Agenda Bij Ruwe Handen Pnrnl. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. JUéticaties JUxhhocUuiC Theuws £aatste êecicfitea Stad en Omgeving. 'Weer&ecidit wl eringer waard. nieuwe nifdorp. EGMONDBINNFN. wfrvfrshoof. HET FRANSCHE ONTWAPENINGS PLAN. De ontvangst in Duitsche kringen. DE NIEUWE HONGERMARSCH NAAR WASHINGTON, Een autobus geheel opengereten. Zes gewonden; een zeer ernstig, Bioscopen. Victoria-theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Ein Liec, ein Kuss, ein Madel (rom.), hoofdrol Mar- tha Eggerth. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Toegang voor personen van eiken leeftijd Bioscoop Harmonie, heden om half 8, hoofdnummer De man zonder naam (dram.), hoofdrol Werner Krauss. Toegang voor per sonen boven 14 jaar. Stedelijk Museum Bree d s t r eiken dag van 912 en 1.303 30, Zater dag van 91 geopend; Zondag gesloten. Dinsdag 15 November. 2.30—5 en 7—9 uur, in 't Gulden Vlies, tentoonstelling handwerken en demonstrati. voor de Ned. vereen, van huisvrouwen. 8 uur, Dancing Harmonie, Mercuriusfilm 7.30 uur, zaal van Ham te Oterleek, uit voering „Turnluat". DE DIRECTEUR DER GEMEENTE WERKEN VAN ALKMAAR MAAKT BEKEND, DAT DE BLEEKERSSLOOT- BRUG IN DEN NIEUWLANDERSIN- GEL MET INGANG VAN DONDER DAG 17 NOVEMBER A.S. TOT NADERE AANKONDIGING VOOR ALLE RIJVERKEER ZAL ZIJN AF GESLOTEN; HEILOO. Onze correspondent schrijft: Zooals bekend besloot de raad tot het verstrekken van een tuinderscrediet, dat be staat uit 10.— per week en 0.50 kinder toeslag voor kinderen beneden de 14 jaar. De personen die voor crediet in aanmerking willen komen, moeten minstens een half H.A. tuingrond in eigendom of in huur hebben en mogen geen hooger inkomen hebben dan 800 per jaar. De tijden zijn wel zoo bitter slecht, dat velen noodgedwongen van dat crediet ge bruik moeten maken. We zouden bovenstaan de regels niet geschreven hebben als we de vo rige week geen bezoek gekregen hadden van een 3-tal tuinders allen met zeer groote gezin nen, die volgens hun zeggen waren uitgesloten omdat ze juist boven de 800 kwamen. Eén er van verzocht ons daarover te schrijven, omdat hij met zijn gezin, bestaande uit 11 per sonen, aan de armoede was prijsgegeven, de anderen waren ook behoeftig. De berekening die de commissie maakte was volgens hun zeggen gebaseerd op gegevens van het raadslid Schuyt, die van zijn positie als veilingmeester gebruik maakte om hun van crediet uit te sluiten. Men berekende alle ont vangsten via de veiling, telde daarbij op de verdiensten der kinderen (kind) en een bedrag voor huishuur, ook al was het huis eigendom en soms voor 100 pet. bezwaard. We hebben ons tot den gemeente-secretaris gewend en die zou een onderhoud met den heer Vahl, voorzitter der commissie, aanvragen. Hij deelde ons echter mee, dat de klacht niet juist kon zijn. Gister vertelde hij ons, dat de commissie een andere berekening had. Cijfers kon men niet noemen. Maar met dit al zijn die gezinnen de dupe. Er heerscht armoede in die gezinnen, dat staat vast. Voor werkverschaf fing komen zij niet in aanmerking omdat het tuinders zijn. Op de mededeeling van de tuinders kunnen we niet ingaan, doch we heb ben den indruk dat een groot gezin met een 650 per jaar plus vrij wonen, niet kan rond komen. Nog verklaarde men ons dat zij ook door het Burgerlijk Armbestuur werden afge wezen, omdat ze een „inkomen" van 15 per week hebben. De afd. Heiloo van den Nationalen Bond „Het Mobilisatiekruis" gaf Maandagavond een genoeglijken avond voor leden, donateurs en huisgenooten. Even half acht was de zaal be hoorlijk bezet en daarna opende de voorzitter, de heer J. Admiraal Nz., op de gebruikelijke wijze. Hij zette het doel van den bond uiteen: „het kweeken van een gevoel van saamhoorigheid in vaderlandslievenden geest" en daarnaast het steunen van de oud-gemobi- liseerden en hunne gezinnen. Deze avond was mogelijk gemaakt door de groote welwillendheid waarop onze plaatsge noot, de heer C. ten Bruggencate, ons 'n licht beeldenavond gaf. De heer ten Bruggencate zeide dat hij zijn serie in tweeën zou splitsen, dezen avond de reis naar Indië en een volgen den keer een reis door Indië. Het eerst werd op het doek vertoond het trotsche zeekasteel, de P. C. Hooft, en we had den zeker de primeur toen onmiddellijk daarna dezelfde boot verscheen in vlammen gehuld en nog een waarop de spuitgasten hun werk deden. Daarna maakten we kennis met andere zee schepen, de luzueuse inrichting van de drijven de zeekasteelen en het vertrek uit de haven steden. We zagen verschillende groote en kleine plaatsen, de zeden en gebruiken der verschillende volken en in de rondreis naar Indië werden ons mooie platen vertoond. De heer ten Bruggencate is een prettig verteller en in zijn jarenlange functie op de schepen van de maatschappij „Nederland" beheerscht hij zijn onderwerp volkomen. Na de pauze kregen we op het doek burgemeester van Foreest, eere voorzitter der afdeeling. Daarna werden we vergast op een aantal mooie platen uit Britsch- en Nederlandsch-Indië, en het was bijna 11 uur toen de gezellige avond ten einde was. De secretaris bracht dank aan den heer ten Brug gencate en diens zoon Albert, aan den heer Ad miraal voor het afstaan van zijn zaal en riep den heer ten Bruggencate een tot weerziens toe. Maandag is een aanvang: gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden voor den aanleg van den nieuwen weg van den Rijks- straa'weg naar het N H. Kanaal en ver moedelijk zal men deze week beginnen aan het graven der slooten e.d. Het is gelukkig, dat er een werkobiect is jgevonden. Want zooals de weikloozen nu „werken" aan de wegen, verdient geen aan beveling. En daar er onvoldoende werk is, wordt men gesteund met 10 per week. plus kindertoeslag a 0.50 per kind beneden de 14 jaar. En misschien zal ook het gemeente bestuur verheugd zijn, dat er onder toezicht gewerkt kan worden. NOORDSCHARWOUDE. Op initiatief van de afdeeling Langendijk van Volksonderwijs werd Zaterdagavond in „Concordia" een vergadering gehouden voor de actie tegen hei wetsontwerp-Terpstra. Voor deze vergadering waren uitgenoodigd de besturen van de afdeeiingen der S. D. A. P., de I.angendijker bestuurdersbond en de afdee iingen van den Vrijz. Dem. bond en de plaat selijke Vrijz. kiesvereenigingen. Aanwezig waren afgevaardigden van de S. D. A. P-, den bestuurdersbond en de Vrijz. kiesvereeniging te Broek op Langendijk. De overige organisaties hadden aan de uitnoodi- ging geen gevolg gegeven. De leiding van de vergadering berustte bij den heer L. Mallekote. Na eenige besprekingen werd besloten bin nenkort een protestvergadering te houden tegen het wetsontwerp Terpstra. De genoem de organisaties zullen /erzocht worden ieder 2 personen aan te wijzen om zitting te nemen in een te vormen comité voor deze actie. De Sint-Nicolaas attractie van de Lange- dijker Winkeliersvereenigmg belooft wel een succes te worden daar zoo goed als alle leden der vereeniging zich voor dee name hebben opgegeven. Zondagmorgen heeft na afloop der gods dienstoefening alhier een verkiezing plaats gehad voor 4 leden van net kiescollege wegens periodieke aftreding van de heeren C. Ha ringhuizen, Jb. Speets en C. Bakker Gz en een wegens vacature ontstaan door het overlijden van den heer C. Zwaag. De drie eerstgenoemden werden herkozen, terwijl voor de ontstane vacature de heer C. H. Limpers werd gekozen. Landverhuring Ned. herv. kerk- Naar wij vernemen zijn al.e landerijen der Nederl, herv. kerk wederom aan de oude huurders onderhands verhuurd, met uitzon dering van een paar losse stukken welke op nieuw zijn verhuurd. Op de pachtprijzen van 't vorig jaar, welke toen reeds belangrijk zijn verlaagd, is 25 en 30 pCt. reductie gegeven zeer tot genoegen der huurders. Al het land is thans verhuurd voor 65 tot 80 per H A. met uitzondering van een paar ongelegen stukken van minder goede kwaliteit welke voor 40 per H.A. zijn verhuurd. Van be ang mag worden geacht, dat de prijzen alle door de huurders zelf zijn ge taxeerd, waarvoor het is gegund, op een tweetal stukken na, welke door verpachters met 5 per H.A. zijn verhoogd. Waartegen over staat, dat ook een paar stukken door het kerkbestuur zijn verlaagd, omdat de taxatie der huurders hiervan hooger was dan de be grooting. Ook de Kerkeplaats is wederom door de heer Jb. Pijper ingehuurd, voor een billijken pachtprijs. Voor drie perceelen welke uit de huur wa ren hebben zich nog gegadigden aangemeld, waarmede het kerkbestuur nog in onderhan- de'ing is. Naar we vernemen is de geheele regeling welke aangaande deze landverhuring ge troffen, tot volle tevredenheid van huurders en verhuurders. LIMMEN. De ontvangsten der begrooting 1933 bedragen 65382.79 en de uitgaven 64506 9814 met een post voor onvoorziene uitgaven van 875.80 Zondagavond werd door de Maria-ver. een toonee stuk getiteld „Haar Offer" opge voerd. Het Patronaatszaaltje was uitver kocht. De aankleeding van het tooneel was dank zij de goede zorgen van de leidster van deze vereeniging, mevr. Verheggen, uitste kend. De inhoud van het stuk was boeiend en werd met spanning door de aanwezigen ge volgd. De rollen zaten er goed in en er werd zeer verdienstelijk gespeeld. Wij noemen vooral de beide hoofdpersonen, moeder en dochter, welke rol'en vervuld werden door de dames Ranzijn en Zentveld en niet te verge ten de jongejuffrouw Apeldoorn, die haar rolletje zoo kinderlijk ongekunsteld speelde Na afloop dankte de pastoor de dames speelsters en mevrcuw Verheggen namens de aanwezigen. STOMPETOREN. 'Het Nutsgezelschap „Nieuw Leven", gaf Zaterdag haar eerste feestavond in dit seizoen in de zaal van den heer C. R nses. Door het N. H. Tooneel, directeur den heer B. C. Loevens, werd opgevoerd het blijspel: ,.De Houten Ham". Het stuk werd goed gespeeld en voor- a' de heer Loevens Sr. die de hoofdrol vervulde was bijzonder goed op dreef Het geweldige applaus na elk bedrijf en een ware ovatie aan het slot, was het beste bewijs hoe of het stuk bij de aan wezigen in den smaak viel. ANDIIK. Wegens vertrek naar Deventer heeft de heer Knul ontslag genomen als lid van den gemeenteraad. Op de lijst der S. D. A P. is otv '»»r de heer W. van de Braber. HOORN. Op het solistenconcours te Diemen, waaraan o m. werd deelgenomen door een 106-tal solisten, werden door leden van de Harmonie „Apollo" alhier niet minder be haald dan 3 eerste, 3 tweede en 2 derde prij zen. De aanvoer van visch is hier nog vrij be langrijk. Door een 10-tal vaartuigen w-erd aangevoerd 235 pond bot en 569 pond schol. Ongecorrigeerd Aan de heeren D. Botman en ote man is bij inschrijving gegund de verbou wing van perceel no. 140, Groote Noord te Hoorn, voor rekening van den heer W. de Flart, aldaar. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Besloten wordt hedenavond te beginnen met de behandeling der justitie-begrooting De voorzitter stelt voor na hoofdstuk I ver der te behandelen het ontwerp tot verhooging van de invoerrechten. Knottenbelt wenscht na de belangrijke wijziging daarin aange bracht eerst een afdeelingsonderzoek. Aal- berse acht dit niet noodig. Albarda sluit zich aan bij Knottenbelt. Het voorstel-Knotten- belt wordt verworpen met 40 tegen 37 stem men. Voortgezet worden de algemeene be schouwingen over de rijksbegrooting. Mi nister Ruys zet zijn rede voort. Voor her leving der huurwetten is geen aanleiding. Gedwongen huurverlaging zou den prikkel tot bouwen dooden en dus het kwaad verer geren. Loontoeslag aan werkgevers in den tuinbouw, zooals de heer Langman 'bepleit te, heeft het nadeel, dat de tuinbouwers zon der loontoeslag op hoogere productiekosten zouden komen. Den heer Vliegen geeft spre ker toe, dat de commissie Weiter eenigszins generaliseerde ten opzichte van het gemeen telijk beheer. De regeering heetf nog geen be slissing genomen over de voorstellen der com missie dienaangaande. DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT 400 JAAR. Prins Hendrik is voornemens de plechtige zitting bij te wonen, welke de senaat van de Leidsche universiteit ter herdenking van het vierde eeuwfeest van den geboortedag van Prins Willem van Oranje op den zesden Januari, zijnde de dag waarop de prins het octrooi voor de stichting van die universiteit heeft uitgegeven, in het groot auditorium van de universiteit heeft belegd en waarin de hoogleeraar in de Nederlandsche geschiede nis prof. H. T. Colenbrander een herden kingsrede zal houden. DE BRAND OP DE P. C. HOOFT. In den afgeloopen nacht en in de ochtend uren heeft de brand aan boord van het mail schip P. C. Hooft zijn verwoestend werk voortgezet. Het vuur is nog steeds over de geheele lengte van het schip verspreid. Van morgen sloegen de vlammen midscheeps weer fel naar buiten, hetgeen een imposant schouwspel opleverde. Wat er met de over blijfselen van den volledig verwoesten kolos sus gebeuren gat is nog niet bekend. Dit hangt nog af van de afwikkeling der verze kering. Het karkas wordt nog voortdurend door een sleepboot van Goedkoop tegen het talud van het IJ gehouden. Hoelang dit noo dig zal zijn valt nog niet te zeggen. De drij vende motorbrandspuit Jan van der Heijden lag met een bezetting van ongeveer 10 man bij het schip, echter alleen ter bewaking, want water wordt er sinds gistermiddag niet meer gegeven. DE MOORDAANSLAG TE RESSEN. De dader eindelijk gearresteerd. Hij heeft bekend. Gisteravond is door de Nijmeegsche re cherche te Keulen gearresteerd G. de K. uit Nijmegen, die gezocht werd wegens den roof overval te Ressen en wegens een revolver aanslag op een Nijmeegsch politieman. De verdachte legde een volledige bekentenis af. Hij zal heden of morgen aan de politie te Nijmegen worden uitgeleverd. In Duitsche kringen te Genève is men van meening, dat het gisteren gepubli ceerde Fransche ontwapeningsplan niet kan worden beschouwd als een voldoen de tegemoetkoming aan den eisch van Duiischland in zake rechtsgelijkheid en dus geen aanleiding kan zijn om wijzi ging te brengen in de tot nu toe door de Duitsche regeering aangenomen hou ding tegenover de ontwapeningsconfe rentie. Gister is de nieuwe hongermarsch begon nen van werkloozen uit Chicago naar Washington. De deelnemers willen het con gres verzoeken hun een uitkeering ineens van 50 toe te staan. De communistische secre taris van het landelijk comité van het Ame- rikaansche werkloozencommissie heeft aan gekondigd, dat nog meer hongermarschen uit San Francisco en uit andere steden zul- ien worden ondernomen. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. De Kantonregeering eischt af- treden van Tsiang Kai Sjek. nJTh nregeennR heeft centrale Chi- neesche regeenng te Nanking den eisch ge steld dat maarschalk Tsjang Kai Sjek van zijn functie als bevelhebber der Chineesche troepen zal worden ontheven. De Kantonre- geering is met zijn houding tegenover de centrale Chineesche regeering meer dan on tevreden en eischt, dat Tsjang Kai Sjek ge heel uit het Chineesche kabinet zal verdwij nen. De centrale Chineesche regeering heeft geweigerd aan dezen eisch te voldoen. De zware, dichte mist is vanmorgen mede oorzaak geweest van een ernstig auto-onge luk in onze gemeente. Een paar honderd meter voorbij de gasfa briek is namelijk een autobus van den dienst Alkmaar—Den Helder in botsing gekomen met een vrachtauto, geladen met grint. Met laatstgenoemden wagen wordt grint vervoerd van Koedijk naar Bergen. Vanmor gen moest de chauffeur, na geladen te heb ben, eerst naar Alkmaar, om benzine te ha len. Eenige honderden meters voor de gas fabriek moest hij een paar fietsers passeeren. Hij gaf signalen en week naar links uit. Nau welijks was hij de fietsers gepasseerd, of daar doemde de autobus van den dienst Alk maar—Den Helder op. Beide chauffeurs poogden nog uit te wijken en door remmer, een botsing te voorkomen, doch de afstand en de tijd waren te kort. De zwaar beladen grintwagen reed de bus in den linkerflank en schoof met ontembare kracht door den zij wand. Een hevig gekraak volgde. De geheele zij wand scheurde weg. Banken werden stukge- drukt en versplinterd. Het was een paar se conden later één groote ruïne En in die ruïne lagen de passagiers door elkaar. Een angstig gekerm werd gehoord. Een paniek maakte zich van hen meester. De beide fietsers, die uit den aard der zaak het eerste bij het ongeluk waren, begonnen onmiddellijk de passagiers te helpen, doch al spoedig bleek, dat zij niet allen uit hun be narde positie konden redden. Gelukkig kwam de ijlings gewaarschuwde G.G.D. onder lei ding van dr. Dijkhuizen opdagen, alsmede dr. Schröder en de heer H. C. Stoutjesdijk, lid van het Roode Kruis. Terzelfdertijd was ook de politie gekomen onder leiding van inspecteur Stienstra en den adjunct Dreeuws, terwijl later commissaris Walraven op het terein van het onheil ver scheen. De ziekenauto der Kennemerautogarage, die nog eerder ter plaatse was dan de G.G.D. zou helaas dienst moeten doen, evenals eeni ge particuliere auto's. Het bleek toch, dat van de acht passagiers er zes gewond waren, waarvan een zwaar en twee ernstig. De 38-jarige W A. Hölzel te Alkmaar, had behalve een ernstige hoofdwonde, een zeer zware beenfractuur. Zijn linkerbovenbeen was op verschillende plaatsen gebroken en verdraaid. Mevr. N. Govers—Nieuwland uit Oterleek had eveneens het linkerbeen gebro ken, terwijl mevr. E. Dekker—Kos uit Hoog woud vermoedelijk eveneens haar linkerbeen gebroken had. Verder waren er drie passa giers, die hoofd- en snijwonden hadden, n.1. mevr. wed. H. Klomp uit Heiloo, de heer J. Ochqué uit Heiloo en de heer G. de Beer uit Alkmaar. De twee andere passagiers en de chauffeur van de bus, de heer M. de Waal, bleven ongedeerd. Alle gewonden werden naar het stadszie kenhuis vervoerd. De chauffeur van den vrachtwagen, welke wagen ook ernstig beschadigd werd, was zeer onder den indruk van het gebeurde. Vol gens hem had hij niet snel gereden en alle pogingen in het werk gesteld, om een botsing te voorkomen. De toestand der patiënten Hedenmorgen vernamen wij, dat de toe stand van het slachtoffer Hölzel zeer ernstig is. De man beeft een dubbele beenbreuk en een diepe wonde aan het hoofd. De patiënt heeft veel bloed verloren en zijn pols is uiterst zwak. Verder bleek, dat in de bus zaten mevr. Ochqué—Klomp met haar dochter. Eerstge noemde liep een ernstige schedelbasisfrac- tuur op, terwijl de dochter er met eenige snij wonden afkwam. De toestand van de moe der is naar omstandigheden redelijk. De andere gewonden, waarvan de dames Bakker en Govers beenbreuken bekwamen en de heer de Boer vermoedelijk een ribfractuur opliep, maken het vrij goed. Verder kunnen wij nog melden, dat de autobus juist gisteren opnieuw gekeurd was. Er was geen enkel gebrek aan Den chauffeur, een kalme en goede rijder, treft evenmin schuld, als er van schuld soms sprake zou zijn ^^oorloopig zal de zware en dikke mist wel de voornaam ste oorzaak zijn van dit ongeluk. VERPACHTING VISCHWATER. Hedenmiddag werd ten Stadhuize door B. en W. verpacht de visscherij in de wateren, behoorende aan en gelegen onder de gemeente Alkmaar. Er waren slechts twee biljetten in gekomen, nl. van C. M. van der Stok alhier voor 81 per jaar en C. Dekker alhier voor 112 per jaar. HEROPENING KOEK- EN BANKET BAKKERIJ D. C. CRAMER. In de Langestraat en ook in andere straten zijn de laatste jaren veel winkelpanden ver bouwd en is er veel toe bijgedragen mooie winkelstraten te maken. Het Ritsevoort bleef tot heden wat achter. Nu echter heeft de heer Cramer (fa. Rijks) den stoot gegeven. Daar is een nieuwe on derpui en winkelinrichting gemaakt, die den toets der critiek kunnen doorstaan. In zeer korten tijd is de winkel omgebouwd, juist voor vier weken werd begonnen met sloopen en nu is alles gereed om de bezoekers te ontvangen. In 1926 nam de heer Cramer de zaak over van de zoo goed bekend staande fa. Rijks, en hij heeft de zaak niet alleen op den zelfden voet voortgezet, maar ook weten uit te breiden, zoodat het nu wel algemeen be kend is, dat hetgeen de heer Cramer levert op rfeurhs Va" k°ek' '>an'{et en Kokerij, supe- Dit is dan ook de reden geweest dat de aFer m«ende, dat het uiterlijk van ziin zaak zich moest aanpassen hu w van zijn gemaakt en verkocht wordt. De h^ Crameï is in zijn voornemen volkomen gesTaagd Za ?en(w,V°0raenkue.,e weken ^ar nog fen pui niet behoorende bij den bovengevel, nu is dlar naar waarnemingen, vericht in den morgen van 15 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Verwachting, geldig tot den avond van 16 November: Zwakke wind uit Noordelijke tot Oostelijke richtingen; nevelig tot licht bewolkt; weinig of geen neerslag; temperatuur om het vries punt des nachts; overdag weinig verande- ring in temperatuur. Overzicht. In het geheele Oostzeegebied bleef de ba- rometer snel dalen, zoodat van het groote hooge-druk-gebied alleen een kern boven 775 mM. in Hongarije overbleef. Bij IJsland vormde zich echter een nieuwe kern van 775 mM. en daar de barometer aan de Noorsche kust begint te stijgen en die in Frankrijk blijft dalen, kunnen Oostelijke winden zich nog blijven handhaven. Op het vasteland heerscht bijna overal windstilte of zwakke wind met ochtendnevels en fraai weer over dag. Op de Britsche eilanden is de lucht betrokken en viel in het Zuiden lichte regen. In Noord-Scandinavië waait het nog krach tig uit het Noordwesten. gemaakt een pui die harmonieert met den bovengevel en toch is zij van dezen tijd. De pui is vervaardigd van teakhout met een borst wering van mooi geaderd marmer. Meestal zien we op de bakkerswinkels, hier en daar, soms op de gekste plaatsen plasplaten van chocoladefirma's aangebracht, hier heeft de ontwerper die in het plan opgenomen. Het geheel maakt een gedistingeerden en goed verzorgden indruk en doet de ontwer perster en uitvoerster de fa. F. H. Rinsere Zoon alle eer aan. Evenzoo het interieur van den winkel, dat geheel in eikenhout is uit gevoerd. Alle winkelkasten, etala^e's vitrinej» en toonbanken zijn stofdicht afgesloten en het geheel maakt een weiverzorgden rusti- gen indruk. De winkelinrichting werd ge- leverd door de fa. de Jong van Koog aan de Zaan. Rest ons nog mede te deelen, dat het schil derwerk keurig verzorgd werd door den heei S. J. Molenaar, het marmerwerk door de fa Swart en de electische lichtinstallatie doei de fa van Til. Het zal den heer Cramer bij de heropening van zijn zaak zeker niet aan belangstelling ontbreken, en hij zal ook wel weer ondervin den, dat „de cost voor de baet uitgaat" en het is hem zeker toe te wenschen, dat hij die dit in dezen tijd durfde te ondernemen mag zien, dat de baten hem door dezen memver opzet zullen toevloeien. ONDERSCHEIDING. De heer C. Wijdenes Spaans is ter gelegen heid van zijn 1214-jarig jubileum als dijk graaf van het hoogheemraadschap Noord- holland's Noorderkwartier benoemd to' officier in de orde van Oranje Nassau. WETTERSTRIP. Men demonstreerde ons hedenmorgen bronzen anti-tocht strip (Wetterstrip) waar van men elders in dit blad een aankondiging vindt. Het zijn gefosforeerde bronzen plaatjes, die veerend in de deur- en raamsponningen worden aangebracht en dan lucht en lich' definitief afsluiten. SINT NICOLAAS BIJ KOFA De langverwachte dag is wederom aange broken en Sint Nicolaas zal met z'n zwar ten knecht weer in Alkmaar aankomen. Evenals andere jaren zal hij wederom zijn intrek nemen in het Kof a-magazijn, waar hij Woensdagnamiddag om 3 uur precies zal aankomen. Natuurlijk zal hij het zeer op prijs stellen indien de kinderen van Alkmaar en omge ving bij zijn blijde komst tegenwoordig zul len zijn. lederen namiddag van half drie tot half zes zal de Sint in het Kofa-magazijn zitting houden en daar de kinderen ontvangen. DIERENBESCHERMING. Een groote zwarte poes, zeer gezond beest, goede muizenvanger is voor liefhebbers be schikbaar bij den inspecteur van Dierenbe scherming, Oudegracht—hoek Baanstraat en hedenavond tusschen 7 en 8 uur te bevragen. Het dier is uitstekend geschikt voor kaaspak huis, graanpakhuis e.d. Op denzelfden tijd en plaats is daar een jong zwart poesje te krijgen, dat in de Nieuwpoortslaan zwervend werd aangetrof len. Het beestje is in prima conditie. MOEDERLIJKE SOCIËTEIT VAN WELDADIGHEID. De Moederlijke Sociëteit van Weldadigheid heeft wederom haar tweejaarlijksche lijst ter inteekening aangeboden. Het doel dezer ver eeniging is behoeftige kraamvrouwen van kinderkleertjes en versterkende middelen je voorzien. Deze Alkmaarsche vereeniging die reeds bijna 105 jaar bestaat en die steeds haar bescheiden en nuttige taak heeft ver richt, doet wederom een beroep op de g04"' gevigheid. Juist in deze moeilijke tijden wordt gehoopt op vele kleine gaven op lijs^n en in de bussen, want de taak der vereeni ging is dubbel zwaar, en steun is dus meer dan noodig. Het bestuur bestaat uit de dames: C H. de Lange—Tigler Wybrandi, voorzitster C F. v. d. Feen de Lil le—Fontein Verschuil; secretaresse R Prins—Vlessing, penningmeesteresse; J. A. M. Wendelaar—Müller er M. ConijnSchröder

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2