iikïïu'-ssrrjx Vertegenwoordiger. RIN6ERS ETTERS Gecostumeerd Bal nette Huishoudster, Tarwestroo Jlcavinciaai lïieuws £attd: en Juwfouw Advedenüën Jnqe&Mden Stukken ^fcheepstiidingen. groot vrijstaand pension Om iraaie Kunstvoorwerpen. Sn. Winkeljuffrouw TE HUUR. te Groot-Schermer. ■■■■■■■■«ga Inzet. HUISte ALKMAAR 's-Hertogenbosch. ZUÏBSCHARWOUDE. de WEG HOORN—ENKHUIZEN. WATERSCHAPSBENOEMINGEN. TEXEL. OUDORP. Uit onze Staatsmachine STOOMVAARTLIJNEN. Verloofd: Dochter. Wb. schermerhorn. J. schermerhorn— Klomp. WIJPIE. H. O. GROSJEAN, J. TH. TEN KLEIJ. net Meisje BAKER, samengestelde Veevoeders Actief Vertegenwoordiger. CHOCOLADE BüfiÉgfêüüeiSËiigig^ Zondag 20 November bij h. h. v. TRUIJEN Aanvang 8 uur. Aanmelding aan de zaal. f 33 20.. Oi Provinc. Noord-Brabanttc!» v sn 's-Hartogenbossche Courant noodige toestemming van het gemeentebestuur, lijsten bij de inwoners zullen worden aangebo-' den. Na nog eenige besprekingen van oi cl erge. schikt belang volgde sluiting. *B1j de verkiezing van 4 gemachtig den in het kiescollege der Ned herv ge ir.eente te Zuidscharxvoude, werden de aftredende heeren herkozen, nl. C Berk houwer Pz„ J. Th Kunnen en P. Bier man. In de ontstane vacature werd ge kozen de heer K Kout. De heer P. Bierman heeft voor de herbenoeming bedankt. Naar aanleiding van een door den A. N. W. B. en de K. N. A. C. aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland gericht verzoek om spoedige verbetering van den weg van Hoorn via Venhuizen—den Hout—Bruine Hengst ontvingen die Vereenigingen bericht, dat in afwachting van de aanstaande alge heele reconstructie het wegvak tusschen Ven huizen en de Bruine Hengst zal worden ver beterd. In den loop van deze maand zal worden begonnen met de onderhandelingen met de eigenaren over den aankoop van de voor de wegverbreeding benoodigde perceelen en per ceelsgedeelten. 7 Bij koninklijk besluit zijn benoemd, met in gang van 31 December a.s tot dijkgraaf van den polder Assendeflt de heer J. K. Jonge- Ijans, te Assendelft en tot heemraad van den polder Assendelft de heer P. Zonneveld al daar. De IJsclub te Oost hield Vrijdag haar jaarvergadering in de O. L. School aldaar Uit het financieel verslag bleek, dat daar de uitgaven slechts 55.34 hadden bedra gen, het batig saldo 237.93 bedroeg. De aftredende bestuursleden, de heeren Zondervan, F. v. Houte, C. P. Burger en Jac. de Smit werden allen herbenoemd. Be sloten werd de contributie te brengen van i/ o.50 ou 0.25; deze verlaging was een gevolg van den gunstigen financieelen toe stand der vereeniging. i Vervolgens werden een paar schaatsen verloot. De heer C. Burger Pz. was de ge thikkige, de prijs viel op het hoogste num jner, n.1. no. 87. I Na nog eenige besprekingen van huishow 'delijken aard sloot de voorzitter, de heer Jan Roeper, de vergadering met dank voor de tr Vrijdagavond vergaderde, onder voorzit- tlnschap van Burgemeester W. Bos, het Iplaatielijk Crisis-Comité. De wekelijksche collecten hebben sedert Maart 1094,76 opgebracht. Verschillende ingezetenen, die onder de crisis hebben te lij den, en niet onder de steunregeling vallen en niets van het armbestuur krijgen, hebben hiervan ontvangen. Daar de collecten in den laatsten tijd beginnen te verminderen en ook om de dames, die zich met het collectee- tren hadden belast, een tijdlang hiervan vrij Te stellen, zal de wekelijksche collecte voor- lloopig achterwege blijven. Tegen Kerstmis ;2al weder een beroep op de offervaardigheid der Ingezetenen worden gedaan, om dan een extra ondersteuning uit te keeren. NIEUWE NIEDORP. Zaterdagmorgen hebben een drietal per sonen zich wederrechtelijk kolen van de gas fabriek toegeëigend. Door de politie is tegen hen procesverbaal opgemaakt. Zaterdagavond trad in Prins Maurits alhier op voor het Nut de heer Dr. v. d. Sleen uit. Haarlem. Zooals bekend, maakte deze in den afge- loooen zomer een reis in Suriname. Met mooie lichtbeelden vertelde de beer v. d. Sleen op zeer bevattelijke wijze veel interessante dingen over deze kolonie, waar nog een groot arbeidsveld voor kolonisten open ligt. In dese benarde tijden is het wel de over denking waard of emigratie door heen voor sommigen uitkomst kan geven. Het is een tropisch klimaat, maar bij .een voorzichtig, hygiënische en vooral soliede wijze van leven is het in dit land zeer goed uit te houden. Het publiek volgde met aandacht de voor dracht van dezen wereldreiziger, die op zulk een aangename wijze vertelt. Bij het sluitingswoord sprak de voorzitter den wensch uit, dat de heer v. d. Sleen, wan neer hij wederom een reis maakt, ons daar van zal willen komen verteilen. Medegedeeld werd nog, dat prof. M. F Visser van Wageningen een lezing met licht beelden zal houden over de bedijking en de droogmaking der Wieringermeer, alsmede van 'de bebouwing, de bebossching en de wegenaanleg. van een met voor- „ont- het overgelegdVaan ^it.en'andscbe Zaken Sta ten-Generaal. lde Kamers der in eten" begrooUng'tf'd8^^^ndere jaren ■12 vveinig wetten ?6r Staat^achi- dweeert (de Bedriif^ltoontVverp«n P™ iastingswetbesnrlladenwet en de G°ds- we nu een en «na We reeds' tellen der Ult dit ^rslag ver- Xa een langdurige periode bereiding (1926-1930) werd werp-ontwapeningsverdrag" Loudon werkten als Nederlandsche des kundigen mede de heeren Rutgen Van Tmnen, SurU. Van Voorn SToSst reede, die met den minister van Bui- tenlandsche Zaken en de heeren Vlie ger, Frangois, Van Lanschot en prof Moresco de Nederlandsche delegatie op de Ontwapeningsconferentie hebben uit gemaakt. Deze delegatie werd bijgestaan door vier technisch deskundigen en twee secretarissen. Er was schrijft het verslag niet veel reden tot optimisme voor een in korten tijd bereikbaar gunstig resultaat, omdat vele artikelen in het ontwerp verdrag in de Voorbereidende Commis sie slechts ternauwernood aangenomen waren, terwijl ten opzichte van heel wat artikelen door een of meer delegaties voorbehouden gemaakt waren. Zoodat betreffende de maximumijbewapenings- ci.jfers voor ieder land. De Nederland sche delegatie wees ook op een leemte in het ontwerp-verdrag ten aanzien van de mogelijkheid tot beperking der geoefen de reserves en van het voorhanden ma teriaal der landmacht, hetgeen betee- kende, dat de sterkte der oorlogslegers niet zou worden aangetast. Een kleine overwinning, die voor een derde deel geboekt mag worden in het credit der Nederlandsche delegatie was de aanneming van een resolutie mede gegrond op het voorstel der Scandina- visch-Nederlandsch-Zwitsersch delega tie, waarin de op de Conferentie verte genwoordigde regeeringen werden uit- genoodigd deze Conferentie voor te be reiden door een wapeningsbestand, voor den tijd van één jaar Nov. 1931—Nov. 1932. Niet één regeering weigerde Dit bestand werd aangenomen verklaard, omdat niettegenstaande voorbehouden enz., geen enkele regeering er zich tegen had verklaard. De Nederlandsche gedelegreden waren natuurlijk erdeeld over de verschillende commissies. In verband daarmede kwa men voor zoover noodig de leden da gelijks voor den aanvang van de verga dering bijeen ter bespreking van het door de gedelegeerden in te nemen standpunt en voorts ter bevordering van het onderling contact, hetgeen natuur lijk noodig was. In de Algemeene Com missie werd tot lid gekozen onze minis ter van Buitenlandsche Zaken, terwijl de andere leden der delegatie verdeeld werden over de volgende commissies: Landmacht-Commissie ^e heeren Van Lanschot, Van Tuinen, Moresco, Van delegatie Wilmar), Marine-Commissie Voorst tot Voorst en de secretaris der (de heeren Moresco, Surie en Vreede), Luchtmacht-Commissie (de heeren Vlie gen, Vreede en Wilmar), Budgetaire Commissie, (de heeren Frangois, Vlie gen en Ringeling (technisch-deskundige) en de. Politieke-Commissie (de heeren Rutgers en Frangois, terwijl de leider der delegatie zitting nam in elke com missie, wanneer hem zulks wenschelijk voorkwam, terwijl de technisch-deskun dige heer Van Ginkel aan elke vergade ring deelnam, wanneer zijn aanwezig heid wenschelijk werd geoordeeld. Ziehier enkele bijzonderheden, die de Nederlandsche delegatie betreffen een volgend maal een en ander betreffende hun werkzaamheden. niet haar volle medewerking wil geven zal dit wel zeer moeilijk zijn ofschoon al een paar boeren de toezegging hebben gedaan hun melk bij de vereeniging te willen laten onderzoeken, maar dan voor dezelfde kosten als bij de fabriek. De heer Zwagerman meende dat op dit ge bied met Arora valt te concurreeren De heer Koning zeide dat de melk eigen lijk evengoed bij de fabriek kan worden on derzocht, en vond eigenlijk de fokvereeni- ging overbodig daar hier toch geen fokmate- riaal wordt verkocht. Enkelen, waaronder ook de controleur, be-1 streden het argument van den heer Koning. De controleur gaf het voorbeeld, dat de koeien verkocht op het boelhuis bij C. Schaak, die in bezit van goede papieren waren, een merkelijk hooger prijs konden opbrengen dan de dieren zonder papieren. De heer Zwagef- inan onderschreef dit met voorbeelden, wat wel een bewijs is. dat de fokvereeniging /oor de boeren van groot belang is. Ten slotte werd besloten, dat bij de niet-leden zal wor den rondgegaan om te probeeren hun melk hier te laten onderzoeken ofschoon de heer Koning van oordeel was, dat de winst hier van voor de vereeniging weinig zal beteeke- nen. De heer Jb. Edel zeide, dat als „Aurora" de kosten van onderzode ging verhoogen, ze wel bij de vereeniging zou aansluiten. Nu volgde begrooting en saiansregefing. De uitgaven der vereeniging die zoo laag mogelijk zijn gesteld bedragen 230 zonder j salaris van den controleur wat op 't oogen blik 700 bedraagt. De voorzitter deelde mede, dat als het sa laris van den controleur op 700 blijft, de omslag per koe moet worden verhoogd wat toch op 't oogenblik tegen alles ingaat. Men was algemeen van gedachte dat, gezien den ijver van den controleur, zijn salaris niet kan worden verlaagd, maar de omslag verhoogen gaat ook niet. De heer Rooker zeide, dat als men naar de werkverschaffing kijkt, waar ze ook niet meer hebben dan 12 per week, de man altijd nog zijn winkeltje heeft en dan 600 salaris. De heer Zwagerman: Van oordeel zijnde (en ook de anderen), dat het salaris te kort is, stelde voor het slaris te stellen op 600 dus honderd gulden te verlagen, maar de ont vangsten van de te (verwachten) monsters j den controleur te doen toe komen. De vergadering ging hiermede accoord. Nadat de controleur weer ter vergadering I was verschenen, deelde de voorzitter hem den uitslag mede. Deze vroeg echter of hij de be slissing hierover met December mocht nemen. Dit werd toegestaan. De begrooting werd voorloopig goedgekeurd met een verlaging van 100 van het salaris van j den controleur. Bestuursverkiezing, aftredend de heer Zwagerman. Deze werd met algemee ne stemmen herbenoemd. Tot plaatsvervan- I gend keurmeester werd benoemd de heer A. Pijper. Tot het nazien der boeken van den penningmeester werden aangewezen de heeren C. v. d. Berg en Joh. Groot. (Ongecorrigeerd.) (Builen verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst eenszins dat de redactie er mede instemt). Geachte Redactie. Wij lazen Zaterdagavond in de Alkm. courant een waardeerend woord over de toepassing van het door ons vervaardig de product. Wij meenen dat dit woord van hu'de niet óns, maar den architect toekomt, omdat deze toonde wat er met ons Hol- landsche product bereikt kan worden. Met beleefden dank voor de opname. Hoogachtend, Directie der N. V. Van Deventer's kalkzandsteenfabriek Schoorldam. BROEK OP LANGENDIJK. 'Tijdens het krijgertje spelen voor schooltijd kwam het 10-jarig zoontje van den heer G. Engel zoodanig te vallen dat hij bewusteloos op straat bleef liggen Na opgenomen te zijn in het postkan toor is hij later met een voorbijgaan den auto naar de ouderlijke woning ver voerd waar na geneeskundig onderzoek bi eek dat het ventje een lichte hersen schudding had bekomen. De Nederlandsche Delegatie te Genève (2 Febr.—23 Juli 1932). Dezer dagen verscheen het verslag van de Nederlandsche Delegatie nopens de eerste zitting der conferentie tot ver mindering en beperking der bewapenin gen gehouden te Genève, 2 Februari.3 Juli 1932. Dit verslag werd door de STEUN AAN DE TUINDERS. Verlangen van de Zuidholland- sche tuinders. Een vergadering van gemeente- en veiling- liesturen op de Zuidhollandsche eilanden be sluit den minister te adviseeren de noodlü- dende tuinders te steunen door de gesteunde arbeiders in hun bedrijven te werk te stellen met behoud van hun steun, waarop de tuin der een bijslag van 10 pCt. zal geven. BEVERWIJK. Aan de veiling Kennemerland werd rij- dag nog een doos natuuraardbeien aange voerd. HENSBROEK. Algemeene vergadering van de Rundvee- fokvereeniging de Toekomst te Hensbroek Obdam op Vrijdag 11 Nov. 's avonds uur in café de Boer. De voorzitter, de heer i Schrooder deelde mede, dat het bestuur een parig van oordeel is, dat het keuren van e koeien op het land niet zijn volle sympathie heeft en vroeg de vergadering hoe zij daar over dacht. De heer Joh. Koning was van oordeel, dat het eigenlijk weinig uitmaakte of de koeien op het land of wel op stal worden gekeurd De voorzitter bestreed dit. Het is gebeurd dat men een koe niet kon krijgen. Ook dacht hii dat de beesten op stal een beter aanzien hebben dan laat in den herfst op het land. Besloten werd dit maar aan het bestuur over te laten. Verder werd meegedeeld, dat de voorzitter met een mede-bestuurslid 'n onderhoud heeft gehad met den directeur van Aurora, de zui velfabriek van Opmeer, over het onderzoek der melk op vetgehalte van de koeien van niet-leden der foiwereeniging. Over dit punt werd veel gesproken daar het met den finan cieelen toestand der vereeniging door het ge ringe aantal koeien zoo is dat, wil men kun-' nen blijven bestaan er wat moet gebeuren Daar de directie der fabriek hieraan echter Stoomvaart Mij Nederland. Poelau Tello (thuisr.) 12 Nov. v. P. Said. Tawali 12 Nov. v. Hamb. n. Liverpool. Jolian v. Oldenbarnevelt (uitr.) 11 Nov. v. Genua. Poelau Tello (thuisr.) 11 Nov. te Suez. HollandAmerika-Lijn Nebraska 10 Nov v. Rott. te Seaitle. Statendam, New-York n. Rott., v. Plymouth. Kon. Holl. Lloyd. Flandria 12 Nov. v. Zuid-Amerika te Amst. Zeelandia (uitr 11 Nov. v. Santos. Rotterdamsche Lloyd. Derapo (uitr.) 11 Nov. v. Southampton. Baloeran (thuisr.) 11 Nov. v. Singapore. Kota Agoeng (uitr.) 11 Nov. te Sigapore. Kota Pinang 12 Nov. v. Rott. te Hamburg. Palembang 12 Nov. v. Rott. n. Hamburg. Tosari (thuisr.) 12 Nov. v. Belawan. Ken. Pakotv. Maatschappij. Houtman 10 Nov. v. P. Natal n. Mauritius N. Holland 10 Nov. v. Batavia n. Singa- Van°Spilbergen 10 Nov. v. Beira n. Mozam bique. Kon. Ned. Stooinb. Maatschappij. Berenice 12 Uov. v. Hamburg te Amst. Avhilles 11 Nov. v. Vigo te Lissabon. Ajax 11 Nov. v. Palermo n. Messina. Atlas 8 Nov. te Curagao. Alrora 12 Nov. v. Palermo te Amsterdam. Barneveld, thuisr., 10 Nov. te Buenaventura. Ceres 11 Nov. v. Constantinopel te Bourgas Haarlem, thuis., 11 Nov. op 340 mijl Noorc van Flores. Hebe 11 Nov. v. Rott. n. Cadix. Helder thuisr., 11 Nov. v. Callao n. Mol- lendo. Hercules 11 Nov. v. Torrivieja n. Valencia. Mars 12 Nov. v. Rotterdam n. Napels. Nereus 12 Nov. v. Amsterdam n. Aarhus. Nero 11 Nov. v. Musel n. Oporto. Oberon, thuisr., 11 Nov. op 60 mijl Zd. Oost van St. Michael. Odysseus 12 Nov. v. Amsterdam n. Hamburg Perseus 11 Nov. v. Aalborg n. Amst. Saturnus 11 Nov. v. Catania n. Amsterdam. Simon Bolivar, thuisr., 10 Nov. v. Curagao n. Puerto Cabello. Theuseus 11 Nov. v. Danzig n. Amst. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alphacca, thuisreis, 12 Nov. v. Bahia. Stoom Vcsari Mij. Oceaan. Aeneas, 11 Nov. v. Yokohama n. Rott. Peisander, 11 Nov. v. Gravesend n hamburg ANNIE BOS en JAN C. r. d. Koedijk, Heerenweg, V PLAS. -Nov. 1932. Bergen, Uuurtjeslaan, Ontvangdag Zondag 20 November „Rozenoord", Guurtjeslaan 3, Ber gen N.H. De Heer en Mevr. v.REIJENDAM— GERM geven kennis van de ge boorte van een Alkmaar, 14 November 1932. Mient 23. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze kleine lieveling ELLIE. in den aanvaliigen leeftijd van 1 jaar. Haar diepbedroefde ouders en broertje, Oostdijk Z. en N. Schermeer. 13 Nov. 1932. Heden overleed plotseling onze geliefde Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, de Heer oud-leeraar aan de A. B. S. te Alkmaar, in den ouderdom van 71 iaar- Alkmaar, 13 Nov. 1932. k Huize „Westerlicht". r' Uit aller naam, J. GROSJEAN, Exec. Testm. Amsterdam, Nic. Maesstraat 112. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Donder dag op de Algemeene be graafplaats. Vertrek vanaf Huize „Westerlicht" nam. twee uur. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een korte doch ernstige onge steldheid, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder CORNELIA STAM, in den ouderdom van ruim 65 jaar. Uit aller naam, C. BEETS. Koedijk, 13 Nov. 1932. Verzoeke van persoonlijk rouwbeklag verschoond te blijven. Den llen November over leed door een noodlottig ongeval onze trouwe mede werker Zijn heengaan wordt door ons zeer betreurd, omdat hij door zijn groote liefde voor de vereeniging was geworden de groote vriend en trouwe kameraad. Bestuur, Directeur én leden der Arb Muziek- vereen. „Excelsior". Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen na het overlij den van onzen lieven Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, CORNELIS MULDERS, betuigen wij hiermede onzen har- telijken dank. Uit aller naam, H. G. MULDERS— RIDDERHOF. Alkmaar, Nov. 1932. Stationsweg 134. Gevraagd voor dag en nacht, bjj J. HENSTRA, Laat 160, Alkmaar. Biedt zich aan P.G., liefst bfl heer alleen. Br. Mej. ALIE DE VRIES, Hoogsüde G 110, Schageu. Net Meisje b. s. a. als tjjdens de St. Nieolaasdrukte, voor heele of halve dagen. Br. onder letter F 163 Bureau v. d. blad. B z. a ged. v. d. maanden Febr., Maart, April, v. Alkmaar en omstr. Br. letter W 155 bureau v. d. bla 1. Groote Meel- en Veevoederfabriek in het Noorden des lande vraagt voor den verkoop van hare gun stig bekend staande Uitsluitend bij den veevoederhan- del goed ingevoerde PRIMA VER» KOOPERS gelieven te sollfeiteeren. Voor ONBEKENDEN in de branche is het onnoodig te reflecteoren. Brieven onder letter G164 Bureau van dit Blad. VAN DE BEKEN DE HEERLIJKE CHOCOLADE TE KOOP bij K. KALIS, Htompetoren. Wegens vertrek doori'amilieomstsn- digheden, te koop of te huur aangeboden (25 a 30 bedden) te Bergen, rivffeIe ligging bij bosch en duin. Brieven lett. E, HAAN's Boek handel, Bergen N.-H. HEERENHUIS Spoorstraat 84. HEERENHUIS v. Houtenkade met of zonder garage. Een GARAGE. HEERENHUIS Waerdendelstraat. Deze huizen zjjn voorzien van vaste waschtafels en direct te aan vaarden, te bevragen bij SCHAAF, N.L. Singel 44, Alkmaar, Tel. 5924 Parkstraat no. 18, is ingezot op Toeslag Donderdag 17 Nov. a.s 7 uur, eafé Central. Not. KRUIMEL. Is het Hoofdblad van de Provin cie NOORD-BRABANT, wordt daar het meest gelezen, in vaia gemeenten schier uitsluitend en verschijnt dagelijks. Voor 's-H ertogsnbosah meeat afdoende publiciteit Uitgevers J. J. ARKESTXIJ# en ZOON '•-Hertogenboech. -

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3