SPORT EN WEDSTRIJDEN. Viaag- en Aanbod £and= en Juin&ouio Alcmaria Victrix t Kinheim 1 Ajax' laatste kans. De strijd om de leiding in het Oosten. Overal belangrijke wed- strijden. Alcmaria ontvangt een der leiders. ALKMAAR NAAR TEXEL! ZONDAG a.s. 2 uur DE EERSTE KLASSERS. Het programma in de eerste klasse ziet er dezu keer uit, om er van te watertanden. In alle afdeelingen worden zeer belangrijke ont moetingen gespeeld en eigenlijk kunnen wij zeggen, dat e ke wedstrijd van morgen van groot belang is, hetzij voor de bezetting der bovenste, hetzij voor die der onderste "'laats. Wanneer wij met het begin beginnen, dan z:en we, dat in aüleelinp I de beide leiders voor zeer moeilijke proole* men staan. Beide clubs hebben zware uit wedstrijden te spelen en voor Feijenoord is het bovendien nog een ontmoeting, die men tot de „plaatselijke" mag rekenen. De Schie dammers, H.D.V.S., hebben nl. de eer. om de kampioenen te ontvangen en zullen dit doen op het Sparta-ve!d. Nu is het bekend, dat elke Rotterdamsche óf half-Rotterdamsche c ub door Feijenoord moeilijk te slaan is, zoodat het nog lang niet zeker is, dat Feijenoord wint. Natuurlijk is ze favoriet. D.H.C. trekt naar A.D.O., dat Feijenoord een paar weken geleden een puntje afsnoepte. Ca waarom zou A D O. dat morgen ook niei kuiinen doen? Het zou ons tenminste niet verwonderen, als D.H C. met hoogstens een puntje tevreden moet zijn. Een derde club kan van bovenstaande profiteeren, tenminste, als ze zelf wint. Die derde is Z. F. C-. dat eindelijk ^ar vorm terug gevonden heeft. Het moet echter naar H. B. S. en dat beteekent lang geen walk-over! H. B. S. speelt in den regel tegen de sterkste tegenstanders het beste en dus is ook hier de uitslag totaal niet te voorspellen Resumeerende komen wij tot de conclusie, dat het öf voor Feyenoord öf voor Z. F. C. een goede dag wordt! Blauw Wit heeft kans op een overwinning nu het thuis V. S. V. ontvangt. Want V. S. V moge de vorige week een flinke overwinning behaald hebben. Blauw Wit is heusch niet zoo heel zwak en kan morgen werkelijk winnen. Het gedrang wordt daardoor grooter en dus zullen 't Gooi en K L. H. bun best doen, om te winnen. En dus spelen ze beide gelijk! Afdeeling II heeft ais groote ontmoeting Stormvogels— Ajax. Dit beteekent de laatste kans voor de landskampioenen, die daarvoor allereerst Sparta dankbaar moeten zijn. Nu heeft, zooals terloops reeds opge merkt Sparta de fjmuidenaren geklopt en het gebeurt wel eens, dat zoo'n nederlaag ook een week later nog van invloed is op de spelers. Is dit zoo dan zou ook Ajax kunnen winnen. Spelen de Stormvogels echter hun gewone spel, dan zien wij de thuisclub win nen, want Ajax is lang niet meer van die kracht, zooals het een half jaar geleden was. De rest der wedstrijden is van belang van de bezetting der onderste plaats. Allererst is daar West-Frisia—V. U. C. We weteif nu eenmaal, dat de Enkhuizers thuis moeilijk te kloppen zijn en dus kunnen we V. U. C. geen hoop geven. K. F. C—Xerxes is een wed strijd, waarin K. F. C een kans krijgt, om eindelijk weer eens te winnen. En tenslotte kan Haarlem thuis van Hilversum winnen, als Maar Haarlem blijft de club van ver rassingen! Afdeeling III kent precies zoo'n ontmoeting als afdeeling II en hier is de spanning wellicht nog groo- ter. P- E- C. ontvangt n.1. Vitesse. Beide clubs hebben evenveel verliespunten en alleen een iets beter doelgemiddCide plaatste Vitesse bovenaan. Ondanks de fraaie resultaten van de Arnhemmers zijn we toch geneigd, om P. E. C. de beste kansen te geven. Mocht het op een puntenverdeeling uitloo pen, dan kan Go ahead daarvan profiteeren, want dat de koekmenschen thuis van Tuban- tia winnen staat vrijwel vast. Minder zeker zijn we van een overwinning van A. O. O. V. V. op Enschedé, vooral nu op het terrein van laatstgenoemde gespeeld wordt. Waarschijnlijk zal A. O. O V. V. met een gelijk spel al tevreden en... blij moeten zijn.- Heracles is eindelijk op den goeden weg en na de twee fraaie successen der laatste weken zien we ze met vertrouwen naar Wa geningen gaan, om ook daar te winnen. Zoodat Robur niets anders overblijft, dan om thuis de Ensch. Boys te kloppen Dat gaat echter niet zoo heel gemakkelijk, maar toch... Robur heeft een dergelijk kunststukje al zoo vaak uitgehaald, dat de mogelijkheid op een overwinning ook thans bestaat. Afdeeling IV wil blijkbaar voor II en III niet onder doen en heeft ook al een ontmoeting tusschen de nummers 1 en 2. n.1. P. S. V. en M V. V Het verschil is hier echter, dat P S V. een grooten voorsprong heeft en al lang getoond heeft, de sterkste ploeg uit het Zuiden te zijn. Ondanks het feit, dat er in Maastricht ge speeld wordt, geven we M. V. V. geen schijn va'i een kans. Zelfs loopt ze ernstig gevaar, de tweede p'aats te verliezen, want we veronderstellen, dat Longa den wedstrijd tegen Middelburg wpI zal winnen, ook al wordt er op de Zeeuw se''? ei'anden gespeeld. Met B V V. is het hopeloos mis. Nu weer tre'--t ze kansloos naar Ti'burg, om er een be- zopk te brengen aan N?ad Zoodat Willem 11 thuis vrij rust'g tegen B'eijerheide kan spe- l«n en pr minstens een puntje rijker door vordt De vijfde wedstrijd Eindhoven— N A C is hier de puzzle, die pas morgen op- ge' ost wordt! Afdeeling V heeft deze keer slechts één plaatselijke ont moeting, n.1. G. V. A. V.Velocitas Als Bonsema weer van de partij is, winnen de a.s kampioenen vrij gemakkelijk. Is hij er niet, dan zal het meer moeite kosten, doch ook dan zal tenslotte de overwinning wel aan Velo komen. Veendam krijgt een kans, om Be Quick van de tweede plaats te verdringen. Ze moet dan echter de Be Quickers aan de Lange Leegter verslaan, wat nog niet zoo heel gemakkelijk is. Toch gelooven wij, dat Be Quick hoog stens een gelijk spel kan behalen. Sneek moet naar Friesland. Een der weini ge kansjes voor de Sneeker club, die echter ook nu wel weer met leege handen naar huis ZaFnsia"zal eveneens met leege handen uit Meppel terug komen, want Alcides is thuis lang niet zwak. Achilles tenslotte zal probeeren, om thuis van Leeuwarden te winnen, doch dat zal wel een moeilijke taak zijn voor de Drentenaren. Echter, men kan nooit weten en een paar puntjes zouden zeer welkom zijn! ONZE TWEEDEKLASSERS Alcmaria staat voor een kleine serie zeer moeilijke wedstrijden. Morgen thuis tegen Kinheim, de volgende week naar EDO. en een week later naar Zeeburgia! Een zeer belangrijk programma dus voor de withem den, die alles nog in eigen hand hebben en straks öf een leidende rol kunnen spelen, öf moeten spelen voor hun behoud Wanneer de drie wedstrijden verloren worden, kan de toe stand critiek zijn. Wanneer ze alle drie gc wonnen worden, dan Maar laten wij niet te ver op de zaak voor- uitloopen. De omstandigheden zijn gunstig. Aller eerst zal Lotzy vanavond aan de Alcmaria- nen vertellen, hoe ze moeten spelen, om te winnen (en de tegenstanders zijn er lekker niet bij, zoodat die er „natuurlijk" niets van weten!), zoodat Alcmaria morgen geheel ge prepareerd op 't veld komt. Dan schijnt ons Kinheim de zwakste van de drie en verder zou het niet onmogelijk zijn, dat de heeren na de zware nederlaag van de vorige week t en beetje uit hun vorm zijn. Welnu, wanneer Alcmaria flink aanpakt, er een hoog tempo inzet en dat 90 minuten vol houdt, wanneer er openspel geleverd wordt, dan is de uitslag zeker gunstig voor onze stadgenooten. En onderstel eens even, dat D.E.C. thuis van E.D.O. won! D.E.C., dat onderaan staat, doch een serie doelpunten voor heeft, die net zoo goed is als dat van E.D.O.De achterhoede is echter lek en zoolang dat lek niet gestopt isMaar als het nu plotseling wel gestopt is! Voorloopig zullen wij maar rekenen op een E.D O.-overwinning. Positief zeker zijn we van de overwinning van Zeeburgia op H.R.C., vooral nu in Amsterdam gespeeld wordt. Z.V.V. kan thuis van V.V.A. winnen, als ze haar taak tenminste serieus opvat, want anders volgt ze Kinheim! In 2B. gaat Bloemendaal bij Hercules op bezoek en maakt een kansje, om te winnen. De andere Utrechtsche club Velox moet dus zorgen, dat er toch nog twee puntjes in Utrecht blijven en zal dus In Baarn wel van de club van dien naam winnen. En aangezien D. W. S. na spannenden strijd haar buurvrouw De Spartaan zal klop pen, doet H. F. C. verstandig, om thuis van B. F. C. te winnen. Alphen A. F. C. wordt ook al spannend en we weten niet, wie dat winnen moet. Onze vierdeklasser Go ahead trekt morgen naar de eilandbewoners en zal daar op he- vigen tegenstand stuiten. In de kampioens competitie van den N. H. V. B. toonde Texel zich de meerdere en hoewel wij ook nu Texel een betere kans geven, is het toch niet onmo gelijk, dat Alkmaar een puntje meeneemt Vooral, nu Texel eenigszins teleurgesteld heeft de laatste weken. SchagenD. T. S. geeft aan de thuisclub gelegenheid, om met klein verschil te win nen en Vrone—Beverwijk wordt natuurlijk een zege voor de gasten. Het proirramma voor Alkmaar e.o. K. N. V. B. 2e klasse A: Alcmaria—Kinheim (2 uur) Res. 2e klasse A: Ajax 3—Alcmaria 2 (2 uur) Res. 3e klasse A: Z. F. C. 3—Alcmaria 3. (2.30 uur) 4e klasse A: Texel—Alkmaar (2 uur) N. H. V. B. Ie klasse B: R. C. Z. 1—Bergen 1 (2 uur) K. F. C. 3—Aikm. Boys 1 (2 uur) 2e klasse D: D. T. S. 2—Alkmaar 2 (2 uur) Alkm. Boys 2—Uitgeest 2 (2 uur) Alcmaria 4—Schoor! 1 (10.30 uur) 3e klasse B: K S. V. 1—Ursem 1 (1 30 uur) Uitgeest 3Alkm. Boys 3 (2 uur) C. S. V. 2—Alcmaria 5 (2 uur) 4e klasse D: K. S V. 2—Ursem 2 (11.30 uur) Alkmaar 3C. S. V. 3 (2 uur) Akersloot 1—Bergen 3 (2 uur) N. Niedorp 3—Alkm Boys 4 (12 uur) Junioren A: Alcmaria aAlkm. Boys a (10 uur) Adspiranten H: Alcmaria a—Alkm. Boys a (12 uur) Alkmaar a—Schoorl a (12.30 uur) Adspiranten J: Alkm. Boys bUitgeest b (12.30 uur) D. T. S. aAlcmaria b (12.30 uur) Adsph.-.nten K: K S. V. a-Ursem a (10 uur Alcmaria cAlcmaria d (10 uur' LANOS DE N.H.V.B.-VELDEN. Opnieuw zullen we ons aan vollediger be schouwingen kunnen wagen, overtuigd als we zijn, flat ook thans weer weinig terreinen zullen worden afgekeurd Immers op bijna alle plaatsen heeft men zich nu wel van het overtollige regenwater kunnen ontdoen en het bruine monster zal dan ook wel weer flink aan het rollen gebracht worden. Zeer jammer echter, dat, nu de terreinen geschikter zijn dan ooit te voren, het pro gramma over 't algemeen onvolledig is, wat stellig zijn oorzaak zal vinden in het blijvent te kort aan scheidsrechters. Heeft men reeds eerder een dringend verzoek tot aanmelding gedaan, jammer genoeg hebben deze verzoe ken nog steeds niet de noodige vruchten af geworpen, wat tot reeds eerder genoemd euvel stellig aanleiding gaf. Laat ons hopen, dat hier spoedige verbetering mag intreden Als we het programma bezien, staan er slechts enkele zeer belangrijke ontmoetingen genoteerd, terwijl over het algemeen een nor maal verloop te wachten is. In 't Westen staat er ook thans weer een betrekkelijk lastige uitwedstrijd voor de Alkmaarsche Boys op het programma, n.1. tegen K.F C. III. Tot welke dingen deze Kooger ploeg in staat is, heeft zij j l. Zondag te Bergen aan- getoond, doch ook de Boys hebben te Zaandijk laten zien wat zij kunnen en indien zij denzelfden vorm weten te ontplooien, voorspellen we een Alkmaarsche zege. Reecs dadelijk goed aanpakken zal echter de bood schap zijn; opgepast dus! R.C.Z. ontvangt Bergen I, en waar de Bergenaren steeds geducht teleurstellen, ver wachten we hier een Zaandammer zege, of zullen de Bergenaren zich eindelijk eens weten te herstellen? Assendelft H, eveneens een serieuze candidaat voor de bovenste plaats, zal het bezoekende Z.FC. V wel met een nederlaag naar huis zenden. Het Noorden brengt de beide clubs, die nog een kans heb ben, stellig een overwinning, zoodat zij Suc ces 1 dat zelf vrij is nog belagen. H.R. C. III gaat bij Succes II op bezoek, waarbij de gastheeren wel aan het kortste eind zullen trekken, evenals Petten al zal 't hier ge ducht spannen dat bezoek krijgt van Wie- ringerwaard I. B.K-C. I zal in eigen huis ook wel raad weten met Helder III. Evenals vorig seizoen stellen deze Helderschen ook thans geducht teleur. In 't Oosten een zeer belangrijke ontmoeting, n.1. M.F.C 1Strandvogels I. De Medemblikkers zullen moeten winnen om niet te veel op achter te geraken, doch deze „vogels" zijn stellig niet voor de poes! Toch houden wij het op de thuisclub. West-Frisia III krijgt bezoek van Nieuwe Niedorp I en willen de Niedor- rers niet geheel kansloos geraken, dan dienen zij te winnen. Wij gelooven niet, dat zij er zonder kleerscheuren af zuleln komen. Ook het Zuiden >rengt een zeer klein programma, de minder belangrijke ontmoeting Z.V.V. III—Purmer- steijn II, die wel op een puntenverdeeling zal uitloopen en den wedstrijd Z.F.C. IV—Mon nikendam I. De Monnikendammers, die vori- gen Zondag eenigszins teleurstelden, mogen niet te veel punten meer verliezen, toch zullen zij in Zaandam wel een veer moeten laten. De tweede klasse brengt een zeer belangrijke ontmoeting en wel Alcmaria IVSchool 1. De Alkmaar- ders beschikken over twee verliespunten en de „duinbewoners" over vier. De Schoorl-man nen mogen niet verliezen, willen zij hun kans niet in 't nauw brengen. Vorige Zondag sloe gen zij de Castricummers op eigen veld en zorgden voor de spanning. En waar de Alk- maarders reeds eerder van C.S.V. met 40 verloren, hebben wij in de „duinbewoners" het meeste vertrouwen. Nu de Alkmaarsche Boys reserves op het Ëoede pad zijn, zullen zij in eigen huis met itgeest II wél raad weten. Alkmaar II gaat bij D.T.S. II op bezoek en zal wel kunnen winnen, tenzij het vertrouwen te veel ge schokt is. Derde klasse. K.S.V. I, dat bezoek krijgt van Ursem I, zal wel zoo verstandig zijn te winnen, daar zij stellig nog rekent op een misstap van de Boys. Het derde elftal van de Alkmaarsche Boys zelf, gaat bij Uitgeest 111 op bezoek en zal wel op zijn tellen passen en door een overwinning den voorsprong wel niet verlis zen. CS.V. II, dat bezoek krijgt van Alcma ria V, geven wij kans op beide wintpunten. Vierde klasse. K.S.V. II, dat bezoek krijgt van Ursem II, zal wel weten te winnen, evenals Alk maar III, dat C.S.V. III ontvangt. Zal Aker sloot I op eigen veld van de smadelijke neder laag tegen Bergen III revanche kunnen nemen? Wij gelooven van niet. Nu Alkmaar sche Bovs IV op het goede pad is, verwachten we te Nieuwe Niedorp tegen de derde elftal Iers een gelijk spel. Voorverkoop bij Hartlandi en Porsaius. ranke glimmende racefietsen de baan al rond. Zij „draaien er hun rondjes", zooals de vakterm luidt en oefenen zich terdege voor den komenden strijd. Zij probeeren stuurvast te zijn in de bochten, zij stijgen eerst steil om zich dan plotseling weer te laten vallen en schieten, nu eens pijlsnel, dan weer onver wacht als kronkelende slangen elkander voorbij onder het uitstooten van een merk waardig soort oorlogsgehuil, dat bij voor baat al iets verkondigt van den naderenden wedstrijd en de ononderbroken zesdagen van actie en schier boven menschel ij ke prestatie. Het ziet er naar uit, dat de veel belovende jonge Hollanders, die hier hun kans krijgen, een Klaas van Nek Jr., een Wals, een van Hout, Bogaerts en de anderen niet met zich zullen laten spotten en de ouderen Zesdagen- favorieten met wereldnamen en van interna tionale vermaardheid tot het uiterste zullen bekampen en hun fel partij geven. Er zijn er onder deze jonge renners, die zich op de uiterst snelle baan al heel goed thuis voelen. Gedurende de laatste dagen hebben zij er zich getraind in het aflossen en in de vaardigheid van het afstooten, ten einde hun koppelgenoot daarbij direct al een flink eind op weg te helpen. Maar de „Grooten" moeten nog aanko men, De meesten hunner, en zoo ook de ge vierde Hollanders Piet van Kempen en Pij nenburg rijden nog „even" een Zesdaagsche in Berlijn. Het kon nog net en de experts op dit gebied verklaren, dat „den Pijn" en „Piet", de vliegende Hollander zich pas nu lekker gaan voelen en goed in conditie ko men... Zij en de anderen, de Belgen Charlier en Deneef, de Duitschers Rausch en Huertgen, de Franschen Broccardo en Guimbretière en ook de Italiaansche „kanonnen" kennen het klappen van de zweep der Zesdaagsche maar al te goed en behoeven als oude rotten zich op de nieuwe Amsterdamsche winterbaan al leen nog maar wat in te rijden, om Vrijdag ind volkomen „fit" aan den start te ver schijnen. Amsterdam houdt van wielrennen en ge rekend de huidige belangstelling uit vrijwel het geheele land mag het succes van de hoofdstedelijke Zesdaagsche wel al verzekerd geacht worden. Zonder overdrijving kan van een ongekende gebeurtenis voor Amsterdam en voor ons land gesproken worden. Immers niets hebben de organisatoren nagelaten om deze eerste Nederlandsche Zesdaagsche het tot nog toe uitsluitend buitenlandsche sport gebeuren in alle opzichten te doen evenaren. Dank zij de zeer bijzondere vergunningen van gemeentewege verleend, zal het R. A. I Gebouw in de komende zesdagen-periode het middelpunt van amusement en vertier in de hoofdstad zijn. Een Zesdaagsche brengt nu eenmaal veel leven mee en het belooft in de stad, die zich inmiddels al gereed maakt, de tallooze bezoekers van buiten te ontvangen, een gezellige drukte te worden. Want het staat thans al wel vast, dat velen gebruik zullen maken van de door de Spoorwegen ge boden gelegenheid tot goedkooper reizen en van de faciliteiten der speciale tweedaagsche retours gebruik zullen maken voor een be zoek aan de Zesdaagsche. Amsterdam is klaar. Renners en bezoekers maken zich gereed voor den start. Het spel kan beginnen! Wielrennen. DE ZESDAAGSCHE iE AMSTERDAM. Aan den start I Nog maar enkele dagenen Amster dam heeft haar Zesdaagsche. Wanneer Vrij dagavond, John Stol, onze nationale Zesda- gen-Koning uit vroeger jaren, het startschot lost, behoeft er niemand meer aan de moge lijkheden te twijfelen; dan zijn alle plannen plot» werkelijkheid geworden en dan is de lang verwachte gebeurtenis: „Een Neder landsche Zesdaagsche" officieel begonnen. Amsterdam heeft haar Zesdaagsche en men kan daar gerust aan toevoegen: de Zes daagsche heeft ook Amsterdam! Laten wij het maar bekennen. Uit het groote R.A.I.-ge- bouw is al wekenlang die wonderlijk fasci- neerende zesdagen-sfeer verspreid, die ons langzaam maar zeker heeft gegrepen en waaraan wel haast niemand, zelfs niet de grootste pessimist of meest verstokte scepti cus, vermag te ontkomen. Het is die onverklaarbare stemming van een Zesdaagsche, welke nu reeds, terwijl toch een leger van arbeiders zich nog rept om al les tijdig in gereedheid te brengen, in en rondom het groote sportgebouw aan de Fer- dinand Bolstraat heerscht. Hier zijn de vrachten hout, de zware stukken ijzercon structie, het bedrijvige getimmer binnen en de felgekleurde plakkaten en de veelbeloven de affiches buiten, die deze „koorts" hebben verwerkt. Terwijl de tribunes nog verrijzen en groene, bruine en oranje zitplaatsen wor den neergezet, terwijl keukens worden ge bouwd, telefoonverbindingen worden aange- lcgd, reclamedoeken worden gespannen en het ruwe houtwerk nog alles kleur moet gaan krijgen, is het op het middenterrein een en al bedrijvigheid. Want daar, waar aanstonds het publiek, hebben renners en helpers met hun lichte rijwielen en uitge breide collecties gardarobe en gereedschap, al bezit genomen van het terrein. Daar over- heerscht al het zesdagenlatijn van puntentel ling en premies, van klassementen, van af stooten en diskwalificatie en daar is voor niet-ingewijden de Zesdaagsche eigenlijk al begonnen. Als spee!sche honden dartelen de Hollandsche jonge zesdagenrenners op hun Kolven. DE PROPAGANDA-WEDSTRIJDEN BEGONNEN. Aan de propagandawedstrijden van den Nederlandschen Kolfbond in den baan van Concordia hebben op den eersten dag 40 kolvers deelgenomen. Tegen a.s. Zondag zijn weer ruim 40 deelnemers opgeroepen. Zon dag 20 November eindigen de wedstrijden. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1S regels 60 cent bij vooruit betaling te voldoen. 2 FAUTEUILS, 4 STOELEN, massief eiken met lila trijp, enkele maanden ge bruikt, van 95 voor 45. WARMER, Ritsevoort 21. TE KOOP een goed DAMESRIJWiEL 7.50, EEN HEERENRIJWIEL 3.50, EEN HEERENRIJWIEL met Torpedo naaf 6.50, een BAGAGEDRAGER voor Transportrijwiel 0.60. Limmerhoek 18. TE KOOP: 1 mooie solide Jaarsma Haard met tegels 57.50 geplaatst, 1 Uitdraaihaard 35. 1 Vu'kachel 8 Smoderij Kooimeerlaan t/o. Regu lierslaan. Een pracht LINNENKAST, een UIT- SCHUIFTAFEL, een SPIEGEL, een pracht van een THEEKAST, stijl TE KOOP. DORPSSTRAAT 67, Bergen. Zoo goed als nieuwe SJOELBAKKEN TE KOOP met 30 palmhouten steenen GASHOUDERSTR. 5 (Niet op Zondag) Eiken Lit-jumeau z g. a. n. met ma trassen 45, Veeren Bedden vanaf 10, Bedstellen 6-deelig 8, Gemakskoffers met pot 6, Ledikanten, Tafels, Stoelen, enz. DEKKER, Laat 182. Zeer mooie Plano, keurig onderhou den, staat geheel op toon, met niet één gebrek voor slechts 65, prima Brand kast 50, Linnenkast 12.50, mooi Buf fet z. g. a. n. 28. DEKKER, Laat 182. TE KOOP een geëmailleerd GASFOR NUIS merk „Homan", 4 GASPITTEN pri^s bezichtigen OUDORPERDIJKJE 2, Alkmaar. TE KOOP 2 éénpers pits pine LEDI- KANTEN en 2 pers. WASCHTAFEL VAN HOUTENKADE 9. TE KOOP VOOR OUD: 3 NAAIMA CHINES van 90, 65 en 45 voor 45* 32.50 en 20 S W. VET. Verdronkenoo^d 5. TE KOOP ver beneden winkelprH, GOUDEN HEEREN! IORLOGES, C0l! LIERS en ZILVEREN KOFFIELEPEL. TJES. S. W. VET, Verdronkenoord 5 TE KOOP AANGEBODEN: 2 ronde mt honiehouten tafels w.o. één met 3 uit. legbladen, een 2 persoons ijzeren ledi. kant en een geschilderd twijfelaar lejj. kant. Brieven onder letter B 159 aan het bureau van dit blad. Zeer selectief RADIO-TOESTEL m«t prima luidspreker, accu, plaatstroonj. apparaat en gelijkrichter, billijk te kooi Te hooren bij JOH. WIJDEMAN, Mag. da'enenstraat 16. TE KOOP EEN KLEINE KRUID? NTERSINVENTARIS waaronder 16 zoo goed als nieuwe bakken DREBBELSTRAAT No. 8. AANGEBODEN 1 PHILIPS WISSED STROOMTOESTEL 50, een TELEFUN- KEN met ingebouwde Luidspreker 50. J. CRUM, Doorbraak TE KOOP: mahonie KUIFKAST, glazen VITRINE, paar SCHILDER STUKKEN, br gouden LIJST. ENGEL, Sliksteeg 5. Pracht Jongensfiets 1450, koopje. Damesfiets 18.50, Heerenflets met Torpedonaaf 17 50, zwaar Transport rijwiel „Simplex" 18 50, met garantie. Nierop's rijw. handel St. Annastr. 41. Fornuizen ruimen wij op Prima For nuizen vanaf 6, prima Vulkachels van af 2.50, 2 prima Brandkasten voor spotprijs. J. L SOSTMAN Jr., Verkoop- lokaa Ridderstraat 10 TE KOOP een prachtige GODINKACHEL 109, zoo goed als nieuw. Verder alle soorten KACHELS en FORNUIZEN, spotprijzen bij Jb. VAN DER HOEK, Smedrij Achterstraat. Wollen Dekens voor halven prijs, groote 2 persoons Dekens 6.75 Alle soorten Meubelen, Bedden, Matrassen, enz. J. L. SOSTMAN Jr., Verkooplokaal, Ridderstraat 10. TEGEN DE VARKENSWET. Bewaar ons voor dien steun... Driehonderd varkenshouders in Drieber gen en omstreken hebben een motie aangeno men en verzonden aan den minister, waarin zij zeggen: De vergadering, ontsteld over de werking en de uitvoering der Crisisvarkenswet en be treurende, dat de boeren dezen verplichten steun moeten aanvaarden, van meening, dat genoemde steun tot gevolg moet hebben, dat de varkenshouders nog verder geruïneerd zullen worden, enz. en dan ten slotte vmse- ken om maatregelen, teneinde de varkenshou ders tegen dezen steun te beschermen. Verder wordt geprotesteerd tegen „het groote aantal ambtenaren, controleurs, mer kers, enz indienst van de Varkenscentrale en van de Gewestelijke Varkensorganisaties en tegen het ontstaan van een smokkelhandel in merken. Tenslotte acht men het „in strijd met het Christelijke beginsel, dat de boeren bij groote vermenigvuldiging van hun var kens feitelijk genoodzaakt worden, om de jonge biggen te dooden". Een bezwaar van „Vee- en Vleeschhandel". In de „Vee- en Vleeschhandel" bespreekt de hoofdredacteur, de heer Cuyper, nog eens de Varkenswet en hare uitvoering. Hij is van oordeel, dat de trustvorming op varkensge- bied reeds tot allerlei bedenkelijke excessen leidt (hij wijst er b.v. op dat men het in Bel gië als een onbillijkheid beschouwt, dat En geland wordt bediend met bacon, waarop geld wordt toegelegd uit een steunfonds, ter wijl België aan de Centrale een prijs moet betalen, die hooger is dan waarvoor de vrije handel zou kunnen leveren. Het gevolg is, dat Nederlandsche varkensbuiken qua bacon naar Engeland worden verkocht en vervol gens in België worden ingevoerd. Een ander gevolg is, dat Denemarken nu in België gaat concurreeren). Verder is de heer Cuyper van oordeel, dat de leiding der Varkenscentrale doelbewust aanstuurt op de alleenheerschappij in den buitenlandschen handel in varkens en var- kensvleesch en thans óók probeert den bin- nenlandsrhen handel onder haar vleugels te krijgen. Ook wijst hij er op, dat aan de klei nere exportbedrijven, die geen bacon maken, op 24 October het recht van zelf te slachten is ontnomen met als gevolg werkloosheid. Schr. vervolgt dan: „De Varkenscentrale misbruikt haar machtspositie om allen export van varkens- vleesch te concentreeren in de groote export- slachterijen-bacon-bedrijven, waar men o" Empire- I handen te kort komt en waar het kan gebeu ren, zooals verleden week te Oss, dat naaf men ons meldt wagons met varkens, Maandags aangekomen, pas den Woensdag daarop werden gelost, wijl men den reusach- tigen aanvoer niet eerder kon verwerken. We vragen: is dat in het belang van den export en van de varkenshouderij? Het is een eenzijdig bevoordeelen van baconzouterijen, die z.g in loondienst wef; ken, en het „stukwerk" zoo hoog mogri'1 opvoeren. Over de wijze, waarop zij het terrein vet; overen, valt een volgenden keer nog wel n een en ander te zeggen. Maar dat ze *'c[l zeker wanen van het terrein en zich als geeringsinstellingen gaan voelen, blijkt wei b.v. hieruit, dat de N.V. Uithoornsche Bacon- fabrieken opdrachten verzendt aan zaa** voerders, om varkens te leveren, onder di*11?.. enveloppe van de Centrale (dus Portovr|JJ iar verder geheel op eigen order, dus n opdracht van de Centrale. ,t We hebben ons afgevraagd is de Cen^tr I3T T Tl iitnnr /\/»L /Ja CV fO P i maar in naar Uithoorn waar ook de groote smelterij wordt gebouwd overgeplaa!»1 is de baconfabriek van Uithoorn niet lane*

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10