Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. Qememtecaden OUDE NIEDORP. JUchtsza&ea dat iöttyJk. fywd af! re toeding van de waarde van den inhoud aarvan een redelijke aanspraak laten gel den. 21. Medegedeeld werd, dat de loodsen Van de veiling niet alleen voor veilingsmate riaal, maar ook voor het bergen van mate riaal en auto's van derden worden gebezigd. Ook zouden de auto's van de veiling door derden worden gebruikt. De loodsen, de auto's en het verdere materiaal moeten naar het oordeel der commissie alleen worden gebruikt voor de doeleinden, waarvoor zij bestemd zijn. 22. Ten aanzien van het veilen van toma ten werd een zoodanige regeling gewenscht, dat ook de plaatselijke handelaren deze kun nen koopen. De commissie acht het mogelijk, dat deze wensch bij overleg tusschen het veilings- bestuur en den georganiseerden handel voor inwilliging vatbaar is. 23. Opgemerkt werd, dat het wel voor komt, dat anderen dan de koopers als koopers worden aangewezen, waardoor reeds een maal een conflict is ontstaan. De commissie is van oordeel, dat het re gel moet zijn de koopers voor de beta ing van de door hen gekochte producten aan sprakelijk te stellen. Indien deze regel in het hier bedoelde geval was gevolgd, zou waarschijnlijk geen conflict zijn ontstaan 24. Beweerd werd, dat eens ten onrechte een bedrag wegens tantième zou zijn uitge- De juistheid van deze bewering kon na onderzoek niet worden vastgesteld. De raad dezer gemeente kwam Zaterdag n m. ten 2 ure in spoedeischende vergadering bijeen- u De voorzitter deelde mede, dat de heer Kriller wegens een dringende vergadering elders, verhinderd was. Na kennisneming van eemge ingekomen stukken werden eenige pensioensgrondslagen vastgesteld. Overeenkomstig het voorstel werd besloten tot het aanvaarden der door den minister gestelde voorwaarden voor toekenning van een rijkssubsidie voor het in werkverschaf fing doen uitvoeren van grondwerk ter ver ruiming van een wegbocht voorbij Zijde wind, waartoe werd besloten ter openbare raadsvergadering van 8 September j.1. De heer Van Zoonen stelde voor een werk dag van 10 uren aan te nemen, opdat daar door het weekloon hooger kan worden. Na ampele discussie werd besloten om indien door den minister geen bezwaren worden gemaakt, de werkduur op 9 uur per dag te bepalen. Voorts werd besloten tot aanvulling der steunregeling voor werkloozen in het land en tuinbouwbedrijf met de bepaling dat aan gehuwden en aan ongehuwde kostwinners een brandstoffenbijslag van 1 per week en per gezin wordt verstrekt voor het tijdvak 30 October 1932 t.m. 1 April 1933. Overeenkomstig voorstel van B. en W. trok de Raad in de ter vorige raadsvergadering vastgestelde suppletoire begrooting voor den gewonen dienst 1932 tot instelling van de uitgaafpost „extra-subsidie aan het Bur gerlijk Armbestuur" ten bedrage van 1400 en werd eene nieuwe suppl. begrooting vast gesteld, waarbij thans de bedoelde uitgave door inkomsten wordt gedekt, hetgeen niet het geval was met het ingetrokken besluit, daar bij vaststelling daarvan de gemeente niet bij machte was dekkingsmiddelen te vin den. Nu evenwel het Rijk alsnog heeft goed gevonden dat in 1932 geen aflossing van 4500 behoeft te worden betaald op de met het Rijk gesloten kasgeldleening van 110.000, zijn er voldoende middelen tot dekking van bijna alle extra-uitgaven van 1932. De voorzitter deelde mede, dat de bespre kingen te Den Haag gevoerd dus niet zonder resultaat zijn geweest en de gemeente daar door voor 1932 4500 minder heeft op te brengen. Met volkomen eenstemmigheid vereenigde de raad zich dan ook met het voorstel tot het aangaan eener kasgeldleening ten bedrage van 110.000 met den Staat der Nederlan den onder na te noemen voorwaarden: a. De Staat der Nederlanden verstrekt me de ter aflossing van kasgeld den opgenomen ingevolge overeenkomst ingegaan op 29 April 1932 aan de gemeente tegen een rente, bere kend naar 5 pCt. 's jaars ingaande 29 Juni 1932 tot uiterlijk 31 December 1932 een kas geldleening ten bedrage van ten hoogste een honderd tienduizend gulden of zooveel min der als de gemeente zal blijken noodik te heb ben. b. De gemeente verbindt zich voor aflos sing der gelden, welke krachtens deze over eenkomst zijn opgenomen, aan te wenden de opbrengst van vaste leeningen, indien de ge meente deze aangaat. c. De gemeente machtigt den Staat der Ne derlanden om, indien zij bij het eindigen van den termijn waarvoor de in artikel 1 om schreven kasgeldleening is verstrekt, aan den Staat wegens verschuldigde rente dezer lee ning nog iets schuldig mocht zijn, zich voor het ontbrekende betaling te verschaffen door inhouding op de eerstvolgende termijnen der Rijksuitkeering, welke de gemeente ontvangt ingevolge de laatstelijk bij de wet van 31 De- cember 1930 (Staatsblad no. 531) gewijzigde wet van 15 Juli 1929 (Staatsblad no. 388) d. Indien het noodig mocht blijken den ter mijn waarvoor de in artikel 1 bedoelde kas geldleening wordt aangegaan, te verlangen zal de gemeente uiterlijk 1 December 1932 zich met een daartoe strekkend verzoek wen den tot den minister van financiën. In dat geval zullen, indien overigens voor deze verlenging vo'doende termen aanwezig worden bevonden, daaraan door de regeè- ring zoodanige voorwaarden worden ver bonden, daaraan door de regeering zooda nige voorwaarden worden verbonden als door haar noodig worden geacht. Een voorstel van B en W. tot het in werk verschaffing doen uitvoeren van slootwerk en baggerwerk werd eveneens zonder hoofdelij ke stemming aangenomen. Tot tijdelijk wethouder in de vacature-D. Kriller, die ter vorige vergadering als wet houder en raadslid ontslag nam, werd be noemd de heer Ib. van Zoonen (S.D.A.P.), die deze benoeming aannam De voorzitiei sprak woorden van gelukwensch en ver trouwde dat de samenwerking in het college zou strekken in het belang der gemeente. Spr. herinnerde er aan dat de heer Kriller raads lid blijft totdat de geloofsbrieven van zijn op volger zijn goedgekeurd. Een voorstel tot aanvulling van de primi tieve raming der gemeentebegrooting 1932 door toevoeging van de posten „Kasgeldlee ning verstrekt door het Rijk 110.000" en af lossing dier kasgeldleening in den kapitaal- dienst dier begrooting werd zonder discussie en hoofdelijke stemming aangenomen. Een schrijven van het bestuur van den L.Z.B., afd. 't Veld, daarbij verzoekende de straat verlichting met eenige lantaarns uit te brei den werd gerenvoyeerd aan B. en W. om prae-advies. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering gesloten. OUDORP. Vergaderig van den Raad dezer. Ge meente op Maandagavond 7 November. Tegenwoordig alle leden. Aan de orde kwam onder meer een schrijven van den Ned. R.-K. Politiebond, houdende enkele aanmerkingen op de inge zonden verordening van den gemeente-veld wachter. Zoo wenscht de Bond het minimum-salaris bv. voor een nieuwen functionaris met 500 a 600 verhoogd te zien. Op voorstel van den heer Kunst werd besloten, bij opheffing van de bijbetrekkingen van den veldwachter, diens salaris te verhoogen. Van Ged. Staten was een schrijven ont vangen, waarin de wenschelijkheid werd te kennen gegeven tot het doortrekken van den dorpsweg naar den nieuw aan te leggen weg Alkmaar—Kraspolder, waarvoor Ged. Sta ten hunne medewerking wenschen te ver kenen. Van ingezetenen van het Ooievaarsnest was een verzoek ingekomen, den vuilnis ophaaldienst uit te breiden tot tweemaal per week. De heer Kunst maakte hierbij de op merking, dat door verschillende bewoners dikwijls meer afval wordt medegegeven, dan noodig is. Besloten werd, dit punt bij de be handeling opnieuw te bespreken. Een verzoek van den A.N.W.B. om subsidie voor 1933 werd voor kennisgeving aange nomen. Van het Wit-Gele Kruis, afdeeling Oudorp, was een verzoek ingekomen om een subsidie van 200 voor 1933. Op voorstel van B. en W. werd besloten de subsidie van 1 per aangesloten gezin te handhaven. Van Ged. Staten was een schrijven ont vangen, inhoudende de mededeeling, welke korting ingaande 1 Januari 1933 wordt toe gepast op de wedden van Burgemeester, Se cretaris en Ontvanger. De heer Kunst vroeg, welk voordeel deze korting voor de gemeente zal opleveren. De voorzitter antwoordde, dat dit 225 iper jaar zal bedragen. Van een aantal werkloozen was een ver zoek ingekomen gedurende den winter den steun te verhoogen voor aanschaffing van brandstoffen. B. en W. stelden voor, ingaande 1 Nov. den steun met 1 per week te verhoogen, zooals door den Minister is toegestaan. De heer de Boer vroeg, of het niet wen- schelijk zou zijn, bons voor brandstoffen te verstrekken, inplaats van geld. De Raad achtte het evenwel beter, den steuntrekken- den de vrije beschikking over het bedrag te laten. In behandeling kwam hierna een schrijven van het Hoogmeeraadschap Noord-Hollands Noorderkwartier, houdende de voorwaarden, waaronder men bereid is, den weg in de Vol len over te nemen in eigendom en beheer. Door de gemeente zal bij overname jaarlijks ongeveer 900 worden bijgedragen De Raad kon zich met deze voorstellen wel vereenigen, temeer, daar hierdoor een ge schikte gelegenheid voor werkverschaffing wordt opengesteld. Door Ged. Staten waren enkele aanmer kingen gemaakt op de wijze van aflossing van de geldleening ten behoeve van de in te richten speelplaats bij de r.-k. school. Ge tracht zal worden, hierin nog wijziging aan te brengen. Van de Gezondheidscommissie was een goedkeuring ontvangen van het besluit, de ontruiming van de woning van den heer Tromp te verlengen tot 8 Maart 1933. Op voorstel van B. en W. werd besloten, den pensioensgrondslag van den gemeente opzichter vast te stellen op 100. Bij monde van den heer J. Kunst werd rapport uitge bracht over het onderzoek van de verschillen de rekeningen. Deze werden alle in orde be vonden. Tenslotte kwam in bespreking de wijze, waarop in het agentschap der A. B. en W. V. zal worden voorzien, daar de heer Kunst zich hiermede niet verder wenschte te belas ten. Op het oogenblik wordt het stempelen ge daan door den heer Blijendaal en de admi nistratie door den ambtenaar ter secretarie, Denijs. Besloteen werd hiermede voorloopig door te gaan. Hierna sluiting. PSEUDO-UITGEVER VRIJGESPROKEN De rechtbank te 's-Gravenhage heeft gis ter vrijgesproken een 46-jarigen man, die terecht had gestaan wegens oplichting van verschillende personen, zich uitgevende als doctor in de handelswetenschappen. Een jaar en zes maanden gevangenisstraf was tegen hem geëischt. De rechtbank achtte het ten laste gelegde niet bewezen en sprak verdachte daarom vrij. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 8 November. DE SECRETARIS-PENNINGMEESTER VAN „CERES" OP DE ZONDAARS- BANK De eerste zaak kon gerekend worden onder een plattelands „cause célèbre en betrof de 67-jarige veehouder Pieter Bakker wonende en geboren te Venhui zen, welke oude heer het in kwaliteit Maar een anderen keer gaat hel mis. - De tinkerdeur van een auto (aan de rijv/egzijde) moest eigenlijk nooif geopend worden. Maar als het soms niet anders kan, kijk dan eerst door een kier of er geen verkeer nadert. Pas daarna mag de deur geheel wor den geopend. van secretaris-penningmeester van de coöperatieve landbouwvereen. „Ceres te Venhuizen gevestigd, niet zoo bijster mooi had versierd en zich in de jaren 1928 tot en met 1932 had schuldig ze- maakt aan verduistering van 10.995 of, zooals de officier er voorzichtig bij voegde althans een bedrag van 9881.59, welke gelden verdachte anders dan door misdrijf onder zich had. Hij genoot voor die waarneming een jaarwedde van 600, doch nam de vrijheid verschillen de door hem aangekochte goederen en vee ten eigen bate uit de kas der ver- eeniging te betalen. Zoo Kocht hij een aantal koeien, 18 varkens, diverse land- bouwbenoodigdheden, veevoeder en last not least, bekostigde hij ook de college gelden van zijn studeerenden zoon Deze ijzonderheid mag wel onderstr -ept worden. De verdachte, 'n grof gebouwde land bouwer met een ijzergrauwe knevel, verdedigd door mr. P. Langeveld, advo caat te Alkmaar, erkende de verduiste ringen en schreef die toe aan financieele omstandigheden. De president der rechtbank, mr. Lede- boer, onderhield zich geruimen tijd met verdachte B., ten einde hem te bewegen openhartig zijn moeilijkheden te open baren. Verdachte beweerde dat zijn diverse kassen dooreen waren geloopen, hij wist wel dat de zaak niet gezond was, doch schroomde een onderzoek. Als getuigen werden gehoord het be stuurslid der vereeniging, de 70-jarige krasse heer H. Kolk en de accountant- Joh. Gerdes. De heer Kolk had het volste vertrou wen in verdachte en vermeende met hem in veilige haven te zijn. Daarom had hij de controle niet scherp doorge voerd, doch getuige mopst toegeven dat sinds anderhalf jaar twijfel bij hem was gerezen. In September barstte echter de bom. De heer Kolk had echter al eens opgemerkt dat verdachte niet was als vroeger. Ze waren echter bang voor hem, want dan was je nog niet gelukkig. Er werd echter wel over gesproken twee borgen te zoeken, opdat eventueel de vereeniging gedekt zou zijn. Getuige er kende, dat ook het bestuur, door onvol doend toezicht, niet vrij uitging. De schade van Ceres toegebracht, wordt ge dekt door den heer Kooijman en ande ren. De bewijzen werden door mr. Lan geveld overlegd. Ook is er voor gezorgd dat de zoon zijn studiëq kan voortzetten. De heer Joh. Gerdes, Oostèrbeek, werd gehoord als getuige-deskundige en gaf verslag van zijn verificatie. De boeken van verdachte waren vrijwel in orde. Op 23 September constateerde de ac countant dat verdachte wel ruim 10.000 in kas moest hebben. Verschillende be spreking, betrekking hebbende op de boekhouding van den verdachte secre- -ino jooa ufiz 'jajseeiuSutuued-suBj siders van geen belang en kunnen wij ge voegelijk uitschakelen. Als tastbaar (figuurlijk gesproken) te kort kon wor den vastgesteld het bedrag „althans" De accountant had nooit iets bijzon ders aan verdachte bemerkt. Hij kreeg geen „ahnung" van ongeregeldhed-n. Tot er tenslotte een nadeelig saldo, dat niet behoorlijk kon worden toegelicht, werd geconstateerd. De officier verkreeg al spoedig het woord, besprak de leeningen die ver dachte reeds vanaf 1928 aan de kas van „Ceres" ontleende. Waarschuwde voor het ambt van penningmeester dat oo- veel gevaren met zich bracht. Voorts gaf spreker ook een groot deel der schuld aan het bestuur, dat zijn plicht verzuim de en noemde het een schandaal zoo roe keloos als met het geld van anderen werd omgesprongen. De moreele schuld van het bestuur was minstens even groot al« de materieele schuld van verdachte, toornde de officier en noemde het een plicht van dat bestuur om te zorgon dat de financieele schade werd hersteld. De verdachte fungeerde echter als zonde bok en zou er niet gemakkelijk afkomen. De struisvogelpolitiek om niei tijdig te durven spreken droeg wrange vruchten, want het ernstige feit moest gestraft worden. De officier vorderde per saldo 6 maanden gevangenisstraf. Nadat verdachte een voorw. straf had verzocht werd mr. P. Langeveld in de ge legenheid gesteld tot het houden van zijn pleidooi. Pleiter bracht hulde aan den officier voor zijn juisten kijk op de zaak en wees voorts op de geslotenheid van den Westfriesch als karakter-eigen schap. Indien verdachte tijdig ha I ge sproken zou het zoover vermoedelijk niet zijn gekomen. De Verdediger bra:ht voorts ter sprake dat de familie bereid is gevonden, de rente van het verduister de bedrag te betalen en stipuleerde met enkele woorden de belangen van den studeerenden zoon. Eindelijk becriti- seerde pl. de nonchalance van het be stuur en hoopte dat deze aangelegenheid in de raadkamer ter sprake zou komen. Pleiter releveerde dat hier uit deze zaak weer evident bleek, hoe noodzake lijk het is een behoud van deze geweste lijke rechtbank, waar men zco goed op de hoogte is van de karaktereigenschap pen van den Westfriesch. In zijn harte lijke peroratie riep pleiter eindelijk le clementie der rechtbank in voor zijn cliënt. EEN HELDERSCHE CAFÉHOUDER MET BOKSERSCAPACITEII EN. De 35-jarige heer George St., caféhouder te Helder, werd op de standplaats der ver dachten gerequireerd naar aanleiding van het feit, dat hij op 23 Juli den getuige Pieter Verblauw in het aangezicht had geslagen. Aan deze mep scheen ten gi ondslag te leggen de financieele grondslag, dat gezegde heer Verbiauw bij verdachte verteeringen had ge maakt en in een aanval van ab eratio mentis verzuimd had, die verteering ten bedrage van 15 cent te betalen. De heer Meyer. kellner in het café, nam als reehtgeaard strijder voor de belangen van zijn patroon met deze wanbetaling geen ge noegen en geraakte op de plaats met Ver blauw aan 't vechten. De heeren lagen over den grond te rollen en de heer St. kwam zijn kellner ongeroepen te hulp en diende Ver blauw een linksche directe toe van zoodanige kwaliteit dat Piet direct kon worden uitgeteld. De heer Verblauw gaf verslag van zijn minder aangename avonturen en beweerde van verdachte een klap met een stuk ijzer te hebben ontvangen, waardoor hij direct buiten staat werd gesteld, verdere waarnemingen te doen. De heer Verblauw was echter thans weer goed bij de pinken en verlangde schadever goeding voor geneeskundige behandeling, medicijnen, arbeidsverzuim en een bedorven Zondagsche pantalon, een en ander ten be drage van 85.87. De heer St. gaf echter te kennen, heelemaal niets te willen betalen, omdat hij zich niet schuldig gevoelde. De voerman Floor Baas had gezien dat de caféhouder getuige Verblauw een klap met de vuist had gegeven, waardoor Verblauw, die juist zijn afgevallen pet wilde opzetten, direct neerviel en bloedde. Hij werd daarop weggedragen. Nog werden gehoord de heeren Steen bergen en Zwart, doch We zullen het hierbij rnaar laten. De indruk werd gevestigd, dat Verblauw niet onwillig was de 15 ets te be talen en feitelijk zonder eenig geldig motief duchtig werd afgedekt. De officier noemde de mishandeling erger lijk en vorderde f 40 boete of 40 dagen hechtenis. Verdachte had hiertegen geen be zwaar, doch nam geen genoegen met de civiele vordering. Dan ging hij in hooger beroep. De rechtbank weet dus wat haar te wachten staat, als Verblauw zijn vordering handhaaft! EEN ONBETROUWBAAR BUREAU VOOR GEVONDEN VOORWERPEN. De 29-jarige sroker Bern. K., geboren te Uitgeest en thans gedetineerd te Alkmaar, stond terecht wegens diefstal van een rijwiel, waarop een regenjas, 'n paar waterbroeks pijpen, alsmede een rieten koffertje, inhouden de heerenondergoed en eenige andere voor werpen, gepleegd in den nacht van 28 op 29 Augustus te Barsingerhorn. Verdachte had met eenige vriendjes per auto de kermis aan d« Kreil bezocht. Aangezien echter de heer Bern. K- voor noemd zoo viij was te verklaren, dat hij bovengemelde goederen achter een kraam had gevonden, legde de officier wijselijk sub sidiair ook nog verduistering van het rijwiel en kiespijn zuilen spoedig bedaren door Mijnhardt's Poeders Vraagt daarom .Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders en Mijnhardt's Kiespijnpoeders. Alleen echt als op doos en poeders de naam Mijnhardt staat. Let bij het koopen hierop. Perpoeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist inet toebehooren ten laste. Dat sloot als een bus, want verdachte erkende destijds thuis gekomen in zijn pension te Breezand de be. doeling te hebben gehad, zich het gevondene toe te eigenen. Rijwiel en verdere artikelen behoorden aan den timmermansknecht Arie Pool en hij had zijn fiets in dien nacht geplaatst tegen een kraam. Zijn rijwiel en 'n broekspijp vond hij laUr terug op den dijk, doch de rest was spoorloos verdwenen. Tegen zijn kostjuffrouw Magda Jansen had verdachte gezegd de goederen gevon- den te hebben. Twee mannen hadden het rom meltje daar neer gegooid, fantaseerde zijn edele. Verdachte prefereerde een voorw. straf en scheen tot alle concessie bereid. Gevordérd werd ter zake diefstal 4 maan den gevangenioStraf. Mr G. A. de Lange, verdediger, pleitte voor zijn prodéaan, zoo mogelijk een voorw. veroordeeling en in ieder geval een zachter vonnis dan was gerequireerd. ALGEHEELE OPRUIMING VAN SUPPORTERS. De eerste zaak na de pauze contra den 27- jarigen scheepmaker Willem de J. te Den Helder handelende over artikel 239 straf recht was van zoodanigen precairen aard, dat de deuren op verzoek van den officier, met het oog op het zedekwetsende element, werden gesloten. Verdere commentaren niet gewenscht noch verlangd, alleen willen we er bij voegen, dat de handeling zich afspeelde te Huisduinen en gevorderd werd vrijspraak, DE KONING DER LANGVINGERIGEN ALS VERPLEGER TE DEN HELDER. De 26-jarige varensgezel Th. J. v. N„ een flinke gezonde jongen, geboren en wonende te Rotterdam had in de maanden Januari, Februari en Maart te Den Helder geope reerd en zag toen kans alstoen zoo ongeveer een geheel warenhuis bij elkander te gappen. Hij vertoefde thans in het Huis van Bewa ring en moest alsnu terecht staan ter zake 12 diverse diefstallen, waarvan de opbrengst stond geëtaleerd voor de groene tafel, zoo dat we ieder oogenblik verwachten den afsla ger van de publieke verkoopingen te zien binnentreden teneinde zijn functie uit te oefe nen. Het vingervlugge jongmensch destijds werkloos, verpleegde zoo hij beweerde be langeloos te Den Helder een zieke en nam zijn vrijen tijd te baat om er links en rechts maar op los te steleh. De aannemer Hagen- miste op onverklaarbare wijze een rijwiel, verschillende houten ramen en eenige ge reedschappen. De timmerman de Waard zocht op zekeren dag vergeefsch naar zijn beitels en schaven. Hij zag ze nu weer terug in de rechtszaal, nadat hij uit had mogen zoeken. Zijn collega Krol hernieuwde de kennis making met een Engelsche sleutel. Getuige Leusman zag met aandoening een boot machientje terug. De aannemer Bot had ver mist 3 steigerpalen en dito -hout ter waarde van 60 gulden, die hij thans op den ver dachte wil verhalen. De timmerman de Ridder verscheen niet op 't appèl, dus werd geroepen de koopman Oudkerk, die diverse bedbenoodigdheden en manufacturen uit zijn auto was kwijt geraakt, benevens een paar vloermatten. Getuige Sijbrands was absent en onbekend. De houtbewerker Hubrechts, de volgende klant, pikte zagen en beitels en een nijptang uit de verzameling op. Zijn con frère Veenstra, kon zijn spulletjes zagen en schaven niet vinden. Al deze gereedschap pen waren ontvreemd op een bouwwerk in de Begoniastraat te Den Helder. Voorts had verdachte op 20 April een rijwiel weggeno men, eigendom van den besteller O. Entjes. Lantaarn, bel, dynamo en bagagedrager wa ren inmiddels gepiept. Ten slotte was Ko ning Langvinger ook nog opgetreden als in breker en had hij in Maart uit de woning van mej. Cath. M. Beets ontvreemd lijf goederen, 'n strijkbout, verschillende bedgoe- deren, pluche tafelkleed und so weiter. Ook nog een portemonnaie met 7.50 en een zilveren heerenhorloge, een geldtrommeltje, een wekker en zelfs de huissleutel had de veelvraat opgeslokt. De heer Koudenberg deurwaarder, had maar werkpakken aan te sjouwen en fungeerde zoo wat als zwarte Piet. Na bezichtiging van de expositie verkreeg de officier het woord om tegen dezen veelzij- digen kleptomaan, die in 1926 ook al eens ter zake diefstal was veroordeeld, 1 jaar ge vangenisstraf te vorderen. Mr. G. A. de Lange, plaatsvervanger van mr. v. Loockeren Campagne verdediger en raadsman, verzocht alsnog een reclassee- ringsrapport, ten einde een terdege overwo gen oordeel over dezen jongen man uit te 249' P°.k de blaadjes werden vand^oomei^mkt en enkele kaboutertjes vonden het wel leuk er 0D te gaan staan en zich zóó in de lucht te laten zweven Maar die gekheid zou niet zoo heel lang duren, want de wind, die de kabouters maar heel slecht kon uit staan, zou hun wel eens een poets bakken! Kiiken jullie maar eens wat er gebeurde 250. Toen de arme kaboutertjes boven een sloot kwa men, ging de wind plotseling liggen. Tjoep, daar gingen ze naar beneden, alle drie het water in. Hou je mond dicht, riepen ze elkaar verschrikt toe en daar dook het stelletje onder. Ze rilden er van, w ant het was allesbehalve warm en kwamen even daarna met een bibberend gezicht boven water.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6