Aqwda ^Bümmland JUxMHciaal Tlieuws £and= en JMuAoim lüeecAeticht I £aatste A Stad m Omgeving. VREESELIJK LIEFDESDRAMA TE AMSTERDAM. BEVERWIJK. UITGEEST. NIEUWE NIEDORP. Voor kleine tuinen* Planten dekken tegen strenge voret. DE ONLUSTEN IN ZWITSERLAND. Maatregelen der regeering Samenscholingen te Lausanne. DE AANGESPOELDE BROK- STUKKEN. De herkomst opgehelderd BRANDSTOFFEN VOOR WERKLOOZEN. Alleen in den tijd van tewerk stelling. verscheidene personen heeft gearresteerd. De Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Bioscopen. Victoria-theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Ein Lied, ein Kusa, ein Madel (rom.), hoofdrol Mar- tha Egerth. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Toegang voor personen van eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag, telkens half 8, hoofdnummer De man zonder naam (dram.), hoofdrol Werner Krauss. Toegang voor personen boven 14 jaar. Stedelijk Museum Bree d s t r. eiken dag van 912 en 1.303.30, Zater dag van 91 geopend; Zondag gesloten. Zaterdag 12 Novefnber. 8 uur, Harmonie, opvoering „Amor op Dak" door „T. O. P.,f 8 uur, café Renses Stompetoren, opvoering De familie Quasie (spel van den houten ham) door het N. H. Tooneel, voor het Nuts- gezelschap Nieuw Leven. Zondag 13 November. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, tweede opvoe ring van Óe Koningin van Mont Martre door de A. O. O. V. 7.30 uur, zaal van Ham te Oterleek, uit voering „Turnlust". Jongeman schiet een 18-jarig meisje dood en pleegt daarna zelfmoord. In den afgeloopen nacht is in de Mina- fiassastraat te Amsterdam een vreeselijk dra ma geschied, waarbij twee dooden te betreu ren zijn. Een ongeveer 27 a 28-jarige man, die waarschijnlijk in zeer overspannen toe stand heeft verkeerd, heeft tusschen drie en vier uur in het portiek van een perceel in ge noemde straat een aantal schoten gelost op een 18-jarig meisje, waarmee hij eenigen tijd omgang heeft gehad, welke echter van haar kant was verbroken. De dader heeft daarna het wapen op zichzelf gericht en zich voor het hoofd geschoten. Op het geluid der scho ten zijn de bewoners van het huis en van omliggende perceelen wakker gewordem Toen men een onderzoek in stelde, vond men in het portiek de twee vlak naast elkaar liggende lichamen. Bij het meisje zoowel als bij edn man was de dood reeds ingetreden De "beide lichamen zijn ter sectie naar het gasthuis vervoerd. Naar uit het voorloopig politioneel onder zoek is gebleken, was het meisje werkzaam in een lunchroom en kwam zij als gevolg daar van meermalen zeer laat in den nacht thuis. Dat een liefdesverhouding met den jongeman die den aanslag heeft gepleegd, de oorzaak van het drama moet zijn geweest acht de po litie aan weinig twijfel onderhevig. Omtrent het drama vernemen wij nader dat de man op het meisje moet hebben geschoten, toen zij het perceel wilde binnengaan waar zij op de tweede etage een slaapkamertje had gehuurd. Het ligt voor de hand, dat het meisje, dat gunstig bekend staat, heeft ge weigerd de verloving te herstellen. De schoten zijn gelost met een automatisch pistool, waarin plaats is voor 8 patronen. Hoe de man dit wapen in zijn bezit heeft gekregen, heeft de politie nog niet kunnen vast stellen DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. De 19-jarige zoon van den landbouwer G. Luinge te Hoogkerk begaf zich gisterochtend om half zeven met paard en wagen naar de beetwortelsuikerfabriek te Vierverlaten om pulp te halen. Toen hij met den wagen den onbewaakten overweg naderde zag hij plot seling den trein aankomen. Hij sprong on middellijk van den wagen en wist zich te red den. maar het paard liep door en werd totaal vermorzeld. KINDERDOODSLAG? Te Sittard is dezer dagen in een kelder een kinderlijkje gevonden. In verband daarmede is te Maastricht aangehouden zekere B. Hij is aan de gemeentepolitie van Sittard over' geleverd en vandaag ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Maastricht. 108STE REDDINGSBOOT-DAG, 11 NOVEMBER 1932. Wij ontvingen weder een kleine kalender van de N.- en Z.-Holl Reddingsmaatschap pij, geteekend door E. M. Eden. Men vraagt daarbij: Wilt gij ons helpen met ons mooie werk, de kust te voorzien van uitstekende reddingsmiddelen te zorgen voor oude redders, die hulp noodig hebben en voor hunne nagelaten betrekkingen? Nog 25.000 is noodig aan jaarlijksche contributies. Het kantoor is gevestigd Mauritskade 63, Amsterdam (O.), Tel. 52516, postgiro 26363. PRIJS VAN HET CRISIS-BOTERMERK ƒ0.75 PER K G. de De crisis-zuivel-eentrale deelt mede, dat prijs van het crisis-botermerk en de vervoer- vergunning voor de week van 13 tot 19 No vember 75 ct. per K G. bedraagt. een bekentenis afgelegd Naar de portemon- naie die hij op straat had weggeworpen, wordt nog gezocht. Zoowel K als de vtouw ziin in bewaring gesteld, laatstgenoemde wegen* medeplichtigheid aan berooving. HERDENKING WAPENSTILSTAND. Zooals telken jare op 11 November, had hedenochtend op de algemeene begraafplaats te Den Haag, waar zich de graven bevinden van 38 Engelsche zeelieden en mariniers, die in den grooten oorlog gesneuveld zijn, de herdenking van den wapenstilstand plaats, De Royal Horse Ouards. het Engelsche mili taire muziekcorps, dat een tournee door ons land maakt, was aanwezig en begeleidde de liederen met muziek. De dienst werd geleid door rev. Williams. LIJK GEVONDEN De burgemeester van IJsselsteijn maakt bekend, dat in zijn gemeente is gevonden het lijk van Theodorus van Gijn, geboren te Arnhem 21 Mei 1877, welke persoon vermoe delijk door verdrinking om het leven is ge komen. CASTRICUM. *Naar wij vernemen slaagde te Alk maar voor het le gedeelte ziekenver pleegstersdiploma mej. C. Tromp, al hier. Gouden bruidspaar. Te Beverwijk hopen de echtelieden G. Dekker—Duin, woonachtig aan den Kees Delfsweg, op 29 dezer hun gouden huwe lijksfeest te gedenken. Mond- en klauwzeer. Bij den veehouder A. J. Stuijt aan den Communicatieweg onder deze gemeente is bij het op stal staande vee een geval van mond en klauwzeer geconstateerd. Dinsdagavond had er een ledenvergade ring plaats van „Ijs- en Volksvermaak" in de Prins Maurits. E)e opkomst van de leden was niet groot. Na opening werd meegedeeld, dat geen jaarverslag is gemaakt, aangezien op het ge bied van ijsspon van den afgeloopen winter niets valt te vermelden. Zulke ijslooze win ters veroorzaken altijd e n verlies van leden tal. De ontvangsten bedroegen 265.30, de uit gaven 226.14, zoodat het batig saldo be droeg 39.16, wat in mindering komt op de schuld van pl.m. f 150. Het lokaal van den heer Kossen werd voor volgend jaar voor vergaderingen aangewezen In de plaats van den heer A. Sanders (niet herkiesbaar) werd de heer A. Peereboom als bestuurslid benoemd. Het programma voor het volgend seizoen denkt men zich ais volgt: Wedstrijden schoolkinderen, wedsrijden leden der ijsclub. wedstrijden Westfriesche beker, wedstrijden Kon. Ned. Schaatsen- rijdersbond. Aangevraagd zijn: Provinciaal kampioenschap hardrijden, kampioenschap N. Hoil. schoonrijden dames, propagandawedsirijd kunstrijden heeren. Op voorstel van den heer W. Keetman werd besloten nog in te lasschen wedstrijden voor dames-amateurs hardrijden 500 en 1000 M Men gelooft, dat zoo men de medewerking van de K. N. S. B. vraagt, deze wedsrijden stellig zullen slagen. Ook in het buitenland neemt het rijden van dames-amateurs meer en meer opgang, terwijl hier in Holland reeds beste rijdsters schijnen te zijn. De baan zal voortaan in plaats van 500 M. op 400 M. worden gemaakt Besloten werd wederom 20 uit te trekken voor het eventueel uitzenden van het lid dtzer ijsclub W. Keetman naar ehet buiten land. De loonen voor de baanwerkers worden vastgesteld evenals vorig jaar op 30 cent per uur. Hierna sluiting. BEZWAREN TEGEN DE CRISIS VARKENSWET. Belanghebbende aan het roer? De Bond van Varkenshouders (omvattende circa 7000 leden( heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer inzake de crisis- varkenswet. Het adres waardeert de pogingen van den wetgever, om aan de varkenshouders steun te De nachten worden koud en aan alles merken we dat de winter met rarse schreden nadert. We nemen dus onze voorzorgsmaatregelen opdat we van plotselinge strenge vorst geen schade ondervinden. Planten welke wel -enige, maar geen strenge vorst doorstaan moe ten nu worden gedekt. Nog prijkt het forsche pampasgras met de mooie zilver witte pluimen, maar nu wordt het tijd om deze af te snijden, het loof samen te binden, en de planten aan den voet te dekken met een laag van circa 20 M. droge turfmolm. Van de op reuzenrabar- ber gelijkende Cunnera scabra en C manicata snijden we de bladeren af. De groeikoppen der planten worden afge dekt met droge turfmolm waarover nog een 'aag van 50 c.M. droog blad wordt aangebracht. Om wegwaaien van bet blad te voorkomen omgeven we de aldus ede tte planten met laag vlechtdraad. )ok de op Lelie gelijkende Alstroemeria aurantiaca moet flink worden gedekt met drege turfmoim of droog bHd. De gewoonlijk aan den waterkant geplante Crinum Powelli is ook niet winterhard en verlangd een soortgelijke bedekking Kniphofia of vuurpijl dekken we, even als Gynerium aan den voet met 'n laag droge turfmolm. Japansche anemone A. japonica, Anchusa Italica, Californi- nische boompapaver is Romneya Coul- teri en Bocconia cordata moet men voor alle zekerheid ook eenige bedekking geven waarvoor we liefst droge turfmolm gebruiken. Ook onder de bolgewassen zijn er verschillende welke moeten wor den gedekt. De onlangs geplante Hya cinthen verlangen een behoorlijke be dekking, evenals Hollandsche iris of Iris hollandica, Gladiolus nanus, G. ra- mosus, Ixia en Montbretia. Ook hiervoor gebruiken we bij voor keur droge turfmolm. Onder de houtge wassen zijn er ook verschillende welke we eenige beschutting tegen strenge koude moeten geven. Zoo dekken we niet winterharde rozensoorten aan den voet met droge turfmolm, althans voorzoo ver het struikrozen zijn; stamrozen kan men met de kroon op den grond buigen en deze vervolgens met een laag aarde of turfmolm bedekken. Eigenlijk is het al voldoende wanneer men bij stamrozen „de veredelingsplaats goed inpakt met droog mos of stroo. In 't algemeen moet men voor bedek king geen broeiend materiaal gebruiken; hierdoor ontstaat ontijdige groei wat in het voorjaar, na het verwijderen van het winterdek zeer nadeelig voor de planten kan zijn. A. G. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 11 November. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775,9 fflM, te Memel. Laagste barometerstand 733.9 mM. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 12 November: Meest matige Oostelijke tot Noord Ooste lijke wind; gedeeltelijk bewolkt, droog weer; temperatuur om het vriespunt des nachts; overdag weinig verandering in temperatuur. Overzicht. De hooge druk heeft zich naar alle zijen uitgebreid. Maar het meest naar Scandina vië, waar de stijging nog snel doorgaat. Te gelijkertijd werd de depressie bij IJsland veel dieper. Zij sterkt zich Zuidwaarts tot bij de Azoren uit, zoodat ten Westen van de Brit- ache eilanden Zuidelijke stormen waaien en verder Zuidwestwaarts een krachtige Noord wester storm. Ofschoon op de Britsche eilan den plaatselijke vorst, voorkwam, stijgt daar nu de temperatuur door de Zuidelijke win den. In Scandinavië begon de vorst weer toe te nemen. Op het vaste land kwam tengevol ge van bedekte lucht en matige wind nog geert vorst voor. In midden-Frankrijk en Oost-Duitschland wordt vrij veel mist ge meld. De wind was daar ook veel zwakker. De algemeene toestand duidt op aanhouden van de Oostelijke winden en droog weer. Re gen van beteekenis is eerst te wachten, wan neer de hoogere luchtlagen droog worden en de wind zwakker wordt. verkenen, doch ontvouwt ernstige bezwaren tegen de uitvoering, oa. dat één groep van varkenshouders, n.1. die van baconvarkens steun ontvangt, terwijl de mesters van zware varkens niet alleen geen steun ontvangen, doch in feite den steun voor de baconvarkens betalen en eveneens de uitvoeringskosten der wet. Uitvoerig wordt betoogd, dat het een drogreden is, als zou de consument den ac cijns betalen, omdat deze een psychoïogischen afkeer heeft van accijnzen en meer en meer vleesch gaat koopen, waarop géén accijns ligt. Volgens adressant n.1. is het aantal slach tingen (voor binnenlandsch verbruik) met een derde achteruitgegaan. Verder wordt erop gewezen, dat de hou ders van zware varkens van allen steun ver stoken blijven niet alleen, doch dat de prijs der zware varkens, die steeds hooger was en vanwege de productiekosten ook hooger moest zijn dan die der baconvarkens, door deze wet lager is geworden. Het adres is dan ook van oordeel, dat 'Je zware mesterij door dezen gang van zaken met den ondergang wordt bedreigd en dat de export van var kens door de wet wordt getroffen. Ten aanzien van dit laatste argumenteert het adres, dat de buitenlandsche importeurs die varkens uit Nederland betrekken, zich niet zullen onderwerpen aan de prijzen, door de Varkenscentrale bepaald, indien de prijzen voor de verschillende landen zóó sterk uiteen- loopen en dat het gevolg daarvan is en steeds sterker zal worden, dat het buitenland zijn varkens van elders gaat betrekken en aldus de Ned. varkenshandel door een verkeerde reputatie zijn afzetgebied gaat verliezen. Het adres besluit als volgt: „dat afgescheiden van het bovenstaande een behoorlijke behartiging van de Wangen van alle varkenshouders nooit zal zijn te ver krijgen zoolang in het bestuur van de Neder- landsche Varkenscentraie niet alleen voor verreweg het grootste deel vertegenwoordi gers zijn opgenomen van de houders van baconvarkens, maar verschillende van die ver tegenwoordigers een persoonlijk groot be lang hebben bij de baconbereiding". BEROOVING IN EEN PARK TE DEN HAAG. In den afgeloopen nacht heeft omstreeks 1 uur een berooving plaats gehad op den openbaren weg. Op genoeimf tijdstip bevond zich in het Huygenspark te Den Haag een in woner van Loosduinen in gezelschap van een 24-jarige publieke vrouw. Op een gegeven oogenblik werd de man plotseling vast ge grepen en tegen den grond geworpen, waar bij de aanrander, om hem het schreeuwen te beletten, de hand op zijn mond drukte Het slachtoffer werd vervolgens van zijn porte- monnaie met ongeveer f 20 beroofd. De poli tie stelde onmiddellijk een uitgebreid onder zoek in en het gelukte haar den dader nog hedennacht aan te houden Het bleek te zijn de 22-jarige loswerkman K., wonende aan den Zuidwal in de residentie. De man heeft Klein meisje: „Zwarte kippen zijn veel knapper dan witte, nietwaar, moesje Moeder: „Waarom dan wel?" Meisje: „Zwarte kippen kunnen witte eieren leggen, en witte kippen kunnen geen zwarte eieren leggen". (Happy Mag.) Ongecorrigeerd De bondsraad heeft besoten, dat met in gang van heden civiele personen, die de mi- ïtaire strafwet overtreden onder het mili taire strafrecht zullen vallen. De troepen, die zijn opgeroepen tot handhaving van de orde, worden beschouwd in actieven dienst te zijn De communistische leider Tronchet heeit gis teravond, ondanks het feit, dat een arresta tiebevel tegen hem was uitgevaardigd, op nieuw een redevoering gehouden. Na afloop was hij wederom onvindbaar, doch men ver wacht zijn spoedige arrestatie De Geneefsche regeering heeft aangeboden de slachtoffers voor haar rekening te begraven. De meeste families stellep er echter prijs op zelf zorg te dragen voor een afzonderlijke begrafenis van hun dooden. Het lid van den nationalen raad, Leon Nicole, die gisteren in verband met de bloedige gebeurtenissen van Woens dagavond werd gearresteerd, is hedenmor gen voor de strafkamer der rechtbank ge hoord. Hij wordt beschuldigd van het ple gen van een aanslag op de openbare veilig' heid. De strafkamer heeit het verzoek om den socialistische leider voorloopig in vrijheid te stellen, afgewezen. Donderdagavond hadden te Lausanne sa menscholingen plaats. De politie die met vrachtauto's werd vervoerd, ontruimde de straten. Hierbij hadden verscheidene arresta ties plaats. Een politiebeambte werd gewond VERDUISTERING VAN 5200. Voor de Haarlemsche rechtbank is gister behandeld een zaak tegen een 28-jarigen ver tegenwoordiger van een petroleumverkoop maatschappij in Den Haag, die door het niet afdragen van op wissels geïnde gelden een bedrag van 5200 verduisterd zou hebben Verdachte wist niet met zekerheid te zeg gen, hoe het tekort was ontstaan, hij veron Herstelde, dat hij gelden aan het hoofdkan toor had overgemaakt, waarvoor hij de be treffende wissels nog niet had geïnd. Het O. M. eischte 1 jaar gevangenisstraf. De rechthank zal over veertien dagen uit spraak doen. Blijkens door de ndirecteur van den luchtvaartdienst bij de Britsche luoht vaart-autoriteiten ingewonnen inlich tingen moet vrijwel als zeker worden aangenomen, dat de in de vorige maand op onze kust aangespoelde wrakstukken van vliegtuigen deelen zijn van oude vliegtuigen zoogenaamde dummies, }n het afgeloopen jaar gebruikt, bij proef nemingen met het afschieten van vlieg, tuigen door een catapult-inrichting aan boord van een Britsch oorlogsschip. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Ibis op thuisreis is te Medan aangeko. De minister van staat en minister van binnenlandsche zaken heeft heden aan alle inspecties voor de werkverschaffing hot volgende schrijven gezonden Ik heb de eer u te verzoeken ten spoe digste aan de betrokken gemeentebe sturen in uw ressort namens mij mede te deelen, dat ingaande de loopende werk week voortaan wekelijks aan eiken te werk gestelde bij de van rijkswege ge subsidieerde werkverschaffingen een brandstoffentoeslag kan worden gegeven van 1, het rijk draagt in de kosten van deze regeling hetzelfde percentage bi, als in de loonen der werkverschaffing Deze regeling geldt tot en met 1 April 1983. Arbeiders die niet regelmatig bi; de werkverschaffing arbeiden, ontvan gen den toeslag alleen over de week van tewerkstelling. NIEUWE SAMENZWERING IN JAPAN ONTDEKT. Het dagblad „Nishi Nishi" deelt m< dat de politie in de omgeving van Osaka gearresteerden worden beschuldigd van het voorbereiden van aanslagen op de leden van JaPf?nsche kabinet en van het keizerlijke 20uden. verbinding staan met het wtiuiT agen00t,Schap »De Zwarte Draak", welks leiders onlangs te Tokio zijn gearres men. De Ijsvogel op uitreis is te Medan ge. and. NIEUW ITALIAANSCH PLAN VOOR MASSALE OCEAANVLUCHT. De Italiaansch minister voor de luchtvaart generaal Balbo zal in het komende voorjaar naar aanleiding van de wereldtentoonstelling te Chicago aan het hoofd van een escadrille van 20 Italiaansche watervliegtuigen een Oceaanvlucht naar Chicago maken. Waar. schijnlijk zal de officieele mededeeling hier» van vandaag worden gepubliceerd. Verwacht wordt dat het escadrille tegen iet einde van Maart uit Italië zal vertrek ken. De vlucht zal worden gemaakt via Lis sabon, de Azoren en New York. BLEEKERSLOOTBRUG. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar lebben het vernieuwen van de Bleekersloot- irug over de Bleekerssloot in den Nieuwlan- dersingel opgedragen aan den heer P. der Das te Schoorl. VERDRONKENOORD-WINKELIERS. Dezer dagen werd in restaurant „London" opgericht de vereeniging Verdronkenoord- Winkeliers, met aanvankelijk plm. 25 leden. Het doel der vereeniging is met alle moge- ijke middelen reclame voor het Verdronken- oord te maken, verbeteringen trachten te ver- crijgen en actie te voeren voor demping van iet Verdronkenoord, Tot bestuursleden werden gekozen de hee ren S. Bouma, A. Bruin, W. C. Esser, H. Stikkel en J. A. Ph. Strikkers. OPRICHTING VAN EEN BRIDGE CLUB. Zooals elders in dit blad bekend gemaakt wordt, ligt het in de bedoeling hier ter stede een bridge-club op te richten, waarvoor een zeer gematigd tarief is geheven. DE VERGADERING DER R.K. VOLKS PARTIJ. De heer W. Admiraal, Lindenlaan 23, al hier verzoekt ons plaatsing van het volg», de: Daar in 't verslag van de r.k. Volkspartij in uw blad van 10 November j.1. mijn naam voorkomt als secr. van die partij, verzoek ik u beleefd in uw blad te willen vermelden, dat het niet ondergeteekende is. Hij is lid noch secr. van deze partij. UITDEELINGSLIJST GEDEPONEERD. Ter griffie van de Arr. Rechtbank te Alk maar is gedeponeerd de eenige uitdeelings- lijst in het faillissement van S. Zijn, bakker te Den Burg (Texel). R.c. mr. Krabbe, cur. mr. Smal, met een uitkeering aan concurren te schuldeischers van 4 31/100 pCt. OPENING ZAAK. Heden wordt in de Houttil een winkel ge opend, die eenig is in zijn soort in Alkmaar, want alles wat er wordt verkocht en dat is heel wat wordt van de hand gedaan voor eenheidsprijzen. De aard der artikelen, die men er kan krijgen, verandert telken», men kan niet zeggen: het is een ijzerwaren- winkel, want het is tegelijk een manufactu ren- en ook een speelgoedzaak, terwijl er ook parfums, sieraden en wat al niet, voorradig zijn. R.K. WERKLIEDENVERBOND. Men schrijft ons: De heer de Bruin uit Utrecht, voorzitter van het R.K. Werkliedenverbond, hield Don derdagavond een lezing in de St. Laurents- kerk op 't Verdronkenoord. De kerk was goed bezet. Ongeveer een duizendtal belangstel lenden. De heer G. van Slingerland opende met den christelijken groet en een hartelijk welkom. Spreker behandelde het onderwerp: de arbeider en de kerk. Hoe staat de kerk tegenover den arbeider en wat moet de hou ding zijn van den arbeider ten opzichte vao de kerk? Men moet niet meenen, dat de kerk is een charitatieve vereeniging. Vaak vereen zelvigt men de kerk met wal sommige men- schen of priesters al of niet doen. Al» ee# arbeider niets krijgt van de St. Vincentiu»- vereeniging, dan draait hij vaak de kerk def» rug toe; niet alzoo handelen als een indivi* duëele persoon iets doet, wat niet in den h»« is. De kerk belijdt de ware leer van christu» onder leiding van den Paus. Wij moeten den ken aan haar leer en gezag. Nu werd uiteen gezet de leer van de kerk met betrekking naar wezen, haar verhouding tot het ®°c'aJ5| economische, politieke en cultureel leven- mensch is op aarde om God te dienen en °»j in den hemel te komen. De eeuwige zalig»*'" is het hoogste doel. Men moet daarmee f***! ning houden. Het doe! van sommigen, °®a maar meer rijkdommen te verzamelen is n' lijnrecht mee in strijd. De kerk verzet z' tegen kapitalisme. Ook de katholieke arbeid moet zich daartegen verzetten. Zij wor7 - dikwijls gedupeerd. De wereldbeschouwing van de kerk is van dien aard, dat zij n. enkel een kleine groep schepselen ter w:ilie Verkorting van den arbeidsduur is pf socialistisch. De S'A-uur dag is gek9mcn- moet gestreefd worden naar verkorting den arbeidstijd, er is te veel ^eoroduce^p,•

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2