Owze JColoniw 3/uuist en Wetenschap ^Binnenland HÓ/iVÓA Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. De heeren hebben zelf de bekeuring uitge lokt, want de burgemeester was er absoluut niet voor, protesteerde de verdediger. De getuige a décharge v. Stralen was van meening dat in de vischbakkerij van den heer B. óók visch werd afgeleverd. De verdachte merkte nog snedig op: Als wij sluiten moe ien, kunnen ze de vischvangst in IJmuiden wel heelemaal stilleggen. Zekere heer Linge- man, ook getuige a décharge, verklaarde dat heel zelden een vischje uit den winkel wordt meegenomen. De officier vermeende dat hier inderdaad sprake was van de uitzondering dat in hoofd zaak het gekochte ter plaatse werd geconsu meerd. De inrichting van appèllant wees daar trouwens op en de officier requireerde vernietiging van het gewezen vonnis en ont slag van rechtsvervolging. Mr. Buiskool had uiteraard een lichte taak. Hij had een dergelijk requisitoir trou wens verwacht. Na nog het vonnis onder de loupe te hebben genomen, sloot verdedigei zich in hofdzaak aan bij het requisitoir Plei ter noemde de winkelsluitingswet weer ®en nieuwen klap op het hoofd van den midden stand en becritiseerde hierbij ook den minis ter van justitie betreffende diens houding in deze aangelegenheid. MISDRIJF ART. 239 STRAFRECHT De laatste zaak voor de pauze betrof den 50-jarigen koopman Franciscus Anth. de M wonende te den Helder aan wien was ten laste gelegd openbare schennis etcetera. De heer de M. had ook een troefkaart medegebracht in de persoon van een vrou welijke getuige A décharge. In verband met het zedekwetsende had de behandeling paats met gesloten deuren. Gevorderd werd 40 boete of 20 dagen. EEN ZAAK MET HINDERNISSEN. Vanaf 14 Maart j.1. is de rechtbank al in 't getouw met betrekking tot een strafvervol ging tegen den 60-jarigen heer W. D makelaar te Alkmaar, bij welken termijn na tuurlijk nog niet eens gerekend wordt het vooronderzoek, dat al veel vroeger een aan vang nam. Op 14 Maart werd de zaak voor het eerst in 't openbaar door den politierechter mr. Krabbe behandeld en alstoen verdaagd tof 21 Maart, daarna tot 30 Mei. Alstoen gat mr. Krabbe een beslissing, verklaarde de zaak t e ingewikkeld voor den alleen recht- sprekenden politierechter en verwees dezelve naar de meervoudige strafkamer die heden in de middagzitting het ingewikkelde vraagstuk in studie nam. Als getuigen waren thans gedagvaard de benadeelde Joh. Werkhoven uit Zaandam, J v d. Heuvel, de curator mr. v. Lookeren Campagne, de heer Wiggers. ambtenaar van het genootschap en Dr. Barnhorn, zenuw- specialist te Heiloo. Mr. van Leeuwen oppo neerde als verdediger. Wat de zaak zelf be trof, we hebben reeds zoo dikwerf op dit aambeeld zitten kloppen, dat we onze hamer nu wel rust kunnen geven. Dr. Barnhorn had omtrent verdachte een psychiatrisch rapport uitgebracht. Evenzoo d» heer Wiggers, deze vermeende dat de heer D. niet voor reclasseeriag in aanmerking kwam. Mr. v. Lookeren Camoagne bracht ver slag uit. waaruit bleek dat de finantien van veidachte er niet gunstig voorstonden. Ver dachte beschikte over te weinig bedrijfs kapitaal De heer D. verk'aarde voorts niet de bedoeling te hebben gehad, verduistering te plegen. De officier achtte echter toereke ningsvatbaarheid aanwezig en vorderde thans 3 maanden onvoorwaardelijke gevan genisstraf. Mr. van Leeuwen pleitte in welgekozen woorden eventueel een voorwaardelijke ter beschikbaarstelling van zijn cliënt, achtte het oogmerk niet bewezen en conc1udeerde ten slotte vrijspraak. Re- en dupliek bleven niet uit. Uitspraak a.s. week. van rechtsvervolging doen onts'aan, maai sor kan den Hcogen Raad hierin niet vo.- <ren Hij vorderde veroordee'ing van ver dachte tot 50 ets. boete, subs. 1 dag hechte- OPIUM SMOKKELEN. De Chinees Ize Kai Hu stond Maandag voor de rechtbank te Maastricht terech wegens het smokkelen van elf pakje ruwe opium, elk van één kilo, ter waarde van 550, verborgen in een dubbelen bodem van een reiskoffer. Aan het station te Maastricht waar de douane-beambte den dubbelen bodem ontdekte, is hij aangehouden. Eisch vier maanden gevangenisstraf. HET BRENGEN VAN GEZOND VEE BIJ BESMET VEE. Voor het gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren de zaak gediend tegen den veearts H C. B., die eerst door het kantongerecht te Hilversum was veroordeeld tot 10 boete, later in hooger beroep door de rechtbank te Amsterdam tot 100 boete, wegens overtre ding van art. 82 der Veewet (het brengen van gezond vee naar een quarantainestal waar zich aan mond- en klauwzeer lijdenc vee bevond. Van dit vonnis der rechtbank had de veearts cassatie aangeteckend en de Hoo fe Raad heeft daarna de zaak verwezen naar et gerechtshof te Amsterdam. De veearts, die verbonden was aan de model-boerderij Oud-Bussum, had ter verde diging aangevoerd, dat hij den maatrege had genomen in overeenstemming met de nieuwe vétérinair-wetenschappelijke inzich ten, volgens welke het beier is gezonde koeien bij zieke te brengen, vooral als ze, gelijk hier het geval was, drachtig zijn, dan te wachten tot ook zij door mona- en klauwzeer worden aangetast. Ook thans voerde verdachte voor het Ge rechtshof deze verdediging. Hij zei de dat een droogstaande koe gemakkelijker door mond en klauwzeer heen komt dan ten koe die kal ven moet; daarom had hij zijn zeven droog staande koeien naar den auarantainestal van 0"d-Bussum doen brengen. De procureur-generaal zeide in zijn requi sitoir dat men overtuigd kan zijn dat ver dachte in het belang van het vee gehandeld heeft, maar heeft hij daarmede gehandeld in het belang van den algemeenen veestapel Hij heeft in Pagranten strijd met art 82 van de Veewet gehandeld. Men kan van meening verschillen of dit artikel in het belang van het vee en den veestapel is; maar het staat in de wet. Heeft de wetgever gedwaald, dan moet hij zelf de dwaling herstellen; zoolang dat niet gebeurd is moet de wet worden toe gecast zooals ze luidt. De Hooge Raad wil blijkbaar verdachte 01 Arrest op 25 November. EEN GEVANGENBEWAARDER AANGEVALLEN. De rechtbank te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een 39-jarigen koop man uit nschedé, die in de strafgevangenis te Arnhem was opgenomen in de ziekencel en daai aepoogd heeft uit te breken. Hij slaagde f ,n om uit de cel te komen en op den corri- dor viel hij een surveilleerden gevangenbe waarder aan, dien hij met een ijzeren voor werp verwondingen toebracht. Daarna is hij gegreoen. Overeenkomstig den eisch van den officier van justitie veroordeelde de rechtbank hem tot een jaar gevangenisstraf met daarna ter beschikkingstelling van de regeering. EEN OPRUIER. Aneta seint uit Cheribon aan het Hbld.: Maandagmiddag werd een vergadering gehouden in de dessa Timbang, nabij Tjili- moes, welke vergadering onder leiding stond van den heer Groeneveld, een klein-landbou- wer. De heer Groeneveld werd gekozen tot hoofd van de dessa Timbang en Sajana. De bevolking werd opgeruid om betaling te weigeren van dakpannen, welke door de pestbestrijding waren geleverd. De heer Groeneveld beloofde persoonlijk een regeling met den gouverneur-generaal te treffen. De wedana en een mantri-politie uit Tjili- moes wilden ingrijpen. Zij werden eenter door de bevolking gedwongen om te vluch ten. De assistent-res'^nt en de regent arri veerden met veldpoli' om 8 uur in de dessa Timbang. De houding van den heer Groeneveld was vijandig, men trachtte hem te arresteeren. De bevolking nam echter een dreigende houding aan en bekogelde de autoriteiten met steenen. De autoriteiten waren gedwongen te retiref- ren. Versterking van de veldpolitie uit Cheri bon arriveerde met den assistent-resident van Cheribon. Groeneveld werd hierop door den assistent-resident van Cheribon leverde geen resultaat op, aangezien Groeneveld weigerde te antwoorden op de hem gestelde vragen. De gearresteerde is in de gevangenis te Cheribon ingesloten. waar hij als jongste bediende was begonnen. Hij tleef daar tot 1918. weckte toen korten ijd samen met Pisuisse, en aanvaardde daar na een betrekking bij de H rlland Zuid- Amerikaansche Handels Maatschappij- Later werd hij directeur van de N V. Ned. Mijnhouthandel te Amsterdam en woonde hij in de villa „Op Honk" bij Craailoo onder Bussum. Wij willen er hier nog even aan herinne ren, dat Dirk Witte ook te Alkmaar geen on bekende was. Hij is o.a. met zeer veel succes nog wel eens voor de abonné's van on^e courant opgetreden. Zijn liedjes, oa. „Hand schoentjes brief", „Tusschen Dam en Kem- brandtsplein", „Het meisje van Noordschar- wou" enz. hadden toen ook hier veel succes en zijn velen in herinnering gebleven, evenals zijn prettige causerie over zijn avonturen in den mobilisatie-tijd. Dirk Witte is algemeen bekend als een der eerste en der beste onder de dichter-zangers- componisten van het levenslied en zijn heen gaan juist op het moment, dat hij in dit genre weer aan het werk zou gaan is uit kunstzinnig oogpunt beschouwd, zeer te betreuren. De begrafenis van het stoffelijk overschot van Dirk Witte zal Vrijdag om half éen op de algemeene begraafplaats te Naarden aan den Rijksstraatweg geschieden. EEN DAME AANGERAND. Volgens een telegram van Aneta aan het Hbld. is de echtgenoote van den commissaris van politie te Malang, den heer G. de Lang, toen zij de sociëteit in Melang verliet, door een Europeaan aangegrepen. Deze gooide haar een handdoek over het gezicht en sleur de haar in een gereed staanden auto, welke ijlings wegreed Gedurende den rit door de stad hield de aanrander de dame naar beneden gedrukt, doch even buiten de stad ontstond een wor steling, waarbij de aanrander zijn revolver verloor De dame raapte dit wapen op en slingerde het uit den auto. De aanrander liet den auto stoppen, teneinde het vuurwapen terug te halen. Dit cesch'edd'1 bii den spoor wegovergang tusschen Blimbing en Sin- gosari. Hier wist de dame uit den auto te ontsnap oen en weg te rennen naar het telefoonkan toor te Singosari. Van hieruit heeft zij om halfzeven de politie te Malang opgebeld, door wie zij onverwijld werd afgehaald. Door het drukke verkeer nabij den spoor wegovergang durfde de aanrander niets be ginnen. Hij verdween en tot dusver heeft men geen snoor van hem kunnen vinden. De familie De Lang werd reeds geruimen tijd lastig gevallen met anonieme brieven waarin de echt?enooten, ieder op zijn beurt werden beschuldigd van allerlei handelingen De dader is onbekend. DIRK WITTE, f Naar aanleiding van het overlijden van Dirk Witte, die op zoo ongelukkige wijze met Ziin auto te Amsterdam in het water is ge reden en verdronken, geeft het Hbl. nog de volgende beschouwing over de beteekenis van Dirk Witte als componist en dichter- zanger van het levenslied. Dirk Witte is een der weinigen in ons lanc gew°est wiens liedjes, na die yan Speenhoff algemeene populariteit hebben genoten. Iedere gemobiliseerde kende en zong inder tijd zijn „Aspirine" en „Jopie met de peren". „M n Eerste", meer bekend als „Het meisie van de Zangvereeniging". was Witte's eerste succes. In zijn jeugd deed hij vee! aan lief hebberijtooneel en op zulke tooneelavonden in Zaandam zong bij ook wel eens liedjes van Speenhoff, van wien hij een groot bewonde raar was, en ook zelfgemaakte liedjes, spot liedjes op locale gebeurtenissen, waaraan hij niet veel waarde hech te en die ook niet zijn bewaard. Toen schreef hij voor een Zaandam sche zangvereeniging, die dringend gele noodig had, de ballade van het eerste meisje van de zangvereeniging en het succes was zoo groot dat hij door ging met dit genre In dien tijd hoorde Dirk Witte voor het eerst v'fV's®e trof hem dat die zoo weinig chansons op zijn repertoire had Hij bood zijn w-vk aan en Pisuisse heeft toen dadelijk „M'n Eerste" en Lente" („Wanneer je zestien jaren bentgezon j het forsche lied „Menech durf te leven". Witte s „Hand schoentje en zijn „Liedje van Verlangen- gevoelig en een t.kje sentimenteel zijn even eens typisch Holiandsche liedjes, zeer geliefd bij de bakvisschen in den tijd toen de jazz manie dit genre nog niet had verdrongen. En niet vergeten het geestige 'iedje van^het kleine vogeltje op Neilies hoed! Behalve Pisuisse hebben o.a Louis Davids. Henri Wallig en Coba Kinsbergen liedjes van Dirk Witte gezongen. Maar hij zelf was ook chansonniei en hij heeft zijn eigen werk vooral voor de soldaten, menigmaal voorge dragen Dirk Witte was in zijn jeugd te Zaandam werkzaam bii den Houthandel William Pont, ZENUWEN l ors h.» «O. „M.rv..- .„«rvooO.n I* P'=M0'«0 oM.IO.r. g. «or Rh.-".».» «och .0000' '..0»0.t- „•tor on mlin «orotoppmg >0 .ordwonen Mevr. W. 1» H. Der* wonderlijke «ropiech# plant brengt ate drenk enelle, blijvende verlichting bij rheumatlsch H|den. Zij Ie gemakke- H|k te bereiden en de weldadige werking ie dlrekt merkbaar. Neemt date eengeneme drenk Iedere morgen en U tuit «ich een ander mentch voelen. Een heel on- eehuldlg en werkzaam Middel tegen ver- «topping, Hervea la .verkrijgbaar blji Monstereen neuwkeurige bijzon* derheden verzendt /^nATI C H J" Lee# ,<0,on'•,• ,mD°rt#u' UKA I I J (Af4.36) Schoolstraat 20. Utrecht H.H. Apothekers en Drogisten. Engelad invoerren, hebben tot het resultaat geleid, dat voorloopig is bepaald, dat de tien staten, die hiervoor in aanmerking komen, hun export naar Engeland met 13-3 van den invoer in Nevember en December 1931 verminderen. Deze voorloopige regeling treedt op 23 November a.s. in werking. GEDESERTEERD. Voor den Krijgsraad te Den Bosch ston den heden terecht 16 soldaten van het twee de regiment onbereden artillerie te Naarden, afkomstig van Hengelo, Denekamp, Dantu- madeel, Meppel, Emmen, Zwaagwesteinde, Lonneker, Enschede, Harlingen, Opsterland, Groningen, Den Haam, Aengwirden, Jou,4e en Leeuwarden, terzake van desertie. Op 31 Augustus van dit jaar, den verjaardag van de koningin, was er Zondagsche dienst, ter wijl de soldaten van 2 tot 5 September ver lof hadden. Zij moesten dus op 1 September dienst doen. Verschillende van hen waren reeds op 30 Augustus des avonds naar huis vertrokken, anderen gingen op 31 Augustus des morgens naar huis. DE CRISISPACHTWET. Gistermiddag werd te Groningen een bij eenkomst gehouden van landverpachters om te protesteeren tegen de werking van de cri sispachtwet. De bijeenkomst, welke zeer druk bezocht werd door verpachters uit de provin cies Groningen en Drente, stond onder lei ding van ds. M. ten Broek te Westeremden. Ter vergadering was o.m. aanwezig de heer Krijger, lid van de Tweede Kamer. Door verschillende sprekers werden be zwaren teg de crisispachtwet naar voren ge bracht. De vergadering besloot tot stichting van een comité van actie om ten spoedigste bij de regeering op wijziging van de wet aan te dringen. Het comité bestaat uit de heeren ds. M. ten Broek te Weteremsden, M. J. F. Buikema te Groningen, mr. H. T. Meijering te Groningen en A. H. Maathuis te Veen- dam. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN STOOMWALS. De mist was oorzaak. De tram, welke te ongeveer half één van Leeuwarden te Drachten moet aankomen, kwam gistermiddag tusschen de halten Op- einde en Nietap in botsing met een stoom wals, welke ter plaatse wordt gebruikt voor het verbeteren van den weg. Tengevolge van den dichten mist had de machinist de wals te laat ontdekt. Wel remde hij uit alle macht, doch een botsing was niet meer te voorko men. De wals werd in tweeën gereden, een deel kwam in de sloot naast den weg te recht. Door den schok ontspoorden de loco motief en twee personenwagens. Wonder bo ven wonder werd geen der inzittende passa giers gewond. Het verkeer ondervond van een en ander groote stagnatie. De passagiers werden per bus naar Opein de vervoerd en vandaar konden zij met een andere tram de reis voortzetten. DEMONSTRATIEF CONGRES SPOORWEGPERSONEEL. In de gister gehouden vergadering van den Personeel raad der Nederlandsche Spoor wegen werd de situatie inzake de loonsver- lagingvoorstellen van het spoorwegpersoneel, ontstaan door de besprekingen met de direc tie op 9 November j.1., onder het oog gezien. Besloten werd om op Dinsdag 29 November a.s. in den Dierentuin te Den Haag een demonstratief congres van afdeelingsafge- vaardicden van aile bij den Personeelraad aangesloten bonden te belegden, waaroo een drietal inleiders den toestand van het spoor wegbedrijf en van het daaraan werkzame per soneel zal belichten. STROOPER GEARRESTEERD. Dinsdagavond hebben rijks- en gemeente politie uit verschillende gemeenten stroopers betrapt in den polder Bloemendaal onder de gemeente Noordeloos (Z.-H.) Gearresteerd zijn de 23-jarige de Q. uit Tienhoven en de 24-jarige A. V. uit Noordeloos. De gearres teerden zijn overgebracht naar Gorkum. Hedenmorgen zullen zij naar Dordrecht wor den gebracht UITVOER HAM EN SPEK NAAR ENGELAND. De Engelsche contingenteeringsonderhan- delingen met de staten die hem en spek in DE BRAND OP DE P. C. HOOFT. Ook gedurende den afgeloopen nacht heeft het op de „P. C. Hooft" nog steeds fel ge brand. Geconstateerd is, dat de olie in de tanks, welke een bakboordzijde liggen, mede door het vuur is aangetast de dikke zwarte rookmassa's, welke uit den buik van het schip te voorschijn komen, wijzen er dan ook wel op, waarmede de tanks gevuld waren, zullen zijn opgebrand. Een boot van de stadsreini ging blijft steeds in den buurt om, voor het geval zich brandende olie over het water mocht verspreiden, deze te verwijderen. Zij is daarvoor met een speciale installatie uitge rust. Ook de drijvende stoombrandspuit „Jan van der Heyden" met een volledigen post'als bezetting en enkele motorbooten van de poli tie blijven de wacht houden bij het schip, welks slagzij, dank zij het feit, dat het met behulp van een sleepboot tegen de nabijzijnde vrije ankerplaats, waar slechts 3 M. water staat, ligt vastgedrukt, niet is vermeerderd. En zoo wacht men gelaten de volkomen vernietiging van dezen eens zoo fieren oceaanreus af ui (4 o garnizoen. ••echt heeft op het behoud van het zijn BUITENGEWONE OPROEPING VAN DIENSTPLICHTIGEN. wie voorloopig van opkomst vrijgesteld. In de legerorders wordt opgenomen een ministerieele beschikking, waarbij is bepaald dat ingeval van buitengewone oproeping v?n' dienstplichtigen wegens buitengewone om- standigheden anders dan oorlog en oorlog», gevaar, zonder verdere machtiwing voorloo. oig van opkomst zijn vrijgesteld de volgende tot een burgerwacht toegetreden categorie en van reservepersoneel en dienstplichtigen der koninklijke landmacht; a. zij, die behooren tot het reserve-pers», neel beneden den rang van sergeant (wacht, meester) b. gewone dienstplichtigen zonder rang)(j;e een officiersfunctie bij de burgerwacht vy. vullen. Voor burgerwachten van groote gemeen'en kan in bijzondere gevallen eveneens tijdelijk vrijstelling worden verleend aan reserve, officieren en vaandrigs (kornets) die een oflj. ciersfunctie bij die burgerwacht bekleeden. Verzoeken daartoe moeten door de comman danten der burgerwachten door tusschen- komst der betrokken burgemeesters onder omschrijving der redenen en onder vermel ding van het (vredes)-korps. waartoe bedoeld personeel behoort en waarbij het in registra tie is tot den minister van defensie wor den gericht. De vóór 7 November J.1. verleende vrijstel lingen van opkomst oo grond van dienst bil burgerachten worden ingetrokken. NACHTVORST. Gisternacht heeft het te Heerenveen en om- geving zóó gevroren, dat de vaarten met een laag ijs bedekt waren. De andijvie heeft zeer geleden. De vorst drong zelfs in koude kas sen van de tuinders door. TWAALFWEESJONGENS ALS VOEDSELWEIGERAARS. Twaalf jongens, tusschen 14 en 20 jaar oud, die in het Burgerweeshuis te Amsterdam verzorgd worden, hebben sinds Maandag morgen geweigerd te eten. Aanleiding tot de „staking" schijnt te zijn "een geschil, dat reeds in Augustus j.1. is ge rezen tusschen de jongelui en een der wees vaders. Deze kwestie schijnt nog steeds niet te zijn bijgelegd. SALARISVERLAGING NIET NOODIG. Bij het gemeentebestuur van Wisch (Geld is bericht ontvangen, dat op de rijksuitkee- ring uit de gemeentefondsbelasting geen 3 zal worden gekort, omdat naar het oor deel van den minister de salarissen en loonen in die gemeente niet voor verlaging in aan merking komen. TEGEN OPHEFFING GARNIZOEN TE GRONINGEN. De Kamer van Koophandel te Groningen heeft zich tot den minister van Defensie ge wend met een adres waarin zijn verzoekt te willen voorkomen, dat het garnizoen uit de opheffing groote schade zou voortvloeien voor den handel. Aan salarissen en andere uitgaven voor militaire doeleinden wordt per jaar een be drag van 350.000 tot 400.000 uitgege. ven, waarvan een belangrijk gedeelte aan den handel ten goede komt. De Kamer meent voorts, dat bij een even- tueele vermindering van het aantal regimen ten, Groningen als de belangrijkste stad ui het Noorden en als centrum van handel en DOOR DE MOEDER TOT DIEFSTAL AANGEZET. Een moeder en twee jonge meisjes gearresteerd. Een rechercheur van oolitie zag Maandag op de Oude Gracht te Haarlem een zestien jarig en een dertienjarig meisje, die op ver. dachte wijze langs de marktkramen liepen. Hij volgde de meisjes, die den winkel van Vroom en Dreesmann aan de Groote Hout straat binnengingen. Daar zag hij, dat het iongste meisje een ski-zakje wegnam en in haar actetasch stopt; daaroo gingen zij naar een vrouw, die in den winkel stond te wach ten en die de moeder van de meisjes bleek te zijn. De rechercheur arresteerde het drietal. Dit bleek vijf paar kousen, wollen jumpers en andere kleedir.gstukken te hebben wegge nomen. Een onderzoek werd ingesteld in de woning der gearresteerde te IJmuiden, waar een voorraad ringen, kousen en andere klee- dingstukken werd in beslag genomen. Hoewel de moeder wist, dat de meisjes diefstal pleeg den, verklaarde zij niet te weten, dat de goe> deren van diefstal afkomstig waren. BAKKERS EN MEELFABRIKANTEN Het door alle betrokkenen reeds goedge keurde trust-contract tusschen de vier bak kersorganisaties en de vijftien meelfabrikan. ten is nog steeds niet geleekend Indien de regeering zich met de in het con tract voorziene maatregelen zou gaan be moeien en het bereiken van het ocgde doel daardoor moeilijk of onmogelijk zou maken, mag het contract met een week worden op gezegd. ONEERLIJKE PENNINGMEESTER. Gistermiddag is in het huis van bewaring te Leeuwarden opgesloten de penningmees ter der afdeeling Warfstermolen van den Ned. bond van arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf, verdacht van ver duistering van 200 ten nadeele van deze organisatie. STAKING BIJ DE WERK VERSCHAFFING. Alle stakers van steun uitgesloten. In verband met de in de gemeente Bergh (Geld.) uitgebroken staking bij de werkver schaffing vernemen wij, dat het gemeentebe stuur een telegram van den minister heeft ontvangen, dat alle stakers zijn ontslagen en tot nader order van allen steun, behalve ifl natura, zijn uitgesloten. EEN BELANGRIJKE UITBREIDING. Men verzoekt ons te melden, dat de beken de dames- en kinderkleedingsfirma Lampe te Amsterdam heden de perceelen Nieuwendijk 217219221223 heeft aangekocht. Deze perceelen liggen naast de pas gemoderniseer de en dit jaar nog uitgebreide magazijnen. Het devies: „Eerst kijken bij Lampe" schijnt bij de dames niet ten onrechte weerklank le vinden. zat um1kLMere«,t,dlSSe Tl gen kabouters zou kunnen verlSssen1J K-ee 8eva"" het plafond van de kamer een ernl ,ng er aan en daaronder stonden de glazen met H^ ?llamp tertjes. Kikkerk Karei nfm ee^ fliÏL ™6 kabüu' tjoep daar zat ie boven op de lamp Met e«n°ïï* ®n vaartje liet Hij Let dlns o„ L oeïTeaseUa 202. Toen schoot de zware lamp eensklaps van het plafond los en kwam naar beneden gevallen, juist zooals kikker Karei verwacht had. Tuimel en Krui mel gilden dat 'teen oordeel was, maar toen ze zagen, dat ze vrij waren, toen ze hun vriend de kikker zoo bij hun zagen liggen, begrepen ze, dat ze misschien verlost waren. Zoo vlug ze konden krabbelden ze d® <in»>8te in eu *?en was alleen nog maar noodig. vluchte'"00^ bieltiüu üia de boerderij te kuunea

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 16