Agenda JhMLcaties IficoiUnciaal 'flieuws £ucfUvaact Sport 5.aomel Stad w Omgeving. lüeedecicht ^Bucgedijke Stand £aatste Aecicfiten c o p e n Victoria-theater, tot en met Donderdag de postvluchten op indie. GRONAU DONDERDAG WEER THUIS. Dr. ECKENER NAAR INDIE? Studiereis over luc'itverbinding. HEEMSKERK. BEVERWIJK. URSEM. OUDE NIEDORP (October). BRAND IN EEN TEHUIS VOOR ACHTERLIJKE KINDEREN. Om hem was het publiek natuurlijk in de "\2JL2iI hMwel !tanmin* »nd" dt«S Nog meer arrestaties te verwal ten. B i O s eiken avond half 8 hoofdnummer Fraulein falsch verbunden (operettefilm), hoofdrollen Magda Schneider, Joh. Riemann en Trude Berliner. Toegang boven 14 jaar. Stedelijk Museum Breedst f. eiken dag van 912 en 1.30—3.30, Zater dag van 9—1 geopend; Zondag gesloten. Zaterdag 12 November. 8 uur, Harmonie, opvoering „Amor op 1 Dak" door „T. O. P." 8 uur, café Renses Stompetoren, opvoering De familie Quasie (spel van den houten ham) door het N. H. Tooneel, voor het Nuts- gezelschap Nieuw Leven. Zondag 13 November. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, tweede opvoe ring van De Koningin van Mont Martre door de A. O. O. V. 7.30 uur, zaal van Ham te Oterleek, uit voering „Turnlust". Maandag 14 November. 7.30 uur, logegebouw aan de Nieuwesloot, psychometrische seance. Dinsdag 15 November. 7.30 uur, zaal van Ham te Oterleek, uit voering „Turnlust". Donderdag 17 November. 7.30 uur, zaal van Ham te Oterleek, uit- voering „Turnlust". het volgende jaar naar Nederlandsch Inldië vertrekken, om daar ter plaatse allereerste plaats gekomen. En terecht! Want Louis Davids was vnnrtdurend in actie. Hij onderzoeken schepen tusschen Nederland en landsch-Indië. Nedjr- VL1EGVELD IN ZUID-HOLLAND. Nu de onderhandelingen op het doode punt zijn. Er is een verzoek gedaan door de Kamers van Koophandel te 's Oravenhage en Rotter dam bij den minister van Waterstaat om nieuwe stappen te ondernemen om het vlieg veld tusschen deze beide steden in werkver schaffing te doen uitvoeren. Hedenmorgen om 9.20 uur is de Oehoe naar Indië vertrokken. Er zijn twee passa giers aan boord, van wie een de reis tot Bag dad, de ander tot Cairo zal meemaken. Aan boord is 260.869 K.G. post en 30.060 K G. lading en 1.3 K.G. paketpost. Commandant P. Boot. ons meezingen in zijn verheerlijking van het Scheveningsche strand, hij liet ons de sweep- stake-manie „meegalmen" en hij liet ons lachen. Hij gaf ons een flinke dosis van zijn rijkdom aan liedjes op allerlei gebied, veelal liedjes met een moraal. Louis Davids, de groote man van De kleine man, bezorgde ons een avond van hoogstaan de kunst. Waarvoor wij hem buitengewoon dankbaar zijn. SCHOUW. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden, dat op WOENSDAG 23 NOVEMBER dezes jaars door den Directeur van den Hout en de Plantsoenen zal worden gehouden de JAARLIJKSCHE SCHOUW over; De oude ZandersloOt beginnende bij het bruggetje in den Kennemersingel. benevens de Hoevervaart. De sloot langs de Egeienburgerlaan en Ropjeskuil tot den weg naar de begraafplaats. De Bleekerslool loopende van den Nieuw landersingel af en de nieuwe Zandersloot beide tot aar. de banscheidlng van Heiloo. De sloot loopende van het Baanpad af achter langs de woningen van „Goed Wonen'' tot het pad van Overdie. De sloot van de le Kanaalstraat af ten Zuiden van de huizen van het Zeglis tot het Kanaal. De sloot loopende ten Zuiden van het wei land behoorende bij „Oostwijk" en verder tot het Kanaal. De slooten loopende langs de Zuidzijde van den Schermcrweg. Wordende alle eigenaars of gebruikers van perceelen aan en langs die slooten liggende, aangemaand om van de gezegde slooten. en wel ieder voor zooverre zijn eigendom zich daar langs ui'strekt. de kanter. af te maaien het kroos en afgemaaide op te halen, alsmede die slooten uit te diepen en het zand benevens den modder, op hunne kosten, ter weerszijden daaruit op te halen alles op zoodanige diep'e en onder die boete en strafbepalingen, als bij de bestaande verordeningen zijn vastgesteld Alkmaar, 10 November 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR Burgemeester A. KOFLMV Secretaris. DRANKWET (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van D. RAN- ZiJN alhier, om een verlof B. verlof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel LUTT1K-OUDORP nr 91 Binnen twee weken na dagteekening dezer kan ten ieder schriftelijk bezwaren tegen het vu kenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 10 November 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Op grond van de gewijzigde metereo- logisehe omstandigheden heeft de we reidvlieger von Gronau besloten reeds gister met zijn vliegboot, Dornier-wal. het traject over de Alpen af te leggen Hij zou waarschijnlijk gisterna middag op de Zwitsersche wateren da len. Het geheele gebied van het Boden- meer is op het oogenblik in een dichten nevel gehuld. De ontvangst te Friedrichshafen wordt "Oorbereid tegen hedenmiddag 2 uur. Volgens berichten uit Friedrichshafen, aldus meldt de Tel., zal dr. Eckener waarschijnlijk in de eerste maanden van Voetbal. OM DEN GOUDEN ONAFHANKE LIJKHEIDSBEKER. Het Nederlandsch Elftal samen gesteld. Na afloop van den wedstrijd Northampton own tegen het voorloopige Nederlannsche elftal, heeft de Keuzecommissie van den K.N.V.B. het Nederlandsch elftal samenge steld, dat op Zondag 20 November a.s. op het Sparta-terrein te Rotterdam zal spelen tegen het Rotterdamsch elftal om den Gou den Onafhankelijkheidsbeker. De samenstel ling luidt als volgt: Van der Meulen (H.F.C.) Weber v. Run (A.D.O.) (P.S.V.) Pellikaan B. J. Paauwe Van Heel (Langa) (Feijenoord) (Feijenoord) Nagels Vente v.d.Broek Bonsema v.Nellen (Ensch.) (Neptunus) (P.S.V.) (Velo) (D.H.C) Met ae benoeming van de reserves zal wor den gewacht tot het Rotterdamsche elftal za! zijn samengesteld. „Is die lijst van coromandel?" „Neen mijnheer, van K. de Heer Boter- straat, u weet wel die bekende winkel ui Lijsten, Teeken- en Huisvhjtartikelen 1" Schilderbehoeften en Motoren. De Nederlandsche T. T. De internationale sportcommissie van de F I. C. M heeft de Nederlandsche Tourist Trcphy, op het circuit van Drente, bepaald op 24 Juni 1933. Kolven. Winterwedstriiden aan den Langendijk. De Langendijker Kolfbond, waarbij alk aan den Langendijk bestaande kolfclubs zijn aangesloten, zal in den konenden winter den kolvers weer gelegenheid geven, tegen elkan der in de verschi'lende banen te treden voor het spelen van een match. Er zal in 3 klassen worden gekolfd, terwijl bovendien nog een superieuren-klasse zal worden gevormd uit hen, die een te groot overwicht zouden heb ben op de spelei s in de eerste klasse, door dien zij herhaaldelijk in gehouden wedstrij den eerste prijzen behaalden. Wilhelmlnavereeniging. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Woensdagavond in 't lokaal Frora, hoofdza kelijk ter bespreking der St. Nicolaasreclame. Als lid der St. Nlcolaascampagne fungeer de de heer Bergfeld als voorzitter, die in zijn openingswoord de mededeeling deed dat in plaats van elke voor het St. Nicolaasfeest besteedde gulden zooals dat voorheen ge schiedde nu reeds voor 50 ct. een bon zal verstrekt worden en voorts dat nu een onder houd met den Burgemeester voor 't vooren dezer reclame, waaraan verlotingen zijn ver bonden de goedkeuring van B. en W. zal ver- k 1gen worden, mits 1 der netto wat aan het plaatselijk crisis-comité zal geschonken worden. Het bestuur had besloten een 3 tal verlo tingen te organiseeren, welke in 't bijzijn van politie-autoriteiten zullen gehouden worden. Door de voorzitter werden de leden op 't hart gedrukt elke af te geven bon met hun naam te beste mpelen, zulks ter voorkoming van vergissingen. Toelaatbaar si het dat de winkelier behalve een bon nog andere dividenten mag uitkeeren ofschoon volgs de voorzitter bij een volgend jaar hier andere maatregelen zullen toege past worden daar dit volgens hem „meten met 2 maten" beteekend. Besloten werd dat elke winkelier in zijn etalage iets mag aanbrengen dat zal leiden tot een etalage-wedstrijd. Inlevering der bonnen mag uiterlijk op I December geschieden. Besloten werd op de prijzen door de win keiiers een zekere reductie te verleenen, welke reductie in de kas der vereeniging zal vloeien trwijl door hem welke aan de etalage-wed strijd zullen deelnemen 1 aan de vereeni ging moet storten, zij behoeven dan geen reductie als boven bedoeld te staan. Voor de etalagewedstrijd gaven zich voor 't grootste gedeelte alle aanwezige leden op Blocmarkt van schorseneeren Door de 4 hier gevestigde markten Woensdag de eerste blocmarkt van schorse neeren gehouden. De prijs was per 100 K.G 10. Er werd veel opgehouden. is Alhier is een geval van mond- en klauw zeer geconstateerd onder het vee van den heer G. Bouma. In de vacature van den heer D. F. G van den Heuvel in het Burgerlijk Armbestuur zijn candidaat gesteld de heeren Jb. Stuyt en J. A. Groot. LOUIS DAVIDS IN DE HARMONIE. „Kleinkunst" met een groote „K". Lezer, herinnert gij u onzen Jean Louis Pisuisse nog? Kunt U zich dezen grooten Nederlander van het lied, van „het chanson" nog voor den geest halen? Of hebt u wellicht gelezen het bekend geworden boek „Straat muzikanten", waarin deze onvergetelijke kunstenaar met zijn makker Max Blokzijl de avonturen van hun zwerftochten beschrijft? Pisuisse is dood Op tragische wijze kwam er een eind aan zijn leven En met hem scheen het cabaret gestorven te zijn. Want weliswaar kwamen jongeren zijn plaats in nemen, doch tevergeefs keek men uit naar hem, die zong, die zijn levensliedje lanceerde op een wijze, zooals alleen Pisuisse dat kon. Pisiusse is gestorven, nu al weer verschei dene jaren geleden. En een anderen zanger is het tenslotte gelukt, zijn plaats, die zoo lang ledig bleef, in te nemen op waardige wijze: Louis Davids! Och wij kennen hem eigenlijk al zoo lang; wij hebben hem al zoo dikwijls gezien en ge hoord, hem, den geestelijken vader van kleine man". Maar toch, zooals gisteravond hebben wij hem nog nimmer gehoord. En het was juist gisteravond, dat wij telkens weer herinnerd werden aan den armen Jean Louis Pisuisse. De groote zaal der Harmonie was bijna geheel bezet. Dat was de eerste verrassing voor ons. Want daarmee bewees Alkmaar, dat het de waarachtige „kleinkunst" weet te waardeeren. De tweede verrassing was de reeks mede werkers van Louis Davids, waarvan wij aller eerst wel mogen noemen de heer H. Davids, die den zanger op fijne, accurate wijze bege leidde. Daarnaast noemen wij Son Rethel, den man met honderd geluiden, die een bui tengewoon succes oogstte en na de pauze zelfs een extra nummer gaf, dat een ware ovatie kreeg. Dan waren er de dames. Allereerst Berthe Stuy, een sopraan, die eenige zangnummers uit bekende „toonfilms" ten gehoore brachi (goed begeleid door Fried Walter) en Jane Lee, die danste. Jane Lee bacht na de pauze een imitatie van Josephine Baker en zij ba kerde zoo buitengewoon fraai, dat het succes overweldigend was. Tot in de kleinste klei nigheden bootste ze de „donkere ster" na, zoowel in mimiek als met de stem en zelfs het afscheidnemen van het publiek was ge ïmiteerd. Wanneer wij verder nog herinneren aan DE LUTHERFILM IN GEfcOUW „WAAKT EN BIDT". Gister werden in gebouw „Waakt en Bidt' twee voorstellingen van de Dr. Maarten Lu- therfilm gegeven, vooraf gegaan door een Palestinafilm. De vertooning ging uit van de Paulusvereeniging, die zich ten doel stelt het evangelie te verdedigen tegen het toenemend ongeloof van dezen tijd. De eerste voorstelling werd 's middags ge geven voor een zaal vol kinderen, terwijl de film werd toegelicht door den heer Adriaan sche, hoofdonderwijzer hier ter stede. Voor de avondvoorstelling trad als spr. op ds. von Meijenfeldt. De Palestinafilm vertoont verschillende uit den bijbel welbekende plaatsen van 't hei lige land en de Lutherfilm behandelt achter eenvolgens de voornaamste episoden uit 't le ven van dezen grooten hervormer en laat een duidelijken indruk na van alles wat Luther moest doormaken om tot zijn overwinning te komen. verkooeping plaats vinden van het bedrijf van H. Koomen te Slootgaard (Oude sJiedorp). Dit bedrijf wordt verkocht wegens achter- staliige rente. Koomen, die 40 jaar op dit jedrijif zit, wordt dus verjaagd. Maar land- en tuinbouwers, bedenkt, wat Maandag hem gebeurt, kan U ook spoedig treffen. Dus I weest solidair en doet geen bodLaten wij er voor zorgen dat wij niet verjaagd worden. Wij hebben recht op onze bedrijven te blijven. Mocht er soms een nieuwe eigenaar of huur-1 der op dit bedrijf komen, oast dan de boycot toe! Komt allen Maandag". Ten gevolge van dezen oproep waren onge veer 300 belangstellenden en demonstranten 1 naar de betooging getogen, zoodat de loka liteit van Pepping geen voldoende ruimte bood om allen te herbergen, waarom som migen een plaats zochten in den aangren- zenden stal. Voor den aanvang hield een der mannen van het comité, volgens geruchte Groot uit Warmenhuizen, 'n kalm en bezadigd betoog, waarbij hij verzocht niet te_ bieden, wat tot I verwondering van het publiek van de eigen plaats ook nog een lofuiting inhield aan het adres van Koomen als bedrijfsman. Overigens had de zaak een ordelijk ver loop. Bij het lezen der condities en voor waarden was het muisstil. Tijdens de veiling werd alleen geboden door den makelaar F. Jong Czn. als gemachtigde van den hypo- theekhouder en ging het bedrijf aan dezen over, nl. huis, schuur met 4 H.A. wei- enl bouwland voor 6270. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 16,44 uur licht op. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van K. Jeyboer, ploeger te Breezand, gem. Anna 5aulowna. met benoeming van mr. Ledeboer ot rechter-commissaris en van mr. Wynne tot curator. ALKMAAR. GETROUWD: Cornelis Johannes Zut en Maria Bruin. OVERLEDEN: Pieter Molenapr 59 jaar. Teunis Bouw man 45 jaar. GEBOREN: Margaretha d. v. Petrus Koper en Grietje Groen. Ongecorrigeerd. m°r?m URSEM (Oct.) Geboren: Petrus Antonius z. v. N. Koppes en C. van Dam. Catharina Wil- helmina d. v. N. Dol en L. M. van der Gu- lik. Cornelia Maria d. v. C. Mak en M. Tromp. Maria Martha d. van J. A. Dol en A. Sombroek. Getrouwd: Nicolaas Tamis en Anna Langendijk. 1% Overleden: Cornelia Maria Mak, oud dag. Geboren: Dirk Nicolaas, z. v. Jo- hannis de Groot en Cornelia Petronella Grootjes. Frederik, z. v. Jan Liefheb ber en Atje Strijbis. Simon Petrus, z. v. Gerardus Bruin en Dirkje Jansen Helena Margaretha, d. v. Ludevicus Jo hannes Valk en Trijntje Stam. Mari- nus, z. v. Marinus Poen en Cornelia van Leijen. Overleden: Frans Anthonie Kooij oud 44 jaren te Alkmaar. naar waarnemingen, verricht in den van 10 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770,7 mM. Riga. Laagste barometerstand 754.3 mM. te Vest Manör. K Verwachting, geldig tot den avond van H November: Zwakke tot matige wind, uit Oostelijke richtingen; nevelig tot licht of half bewolkt- weinig of geen regen; om het vriespunt des nachts; overdag weinig verandering in tem peratuur. Overzicht. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Oosten heeft zich over onze omgeving uitge breid. De depressie, die gisteren in het Noordwesten van ons land nog regen bracht, trok verder Noordoostwaarts en schijnt thans in Zuid-Scandinavië daling van den lucht druk te veroorzaken. In het Westen ligt op den Oceaan een diepe en uitgebreide depres sie, die daar zware storm brengt. Behalve in Noord-Seandinavië en Zuid-Oost IJsland, waar het eveneens zwaar stormt, is het ver der overal rustig weer. Over Duitschland, Frankrijk en het Oosten van ons land is he( mistig doch bij een onbewolkten hemel zal de mist spoedig optrekken. De vorst in Scan dinavië nam af. Uit Noordwest-Frankrijk verdween zij geheel. De luchtdrukverdeeling en haar veranderingen duiden op Oostelijken wind met des morgens lichten nevel, die over dag wel op zal lossen. Des nachts zal de temperatuur tot bij het vriespunt dalen, over dag is nog Weinig temperatuursverandering te wachten. ten was verkregen. Vertegenwoordigd waren alle bij den Raad aangesloten organisaties. Het definitieve bestuur werd als volgt sa mengesteld: G. J. Blink te Noordwijk, voor zitter; W. N. Giesen te Apeldoorn en D. G. M. de Vries te Den Haag, te zamen vormen de het dag. bestuur. Als vertegenwoordigers der diverse be drijfsgroepen werden in het bestuur verko zen de heeren C. Dunekot te Goes, K. Ent hoven te Bennebroek, Tj. Hettema te Leeu warden, H. J. Houtkooper te Den Haag, J. C. A. M. v. Kluijve te Nijkerk, J. Schilthuis te Rotterdam, J. P. v. d. Stoel te Leiden, P. W. Stuyt te Alkmaar en J. L. v. Walbeek te Dordrecht. Tijdens de middagvergadering vond een uitvoerige uitwisseling van gedachten pltats over diverse actueele onderwerpen, d« in dustrie en handel van land- en tuinbouvwo- ducten betreffende. O.m. werden behandel de Duitsche contingenteeringsplannen, devie- zenregelingen en dreigende verhooging van invoerrechten. BRAND TE HEEMSKERK. Bollenschuur afgebrand. Kwaadwilligheid? In den afgeloopen nacht is brand ontstaan in een bollenschuur van de firma Gebr. van Essen. Het vuur greep zoo snel om zich heen dat aan blusschen niet te denken viel. De brandweer had de handen vol met de blus sching van het vuur, dat was overgeslagen op het belendende woonhuis van de firma De inhoud der schuur bestond uit bloem bollen en bloembollenkweekers gereedschap pen en is met de schuur totaal vernield. Alles was tegen brandschade verzekerd. Omtrent de oorzaak van den brand bestaat nog geen zekerheid. Men denkt aan kwaad willigheid, daar de eigenaar reeds een paar weken geleden de politie waarschuwde, toen er een brandje was voorgekomen, dat nog bij tijds kon worden gebluscht. WEER EEN OPWEKKINO OM NIET TE KOOPEN. Maandag werd ten lokale van J. P Peo- ping aan De Weel (gem. Oude Niedorp) over gegaan tot publieken verkoop van het land bouwbedrijf, behoorende aan H. Koomen en kinderen te Zijdewind ten overstaan van no- DE FIRMA JAMIN EN DE WINKEL SLUITINGSWET. De Haagsche rechtbank heeft heden van alle rechtsvervolging ontslagen de firma Ja- min, die door den kantonrechter tot een geld boete was veroordeeld wegens het in strijd met de Haagsche verordening op de winkel sluiting openhouden van een harer winkels gedurende een bij die verordening bepaalden gesloten tijd. E>e rechtbank achtte de Haag sche verordening op grond van het feit, dat de firma Jamin een aantal over de geheele stad verspreide filialen heeft, in strijd met de winkelsliutingswet, dus niet verbindend, omdat het hebben van een aantal filialen niet te beschouwen is als een bijzondere omstan digheid waaraan de gemeente bevoegdheid ontleent van de wet afwijkende bepalingen te maken in casu het inkorten van den tijd gedurende welken een winkel op Zondag mag geopend zijn. De rechtbank oordeelde, dat het hebben van verschillende winkel filia- Hedenmorgen brak door tot nog toe onbe kende oorzaak brand uit in een tehuis voor achterlijke kinderen te WSdenswil aan den Zuidelijken over van het meer van Zürich in het kanton Zürich. Het tehuis, dat plaats bood aan 80 kinderen, brandde geheel af. Tot nog toe zijn drie lijkjes geborgen, doch er worden nog 9 kinderen vermist. Men vreest, dat ook deze in de .vlammen zijn om gekomen. DE BOTSINGEN TE OENEVE. De relletjesleider gearresteerd- De leider der Geneefsche socialistische partij en hoofdredacteur van het socialisti sche dagblad van Genève „Le Travail" Leon Nicolle, die bij de onlusten van gister avond en vannacht de leiding had, is heden morgen in zijn woning gearresteerd. Toen de gendarmerie verscheen bevond bij zich juist in 't bad. Hij verzette zich krachtig tegen zijn arrestatie en uitte ernstige beschuldigingen aan het adres der Geneefsche regeering. Hij zal worden vervolgd wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van den staat en wegens opruiing tot oproer. Hoewel hij li® van den Zwitserschen nationalen raad js> heeft hij geen beroep gedaan op zijn paf'e' mentaire immuniteit. „het muzikale-vocale Hollandsche trio, dat op taris Hilbrand te Obdam. een zeer geslaagde wijze „De kleine man Door een of ander comité waren Zondag bezong, zooals dat een Wagner, een Men- delssohn, een Mozart gedaan zouden hebben in hun tijd, dan kunnen wij verder ons wei bepalen tot Louis Davids zelf. in de geheele omgeving circulaire» rondge strooid van den volgenden inhoud: „Waarschuwing - Land- en Tuinbouwers - Maandag 7 November aa. zal in het lokaal van Pepping aan de Weel te Oude Niedorp de Men verwacht, dat de Zwitsersche reg^ len een veel ovorkomende omstandigheid is I -5al opdeden tegen de waarmede, indien noodig, de rijkswetgevel leiders bij de b oedige zelf wel rekening had gehouden 1 n,BRPn f" w 7wlteef nissen, aangezien hef aanzien van Zwitser land en speciaal de positie van Genève s's centrum van internationale conferenties ern stig erdoor wordt geschaad. t In opdracht van den bondsraad blij" ne geheele Geneefsche garnizoen voorloop* onder de wapenen om terstond te kunnen op* INBRAKEN TE HELMOND. Drie verdachten aangehouden. Op „Brauwhuis" te Helmond werden 14 dage,, geleden «„kek Indenken gepleegd, I "<ÏÏ"S4 king zeer gespannen is. Algemeen verwaï men het uitbreken van een algeme®* s king, hoewel in den voormiddag nog bijeenkomsten zijn gehouden waarin o®1 gelijk besluit kon worden genomen. Na de arrestatie van den socialist^" leider Nicolle is thans ook een arres vel uitgevaardigd tegen de communiste" bet en Tronchet. Zij konden tot nog toe eu ter niet gearresteerd worden. «t. Het aantal dooden is inmiddels tot 1 van H. Verschillende voorwerpen werdén v< n ist. Gisternacht werd wederom getracht in een woning aldaar binnen te dringen. Daar de bewoners wakker werden, zijn de daders verjaagd. Denzelfden nacht brachten onge wenschte gasten een bezoek aan het missie huis „Christus Koning" van de priesters van het Heilig Hart. Uit een volière werd slechts een 4-tal boschfazanten gestolen. In den loop van den dag werd een drie-tal personen ge arresteerd ,n.l. N. E. en N. de G. uit fiel- mond en v. d. L. uit Beek en Donk, verdacht bovengenoemde inbraken te hebben gepleegd. NED. INDUSTRIE- EN HANDELS- RAAD stegen, terwijl van de gewonden 6 gevaar verkeeren. In de groote Z»',tse.ni',e T* npn i, te steden Bern, Bazel, Zürich en vereaderL van h™ w^i ,ee!ste al«emeene heerscht groote opwinding onder de1* Xaadvoor ?aJ? 1* en Han- king. De regeering wacht nog af, welkr oeisraad voor land- en tuinbo„«, niaaic I dinR Zwitsersche socialistische 01 het vakverbond zullen aannemen-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2