Amstec damsche J&eues Owze JCoiomëu £uchtvaact Jüik& Schoot ^Binnenland lï* DE WATEROVERLAST IN NOORD HOLLAND EN HET PEIL VAN HET IJSELMEER. Ged. Staten hebben opnieuw op de verlaging tot 40 c.M. N.A.P. aangedrongen. LANGENDIJK. MRS. MOLLTSON TE SENIA GELAND. NIEUW VLIEGTUIG VOOR DEN PRINS VAN WALES. De prins van Wales heeft een nieuw Vickers Viastra passagierstoestel besteld, een eendekker van hetzelfde type als dat in West- Australië met succes wordt gebruikt, -- Gistermorgen omstreeks negen uur is op van 15 Nov. 1932 Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet N. V. 3 ;eerd door de uitkeeringen ingevolge de Zuiderzee-steunwet. Op grond van een en ander wordt aan- zedrongen op het maken van een spoe- iigen aanvang met den aanleg van den Voord-Oosterpolder. Aan verschillende gemeentebesturen is verzocht, adhaesie tan dit advies te betuigen. Het Statenlid voor Noordhollan 1, de heer J. F. Ankersmit, heeft de volgende vreag bij Gedeputeerde Staten inge diend: Zijn Gedeputeerde Staten bereid, zich wegens den wateroverlast van verschei den Noordhollandsche polders, die on voldoende op het IJselmeer spuien kun nen, tot de regeering te wenden met den aandrang om het peil van het IJselmeer tot 40 c.M. beneden A P te verlagen, ge lijk de bedoeling was, voordat Defensie het peil op 123 c.M. beneden A P. bracht Het antwoord van Ged. Staten luidt aldus: Ged. Staten hebben in samenwerking met hunne ambtgenooten van Zuidhol land er reeds in het eind van het jaar 1931 bij den minister van waterstaat op aangedrongen te bevorderen, dat de w et van 29 Juni 1925, St.bl. no. 306, aldus gewijzigd werd, dat van de naanvang af op de afgesloten Zuiderzee een stand van 0.40 M. N A P. zal worden gehand haafd, terwijl zij, in verband met den wateroverlast, welke in de verloopen Octobermaand in nagenoeg de geheele provincie is ondervonden, dit verzoek bij brief van 2 November j.1. met aan drang hebben herhaald, gelijk ook door Ged. Staten van Zuidholland is geschied. Als de teekenen niet bedriegen, dan zal de Tuijverweg, waarover enkele jaren ge leden zooveel te doen is geweesl, en toen van Alkmaar in eiggpdom van St. Pancras over ging, doch waarvan het onderhoud voor twee derde deel aan de Langendijker gemeen ten kwam, wel door het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier wor den overgenomen. Bij het voorstel tot over name en de berekening van de som, die daarvoor zou moeten worden betaald, wordt opgemerkt, dat de Twuijverweg voorkomt op het aanvullend wegenplan met een lengte van 1044 M. Hij zal dadelijk voor 2/3 moeten worden herstraat, wat 1200 zou moeten kosten; na 6 jaar geheel herstraat en ge keerd 2000. Daarna zou het wegdek ver vangen moeten worden door verharding van asfalt of teersteenslag, kosten 17000 Tel kens na 20 jaar zou een nieuwe deklaag van 9000 moeten worden aangebracht. Verder wordt aangegeven de noodzakelijkheid van'be schoeiïng, het verbreeden van de brug bin nen 10 jaar en het jaarlijksche onderhoud De jaarlijksche kosten zouden dan, berekend naar annuïteiten op 1200 per jaar komen. Uit de Provinciale kas zou, volgens de we- genbijdragenverordening 500 worden ge geven, zoodat de 5 gemeenten (de 4 aan Langendijk en St. Pancras) jaarlijks 700 moeten bijdragen. WORDEN 2700 MILITAIREN i AFGEVLOEID? Een it'Uioenenbesparing. De Indische regeering deelt, vo.gens mede deeling van Aneta aan bet Hbld., den Volks- raa.d mede, dat hoewel de definitieve gege vens nog niet kunnen worden verstrekt het zich laat aanzien, dat 2700 militairen zullen worden afgevloeid, waardoor jaarlijks 2.700.000 wordt bespaard. Hiertegenover moet aan pensioenen onge veer 1 100.000 worden uitgeseerd, waarvan ongeveer 100.000 ten laste komt van de eigen pensioenfondsen. Het gemiddeld jaar- liiksch verloop bedroeg in de afgeloopen vijf jaren 1927—1931 rond 1800 man. In 1932 werd het aantal plaatsen voor de opleiding tot officier aan de Koninklijke Militaire Aca demie teruggebracht van 55 tot 37. Voor 1933 zal met een soortgelijke beperking reke ning worden gehouden. De aanneming van studenten ter opleiding tot officier van ge zondheid is sinds 1930 gestaakt. Het aantal afvloeiende niet-Europees:he militairen be draagt 2400. NATIONALISTISCHE PROPAGANDA TER OOSTKUST. Volgens een Aneta-bericht aan het Hbld., ontleend aan de Deli-Courant zou ter Suma tra's Oostkust een opleving van de nationa listische propaganda te constateeren zijn. Te Pematang Siantar en Pangkalan Bradan zijn afdeelingen der Partai Indonisia opge richt. Het gewest wordt momenteel bereisd door vertegenwoordigers van verschillende nationalistische organisaties met het doel propaganda te maken. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. komen"^1106" 's *e Athene aange- De „Ibis thuisreis is in Djask aangeko men. e Mrs. Amy MollisonJohnson is op haai tocht naar Zuid-Afrika gister om 19 uur 30 te Senia geland. Den afstand van 1100 mijl van Lympne heeft zij afgeleg 1 in 13 uur. Zij neemt thans brandstoffen in en brengt de machine in gereedheid om zoo spoedig moge lijk den tocht te kunnen voortzetten. Bij de Ned. herv kerk te Noord schermer werden herkozen als ouder ling de heer D. de Boer Tzn. en als diaken de heer W Schermerhorn Dzn. In het kiescollege werden herkozen de heeren C. Kramer Glijnis, A. Witt, KL Kovers en S. Kalverboer. In verband met het vertrek van de heeren K. Zwiep en A. Klomp werden in deze vacatures gekozen de heeren J. Helder en C. Wonder In de vacature van wijlen den heer K. Spaan werd ge kozen de heer A. Brouwer. Het bestuur van de Ned. herv. ge meente te Harenkarspel heeft besloten om, behoudens hoogere goedkeuring, een korting van 30 op de pachtprijzen over 1932 te verleenen, tot een limiet van 2.per sneas. 'Herkozen zijn te Dirkshorn respec tievelijk tot kerkvoogd en notabel der Ned. herv. gemeente te Harenkarspel de heeren A. Kis-cmaker en J. Huibers. De bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kerkmeester van de parochie van St. Willebrordus te Heiloo de heer C. Franken en tot armmeester de heer J. Schuijt. Wegens ziekte van den heer J Lammes, hoofd der o.l. school te Oosterla-nd, is tot tijdelijk onderwijzer aan die 3chool benoemd de heer A. E. v. d. Linden te Amsterdam. Aan de o.l. school te H'hoef zijn tijdelijk aangesteld de dames A. R. A. Blad en J. Blok wegens ziekte van de onderwijzeressen mej. Mulders en mevr. C. Eden—Roskam. Tot predikant bij de herv. kerk te P ur merend is beroepen (toezegging) ds. J. Lu- chies te Valtermond (Dr.) HET RECHT VAN DEN INDUSTRIEELEN EIGENDOM. Dr. J. van Loon, benoemd tot bijzonder hoogleeraar om Onderwijs te geven in het recht van den industrieelen eigendom aan de universiteit te Utrecht, heeft gistermiddag in het groot auditorium der hoogeschool zijn ambt aanvaard met een redevoering over „Het uitvinden als voorwerp van staatszorg en de gevolgen daarvan". AMOR OP HET DAK door T.O.P. De bekende tooneelvereeniging T.O.P. heeft Zaterdag een mooi succes geboekt. In de eerste plaats was haar avond zeer druk bezocht en te tweede heeft men de vertooning van „Amor op 't dak" met groot aandacht gevolgd en door applaus bij open doek en na elk der bedrijven vooral aan 't slot zijn groote voldoening betuigd met het gebodene Het stuk van wijlen dr. j. v. Epen is lang niet gemakkelijk en er is stellig door de T.O P- leden onder leiding van den heer Eli Prins 1-ard gewerkt om het gcede resultaat te berei ken. De schrijver heeft het reeds zoo vele ma len behandelde gegeven: de jonge vrouw ge trouwd met den veel ouderen man, de onvol daanheid in een klein burgerlijk milieu, het troost zoeken bij een ander, op interessante wijze bewerkt, zoodat men vol belangstelling luistert. En van Epen kon schrijven! Luc Verduin, directeur van een uitgevers zaak te Schoondrecht, is getrouwd met Mary, die twtintig jaar jonger is. Grootmoeder en tante wonen onder 't zelfde dak. Mary is on tevreden met het saaie leventje. De grootmoe der is natuurlijk steeds bezig haar te wijzen op huishoudelijke tekortkomingen en spreekt steeds over vroeger en hoe degelijk het toen was. Een jong redacteur aan Verduins courant, Frits Balen geheeten, wordt meer en meer Mary's vriend. Als Luc op een ongelegen mo ment binnenkomt, maalct hij geen groote scène, doch behandelt de zaak op origineele wijze. Mary en Frits worden volkomen vrijge laten en spoedig blijkt het belachelijke van deze situatie. En Luc had goed voorzien, dat juist dit belachelijke alles zou dooden. Wat natuurlijk ook gebeurt. Op de boot van Schoondrecht naar Rotterdam, waarheen Mary vluchten wou ofschoon niet met haar vollen zin, volgt de aftocht van Frits en de verzoening tusschen Mary en Luc die 't beste doet verwachten. Ironisch en sarcastisch heeft de schrijver de verschillende situaties behan deld, wat een groote aantrekkelijkheid is. Natuurlijk komt het in een stuk als dit zeer veel op het zeggen aan. Op het juiste lanceeren van de tekst en daaraan was groote zorg besteed. De heer P. Lely heeft de moeilijke rol van Luc Verduin zeer verdienstelijk gespeeld, en de rake opmerkingen van den schrijver over het huwelijk zeer juist gezegd. Jammer was het dat hij er uiterlijk lang niet als een vijftig jarige uitzag, wat aan den indruk afbreuk deeo. Mej. J. Greeuw was uitstekend als Mary. Mej. G. v. d. Molen vertegenwoordigde zeer goed het verleden tegenover het heden en kwam met overtuiging voor den ouden tijd op. Alleen haar looper was te jeugdig. Mej. R. Ven deed de figuur van tante Fie zeer goed uitkomen en haar verhouding tot Luc werd juist uitgebeeld. De heer D. Haasbroek was als Frits Balen bijzonder goed op dreef. Zijn samenspel met Mary en Luc sloot heei goed, en de ironie van het geval kwam door zijn spel wel dui delijk aan het licht Mej. H. Snoek was een toegewijde dienstbode en de heer P. Hop maakte van de rol van Dominee Drooge weer iets heel goeds. Zijn groote kracht in dit soort rollen bleek weer oDnieuw. De heer A Sv- peroa zou een sieraad zijn op elke stoom noot. die op onze rivieren vaart. De tooneelaankleeding was verzorgd door de firma Timmer. Vooral het derde bedrijf de kajuit van de stoomboot was zeer goed gevonden. De grime viel ons ditmaal erg tegen en versterkte den indruk niet. Het enthousiaste applaus aan 't slot gold in 't bijzonder de hoofdvrriolkers doch door alle T. O. P.-leden is hard gewerkt om het mooie succes te bereiken. Een succes vooral ook voor den regisseur, die weer kennis heeft doen maken met een echt Hollandsch stuk Voor de goede muziek zorgde de band van den heer S. Spruyt. ook gedurende het zeer ge animeerde bal, dat den avond besloot. DE LOONSVERLAGING BIJ VAN HEEK 00. Hoewel de Enschedesche fabrikantenveree- niging bericht had gestuurd, dat de bij de a. van Heek Co. bestaande kwestie geen zaak was voor den rijksbemiddelaar, heeft deze medegedeeld, dat hij toch gaarne nade re inlichtingen zou wenschen. Hij heeft ge noemde vereeniging daarom uitgenoodigd tot een bespreking op a.s. Woensdag te Enschede Reeds heeft de firma Van Heek Co. aan eenige arbeiders der fabriek „Transvaal" ont slag aangezegd tegen morgen. Verdere ont slagen zullen nog volgen. WILDE STAKING BIJ VAN GEND LOOS TE DEN HAAG GEËINDIGD. Van de zijde der N.V. Van Gend Loos wordt ons het navolgende medegedeeld: De wilde staking bij bovengenoemde firma, uitgebroken op Maandag 7 November j.1., is gister geëindigd door het zich in dienst aan melden van het stakende personeel. Deze menschen zullen geleidelijk te 's-Hage of elders te werk worden gesteld. Nieuw personeel dertig personen het welk reeds aangenomen was ter vervanging van personeel, dat door de staking het dienst verband had verbroken, wordt in dienst ge houden. Maatregelen zijn genomen om den bestel-, afhaaldienst en andere werkzaamheden van Dinsdag af normaal te doen functionneeren. BRAND. Een doove man met moeite gered. Te Marum (Friesland) is Zaterdagnacht het winkelhuis, bewoond door S. v. d. Heide, gedeeltelijk uitgebrand. De geheele inventa ris en een gedeelte van het meubilair gingen verloren. V. de Heide, die alleen thuis was en zeer doof is, kon door omwonenden slechts met moeite worden gered. KORTSTONDIGE VRIJHEID. Eenigen tijd geleden heeft op den Burgwal te Haarlem een steekpartij plaats gehad, waarbij betrokken was de 42-jarige C„ die in verband hiermede in het huis van bewaring werd opgesloten. Daar de man ziek was is hij later overgebracht naar het ziekenhuis St. Johannes de Deo. Maandag heeft hij kans gezien dit ziekenhuis onopgemerkt te verla ten. De Haarlemsche recherche beeft den man echter des avonds in het woonwagen park te Heemstede aangehouden. Hij is naar het huis van bewaring overgebracht. VERKEERSONGEVALLEN. Autobotsing. 'Op den Kaldenkirchenscheweg te Venlo ontstond gisteravond een botsing tusschen den luxe-auto van den heer Verkuylen en den vrachtauto van he firma J P. Jansson. De luxe-wagen kwam hierbij zoodanig tegen den vrachtauto van de firma J P. Jansson. De inzittenden van de beide voertuigen, de hee ren Verkuylen en Heqdrikx, beiden uit Venlo, werden tegen den grond geslingerd en be kwamen vrij. ernstige jsnij- en schaafwonden aan hoofd, armen en beenen. Na verbonden te zijn konden zij huiswaarts keeren. De motor van de luxe-auto werd gedeeltelijk in gedrukt. Ook de vrachtauto kreeg veel schade. Auto in de Weespertrekvaart gereden. Een doode. De conciërge van de concaïne-fabriek aan de Duivendrechtsche kade te Amsterdam hoorde in den afgeloopen nacht het hevig remmen van een auto en vervolgens een plons. De man spoedde zich naar buiten, waar hij constateerde, dat een auto bijna geheel onder het water van de Weespertrek- vaart was verdwenen. Onmiddellijk alarmeer de hij de brandweer. Toen deze ter plaatse kwam, waren daar reeds eenige agenten met een roeiboot met het onderzoek bezig. Een der brandwachts is hierna op den auto ge klommen, die op zijn kant bleek te liggen. Onder water tastende voelde hij door de ge broken ruit een arm. Met gezamenlijke hult) werd daarop het lichaam van een naar schat ting 50-jarig persoon uit den auto getrokken en op den wal gebracht. Het bleek dat er zich geen meerdere personen in bevonden. Volgens een kaartje, dat de verdronkene in zijn zak had, is hij de heer D. H. Witte, directeur van de N.V. „De Nederlandsche mijnhout- handel" kantoor houdende aan het Damrak te Amsterdam. Het rijbewijs, dat gevonden is wees uit, dat de heer W. te Bussum woonde. De levensgeesten waren reeds geweken. Het slachtoffer is naar het Binnengasthuis ver voerd. De brandweer heeft den auto op het droge gebracht. Geconstateerd is dat de wagen uit de richting Amsterdam kwam. De heer W. was dus vermoedelijk op weg naar zijn woonplaats. De bekende dichter van levensliedjes f Dirk Witte overleden. Naar wij vernemen was de bestuurder van den auto, welke in den afgeloopen nacht tus schen de Kruislaan en de Druivendrechtsche brug in de Weesper-trekvaart is gereden, de vooral in vroeger jaren zeer populaire dich ter en voordrager van levensliedjes Dirk Witte. De h«eer Witte, die in den houthandei werkzaam was, bezat een groot talent voor het maken en ook voordragen van vroolijke en ernstige echt-Hollandsche liederen, die dan ook hun weg onder een zeer talrijk pu bliek vonden Vooral ook in de mobilisatie jaren heeft de heer Witte tallooze gemobili seerden met zijn vertolking van het levens lied aan zich verplicht. p- Aan de gevolgen overleden De 60-jarige heer P. Martin, procuratie houder aan het kantoor Haarlem der Twent- SChe Bsnk Hto oinAa i**i: J aan Rijkswaterstaat, wonende te Alphen aan den Rijn, aangereden door een hem achterop rij dende auto. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat de heer Buys, die per rijwiel geheel aan den rechterkant van den weg reed, plot seling naar links overstak zonder teeken te geven. De heer B. bleek zware verwondin gen te hebben opgeloopen en is in zorgwek- cenden toestand naar het ziekenhuis te Gou da overgebracht. STAKING TEWERKGESTELDEN. Gistei morgen hebben 120 mannen, aangesteld bij de werkverschaffing ter verbetering van de waterleiding te Aze- wijn, het werk neergelegd, daar zij hoo- ger loon wenschtsn. In een vergadering, die daarna te Zeddam werd gehouden, hebben allen die in de gemeente Bergh aan het werk waren, 290 in totaal, be sloten te staken. Op vertoon van hun geestelijk adviseur is overeengekomen niet te demonstreeren en zijn allen rus tig naar huis gegaan. sche Bank, die einde Juli doór^"auto &1rf. €n, r18' h'i de Gasthuisvest »":'v"vu w» nij ue uasttiuisvest bii Kleine Houtbrug te Haarlem overstak sindsdien verpleegd werd in het St beths Gasthuis aldaar, is gisteren aan volgen van de aanrijding overleden. Geen richting aangegeven den Rijksstraatweg onder de gemeente Swam- merdam de heer J. Buys, opzichter van den ÉlUa- de ge VRIJWILLIGE ARBEIDSDIENST. De heer Meijer de Vries, hoofdinspec teur voor de werkverschaffing, heeft be zwaren kenbaar gemaakt tegen het ver slag inzake den Vrijwilligen Arbeids dienst. Deze bezwaren komen hierop neer, dat de belangstelling voor de plan nen van het voorloopig comité, zoowel ter vergadering als in ontvangen brieven to„ uiting gekomen, overdreven zou zijn voorgesteld. Elke financieele opzet ont breekt en ter vergadering is, aldus de heer De Vries, aan het comité geen op dracht tot verder werken gegeven. INBRAAK IN EEN KERK EN PASTORIE. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de r.-k. kerk en pasto rie te Langeraar. De pastorie is geheel doorzocht, terwijl in de kerk de offer blokken werden opengebroken. Vermoe delijk zijn de dieven binnen gekomen na iet vertrek van de vrijwillige kerk- wacht, die tot omstreeks vijf uur in den ochtend do kerk en de pastorie geregeld bewaakt. Er wordt een bedrag van ca. 150 vermist. ZIJ WILDE DE WIJDE WERELD IN. Het 15-jarig dienstmeisje Aaltje van Oest te Alphen a. d. Rijn, dat sinds eenige dagen werd vermist, is door de politie te Utrecht al daar aangehouden. Het meisje deelde mede, voornemens te zijn geweest de wijde wereld in te trekken. Zij bracht het echter niet ver der dan Utrecht, vanwaar de politie haar oii transport stelde naar haar woonplaats. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een vrachtauto door een trein ver nield. Twee gewonden. Gistermiddag is op den opbewaakten over. weg aan den Molenweg te Amstelveen een vrachtauto, bestuurd door den heer W. H. uit Amstelveen, door een trein uit Amstelveen aangereden en vernield. De bestuurder üep een zeer ernstige beenwonde op. Een naast hem zittend persoon werd licht gewond Eerstgenoemde werd naar een ziekenhuis te Amsterdam overgebracht. DE AANVARING OP DE NOORDZEE. De omvang van de schade bij stoomschip Rozenburg. Men meldt ons uit Vlissingen: De kapitein en de bemanning, ook het ge. deelte dat te Duinkerken aan wal is gegaan, is Maandag weer aan boord van de Rozen' burg gegaan. De machinekamer staat vol water. Het ruim is in tact. Het schip heeft een spievor- mig gat midscheeps, dat klein van boven en breed van onderen is, en van beneden de wa terlijn tot de kinkielen aan stuurboordzij loopt. Het sloependek en de reeling zijn even eens beschadigd aan midscheepsstuurboord. Er is een expertise voor zoover mogelijk ge houden. De bergers ondervinden eenige moeilijkheden bij het aanbrengen van een schild, doordat een plaat binnenwaarts en een buitenwaarts uitsteekt. Zij hopen met be hulp van een onderwaterlaschtoestel Dins dagavond het gat gedicht te hebben. De la ding bestaat uit ongeveer 2700 ton kolen en cokes. Er is groote kans, dat het schip naar Antwerpen voor reparatie gesleept zal wor- den, tenzij er toestemming verkregen wordt buitenom naar Rotterdam te sleepen of daar toe zoo noodig een gedeelte van de lading te lossen. WELDADIGHEIDSZEGELS. Er zullen ook dit jaar weer postzegels met bijslag en prentbriefkaarten verkocht wor- den ten bate van de vereenigingen, die zich het lot van het misdeelde kind aantrekken. De zegels zullen kinderen voorstellen met een nationale bloem, een bremstruik, een zon- nebloem, een korenbloem en een kerstroos. Het ontwerp is van den heer H. Levigne t» Amsterdam. Sjollema teekende een reclam pLaat. De kaarten vertoonen kinderen in n; tionaal costuum. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van beden tei STAATSLEEN1NGEN. 5 Neüerl 1W32 4H Nederl. 1917 4 1931 BANK-1NSTELL1NGEN. Handel Mpij Cert v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Deltt Cert. Küchenro Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR OND. BUITENL Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleb Steel Cities Service General Aviation Steel cotnm. Studebaker U. S. Leather Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika liin Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash Vorige koers lOU/s lW»/n 100 10»/, 67'/, 03 96»/, 45»/s 21 64% 120»/. 1347, 11b 17t/, 27»/i« -8/;o 20y/io 3'Vui 3"/i« 3^*6 6u/ig 5 V, lü»/, 188% 123 85'/, 48»/, 34 90 'Exdividend. tExclaim, 47 75»/, ff/s PROLONGATIE Vorige koers 1 128 16 7 136 1517/s 80t/, 7>/,s 616/i» f 6^/m 30'/, 28»/, 238/, 28/s 4 2^ 1477, I87, 119 1327, pl.m. pl.m. pl.m 1.30 1.46 2.00 70 6b 61 44'/, 447, 44 V* ~'*U 171 121'/, 1317, 131-2 131'/, 114-5'/., 115-6 115-7, 16'/, 2H-»/is 21»/i(H 19% 19:5-»/. 195/s 3U/10 3*/i 38'/, 63/s '84'/, I 184.'/, 120 >3 O 0-# 47'/, 148'/, 148'/,-9 1481-7, 81-' 67/s 6-T/j tu/is*j 63j-4jj ff/s ff/s 20'/, 617, 145*/, MS 167, 119'/, 132»/, 45 9 27s pl.m. 2.15 44 37» lkij-ll 1157, 2t»/s-»/( 1 3U/, 1'97< 6»/, 64 n oCt. Heden 1 pCw WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL Londen Berlijn ..«>>s.... I I I I I H Brussel (Belga) Stockholm Oslo 1 1 New-York Italië Vorige koers 8.327, 59.10 9.767, 34.55 47.92'/, 4*40 44.40 42 40 2.491/, 1276 Koers op heden 2 uur 8.26 58.19 9.76 34.5* 47.93 43 10 44.00 42 10 2.48Vs 12.76

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10