.ARNHEM" LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ broek op langendijk. DE MOORDAANSLAG EN POGING TOT ROOF TE RESSEN. Omtrent bovengenoemde wandaad word nog gemeld: Met dank »oor de P"»ptó«f'LEER,N0. Het comité is er van overtuigd, dat in deze tijden, ook het geven bezwaarlijk maar indachtig aan het spreekwoord Vele kleintjes maken één groote', durft zij de uitslag met een gerust hart tege moet zien. \aast financieelen steun is het comité ook zeer dankbaar voor steun n natura, zij hoopt, dat de ingezetenen met het oog op een a.s. win ter-periode, ook klee- ren, dekens en winterproviand beschik bar willen stellen waar dit mogelijk is. De a. r. prop. club hield Dinsdagavond haar eerste vergadering (tevens jaarver gadering) in dit seizoen. Uit het jaar verslag van den secretaris bleek dat de club in ledental was vooruitgegaan en momenteel 18 leden telt. Door den heer Jb. Slot werd verslag uitgebracht van de Verbandsjaarverga- dering. Een politiek overzicht werd ge geven door den heer A. Slot P. A. Pz., waarop een geanimeerde bespreking volgde. HOORN. Gisteren en eergister is de groote na- jaarsmarkt gehouden. De „koemarkt" bood wederom een buitengewoon levendigen aan blik. Veemarkt en Kleine Noord waren dicht bevolkt met koebeesten, terwijl op bet Breed bet jongvee was geplaatst. De aanvoer bedroeg op den eersten dag 1730 st.; gister 2177 stuks; totaal dus 3907 stuks. Het vorige jaar waren 3896 stuks aange voerd. De volgende prijzen werden Maandag be steed: kalfkoeien 200— 230; jonge stieren 50—100; pinken f 65120; graskalve ren 20—45. De handel was matig. Door den heer J. Faber, gemeente-archi tect hier ter stede, is met ingang van 1 Fe bruari 1933 eervol ontslag aangevraagd. Men heeft bloed MM&t nüw!£ man in dit huisl'e d€Ur lag een met vermoedeliil- v,„„fl'usst>n' ***nnede de vrouw "5?!«-ken af weren, doosje werd was EGMOND-BINNEN. De vergadering van Deus dedit door 35 leder, bijgewoond. De heer Dekker, hoofdbestuurslid, aanwezig en lichtte de steunregeling van het gemeentebestuur toe, die er volgens zijn meening nogal gunstig uit zag, spreker hoopte dan ook dat de goedkeuring van het rijk hierop zou verkregen worden. Vervolgens sprak de heer Dekker over de alhier opgeriertte arbeidsbemiddeling en commissie van toezicht op dit agentschap. De heer Sentveld, die Ud van deze commissie is, voegde er aai> toe, dat het niet zoo gemakke lijk zal zijn ui( te zoeken wie voor dien steun ju aanmerking komen. Dan roerde spreker het onderwerp werk verschaffing aan en wat voor het oogenblik door de beslissing van Heiloo, tijdelijk was verschoven. Het bepaalde uurloon van 28 cent werd door de aanwezige leden becritiseerd. De heer Dekker echter zeide dat in sommige gemeenten het uurloon 22 cent was. Hierna volgde een bespreking over de werki'oozenkas. In Egmond-Binnen was van de leden ont vangen 388.42 uitgekeerd f 1400,60, ir Egmond aan den Hoef ontvangen 700,37 uitgekeerd 4000,87. Wanneer hét rijk niet had gesteund zou de kas reeds lang uitgeput geweest zijn. Vaste arbeiders krijgen geen uitkeering van de werkloozenkas. De voorzitter dankte dei: heer Dekker voor de uiteenzetting. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt. De voorzitter deelde mede. dat een schrij ven is ingekomen, waarin wordt mede gedeeld, dat zij die groot vee bezitten en ook 21J die a.s. winter land bewerken, geen lid van de las kunnen zijn en dus geen uit keering ontvangen. Tot slot sprak de pastoor nog over bedrijfsra^onwet. /x_UT srej Fte uuLW^0nd men lucifers verslid w! daa'?'an her en der gevonden achter"Z™ indringer werden WaarêchiinS f WOn,ng ln *n kantje slS Sï L ^a" over een smal r,a eJl!s,'*'e heeft het slachtoffer gisfermid- -- n het ziekenhuis te Betnmel een verhoor kunnen afnemen, ofschoon haar toestand ernstig was. Zij heeft omstandig verteld het misdrijf had plaats gehad Men meent een spoor van den dader te hebben Je vonden, dat naar Nijmegen leidt De om- hreff'fat ha dat Vn0UW vcklaard - eeft, dat haar aanvaller een revolver bij zich had en op den politie-agent Knippenburg te Nijmegen met een revolver werd geschoten wijst ook m deze richting. Gister rijn twee mannen uit Nijmegen met den gewonden politie-agent geconfronteerd. Bij cfeze "on lifn a 1 gebkk,en' dat zii nie< schuldig jn aan den aanslag op den politie-agent. Ofschoon de behandelende geneesheer aanvankelijk van meening was dat de vrouw met een scherp voorwerp gestoken was, houdt zelf vol, dat de dader vijf revolverschoten Y haar ge ast heeft. Inderdaad zijn vijf won den gevonden, en uit het verder onderzoek is ook gebleken dat de man een revolver in zijn bezit gehad heeeft, die met tien scheme pa tronen geladen was. Woensdag heeft te Nijmegen een jonge man, die aan het signalement van den dader beantwooidt, zijn revolver te koop aangebo den, die met vier scherpe patronen geladen was. Hieruit zou blijken dat dit het wapen is, daar op de vrouw thans vijf schoten en op den agent een schot gelost zouden zijn. Ge" bleken is voorts dat deze revolver eenige da geen geleden door een wapenhandelaar te Nijmegen met tien scherpe patronen is ver kocht, Op grond van deze gegevens volgt de politie thans een bepaald spoor, terwijl nog andere aanwijzingen verkregen zijn op grond waarvan de arrestatie van den dader ieder ooeenblik kan worden verwacht. De te Nijmegen door een revolverschot ge troffen politieagent is buiten dienst gesteld. Ziin toestand geeft geen reden tot ongerust- heid.^^^_ de 3$itmenland "n eén klein huisje aan de Bouwelsche Laan te Sessen woont de 65-jarige ongehuwde v(Quw Juhanna van Druten, een eenigszms zonderling mensch. dat geheed op zich zei keft en in haar onderhoud tracht te voorzien door hier en daar uit werken te gaan. Bemid- deld i» de vrouw met, ofschoon daaromtren tegenstrijdige meeningen in het dorp ver kondigd worden. Dinsdagnacht werd zij ge wekt door gestommel in haar woning. Zij riep''wie er was doch Kreeg geen antwoord. Daaron is zij uit haar bed gegaan en wilde het kdjLaanateken Plotseling werd zij door een etectrisotd lantaarn belicht en zag zij een jongen kerel voor haag staan, die naar zj later verklaarde, een revolver in de haiu had. De onverlaat bracht de oude vrouw mei een scherp voorwerp een diepen steek in de borst toe en daarna een steek in den arm. Hevig gillend trachtte de vrouw den man te ontloopen. Zij slaagde er in hem pp zij te dringen en in de gang te komen, Daar probeerde zij de grendels van de voordeur te schuiven, doel» vóór zij hierin geslaagd was, was de misdadiger naderbij gekomen en bracht haar nog een steek in den rug toe. Daar de vrouw nog steeds luid keels om hulp riep. is de man op de vlucht geslagen. De vrouw heeft daarna de deur ge- op^ftd en is in uachtgewaad naar de naast gelegen woning van den heer Derksen ge- loopen. waar zij aanschelde ten einde hulp te kfijgen- Zij kreeg echter geen gehoor en is toen verder geloopen naar de op ongeveer 50 M afstand aan de overzijde van den weg <mlsgen boerderij van deu heer Teunissen. De zoon van dezen was juist thuisgekomen van de kennis en nog niet naar bed. Hij hoorde het gekerm van de zwaar gewonde vrouw en opende de deur. Uit het onderzoek, dat de justitie te Res- sen heeft ingesteld, is gebleken, dat de dader aan de achterzijde van de woning is binnen gekomen woning msskt een heel soberen indntfc. iü té ook uiterst primitief ingericht. oordeeld tot de minimum-straf f 0.50, sube. een dag hechtenis. Naar gemeld wordt, is de verdachte voor nemens tegen dit vonnis, dat bij bekrachti ging een eind aan den strijd van het Rijk- contra de particuliere veerdiensten zou ma- cassatie aan te teekenen. EEN LIJK GEVONDEN bij OSS. Gedood door twee revolver schoten. Gistermorgen heeft men ir. een weide op de grens van de gemeente Oss en Berghem het lijk gevonden van den 30- jarigen caféhouder J. v. d. Pas te Qss. Het lijk was zoo onherkenbaar verminkt, dat men aanvankelijk de indentiteit niet heeft kunnen vaststellen. Reeds dadelijk werd vermoed, dat de man was ver moord hetgeen inderdaad het geval bleek te zijn. Tóen Woensdagmorgen de landbou wer Vaassen zijn paard naar de weide wilde brengen, welke op de grens der gemeente Oss is gelegen, zag hij op on geveer vierhonderd meter van den weg een man liggen. Aanvankelijk dacht hij dat het een zwerver was, die in slaap was gevallen. Toen hij nabij kwam, ont dekte hij, dat de man reeds was over leden. Onmiddellijk waarsehuwde hij een buurman, doeh geen van beiden slaagden er in het lijk dat geheel met bloed was bedekt te herkennen. Zij waargehuwden den inspecteur van po litie, die onmiddellijk met den brigade commandant der marechaussee op de plaats van het misdrijf verscheen. Ter stond werd een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Het bleek dat de man door twee revolverschoten in den rug is ge dood en twee schoten in den heeft ge kregen. Het gelukte de politie de identi teit van het slachtoffer vast te stel en met behulp van de initialen van zijn ring. Onmiddellijk werd de omtrek met speurhonden afgezocht, doch dit heeft geen resultaat opgeleverd. Men heeft van de daders geen spoor kunnen ont dekken. Ook verkeert men in het onze kere omtrent het motief tot het misdrijf. Het parket uit 's Hertogenbosch Woensdagmiddag te Oss gearriveerd Het lijk van den verslagene is naar het St. Anna ziekenhuis te Oss overge bracht. V. d. P., die gunstig bekend staat, laat een vrouw en een kind achter. Hij was Dinsdag dertig jaar geworden de basis voor een «orgenvrjj bestaan. Bijkantoor Kanaalkade 2, Dtr. A. J. Stikkel. commissie niet namens de commissie voor stellen kon doen. De rekening werd ten slotte voorloopig vastgesteld, nadat de heer Van Loo ernstige critiek had geoefend op den burgemeester, die volgens hem kwam met voorstellen om weg- verbeteringsplannen te onderzoeken, welke al wel 'n halfjaar onderzocht hadden kunnen z(jn. De heer Peltjens vond vervolgens de ver lichting bij de ambtswoning van den burge meester veel te mooi; verderop was het stik donker, zoodat de menschen in de sloot moes ten rijden. ken KAMPEN in DONKER. Oorzaak: een poging om gratis stroom te kragen. Het was even na vijven Dinsdag, toen een groot deel van de stad Kampen m duister werd gezet door het plotseling uitgaan van het electrisch licht. De mannen van het electrisch bedrijf von den al spoedig de plaats, waar het kwaad schuilde, namelijk aan de Heilige Steeg en wel in perceel no. 23. Dit huis bleek echter gesloten. Toen de politie den ingang gefor ceerd had, bleek dat de bewoner zich achter de deur had opgesteld en gewapend met een bijl de indringers bedreigde. Voordat hij echter onheil had kunnen aan richten, was hij door een paar rechercheurs overmand en weggevoerd. Bij verder onder zoek bleek toen, dat de gevaarlijke vriend zich had onledig gehouden met het aanbren gen van een aftakeling buiten den meter om, om zich gratis stroom te verschaffen. VLEESCHUITVOER NAAR ENGELAND. Beperking met 20 pCt-? Gister heeft de Engelsche minister van landbouw EllioU de handelsattachés van de gezantschappen van Nederland, Denemarken, Zweden, Rusland, Lithauen, Polen, Finland en Estland, een plan i.t. een vrijwillige 'beper king van varkensvleesoh en spekinvoer uit die landen met 20 pCt. voorgelegd. De snelle af doening der regeering te dezer zake heeft overal eenige verrassing gewekt. Blijkens be richten uit Kopenhagen schijnt men in Dene marken bijzonder onaangenaam te zijn ge troffen, hoewel men inziet, dat ten slotte aan een vrijwillige uitvoerbeperking de voorkeur moet worden gegeven boven een gedwongen coniingenteering of verhoogde invoerrechten „TEHUIS VOOR VROUWEN" GESLOTEN ■f- INBRAAK TE NIJMEGEN. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is te Nijmegen ingebroken in een villa aan den Torenweg. Op den beganen grond wer den alle vertrekken doorzocht. Er wordt een kastje, groot ongeveer 80 x 80 c.M. en een aantal antieke voorwerpen en eenig zilver vermist. Op de bovenverdieping sliepen de bewoners en de dienstbode, doch deze heb ben nieis gehoord. Ook werden op die ver dieping twee honden gehouden, welke echtei geen alarm hebben gemaakt. Van den dader is tot nu toe nog geen spoor ontdekt. VEERDAM TE HOIWERD. IVeer een vonnis uitgesproken. Voor het kantongerecht te Dokkum is thans andermaal een zaakbehandeld1 in ver band met de verbodsbepaling voor het be treden van den veerdam te Holwerd, welke op last van den minister van Waterstaat yoor ieder, geen gebruik ni33kt vsn oen njks~ veerdienst op Ame'snd, is afgesloten. Reeds eerder werd een dergelijke zaak voor den kantonrechter te Dokkum gebracht, die hierop een vrijsprekend vonnis velde. Het beroep van het openbaar ministerie bij den Hoogen Raad werd toen door dit college niet-ontvankelijk verklaard. Doordat het onderzoek en de behandeling thans in andere banen werden geleid, heeft de kantonrechter mr. L. F. Britzei thans den verdachte--ctu Dokkumer koopman ver- Wegens gebrek aan gasten Het bestuur van de inrichting aan de Prinsengracht 439 bij de Berenstraat te Am sterdam deelt mede, dat wegens het uitblij ven van logeergasten het voortbestaan van het „Tehuis voor Vrouwen" niet mogelijk is. Als afdeeling van de Vereeniging ter Ver breiding der Waarheid is het in 1856 opge richt. In die dagen kwam het niet zelden voor, dat jonge vrouwen, die in de hoofdstad werk zochten, een onderkomen vonden in de vele kroeg-logementjes, die aan den IJkant flo reerden, omdat zeelieden er hun intrek na men. Nu echter de positie der vrouw in de maat schappij ideëel en materieel bijna totaal is gewijzigd kreeg het Tehuis geleidelijk een ander karakter. Men zocht er logeergelegenheid, die niet al te prijzig was en bleef het Tehuis jaren lang win trek". Maar ln dit jaar waren er zelfs in de druk ste maanden slechts enkele logées. In het groote gebouw met veertig slaap plaatsen, twee conversatiezalen, keuken, kan toor, bestuurskamer, ruime veranda in den grooten tuin uitgebouwd, verschillende dienstvertrekken etc. kan men niet met vier Of vijf logées blijven afwachten tot er betere tijden komen. De sluiting is bepaald op 30 Nov. a.s. ONTEVREDENHEID OVER DEN BURGEMEESTER. De berichtgever van het Hbl. voor Noord Overijsel meldt: In de gemeente Stad Hardenberg is een deel van de bevolking tamelijk ontsticht over den burgemeester. Vooral de vooraanstaande boeren zijn ontstemd, in het bijzonder het raadslid Peltjes en de heer J. Weitkamp, lid der Tweede Kamer. In de vorige raadsvergadering is scherp gedebatteerd over de waterleidingen in het waterschap „Radewijk en Baaider", waar van de heer Weitkamp voorzitter is. De bur gemeester beweerde, dat die waterleidingen onvoldoende waren en dat het water niet be hoorlijk kon worden afgevoerd. De heer Weit kamp ontkende dat, beriep zieh op de regle menten en zeide, dat het gras tot op zekere hoogte een waterplant is. Tijdens de Dinsdag gehouden raadsverga dering was de geheele tribune vol met be langstellenden. Veel was er echter niet te be leven. De raad, die vroeger alleen een begroo ting thuis gezonden kreeg en thans een week voor de vergadering de begrooting met toe lichting thuis had gekregen en ook nog gele genheid had gehad in een niet-officieele ver gadering de meest uitgebreide inlichtingen te krijg, besloot de begrooting niet te behande len, omdat hij die niet grondig had kunnen bestudeerep. Bij de besprekingen der gemeenterekening van 1931, die volgens de commissie goed in orde was, stelde de heer Peltjes voor om in den vervolge op eiken vleugel van de raads tafel een kistje sigaren te plaatsen- Er werd toch ferm gerookt en thee gedronken op he gemeentehuis; de kosten hadden 195 be dragen. Toen de voorzitter dit voorstel, da namen» de rekeningscommissie gedaan werc in stemming wilde brengen, verklaarden de andere beide leden van de rekeningscommis sie, dat ijj het met dat voorstel niet eens wa ren, waarop de voorzitter het voorstel ter zij de lei'de. aapcezien de minderheid van KORTE BERICHTEN. Bij Kon. besluit is vernietigd het besluit van B. en W. van Veendam, waarbij aan het bestuur der Handelsvereeniging „Veendam'' te Veendam toestemming werd verleend tot het aanleggen en houden van loterijen in ver band met een winkelweek JngezotideH Stukken (Bmitn verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). TWEE VERGETEN NAMEN. Mijnheer de Redacteur! In de October-aflevering van „Heemschut", maandblad van den bond Heemschut, heeft Mr. J. Belonje, te Alkmaar, onder het op schrift „Grafkunst" met veel ophef melding gemaakt van het werk van een jeugdig Am- sterdamsch teekenaar, die zich toelegt op het teekenen van oude grafmonumenten. Hij schrijft in dit artikel o.a. „In Noord holland nam de Rijksarchivaris Jhr. Mr. B. M. de Jonge van Ellemeet reeds voor jaren het initiatief om systematisch deze historie stukken (n.1. grafzerken en -monumenten) van rijn provincie in beeld te doen brengen". Het komt mij al heel zonderling voor, dat Mr, J. Belonje er in het geheel geen gewag van maakt, dat reed» onder den Rijksarchi varis, tevens archivaris der Provincie Noord holland, nu wijlen den heer C. J. Gonnet, dus vóór Jhr. de Jonge aan het hoofd van het Rijksarchief te Haarlem kwam, de heer P. van Looy voor den Provincialen Topogra- fischen Atlas (die in 1920 naar het Rijks archiefgebouw te Haarlem is overgebracht) talrijke teekeningen van grafzerken en -mo numenten in Noordhollandsche kerken ver vaardigde. Van eenig initiatief van den tegenwoordi- gen Rijksarchivaris is dus in deze geen sprake. Ook trekt het de aandacht, dat in „Ge ncalogische en heraldische gedenkwaardig heden in en uit de kerken der provincie Noordholland", een boek dat mede door Mr J. Belonje is samengesteld, noch in de bron nenopgaaf, noch op andere duidelijke wijze melding is gemaakt van die hoogstbelangrü- ke„ zeer fraaie teekeningen van den heer P. van Looy. Des te vreemder is het geval nog, omdat in genoemd boekwerk, onder medewerking van Mr. Bqlonje dus, wel reproducties van teekeningen met de handteekening van den heer Van Looy zijn opgenomen (b.v. onder Edam; zie deel II tusschen blz. 342343 en 360—361). Het werk van nu wijlen den heer Van Looy is te omvangrijk en te uitnemend om zonder meer doodgezwegen te worden. Met dank voor de 'olaatsing N. J. M. DRESCH. KANALEN'PLANNEN. M. de Radecteur, ln de plaatselijke bladen trof mij dezen zo mer een bericht uit Broek op Langendijk, dat er slapte was in het scheepvaartbedrijf en mede door de concurrentie van den vracht auto die tak van nijverheid noodlijdend was Het transport is er, de tuinbouw heeft zij;: opbrengst in tonnengewicht ruimschoots op geleverd, maar het moderne vervoer, hetwelk een enorm economisch voordeel biedt, door vlugger transport, heeft zijn aandeel opge eitent. Hoe spreken reeds deze feiten een veroor deeling voor de ontworpen kanalenplannen en desondanks hamert men maar door om deze plannen uit te voeren. De tijdsomstandigheden hebben deze plan nen, die al ongeveer een vijftien jaren oud zijn, niet alleen ingehaald, maar zijn de plannen ver vooruit. De binnenscheepvaart is bijna reeds half verdrongen door den vrachtauto, controleer maar eens wat er thans nog omgaat bjj de sluizen te Rustenburg en de Zes Wielen, het vervoer te water is tot de helft verminderd cn het vervoer jier auto heeft ongekende afmetin gen aangenomen. Een feit is ook, dat vete schippers zich een vrachtauto hebben aangeschaft om de con currentie het hoofd te bieden. Aan de kanalenplannen bestaat thans geen behoeft meer, men denke aan het bezoek aan ons land van den bekenden econoom Ford die bij het zien van al die waterwegen zei „gooi die gaten dicht". Zoover behoeft het hier echter niet te ko men, de bestaande waterwegen zijn hier ruiui voldoende voor de scheepvaart en kunnen niet gemist worden voor waterafvoer. Eigenaardig doet he( aan, dat een 15 jaren geleden de binnenschepen vergroot moesten worden van 20 tot 40 ton, en als men nu nog een enkele maal een vaartuig ziet varen is het maar half bevracht. Maar neem aan dat de kanalenplannen, in al de grootschheid waarin ze zijn ontworpen, toch nog een voor deeltje blijken te zijn voor enkele personen o vereenigingen, zou dat voordeel dan opwegen tegen het enorme nadeel dat ze medebrengen, doordat verschillende gemeenten in tweeën worden gesneden, neringdoenden en midden standers zien zich hun cliënten ontnomen, kerkgenootschappen hun leden verminderen, want bruggen mogen er zeer weinig komen dat is een belemmering voor de scheepvaart, dus zal men zich groote omwegen moeten ge troosten om zijn klanten te bedienen of kerken te bezoeken. De voordeden wegen bij lange niet op tegen de kosten en die kosten komen op de streekbewoners, al is het maar door subsidiën die van gemeenten en verschillen de besturen worden gevraagd. Een wijs besluit is het dan ook van het be stuur van den polder Schermer geweest, om op aandrang van den heer Govers de subsi die in te trekken. Wat zal Alkmasr doen bii het behandelen van de begrooting, zal men daar ook gaan inzien, dat het geld tegenwoordig beter kan worden besteed en ook de toegestane subsidie intrekken? Heeft men ten slotte nu niet meer met de schoonheid van ons polderlandschap op, waarvoor anders zoo angstvallig wordt ge waakt? De kanalenplanrvn zouden die rusti ge schoonheid wreed verstoren, oude gebou wen en vooral molens mochten niet gesloopt worden, moesten blijven getuigen van vroe- ere nijverheid en arbeid, edoch voor de ka nalenplannen staat niets, men gaat overal dwars doorheen, boerderijen worden versnip perd, huizen weggebroken, de molens ver dwijnen allemaal. Laten Noordholland s Bestuurderen zich toch nog eens beraden en bezinnen voor het te laat is. Besprekingen met bevoegde autoriteiten leveren niets op, alleen kan men aanhouden, het geeft werkverruiming, alsof die op geen andere manier is te verkrijgen, noem wegen bouw- X Beter ware het t kanalenplan terug te nemen en een goed wegennet aan te leggen, maar Noordervaart in de Schermer gebeurt. De dan ook practisch, niet zaoals thans aan de eene kant wordt verbreed en model in orde gebracht, en de andere kant komt stil te lig- wen. Er zijn tonnen gouds aan besteed, en met weinig kosten zou men twee prachtige wegen hebben gehad met éénrichtingverkeer. Beter gaat het langs den Westdijk in de Schermer. Daar verzwaart men de dijken, haalt er de hinderlijkste bochten uit en be nadeelt niemand, want het verkeer blijft langs den bestaanden weg gaan Daarom flinke wegen gemaakt van de be staande en niet dwars door alles heen, maar het bestaande zoo veel mogelijk volgen Dat geeft ook veel werkverruiming en is veel noo- diger dan kanalen. De bedoeling van dit schrijven is de aan dacht nog eens te vestigen op hetgeen in voorbereiding is. Het is beter ten halve ge keerd dan geheel gedwaald. Oudorp, November 1932- Slad w Omgeving. VERTROKKEN PERSONEN. A. C. Nieuwland, dienstbode, N.H., van Kennemerpark 13 naar Anna Paulowna. P van Etferen, l.l.verpleegster, V.E., van Wilhelminalaan 11 naar Dordrecht. C. Suiker, dienstbode, R.K., van Langestraat 7 naar Heerhugowaard. L. Jager, kellner, N.H., van Nieuwesloot 49 naar Scheemda. Gr. Schreuder, z.b., geen, van Schermerweg 36 naar Amsterdam. R. Cnossen, boeren arbeider, N.H., van Kwakeljjad 7 naar Hei loo. Ëchtg. K. F Putters. N.H., van Mient 31 naar Amsterdam. J. C. Conijn, z.b., O. C., van Snaarmanslaan 58 naar Zaandam. P. Zeleznik, dienstbode, R.K., van Boter- straat 16 «naar Amsterdam. PO. Bas- tiaanse, z.b., R.K., van Geestersingel 49 naar Rotterdam. B. M. C. Jutte, religieuse, R.K. van Emmastraat 12 naar Rotterdam. M. van Zon, machinist, R.K., en gezin, van Druivenlaan 12 naar Heiloo. J. A. van Laar, geen, van Rochdalestraat 22 naar N.- O. Indië. E. Deija, fabrieksarbeider, R.K., van Verdronkenoord 75 naar Duitschland. A. M. van Zoest, religieuse, R.K., van Van Everdingenstraat 18 naar Rotterdam. B. Comello, z.b., geen, van Tuinstraat 69 naar Oldenzaal. H. van der Wardt, religieuse, R K.. van van Everdingenstraat 18 naar Am sterdam. J. C. M. A. van Winden, liefde zuster, R.K., van Emmastraat 12 naar 's- Gravenhage. N. J. M. Vennik, buffetjuf frouw, D.G., van Houttil 5 naar Amsterdam. R. Lodder, kleermaker, N.H., en echtg., van Koningsweg 66 naar Heiloo. H. C. Willemse, z.b., E.L., van C. W. Bruinvisstr. 20 naar Amaterdam. O. Krystova, dienst bode, R.K., van Nassaulaan 7 naar Amster dam. INGEKOMEN PERSONEN. J. J. Weterings, koopman in electr. artike len, geen, naar Corfatraat 16, van Amster dam. J. J. Stam, petroleumventer, R.K., en echtgen. en kinderen, naar Dahliastraat 15, van Velsen. Joh. B. Hoogland, bak ker, N.H., naar Omval 22, van Zijpe. N. de Vries, fabrieksarbeider, N.H., naar Oude gracht van Bergen, N.-H. N. Meijeering, los arbeider, R.K., naar Liefdelaan 1 inw., van St. Pancras. G. P. Heertjes, winkel juffrouw, D.G., naar Langestraat 4, van Schermerhorn. J. Smit, D O., reiziger, n. Laat 152 a., van Roosendaal. A. de Vries, buffetchef, R K., naar Langestraat 55, van Bergen N.-H. A. S. Harms, N.H., dienst bode, naar Eikelenbergatraat 11, v. Hoorn. W. M. Scheidemana, ref. P. T. T„ N.H en echtgen., naar Comansstraat 39, van Den Haag. A. H. L. IJfs, geen, dienstbode, naar Huigbrouwerstraat 4, van Anna Pau lowna. L. A. Kosten echtg. D, Snijders, huishoudster, N.H., en zoon, naar Oudor- perdijkje 2 inw., van Broek op Langendijk. A. Slot, echtg. J. Groothulzen. R K., z. b., Achterwezel 18, van Broek op Langendijk. A. van den Oever, N.H., techn. ambtenaar P-E-N., cn echtg., Breedstraat 34, van Katwijk. D. Keppel, geen, dienstbode. Westerweg 49, van Akersloot. P. J Hofman, R.K., z.b., St. Jacobstraat 30, van Amsterdam. R. Maslink, G.K., wed J. Eikelboom, C. W. Bruinvisstraat 30, van Hoogeveen. P. Kuipier, geen, huisknecht, en echtg., geen, en kinderen, D.G., Drebbelstraat 18, van Heiloo H- Engberts, N.H., dienstbode, Egmonder- straat 16, van Betten (N.-H P. J. J Cuij- fiers, R.K., beambte N. S., van Leeuwenhoek straat 17, van Bergen (N.-H.) P. de Jager, N.H., z.b., en echtg., Brouwerstraat 5, van Schoorl. H. Stam, N.Hreiziger, en echt., Stationsweg 146, van Noordscharwoude. J. Cam, N.H., inspecteur tevensverz. Mij., en echtg., Stationsweg 9, van Haarlem. C. Postma, geen. z.b Lmdenlaan 127, van Voor schoten. A. M. Kdak, echtg J- K- Flokstra, N.H., Kinheiinstraat 43. van Oterieek. M. Chr. H. Spée, wed. J. L. Spée. R.K., en kinde ren, Spoorstraat 52, van Maastricht. R. Rigterink, N.H., boerenknecht, Omval 51, van Zuid- en Noordschermer. IJ. Engelsman, N.H., en echtg., Landstraat 57. van Blokzijl- A. J. Klompmaker, N.H., chauffeur, Stationsweg 164 III, van Haarlem. H. Kok- kes. D., slager, Hekelstraat 29, van Bergen fN.-H.k

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7