Pluimveeteelt. SPROOKJES-GROOTMOEDER TE AMSTERDAM INGEHAALD. Over Voeding en Verlamming. Enthousiasme van de jeugd- Een met vier bepluimde paarden bespan nen koets, welke ondanks het overvloedig glaswerk toch geen glazen koets genoemd kon worden, stond gistermiddag, omgeven door een dichte menigte, waarin de jeugd den hoofdtoon voerde, nabij den Westelijken uitgang van het Centraal Station. Fotogra fen, journalisten en politieruiters drukten op dit uur door hun aanwezigheid het stem pel van het ongewone en men zal dan ook toegeven dat het in dezen tijd van rumba en radio een min of meer uitzonderlijke gebeur tenis mag heeten als een degelijk ouderwet- sche grootmoeder, die geen sigaretten rookt en zoo mooi sprookjes kan vertellen, haar intrede in Amsterdam doet; vooral als die grootmoeder Anna Klaassen heet en na een afwezigheid van dertien jaren bij de moder ne hoofdstedelijke jeugd, die naar de bios coop gaat en tango danst, belangstelling zal pogen te wekken voor het eenvoudige vertel sel. Het liep naar drieën, toen er beweging in de massa kwam en boven het bevelende „achteruit, jullie allemaal!" van de politie dienaren een blij gejuich van kinderstemmen opklonk. En daar was dan de sprookjes grootmoeder uit oude tijden; kanten omslag doek, paarse crinoline, luifelhoed, grijze krul len en een echt-grootmoederlijken glimlach Ietwat moeizaam heesch zij zich in de koets en het was wellicht uit vrees voor de over heidsdienaren, dat de aanwezige vertegen- woordigers van het sterke geslacht de oude dame niet te hulp schoten met een hartelijk duwtje. En daarna ving de sprookjes-intocht door Amsterdam aan, die in afwijking van de vastgestelde route via den N.Z. Voorburgwal inplaats van het Damrak ging en zoo via Rokin, Regu 1 iersbreestraat, Rembrandtplein, Utrechtschestraat. Heerengracht en Vijzel straat naar het Carltonhotel, voor welk ge bouw speciale politiemaatregelen waren ge troffen en waar voor volwassenen en kinde ren gelegenheid was mevrouw Anna Klaas sen te begroeten. Jammer was het, dat een aantal moeders met kinderen op de trottoirs van het Damrak vergeefs op het voorbijtrekken van de koets gewacht hebben; het gedeeltelijk opgebroken asfalt zal zeer waarschijnlijk wel de schuld dragen van de verandering in de route. Dr. H COLIJN. Gaat wegens den politieken toestand niet naar Rome. Naar het Handelsblad verneemt, heeft dr H. Colijn besloten, in verband met de huidige situatie onzer binnenla.idsche Ipolitiek, af te zien van zijn reis naar Rome, waar hij, op uitnoodiging van de Italiaansche Koninklijke Academie van Wetenschappen ter gelegenheid van de door dat instituut belegde bijeenkomst (van 14 tot 20 dezer) een voordracht zou houden. DOOR EEN GOEDERENTREIN OVERREDEN. En gedood. Hedenmorgen omstreeks 8 uur heeft nabij den spoorwegovergang te Bilthoven een ern stig ongeval plaats gehad. De 35 jarige rangeerder B. Nagelhout, woonachtig te Bilthoven, was bezig een goederentrein te rangeeren. Bij het aantrekken van den goe derentrein staot de rangeerder mis, waardoor hii onder een der wagens terecht kwam. Hij was op slag dood. Het slachtoffer was ge huwd en vader van 7 kinderen. DUITSCHLANDS HANDELS POLITIEK. Nog steeds onzekerheid in zake de kwestie der contingenteering. De Duitsche rijksreg. heeft zich in haar ka- b n.'tszitting van gistermorgen nog niet met de kwestie der conFpnenteering beziggehou den, zegt de Tel. Er zijn zoovele acute pro blemen opgelost, dat het nog niet vaststaat, wanneer het kabinet gelegenheid zal hebben, om door definitieve besluiten aan de nog steeds heerschende onzekerheid in zake haar agrarische handelspo'itiek een einde te ma ken. Het is thans zoo goed als zeker, dat het cont.ngenteeringsstelsel van minister von Braun, althans in zijn oorspronkelijken vorm, voorloopig niet ten uitvoer zal worden ge bracht. REVISIE IN EEN OUDE MOORDZAAK? Het drama in den Buiksloterham. Naar de Tel. verneemt, heeft W. Visser, die destijds wegens moord op het knaapje Dirk van Leeuwen tot 20 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, revisie van dit vonnis aan gevraagd Zooals men zich zal herinneren, werd zijn medeverdachte, Snijder, voor op lichting vervolgd en hiervoor veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf. Reeds bij de behandeling voor de rechtbank was het niet duidelijk welke rol de mannen bij den moord gespeeld hadden. Visser schijnt thans over nieuwe feiten te beschikken, die zijn betuiging van onschuld kunnen. De beide mannen zouden eenige jaren terug het jongetje v. Leeuwen in een roei bootje hebben meegenomen en in den Buik sloterham hebben verdronken. Ook in hooger beroeo werden zijn veroordeeld. Mr. Entno- ven, destijds rechter-commissaris, die de in structie in deze zaak leidde, is inmiddels overleden. Voor het revisieverzoek heeft Visser zich gewend tot den Amsterdamschen advocaat mr. F. Pauwels, die dit verzoek in beraad beeft genomen. EEN AFSPRAAKJE GEMAAKT. De fantasie van een Duitsche dienstbode. Een villabewoner te Bussum riep Maandagavond omstreeks elf uur de hulp der politie in, wijl' het 19-jarige Duitsche dienstmeisje, dat om 7 uur verlof had gekregen om naar den tand arts te gaan, nog niet was teruggekeerd en ook niet bij den tandarts was geweest. Tegen 1 uur vannacht kwam het meisje huilende thuis. Zij vertelde, op de Hee renstraat te zijn aangerand door twee mannen, die haar met chloroform be wusteloos hadden gemaakt en daarop in een auto getrokken hadden. Zij was bijgekomen in een droge sloot en had toen om hulp geroepen. Een motorfiets rijder had haar op zijn duo genomen en na een langen tocht door dorpen, die zij niet kende, was zij bij den Gooiscben Boer afgezet, van waar zij te voet naar de nabij gelegen woning was gegaan. Vanochtend bleek bij een btkentenis, die het meisje bij de politie aflegde, dat het geval vereenvoudigd kon worden tot een motorrit met een „anst&ndiger Herr", met wien het meisje had afge sproken. Zij wi t zijn naam niet. De po litie tracht dezen te weten te komen. EEN DIJK DOORGESTOKEN. De politie te Wijhe heeft proces-ver baal opgemaakt tgen een landbouwer uit Lierderbroek, die een dijk had doorge stoken om zijn land voor overtollig wa ter te behoeden. DE STAKING BIJ VAN GEND EN LOOS TE DEN HAAG. Onveranderd. Uit een groep van ongeveer 40 personen op het Buitenhof is gister een steen gewor pen op een onder politiegeleide gestelden vrachtauto van Van Gend en Loos, bij welke onderneming, naar men weet, een staking onder het expeditiepersoneel is uitgebroken De steen vernielde een zijruit en de voorruit van den auto. In den stand van het conflict was heden nog geen verandering gekomen. DE R.K. DEELNEMERS AAN DE DEMONSTRATIE TE DEN HAAG. Omtrent de deelneming van r.k. Eindho- vensche arbeiders aan de groote betooging van de S D.A.P. en N.V.V. te 's-Gravenhage op Moutrust verneemt de R.K. Volkskrant van bevoegde zijde, dat de „deputatie" be stond uit drie werklooze metaalbewerkers, oorspronkelijk leden van den R.K. Metaalbe- werkersbond. Eén van hen was onlangs reeds als lid geroyeerd. Toen het bestuur van den r.k. Metaalbe- werkersbond lucht kreeg van het voornemen van het drietal om aan de socialistische be tooging deel te nemen, werd voor het twee tal, dat nog lid was, de royementsbrief klaar gemaakt en onmiddellijk nadat het feit der deelneming een daad van verraad ten op zichte van de katholieke organisatie was geconstateerd, verzonden. De betoogers hebben bij hun thuiskomst den royementsbrief gevonden. VERKEERSONGEVALLEN. Om een kat te redden. Gisteravond te half zeven werd te De Bilt een 45-jarige dame, die rechts van den weg op de tram stond te wachten, toen zij plot seling den weg overstak om een kat te grij pen, die overreden dreigde te worden, zelf gegrepen door een passeerenden auto, waar van de betuurder zeers kalm reed. De vrouw, Boven kamp genaamd, is met een ernstige hoofdwonde en inwendige kneuzingen door 'n juist voorbijkomenden ziekenauto naar de Rijksklinieken vervoerd. De bestuurder van" den aanrijdenden auto raakte door het onge val zoo van streek, dat hij zich onder genees kundige behandeling moest stellen. Terug van de betooging in Den Haag. Een ernstig gewonde. Gisternacht te ongeveer drie uur had te Zuidwolde (Dr) een ernstig autobusonge luk plaats Een autobus met twintig passa giers, terugkeerend van de demonstratie te Den Haag en bestemd voor Hoogeveen, reed, vermoedelijk doordat de chauffeur door slaap werd overmand, in een bermsloot langs den weg. Een der inzittenden werd daarbij vrij ernstig aan het hoofd gewond, terwijl de meeste andere passagiers lichte kwetsuren opliepen. De ernstig gewonde werd door een passeerenden auto naar het ziekenhuis te Hoogeveen overgebracht. De overigen zijn eveneens met passeerende auto's doorgereisd. De bus werd zwaar be schadigd. KORTE BERICHTEN. Staatscourant no. 218 bevat een mede- deeling van den minister van economische zaken en arbeid inzake een wijziging van de beschikking omtrent spijsvetten. Dinsdag is te Sas van Gent een botsing geschied tusschen een trein met bietenwagens voor de Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek en een personentram van de Zeeuwsch- Vlaamsche Tramwegmaatschappij. Een per sonenwagen liep veel schade op. Een vrou welijke passagier werd gewond. Gisteren is het 8-jarige zoontje van den heer P. Verhey te Lekkerkerk bij het spelen op het hooi van een hoogte van acht meter gevallen op een betonnen vloer. Het kind liep een zware schedelbreuk op. Fen J?ezeJ dagen gehouden vergadering van den Onafhankelijken Bond tegen gepa tenteerde corruptie heeft nadrukkelijk vastge- steld, dat de bond geen politieke partij is. ONRUSTBARENDE SMOKKELHANDEL. Versperringen op den rijksweg OoirlePoppet (N-B.) Den laatsten tijd neemt de smokkelhandel aan onze grenzen hand over hand toe. Op alle manieren tracht men maatregelen er tegen te nemen. Een groot aantal barricades op den rijksweg GoirlePoppel (N.-Bzijn opge richt door de genie dat enkele bekende smok kelaars reeds onmiddellijk zijn begonnen om zich ook op dezen versperden weg in het snel doorrijden te oefenen. Vroeger werd er vooral veel suiker ge smokkeld, naast gedistilleerd en sigaretten papier. Maar tegenwoordig is het hoofdzake lijk margarine, vooral omdat, bij het vele slechte weer der laatste dagen, suiker niet raadzaam is om te vervoeren. Natuurlijk wordt er niet alleen per auto gesmokkeld. Bij troepen van 15 tot 30 man trekken de smokkelaars door de bosschen, elk met 60 tot 70 K.G. margarine; een zak op den rug en een van voren. Sommigen doen het ook wel eens per fiets, door de smalle boschpaadjes. Bijna altijd gaat dit alles naar Tilburg of anders halfweg waar een auto klaar staat, die de vrachtjes overneemt en verder naar de stad transporteert. Daar wordt de waar meestal aan particulieren verkocht. Op één kilo margarine bedraagt de winst ruim 10 cent. De laatste weken zijn eenige honderden kilo's margarine in beslag genomen. Er is wel eens geschoten, doch dat doen alleen de smokkelaars-automobilisten, en dan nog maar alleen als ze erg in het nauw ge dreven worden. De smokkelaars te voet gooien meestal hun vracht je weg, wanneer ze tegenover een beambte komen te staan en zien dan, dat ze weg komen. Ook in Limburg neemt de smok kelhandel steeds grooter afmetin gen aan. In het district Aken werden in de maand October in beslag genomen: 3360 K G. koffie, 150 K.G. cacao, 32 K G. chocolade, 1130 K.G. tabak, 478,500 sigaretten, 42,000 sigaren, 10,825 boekjes sigarettenpapier, 400 K.G. margarine, 14,500 K G. suiker, 23,000 K.G. tarwe, 1200 K G. meel. 4400 K.G. brood, 10 luxe-auto's, 5 vrachtauto's, 5 motorrijwielen en 65 rijwielen, 2559 personen werden wegens smokkelarij vervolgd. Aan de grens bij Kerkrade werd Maandag een Hollandsche smokkelautó in beslag ge nomen. De smokkelwaar bestond uit 1000 pond koffie en 50 pond cacao. De ambtenaren uit Urmond hebben in Geleen een auto aangehouden, bevattende 60 K G. Duitsche margarine. De auto en de margarine zijn in beslag genomen. Rijksambtenaren te Tegelen hebben gister ochtend twee personen, uit Venlo afkomstig, aangehouden, die ieder 30 pond margarine op hun fiets vervoerden. Boter en fietsen zijn in beslag genomen. Margarinesmokkelarij in andere provincies. Ook elders wordt veel margarine gesmok keld. Zoo heeft de gemeentepolitie te Breden- broek (gem. Gendringen) drie wielrijders uil Doetinchem aangehouden bij het vervoer van 90 K.G. margarine, uit Pruisen gesmok keld. De partij werd in beslag genomen. Commiezen te Veelerveen (Gr hebben een partij van 650 K G. Duitsche margarine in beslag genomen. Een der smokkelaars is gevat. JCeck S. School Bevorderd tot arts de heer R. Kooy, ge boren te Noordscharwoude. PROF. DR. J. H. ZAAIJER t. Gister is overleden prof. dr. J. H Zaaijer, hoogleeraar in de heelkunde aan de univer siteit te Leiden, in welke stad hij 29 Mei 1876 werd geboren. Hij studeerde er aan de universiteit van 18941903 met onderbre king van een half jaar, gedurende welken tijd hij colleges te Heidelberg volgde. Oorspron kelijk had hij plant- en dierkunde als studie vak gekozen, later ging hij echter over naar geneeskunde en op 17 Juni 1903 promoveer de hij te Leiden tot doctor in de medicijnen. Van 1901—1903 is Zaaijer assistent geweest van den patholoog-anatoom prof. Van Wal- sum, in 1903 ging hij naar Amsterdam, als assistent van prof Lanz. Daar bleef hij drie jaar en in 1907 werd hij assistent bij prof. korteweg in Leiden, waar hij werkte tot hij op 2 October 1914 benoemd werd tot hoog leeraar in de heelkunde aan de universiteit aldaar. Vragen deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden ge zonden aan Dr. te Hennepe Diergaarde singel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Deze week eerst enkele vragen over voer en dan een paar ziekten waar men op het oogenblik mee te kampen heeft. Een lezer stuurt mij zijn recept waarin naa^t 10 grondnotenmeel, 10 groe ne erwtenmeel nog 10 vischmeel en 10 diermeel voorkomt naast 2 voe- derkalk, 1 krijt, X krijt, X le vertraan en 1 gist. De dieren leggen best doch er worden vele dunschalige eieren gelegd. Nu is de vraag of het goed zou zijn bij dit recept nog 2 beender meel te voegen. Ook is de vraag of men de kippen te vee! boerenkool kan geven. Dit recept lijkt mij te duur te komen en bevat bovendien te veel eiwit, vooral dierlijk eiwit. Naast 10 grondnoten meel en 10 erwtenmeel is 10 dier meel en 10 vischmeel te veel. Ik zou niet meer nemen dan IX diermeel en 7X vischmeel en dan zorgen dat het diermeel en het vischmeel minstens 65 eiwit bevat en niet meer dan 5 6 vet. Het beendermeel, de voeder- kalk en het krijt kan men gerust weg laten als de kippen gewoon ongereinigd sche pengrit krijgen en beendermeel heeft voor de vorming der eischalen toch niet veel waarde daar de eischaal uit koolzure kaïk bestaat en het been dermeel uit phosphorzure kalk. Dunschalige eieren zijn vaak een ge volg van tekort aan D-vitamine. Waar U echter levertraan voert en bovendien nog vee boerenkool, daar komt het mij voor dat er geen sprake zal zijn van vi tamine D gebrek. Ik denk eerder dat de legorganen door het te hooge eiwitgehal te ir. het voer overprikkeld worden en dat beperking van het eiwit veel ver betering zal brengen. Of de kippen te veel boerenkool eten v eet ik niet maar U moet er op rekenen dat goed leggende kippen tegen den win ter (vooral waar U ook verlichting toe past) zeker per dag wel 55 gram graan- voer en 55 gram meelvoer per stuk noo- dig hebben. Als ze deze hoeveelheden opeten laat ze dan maar rustig voor ver snapering boerenkool eten, maar als ze zich den buik volstoppen met boeren kool en daardoor minder van het andere voer eten dan loopt U vast. Controleer dus eens eenige dagen de hoeveelhedep graanvoer en meelvoer die Uw kippen eten. En nu een brief die als het ware het tegendeel is van den vorigen brief. Hier is een recept met graanmaalproducten verder IX vischmeel, 3 gist, 3 levertraan, 3 voederkalk. Tot zes weken groeiden de kuikens goed en kregen een bekend handelsop- fokvoer, daarop werd overgegaan tot het eigen recept en begon de misère. De kuikens werden mager, gingen staan sufen en werden beenzwak. Na de tien de week begonnen er dooden te vallen en in 't geheel heeft de schrijver er 1200 stuks verloren en de rest moest als minderwaardig verkocht worden. Een kennis wees er op dat het visch meel misschien te veel zout bevatte. Het werd daarom in Wageningen onder zocht en bleek 66 eiwit, 14 vet en 8 zout te bevatten. Allereerst moet het mij van het hart dat ik niet snap hoe iemand 1200 kui kens laat doodgaan en dan achteraf pas advies komt vragen. Dit is toch wel een typisch staaltje van geldverkwisterij op groote schaal! Een bedrijf dat met zulke groote aantallen dieren werkt moet juist als er maar één dood gaat onmiddellijk deskundige hulp inroepen en niet den ken: „aan een boom zoo volgeladen mist men één twee pruimpjes niet." Kijk eehs, iemand die in zijn tuintje zeven kippen en een haan houdt loopt geen groot financieel gevaar als er eens een kip dood gaat, zelfs niet als ze alle maal dood gaan b.v. aan cholera, cocci- diosis of diphtherie. Maar iemand die duizenden dieren heeft moet geweldig oppassen dat er geen besmettelijke ziek te op zijn bedrijf uitbreekt en bij het eerste het beste sterfgeval hulp inroepen of het dier ter onderzoek opzenden. Blijkt het dan een onschuldige ziekte te zijn, des te beter, is het ovenwei een ern stige ziekte dan kunnen ook direct de noodige maatregelen genomen worden. Op dit bedrijf is feitelijk alles mis, om te beginnen de eigenaar zelf. Wie wil kuikens opfokken op een recept dat als eenige eiwitbron 7X vischmeel bevat met 6 grondnotenmeel. Verder is 3 levertraan en 3 gist ook al weer geld weggooien, 2 levertraan en 2 gist is ruim voldoende bij goede voedering Het voer moet dus bij deze grondstoffen ongeveer 15 goed vischmeel bevatten. En wat blijkt? Dat er een minderwaar dig soort haringmeel gebruikt is, dat wel een tamelijk goed eiwitgehalte heeft doch een te hoog vet- en zoutgehalte. Goed, versch haringmeel, heeft een hoo ger eiwitgehalte en veel lager zoutge halte, dus waarschijnlijk is er met.,dat vischmeel nog geknoeid ook. Het vet van versch haringmeel bevat niet veel vrije vetzuren, het vet van bedorven of oud haringmeel wel en werkt dan schade lijk. Als ik dus achteraf mijn meening over dat geval geef is het 't vo gende: Eerst was de voeding goed en ging alles goed. Daarna werd de voeding minder waardig, verzwakten de dieren, kregen mogelijk darmcatarrh en werden gevoe lig voor besmetting met allerlei bacte riën of coccidiën. Ziedaar een sterk voorbeeld hoe gebrek aan vakkennis ge weldige schade kan veroorzaken. Tenslotte nog een vraag die meer zor gen baarte, n.1. wat te doen tegen ver lamming? Ik heb er al vaker over ge schreven en kom binnenkort nog wel eens op eenige nieuwigheden van de laatste maanden terug, maar op het oogenblik kan ik nog niet anders doen dan adviseeren: Ruim elk dier dat ver lammingsverschijnselen vertoont direct op. Van behandeling is niets te verwach ten, de dieren vermageren snel en zijn dan niets meer waard. We weten de oorzaak der verlamming niet, maar er wordt door velen aangenomen dat de ziekte erfelijk en besmettelijk is. Fok dus in geen geval met dieren uit kop pels waaronder verlamming is voorge komen. Fok liever met tweedelegs die ren, dan weet men vrijwel zeker dat hieronder de gevoeligheid voor de ver lamming niet heerscht. Dr. TE HENNEPE. Jiacktlecichtm ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 9 Nov. 1932, Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 0.402.70; Bloemkool le s. per 100 stuks 6.5O—9.50, 2e s. 1.50—4.50; Boerenkool per ioo 2—4.20; Druiven per 100 pond f io 15; Gele Kool per 100 stuks i I?"" 3.20; Groene kool per 100 stuks f i «T" 5.20; Kropsla per 100 stuks osT" 5.90; Knolselderie per 100 stuks i m 3.10; Peren per 100 pond 3—b" per 100 bos 1.80—6.30; Postelein bakje 74 cent; Roode Kool per loo .Pf 0.80-/ 5.20; Selderie per 100 bos 0 5 4; Spinazie per bak 0.33—i j®" Spruiten per 100 pond 3.508.50- «ia' boonen per 100 pond 21—22; TÓni'1' per 100 pond 1 5.50; Wortelen ner nS bos 1,50-/ 8, Witlof le s. per 100 5.50-/7.50; Witlof 2e s. per 100 £5* 3.50. HOORN, 10 Nov. 1932. Op de hedo,- houden kaasmarkt waren aanvoer en als volgt: 8 ctapels kleine fabriekskaas 8 stapels kleine boerenkaas 28; 9 sO boerencommissiekaas 30. Totaal 25 staïL wegende 13777 K.G De handel was - EÏERVEILING SCHAGEN SCHAGEN, 10 Nov. 1932. Op de heden gehouden veiling waren aangevoerd 334JS stuks kipeieren, waarvan de prijzen als voIm- bruin 6.60-/ 7.20, wit 6.60-ƒ 7, kieuw witte 4.30-/ 5.10; 1400 stuks EendeieZ 3.30-/ 3.60. SCHAGEN, 10 Nov. 1932. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 54 Geldekoeien (maj f 80140; 50 Geldekoeien (vette) 140 -ƒ 260; 10 Kalfkoeien 175225; 60 Vaarzen 35—100; 57 Graskalveren 28 40; 27 Nuchtere kalveren 5—12- 48 Schapen (vette) 14—22; 442 Overhou- ders 812; 2 Bokken en geiten 3— 5; 13 Varkens (mag.) 7—14; 47 Var- kens (vette) per K.G. 27—29 cent; 77 Big gen 4—6; 60 Kippen 0.50—1 50- Hanen 0.50—0.80. BROEK OP LANGE ND IJK, 10 Nov. '32. Langendijker Groentenveiling. 3200 stuks Bloemkool: Reuze 6.609, 2e s. 1— 2.40 per 100 stuks; 36000 K.G. Roode Kool le s. 1.70—3.60, 2e s. 1 20- 1.80; 20.000 K.G. Gele Koo'. 1.30—/ 2; 3250 K.G. Witte Kool (vroege) 0.80— 1.30; 24000 K.G. Deensche Witte Kool 0.60-/ 1.30; 500 K.G. Uien 4.50- 4.90; 3400 K.G. Bieten 1.20—/ 2.10; 1250 K.G. Peen 2.10; 800 K.G. Ramme nas 1—/ 1.20; 5000 K.G. Aardappelen: Schotsrhe muizen 0.50, Duc of York 0.90, Eigenheimers 1.50, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 9 Nov. 1932. 8800 K.G. Aardappelen: Groote Schotsche 70 cent, Schotsche muizen 70—80 cent, R. Duken 50 cent, BI. Aardappelen 1.20; 3200 K.G. Uien: Gele Nep 7 30—7.50, Drielingen 3.804.10, Uien 4.70- 4.80, Grove Uien 4.30—4.50; 900 K.G. Peen 2; 200 K G Kroten 1.90; 10000 K.G. Roode Kool 2—4; 21200 K.G Gew. witte kool 0.70120; 4100 K.G. Deensche witte kool 0.601.10; 18600 K.G. Gele Kool 1.102; alles per 100 K.G.1000 stuks Bloemkool 3.90—f 160 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 9 Nov. 1932. todk Kool (kale) 1.30—1.60; Gele Kool les. 2; Deensche Witte Kool 1150; Witte Kool le s. 0.70—1.10; Schotsche muizen 0.60—0.80; Drielingen 3.30; Uien 4.20—4.30; Grove Uien 4.10. Aanvoer: 3600 K.G. Roode Kool; 2500 K.G. Gele Kool; 16200 K.G. Witte Kool; 2000 K.G. Deensche witte kool; 2775 K.G. Uien; 4800 K.G. Aardappelen. PURMEREND, 9 Nov. 1932. „Afslag- vereeniging Beemster, P urmerend en Om streken". Aardappelen: Schotsche muizen 26 cent, Friso 35 cent, Blauwe 41 cent, Bevelan ders 21 cent en Blauwe (kleine) 22 cent per kist, 25 K.G.; Tomaten: A 0.70—1.50, B 070—1.50 en C 30—65 cent p. 10 K.G Witlyof 16—18 per 100 K.G.; Bloemkool 4—10 per 100; Roode Kool 0.70— 4.90 per 100; Witte Koo:l 0.60-/ 1.10 per 100; Savoye Kool 4—4.50 per 100; Spruitkool 0.20—2 20 per 15 K.G.; Boe- rekool 20—45 cent per kist; Spinazie 0.88 1.44 per mand; Andijvie 0.60—/ 3.40 per 100 krop; Bieten 56 per 1000; Wortelen 9 per 100 bos; Uien 0.47— 1.16 per 25 KG.; Uien drielingen 105 per 25 K.G.; Uien Nep 1.57 per 25 K G.; Prei 5.60—7.60 per 100 bos; Druiven: Frankenthalers 42—44 cent en Alicant 18— 36 cent per K.G. Appels: Groninger Kroon 15, Luntersche Pippeling 11, Present v. Engeland 10—34, Reinette, goud 7— 17, Reinette, oranje 8—/ 16, Koningin Emma 11, alles per 100 K.G. Peren: Besv von Schonauwen 5—9, Beurré Clairgeau 10—25, Beurré Superfin 913; Boe- rengroen 4.755 75, Zwijndr. wijnpeer 22, Doyenné du Ccmice 17—38, Oieser Wildeman 4—/11.25, Nouveau Poiteaji 11—24, Winterlouwtje f 5.507-50, Winterjan 1—/ 1.0.75, alles per 100 KO. U 0011 door 6011 51181 achtervolgd, Juffrouw Nee, nooit. ondemndlcK.dan kr^8ct u ntJ ••b beelemaal nieuwe (Humorist).

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10