Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. ASPIRIN Zoo begint het! eens vfeeselijk op de golven, maar is behou den aangekomen. Kapitein en bemanning zijn het samen eens en dit was spr. een goede be lofte voor de toekomst. De Transpoitarbei- dersbond, waarvoor spr. het woord voerde, koestert de beste wenschen voor „Excelsior" en gaf met eesi geschenk aan geld daarvan be heer J. H. van den Tooren bracht de gehikwenschen over van de afd. Alkmaar van den Alg. Ned. Typografen Bond en bood namens de2en eveneens een enveloppe aan, daarbij de hoop uitsprekend, dat bij het 23-jarig jubilé het korps 2al zijn uitgebreid tot een 70-tal leden. De heer Verhey sprak namens de af dee ling van de Ned. Vereeniging van Fabrieks arbeiders ert schonk ook een enveloppe met inhoud. De heer B e-e 1 dm a n deed voor de plaat selijke afdeeling van de VARA hetzelfde, daarbij den wvnsch uitsprekende dat het met de jubilerende vereeniging steeds excelsior zal gaan. De heer G. Veen bracht de gehikwen schen over vam „De Stem des Volks den Alg. Bond van Handels- en Kantoorbedien den en den Ned. Arb. Sportbond. Laatstge noemde had spr. een enveloppe met inhou ter hand gesteld om aan „Excelsior te over- 11 De Sr Hoor is bood de beste wenschen aan van den meubelmakersbortd, ook al uitge drukt in geld. De heer Th. Schouten voerde het woord namens „D. E. S."'en sprak met waar- deering over de medewerking van Excelsior hij de door genoemde vereeniging gegeven kinderfeesten en bij de opening van hare speeltuinen. Uit dankbaarheid bood hij een mand witte chnrsanteü aan. Voorts sprak de heer Schouten namens den Bouwvakarbeidersbond de beste wen* schen uit voor den bloei van „Excelsior en overhandigde voor hem een enveloppe met inhoud. j De heer B a a n complimenteerde de jarige vereeniging namens de schildersgezellen en bood daarbij een jubileumgeschenk in geld De bond van personeel in overheidsdienst betuigde bij monde van den heer Van D ij k op eenzelfde wijze haar vriendschappelijke (Gevoelens, zooals daarna ook mevr. Visser deed voor de söc.-dem. vrouwenclub. Een oud-lid, de heer Arts, feliciteerde de iubileerende vereeniging, echter zijn spijt er over uitsprekende, aat ef slechts weinig jon gere leden aanwezig waren. Hij herinnerde aan de eerste jaren van het bestaan van Excelsior en memoreerde de verkiezing, waar hij zij voor het eerst hare medewerking had verleend, toen de leden nog onbekwaam wa ren en nog slechts de Internationale zondef partituur konden spelen. Thans is het wel een beetje anders en spr. wenschte de vereeniging nog vele jaren van toenemenden bloei. De heer Groot, vertegenwoordiger van St. Caecilia, constateerde met dankbaarheid, dat in den loop der jaren de vriendschap en samenwerking tuS6chen zijn vereeniging en Excelsior steeds grooter was geworden en roemde de prestaties die de jubilaresse had weten te bereiken in de muziekwereld. Onder het aanbieden van een groote bloemenmand zei spr. te hopen op voortgezette vriendschap. De heer Van der Wal (Soli Deo Gloria) constateerde met vreugde, dat het in nerlijke, het gehalte van Excelsior goed is. Blijf uw naam ook verder waardig dragen, zei spr., en bood daarbij bloemen aan. De heer Blokker huldigde Excelsior na mens Alcmaria Victrix (voorheen Stedelijk Muziekcorps) voor wat zij in den loop der jaren heeft kunnen bereiken en wenschte haar toe, dat zij op dezelfde wijze zal voort gaan. Hopende op goede samenwerking, bood spr. een medaille aan ter herinnering aan dit 10-jarig jubilé. Laatste spreker was de heer J. G r e g o o r, bondsvoorzitter, die gewaagde van de gesta dige uitbreiding van den bond (thans een zeventigtal af deelingen en straks, na fusie met de mandolineclubs, 'n honderdtal). Hij schet ste voorts het idealistische in de arbeiders- muziekvereenigingen, die niet alleen om de muziek werden opgericht, maar bovenal om daarmee het ideaal der arbeidersbeweging te dienen. Van de afdeelingen is Excelsior steeds een der be6te geweest, en daarvoor bracht spr. thans namens het hoofdbestuur dank en hulde. Ook den eersten voorzitter, der. heer Arts, bood spr. de felicitaties van het hoofdbestuur aan. De heer A1 f r i n k sprak hierna een slot woord. Hij zeide getroffen te zijn door de vele en hartelijke felicitaties en gelukwen- schen en hij meende, gezien de goede leiding van Excelsior en den goeden wil der leden en den ruggesteun van de arbeidersbeweging, stellig te mogen toezeggen, dat het plan tot uitbreiding tot 60 a 70 werkende leden zal worden uitgevoerd Na dank te hebben ge- b' i.cht voor de aanwezigheid, sprak de voor zitter de hoop uit op voortduring van de goede samenwerking met de zustervereeni- girgen en sloot hierna de bijeenkomst. (Voor het verslag van het jubileumconcert vervijzen wij naar de rubriek kunst.) BOND VAN GEM. ZANGVEREEN. IN NOORDHOLLAND. Algemeene vergadering in café Central. Deze vergadering had gisteren plaats on der presidium van den heer L. van Loo uit Den Helder, vice-voorzitter van den Bond. Met een woord van welkom opende hij de jaa: vergadering, de eerste na het overlijden van den voorzitter, den heer Jb. de Jong. aan wiens nagedachtenis spr. een hartelijk woord wijdde. Wij zuilen zijn werk moeten voort zet-^, zei hij en verzocht aan de aanwezigen zich een oogenblik van hun zetel te verheffen. Voortgaande, herinnerde spr. aan het zan- g :sfeest te Hoorn, gehouden op kleine schaal in verband met het overlijden van den heer de Jong. Dit zangersfeest was financieel een s op geweest, misschien een gevolg van de FVsomstandigheden, maar de prestaties waren uitstekend, vooral de wijdingsavond in dt. kerk was kunstzinnig. Spr. bracht de ver eeniging Wognum (leider de heer Saai) dank voor haar optreden op dien avond. Spr betreurde het, dat de vereeniging Hoogwoud voor het lidmaatschap had be dankt. maar. ze. hij, dit mag geeni reden zjn om bij de pakken te gaan neerzitten. Met een hartelijke opwekking om gezamenlijk de be langen van den Bond en den zang te beharti gen! verklaarde spr. de vergadering voor ge- °Pen,:{' Jaarverslag. Na lezing van de notulen door den secre taris, den heer R Sasburg te Benning- broek, welke na een enkele bemerking onder dankbetuiging werden goedgekeurd bracht dezelfde functionnaris zijn jaarverslag uit, waarin hij opmerkte, dat het jubileumjaar 1922 werd verduisterd door het overlijden op 2 Januari van den voorzitter van het hoofd bestuur, die op Oudejaarsavond tevoren nog had meegezongen op een concert. De nage dachtenis van den heer de Jong zou in eere blijven, verzekerde spreker. Uitvoerig werd het 25e jubileumzangers feest op 19 Juni te Hoorn gememoreerd, waaraan spr. den wensch vastknoopte, dat ernstig zal worden gestreefd naar een steeds hooger opvoeren van den zang (Applaus). Het jaarverslag werd goedgekeurd. Rapport financieele commissie. Namens de commissie tot nazien der reke ning van den penningmeester bracht de heer Debets van Stompetorett verslag uit vari hare bevindingen Alles was keurig in orde bevonden. De totale ontvangsten bedroegen f 1242,24, de uitgaven waren f 1056.95, zoo dat het batig saldo bedraagt f 185.29. Een woord van dank werd gebracht aan den penningmeester voor zijn beheer. De penningmeester gaf eenige na dere toelichtingen op de rekening. Bij den aanvang van het jaar was het saldo 357.18. De Ontvangsten gewone dienst waren 656.94, de uitgaven f 255.02, batig saldo dus 401.92. Het zangersfeest bracht een nadeelig slot van 216.63 (ontvangsten 585.30, uitgaven 801.93). De kriflgrepetities leverden een tekort op van pl.m. 80 De ontvangsten van de zangersfeesten .bewegen zich de laatste jaren in dalende lijn. Maar een noodtoestand is er nog niet, omdat er nog steeds een reserve is uit de vette jaren De rekening werd goedgekeurd. Begrooting 1933. De begrooting, sluitend in ontvangsten en uitgaven op 492.29, werd door'den pen ningmeester voorgelezen. Gerekend werd op een ledental van 910, die elk 25 cent contri butie betalen. Voor onvoorziene uitgaven is geraamd 143.09. De begrooting werd goed gekeurd. Een afscheid. De voorzifter betreurde het, dat de heer de Groot had gemeend voor verdere uit oefening van het penningmeesterschap te moeten bedanken. Spr. bracht hem hartelijk dank voor alles wat hij in de functie sedert zijn optreden als zoodanig in 1918 had gedaan in het belang van den Bond en hoopte, dat de heer de G. nog vele jaren de vergaderingen en de zan gersfeesten van den Bond kan bijwonen en dat zijn opvolger diens voetsporen zal drukken. De heer de Groot dankte voor de hem gebrachte hulde. Hij bliift veel gevoelen voor den Bond, In het hoofdbestuur waarvan hij sinds 1911 zitting had. Vele jaren, reeds als jongen, had spr. den zang beoefend, en hij kon getuigen dat 6indj zijn jeugd de zang veel is verbeterd. Uit zijn lange loopbaan deelde spr. ver schillende herinneringen mee en cons'x teerde, dat goede zang tot navolging dwingt en daardoor leidt tot opvoering van de presta ties der vereenigingen. Hartelijk dank bracht spr. voor het hem zoovele jaren geschonken vertrouwen en de ondervonden vriendschap. (Applaus). Verkiezing leden hoofdbestuur. De heer H. J. Zaal te Alkmaar werd her kozen verklaard, omdat in de door zijn af treding open gevallen plaats geen tegencan- didaat was gesteld. In de vacature-Joh. de Groot waren can- didaat gesteld de heeren D. Kossen te Kol- horn, D. Saai te Wognum, A. J. Hoogvorst te Den Helder en J. Van Ham te Wieringer- waard. De candidatuur-Hoogvorst werd we gens ziekte ingetrokken. Gekozen wefd de heer J. van Ham. Uit de gestelde candidaten in de vacature- Jb. de Jong werd met meerderheid van stem men gekozen de heer D. Appel te Hoog karspel. Als voorzitter werd bij acclamatie aange wezen de heer L. van Loo, eenig candidaat. Alle gekozenen namen met den uitslag der stemming genoegen en betuigden dank voor hun verkiezing. Het bestuur kiest uit zijn middelen een penningmeester. De volgende vergadering. Voor het houden van de volgende alge meene vergadering werden genoemd Alk maar en Hoorn. Met 7 tegen 6 stemmen werd Alkmaar weder aangewezen. Wieringerwaard stelde voor de al gemeene vergadering niet meer op Zondag te houden. Die afdeeling herinnerde er aan, een dergelijk voorstel reeds een paar jaar geleden te hebben gedaan. Het was toen afge wezen op grond van moeilijkheid voor het bezoeken. Spr. meende, dat de verkeersmoge- lijkheden thans wel zoodanig zijn, dat de vergadering wel op een anderen dag dan den Zondag gehouden kan worden. Een heele dag is er ook niet voor noodig, meende spr. Den Helder had bezwaar tegen een anderen dag dan den Zondag, tenzij men den Zaterdagmiddag koos. Stompetoren vreesde, dat zijn ver eeniging geen afgevaardigde zou kunnen zenden, als de vergadering niet op Zondag wordt gehouden. Als men 's avonds verga dert, is er voor de plattelanders een groote moeilijkheid voor het terugkeeren. De secretaris meende, dat tegen den Zondag niet zooveel bezwaren zijn als tegen den Zaterdag, op welken dag lang niet ieder zich vrij kan maken. Bovendien is de agenda meestal te uitgebreid voor behandeling op een namiddag. Na nog verschillende besprekingen werd het voorstel-Wieringerwaard verworpen met 11 tegen 2 stemmen. Rekening 1933. Als commissie voor het nazien der reke ning 1933 werden aangewezen de afdeelin gen te St. Pancras. Kolhorn en Hoogkar- speL Zangersfeest 1933. Voorgelezen werd een schrijven van „Zang en Vriendschap" te Venhuizen met mededee- litig, dat de vefslageh vaft de jury Sluis— Robert niet opbouwend zijn en af te keuren bemerkingen bevatten. De vereeniging stelde voor, goede deskundigen te benoemen, en dan te nemen Sem Dresden en Hubert Cuv- pers. Devoonlttergaf toe, dat er voldoen de deskundigen zijn. De heef Sluis wordt ge woonlijk om het andere jaar gevraagd, om dat hij getoond heeft veel voor den Bond te gevoelen. Spr. meende, dat de reputatie van den heer Sluis op het gebied van zatig lang niet tot de slechtste behoort, hij levert toch over het algemeen opbouwende cfitiek. Een jury moet vaak ervaren, dat deelnemers aan een concours ontevreden over haar zijn. Venhuizen had liever juryleden, die zelf koorleiders zijn, wilde echter niets zeg gen ten nadeele van de muzlek-deskundigheid der heeren Sluis en Robert. Zij Zijn evenwel minder zangers dan musici. De voorzitter geloofde dat er altijd wel verschil over de kwaliteit van een con- coursverslag zal overblijven. De secretaris meende, dat critiek op het verslag altijd gemakkelijk is. Men moet ten deze de hand in eigen boezem steken. Een minder waardeerende critiek kan wel eens verdiend zijn. In den loop der jaren is er een stijgende lijn gekomen in de eischen der jury, in verband met het klimmen der prestaties van de deelnemende vereenigingen. Spr. betoogde, dat uit de verslagen van den Bond veel valt te feeren ert dat zij daarom met graagte worden gelezen In heel het land. De heer Robert neeft een mannenkoor, dat moeilijke stukken op schitterende wijze uitvoert, hij heeft dus zijn sporen op dat ge bied wel verdiend. Van den heer Jan Sluis getuigde spr., dat diens verslagen altijd „van de bovenste plank" zijn, hij zegt zon der omwegen hoe hij denkt over de uitvoe ringen en is zeer zeker deskundig. Zelfs in Oroningen en Drente heeft men hem al uit- genoodigd om zijn groote deskundigheid. Venhuizen had onaangename gevol gen ondervonden van het verslag (de pianis te had verdere medewerking opgezegd), maar het was niet onjuist geweest; de vereeniging had wel geweten dat de pianiste niet uitste kend was, maat had met haar genoegen moeten nemen, omdat op dat moment geen andere voor weinig geld (veel kon de ver eeniging niet betalen) te krijgen was ge weest. De heer Zaal tond, dat de door Venhul zen geplaatste opmerking een kern van waar heid bevat, er zijn inderdaad wel andere en betere koorleiders dan de gewraakte jury leden. De door Venhuizen genoemde candi daten vond spr. nog zoo slecht niet. Wogh u m noemde als candidaten An- ton Averkamp en Alphons Vranken. Ten slotte werd het hoofdbestuur gemach tigd zich ter benoeming van een jury met de genoemden in verbinding te stellen. Plaats van het zangersfeest 1933. Het bestuur stelde voor te kiezen tusschen Alkmaar, Bergen en Slootdorp. Stompetoren wilde de keuze overla ten aan het hoofdbestuur. Devoorzitter wees dit af, hij wensch te dat de vergadering zou kiezen. De heer van Ham (Wieringerwaard) meende, dat in Slootdorp geen voldoend rui me gelegenheid bestaat voor het houden van het zangersfeest. Spr. stelde Bergen voor. De secretaris stelde vast, dat er al tijd financieel risico blijft. Men moet dus een .plaats kiezen, waar op verschillend ge bied de meeste tegemoetkoming wordt be toond, opdat die risico zoo klein mogelijk wordt. Spr. voor zich vond de keuze van Slootdorp nog niet verwerjielijk, er komen mensehen genoeg om het nieuwe dorp te zien. Het zangersfeest zou wel gehouden kunnen- worden in een der groote bouw- schuren. Het lied van Brandts Buys „Uit zee hebt gij uw grond gewrocht" zou daar zeer toepasselijk zijn. Voor een ontvangst der zan gers zou de directie der Zuiderzeewerken wel willen zorgen. Spr. geloofde wel, dat het feest in Slootdorp zou slagen, thans, nu het dorp nog een attractie is. De menschen, die dien dag daar komen, doen dit om van den zang te genieten, wat men niet kan zeg gen van allen, die naar het zangersfeest gaan, als het in Bergen zou worden ge houden. Den Helder sprak van het a.s. 40- jarig jubilé van Helder's Gemengd Koor en gaf het hoofdbestuur in overweging ook eens aan Den Helder te denken voor b^t houden van het zangersfeest. Stompetoren ondersteunde dit, ook met het oog op de malaise, die in Den Helder minder erg voelbaar is dan in overig Noord holland. De voorzitter kon zich er slecht mee vereenigen om het feest in Den Helder te houden, f' t zou in een loóds moeten worden gegeven, dat heel wat kost en waar de ac- coustiek in den regel slecht is. Spr. vreesde ook geen voldoend bezoek. Na nog eenige besprekingen werd door elf van de dertien afdeelingen als de meest wenschelijke plaats Bergen genoemd Het Wat Is na beter - bedlegerig te worden ot te nemen? UitsIoHend verkrijgbaar In de ortnjs-bmd- bui&je» vat 20 tabletten nu II. —.70 en oranjezakjes van 2 tabletten i fL —.10. hoofdbestuur zal een definitieve beslissing nemen, aan de hand van hetgeen de noodigt onderhandelingen zullen opleveren. Bespreking ensemble-zang. De secretaris verdedigde het zingen van een nummer van Bach, omdat het, zooals verleden jaar was gebleken, een mooi num mer voor studie is, één en al muziek. „Morgenhymne" van Niels Gade, een door één der afdeelingen aanbevolen nummer, geeft moeilijkheden doordat het zevenstemmig is. „Intocht der lente", van Paardekoper, aanbevolen door Oudesluis, is wel wat fieel eenvoudig. Spr. stelde voor te kiezen „Dir Jehovah will ich singen", van J. S. Bach. Werd goedgekeurd. De heer Roemer (Hoogkarspel) stelde voor pogingen in het werk te stellen tot het verkrijgen van een nieuw bondslied. De secretaris geloofde, dat het hoofd bestuur in die richting wel eens een poging wil doen. De heer Appel (Hoogkarspel) zou gaarne zien, dat er twee nummers gezamenlijk wer den gezongen. De secretaris verzekerde, dat het hoofdbestuur dit in overweging zal nemen. Ook als nummer voor het eigen repertoire zal zoo'n tweede nummer goed zijn. Verschillende wenschen werden nog ter tafel gebracht ten aanzien van generale repe titie voor den samenzang, enz., met alle welke het hoofdbestuur toezegde rekening te zul len houden. Als leider van den samenzang werd bij ac clamatie weder aangewezen de heer R- Sas burg, met welke keuze de voorzitter zijn instemming betuigde. Kringrepetities. Voor het houden van de kringrepetities werden aangewezen Den Helder. Abbekerk en Hoogkarspel en zoo noodig nog Stompe toren. Wieringerwaard vond de onkosten voor de kringrepetities, geraamd op 80, nogal hoog. De voorzitter beaamde dit, maar er is niet aan te ontkomen, zij moeten worden gehouden. De kosten hangen ook al af van den afstand. De penningmeester gaf nog eenige toelichtingen. Als er wat meer publiek zou komen, zooals dat voorheen wel ge beurde, blijft er nog van over. De datum van het zangersfeest werd weder vastgesteld op den derden Zondag in Juni. Kinderzang op zangscholen. De secretaris betoogde, dat de zang onder kinderen moet worden aangekweekt. Dit kan o m. door kinderkoren te doen op treden op het zangersfeest en op kringrepe tities. De dan deelnemende kinderen worden in de toekomst allicht de leden van onze zang- vereenigirtgen. Ook in de scholen zou men den kinderzang kunnen en moeten bevorde ren, omdat hij een cultureel belang mag worden geacht. Partituren-bibliotheek. De heer Zaal geloofde, dat de Bond een goed werk kon doen door het uitgeven van een klein werkje, waarin het zingen van den notenbalk wordt omschreven, om te bevorde ren, dat er meer bewust wordt gezongen. Men zou dan niet alleen op het verslag zijn aangewezen. Verschillende bezwaren werden hiertegen aangevoerd, men meende dat de fundamenten, in de schooi gelegd, niet de juiste zijn en dat daardoor de zoogenaamde cijfer-methode is gekozen, welke door ieder kan worden ge volgd, ook door de minder ontwikkelden. Besloten werd de zaak nader in het hoofd bestuur te bespreken. Desecretaris deed eenige mededeelin- gen over ontvangen partituren. Zangersfeesten Groningen en Friesland. De benoeming van afgevaardigden naar de zangersfeesten in Groningen en Friesland in 1933 werd overgelaten aan het hoofd bestuur. Mededeelingen. De secretaris deelde mede, dat de ker kelijke zangvereeniging te Aartswoud als lid is toegetreden, zoodat thans gen zijn aangesloten. Als penningmeester is door het hoofdbe stuur aangewezen de heer A. Wiedijk te Barsingerhorn. Rondvraag De heer Van Ham betuigde zijn vreug! de erover, dat een leerling van den heer de Groot diens functie van penningmeester heeft overgenomen. Spr. hoopte dat het den heer de Groot verder goed mag gaan. Naar aanleiding van een bemerking van Venhuizen zei het h o o f d b e s t u u r te zul- Jen zorgen, dat het verslag niet meer vóór zijn verschijning in een krant zal wórden ge. publiceerd. Hierna volgde sluiting, waarbij de vo o r. z 1 t t e r dank bracht voor de aangename discussies. SCHERMEER. Hoofdingelanden van de Schertrteer kwa. men Zaterdagmorgen ten 11 ure ten Stad- huize bijeen. De dijkgraaf, de heer Kramer Olijnis, her. innerde aan het overlijden van het lid den heer K Dekker. Het deed spr. leed hem te moeten missen. Hoewel hij niet altijd veel had te zeggen, stelde hij toch veel belang in het wel en wee van den polder en gaarne werkte hij om die belangen te dienen. Spr. oordeelde het een plicht hem daarvoor dank te brengen. (Instemming.) Aan de orde was hierop het voorstel be treffende grondafstand langs de Nauerna- schevaart aan de provincie ten behoeve van twee bruggen. Conform het voorstel werd besloten. In behandeling kwam hierop een voorstel tot overdracht van eenige waterstaatswerken aan de provincie Noordholland ten behoeve van de nieuwe kanaalwerken van den Omvai langs Oudorp tot Rustenburg. De voorzitter deelde mede, dat de Prov. vöor de wegen aan den Omval noodig heeft de Ringsloot met een stuk grond achter den Omval, ten Noorden in de bocht, een stuk in de onderdijk en een stukje dijk op den derden kavel, benevens een 100 M. ten Ocstert van de Huigendijk, een stukje in de Galgendijk; voorts bij Rustenburg de geheele dijk van Rustenburg tot Ursem en de halve Ringsloot tot halfweg Ursem; dit laatste voor de kanalisatie. De Prov. vergoedt aan den Polder voor het gemis aan grasgewas, rietgewas en vischwater jaarlijks 1100. De heer G o v e r s wees erop, dat het oor spronkelijke kanalenplan niet ging langs de Ringsloot en dat dit nu wel net geval is. Aanvankelijk liep het plan ten Westen van den Kraspolder en nu tert Oosten daarvan. Bovendien is spr. van oordeel, dat het gehee le kanalenplan geen sympathie meer ver- dient. Z.i. zou het voor de Provincie beter zijn, wanneer 't4 kanalenplan niet werd uit gevoerd en het geld besteed werd voor be tere wegen De Prov. zal echter wel doorzet ten, doch spr. wenscht, gezien de veranderde tijdsomstandigheden, daaraan niet meer mee te werken en zal daarom zijn stem aan dit voorstel onthouden. De voorzitter zeide, dat het kanalen plan desondanks toch doorgaat. Er is reeds een begin mee gemaakt. De heer Oovers mag goede wegen beter oordeelen dan vaarwegen, Z.i. zal men dcor het kanalenplan straks vaa beide gebruik kunnen maken. De heer Go vers oordeelde, dat reed» eenige millioenen zijn verknoeid en bleef dan ook beslist tegen het voorstel, Op een vraag van den heer C. Groot, zeide de voorzitter, dat de Prov. aart de Schermeer vergoedt het gemiddelde van de opbrengst over de laatste 10 jaar. De Schermer komt dus niets te kort, de basis van het voorstel is reëel. Het voorstel werd hierop aangenomen met aanteekening, dat de heer Govers ge acht wenschte te worden, te hebben tegen gestemd. Een onverwachte aanval op het Kanalenplan.. De heer Govers diende hierop een ^oor- stel in om het besluit van de Schermeer om aan de Prov. gedurende 40 jaar per jaar een bijdrage van 200 te geven, in te trekken, aangezien deze bijdrage was toegezegd, on der het uitdrukkelijk voorbehoud, dat de toe- gangsbrug aan den Omval bij den Scher- merweg blijft bestaan. Door het gewijzigde plan komt deze brug te vervallen, de ftov. komt de voorwaarde dus niet na, zoodat 6pr. van oordeel is, dat de Schermer vrij staat om zijn voorstel aan te nemen, Devoorzitter wees erop, dat die brug nu wordt overgedragen aan de Provincie. De heer D. de Boer betwijfelde of dit voorstel behandeld kon worden, omdat het niet op de agenda staat. De voorzitter was van meening, dat behandeling wel mogelijk was, aapgezien het verband hield met een punt, dat op de agen da stond. Verschillende personen ondersteunden hei voorstel van den heer Govers. zoodat het een punt van behandeling uitmaakte. De heer D. de Boer verzocht hierop den heer Govers om zij'n voorstel te motiveeren. 24o. Toen het nacht was geworden, krope!HÏH«iboï? ters uit het hondenhok en hadden ieder een snee brood in hun zak, die ze van den hond gekregen had den. Die ginge ze nu stilletjes aan Tuimeltje en Kruimeltje brengen, anders zouden de arme stakkers nog omkomen van zwakte. 246. Een der kaboutertjes vond dat het nu toch tijd werd, dat de oude Kabouterbaas van de gevangen schap van Tulmei en Kruimel op de hoogte kwam en natuurlijk werd er direct iemand naar het kasteel ge zonden. De kabouterbaas hoorde wel aan den toon nf™uikabouter, dat het er gevaarlijk uitzag en be- lootde binnen een paar uur in de boerderij te komen-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6