dagblad voor alkmaar en omstreken. SS i i i**™ in dood,i ta,Kl' Amerikaansche verkiezingen. c ^Buitenland Ho. 265 Woensdag 9 November 1932 134e Jaargang Hit het 'fladwimt Bxtqeliikscfi Ojwuüdit De kiesmannenin de Vereentgde Staten gekozen, waardoor Hoover verpletterend ver slagen werd. Pooseveldt zegeviert! Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.-, franco 4' r het geheele Rijk 2.50, Losse nummers 5 cents. FT1JS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v h. HERMs. CGSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestbat uit drie bladen. Den Haag, 8 November 1932. Het was hedenmiddag lang niet altijd op wekkend in de Tweede Kamer. Misschien was dit voor een deel toe te schrijven aan de afwezigheid van de gansche sociaal-democratische fractie, die uit den aard der zaak bij de meeting op Houtrust niet mocht ontbreken, voor een ander deel was de oorzaak ook wel te zoeken in de wijze waarop de algemeene beraadslagingen over de Rijksbegrooting voor 1933 werden inge zet. Wanneer als eerste spreker staat inge schreven de vertegenwoordiger van den Platte landersbond, de heer B r a a t, dan is met allen eerbied voor den persoon een gevoel van teleurstelling over het optreden van dezen afgevaardigde zonder politieke betee- kenis als eerste spreker niet te onderdrukken. Het klinkt alles zoo weinig ernstig, zoo op pervlakkig. Met onze handelspolitiek gaat hij, gelijk men weet, in geenen deele accoord. Hoe hooger invoerrechten op landbouwpro ducten, hoe mooier. Verder heeft hij heden voor de zooveelste maal geklaagd over de hooge salarissen en de cumulatie van pen sioenen. Van de uitgaven voor de luchtvaart is hij een tegenstander. Rijksinstellingen voor de vernietigingen van cadavers acht hij over bodig. Over de politiek van de spoorwegen, die vier ton per week te kort komen, is hij in het geheel niet te spreken. De Kamer luisterde slechts met een half oor naar dezen spreker en toen hij ten slotte een motie indiende tegen de cumulatie van pensioenen en salarissen, vond hij niet eens voldoende leden om deze te ondersteunen, zoodat ze niet in debat kan komen. Belangrijker was de rede van den tweeden spreker, den heer M a r c h a n t, den leider der vrijzinnig-democratische fractie. Na eerst eens geïnformeerd 1c hebben naar den politieleen welstand van het ministerie, be sprak hij bef rapport-Weiter. waarom thans alles draait. Met veel van het werk dier commissie stemt hij niet in, maar hij meent, dat zij in het bijzonder goed heeft gedaan door een onderzoek naar unzen financieelen achteruitgang in te stellen. Maar daartegen over keurt hij af, wat de commissie op het onderwijs wil bezuinigen, betoogt, dat zij de kwestie van de werkloosheid verkeerd heeft beoordeeld doordat zij niet heeft willen in zien, dat die kwaal is te wijten aan de maat schappij die te weinig werk heeft voor te veel menschen Ook wat betreft de ontwape ning is de commissie in gebreke gebleven. Wat het ontwerp tot verhooging der in voerrechten aangaat, dit moet van de baan. De heer Marchant deed een scherpe critiek hooren over deze inbreuk op het verdrag van Ouchy en hij kwam tot de conclusie, dat de Kamer moet blijven weigeren het ontwerp te aanvaarden. Het kabinet moet aftreden of het ontwerp moet worden ingetrokken, iets anders is niet mogelijk. De tegenwoordige regeering vertoont geen vast beleid en daar om mist zij het vertrouwen des volks. Ook andere punten heeft de spr. aange roerd. Zoo heeft hij aangedrongen op een uniformverbod voor niet-militaire organisa ties, en geklaagd, dat niet ambtelijke militaire organisaties van burgers, zooals de burger wacht, niet altijd onder leiding van militaire elementen staan. Ook heeft de heer Marchant met nadruk aangedrongen op nadere ophelderingen om trent de gebeurtenissen in Den Haag ter ge legenheid van de opening der Staten-Gene- raal op 20 September. Ten stelligste keurde hij het af, dat de taptoe op den avond van dien dag ondanks de gebeurtenissen toch was doorgegaan. Dat heeft aan het gezag der overheid volgens hem geen goed gedaan. De regeering deed goed wanneer zij zooveel mo gelijk er naar streefde incidenten te voor komen. Aan het slot van zijn rede, waarin hij een ernstige vermaning deed hooren om de par lementaire democratie niet te vermoorden door den druk der partijpolitiek, stelde de heer Marchant de regeering de vraag, of het haar ernst is met de botsing met het Parle ment: meent zij dat thans een nieuw kabinet mogelijk kan zijn? Of wel is zij bereid om op een kamerontbinding aan te sturen? Zoomin als de heer Braat mag de heer Peereboom, eenig vertegenwoordiger van de Hervormde Staatspartij, opvolger van ds. Lingbeek, algemeene belangstelling voor zijn redevoeringen treicken. Hij volgde den heer Marchant als spreker op en. terwijl het meerendeel der aanwezigen zich even elders ging verpoozen, de overigen zich in onder linge gesprekken verdiepten, luisterde op een gegeven oogenblik geen der aanwezige mi nisters naar hemHet was trouwens ook niet veel nieuws, dat hij verkondigde. Men weet nu eenmaal, dat zijn partij van geen der coa litiepartijen iets wil weten, de anti-revolutio- nairen zijn, zei hij o.a., opgewarmde liberalen, de christelijk-historischen ..Men aan^- ginselloosheid. voor hem zijn de Katho eken de bron van velerlei hedendaagscbe ellende 2 dan heeft hij het over het salaris der kloo^ terlinoen over de noodzakelijkheid van een klaagt hij over de ontkerstening van de natio nale school enz. De laatste spreker van den middag was de 'Pr D it v m q o T i. v Duymaer van Twist (a. r.), die doch krachtig een goed woord deed hooren voor de noodlijdende binnenschippers. heer kort Morgenmiddag voortzetting. Bij den aanvang der vergadering is de heer mr. Truyen (r. k.). in de plaats van wijlen den heer Ament verkozen verklaard, op de gebruikelijke wijze als id geïnstalleerd De Vereenigde Staten van Amerika hebben gisteren een belangrijken dag gehad, n.1. de verkiezing van den nieuwen president der re publiek. Eigenlijk is dat niet geheel juist, want er is gisteren geen nieuwe president gekozen. Dat gebeurt pas den tweeden Maandag van Januari. Maar gisteren zijn in de verschil lende staten de kiesmannen gekozen, die over twee maanden den nieuwen president moeten kiezen. Men weet van elk dier kiesmannen de olitieke opvattingen, zoodat het een klein nstje is, om uit te rekenen, wie president wordt. Vandaar, dat de verkiezing van gis teren beschouwd mag worden als die van den president. In eiken staat worden net zooveel kiesman nen aangewezen als de staat senatoren en af gevaardigden in het Huis telt. Het Congres telt 531 leden (435 afgevaardigden en 96 se natoren, voor eiken staat twee), het aantal kiesmannen bedraagt dus eveneens 531, en om tot president te worden gekozen moet een candidaat dus kunnen rekenen op de stem van 266 kiesmannen. Bij de afvaardiging door de staten naar het college van kiesman nen wordt geen evenredigheid betracht. De Tel. geeft er de volgende voorbeelden van: de staat Alabama wijst 12 kiesmannen aan; er pleegt een democratische meerderheid te zijn, en alkr ijgen de republikeinen er zeg 40 pCt. van het totaal aantal stemmen en de de mocraten 60 pCt., alle 12 democratische can- didaten komen in het college, dat den presi dent benoemt. Omgekeerd: de staat Iowa wijst 13 kiesmannen aan; er pleegt een repu- blikeinsche meerderheid te zijn, en al krijgen de democraten 40 pCt. van het aantal stem men, alle 13 kiesmannen van dien staat zijn republikeinen. In theorie is het dus mogelijk, dat een candidaat onder het kiezersvolk een meerderheid haalt (door groote overwichten in een deel der staten en bijna de helft in de andere) en toch in het kiescollege in de min derheid blijft, maar in de practijk heeft zich dit, wanneer het tusschen twee groote par tijen ging, slechts éénmaal voorgedaan, ook al omdat de democraten en republikeinen beide een aantal „vaste staten" hebben waar op zij kunnen rekenen. Uiteraard richten de aanvallen der partijen zich het meest op de onzekere staten, die veel kiesmannen afvaar digen, zooals b.v. New-York met 47. Slechts tweemaal is het gebeurd, dat een president werd gekozen, die geen meerder heid had onder de kiezers, die naar de stem bus togen. Dat was in 176, toen de demo craat Tilden een kwart millioen stemmen meer kreeg dan zijn tegenstander Hayes, maar met 1 stem(!) verslagen werd in het kiescollege; en later nog eens in 1912, toen Wilson met 6.3 millioen stemmen en niet minder dan 435 aanhangers in het kiescollege gekozen werd ten gevolge van de verdeeld heid onder de republikeinen Roosevelt kreeg toen 4.1 millioen stemmen en 88 in het kiescollege, Taft resp. 3.5 millioen en8. o Het gaat in Amerika eigenlijk hoofdzake lijk tusschen twee groote partijen, n.1. de re publikeinen en de democraten! Daarnaast mogen de sociaal-democraten genoemd wor den, die langzamerhand iets meer naar voren komen, doch voorloopig nog een onderge schikten rol spelen. c, Wat het program dier partyen betreft, die- ne het volgende, onvolledig overzicht: De democraten zijn tegen, de socialisten vóór schrapping der oorlogsschulden en de republikeinen later er zich niet over ult» de democraten eischen een verlaging v overheidsuitgaven met minstens 2d !*-'•> republikeinen willen ook verlaging, doch hebben geen bepaald percentage genoemd, de soc.-dem. zwijgen hierover; de democraten eischen verkorting van den arbeidsdag en arbeidsweek teneinde de werk loosheid te bestrijden; verder vragen zij een werkloosheids- en ouderdomsverzekering, de republikeinen zwijgen hierover; de soc.-dem. hebben ongeveer dezelfde eischen als de de mocraten, al willen ze nog verder gaan; de democraten eischen toetreding tot het Hof van Intern. Justitie, de republikeinen eveneens, echter beide onder bepaalde voor waarden, de soc.-dem. eischen toetreding zonder voorwaarden. Er zijn natuurlijk nog tal van andere pun ten, die we echter kunnen laten rusten. 't Ging tusschen Rooseveldt en Hoover, resp. democraat en republikein. Geweldig was de reclame, die voor beide candidaten gemaakt is. Eenige millioenen dollar zijn er aan besteed en het resultaat was Laten we de telegrammen nemen in de volgorde, zooals ze binnenkwamen: Middernacht: Het staat vast, dat Rooseveldt met groote meerderheid van stemmen wordt gekozen. Van de te verkiezen 531 kiesmannen waren op dit tijdstip gekozen vóór Rooseveldt 302 kiesmannen, voor Hoover 52, terwijl de uit slag voor 177 kiesmannen nog niet vast stond. In de hotels en restaurants van New-York. die gedurende den geheelen nacht geopend blijven, wordt de eclatante overwinning van Rooseveldt reeds uitbundig gevierd. Gewel dige lichtbakken maken de uitslagen der ver kiezingen in de verschillende staten bekend. Het middelpunt van de feestelijkheden vormt het Biltmorehotel, waar Rooseveldt met zijn familie verblijf houdt. 6 u u rDe tellingen, gemaakt tot ongeveer 3 uur M.E.T., geven een zoodanig overwicht van Rooseveldt, dat de algemeene indruk overweegt, dat de meerderheid van 10 mil lioen stemmen, die men gisteravond nog voor Rooseveldt waarschijnlijk achtte, verre zal worden overschreden. Om kwart voor drie waren ongeveer 3K millioen stemmen geteld. Hiervan had Rooseveldt ruim 2 millioen stemmen op zich vereenigd en Hoover ruim 1 millioen. Om 3.30 uur gaven de tellingen aan, dat er een groote meerderheid was voor Rooseveldt in 25 staten, terwijl in slechts 7 staten Hoover de leiding had. Door het verschil in tijd beginnen eerst thans de uitslagen binnen te komen van de Westelijke staten. De tellingen van 4.30 uur gaven Rooseveldt 4.642.216 stemmen en Hoo ver 3.149.340 stemmen, terwijl de socialisti sche candidaat 656.000 stemmen had ver worven. In New-York acht men het thans een uitgemaakte zaak, dat Rooseveldt als presi dent der U.S.A. Hoover zal opvolgen. De spanning is geweken. De groote Amerikaansche kranten, die reeds verschenen zijn, vermelden als een vol dongen feit de overwinning met groote meer derheid van Rooseveldt. Tevens vermelden zij als resultaat van de verkiezingen voor het Huis van afgevaardigden, die gister even eens zijn gehouden, dat het wel zeker geacht kan worden, dat er thans in de vertegen woordiging een groote meerderheid bestaat tegen de drooglegging. 7 u u rHoewel de einduitslag van de pre sidentsverkiezing nog niet officieel bekend is, kon men uit de hedenmorgen bekende gege vens afleiden dat de einduitslag vermoede lijk zal zijn, dat Rooseveldt 453 van de 531 kiesmannen zal hebben, zoodat Hoover over slechts 78 kiesmannen zal beschikken. Dit is een recordmeerderheid bij de presidents verkiezing zooals in de laatste eeuw niet meer is voorgekomen. Voor het eerst na 12 jaar zal op het Witte Huis een democraat als pre sident zetelen en voor het eerst sinds 23 jaar weer een Rooseveldt. (Theodore Rooseveldt was president van 19011909). o Hoover heeft openlijk toegegeven, dat Roo seveldt de overwinning heeft behaald. Hij zondt Rooseveldt het volgende felicitatietele gram: „Ik wensch u geluk met de gelegen heid de Ver. Staten te kunnen dienen wensch U een succesvolle regeeringsperiode". Tengevolge van het ingewikkelde Ameri kaansche kiesstelsel zal de geheele uitslag van de Amerikaansche presidentsverkiezing pas later bekend kunnen worden gemaakt Hoofdzaak is hier echter het verkrijgen van de meerderheid in de belangrijkste staten Rooseveldt heeft ook de leiding in alle dee len van Hoovers voornaamste staat Califor- nië, alsmede in den staat van senator Borah, Idaho. Rooseveldt dankte in een persconfe rentie al zijn assistenten en helpers voor Fet bij de verkiezingen behaalde succes. Aan het overwinningsfeest in het „Biltmo rehotel", waar Rooseveldt met zijn familie logeert, namen ongeveer 2000 personen deel, o.w. de democratische candidaat bij de vo rige verkiezingen, Al Smith en de boksers Dempsey en Tunney. Al Smith antwoordde, toen men hem zijn indruk vroeg over het ver loop van de verkiezingen: „Ik ben opgetogen, wat kan ik meer zeggen''. Hoover toont openlijk zijn teleurstelling over de geweldige nederlaag, die hem is toe gebracht en waarover men algemeen spreekt als over een aardverschuiving, ten gunste van den democraat. o De Amerikaansche verkiezingen zijn tot nu toe, kleine vechtpartijen te New-York en Chi- cago uitgezonderd, rustig verloopen. De op komst der kiezers was, naar Amerikaansche opvattingen, zeer groot. Naar schatting heb ben 40 pCt. der kiezers hun stem uitge bracht. De gebruikelijke verkiezingsdrukte is deze keer volkomen achterwege gebleven. In de groote steden zijn bij de verkiezings commissarissen reeds talrijke protesten bin nengekomen wegens verschillende onregel matigheden, in het bizonder wegens „beïn vloeding", vernietiging van kiezerslijsten en sabotage. In Westerville (Ohio), de bakermat van de prohibitiegedachte, is in het openbaar gebe den voor een overwinning van de „prohibi- tors". In verband met de verschillende bepalin gen in de kieswetten in de verschillende sta ten zal het officieele resultaat der verkiezin gen pas vandaag vaststaan, omdat de wetge ving van Kentucky verbiedt de stembussen voor Woensdagmorgen 10 uur (plaats, tijd) te openen. Naar uit Santa Fo in Nieuw-Mexico ge meld wordt heeft de gouv. aldaar in verschei dene plaatsen den staat van beleg afgekon digd, aangezien het naar aanleiding van de verkiezingen tot messteekpartijen op grooten schaal was gekomen, waarbij één persoon gedood werd. o Sedert George Washington in Januari 1789 na den langdurigen grondwetsstrijd, die op den onafhankelijkheidsoorlog volgde met algemeene stemmen tot president werd gekozen (iets dat zich slechts éénmaal her naaide, n.1. toen Washington zelf vier jaar later herkozen werd) hebben de V. S. dertig staatshoofden gehad, vertelt de Tel. De ambtstermijn bedraagt vier jaar, en wanneer president Hoover in het voorjaar van 1933 heengaat om door Roosevelt of door zichzelf te worden opgevolgd, zijn er dus ki 144 jaar zes en dertig van die ambtstermijnen ge weest. Dat het aantal presidenten lager is, komt doordat herhaalde malen een president werd herkozen, waartegen het aantal geval len, waarin er door het overlijden van den president en de automatische opvolging van den vice-president twee verschillende staats hoofden waren in één ambtsperiode van .vier jaar, niet opweegt. Het onmiddellijk herkiezen van een presi dent is iets, dat vooral in den eersten tijd van het bestaan der Unie vaak voorkwam. Vijf van de eerste zeven presidenten zetelden ieder acht jaar in het Witte Huis, te weten Was hington, Jefferson, Madison, Monroe n Jackson. Ook Grant en Wilson hadden twee ambtstermijnen vlak achtereen; de twee pre sidentschappen van Cleveland daarentegen waren gescheiden door het bewind van Har- rison. Ten slotte gebeurde het tweemaal, dat een vice-president, die president-ad-interim was geworden, herkozen werd; Theodore Roosevelt trad in 1901 op, nadat MacKinley, herkozen, al zeer spoedig werd vermoord, en zag in 1905 zijn mandaat hernieuwd; en Coolidge was, na den dood van Harding in 1923, zes jaar president. Behalve MacKinley en Harding waren er nog vier presidenten, die voor het verstrijken van hun mandaat heengingen: Harrison en Taylor stierven kort na hun in functie treden, Lincoln en Garfield werden vermoord, de een kort na zijn herkie zing, in 1865, de ander kort na zijn verkie zing, in 1881. o Het onderscheid tusschen democraten en republikeinen, dat thans vlotweg door ieder een wordt gemaakt, hoe moeilijk het ook veel al moge zijn nauwkeurig de leerstellige ver schillen tusschen de twee partijen aan te geven, bestaat eigenlijk pas sedert den bur geroorlog van de 60 er jaren. Daarvóór heet te eigenlijk iedereen republikein en onder scheidde men meer naar unitarische of fede ralistische tendenzen, terwijl ook de oud-En- gelsche partij-aanduiding „whig" herhaalde lijk opdoemt. Niettemin kan men wel zeggen, dat de politiek van de directie voorgangefs van Lincoln het meest overeenkwam met wat daarna democratisch zou heeten. Lincoln's zege beteekende het begin van een overwicht van het industrieele en goeddeels republikein sche Noorden, en sedert 1861 hebben de V. S. slechts twee democratische presidenten ge had, Cleveland en Wilson, die ieder acht jaar aan het bewind waren. Zal Franklin Roosevelt de derde worden? Behalve de reeds vermelde spannende ver kiezing HayesTilden in 1876 zijn er nog eenige stembus-gevechten geweest, waarbij het opwindend toeging. Zoo b.v. in 1824, toen er vier candidaten waren, die aanhangers kregen in het kiescollege en geen meerderheid kon worden verkregen. Toen moest het Huis van Afgevaardigden, naar staten stemmend, den presidetn aanwijzen en John Quincey Adams werd gekozen. Dit feit heeft zich na dien nimmer meer voorgedaan. Spannend was ook de verkiezing van 1880, toen Garfield in het heele kiezerscorps der V. S. slechts' een meerderheid behaalde van 7000 stemmen (maar een ruim vol doende overwicht in het kiescollege), en die van 1884, toen de staat New York de beslisr sing moest brengen en de democraat Cleve land gekozen werd omdat hij daar op een millioen kiezers 1000 stemmen meer had ge kregen dan zijn tegenstander Blaine. Eenmaal, n.1. in 1812, tijdens de Napoleon- tische oorlogen, werd een aftredend presi dent, Madison, slechts opnieuw candidaat ge steld, als hij wilde beloven dat hij Engeland den oorlog zou verklaren, hetgeen ook ge- iiiedde. In den zeer spanenden verkiezings strijd van 1916, toen Wilson slechts een ge ringe meerderheid kreeg boven den republi kein Hughes, wiens verkiezing zelfs door sommige nieuwsagentschapepn voorbarig werd rondgeseind, was de groote leuze ten gunste van den overwinnaar juist: „De man, die ons buiten den oorlog hield" Een half jaar later reeds zag Amerika, zich gedwon- gen in te grijpen. „VOELKISCHE BEOBACHTER" TOT 14 NOVEMBER VERBODEN. Gisteravond heeft de hoofdredactie van „Voelkische Beobachter" van de politie mede- deeling ontvangen, dat het blad tot 14 No vember verboden wordt in verband met den overtreding van de noodverordening d.d 14 Juni. S.A. EN S.S. IN HET SAARGEBIED VERBODEN. De N.S.D.A.P. heeft dezer dagen in het Saargebied een pamflet verspreid dat scher pe aanvallen op de regeeringcommissie irn hield. De regeeringscommissie gebruik ma kend van de verordening, waarbij in het Saargebied militaire en op militaire leest ge schoeide organisaties worden verboden, heeft gister de S.A. en S.S. der N.S.D.A.P. ver boden. Een huiszoeking in de bureaux der N.S.D. A.P., welke 4 uren duurde, heeft volgens mededeeling van de politie geen resultaat opgeleverd. „GEFREITER" ABUSIEVELIJK DOODGESCHOTEN. Maandagnacht heeft een ernstig ongeluk plaats gehad in de kazerne van het 7e ba taljon der Beiersche pioniers te München. Een „Gefreiter" werd door de schildwacht voor een inbreker gehouden en na eenige malen te zijn aangeroepen, waarop hij niet antwoordde, door een schot ernstig gewond. De „Gefreiter" is nog in den loop van den nacht overleden. 5.109.000 WERKLOOZEN IN DUITSCHLAND. Volgens het rapport van het Rijksinstituut voor Arbeidsbemiddeling en Werkloozenver- zekering waren per uit. October 1932 bij de arbeidsbeurzen in Duitschland in totaal 5.109.000 werkloozen ingeschreven. Dit ij inge 6000 meer dan per uit. September. CRITIEK OP BENESJ. In de zitting van gister van de Tsjech O» Slowaaksche commissie voor buitenlandsche zaken heeft de Duitsch nationale afgevaar digde Kallina scherpe critiek uitgeoefend op de redevoering van Maandag van den mi nister van buitenlandsche zaken. dr. Benesj, die aanwezig was. De Tsjechische voorzitter der commissie ontnam het woord aan Kal lina, toen deze met getallenmateriaal wilde bewijzen, dat de Tsjecho-Slowaaksche uitga ven voor de bewapening belangrijk hooger zijn dan algemeen wordt aangenomen. Aan gezien Kallina een tweeden maal het woord vroeg, verklaarde de voorzitter de zitting voor gesloten. Kallina heeft zich hierop met een open brief gewend aan Benesj. Dit schrij ven wordt in de Woensdagmorgenbladen ge publiceerd. Kallina toont hierin aan, dat de uitgaven van Tsjecho-Slowakije voor mili taire doeleinden in 1924 1.913.665.000 en in 1931 2.235.660 kronen hebben bedragen. Deze geweldige stijging der militaire uitga ven, aldus Kallina, staat in scherpe tegen stelling tot de juist in de laatsten tijd zoo vaak geuite beweringen van Benesj, dat de militaire uitgaven verlaagd zijn en dat Tsjecho-Slowakije vredelievend is. Vooral voor het buitenland zijn deze getallen van belang, aangezien Benesj het buitenland ge woonlijk alleen maar andere dingen te ver tellen heeft. HET BEZOEK VAN NORMAN DA VIS AAN ROME. De leider der delegatie van de Vereenigde Staten ter Ontwapeningsconferentie, Nor men Davis, heeft, nadat hij Maandag een langdurig onderhoud met Mussolini had ge had, ook gister te Rome doorgebracht. Betreffende de bespreking van Davis met Mussolini wordt slechts bekend, dat de ont wapeningskwestie in het algemeen is behan deld. DE FRANSCHE MINISTERRAAD BIJEEN. De Fransche ministers zijn gister onder voorzitterschap van den staatspresident bij eengekomen. De verklaringen, welke de pre mier heeft afgelegd in verband met zijn reis

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1