Agenda itaalste êeticfiten BODEDIENST „Alkmaar Packet", Qemeentecaden Rechtszaken ^fcheepsUidUigm 'ficovinciaal 'flieuuxs Stad m ivuu} per gesloten vrachtauto d a g e l ij k s tan Amsterdam 10 uur, van Alkmaar 15 uur. HollandOost-Azië-lijn. HOORN. Bioscopen. Victoria-theater, tot en met Donderdag eiken avond hall 8 hoofdnummer Fraulein falsch verbunden (operettefilm), hoofdrollen Magda Schneider, Joh. Riemann en Trude Berliner. Toegang boven 14 jaar. Stedelijk Museum Breedste, eiken dag van 912 en 1.303.30, Zater dag van 91 geopend; Zondag gesloten. Woensdag 9 November. 8 uur, Waakt en Bidt, vertooning Luther- film; spreker ds. von Meijenfeldt. 8 uur, Kapelkerk, zendingsavond, sprekers ds. Warners en ds. den Hertog (Amster dam); zang. 8.15 uur, Harmonie, optreden Louis Da- vids. Zaterdag 12 November. 8 uur, Harmonie, opvoering „Amor op Dak" door „T. O. P* 8 uur, café Renses Stompetoren, opvoering De familie Quasie (spel van den houten ham) door het N. H. Tooneel, voor het Nuts- gezelschap Nieuw Leven. Zondag 13 November. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, tweede opvoe- ri g van De Koningin van Mont Martre door de A. O. O. V. Maandag 14 November. 7.30 uur, logegebouw aan de Nieuwesloot, psychometrische seance. naar Spanje hebben een gunstig onthaal ge vonden Besloten werd de Fransche propa ganda 'in het buitenland met grooter activi teit te voeren. Het propagandafonds van het ministerie van Buitenlandsche Zaken werd verhoogd. Het begrootingsplan dat de min van financien zijn collega's voorstelt heeft, naar het schijnt op het laatste oogenblik, nog een wijziging ondergaan. De pensioenen voor de oud-strijders worden niet verminderd. De kortino' op de ambtenarensalarissen is even wel gehandhaafd. Zij zal progressief zijn en van 3 tot 10 bedragen. Traktementen be^ neden 12.000 franken per jaar zullen met vorden verlaagd. LEIDER DER ENGELSCHE COMMUNISTEN VEROORDEELD. De communistische leider van den „hon- germarsch" naar Londen, Wal Hannington, werd gister door de rechtbank wegens po gingen tot opruiing tegen de Londensche po litie tot drie maanden gevangenisstraf ver oordeeld. DE HEVIGE STORM IN DE CARABISCHE ZEE. Naar uit Panama wordt gemeld, woedt de /tevige storm onverminderd voort boven de Carabische Zee. De Engelsche stoomboot „Phemius" is zoek Het Amerikaansche stoom schip „San Simoon" heeft wederom SOS- seinen gegeven. Twee andere Amerikaansche schepen staan de „San Simoonterzijde. De „Studington". een transportschip van het Amerikaansche leger en de stoomboot „Hobro Jensen'' meldden ernstige averij. Aangezien van een groot aanial schepen de dagelijksche berichten ontbreken, heerscht er wegens de buitengewone hevigheid van den storm groote bezorgdheid. BLOEDWRAAK OP STRAAT. 16 personen gedood. In de hoofdstad van Argentinië, Buenos- Ayres, heeft zih op straat een ontzettend too neel afgespeeld. Niet minder dan 16 personen zijn gedood. De leden van twee families, die elkaar be strijden, openden midden in de stad een re volvervuur. Binnen tien minuten waren allen of stervende of reeds dood, met uitzonde ring van een meisje van 16 jaar dat kans hac gezien te ontkomen. Dertig kleine kinderen blijven onverzorgd achter. Ongecorrigeerd. lebl gif iets te verzenden - waarheen ook bel dan even op<2 Alkmaar! JestelhuisP. B. STOKMAN, Cennemerstr.weg 74, Alkmaar, Tel. 1402. DE EINDUITSLAG VAN DE PRESIDENTSVERKIEZINGEN IN DE V. S. De einduitslag van de presidentsverkiezing is, dat yan de 531 kiesmannen Rooseveidt er 472 kreeg terwijl Hoover er in totaal 59 kreeg en wel uit de staten Maine, Vermont, Connecticut, New Hampshire, De laware en Pensylvania. Van de eerste 8000000 die werdén uitgebracht kreeg Rooseveidt er 4900000 en Hoover 3420000. In het Huis van Afgevaardigden zijn in totaal gekozen 220 democraten en 211 republikeinen. Een versterking dus van de democratische meer derheid. In het oude Huis hadden zij een meerderheid van slechts 4 zetels. De politieke gevolgen van de ver kiezing van Roosevelt. Volgens de Amerikaansche grondwet zai President Hoover, die op 4 Maart 1929 zijn intrede in 't Witte Huis deed, nog tot Maart 1933 infunctie blijven. Gezien de overweldi geilde meerderheid, die de Democraat Roose velt echter heeft behaald, verwacht men niet dat Hoover tijdens zijn ambtsperiode nog eenige beslissing van principieele beteekenis op economisch gebied of ten aanzien van de buitenlandsche politiek zal nemen. Het is in tegendeel zeer waarschijnlijk dat President Hoover uit loyaliteitsoverwegingen reeds overgangsmaatregelen zal treffen voor het komende bewind vap Roosevelt. Of dit zal geschieden door wijziging van het huidige kabinet, die in December a.s. verwacht wordt, of door wiiziging van de politiek zelf, is nog niet bekend. Overigens doen zich reeds stemmen hooren, die in verband met de ver n'etigende nederlaag van Preseident Hoover diens onmiddellijk aftreden eischen. Dit zou echter in de geschiedenis van de Ameri kaansche constitutie een novum zijn, en het is zeer onwaarschijnlijk, dat hieraan gevolg zal worden gegeven. In elk geval zal in de Amerikaansche buitenlandsche politiek een zekere stilstand ontstaan en pas bij het bij eenkomen van de Economische Wereldconfe rentie valt weer eenig actief optreden der Vereenigde Staten in de internationale poll tiek te verwachten. Nu Hoover's heengaan eenmaal vaststaat, doen zich echter ook stemmen hooren, die er op wijzen, dat de scheidende President in zijn ambtsperiode de hevigste economische crisis heeft meegemaakt, die de wereld ooit heeft getroffen en dat hij het mogelijke gedaan ïeeft om het bedrijfsleven voor den onder gang te behoeden. Zijn groote verdienste is ongetwijfeld zijn werk voor het tot stand ko men van het z.g. Hoover-moratorium, dat be- schuwd kan worden als 't begin van de defi nitieve schrapping der herstelschulden. Zon der het persoonlijk initiatief van Hoover, dat krachtig gesteund werd door den ambassa deur der Vereenigde Staten te Berlijn Sackett, zou de economische ellende in de ge heele wereld nog grooter zijn geweest dan thans. Men spreekt de hoopt uit, dat de nieuwe President in de eerste plaats wijzigingen zal brengen in de Amerikaansche tariefpolitiek, opdat het internationale ruilverkeer weer tot opleving zal worden gebracht. Roosevelt is tot nog toe in zijn uitlatingen over kwesties van Buitenlansche politiek altijd zeer terug houdend geweest, zoodat men zich van zijn plannen op dit gebied geen duidelijk beeld kan vormen. Men verwacht echter dat hij de grootste aandacht zal wijden aan het ontwa- peningsvraagstuk en in het bijzonder ook aan het vlootprobleem. Ook ziin opvattingen omtrent de internationale handelspolitiek wekken in vele kringen hoop. ONGERUSTHEID IN ENGELAND OVER DEN BOUW VAN HET FRANSCHE LINIESCHIP „DUNKERQUE". De „Times" bevat een scherp hoofdar tikel tegen den bouw van het Fransche linieschip .Dunkerque". Het blad herin nert aan Herriot's bezoek aan Spanje en wijst er op, dat de Spaansche ambassa deur te Parijs een overtuigd aanhanger van het stelsel van wederzijdschen steun is. De democratische toestand in Spanje heeft voor Frankrijk bijzondere beteeke nis. De Fransche troepen met langen diensttijd zijn voor het gpdfttste deel in Noord-Afrika gestationeerd. Indien Spanje niet neutraal blijft zouden bui tenlandsche troepen over Spaansch ge bied vervoerd kunnen worden. Over den bouw van het Fransche li nieschip zelf schrijft het blad, dat deze bouw bezorgdheid wekt. Het besluit, om er toe over te gaan doorkruist de plan nen tot vermindering van de tonnage van linieschepen. Het zal zijn invloed doen gelden in de geheele weigeld en de vlootbewapeningswedstrijd in de Mid- dellandsche Zee zal er door verscherpt worden. Nu de Fransche pers den bouw van de „Dunkerque" heeft gemotiveerd als antwoord op den Duitschen pantser kruiserbouw en heeft gewezen op het nut voor convoyeeringsdoeleinden in de Middellandsche Zee, is het onvermijde lijk dat andere landen zich ongerust moeten voelen over de versterking der Fransche vloot. Men kan zeggen, dat het besluit om tot den bouw van de „Dun kerque" over te gaan tooit, dat er in Frankrijk een gebrek aan vertrouwen heerscht in de resultaten van de Ont wapeningsconferentie. GERUCHTEN OVER EEN TERUG KEER VAN EX-TSAAR FERDINAND NAAR BULGARIJE. De aanwezigheid van generaal Gant- sjef, de adjudant van ex-Tsaar Ferdi- nand van Bulgarije te Sofia, doet in een aantal bladen het vermoeden rijzen, dat de ex-Tsaar bezig is zijn terugkeer voor te bereiden uit zijn vrijwillige verban ning, nadat hij de laatste jaren reeds meermalen vergeefsche pogingen daar toe heeft ondernomen. Minister-presi dent Musjanoff verklaarde dat Bulgarije op het oogenblik andere binnen- en bui tenlandsche kwesties heeft op te lossen De regeering kan niet toelaten dat door een dergelijke poging van Gantsjef, die slechts mogelijk is door een totaal ver keerd begrip van den politieken toe stand, moeilijkheden voor Bulgarije ont staan, die zij bij een eventueelen terug keer van den ex-Tsaar van internatio naal standpunt bezien, verwacht. Uit deze verklaring van den minister president blijkt, dat de Bulgaarsche re geering protesten van de groote en kleine voormalige geallieerde bondgenootep \erwacht in geval van teruekeer van ex- Tsaa>' Ferdinand. tegen deze verlaging. In antwoord hierop deelt zij mede dat zij de in September inge diende voorstellen had gebaseerd op de mede- deelingen in de pensioenennota. Aangezien haar van regeeringszijde nog geen nadere me'dedeelingen hebben bereikt en zij wist, dat in de voorgestelde verlagingen voor het rijks personeel wijzigingen mogelijk zijn, besloot zij tot dit uitstel. Met klem van argumenten weed van de zijde van den Personeelraad be toogd dat het spoorwegpersoneel geen ver dere loonsverlaging kan hebben en werd erop aangedrongen van het voorloopig een defini tief uitstel te maken. VERKEERSONGEVALLEN. Te water geraakt en verdronken. Vanmorgen vroeg is de uit Hoogezand af komstige en te Haren tewerk gestelde S. B toen hij per rijwiel naar zijn werk ging, op onverklaarbare wijze in het Noordwi.lems- kanaal geraakt en verdronken. Hij laat een vrouw en acht kinderen na. Auto geslipt en tegen een boom gebotst. Aan het Winschoterdiep nabij Groningen is vannacht een auto bij het remmen door de gladheid van den weg geslipt en tegen een boom gebotst. De beide inzittenden, de garagehouder F uit Winschoten en A. J. uit Vierhuizen, wer den ernstig gewond. Beiden zijn in het Aca demisch ziekenhuis te Groningen opgenomen. EEN TREIN, DIE TE VROEG VERTROK Conducteur en passagiers laten staan. De talrijke passagiers van den trein, welke om 21.37 van Alpnen a. d. Rijn naar Am sterdam (Willemspark) vertrekt, beleefden gisteravond een zeer bijzondere sensatie. Na bij de halte Gouwsluis stopte de trein n.1. plotseling om onmiddellijk daarna achteruit naar het station Alphen terug te rijden. De oorzaak van den onverwachten terugtocht bleek gelegen in het feit, dat men in Alphen den conducteur en eenige passagiers vergeten had mee te nemen. Omstreeks half tien vertrekken vanaf Ai- phen drie treinen bijna tegelijkertijd en wel in de richting Amsterdam, Utrecht en Lei den. Waarschijnlijk heeft de machinist van den Amsterdamschen trein zich vergist me: het vertreksein, dat voor een der beide andere treinen bestemd was, want plotseling, eenige minuten vóór het vastgestelde tijdstip van vertrek, zagen de conducteur en eenige pas sagiers, die eveneens nog op het perron ston den, hun trein het station uitrijden. Het sta- tionspersoneel stelde onmiddellijk den brug wachter van de spoorbrug over de Gouwe van een en ander in kennis en deze slaagde er in den trein te doen stoppen. De haastige machinist werd naar Alphen teruggezonden en eerst nadat de vergeten conducteur en pas sagiers waren ingeladen, werd de reis naar Amsterdam, ditmaal met eenige vertraging, opnieuw begonnen. VERDER VAN HUIS, DAN ZIJ DACHTEN. Twee jongens van 11 en 13 jaar, wonende te Rotterdam, hebben zichzelf en hun ouders eenige angstige oogenblikken bezorgd. Na schooltijd zagen zij in Rotterdam een vracht auto staan, welke naar zij meenden, langs hun huis zou rijden in de richting Ovzrschie. Zij klommen in den wagen en zagen kans zich daarin te verschuilen, maar tot hun frooten schrik reed de auto een geheel an- eren kant uit dan zij verwacht hadden. Hoewel de jongens daartoe alle pogingen in hef werk stelden, lukte het hun niet den be stuurder op hun aanwezigheid opmerkzaam te maken. Eerst toen de auto aan een tol op het Goudsche Rijpad onder Alphen a. d. Rijn stopte, zagen zij kans van den wagen te klim men. Het eind van dit gedwongen auto-ritje was, dat de Alphensche politie zich over hen ontfermde en hen per trein naar hun woon plaats terugbracht, waar hun ouders natuur lijk in ernstige ongerustheid verkeerden. Nebraska, 6 Nov. v. Rott. te Vancouver. Lochkatrine, Rott.-Vanc. 7 Nov. v. Bermuda. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Brion, 8 Nov. v. Bordeaux te A'dam. Proteus, 8 Nov. v. Stettin te A'dam. Ajax, 7 Nov. v. Oran n. Palermo. Barneveld, thuisreis, 5 Nov. v. Paita n. Guayquil. Calypso, 7 Nov. v. Alexandrië te Tarragona. Ceres, 7 Nov. v. Salonica n. Smyrjja. Clio, thuisreis, 7 Nov. op 100 mijl N.W. v. Terceira. Rotterdam—Zufd-Amerika Lijn. Alphacca, thuisr., 7 Nov. v. Santos. Alwaki 7 Nov. v. Rott. n. Hamburg. HollandBri'sch-Indlë Lijn. Streefkerk 8 Nov. v. Rott. n. Calcutta via Ant werpen. JavaN ew-York-liju. Sembilan 7 Nov. v. New-York te Batavia. Kota Radja, Java/N. York, 7 Nov. te Belawan. Stoomvaar! Mij. Oceaan. Clytoneus 5 Nov. v. Batavia n. Amsterdam. Eurybates 6 Nov. v. Liverpool te Batavia. Neleus Rott.-/Japan 8 Nov. te Penang. Teucer Java/Amst. 5 Nov. v. Penang. Stentor Amst./Batavia, 8 Nov. v. Port Said. Atreus Batavia/Amst. 6 Nov. v. Port Said. Grootekerk 7 Nov. v. Hamburg n. Rott. Zuiderkerk, thuisr., 7 Nov. v, Shanghai. is blijkbaar voor den heer Zwaag een per soonlijke kwestie. Daarna sluiting. Naar we vernemen, moeten de ongeorga. niseerde werkloozen eiken dag stempelen" Dit is een tgenvaller, want tot heden gj,J alles hier zoo gemoedelijk. Het stempel» moet geschieden bij den vertegenwoordiger van het Arbeidsbureau A. 200 alhier. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Voortgezet werd de beraadslaging over de rijksbegrooting 1933. Eerste spreker was mr. Knottenbelt, die de sociaal-democraten bestreed, omdat deze vol gens spreker in het buitenland hebben meege werkt aan een funeste handelspolitiek Spre ker zette vervolgens de liberale beginselen in den breede uiteen. LOONEN SPOORWEGPERSONEEL. De aangekondigde verlaging op Januari gaat niet door. In de heden gehouden bespreking tusschen directie en Personeelraad der Nederlandsche spoorwegen deelde de directie mede de behan deling van de tegen 1 Januari a.s. in uitzicht gestelde nieuwe verlaging der loonen met 5 pCt. voorloopig uit te stellen. De directie had nauwgezet kennis genomen van de van per- soneelszijde geuite bezwaren en argumenten VERDUISTERING BIJ DE RIJKSMUNT Door koopen op afbetaling in den knel geraakt. Men herinnert zich dat onlangs een 27- jarige arbeider bij de Munt te Utrecht is ont slagen, nadat was gebleken, dat hij kleine stukjes goud, ter waarde van 600, had ver duisterd. Voor de rechtbank, waar deze zaak giste ren is behandeld, kwam vast te staan dat de man tengevolge van afbetalingsschulden in moeilijkheden was geraakt en zoo tot zijn daad was gekomen. Ook was zijn vrouw suk kelend. Nadat een bedrijfschef den techni schen kant van het gloeien uiteen had gezet de betreffende arbeider had tot taak gou den plaatjes in een gesloten pan tot gloei hitte op te voeren en verklaard had, dat een juiste gewichtsbepaling om allerlei rede nen niet goed mogelijk was, eischte de officier van justitie een gevangenisstraf van tien maanden. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Chr. Huygens, uitreis, 7 Nov. v. Belawan. Tanimbar, 8 Nov. v. A'dam n. Macasser. P.C. Hooft, 8 Nov. v. Batavia te A'dam. Bengkalis, thuisreis, 8 Nov. te Marseille. Rotterdamsche Lloyd. Sibajak, thuisreis, 8 Nov. te Marseille. Soekaboemi, thuisreis, 7 Nov. v. Marseille. Tosari, 5 Nov. v. Batavia n. Rott. Kota Agoeng, uitreis, 6 Nov. v. Padang. Kota Baroe, uitreis, 8 Nov. v. Port Said. Kon. Holl. Lloyd. viif Antwerptii. PM'° kl'^K w° dVa!?eiro' uitreis, 4 Nov. te Rio Janeiro Waterland, uitreis, 8 Nov. te Montevideo. Zeelandia, uitreis, 7 Nov. v. Bahia Munster, uitreis, 8 Nov. te Antwerpen. HollandAmerika-LRn Beemsterdijk, 7 Nov. v. Rott. te 'Boston Dinterdijk, Rott. n. d. Pacifickust, 5 Nov v Punta Arenas. Lochgoil, Vanc.-Rott., 5 Nov. v. Portland (Ore). HEILOO. Jaarvergadering V. V. V. De V. V. V. hield Dinsdagavond jaarver gadering in „De Rustende Jager', onder pre- sideum van de heer A. Hopman. De voorzitter zeide, dat het bezoek tegen viel. De belangrijke agenda, een film van dr. Cohen en de tentoonstelling voor den foto wedstrijd hadden een grooter bezoek doen verwachten. De heer van Diepen bracht het goed ver zorgde jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat het ledental vooruit ging van 128 op 140. Gememoreerd werd de oprichting van een Rijwielpadvereeniging, de zoo goed geslaagde verlichtingsavond, ter wijl een beroep werd gedaan op meerdere zakenlieden en pensionhouders om inniger samenwerking. Uit alles bleek, dat Heiloo als woonplaats meer en meer aantrekkelijk wordt, wat blijkt uit de vestiging van vele pensiongasten Het verslag eindigde met een beroep op aller samenwerking. (Applaus). De rekening en verantwoording luidde: ontvangsten 1397.77, uitgaven f 1326.61, saldo 71.16. De heer G. Smits bracht ver slag uit namens de financieele commissie. Alles was in orde bevonden. Zoowel de secre taris als de penningmeester ontvingen woor den van dank. De begrooting werd aangeboden in ont vangsten en uitgaven op een bedrag van 600. De heeren van Gemeren en Vos had den bedenking dat de post ontvangsten voor het Sportgebouw niet op de begrooting voorkwam. De voorzitter zeide, dat verleden jaar besloten was om beide gescheiden te houden, doch het bestuur vindt goed dat de volle bedragen in ontvangsten en uitgaven worden opgenomen. Alzoo zal de begrooting met dat bedrag worden verhoogd. In de pauze vertoonde dr. Cohen die film. Leuke opname waren die van de rit der ouden van dagen. De Julianafeesten en de kermis trokken de aandacht om dat vek bekenden er op voorkwamen. Bijzonder geslaagd was de ijspret op de baan van „Ijsbaan Heiloo". Mooie opnamen waren er van de schelpen- visscher aan het strand en gezichten uit het buitenland en de kinderkamer. Onze symphatieke medicus had een harte lijk applaus en de dan* vaa de voorzitter in ontvangst te nemen. Daarna was aan de orde bestuursverkie zing. Het bestuur stelde voor eerst de ver kiezing van een voorzitter. Bij de eerste stem ming werd gekozen de heer C. ten Brugge- cate, die echter bedankte, daarna de heer J H. Dumans, oud-secretaris der vereeniging, die de benoeming aanvaardde. Vei kiezing van vier bestuursleden, wegens vacature Drie huis en uitbreiding van het bestuur. Door het bestuur waren candidaat gestela de heeren P. Zwaag en H Meilink. Bij de eerste stem ming werden herkozen de heer A. Roest en gekozen de heeren Zwaag en Meilink. De heer Zwaag weigerde zitting te nemen met den heer Meilink, waardoor de laatste zich terugtrok. Daarna werden gekozen de heeren P. A. Hoites en G. Smits, die de be noeming aanvaardden, Een afscheid. De heer Hopman, die door familieomstan digheden als voorzitter heen ging, uitte woor den van dank voor de prettige samenwerking met het bestuur en het vertrouwen der leden. Eenigszins bezwaaid ging spr. heen. De V. V. V. was hem lief geworden, vooral om dat het de laatste jaren in de goede richting gaat. Ook had hij minder prettige dagen be leefd, doch hij zou er maar niet op in gaan. Hij hoopte als gewoon lid de vereeniging te dienen, en als men een beroep op hem deec zou hij gaarne behulpzaam zijn. (Applaus). Vriendelijke woorden De heer van Gemeren bracht den scheiden den voorzitter hartelijken dank voor het vele, dat hij voor de V. V. V. deed. Juist in die dagen toen het minder goed ging. had spr. den heer Hopman bewonderd. Spr. had groote waardeering voor zijn werk omdat hij de persoon van de zaak wist te scheiden. Spr. zegde hem voor alles dank en hij wist namens de meeste leden, dat hij hun tolk was. (Applaus) Bij de rondvraag kwam ter tafel een ver zoek om de film nogmaals te vertoonen. daar zeer velen die graag zullen zien. Wellicht tegen een entree ten voordeele der kas. De voorzitter deed toezegging om het verzoek over te brengen. De heer van Diepen betreurde dat bij de verkiezing het persoonlijk element weer in het geding kwam. Dat is niet in het belang der vereeniging, hoewel het bestuur vrij uit gaat (ontkenningen). De heer Vos zeide, dat het bestuur die onaangename kwestie had kun nen voorkomen. Men kende de zienswijze van ™\er Zwaag. De heer van Diepen ver heer wtnmi,WtStie V^3.1" dood zwijgen. De neer Meilink meende dat het bestuur en de uit ginRen; hij opperde niet minste bezwaar tegen openbaarheid, het 'Dinsdagavond vergaderde de raad onzer gemeente onder leiding van bur. gemeester mr. G. J. Bisschop. Aanwezig alle leden. Aangenomen werd een voorstel 0qi met de Levensverzekerings Mij., opgg. richt in 1863 door het N. O. G., geves. tigd te Amsterdam op nader omschreven voorwaarden een geldleening aan gaan, nominaal groot 150.000, tefea een koers van 98 en een jaarlijkse^ rente van 5 Genoemde leening ij noodzakelijk voor kosten van aanle» van een park met sportterrein 26.600- kosten van den bouw en verbouw van openbare scholen voor gewoon lager onderwijs en van den aanleg van een terrein voor lichamelijke oefening ai 95.800 (van dit bedrag is reeds door ten van verbetering van gemeenteschool ten van verbetering van gemeente-chool no. 2 ad 8000.—; kosten van stichting van ten r. k. school voor gewoon lager onderwijs 67.900. Tevens werd aangenomen een voor stel om ten behoeve van een esperanto- cursus voor jongeren een subsidie ;o verleenen van 25. Aangenomen werd een voorstel tot het verleenen van een bijdrage ad 1 cent per inwoner in de kosten van de werk zaamheden van de Westfriesche com missie in verband met den nood van den tuinbonuw in Westfriesland. Aangenomen werd voorts een voorstel om ten behoeve van een Lagere Land bouwschool lokaliteit beschikbaar te stellen. Genoemde school zal geopend worden op 1 Dec. a.s. Hoewel zich reeds een voldoend aantal leerlingen heeft aange meld, zal toch nog moeten blijke i, of de school op den duur levensvatbaarheid bezit. Waar voorhands met een tijdelijke huisvesting genoegen wordt genomen, werd besloten voorloopig tvveo loka-en van het scholencomplex Draafsingel, Joh. Messchaertstraat, voor dit doel be schikbaar te stellen. Voorts werd beslo ten ten behoeve van genoemde onder wijsinrichting een strook grond beschik baar te stellen van den voormaligen tuin van Gebr. Visser. Besloten werd tot hernieuwde vast stelling van verschillende bedrijfsvsr- ordeningen. Aangenomen werd een voorstel tot opheffing van de onbewoonbaarverkla ring van perceel Gerritsland no. 39. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten tot vaste aanstelling van mej. E. Bourgonjen als vakonderwijzeres ia handwerken aan de openbare scbooi voor u. 1. o. Daarna werd tot onderwijzer aan meenteschool no. 1 benoemd de teerü. J. Harder, wacttge'der alhier. Daarna sluitin" TOESLAG VOOR BRANDSTOFFEN AAN WERKLOOZEN. Maandag is, naar men ons mededeelt, door het dageüjksch bestuur van Maatschappelijk Hulpbetoon besloten om met ingang van Zaterdag 12 November aan werkloozen 1 per week toeslag voor brandstoffen te ver strekken. EEN ONWILLIGE AUTO. Hedenmorgen had de bestuurder van den auto H. 436OT op den Frieschen weg een ern stig verschil van meening met zijn vervoer middel. De bestuurder wilde namelijk, dat de auto zich fatsoenlijk zou gedragen en, zooals een dergelijk motorrijtuig betaamt, den rechten weg zou houden en verder gehoorzaam zou luisteren naar de aanwijzingen, die met het stuur, het gaspedaal en de remmen zouden worden gegeven. De auto was blijkbaar in een dolle bui en had zin om eens wat sprongen te maken en aangezien de wagen sterker was dan de be stuurder, duurde het niet lang of de weg werd door het verkeer volkomen onveilig ge maakt. Ondanks de protesten van den eigenaar die krampachtig het stuur vast hield, reeu de auto zoo dicht langs een boom, dat dj schors er afgescheurd werd. Onmiddellijk keerde de wagen zich om en reed den hoek' van een dijkje af om vervolgens tegen een boom definitief tot staan te komen. Het voertuig was toen zoo deerlijk ge"a' vend, dat de auto-dokter opgebeld werd waarna de patiënt per kraanwagen van firma Met naar de herstelplaats gesleep werd. Daar geconstateerd werd, dat de stuur inrichting niet normaal functionneerde, wel aan te nemen dat de auto niet heeleu>aa verantwoordelijk voor zijn vreemde gedfa gingen is te stellen. R.-K. VOLKSPARTIJ. Men schrijft ons: pen Gisterenavond werd in de Harmonie openbare vergadering gehouden van de P opgerichte afdeeling van de R.-K. Volksp tij. Het bestuur dezer afdeeling is al® v samengesteld: P. Beemster, voorzitter; Admiraal, secretaris; K. Spaans, j meester; 2e voorzitter G. Yrouwe; 2esec taris G. Stet; 2e penningmeester U n* 't Veld en N. Nibbering commissaris. taal was geheel bezet. De opening de met den christelijken groet en een uv- lijk welkom, waarna de spreker van fl avond, de heer C. D. Wesseling, uit b Haag, algemeen voorzitter van de K:

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2