoort weer tot de sterkste ploegen van het Oosten. Die leiding zal ze morgen nog wel behou den. Immers, Robur komt op bezoek en al zijn deze ontmoetingen altijd moeilijk, de traditie wil nu eenmaal, dat Vitesse thuis wint en uit verliest van de Aipeldoorsche club. 't Zal ook nu wel zoo gaan! Zou dat beteekenen, dat Robur hekkeslui- ter wordt! 't Kan natuurlijk, doch dan moet Heracles uit van de Ensch. Boys winnen. En dat is een lastige taak. die echter niet heele maal onmogelijk is. Wat Heracles met En schedé gedaan heeft, kan ze ook met de Boys. In elk geval wordt het zeer spannend en zal het doelpuntenverschil wel heel klein zijn. Enschedé zelf trekt naar Wageningen. Over den Wageningschen berg hebben we al meer dan eens geschreven, zoodat iedereen weet, wat zoo'n wedstrijd beteekent. Toch zullen de Twentenaren verstandig doen. om te winnen, wat eigenlijk heelemaal niet on mogelijk is! Go ahead moet naar A. G. O. V. V. Dat wordt dus een strijd tusschen twee candida ten voor de bovenste plaats. Verliezen betee kent hier: weg kans! En dus zullen beide ploegen zwoegen, om te winnen. Go ahead wint! Waarom? Omdat de ge schiedenis ons geleerd heeft, dat de Deven ter club eerst eenige wedstrijden verliest en dan tenslotte een lange, felle spurt inzet. Die spurt is thans begonnen! Dan rest ons nog P. E. C., dat naar Tu- bantia gaat. P. E. C. verloor de vorige week thuis van A. G. O. V. V. en dat kan beteeke nen een inzinking. Is dit het geval, dan vree zen we een tweede nederlaag. Al met al wordt de situatie in 't Oosten dan nog ingewikkelder en 't zou best kunnen gebeuren, dat over een week bijvoorbeeld alle tien clubs nog niet heelemaal kansloos waren!.... Afdeeling IV. Allereerst mogen wij hier noemen de plaatselijke ontmoeting P. S. V.Eindhoven Een jaar geleden klopte Eindhoven haar stadgenoote twee keer, doch toen was Eind hoven veel sterker dan nu. Op 't oogenblik staat P. S. V. ver boven aan en zou gerust kunnen verliezen, zonder haar positie in ge vaar te brengen. Ze kan dus rustiger spelen dan een jaar geleden en zal iets minder te genstand ontmoeten. En dus wint P. S. V opnieuw! Nog een plaatselijke ontmoeting: Longa— Willem II. Als wij het karakter van di „derbys" uitschakelen, moet Longa winnen Doch men kent de moeilijkheden in derge lijke wedstrijden en dus is afwachten de boodschap! Noad gaat naar M. V. V. en verliest daar zooals haar stadgenooten Longa en Willem wel in Tilburg!) Belangrijk wordt de ontmoeting B. V. V. Middelburg, 't Gaat hier om ae onderste E laats. Als er een ontmoeting is, die B.V.V. an winnen, dan is het deze. Verliest B.V.V dan ziet het er donker uit in den Bosch. Verder gaat N. A. C. te fcast bij Bleijerhei- de. N. A. C. speelt zeer wisselvallig en kan morgen winnen en verliezen; in beide geval len met groot verschil. Wat N. A. C. zal doen, hooren wij morgenavond wel! Afdeeling V. In het Noorden heeft Velocitas weer een thuiswedstrijd, n.1. tegen Achilles. Hoewel de a.s. kampioenen zonder Bonsema moeten spelen (Bonsema moet rust houden op dokters advies), zullen ze Achilles met behoorlijke cijfers kloppen. Meer spanning zal er zijn in het stadspark, waar G.V.A.V. Alcides ontvangt. Toch heeft ook hier de thuisclub de beste kansen. Be Quick gaat naar Frisia. Twee oud jes die echter jong bloed gekregen hebben Be Quick is sterker, doch dat beteekent in dit ge val niet veel. Alles hangt er van af, of er door de Groningers enthousiast gespeeld wordt. Doen ze dat niet, dan wint Frisia. Leeuwarden ontvangt Sneek en wint na tuurlijk. En Friesland trekt vrijwel kansloos naar Veendam, dat echter haar taak niet te licht moet opvallen. Anders wordt het een onaangename verrassing voor de kampioen DE TWEEDE KLASSERS. Alle tweede klassers in onze afdeeling ko men morgen in 't geweer en natuurlijk gaat onze belangstelling in de allereerste plaats uit naar Alcmaria, dat morgen thuis speelt tegen D.E.C. Deze Amsterdamsche ploeg, vroeger een gevaarlijke tegenstander, stelt dit jaar teleur. Er ligt een zekere matheid over de ploeg. Doch dat kan elk moment veran deren. Waarmee we maar zeggen willen, dat Alcmaria op moet passen. Toch hebben de withemden de beste kansen en wanneer er van stonde af snel gespeeld wordt en Bos en Hamstra veel werk krijgen, dan zal de AIc- maria-aanhang morgen kunnen juichen. Belangrijk is de ontmoeting tusschen Zee- burgia en E.D.O. op het terrein van eerst genoemde. Beide clubs staan met Kinheim bovenaan en verliezen beteekent dus een lee- lijkenn achterstand. Zou terreinvoordeel hier den doorslag geven? Wij vreezen, dat dit niet voldoende is en dat E.D.O. best gelijk kan maken Kinheim heeft het gemakkelijker. Het speelt thuis tegen V.V.A. en moet dus kunnen winnen. In Wormerveer zal het spannen. De jubi- leerende W.F.C. ontvangt Z.V.V. Steeds was het krachtsverschil gering en dat is het nu nog. Wie hier tenslotte zal winnen, is niet te voorspellen. H.R.C. wint thuis van T.O.G. Tenminste, als de Heldersche club haar taak serieus op vat. En dat zal wel. In 2 B ontvangt Spartaan de leidende club H.F.C. dat beteekent voor de Amsterdammers een nederlaag. En A.F.C., dat D.W.S. op be zoek krijgt, verliest natuurlijk ook. De derde candidaat Velox trekt naar Bloe- mendaal Dat wordt een zware wedstrijd er. een voorspelling is niet te doen. Met Bloe mendaal moet iedere club rekening houden! B.F.C.—Baarn en Hercules— Alpnen worden overwinningen voor de thuisclub. DE VIERDE KLASSERS. Alkmaar trekt volledig naar Beverwijk, dat bovenaan staat. Natuurlijk zullen de Go ahead-spelers hun best doen, om te win nen, doch het zal veel onmogelijk blijken Ten ril Q S.C. gaat naar Texel, dat eenigszins teleurgestelt. Ondanks de „zeereis" achten wij Q.S.C. sterk genoeg, om te winnen. E.V.C—Schagen en D.T.S.—Zilvermeeu wen zijn wedstrijden, die door de thuisclubs gewonnen kunen worden en Uitgeest heeft thuis ook gelegenheid, om Vrone te klappen 't Wordt dus over 't algemeen een beste dng voor de ontvangende clubs! HET PROGRAMMA. K. N. V. B. 2de klasse A: Alcmaria VictrixD.E.C (2 uur] Res 2e klasse V.V.A. II—Alcmaria Victrix II (2 uur] Res. 3de klasse: Z.V.V. II—Alcmaria Victrix III (2.30 uur) 4de klasse A: BeverwijkAlkmaar N. H. V. B. Ie klasse B: Bergen IK.F.C. III (2 uur Zaandijk IIAlkmaarsche Boys I (10 uur 2de klasse D: C.S.V. I—Schoorl I (2 uur] Alkmaar II—Alkmaarsche Boys II Alcmaria Victrix IVD.T.S. II 3de klasse B: Ursem IBergen III (2 uur K.S.V. I—Uitgeest III (2 uur 4e klasse D i Bergen IIIAkersloot I (12 uur i Alkmaarsche Boys IVK.S.V. II (10 uuri Nieuwe Niedorp III—Alkmaar III (2 uuri Junioren A: Alkmaarsche Boys a—Z.V.V. a (12 uur Alcmaria Victrix a—Purmersteijn a (12 uur Adspiranten H: Alkmaar a—Alcmaria Victrix a (12 uuri C.S.V. aSchoorl a (12.30 uur Adspiranten J: Alcmaria Victrix bVrone a (10 uur] Nieuwe Niedorp aAlkm. Boys a (1 uur' Adspiranten K: Alcmaria Victrix d—Bergen b (11 uur K S.V. aVrone b (1 uurj Nu de weers- en terreingesteldheden betere vormen zijn gaan aannemen, zien we den komenden voetbaldag met een ietwat geruster hart tegemoet Zeer jammer zou het zijn als Pluvius weer veel afbreuk zou doen, temeer daar in bijna alle af deelingen zeer span nende ontmoetingen op het programma staan. Zoo zien we dan in het Westen de vol gende ontmoetingen vastgesteld: R Z. I—Assendelft II en Zaandijk II— Alkmaarsche Boys I. Onderstaand stand je laat ons zien dat we het hier mei vier kampioenscandidaten te doen neo Alkm Boys 14 4 0 0 18—5 (10 uur) (11 uur) Zaandijk II 4 2 11 119 5 C Z I 4 2 11 5 As«endelft II 3 2 0 1 1511 4 Van welk een onschatbare waarde een overwinning voor de Boys is, behoeven we toch stellig niet nader te releveeren. Dit zelfde geldt tevens voor Assendelft I, d ;ar in zulk een geval, beide overige clubs reeds vijf verliespunten zouden hebben. Verliezen echter beide genoem de ploegen, dan zou de spanning der mate toenemen. Voor de Alkmaarders durven wij een kleine zwaar bevochten zege voorspellen, mitsmen tot het open spel overgaat. Breed opgezetten aanvallen zullen de Boys juist nog het voldoende aantal voorgoals kunnen ver schaffen. Waar de Zaandammers over een sterke verdediging beschikken en een betrekkelijk zwakke voorhoede, ter wijl van de Assendelfters het tegenover gestelde gezegd kan worden, verwachten wij hier een puntenverdeeling. Eenzelfde resultaat behalen Z. F. C. V—W. F. C. V Beide clubs wachten nog steeds op haar eerste winstpunt. Bergen I zal K F C. III wel met een nederlaag naar huis zenden. In het Noorden een niet minder belangrij- ke ontmoeting, n.1. Wieringerwaard I—Suc ces I. De eerste competitie-ontmoeting lever- de voor Wieringerwaard een nederlaag op, doch nadien werden flinke successen ge boekt. Succes heeft echter nog verliespunten en wisselde magere met vette overwinningen af. Juist dit minder constant spelen, zou haar thans wel eens verliespunten kunnen brengen. M.L.D. zou op eigen terrein wel weer eens voor een nieuwe overwinning kunnen zorg dragen, zulks ten koste van Helder III. B K. C. krijgt gelegenheid zich te herstellen, nu zij bij Succes II op bezoek gaat. Zou H.R.C. haar nederlagenreeks thans besloten heb ben? Wij vreezen dat Petten I voor de derde zal zorg dragen 1 In het Oosten ook al een belangrijke ontmoeting, Strandvogels I—Andijk I. De Strandvogels zijn nog zonder verliespunten, doch hebben slechts één wedstrijd (uit tegen N.Niedorp) achter den rug De Andijkers be schikken na drie wedstrijden over één verlies- Dunt en voor hen verwachten we een zwaar gevochten zege. Hollandia III zal wel in eigen huis van M.F.C. klop krijgen, daar de Medemblikkers hun kansje nog wel zullen willen behouden. In het Zuiden zullen K.V.V. II en West- zaan een zwaren strijd voeren. Men oordeele volgens onderstaanden stand: Westzaan 1 5 3 1 1 25—15 7 Monnikend. 1 5 3 0 2 1613 6 K.V.V. II 4 2 11 14—10 5 De Krommenieërs leden vorige week geheel onverwachts hun eerste nederlaag en waar moglijk hun zelfvertrouwen eenigszins ge schokt zou kunnen zijn (er bestaat nog zoo iets van een traditie ook!) zullen de K.V.V.- ers er wel niet zonder kleerscheuren afkomen. W F.C. IV zal wel van Z.V.V. III weten te winnen, evenals Monnikendam van Purmer steijn II. Het eerste treffen tusschen beide clubs leverde voor de Purmerenders ook al een nederlaag op. Zilvermeeuwen II behaa t een kleine zege op Z.F C. IV, ofspee't de wisselvalligheid haar weer eens parten? In de tweede klasse een buitengewoon tref fen tusschen C.S.V. I en Schoorl I. C.S V. s nog zonder verliespunten en Schoorl be schikt er over vier, doch de beide neder lagen kwamen slechts met de onevengoal. Wij geven de „duinbewoners" in elk geval kans op een gelijk spel. Alcmaria IV zal wei van D.T.S. II winnen en dus runner up blij ven. Aan den Westerweg zal het wel geducht spannen tusschen de tweede elftallers van Alkmaar en Alkmaarsche Boys. Waar de prestaties niet ver uiteen loopen, verwachten we hier een puntenverdeeling. In de derde klasse zal Ursem I wel weer een nieuwe nederlaag te slikken krijgen van het bezoekende Bergen II Of zullen de Ursemmers eenK.S.V. I—Uitgeest III wordt 'n zeer spannende kamp en de verlie zer wordt vrijwel uitgeschakeld voor de bo venste plaats. We verwachten een Koedijkei overwinning. In de vierde klasse ontvangt Bergen III Akersloot I en zal wel winnen. Ursem II krijgt bezoek van C.S.V. III en zal eveneens winnen. Nieuwe Niedorp III krijgt in eigen huis klop van Alkmaar III, evenals A'kmaar- sche Boys IV, dat bezoek van K S.V. II krijgt. W. F. C. JUBILEERT. W. F. C., de aloude tegenstandster van Alcmaria, bestaat 25 jaar en het is naar aanleiding daarvan, dat wij onderstaand stukje van den heer Lutterot uit het jongste Alcmaria-Nieuws overnemen: Op 1 November vierde de Wormerveer- sche Football Club haar zilveren jubileum. In de annalen van deze 25-jarige staat heel het wisselvallige, wat een vereeniging, die leeft en strijdt, ten deel kan vallen, geboek staafd. Derde klasser (de 4e bestond nog niet), 2e klasser, le klasser (zij het dan in de Overg. comp.) en daarna, net als wij, be- hoorend tot de vaste inventaris van de 2e klasse. Onder de reeks van goede spelers, met Sint aan 't hoofd, die ae blauwwitte kleuren trouw verdedigden, behoorden ook eens de Alkmaarders de Louw en Doeschot. W. F. C. is éen goed georganiseerd en goed geleide ik denk o.m. aan mannen als Göbel en Booij vereeniging met een keur van jongeren, wier capaciteiten er borg voor staan, dat de goede en geduchte naam van hun club ook in de toekomst gehandhaafd zal blijven. De ontwikkeling van de W. F. C., loopt vrijwel parallel met die van Alcmaria. Juist dezer dagen bij het doorsnuffelen van mijn foto-archief, kreeg ik een kiek in handen, gedateerd 5 Mei 1915, van de beroemde boottocht naar Wormerveer. De laatste wed strijd van het seizoen der Noodcompetitie '14'15 in Wormerveer zou de beslissing voor het kampioenschap brengen. Onder groote spanning bracht een gelijk spel ons den begeerden titel. Aardige herinneringen ziin er voor ons oud-Alcmarianen aan dien wedstrijd verbonden. Nog herinner ik mij hoe na afloop de heer Endel op het W. F. C.- veld ons elftal huldigde door het opzeggen van een gedicht, dat ondanks de goede kwa liteiten van klank en rhythme, één gebrek had, n.1. het was eenigszins te lang. Dit werd het sterkst aangevoeld door onzen toenmali-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9