Rechtszaken £atid= en Jmh&cum itmetdand Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. TE HOOG! pas afstand de, eenige oogenblikken "e- leden nog vrije burger, thans op het bankje der beklaagden, onder bet wa kend oog van den veldwacht-brigadier en anderzijds door een klein leger con frères de notaris toch was tegelijk advocaat aangestaard en beoordeeld, beeritiseerd en veroordeeld uit verschil lende overwegingen. BRANDSTICHTING. Voor de recMbanfk te Assen stonden terecht twee verpleegden te Veenhtrizen, "thans geaeti tieerd, verdacht van opzettelijke brandstich ting tn een hooiberg aldaar, welke is afge brand. ü;.jf A 2» De omstandigheden brengen mee, dat hij het dossier moet missen en zich za- k t wit dit ingewikkelde proces herinne ren moet, nu na een nacht van emotie en Innerlijke ellende, die tien jaar gel-len op zijn kantoor als onderdeel van dege lijks cb en arbeid door hem werden ver richt. En deze in hooge mate thans zenuw achtige verdachte, die elk middel, hij het b''acheltjke af soms, toaar aanwendt om zijn vrijheid, dunr-gekochte vrijheid, doormiddel van een hooge cautie te her krijgen, weigert bovendien den steun van een verdediger. Hij ageert fc' strie mend nu eens, spitvondig beredeneerd dan weer, maar kinderlijk naief soms tegen zijn rechters en niet in het minste tegen zijn beschuldiger, den officier; hem ontbreekt ten eenenmale in deze bange uren de koele zakelijkheid voor den opbouw van een goed gefundeerd en rechtskundig pleidooi en men voelt, dat deze man terrein verliezen gaat. Een president als deze zal den beklaagde alle gelegenheid laten zich onder alle om- s andigheden te verweren en van partij digheid te spreken zou een misdaad zijn. Maar aan den kant van het Openbaar Ministerie staat de invloed van de el, het Huis van Bewaring, de wagen voor de overbrenging, kortom de gebruikelij ke formaliteiten toegepast ook op hen, die nog slechts verdacht worden, midde len, die geen van alle hun uitwerking zullen missen. Zeker n,-et op dezen mau, die zoo geloofde in zijn argumenten, wel ke als sneeuw voor de zon verdw'enen, hier in de gerechtszaal. Maandag dient de zaak weer En de collega's in stemmig zwart, zij zullen fluisterend tot elkander zeggen, dat „een week preventief" hem jaren ouder heeft gemaakt VAN SÏEGEN. Dat is misEn ees fietslanap, die te koog gericht is, verblindt anderen. Dat is óók mts! NIEUWE GEDACHTEN. Mr. S. te Bergen schrijft ons: De tijden dringen tot versobering van en bezuiniging op Wjna alle takken van open baren chenst. Ook op de kosten der rechterlijke organisa tie zal worden bezuinigd. Plannen bestaan tot opheffing van zes rechtbanken en vijftig kantongerechten. Daartegen zijn bezwaren ontwikkeld, in zonderheid door de betrokken gemeentebestu ren en andere bij het behoud der instellingen betrokken belanghebbenden. Maar aan die opheffingsplannen is ook een bijzondere be strijding ten deel gevallen en wel eene die onze vol ie aandacht waardig is. Zij is vooral daaTotn eenbijzonderc bestrijding, omdat zij een opbouwend karak ter heeft, doordien zij een grootere bezuini ging dan de door de Regeering voorgestelde en eene aan hoogere eischen beantwoordende rechtspleging beoogt. Mr. j. H. Judell advocaat en plaatsver vangend kantonrechter te Bergen heeft in eene onlangs bij Belinfante te Den Haag uit gekomen brochure gehield Bezuini ging niet op maar door rech terlijke organisatie getracht aan te toonen dat de berekening der bezuini ging by afschaffing van rechtbanken en kan tongerechten niet juist, immers niet zuiver is daar tegenover de besparing staan de groo tere uigaven die de justitiabelen, advocaten, getuigen en deskundigen wegens den verde ren afstand van de plaats des gerechts zullen faeben te bekostigen. Maar de hoofdgrief is dat de voorgeno men afschaffing niet bet karakter van een tijdelijke voorziening heeft en kan hebben. Bij terugkeer van betere tijden kunnen ver laagde belooningen weer verhoogd, gesloten laboratoria weer geopend, onuitgevoerde werken weer ter hand genomen worden. Maar opgeheven rechtbanken en kanion- gerechten zulten niet herrijzen. Mr. Judell heeft daarom een ander plan ontworpen, minder veel minder kostbaar dan de bestaande regeling en toch beter beant woordende aan de behoeften der rechtzoeken de bevolkiilg. Hij wenscht het instituut van Alleensprekend Rechter (unicus judex) inge voerd te zien. Hij wenscht de kantonrechter- lijke taak uit te breiden met de bemoeiingen thans aan de arrondissementsrechtbanken opgedragen en daarmede den Alteenspreken- den Rechter te belasten, welke alleenspreken de rechter dan kantonrechter zou kunnen blijven heeten of districtsrechter genoemd zou kunnen worden. Deze alleensprekende rech ter kan, als hg een bekwaam man is, de taak die thans aan drie rechters is opgedragen, voortreffelijk alleen verrichten. Als die taak m handen van bekwame ju risten wordt gelegd, zal de rechtsspraak er niet minder, maar misschien wel beter op worden, omdat bij een goede uitvoering van het denkbeeld het ideaal eenvoudig snel en goedkoop recht verwe zenlijkt zal kunnen worden. Voor een goede uitvoering van het denk beeld is echter inachtneming van eenige be ginselen noodig, waarvan hier de volgende genoemd worden; le. dat (in burgerlijke zaken) beide par tijen voor de eerste maal in persoon voor den rechter moeten verschijnen, 2e. dat de tijd beschikbaar voor de te hou den terechtzittingen worde uitgebreid, 3e. dat het den rechter mogelijk wordt ge maakt aan eten rechtsstrijd van partijen een zekere leiding te geven m a w. aat aan de lijdelijkheid des rechters een einde worde gemaakt. Intusschen heeft de schrijver ingezien dat zich in uitzonderingsgevallen ingewikkeld1 rechtsgedingen kuwnen aanmelden, welker beslissing beteT aan meer rechters wordt op gedragen. De behandeling van deze rechtsgedingen wenscht hij verwezen te zien naar het zooge nagmde Arrondissementegerecht d.i. bet ge recht samen te stelten uit de drie alleenspre kende rechters van het arrondissement. President van dat gerecht zal dan zijn de Alleensprekende Teehter zitting houdende in de hoofdplaats van het arrondissement. Ook zal het Arrondissementsgerecht in daarbij aangewezen gevallen in hooger beroep uit spraak doen. Ten slotte worden door den schrijver nog eenige voorzieningen voorgedragen met be trekking tot den kinderrechter, den rechter van instructie, appèl op het gerechtshof, het Openbaar Ministerie en de griffie. De schrijver eindigt zijn geschrift met mede te deelen hoe hij zich de organisatie der rechterlijke macht in het arrondissement Alkmaar voorstelt. ïn zijn gedachten zulten in het arrondissement Alkmaar vier rechters moeten zijn, van wie twee te Alkmaar moe ten zetelen, van welke twee de een tevens President zal zijn van het Arrondiseements- gerecht en de andere tevens zal zijn Viee- prcsident, permanent Teehter van instructie en kinderrechter. Van de twee andere rech ters zal de derde zijn zetel hebben te Hoorn en de vierde te Den Helder. Aldus zullen de rechters nader tot de be volking worden gebracht, een verstandige zui nigheid betracht en een betere en vluggere rechtsbedoeling verzekerd. De denkbeelden arjn ontwikkeld tn beknopte®, duidelijken en voor ieder begrijp dijken vorm. Zij hebben ook misschien wel in het bij zonder voor leek en, voor niet-ingewijden veel aantrekkelijks. •En het vertrouwen in het gevoerde betoog wordt versterkt door de omstandigheid dat de schrijver der zake kundig is en bevoegd ever de verhoudingen te oordeeten. - EEN HARDHANDIG HEER. Maartensdijk?s veldwachter in het gedrang. Indertijd is melding gemaakt van een con flict tusschen een Amsterdamsch ingezetene, een 71-jarig vertegenwoordiger en den veld wachter van Maartensdijk Klaassen. Deze laatste, hij mag dan bij zijn superieuren als een voortreffelijk politieman bekend staan, geniet sinds de beroemde tollen kwestie, bij tal van automobilisten een totaal andere reputie en ook in het onderhavige geval deed hij zich kennen als een hardhandig hand haver van het gezag. Op 24 Augustus ont stond tusschen beid«i een twistgesprek over hef blijven staan van den Amsterdamschen vertegenwoordiger op een brug bij den Maar- tensdijkschen tol. Het schijnt, dat er een poli tieverordening in het teven was geroepen, waarbij staan op de brug was verboden, een maatregel die zijn nuf kan hebben bij ver keersstremmingen, maar dit in normale om standigheden bij velen bevreemding wekt. De Amsterdammer, die den burgemeester wilde spreken, werd door Klaassen afgepoeierd, er ontstond een woordenwisseling ëH. naar Za terdag op het Utrechtsche kantongerecht bleek, zjou de vertegenwoordiger, die als ver dacht werd gehoord, den man van het gezag hebben toegevoegd: „Als we onder vier oogen waren, zou ik je neerslaan". Zoo althans luidde de verklaring van den veldwachter, die onmiddelijk een reactie bij verdachte uit lokte: „Dat is gelogen, dat heeft Klaassen juist tegen mij gezegd!" Uit het verder verhoor kwam vast te staan, dat de veldwachter den verdachte had gear resteerd, omdat bij zich niet. van de brug, waarop staan blijven verboden was, wilde verwijderen. Hierbij moet de veldwachter- zijn arrestant zoodanig hebben mishandeld, dat deze inscheuringen kreeg aan een paar ribben en verder aan de beenea werd ver wond. Volgens getuigenverklaringen a décharge hebben zij verdachte tot den veldwachter de woorden hoeren zeggen: „Je moest je scha men, dat je me wel neer zou slaan als we on der vier oogen waren!" De ambtenaar van bet O. M. weasohte uit drukkelijk te verklaren, dat de bewuste veld wachter een uitstekend politieman was. Ver dachte zou zich teveel hebben opgewonden, waardoor de onaangename situatie moet zijn ontstaan. Het feit zelf achtte spr. niet van \eel belang, vandaar dat hij een geringe boete wilde opleggen n.1. 2 subs. een dag hechte nis. De verdediger, mr. G. A. E. B. Meyer uit Utrecht betoogde, dat zijn cliënt onmogelijk zoo agressief kan zijn opgetreden als nu wordt bew eerd, want hij kent hem al jaren en weet dat hij zich nimmer aan onjuist optre den heeft schuldig gemaakt. Zijn cliënt zal bij dit entree in Maartensdijk wel gedacht hebben aan het bekende bord waarop auto- mabilisten worden gewaarschuwd hun route te verleggen: „Mijdt Maartensdijk!" Tevens las pleiter brieven voor van menschen, die zijn dient jaren kennen en nooit van eenige agressiviteit hebben gehoord. Mr. Meyer concludeerde aan het slot van zijn zeer gedo cumenteerd pleidooi dan ook tot vrijspraak. De kantonrechter deelde mede, dat beide partyen klachten bij de rechtbank hebben mg- diend, zoodat de zaak daar opnieuw zal wor den behandeld. Hij sprak schuldigverklaring uit zonder lot oplegging van straf 'over te gaan. Het O.M. ersdrt voor ieder der verdachten vier jaar gevangenisstraf. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak Nov. 1932. A. L., J. W. v. K. te Bergen, L. H te Qb- tricutn, J J. V. te Egmond-Bmnen, w. M. R- te Beverwijk, P. A. V., A. K., C. J-, P- J- te Heiloo, M. N de W. te ggtnond aan den Hoef, A. D. te Limmen, G. A. H., E. H. te Haarlem, E. S., M. D., J. K. te Egmond aan Zee, T. deG. te Dordrecht, W. 9. S. te Beha gen, P. v. S., L. B„ C v. H. te Heerhugo- waard, S. H. R te Amsterdam, J. G. te ra- Tertkarspel, Th. J. V., D. S. te Den Helder, J. W. te St. Pancras, J. A. V., W. L., A. J. K. te Ou dorp, L. M. te Breezand, H. y. M. te Ur- sem, A. V. te Broek op Langend ijk, K. j. K. te Koog a.d. Zaan, A. v. L. te Graft, M. T. te Akersloot. H. f. F„ T. K„ C V., C. P. H., A. K. Lzn., C. J. R., A. S., A. de M. te Alkmaar, overtreding motor- en rijwielwet, de le en 35e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 2e, 3e, !5e, 20e, 21e, 23e, 24e, 26e, 28e, 40e en 42e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e, 9e. 14e en 39e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 5e, 13e, 29e, 30e, 3!e en 36e ieder 12 boete of 12 dagen hechtenis, de 6e 3 boete of 1 week tuchtschool, de 7e, 10e, 16e en 32e ieder 2 boete of 2 dagen hechte nis, de 8e 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 1 le, 19e en 33e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 12e en 17e ieder 30 boete of 30 dagen hechtenis, de 18e 20 boete of 20 dagen hechtenis, de 22e 6 en 8 borte of 6 en 8 dagen hechtenis, de 25e 2/4 boeten of 2 x 4 dagen hechtenis, de 27e en 38e ieder 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 34e 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 37e en 44e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 43e 20 en 12 boete of 20 en 12 dagen hech tenis. J de L., P. B. te Alkmaar, J. V. te Breda, P. P. te Maassluis, C. v. V. te Leersnm, C. W. te Oudendijk, H. D. te Oterleek, A. K. te Eg- mond aan Zee, W. C. te Castricum, P. K. te Heiloo, W. B. te Bergen, overtreding politie verordening, de le 2 boete of 2 dagen hech tenis, de 2e en 7e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 3e, 4e, 5e, 6e, 8e en 1'Oe ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 9e 2 x 5 boeten of 2 x 5 dagen hechtenis, de 11e 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. L. te Velsen, W. R. te Egmondbinnen, overtreding jacht- en visscherrjwet, de le 2 en 6 boete of 2 en 6 dagen hechtenis, de 2e 12 boete of 12 das^n hechtenis. O. j. de V. te Alkmaar, overtreding art. 435 W. v. Str., 1 maand tuchtschool met een proeftijd van 1 jaar. S. J., L. J., C. R. te Alkmaar, J. K. te Heer- hugowaard, overtreding winkelsluitingswet, de le en 2e ieder 3 hoete of 3 dagen hechte nis, de 3e 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e 1.90 boete of 1 'dag hechtenis. ÉW. P. S. te Schagen, overtreding wapen wet, 6 boete of 6 dagen hechtenis. S. S. te Alkmaar, overtreding arbeidswet, geen strafvervolging. J. V. te Noordscharwoude, K. R. te Nieuwe Niedorp, G. v. d. W., A. G. te Alkmaar, dronkenschap, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. feit is geworden, zal bijzondere aandacht worden gewijd aar. de vorming van goed per soneel voor de uitvoering van controle en keuringen. Tegen onverhoopte onjuiste han delingen en beslissingen kunnen belangheb benden opkomen. Aangenomen mag worden, dat door een en ander in dit opzicht voldoen de waarborgen aanwezig zijn. Bij nota van Wijzigingen is alsnog aan artikel 2 een tweede lid toegevoegd, aange zien het wenschelijk kan blijken te zijn, al thans voorshands, voor bepaalde soorten of rassen en voor bepaalde landen het verbod niet van toepassing te doen zijn. Voorts wordt nader voorgesteld om ook monsterzendingen, welke voldoen aan bij mtnisteriëele beschikking gegeven voorschrif ten, alsmede pootaardappe'en, bestemd voor wetenschappelijke of andere bijzondere doel einden zoo noodig, uit te zonderen. •5 Ben beslagen toog t» een vri) zeker bewijs van Slechte spijsvertering r» verstopping. Ook voor klnderea zijn Eoster» Maagpillen. het bekend* laxeermiddel, uitstekend. 0.65 pei flacon. UITVOER POOTAAROAPPELEN. Memorie van antwoord. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het Voorlooptg Verslag der Tweede Ka mer, nopens het wetsontwerp tot regeliag van den uitvoer van pootaardappelen, waaraan het volgende wordt ontleend: Bij bet samenstellen van het ontwerp is ernstig overwogen als inleidend artikel een definitie te geven van het begrip pootaard appelen in den zin, als door de leden, in het voorloopjg verslag aan het woord, werd be pleit. Hiervan is ten slotte afgezien, omdat zulks in de voorgestelde regeling geenerle» nut zou hebben. Het feit, dat pootaardappelen uiter lijk niet van andere aardappelen te onder scheiden zijn, leidt noodzakelijk tot de be gripsomschrijvings welke in het wetsontwerp is gebezigd. In de praktijk komt de bedoeling van de regeling volkomen tot haar recht Tegenover de klacht over ondeskundigheid van verschillende controleurs en keurmees ters moge word onopgemerkt, dat in het alge meen de bekwaamheid en geschiktheid van degen.en, die met de controle en de keuringen zijn belast, niets te wenschen la ten. Nu ech ter de centralisatie in het keuringswezen een DE LANGENOIJK0R GROENTENVEILINGEN. Het Voortoapig Verslag over het Ont werp Steunwet voor den tuinbouw heeft de tuinbouwers eenige bemoediging geschon ken, wat wel noodig is, ah, men bedenkt, dat de prijzen der aan de veilingen verkochte pro ducten nog maar steeds te kort opbrengen, om de productiekosten te bestrijden. Op het oogenblfk is het bovendien de slappe tijd; er worden geen bijzonder groote hoeveelheden aangevoerd, daar het kool binnenhalen nog steeds veel tijd en arbeid vergt. Bij de betrek kelijk groote uitgaven, die dit werk mee brengt, de slechte tijden, die ze gehad hebben, is het te begrijpen', dat zij met verlangen uit zien naar een spoedig behandelen van het in gediende wetsontwerp. Uit het voorioopig verslag was op te maken, dat de Kamerleden voor een groot gedeelte de grieven en 'beden kingen, die de tuinders tegen den inhoud er van hadden, deelden. Veel zal nu afhangen van de Memorie van Antwoord, dat de minis ter op dat V. V. zal geven, maar velen maken zich bevreesd, dat hij een non posstfmus zal laten hooren, als men bij de 5 nrilhoen, die 'hij beschikbaar heeft gesteld, nog eenige mil- lioenen zou willen voegen. Zoo ook verwacht men, dat het zal gaan met de limiet van 20 van den omzet voor den ii.divicfueelen tuin der. Intusschen, hoop doet leven. Meer medewerking van de zijde der regee ring zal hoogst noodig zijn. De prijzen van de aardappelen, ook deze week weer ge maakt, demonstreeren deze uitspraak, naast andere redenen, weer volkomen. Er kon voor Schotsche muizen weer niet meer dan 0.50 tot f 080 per 100 K G. worden gemaakt. Grove brachten 0.70 op. Goede blauwe aardappels, uitmuntend geschikt voor de con sumptie, werden verkocht, voor f 11.60. Eigenheimers brachten van 1.101.20 op. Voor Duken kon niet meer dan f 0-50— f 0.80 worden bedongen. Met den handel in goedgekeurde pootaardappelen is het ook niets gedaan en vele zjjn reeds voor con sumptieaardappelen of als veevoeder ver kocht Het is nu maar te hopen, dat de richtprijzen van dien aard zijn, dat de aardappeltelers op d gemaakte prijzen nog een £1 Laken toeslag krijgen. De bepaalde limiet in het steun- ontwerp zal ook hier wel belemmerend op treden ea zij, die de laagste prijzen hebben gemaakt, zullen per slot van rekening uitein delijk wel het minst ontvangen In de prijzen der roode kool kwam maar weinig verandering- Het allerminste klein goed van klein drie pond vond gretig aftrek voor een prijs vaa f 3.40380. Groote kool bracht vaak 2 op. Tweede soort was aanmerkelijk lager in prijs. Het meest ge-zocht goed werd voor f 2—if 2.40 verkocht, de grootste of iets kleinere van sterker afwij kende kwaliteit werd voor 11.40 ver kocht. Gelukkig kan geconstateerd wordea, dat nu alles een kooper vindt, zoodat de 33 spoorwegens van 10000 K G„ welke aan beide veilingen werden aangevoerd, alle werden verkocht. Met de gele kool blijft het maar slapjes. Daarvoor is belangrijk minder belangstelling en de prijzen houden daar maar verband »ee. Op het eind der week waren de prijzen nog lager dan ia het begin, toen ze al slecht waren. Oe meest gewilde soort bracht toen nog f 2 of iets meer op. Later werd f 1.701.90 besteed. Groote werd verkocht voor 1.20 1.40. Afwijkende kwaliteit nog minder. Daar de vraag uit het buitenland op zich iaat wachten en het binnenland blijkbaar ook niet voldoende gebr uiken kan, moeten de prijzen wel laag blijven. De aanvoer was toch niet groot, iets minder dan 20 spoorwagens. De aanvoer van vroege witte kool vermin dert sterk. Voor de zaïurkoolfabrieken wordt dan ook wel Deeoache witte kool gekocht. De allermooiste vroege brachten 120—/ 1.40 op, de minder mooie f 0.60—1Deensche witte kool deed het deze week al bijzonder slecht: de hoogste prijs, die besteed werd, was f 1.10. Een belangrijk deel, en dat waren niet de grootste soorten, bracht min der op en meermalen wefd op f 060 en 0.70 afgedrukt- De aatv/oer van vroege witte beliep 13 en van Deensche witte spoorwagens. Ook vermindert de aanvoer van hloenj^, met dien van Le cerf is het zelfs zoo gotjri.' gedaan. Voor de grootste reuzen weriJ! 79 betaa'd een groot gedeelte vnjj lichtere moest voor 36 wordea kocht. Tweede soort bracht al heel op. n.1. van 1f3. Aangevoerd rond 28000 stuks Voor het uitzoeken van uien was ook tja veel tijd, vandaar verminderde aanvoer Hiertoe behoorde zeer weinig nep. die f 7.50 opbracht Drielingen werden beta^ met 3.704.50, al siaair gelang van liteit. Voor uien werd van 4—4:90 1*. taald, terwijl grove voor 4—f 4.70 werden verkocht. Aan beide veilingen werden spoorwagons verhandeld. Weinig hoophist werd ook voor peen aat den dag gelegd, die zelfs in den loop <kf week nog verminderde De groote br-acli 1.70— f 2.10 op. de kleine f 0 70— 0,9®. De mooiste bieten brachten ruim f 2 m. de minder gewilde 0.601 Voor rammenas werd f 0.80—90 be steed. De aanvoer van tomaten was gering Voor A kwaliteit werd f 11 50 besteed, B 12.50, C ruim f 8 en voor CC bijna 3. VRIJWILLIGE ARBEIDSDIENST. Zaterdagmiddag is te Den Haag een bij eenkomst gehouden van belangstellenden van allerlei richting, ten einde het vraagstuk vati den vrijwilligen arbeidsdienst te bespreken. Het kleine werkcomité had ook hen uitge- noodigd, van wie verwacht bon worde», dat zij bezwaren te berde zouden kunn» brengen. Onder de aanwezige werden opgemerkt de heeren dr. H. G. W. v. d. Wielen uit Leeuw arden. W. Goedhuis van 'het Alg. Ned. Ver bond. R. Dahmen von Buchdz, Meyer de VMes. inspecteur der werkverschaffing, H. C. de Lint en P. J. v. d. Panire, ambtenart* vafl de werkverschaffing en steunverlening van het Dep. van Economische Zaken en Arbeid, A. W. Coben Stuart, secretaris van het Haaf- sche Crisis-Comité Th C. Geudeber. secre taris van den dir-generaal van den Arbeid, W. Mousse, mr. dr. J. Zuyderhofi Als resultaat der besprekingen kan woixkn vastgesteld, dat het voorloopig werkcMBfé zich met de verdere uitwerking vaa het vraag stuk zal bezig houden en zich spoedig met de daarvoor in aanmerking komende bc/ia- men e» instellingen, welke zich berghonden met het bezorgen van de belangen vaa jeug dige werkloozen in verbinding zal stelle»- Bedoeling is, dat het werkcomité zal worden uitgebreid tot een orgaan, hetwelk tot stich ting van een vrijwilligen arbeidsdienst in Nederland zal overgaan. Het adres van het werkcomité blijft geves tigd Haviklaa-n 20 te 's-Gravenhage. ONBEWAAKTE OVERWEG BIJ GOUDA. Wordt niet bewaakt in de toekmdt. Naar aanleiding van twee ongevalen. die met een tusschenpoos van tien dagen in de vorige maand gebeurden op den onbewaakte* overweg aan den Zwarteweg bij Gouda, richtte het gemeentebestuur vaa Gouda aan de directie van de Nederlandsche spoorweg» het verzoek dezen overweg wederom te doen bewaken. De directie heeft bericht, dat zij geea aan leiding kan vinden, aan het verzoek te vol doen, aangezien alle ongevallen up bedoelden overweg ter plaatse waarvan het uitzicht op naderende treinen alleszins voldoende is moeten worden -xjegesclinevea aan on oplettendheid van de slachtoffers AUTOMATEN GEPLUNDERD. Twee dodere aangehouden. Sedert eenige weken werden de automaten van verschillende winkeliers te Groningen geplunderd door middel van valsche munten. De politie heeft eenige nachten tevergeefs g+ post, maar ten slotte is Let haar gelukt hand te leggen op twee personen, een 2» jarigen schoenmaker en een 24-jarig Ill0f teur. In hun werkplaats werden verscndteSJ* goederen in beslag genomen en tevens middelen ter vervaardiging van de valse#» munten. het boereincoomje, d*t e, ulijk de schuld was, dat de kabouters gevangen zaten», werd noe met K©is zy-n aauiei buinen, kropen op zijn neus zaten aan zyn teewen te peuteren, dansten over de dekens en lieten hem geen oogenbtik niet rust. Zoo dra ie weer insliep begon het lieve teven opnieuw en 's mor gens stond ie met een booze bui op. 258. Den tw eeden avond was het buiten stikdonh® en de kikkers zaten rondom het huis verschote*- Overal waar de boer en zijn vrouw keken, zagen JW kleine lichtjes. Het waren de oogen van de Ik ben bang, ik loop weg, gifde de vrouw en de b°®* die nu vond dat het tijd werd, dat de kikkers ineeir» opgeruimd werdea, beon hen achterna te zitten y

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6