Agenda JuMicaties iRechtszaken £fichtuaact behandeling bezwaar schriften. uitbreidingsplan alkmaarder hout c.a. beverwijk. Bioscopen. Victoria-theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Ein Lied, ein Kuss, ein Madel (rom.), hoofdrol Mar- tha Egerth. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Toegang voor personen van eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag, telkens half 8, hoofdnummer De man zonder naam (dram.), hoofdrol Werner Krauss. Toegang voor personen boven 14 jaar. Stedelijk Museum Breedst r. eiken dag van 912 en 1.303.30, Zater dag van 9—1 geopend; Zondag gesloten. Zaterdag 12 November. 8 uur, Harmonie, opvoering „Amör op Dak" door „T. O. P.'' 8 uur, café Renses Stompetoren, opvoering De familie Quasie (spel van den houten ham) door het N. H. Tooneel, voor het Nuts- gezelschap Nieuw Leven. Zondag 13 November. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, tweede opvoe ring van De Koningin van Mont Martre door de A. O. O. V. 7.30 uur, zaal van Ham te Oterleek, uit voering „Turnlust". Maandag 14 November. 7.30 uur, logegebouw aan de Nieuwesloot, psychometrische seance. Dinsdag 15 November. 2 30—5 en 7—9 uur, in 't Gulden Vlies, tentoonstelling en demonstratie handwerken voor de Ned. Vereen, van huisvrouwen. 7.30 uur, zaal van Ham te Oterleek, uit voering „Turnlust" Woensdag 16 November. 2.30—5 en 7—9 uur in 't Gulden Vlies, tentoonstelling en demonstratie handwerken vanwege de Ned. Vereeniging van huisvrou wen. Donderdag 17 November. 7.30 uur, zaal van Ham te Oterleek, voering „Turnlust". uit- BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat op VRIJDAG 18 NOVEMBER a.s. te 11 uur voormiddag door een Commissie uit Gedeputeerde Staten een openbare zitting zal worden gehou den ten Stadhuize van Alkmaar naar aanleiding van de bij Gedeputeerde Sta ten ingekomen bezwaarschriften tegen het Raadsbesluit van 18 Februari 1932, nr. 20, strekkende tot vaststelling van een partieele herziening van het uit breidingsplan voor zoover betreft het gedeelte der gemeente, gelegen ten Zui den van de Lindenlaan pn het Varne- broek en ten Westen van de Oostelijke begrenzing van den Kennemerstraatweg Alkmaar, 12 November 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR. Burgemeester. A KOELMA, Secretaris. wassen is aangericht, is ook niet bij benade ring te schatten. De marinesleepboot „Scieta", die in nood verkeerde, is thans buiten gevaar. Twee tor pedojagers heben hulp verleend. HET CONFLICT OM DEN GRAN CHACO. Generaal Kundt heeft, naar de „Lckalan- A-iger" meldt, gister aan boord van het s.s „Europa" de reis naar Amerika aangevan gen. Hij reist allereerst naar New York, van waar hij zich naar Bolvie zal begeven, waar hij, zonder eenigen militairen taak op zich te nemen, zich ter beschikking wil stellen tot bij - legging van het conflict om den Gran Chaco De generaal is voornemens verscheidene maanden in Zuid-Amerika te blijven. Het is ook zijn familieleden in Berlijn niet bekend of de generaal op verzoek van eenige over heidsinstantie, dan wel op eigen initiatief deze reis onderneemt. Wel leggen zij er der. nadruk op, dat hij niet in Zuid-Amerika za! blijven, maar zoo spoedig mogelijk naar Europa zal terugkeeren. PxxMWiciaal Hieuws In hoofdzaak om te geraken tot contribu tieverhooging had het bestuur van bovenge noemd fonds de leden in eene vergadering bijeengeroepen. Volgens den voorzitter is het fonds wan neer het in rechte banen wil blijven, ver plicht hare contributie te verhoogen als een gevolg door de te hooge kosten der zieken huizen. De laatste twee maanden zegde spr. ston den wij reeds voor een extra-tekort van ruim 200. Het voorstel van het bestuur luidde eene verhooging per week van 2 ct. per volwassen vanaf hun löden jaar, terwijl in de heffing voor kinderen geene wijziging zal gebracht worden. Een en ander zal eene vermeerdering der inkomsten van het fonds van ruim 1000 bedragen. Algemeen werd door de vergadering ge klaagd over de hooge ziekenhuiskosten, wat door den voorzitter ten volle beaamd werd. Het bestuursvoorstel luidde per week 27 cent per volwassen lid, wat betcekent, aldus de voorzitter, dat wij nog 1 cent lager zijn als het neutrale hier gevestigde fonas. Hierop werd echter door een der leden de opmerking gemaakt, dat de voordeelen de zer neutrale vereeniging lang niet gering zijn in vergelijking met onze vereeniging De voorzitter moest clzze bewering erkennen, 4oeh wist een en ander te wederleggen. Aangaande tandheelkundige hulp in verband met de maandkaarten voor de leden werd be sloten aan onzen geneesheer, Dr. Duterloo, te verzoeken hiervoor eene regeling met den tandarts, dr. Homberg te treffen, zulks ten op zichte der contributieverhooging. Alvorens het voorstel premieverhooging in stemming gebracht werd, brak de voorzitter nog in 't midden dat deze verhooging van 2 ct. per week alleen strekken moet om het tekort weg te werken, en sprak nog den wensch uit dat binnen niet al te langen tijd de vroegere premie weer kon geheven worden. Met 40 stemmen voor en 9 tegen werd het voorstel, nadat het nogmaals belicht was ge worden, aangenomen. Na de rondvraag, waarvan een druk gebruik gemaakt werd, en waar o. m. aan 't licht kwam dat de vereeniging pl.m. 1700 leden telde, werd de bijeenkomst opgeheven. TEGEN DE OPHEFFING DER ALKMAARSCHE RECHTBANK. Door de Alkmaarsche Vereeniging voor den Handeldrijvenden- en Indusiriëelen Mid denstand te Alkmaar is het volgende adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal gezonden Op gevaar af te worden beticht van een oratio pro domo, neemt onze vereeniging de vrijheid zich tot Uwe Hooge Vergadering te wenden om aan de hand van nevenstaande teekening, hare bezwaren te noemen tegen de voorgestelde opheffing van de Arrondis- s^ments-Rechtbank te Alkmaar. Z E. de minister van Justitie stelt zich, vol komen terecht, op het standpunt dat inkrim ping van het aantal rechtbanken toch als resultaat moet hebben een rationeele verdee ling van ons land in Arrondissementen. Bijgaand kaartje doet met één oogopslag zien, dat de voor Noord-Holland voorge stelde verandering in geen enkel opzicht reke ning houdt met den eigenaardigen vorm dezer provincie, waardoor een resultaat wordt ver kregen, dat doet vermoeden, dat de geogra- phische ligging van de nieuwe rechtbanken in hare rechtsgebieden geheel over het hoofd zijn gezien. Ieder Noordhollander zal bevestigen, dat zijn provincie twee centra heeit n.m.1. Am sterdam en Alkmaar. Het voorstel draagt dan ook duidelijk het teeken te zijn ontworpen zonder plaatselijke bekendheid, anders is het ondenkbaar dat voor deze langwerpige pro vincie een oplossing wordt voorgesteld, die in de toekomst nimmer bevrediging kan geven. Ampele bestudeering van het voorstel leert, dat hier niet is gepoogd de rechtsbe deeling aan te pussen aan de belangen der justitiabelen, anders is het onverklaarbaar dat het allergrootste deel der provincie van een rechtbank verstoken blijft en in het Zuiden, op nog geen 20 K M. afstand van el kander, twee rechtbanken zouden jvorden gevestigd. Onze vereeniging zou nog uitvoerig kun nen wijzen op het feit, dat Alkmaar centrum is van een der rijkste land- en tuinbouwge bieden van ons land en nog tal van voorbeel den kunnen aanhalen, die sterk pleiten tegen opheffing dezer rechtbank. Van andere zijden is dit echter reeds uitvoerig en goed gedocu menteerd gedaan, zoodat zij vermeent zich te moeten beperken tot het aan de hand van bijgaande kaartje bestrijden van de door Z.E. den minister van Justitie geuite bewering, dat bij het Wetsontwerp is gestreefd naar rationeele verdeeling der arrondissementen; hiervan toch kan ten aanzien van onze pro vincie niet worden gesproken Zij veroorlooft zich ian ook Uwe Hooge Vergadering te wijzen op het feit, dat aan vaarding van het voorstel tot opheffing der Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar in strijd zou zijn met de meest elementaire be grippen van rationalisatie, waardoor een toe stand zou worden geschapen, die niet alleen groote schade zou toebrengen aan de rechts- bedeelin-g van Hollands Noorderkwartier, maar daarenboven nimmer in de toekemst be vrediging zou kunnen schenken, omdat zij spot met een rechtvaardige verdeeling der rechtsgebieden. Met grooten aandrang veroorlooft onze vereeniging zich dan ook Uwe Hooge Ver gadering te verzoeken cp bovenstaande gron den de voorgestelde opheffing van de Arron dissements-Rechtbank te Alkmaar niet "te aanvaarden. ten betalen. Ten principale rechtdoende, wees de Hooge Raad dan ook alsnog aan Buma zijn geheele vordering toe. BRANDSTICHTING UIT ANGST. De rechtbank te Breda heeft behan deld een brandstichtingszaak tegen twee inwoners van Roosendaal. Verdachten waren een 18-jarige chauffeur en een 25-jarige garage-houder. on De chauffeur zou in den nacht van 20 op 21 Januari een vrachtauto in brand hebben gestoken. De wagen brandde ge deeltelijk uit; een langs den weg staan de boom werd beschadigd. De jeugdige chauffeur zou den brand gesticht heb ben, waarbij de garagehouder van ad vies had gediend. De vader van eerstgenoemde was mede gearresteerd gewee t, doch spoe dig vrijgelaten, daar tegen hem niets te bewijzen viel. Er werd thans een groot aantal getui gen gehoord, waarbij de brandstichting en ook de benadeeling van de verzeke ringmaatschappij voor het geval het niet was uitgekomen kwamen vast te staan. De chauffeur bekende en gaf als reden op dat hij uit angst voor zijn vader had gehandeld. Dez^ had hem verboden den dijk af te rijden en juist bij een lerge- lijke manoeuvre was de auto stuk ge gaan. Om de oorzaak te verbergen had verd. den brand er maar ingestoken zon der de bedoeling te hebben onrechtmatig de verzekeringsgelden machtig te wor den. De officier van justitie eischte vijf maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Noode moest spr. den vader laten loopen, daar de zoon alle schuld op zich nam. Ook de garage-houder bekende. De officier van justitie achtte hem meer schuldig dan den jeugdigen chauf feur en eischte vier maanden gevange nisstraf. Deze verdachte, die niet door een raadsman werd terzijde gestaan, betoog de, dat hij niet de geestelijke vader van het plan was, en dat hij bovendien in het geheel geen voordeel van zijn daad ge noot. De rechtbank zal in beide zaken op 24 dezer uitspraak doen. eenigszins onder den invloed van sterken drank verkeerde. Deze auto botste eerst tegen den eersten auto van het tooneelgezelschap. De chauffeur daarvan week naar links uit, waardoor hij erger voorkwam. De auto uit Alkmaar reed met onverminderde vaart door en botste toen tegen den tweeden auto van het tooneelgezelschap, waarin onder meer de artisten van Praag, van de Water, Frits en Truus Bakker en Bets Kremer zaten. Deze auto viel om en geraakte in brand. Door het inslaan van ruiten wisten de tooneelspelers zich te redden; allen hebben echter verwon dingen gekregen. De costuums van het ge zelschap zijn verbrand. AANRANDING EERBAARHEID. De rechtbank te Assen heeft gister ver oordeeld M. L. B., ambtenaar van de afdeeling Drente van het Genootschap tot zedelijke ver betering van gevangenen en ambtenaar van de kinderwetten te Assen, wegens aanranding der eerbaarheid tot één jaar gevangenisstraf met een proeftijd van een jaar, overeenkomstig den eisch van het O. M. ~M*r TüeecBeticht MEINEED DOOR EEN VELDWACHTER. De rechtbank te Dordrecht heeft een bui tengewoon veldwachter te Ridderkerk wegens meineed tot twee jaar gevangenisstraf ver oordeeld. De eisch was drie jaar. INBREKERS VEROORDEELD. De rechtbank te Dordrecht heeft twee Oos tenrijkers veroordeeld, die in verschillende gemeenten des lands inbraken pleegden, elk tot twee jaar gevangenisstraf; de eisch was 1 Yt jaar MISHANDELING VAN EEN WERKWILLIGE, üisternamiddag weid voor de Dordtsche rechtbank de behandeling van de strafzaak tegen een viertal stakers in de Rijnvaart, die er van beschuldigd waren een werkwillige te hebben mishandeld, voortgezet. Vóór den aanvang der zitting was er buiten het rechtsgebouw een groote toeloop van IH langstellenden waarbij eei.ige politieagenten regelend op moesten trcaen. Tegen twee der verdachten werd vrijspraak geëischt. terwijl tegen de beide anderen den eisch van drie maanden werd gehandhaafd. VORDERING OP ERFGENAMEN. Voor auteursrechten. Het Bureau voor Muziek-auleursrecht had op iemand een vordering van 260 wegens auteursrechten. Deze persoon overleed inmiddels en daarop vorderde Buma het bedrag van de erfgena men. De Amsterdamsche rechtbank was in haai vonnis van oordeel, dat de erfgenamen slechts voor de helft van het gevorderde be drag aansprakelijk konden worden gesteld en wees aan Buma derhalve een bedrag van 130 toe Thans heeft de Hooge Raad met vernieti ging van dit vonnis beslist, dat de erfgena men het geheele verschuldigde bedrag moe- ORDERBRIEFJE VERVALSCHT. Honderavoud van de reclame bestelling. Voor het Gerechtehof te Amsterdam heeft in hooger beroep terecht gestaan een reizi ger, die door de rechtbank aldaar wegens valschheid in geschrifte tot zes maanden ge vangenisstraf is veroordeeld. De verdachte reisde voor een firma in re clame-artikelen en had, volgens zijn mede- deeling, aan een steenfabrikant 5000 potloo- den verkocht. Toen de fabrikant de partij re- damepotlooden ontving, stuurde hij haar te rug, want hij had er slechte 50 besteld, het geen ook op het orderbriefje was opgetee- kend toen de reiziger hem bezocht. De reizi ger zou op het orderbriefje de 50 dus in 5000 meten hebben veranderd. Evenals indertijd voor de rechtbank, hiel den ook thans de fabrikant, zijn zoon en vrouw vol, dat er slechts 50 potlooden tegen 4.8 cent het stuk waren gekocht. Op een vraag waarom zij, nadat een monster was gestuurd, geruimen tijd niets van zich lieten hooren en eerst nadat de firma vier keer had geschreven hebben geantwoord, dat met de uitvoering van het potlood vo'gens het mon ster kon worden voortgegaan, bleven zij een duidelijk antwoord schuldig. De verdachte betoogde, dat er uitsluitend over 5000 pot lcoden was gesproken, die waren aangeboden tegen 48 per duizend. Nadat ook nog de firmant het onaanneme lijk had genoemd dat verdachte 50 potlooden zou hebben verkocht dergelijke kleine orders werden niet aangenomen en als ziin opvatting te kennen had gegeven dat de fabrikant, zooals wel meer voorkomt, later spijt had van de bestelling, vroeg de proc generaal, op grond van de verklaringen van de fabrikantenfamilie, bevestiging van het vonnis der rechtbank. Arrest 24 November. Siad en Omgeving DROEVIG ONGELUK AAN HET STATION. Machinist tusschen de buiiers doodgedrukt. Gisteravond ongeveer zes uur is op het remise-terrein bij het station alhier de 50-jarige machinist de heer J. Th. ten Kleij tusschen de buffers van een ran geerenden trein geraakt, waardoor hem de borstkas werd ingedrukt. Per ziekenauto van de Kennemer Autogarage werd de ongelukkige naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn over leden. Waar in Aug. j.1. ook de vrouw van den thans gestorvene is overleden, zijn de drie kinderen (van wie één minder jarige) in weinige maanden weezen ge worden. AUTO'S VAN EEN TOONEEL GEZELSCHAP AANGEREDEN. Verscheidene artisten gewond. Eerst thans wordt bekend, dat in den nacht van Zondag op Maandag omstreeks 12 uur even voorbij de Kooi (N.H.) een vrij c-rnstig auto-ongeluk is gebeurd, meldt de „N.RCrt." Hef tooneelgezelschap Kieviet kwam in twee auto's uit Den Helder, waar het een voorstelling had gegeven. Uit de richting Alkmaar naderde een auto, waar van de bestuurder, naar men vermoedt, DE FABRIEKEN VAN S. KROM ZULLEN WEER GEOPEND WORDEN! Een gebouwencomplex, waar op Alkmaar trotsch kan zij.»' Eenige maanden geleden, 't was op een Vrijdagavond, werden wij uit ons werk weggeroepen door een kort, maar alles zeggend telefoontje: „de fabriek van Krom staat in brand!" Vijf minuten later waren wij aan gene zijde van de Schermerpoort en daar ver nielde het vuur een gebouwencomplex, dat tot de belangrijkste industrieën van onze stad behoorde. Hoog laaiden de vlammen op en hoe onze brandweer ook werkte, de vuurzee doorstond eiken wateraanval en alles wat brandbaar was, werd grondig vernield. Zoodat eenige uren later een groote, ontroost bare ruïne slechts herinnerde aan wat eenmaal geweest was Nu zijn we in November en weer is het Vrijdag. Weer een telefoontje, doch thans met een gansch andere mededee- ling: „of we de nieuwe gebouwen van Krom wilden bezichtigen!" Een groote verandering. Weer fietsten we de Schermerpoort uit en weer was het doel ongeveer het zelfde punt als toen, enkele maanden geleden. Doch hoe groot was de veran dering! Op de plaats, waar toen een ruïne lag, verrijst thans een groote fa briek van duurzame constructie. Daar zal straks over een week of zes de was* scherij van S. Krom geopend wor len. Ons doel was echter niet deze fabriek, maar de andere, juist tegenover deze gelegen: de ververij en chemische was- scherij. Dit gebouw was nu gereed ge komen en dat zouden wij bezichtigen. Zoo van buitenaf bekeken, maakte deze fabriek een zeer solieden en uiterst modernen indruk. Reeds onmiddellijk zagen we de dakvorming, de z.g. shed- kap, die het mogelijk maakt, om veel licht en lucht in de gebouwen te krijgen. We gingen naar binnen en kwamen eerst in een ruim lokaal, dat evenals al de andere afdeelingen geheel uit steen en beton was opgetrokken. Dat was het ontvanglokaal, waar de goederen binnen komen, om in de fabriek zelf be handeld te worden. Een stap en wij stonden in de chemi sche wasscherij! We zouden bijaa wil len zeggenhier is het hart van het ge heele bedrijf, want wat hier gebeuren moet, is van groot belang, niet alleen voor de firma, doch ook voor de klanten. Twee fraaie machines zijn hier opge steld van de allernieuwste constructie, 't Is het z.g. Wackersysteem, dat reeds zeer bekend is in het buitenland, doch dat in Nederland nog nergens wordt toe gepast. De heer Krom kan dan ook met zekeren trotsch zegge»., dat hij de eerste is, die een dergelijk apparaat in Neder land bezit! Benzine voor de reiniging? Nee, ben zine heeft afgedaan en daarvoor is in de plaats gekomen het z.g. Tri u Per, een vluchtige scheikundige stof, die alle goe deren buitengewoon intensief reinigt en bovendien nog een zeer groot voordeel heeft: het wil niet branden! Integendeel, het wordt zelfs wel als brandbluschmid- del gebruikt. De machines te beschrijven zou ons te ver voeren. Het zij voldoende, dat ze perfect werken en dat de stoffen minder dan ooit te lijden hebben van het reini gingsproces, terwijl de coupe, het model, geheel bewaard blijft! Opmerkelijk is nog, dat de goederen in dezelfde machi ne automatisch gedroogd worden. De ververij is een zeer groote ruimte, vol licht en lucht. Hier staan de diverse verfpotten en koperen ketels. Nieuw is hier de spoelmachine, waarin het water steeds circuleert. In deze afdeeling valt op de muurcon structie. Tot op manshoogte is do muur opgebouwd uit roode steen en verder uit witte steen Deze twee kleuren geven aan de zaal een prettigen indruk, een zekere frischheid, waardoor de eentoo- nigheid gebroken wordt. Een woord van hulde aan den eigenaar der kalkzand steenfabriek te Schoorl die met dit na tionale product toonde, hoe er gewerkt kan worden, om aan strakke muren een levendigheid te geven Naast deze ververij ligt de droog- kamer, die geheel brandvrij is van onder tot boven, dank zij de muren en de zol dering van asbest. Direct hieraan ver bonden is de tapijtinrichting, die geheel hermetisch kan worden afgesloten. Eindelijk komt men in de grootste af deeling en hier valt allereerst op de gor- dijnenspaninrichting, waar honderd gor- dijnen per dag kunnen worden gespan nen. Verder staan hier de strijkplanken de persen voor broeken, vesten en jassen in een hoek is de plisseerinrichting en de afdeeling voor ajouren en stoppage en verder ziet men hier allemaal apparaten die gebruikt worden, om elk stukje goed, onversc' illig van welken vorm en welke hoedanigheid, serieus te behande naar waarnemingen, verricht in den morgt0 van 12 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. M« Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.3 mM. u Karlstadt. Laagste barometerstand 758 6 mM. te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 13 November Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuid- Oostelijke wind; afnemende oewolking; wel- nig of geen regen; iets kouder des nachts; overdag waarschijnlijk iets zachter. Overzicht. Het gisteren genoemde hoog;edrukgebied over Scandinavië heeft zich in zijn kern nog ver sterkt en zich verder naar alle zijden uitge- breid. Het bedekt thans het geheele waarne. mingsgebied met uitzondering van IJsland, waar nog een depressietoestand aanwezig is. Over Ierland en de Shetlandsche eilanden waait het krachtig uit Zuid-Oost en Zuid. Over het verdere gebied is het meest rustig weer. In Zuid-West Duitschland, onze om geving, Noord Frankrijk en Engeland is de lucht meest betrokken. In Zuid-Oost Duitsch land, Zuid- en Midden-Frankrijk is het neve lig. In Scandinavië breidde zich het vorstge- bied tengevolge van nachtelijke uitstralingen bij helderen hemel nog uit. Boven de koude luchtlaag, die thans boven ons land ligt, be vindt zich droge en warme lucht Te Soester- berg werd hedenmorgen op 1100 M. een tem peratuur van 11 graden aangetroffen. Verwacht mag worden, dat in de neerda lende luchtstroomingen van het hoogedruk- gebied de benedenlucht zal opdrogen, zoodat afnemende bewolking met stijgende dagtem peratuur verwacht kan worden. ALKMAAR M I ENT2^ len. Wanneer wij varder nog even herin neren aan de keurige schaftlokalen voor df exPedltie en kan toren, aan de hygiënische W.C's i>d en hTheT.r tr/,0tt6 no* opmorieV, dat het bedrijf zeldzaam overzlchtig is en alle afdeelingen zoo gerangschikt zijn dat de productiviteit zoo hoog mogelijk opgevoerd, dan gelooven wij te kun nen zeggen, dat Alkmaar een uiterst modern ingericht bedrijf gekregen heeft. Hulde aan de aannemers, de heeren Bruin, Rempt en Kocfcien, aan de firma Ringers voor het schilderwerk, aan da firma Pedroli voor de verliching en den heer Kroon voor zijn taak als opzicht» W1LDSCHADECOMM1SS1E VOOR NOORDHOLLAND. De minister van economische zaken en ar beid heeit met ingang van 9 dezer: a. Aan ir. G. Veenstra, rijkslandbouwcoo- sulent te Groningen, eervol ontslag verleend als lid en voorzitter van de wildschadecom- missie voor de provincie Noordholland, met uitzondering van de eilanden Vlieland en Terschelling en hem benoemd tot lid en voorzitter van eenzelfde commissie voor de provincie Groningen; b. ir. J. G. Hazeloop, rijkstuinbouwconsu- lent te Alkmaar, plaatsvervangend voorzit ter van de wildschadecommissie voor de provincie Noordholland, met uitzondering van de eilanden Vlieland en Terschelling, be noemd tot voorzitter, en ir. G. J. Lienesch, adjunct-rijkslandbouwconsulcnt te Schagen, tot lid en plaatsvervangend voorzitter var die wildschadecommissie. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 13 November is de apotheek van H. J. F. Wanna, Ritsevoort 5, geopend Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechte één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten va'i s avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. EEN NIEUWE KLEERMAKERIJ. Heden opent de heer G. J. Hoebe zij° kleermakerij, die gevestigd is op het Ritse voort (20a). De heer Hoebe legt er zich op toe heerenkleeding naar maat, keurig uitge voerd en van correcte pasvorm te leveren- Dat de heer Hoebe een groote vakroutine bezit blijkt wel uit het ieit, dat hij reeds N jaar in eerste klas zaken als coupeur werk zaam is geweest. j. De heer Hcebe was coupeur bij Dijcknot te Den Haag, het Jagershuis te Amsterda®) 4 jaar bij de firma Bervoets te Rotterdam 5 jaar bij dezelfde firma hier in Alkmaar» ook in deze omgeving is hij dus volkomen PJ' kend en met de eischen van het publiek op We kunnen dus zeggen, dat de heer Hod* zich zeker niet op losse gronden zolfstano n gevestigd heeft. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijhj^ gen en andere voertuigen te 16,41 uur 2JL DE POSTVLUCHTEN OP INDIE' De Havik (thuisreis) is gister te Rome gekomen. R#B,« De Oehoe (heenreis) gister eveneens te geland. De Ijsvogel is heden uit Medan v< ken en te Bandoeng aangekomen s»°'

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2