Ams tecdcmische !Beucs V}eec&ecicfii £uchtmact Spoct -sHac&t&ecicfUen inschrijving Handelsregister te alkmaar. borstelwerk van 9 Nov. 1932 Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredief N. V. !T' naar waarnemingen, verricht in den morgen van 9 November, i Medegedeeld door het Kon. Neder!Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774,8 mM. ti Helsingfors. Laagste barometerstand 746.7 mM te Isa fjord. Verwachting, geldig tot den avond van 10 November: Matige tot zwakke Zuidelijke tot Westelij ke later waarschijnlijk veranderlijke wind; gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen geinig verandering in temperatuur. Overzicht. De kleine depressiekern, die gisteren en hedennacht in ons land regen bracht heeft zich naar de Noordzee verplaatst en schijnt thans zijn weg Noordwaarts te vervolgen Over Scandinavië en Finland bleef de hooge druk stand houden, hoewel de barometer daar nu meestal zwak dalende is. De depres sie, die gisteren over IJsland was gelegen, vulde op, doch schijnt ver in het Westen weer gevolgd te worden door een nieuwe. Over de Golf van Biscaye ligt een zwak mi nimum, dat een weinig in beteekenis toe neemt. Behalve aan de Noordkust van Scan dinavië, waar het krachtig uit het Zuiden tot Zuidwesten waait, is het over het geheele gebied rustig weer. De vorst in midden Scandinavië is iets afgenomen, in Noord west-Frankrijk is de temperatuur echter flink gedaald. (In Parijs vroor het hedenmorgen drie graden). In Noord-Frankrijk en West Duitschland is het mistig. De drukverdeelin gen en haar veranderingen wijzen op eenige weersverbetering. Een weerstoestand met zwakken wind, afnemende bewolking en wei nig of geen regen is waarschijnlijk. Volkspartij, het woord verkreeg en een rede hield over het onderwerp: Door de duisternis naar het licht". Geschetst werd de tocht van het Joodsclie volk uit Egypte naar het beloofde land. Als gids werd gesteld een donkere wolk des daags en een lichtende zuil des nachts Pharao zette ze na, maar door een wondei Gods geraakte hij het spoor bijster. Na de oorlogsjaren kregen wij de malaise Het volk zit nu in de duisternis; een groot deel van het volk leeft op den rand van het pau perisme. De regeering is druk bezig de me.i schen er over heen te drijven. Geldelijke steun is niet voldoende; men wil nu bijspringen met steun in natura. Burgemeester Lambooy is voorzitter van die commissie; de heer De Bruin, voorzitter van de R.-K. Vakvereeni ging, is commissielid; dat is spreker een raadsel: een man, die altijd getoond heeft ie zijn, democraat in merg en been. De huidige regeering, met haar vier katho lieke ministers, voelt niet de nooden van het volk. Deze regeering dient het kapitaal Duizenden katholieken hadden vandaag mede moeten optrekken naar Den Haag om te demonstreeren. Het volk lijdt buiten huil schuld. Men moet uit de duisternis in het licht zien te komen. Heel wat leden der R.-K. Staatspartij zijn in de Kamer anders dan in hun organisatie. De Katholieke Staatspartij is een oud wijf. Ze is met een blok aan 't been geklui-terd aan het conser vatisme en het kapitalisme; zóó scharrelt dc oude dame steeds verder. Minister Ruijs knielt voor den gulden: „God zij met Ons" In den Haagschen dierentuin heeft Mr. Krop man het zoo mooi gezeg, „dat er steeds vóór de verkiezingen zoo geschermd wordt met de pauselijke Encyclieken". Dan wordt er mee gegeurd door de dienaars van het kapitaal, er wordt niet naar gehandeld. Daar heb je nu weer de Bedrijfsradenwet; 't is enkel darm; de worst moet er nog in gestopt wor den. Het nationaal vermogen bedraagt 10 milliard; waarom daar geen één procent van geheven? Voor volledige steun aan arme t. b. c.-patiënten blijft men onverschillig en koud; wel worden er kapitalen besteed voor gifgassen, om er te gelegener tijd duizenden mee op te ruimen. Er wordt niet geluisterd naar de plaats- bekleeders van Christus, naar den tegen- woordigen paus die den juisten weg gewezen heeft als een moderne Mozes. Hierna wer den eenige vragen naar genoegen beant woord, waarna sluiting met den Christelij ken groet. Doordat 16 personen zich als lid opgaven, is het ledental thans tot 70 ge stegen. BOUWWERK OPGEDRAGEN. Door de directie van de C. V. Autobusdienst „Noordholland" te Alkmaar, is volgens plannen van den architecten J. en C. D. van Reyendam, aan de fa. F. H. Ringers Zoon te Alkmaar opgedragen: het graven van ai- scheidingsslooten, het ophoogen van een ter rein groot 100 X 50 M2., het bouwen van een autobusgarage met werkplaatsen, direc teurs en conciërgewoning met bijkomende werken, op een terrein aan de Heldersche weg (Noordhollandsch kanaal) in de ge meente Bergen. ma32 W€Hd£n Han^lsreglter^e^k- schreven:er volgende °?gaven inge- Nieuwe zaken. Te'xS" iinfi|eet"'aWeVerstraat 45' den Bur8 Dmmer's Bloembollenkweekerij en Handel Maatscïn^rfl 289< Anna PaulowS Maatschappelijk kapitaal 10.000— waar- TTmmer. tSt g€8t0rt: f 3000 H G. J Böttger, Huigbrouwerstraat 7 Alk maar, winkelier in manufacturen onder de firma Hollandsche Metlusstraat 1, Alkmaar Importeeren en verwerken van gegomd pa- kWFh a gegolfd cartonnen doozen en kleefband. venn.: A. Volger en W P A r ranse. 4 H Bruijn, Wilhelminalaan 11, den Burg handel in radio-artikelen. g' Wijzigingen: M. Hoep, Landbouwstraat C 122 Scha- gen, winkel in groenten, fruit, comestibles en Kiuidenierswaren uitgetreden. Nieuwe eigenaar J. Voerman. Ateliers voor meubelkunst fa. Jo de Wit. Achterdam 26 te Alkmaar. Filiaal gevestigd- Zilverstraat 1 te Alkmaar. J. A. London, Middenstraat 84. Filiaal §£vestigd te Den Helder, van Galenstraat '8. Bedrijf winkel in tabak, sigaren en ge distilleerd. B. Hart, Hoogzijde C 68, Nieuwe Nie- dorp. Smederij, winkelier in rijwielen en ge reedschappen uitgetreden. Nieuwe eigenaar R. J.JL. C. Vermeulen. Coöp. Vereeniging tot aankoop van land en tuinbouwben. en werktuigen U A 't Zand, Zijpe. Uitgetreden comm.; C. J. de Wit. Benoemd tot secr.: J. Louwe Azn., tot comm.: J. Zwemmer en P. Veeken. G. van Doorn, Zijpe, winkelier in kruide nierswaren, overleden. Nieuwe eigenares wed. J. van DoornKeppel. M. J. van der Lans, Bergerweg 1, Bergen, caféhouder, overleden. Nieuwe eigenares: Wed. M. J. van der Lansvan der Horst. Ontheffingen: Wed. W. de Leeuw, Voor- dam 7, Alkmaar, winkel in klompen en bor stelwerk. DE RADIOSTRIJD TE WINKEL. De radiostrijd te Winkel schijnt thans het einde te naderen. In een op Dinsdagavond gehouden vergadering van abonnee's is door dcommissie van onderzoek medegedeeld dat de Centralehouder zich bereid heeft ver klaard voor 1.60 per maand door te gaan, nadat vooraf uit een onderzoek was gebleken dat het voor 1.25 niet kon. Van de aanwezigen abonneés verklaarden zich 31 voor 1.60 en 23 tegen, 3 blanco, zoodat de meerderheid voor 1.60 is. Inmiddels heeft de Centrale ruim 2 weken stil gestaan en hebben eenige abonneés zich van eigen toestellen voorzien LEEFT DE MENSCH NOG EENMAAL OP AARDE? Men schrijft ons: Maandagavond had een openbare voor dracht plaats over bovenstaand onderwerp, uitgaande van de Blavatsky Loge Theos. Ver fwd. Afd. Als spreker trad op de heer J. ri Kengcn, uit Utrecht. De zaai van de Vrijm Loge was tot aan de uiterste hoeken bezet, om deze goed gedocumenteerde uiteenzetting met volle aandacht te kunnen volgen. Na een Kort inleidend woord van den voorzitter der Loge werd het woord aan den spreker van den avond gegeven. Deze begon met te con- stateeren, dat wel geen onderwerp meer zal interesseeren dan dat van den dood. Prof Bolland beweerde b.v., dat de vreeze des doods het begin der wijsheid was. Wie begint te denken over het geheimzinnige proces waaraan ieder en al wat leeft is onderwor pen, begint zich al te evolueeren voor een volgend levensproces. Hij denkt dan over al hetgeen hij achter zal moeten laten, over het geen hij heeft verworven, hetzij gced of slecht volgens zijn denken in dit leven in de stof, zijn lichaam, dat hij eens zal moeten achter laten. Alles wat hij achterlaat is een herinne ring, waarmee hij gaat vanwaar hij gekomen is, naar zijn hooger leven, zijn bestemming. Is dit geen voldoende troost in het besef, dat de herinnering ook voortleeft in en voor zijn nageslacht? Het lichaam sterft af, doch de geest blijft leven. Zou er dan niets zijn na den dood? Leven wij niet meer voort? In de oeroude leer van alle religies is het besef dat de mensch voortleeft, dat hij alleen het lichaam aflegt. Zelfs de gnostieken, n.1. de christelijke geleerden uit de eerste eeuwen onzer jaartelling, die beweerden een volledi- e, hun geopenbaarde kennis te bezitten van et wezen Gods, geloofden nog aan de we dergeboorte en in onzen Bijbel is dit zelfs nog te vinden. Hierbij behandelde spreker ook de spiritistische verschijnselen, die dit ook bevestigen. Deze verschijnselen worden door velen ongelooflijk en zelfs belachelijk beschouwd, doch in de laatste jaren zijn vele geleerden daarop meer hun aandacht gaan vestigen en als een bewezen waarheid gaan beschouwen. Meer en meer begint dan ook voor velen het spiritisme zich te openba ren als een werkelijkheid. Wanneer er geen voortbestaan was, zou er geen communicee- ren met de geestenwereld plaats kunnen heb ben. Met tal van voorbeelden heeft spreker hierop geciteerd de voorbeelden, door hel derzienden gezien, en welke waren terug te brengen als voorvallen vele eeuwen geleden soms en die bij onderzoek volkomen als juist bewaarheid werden. Ieder mensch zelfs zal bij goed nadenken wel eens oogenblikken van herinnering, vooral in droomen, uit toestan den van vorige levens gehad hebben, doch bij den doorsnee-mensch gaan deze onbemerkt voorbij. Het doel van ons leven is om het te volmaken, tot zijn bestemming te brengen. Dit kan niet in één leven. De afstand tus- schen den oermensch of wilde tot op de hoogte die van Boeddha, Goethe, Rembrand: of een van onze grooten ook uit onzen tijd ligt daarvoor te ver. Hiervoor zijn vele le vens noodig, welke levensvormen moeten worden opgebouwd, die hij in een vorig le ven heeft verbroken. Door evolutie komt men eenmaal tot de hoogte van onze bestemming, n.1. tot God, tot het Koninkrijk der Hemelen Deze toestand van volmaaktheid moet bereikt worden door de loutering die men door moet maken in een geestenwereld. Deze tusschen- wereld zou men kunnen denken als een ver gaarplaats van al onze begeeiten, welke wij daar medebrengen. Al wat men op aarde be geerde is daar niet. Toch heeft onze ziel die begeerte nog behouden en moet daar dus door loutering afsterven, voor wij hooger op kunnen, tot ook eenmaal weder de tijd geko men is tot herbeiichaming. Bij het overgaan tot een ander leven komt de menschelijke ziel naar een plaats, waar zij eerst kort of lang naar behoefte een onaangenamen tijd moet doorbrengen, zooals in alle godsdiensten de hel wordt genoemd, een plaats vreugdeloos onaangenaam, die gelegenheid geeft om af te sterven. De begeerten als sexueele, dronken schap, gierigheid enz. blijven daar onver vuld, zooals Dante de hel beschrijft Hoe kon God den mensch scheppen om hem eeuwig in de hel te laten branden? Dit verblijf is dan ook maar tijdelijk totdat men den Hemel de rust, de zaligheid heeft bereikt. De geest is een beperkte tijd dat hij in tijdelijke commu nicatie kan treden, totdat hij naar een hoo- gere plaats, de Hemel, gaat. De Hemel voor een onontwikkelde zal voor hem anders zijn dan die van een hoogeren mensch. Het Ko ninkrijk der Hemelen Gods is inderdaad in ons. Hel en Hemel hebben wij in ons. We derom vragen wij ons af of dit standpunt van rust eeuwig zal duren. Hemel en aarde gaan voorbij, o Heer, maar Gij blijft. Veron derstel dat men 150 jaar wordt, zoodat men alles om zich heen ziet sterven. Dan sterft men zelf ook, als der dagen zat. Is de mensch na zijn zuivering zoodanig, dat hij voor den overigen tijd klaar is? Neen, wij hebben nog veel te leeren om het standpunt van een on zer grooten, b.v. een Einstein, te bereiken Hiertoe dient evolutie. Het leger van vormen, menschen, dieren en planten. Hiertoe dient ook het bezielend leven, dat meeklinkt op de zen weg, dat leven na leven gebruik maakt van de herinnering. Verschillen van aanleg, het plotseling verschijnen van een genie, dat niet te verklaren is, hebben geen gelijke voor vaders, doch hebben dat door reïncarnatie. Dat is in overeenstemming met de leer der periodiek in de wereld der verschijnselen en met de evolutie. Helderzienden kunnen deze incarnaties herinneren en ook bij anderen zien. Spreker is niet begaafd met helderziend heid, toch is het in zijn leven driemaal over komen, dat onbekenden, die hij voor het eerst ontmoette, beweerden hem meer gezien te hebben in dit of dat land, wat bij onderzoek kon uitkomen. Hierbij citeerde spreker vele voorbeelden van dien aard. Velen zullen mis schien vragen, waarom herinneren wij ons niets. Gij kunt evengoed zeggen: waarom ben ik? Aanleg hebben wij noodig en daarbij training op den weg der kunst, zonder deze wordt men geen kunstenaar. Zoo moet men ook leven na leven worstelen om 't doel te be reiken, n.1. Het Koninkrijk Gods. De alleen- rechtvaardige is God, die ons Boodschap pers stuurt om ons tot het licht der waarheid te brengen, o.a. Jezus, Boeddha enz. In re- incarnatie komt deze rechtvaardigheid sterk naar voren en kon men den waren Goddelij- ken aard beter leeren dan daar buiten. God wil liefde onder de menschen, broederschap, die ons goed moet verlichten, dat is de bood- schap die de reïncarnatie ons brengt. Na nog een paar vragen uit het gehoor te hebben beantwoord sloot de voorzitter met een hartelijk woord van dank aan den spre ker voor zijn uiteenzetting deze bijeenkomst na nog even gewezen te hebben op de geheel kostelooze cursussen en op de bibliotheek der vereeniging. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 16,45 uur licht op. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Morgen vertrekt het K. L. M.-vliegtuig, de „Oehoe" van Amsterdam naar Batavia De bemanning bestaat uit de heeren P. Both, G. Bax, Chr. Biesheuvel en J. J. Sto- dieck, die resp. als le bestuurder, 2e bestuur der, werktuigkundige en radiotelegrafist do reis zullen maken. De post voor dit vliegtuig moet uiterlijk hedenavond te Amsterdam zijn. BOLIVIAANSCH MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Dertien dooden. Het Paraguayaansche hoofdkwartier deel: mede, dat in den Gran Chaco een driemoto- rig Boliviaansch militair vliegtuig is neer gestort. Drie generaals en en tien andere of ficieren zijn bij het ongeluk om het leven ge komen. NOODLANDING OP SCHIPHOL. Engelsch vliegtuig beschadigd. Gistermiddag bij vieren was een En gelsch sportvliegtuig, komende uit Livenpool en gemerkt G.A.A.-F.Z., genoodzaakt op Schiphol een noodlanding te maken, aldus meldt de Tel. Het vliegtuig kwam tegen een hek terecht en werd aan het landingsgestel beschadigd. Bovendien geraakte de motor los. De bestuurder de eenige inzittende in het toestel bleef ongedeerd. GRONAU NOG NIET GESTART VOOR ZIJN VLUCHT OVER DE ALPEN. De wereldvlieger von Gronau heeft draad loos uit Genua medegedeeld, dat hij in vei- band met de slechte weersomstandigheden zijp vlucht over de Alpen heeft uitgeseteld. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk dagen tussch en 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 31 October tot en met 8 November 1932: porte- monnaie met inhoud, ceintuur, baret, poppen- muts, huissleutel cape, kindertaschje met in houd, belastingplaatje, alpinomutsje, cein tuur en beurs. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 31 Oct. tot en met 8 November 1932: S. Holsmuller, Emmastraat 45, 1 paar handschoenen; P. P. Schagen, le Kanaalstraat 11, portemonnaie met inhoud; Ekhardt, noodw. no. 1, Noorderkade, arm bandhorloge; H. Groentjes, Metiusstraat 16, damesportemonnaie met inhoud; J. van Hug- ten, Wildemanstraat 25; loten harddraverij, C. E. van Tilburg, Landstraat 21, zegelring; H. van Woerden, Vercironkenoord 29, rozen krans; T. v. d. Vliet, Ridderstraat 11 belas- tingmerk; P. Kleijmeer, Achterom, riem; Pe- jerkamp, Koornlaan 7, yo yo; A. de Lange, Voordam 1, kindertaschje; T. Janke, Dijk graafstraat 36, portemonnaie met inh.; A. Ooijevaar, Landstraat 28, horlogeketting; O. R. Sijperda, Korffstraat 7, rijwielbelas- tingmerk; J. Martin, Korte St. Jozefstraat 2, vulpotlood; J. Govers, P. L. Takstraat 10, 1 paar dameshandschoenen; J. Dekker, Hei- looërdijk 34, aardappelen; D. Groen, Bloem- straat 13, jonge herdershond; M. Popma, Leegwaterstraat 5, portemonnaie; M. Rempt, Schoutenstraat 9, kettinkje; H. Quant, Noor derkade 15, damesarmbandhorloge; P. Kroon, Stationstraat 67, koedek met touw; Otter, Kooltuin, manchester jasA- Sestect, Liefdelaan 24, vulpen; Wed. A. Zuurbier, Spoorstraat 58, bankbiljet; M. Smit, Noor dervaart 31, konijnen; J. Stoop, Liefdelaan 2, kinderjekker; B. Beekman, Tesselschade- straat 5, springtouw. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van politie. Motoren. J- Moejes kampioen! De bekende en sympathieke Arielrijder uit Heerhugowaard, de heer J. Moejes is met veel succes in den kampioensrit van de K. N. M. V. uitgekomen. Op zijn 4-cylinder Ariel won hij het kampioenschap in de 500 en 600 c.M3. klasse. Van de 74 deelnemers reden er slechts 47 het zware traject uit, waardoor de prestatie van Moejes zeker nog grooter geworden is! AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 9 Nov. 1932. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 262 vette kalveren: le kw. 6874 cent, 2e kw. 6066 cent, 3e kw. 46 58 cent, jjer K.G. levendgewicht; 26 Nuch tere kalveren 5—10; 665 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K G., 33—35 cent, zware varkens 31—32 ct., vette varkens 2930 cent per K.G. slachtgewicht; Drie wagons runderen uit Denemarken aan gevoerd. Marktverloop: Vette kalveren iets groo teren aanvoer dan vorige week, oploopende prijzen, handel zeer vlug. Enkele beste kalve ren 4 a 6 cent boven noteering. Nuchtere kal veren weinig aanvoer, prijzen stijgende, han del vlug. Varkens handel lui, tamelijke aan voer. Voor lichte vleeschvarkens oploopende prijzen. Door de Varkens Centrale geen varkens gekocht. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- v PRIJZEN. A AMSTERDAM, 9 Nov. 1932. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijn- de 1000 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Nov. '32. Langendijker Groentenveiling. 2000 stuks Bloemkool: Lecerf 6.60—7.50, Reuze 9.10-/ 10.70, 2e s. 1.10-/ 1.70 per 100 stuks; 42000 K.G. Roode Kool le g. 1.80—/ 3.60, 2e s1.40—2.40; 26000 K.G. Gele Kool 1 2: 3300 K G. Witte Kool (vroege) 1.10—1.30; 35000 K G Deensche Witte Kool 0.80—1.40; 500Ó K.G. Uien: Uien 4.30—4.70, Drielingen 4.20; 3500 K.G. Bieten 0.602.30' 300 K.G. Peen 1.70; 2700 K G. Aardï appelen- Schotsche muizen 0.80120: Duc of York 0.70, alles per 100 K.G NOORDSCHARWOUDE, 8 Nov. 1932. 2000 K.G. Aardappelen: Sch. muizen 60 ct.; 1400 K.G. Uien: Gele Nep 7.10, Drielin gen 3.90—4.10, Uien 3.70-/ 4.70, Grove Uien 4.10—/ 4.50; 4800 K.G. Peen 1.40—2.10, kleine Peen 80—90 ct.; 2000 K.G. Kroten 0.60—1.50; 15500 K.G. Roode Kool 1.50—3.60; 44200 K.G. Gew. Witte kool 0 60—1.40; 18000 K.G. Deensche witte kool 0.901.40; 9500 K.G. Gele Kool 1 40—2.30, alles per 100 K.G.; 560 stuks Bloemkool 4.70— 6.20 fier 100 stuks. WARMENHUIZEN, 8 Nov. 1932. Roode Kool (kale) 1—/ 1.60; Gele Kool le s. 1.90; Witte Ko:l les. 1.10-/ 1.40; Sch. muizen 0.60—080; Deensche witte kool 0.901.10; Duken 60 cent; Uien 4 4 60; Grove Uien 3.704; Peen 2.30 2.50; Blauwe Aardappelen 1.50; Eigenheimers 11.20. Aanvoer: 4800 KG. Roode Kool; 1000 K.G. Gele Kool; 11100 K.G. Witte Kool; 800 K G Deensche Witte Kool; 4025 K.G. Uien; 1200 K.G. Peen en 8275 K.G. Aard appelen. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 7 Nov. 1932. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 25815 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 5866 K.G. (per 100) 7 40 8; 38—56 4.15—7.25; Piepkuikens per K G. 65 cent; Oude kippen 3537H ct TEXEL, 7 Nov. 1932. Op de heden ge« houden weekveemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 7 Koeien 120—170; 17 Kalveren 25—/ 45; 9 Pinken 60—90? 11 Nuchtere kalveren 610; 8 Schapet 8—15; 19 Lammeren 5—8; 7 Big gen 5—8; 18 korven oude kippen 50- 80 cent. (Ontvangen per draadlooze telefoon). 1000. STAATSLEENINGEN, 5 U/q Nederl. K32 A'A Nederl. 1917 4 1931 BANK-INSTELL1NGEN. Handel Mpij. Cert. v Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm, Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR OND. BUITENL Am Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn i. .i Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER SPOORWEGEN. AUiiison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash •Exdividend. fExclaim. Vorige koers 101is/16 iun/iü 100% 71% 68% 92% 97 47% 22% 66% 37a 123% 132% 118V, 161%; 21% 3°/is 19»/w 3% 3%. 37'Vis 4 9% 184 119 81 48 34 10 127 18 77% 136% 149% 82% '3/:g 'f/i 28 29% 241/! 2'/l6 4% 19»/, UW/, 19 121 131 43% 9% 68% 2% PROLONGATIE Vorige koers 1 Koers van heden te: pl.tn. 1.30 71 62 47% 66'/, J% 134-3 118-% 17% 22Wis 3'/, 20% 38%- 6'/i 185-4 118 80 47 127 17 77 M9-i% 83 7% 96}-% 29 30 24 2% 19% 63% 146% 19% 81/2 134 45 9% 70% pl.m. 1.45 47* 3% 123 131-2 117»/,-} 22%6 H 20%-% 3% 182%-3 147% 65%-6 120 133 pl.m. 2.00 47-8 22%- M-% 3% 7»-*/;g pl.m. 2.15 123% 13 -% 117.% 22} %6 19J-20 3% 2%-% 182-% 147}.% 'Vio 65'/, 115% oCt. Heden 1 pCt. 3V* I - WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL Londen Berlijn Parijs i Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo a New-York Italië Vorige koers 8.23% 59,10 9.76% 34.57»/, 47.94 42^90 43.60 41 90 2.48% 12.93 Koert op heden 2 uui 8.22% 58,98 9.76% 34.56 47.95% 42.95 43 fcO 41 90 2.48% 12.74

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3