"AGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Hit het JUulement Dxxqetiiksch Omvzicht ^Buitenland No. 271 Woensdag S6 November 1932 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 134e Jaargang alkmaarsche courant. De* Courant wordt ELKEN AVOND, bohalvr Zon en Feestdagen, uitgegeven. AboMem«ntSpr,is per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar f 2 -, franco 4- r het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. T7IJS DER GEWONE ADVERTENTfEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Dit nummer bestaat uit twee bladen. Den Haag, 15 Nov. 1932. Heden was het woord aan de regeering <er beantwoording van de sprekers bij de al- gemeene beraadslagingen over de rijksbe- grooting 1933. Doch alvorens de minister president Ruys de Beerenbrouck van wal kon steken, heeft de Tweede Kamer nog eenigen tijd van gedachten gewisseld over de vraag, ot het gewijzigde wetsontwerp betreffende de verhooging van de invoerrechten niet op nieuw in de afdeelingen zou moeten worden onderzocht. De heer Knottenbelt (lib.) achtte dit zeer gewenscht, daar het oorspronkelijke ontwerp principieel was gewijzigd, de meerderheid der Kamer dacht er evenwel anders over en met 40 tegen 37 stemmen (rechts tegen links plus de staatk. geref.) werd zijn voorstel ver worpen. Het ontwerp zal nu na afhandeling van het eerste hoofdstuk der rijksbegrooting aan de orde worden gesteld. Alsnu kreeg minister Ruys het woord. In een rede van ongeveer twee en een half uur heeft Z.E. het meerendeel der gemaakte op merkingen beantwoord, alleen de zaken van financieelen aard aan zijn collega De Geer overlatend. Wij gewagen van enkele hoofd punten uit de soms met grooten nadruk uit gesproken rede. De regeering gevoelt niets voor het door enkele leden geopperde denk beeld om de huurwetten weder in te voeren Het zou, nu er geregeld gebouwd wordt, slechts verwarring brengen. Terecht heeft de heer Fleskens er op gewezen, dat Eindho ven onder te zware lasten gebukt gaat, doch .vele andere gemeenten verkeeren in hetzelfde geval. De regeering overweegt dan ook een andere regeling van den rijkssteun aan ge meenten in zake de werkloozenuitkeering. Binnenkort zal een ontwerp worden inge diend betreffende het bevrachtingswezen, ten einde de binnenschippers te helpen in hun benarden toestand. Het ontwerp zal evenwel niet een regeling van credietverleening bevat ten, doch in de eerste plaats de betrokken gemeenten tegemoet komen bij de hulpverlee ning aan de schippers. De motie van den heer Duymaer van Twist aanvaardde de re geering evenwel niet. Den heer Albarda wees de minister er op, dat het kapitalisme niet schuldig staat aan de huidige crisis, er zijn velerlei structureele en conjunctureele oorzaken er voor aan te wijzen, en als we in een collectivistische maatschappij leefden, zouden de zaken nog veel bedenkelijker loop hebben. Men doet dus in plaats van critisch te werk te gaan veel beter door de regeering te steunen in haar defensieven strijd tegen de crisis. Breedvoerig weidde de spr. uit over de werkloosheid. De regeering kan slechts hel pen door het doen uitvoeren van economisch verantwoorde werken. Ter financiering van een versnelden bruggenbouw zal binnenkort een ontwerp worden ingediend, waarbij de bouw aan particulieren zal worden overge laten en het recht van tolheffing zal worden verleend. Nu van verscheidene kanten bij de regeering op voortzetting van de Zuiderzee werken is aangedrongen, waardoor aan 20.000 tot 30.000 gezinnen geregeld werk zal worden verschaft, zal de minister van Waterstaat binnenkort met een wetsontwerp tot voorbereiding van de inpoldering van den N.O.-polder indienen. In het algemeen zal niet worden overge gaan tot inkrimping van den steun aan de werkloozen, doch het is de regeering ondoen lijk aan allerlei wenschen op dit punt tege moet te komen. De regeering is bereid ont wikkelingscursussen, niet enkel voor jonge werkloozen echter, te steunen. Omtrent de mogelijkheid van steun in natura heeft de minister nog geen gevestigde meening. Van daar de instelling van de staatscommissie- Lambooy, die op dit punt advies zal uitbren gen. Overwogen wordt extra-hulp aan de noodlijdende landarbeiders. De minister ver dedigde met nadruk het optreden der regee ring ter zake van de verlaging van de loonen der bouwvakarbeiders en kwam met klem op tegen de bewering, dat het departement een afzonderlijke politiek zou voeren buiten hem om, gelijk bij het bekende geval van Nijver- dal. E)e secretaris-generaal is daarbij nier buiten zijn boekje gegaan. Alleen zou het wellicht beter geweest zijn zoo het bewuste telegram niet verzonden ware. Uitvoerig heeft de minister stilgestaan bij de relletje» op 20 September te 's-Gravenhage en hij heeft daarbij met nadruk er op gewezen, dat de onderdrukking er van uitsluitend is ge schied door de politie, die er geen oogenblik aan heeft gedacht de hulp van de militaire macht in te roepen, hoewel deze er voor ge reed stond en zelfs ten gevolge van een mis verstand een aantal reserve-officieren uit Utrecht waren overgekomen om zoonoodig een handje te helpen. Dat was een domme vergissing, een gevolg van een misverstand. De veelbesproken vaandrig die een oogen blik heeft meegedaan, volgde zijn reglemen- ten op, maar zijn fout was, dat hij door nie mand gedwongen was aanwezig te zijn. De spr. erkende het goed recht van demonstree- ren doch het is de plicht der overheid om te waken voor de orde en kwetsing van an- Directeur: C. KRAK. derer rechtsgevoel te voorkomen. Doch de re- m^nifg .beho,eft,ook n'ets te doen om een de monstratie als die van 8 November op Hout- rust.te bevorderen en door het verleenen van faciliteiten de deelneming te vergemakkelij ken. Tegenover de bewering, dat op 20 Sep- ember de taptoe niet had mogen gehouden worden wees de minister er op, dat deze mi litaire plechtigheid reeds lang op het pro gramma stond en er geen enkel incident heeft plaats gehad. De regeering heeft zich vol strekt niet geïntimideerd gevoeld door de de monstratie van 8 November: het rapport- Welter heeft zij niet blindelings overgeno men en dus kon de demonstratie haar niet deren. Aan het slot zijner rede heeft minister Ruys een beroep gedaan op de medewerking van het parlement om in samenwerking met de regeenng te waken voor het behoud van het democratische parlemtarisme en hij legde er den nadruk op, dat we voor een dictatuur niet bevreesd behoeven te zijn, omdat ons vlakke land niet van hooge boomen houdt(!) Minister de Geer heeft in de eerste plaats uiteengezet, dat hij in de laatste jaren allerlei bezuinigingsmaatregelen heeft doorgevoerd, ondanks het verzet in het bijzonder van vrij zinnige zijde. Alle niet-noodzakelijke uitga ven zijn thans stopgezet en met dankbaar heid gewaagde hij van de medewerking van de commissie-Weiter, wier voorstellen hij in- tusschen niet blindelings aanvaardt. De kwes tie van de cumulatie van inkomsten uit open bare kassen is op het oogenblik bij het depar tement in onderzoek. Wellicht is een algemeene regeling er het gevolg vanmen wachte echter den loop der dingen af. Wat betreft de mogelijkheid van conversie, herhaalde de minister dat hij zoo dra de gelegenheid daatoe gunstig is, er toe zal overgaan. De zaak mag echter in geen geval mislukken. De minister meende, dat hij op het oogenblik niet verder kon bezuinigen. Maar dat er te veel bezuinigd zou zijn, ont kende hij in het bijzonder tegenover den heer Albarda, die, de draagkracht der natie over schattend, liever verzwaring van belasting had gezien en b.v. een heffing ineens van het nationaal vermogen en de groote inkomens had gewild. De minister heeft die denkbeel den in scherpe bewoordingen afgebroken en beweerd, dat de heer Albarda zich in die richting liet voortstuwen door den klasse- strijd der s.d.a.p. Van een algemeene herziening van het be zoldigingsbesluit kan in dit zittingsjaar geen sprake zijn. Dat de ambtenaarssalarissen kimden worden verlaagd, is te danken aan de dalende indexcijfers. Wat nu als belasting- verhooging wordt voorgesteld verdedigde de minister ten slotte met het betoog, dat er niets beters viel uit te denken dan deze tijde lijke verzwaring van lasten. Bij de behande ling van het ontwerp tot verhOoging van de invoerrechten enz. komt hij natuurlijk straks op die kwestie terug. Morgen zullen we de noodige replieken te hooren krijgen. Hedenavond heeft de Kamer in vriendelijke stemming de begrooting van justitie onder handen genomen. DE STAND VAN ZAKEN IN DUITSCHLAND. De soc.-democraten weigeren te onder handelen met Von Papen. Een rede van den rijksminister voor econ. zaken. In de vergadering van de sociaal-democra tische fractie, die gister in het gebouw van den Rijksdag werd gehouden, is eenstemmig besloten aan de uitnoodiging van rijkskanse lier Von Papen geen gevolg te geven. Er zal dus heden geen bespreking plaats hebben tusschen den rijkskanselier en de soc.-demo craten. Ook het bezoek van de leiders Wels en Breitscheid bij Von Papen zal nu met doorgaan. Het bestuur van de sociaal-democratiscne rijkscfagfractie heeft Dinsdag een resolutie aangenomen, waarin o.m. wordt verklaard: Rijkskanselier Von Papen heeft door den Rijksdag twee malen achtereen te ontbinden het Duitsche Volk twee keeren naar zijn regeeringspolitiek gevraagd en twee maal vernietigende antwoorden gekregen, grondwet geeft hem niet het ripht verdere onderhandelingen te voeren. Zij verplicht hem veeleer af te treden. Hij heeft in zijn in het openbaar uitgespro ken redevoeringen de partijen gehoond en diegenen die zich tegen zijn politiek kanten vijanden van het volk genoemd. Zijn geheele optreden maakt hem ongeschikt om met de sociaal-democraten te onderhandelen. De sociaal-democratische partij ziet in rijkskanselier von Papen den zaakwaarnemer van een onbeteekenende minderheid, welke er niet voor schuwt haar eigen klasse-belangen behartigen. Het bestuur der sociaal-democratische rijksdagfractie kan uit al deze overwegingen geen resultaat verwachten van de voorgeno men bespreking. Het bestuur acht het evenwel noodzakelijk in het openbaar zijn stem te ver heffen tegen een politiek, welke zich met iede- ren stap verder verwijdert van den bodem van het recht. Voorts wordt in de resolutie verklaard, dat het fractiebestuur zich op de scherpste wijze kant tegen de openbaar besproken misdadige plannen, welke ten doel hebben de bij besluit van de nationale vergadering rechtmatig tot stand gekomen grondwet langs ongrondwet- tigen weg te wijzigen. In de resolutie wordt ten slotte het aftre den der rijksregeering geëischt. In regeeringskringen te Berlijn heeft men de sociaal-democratische weigering om aan wezig te zijn bij de conferentie met den rijks kanselier, welke bijeenkomst was gesteld op hedenavond, met eenige verbazing ontvan gen. Er wordt op gewezen, dat een dergelijke conferentie waarop de rijkskanselier contact zoekt met de partijen, niets buitengewoons is. In dit geval komt daar nog bij dat rijkskan selier von Papen de besprekingen voert met uitdrukkelijken opdracht van den rijkspresi dent. Deze weigering van de sociaal-demo craten wordt door de regeering beschouwd als een actie van agitatie en een vlucht voor verantwoordelijkheid. Daar voegt men in regeeringskringen nog bij dat de sociaal democraten liever moesten zeggen wat zij dan op de plaats van de tegenwoordige regeering willen hebben. De eisch van aftreden van de regeering is thans ook niet gerechtvaardigd, omdat die kwestie eerst bij een motie van wan trouwen acuut is. o De rijksminister van economische zaken, dr. Warmbold, heeft gistermiddag een redevoering gehouden, waarin hij vaststelde, dat thans de* eerste aanwijzingen merkbaar zijn voor een zekere verbetering na een jaren lange crisis. Men mag de gerechtvaardigde hoop hebben, dat deze voorboden voor een verbetering in de komende maanden zullen olijven aanhouden en dat, indien zich geen bizondere omstandigheden zullen voordoen, in het a.s. voorjaar een nog duidelijker zicht bare verbetering zal intreden in den economi- schen toestand van de belangrijkste landen en ook van Duitschland. Deze eerste kiemen der hoop moeten evenwel zeer zorgvuldig worden gekoesterd. De nuchtere werkelijkheid moet ons doen zien, de dingen zoo te beschouwen als ze zijn en er niet over te twisten dat zij volgens de gewone pessimistische opvatting anders moeten zijn. De minister wees in het bizonder op de verbetering van de prijzen voor grondstoffen en de buitengewone liquidi teit van de geldmark in de belangrijkste eco nomische gebieden der wereld als eerste voor waarden voor de opheffing der crisisverschij- ningen en voor het begin van een economi sche verbetering. E>e overvloedigheid op de geldmarkten is reeds buiten onze grenzen be gonnen over te slaan naar de kapitaals markt. Toegegeven moet worden, aldus dr. Warmbold, dat de Deviezenverordening de enge verbinding met de buitenlandsche mark ten nadeelig beïnvloedt, doch niettemin moet borden toegegeven dat op de Duitsche geld markt een beweging is op te merken welke parallel loopt met die op de markten in het buitenland. Volgens al deze aanwijzingen mag men het standpunt innemen, dat de cri sis haar dieptepunt heeft bereikt en dat, in dien geen verstoringen op het gebied van het binnenlandsche bedrijfsleven het verloop van zaken nadeelig zullen beïnvloeden, in de ko mende maanden een langzame verbetering in onze toestanden zal intreden. Het economiscne program der rijksregeering heeft de basis ge legd voor nieuwe initiatief op economisch ge bied. Het komt er derhalve op aan, de reeds uit natuurlijke gronden werkzame krachten te steunen en te bevorderen. Het feit, dat de rente naar verhouding sterker is gestegen dan de koersen der aan deden, wijst er op, dat het vertrouwen in de stabiliteit van onze valuta voortdurend toe neemt. De rijksregeering en de rijksbank zul len vasthouden aan het principe niet te tor nen aan de valuta en alles te doen om de valuta stabiel te houden. De minister gaf een uiteenzetting van de maatregelen welke de rijksregeering heeft genomen om den detail- handel en de middenstandsgroepen verlich ting te brengen. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. De kwestie der tanks en zware artillerie. In het bureau der Ontwapeningsconferen tie is gistermiddag het debat voortgezet over de verschillende ontwapeningsrapporten. De vertegenwoordiger van Uruguay, Puero, die den 22sten September van het bureau opdracht had gekregen, rapport uit te brengen over de zware artillerie en tanks, veklaarde dat hij intusschen in contact is getreden met verschillende deleg.' ties ten ein de het definitieve cijfer vast te stellen voor de beperking der tanks en zware artillerie. De rapporteur zeide evenwel nog niet in staat te zijn het bureau der ontwapeningsconferen tie reeds thans definitieve besluiten voor te leggen, aangezien er nog geen hoop op is, over deze kwesties toenadering te verkrijgen, welke het uitzicht opent voor het aannemen van een rapport der ontwapeningsconferen tie, hetzij met algemeene stemmen dan wel met meerderheid van stemmen. De moeilijk heden van de hem gestelde taak zijn eng verbonden met de oplossing der beide be langrijkste ontwapeningsvraagstukken, nl. de rechtsgelijkheid en de veiligheid. Hij sprak de hoop uit, dat deze beide kwesties spoedig met gunstig resultaat zullen worden gere geld, teneinde hem daardoor zijn buitenge woon moeilijke taak te verlichten. Sir John te Geneve Sir John Simon heeft zijn uiteenzetting van de nieuwe Britsche ontwapeningsvoorstellen thans aangekondigd voor Donderdag a.s. ten einde in de gelegenheid te zijn intusschen het Fransche plan te kunnen bestudeeren. Het Wetboek dat deze voorstellen zal in houden, zal tegelijkertijd te Londen worden gepubliceerd. BRUNSWIIKSCHE REGEERINGS- INTACT. In een zitting van de interfractioneele com missie van den Runswijkschen landdag is met algemeene stemmen een besluit aagenomen, waarin o.a. gezegd wordt, dat de N.S.D.A.P. en de burgerlijke eenheidslijst ook in den ver volge in gesloten samenwerking zullen optre den. De regeeringscoalitie is intact. DE PRUISISCHE STAATSRAAD EN HET VONNIS VAN HET RIJKS- GERECHTSHOF De constitutioneele commissie van den Pruisischen Staatsraad heeft gister gespro ken over depositio van den Pruisischen staatsraad na het arrest van het Rijksge rechtshof. Vernomen wordt dat de Staatsraad heeft geconstateerd zich volgens het arrest van Leipzig te moeten houden aan de regeering- Braun. De commissoriale regeering en de regeering-Braun moet het worden overge laten het eens te worden ten einde het den Staatsraad mogelijk te maken de hem bij de Grondwet toegekende rechten uit te oefenen. Een definitieve beslissing is in de aangele- heid evenwel nog niet genomen. DOODVONNIS IN MOORDPROCES. In de zaak van den moord op den tand arts Krebeck in een verenigingslokaal der NSDAP, den 5den Augustus j.1. gepleegd, heeft het gerechtshof het doodvonnis uit gesproken tegen den verdachte, Ferdinand Bartl, zulks overeenkomstig den eisch van het O.M. Voorts werd Bartl veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf wegens over treding van de vuurwapenwet. Bartl heeft de namen van zijn medeplichtigen nog niet ge noemd. IN- EN UITBREKERS IN EEN KERK GEARRESTEERD. De politie van Duisburg is er gisteravond in geslaagd de sedert langen tijd gezochte misdadigers Theissen, Petzold en Lump te arresteeren. Het was der politie ter oore geko men, dat zij zich in Duisburg ophielden in de Petrikerk. Spoedig was een afaeeling politie ter plaatse. De kerk werd omsingeld. Toen de misdadigers zagen, dat zij in den val zaten, trachtten zij te vluchten. Hierbij kreeg Theis sen een schot in het hoofd, zoodat hij, levens gevaarlijk gewond, naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Ziin beide medeplichti gen zijn gearresteerd. De roovers waren met legerpistolen gewapend en hadden een grooten voorraad munitie bij zich. EEN EXTRA-NUMMER VAN DUITSCHE COURANT IN DEN ELZAS VERBODEN. De speciale editie van de „Koelnischc Illustrierte Zeitung": „Frankrijk te wapen" is op bevel van de Fransche regeering voor het gebied Elzas-Lotharingen verboden. De bladen komen algemeen met het bericht, dat de speciale editie tegenover de bewape ning van Frankrijk en zijn bondgenooten de weerloosheid van Duitschland stelt. De me- dedeelingen zijn van geen enkel commentaar vergezeld. EEN AVONTURIER VOOR DE RECHTBANK. Voor de rechtbank te Erfurt heeft zich een man te verantwoorden gehad, wien de vol gende reeks strafbare feiten wis tenlaste ge legd: bigamie, het dragen van een valsche naam, huwelijk6zwendel, diefstal en bedrog. De beklaagde, de technicus Nikolaus Theiss uit Altenwald bij Saarbrücken heeft een bewogen leven achter den rug. Tijdens den oorlog diende hij bij de marine en werd hij door een schot in het hoofd zwaar ge wond. Later kwam hij in het Fransche vreem delingenlegioen terecht, waar hij vijf jaren dienst deed. Na zijn ontslag liet hij zich voor de tweede maal aanwerven. Met een kameraad slaagde hij erin op avontuurlijke wijze uit Metz te ontsnappen, waarop hij zich de papieren van zijn vriend, Lieser genaamd, toeeigende. Na een langdurige omzwerving verzeilde hij tenslotte in Erfurt, waar hij in 1930 met zijn valsche papieren met een gescheiden vrouw in het huwelijk trad. Maar zijn echte lijke trouw was niet bijster groot. Al spoedig knoopte hij een intieme verhouding met een schilderes aan en beloofde ook met haar te zulen trouwen. Hij lichtte haar tevens voor een geldbedrag op en stal het horloge van zijn geliefde. Zijn poging om haar op zijn juisten naam, Theiss, te huwen leverde ech ter moeilijkheden op. Toen te Erfurt de grond onder zijn voeten te warm werd, verdween hij plotseling spoorloos. In het begin van dit jaar dook hij te Mühlhausen in Thüringen weer op en trad daar, naar aanleiding van een huwelijksadvertentie, voor de tweede keer op zijn juisten naam in het huwelijk. Maar ook ditmaal hield hij het bij zijn vrouw niet uit. Met medeneming van een fiets liet hij haar in den steek en keerde berouwvol tot zijn vrouw nummer één terug, die hem ook weer bij zich nam. Door een toeval kwam vrouw nummer twee er achter, dat Theiss er te Erfurt nog een vrouw op nahield, waarop zij een aanklacht tegen hem indiende. De rechtbank veroordeelde den avonturier, die zich bij zijn verhoor van den domme hield, tot één jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. Het O.M. had drie jaar tuchthuisstraf ge ëischt. DE GOUVERNEUR-GENERAAL VAN SPAANSCH GUINEA VERMOORD. Volgens hier ter stede ontvangen berichten is de gouverneur-generaal van Spaansch- Guinea, Sestoa, door een inlandschen soldaat vermoord. Goeverneur van Annobon ver moord. Inzake het bericht betreffende den moord op den gouverneur-generaal van Spaansch- Guinea, verluidt te Madrid, dat het hier niet den gouverneur-generaal van Spaansch- Guinea betreft, maar den gouverneur van het eiland Annobon, dat bij Spaansch-Guinea behoort. De gouverneur is vermoord door een sergeant van de koloniale troepen, naar het schijnt uit motieven van wraak. DE ONDERHANDELINGEN TUSSCHEN SIR JOHN SIMON EN NORMAN DAVTS Volgens den Geneefschen correspondent van de „Daily Herald'* hebben de onderhan delingen tusschen Sir John Simon en Nor man Davis over de vlootplannen een gunstig verloop. De hoop bestaat, dat zij zullen lei den tot toetreding van Frankrijk en Italië tot het Londensche vlootverdrag. De nieuwe overeenkomst zou zeer veel gelijken op die welke in Maart 1931 door Henderson en den toenmaligen Britsche minister van marine Alexander bijna tot stand was gebracht. Ge noemde correspondent weet voorts nog te melden, dat de Engelsche deskundigen het gedeelte van het Fransche ontwapeningsplan dat betrekking heeft op de ontwapening ter zee, weinig bruikbaar achten. REVOLUTIE IN NOORD HONDURAS. Honderden dooden. In Noord Honduras is, naar uit Teguci galpa wordt gemeld, een revolutie uitgebro ken. De opstandelingen hebben eenige steden veroverd. De bezetting van Nacaoma heeft eerst plaats gehad na een hevig gevecht der ir.surgenten met de federale troepen. Er zijn honderden soldaten gedood. Het gevaar be staat dat de revolutie zal oveVslaan naar het Zuidelijk deel des lands. Er zijn daarom groote afdeelingen troepen naar Commouge gezonden. Het eerste succes behaalden de opstande lingen toen zij Sanros innamen en het regee- ringsgebouw bezetten. De regeeringstroepen, gesteund door de nationalisten, hebben tot nu toe vergeefs ge tracht de stad te heroveren. De opstandelingen zijn aanhangers van den bij de presidentsverkiezingen verslagen liberalen candidaat Dr. Angel Huete. Tot df leiders zou ook een Engelschman behooren CHARLES M. SCHWAB WORDT GERECHTELIJK VERVOLGD. De „Investment Ccinpany" heeft den Raad van Toezicht en het directorium van de Bethlehem Steel Corporation aangeklaagd en wel wegens het koopen van Bethlehem- aandeelen ten bedrage van meer dan 20 millioen met kapitaal der maatschappijen voor speculatieve doeleinden. O.m. worden aangeklaagd de Amerikaansche staalkoning Charles M. Schwab, Eugene G. Grace er Percy A. Rockefeller. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. .- Trein door Chineesche bandie ten beschoten. De D-trein Wladiwostok—Charbin werd bij het passeeren van het station Erdsjikjansi aan den Oost-Chineeschen spoorweg door Chineesche bandieten beschoten. Zes Chinee sche passagiers werden gedood, terwijl het aantal gewonden 20 zou bedragen. Het vuur werd echter beantwoord door de treinwacht, zoodat de trein niet kon worden aangehou den. De Japansche strafexpeditie is uitgezon den om het verkeer langs den spoorweg te be schermen. 1 'f

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 11