Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. S&innen&cutd Stad en Omgeving. - dagelijks gebruikt - ff de slechte tijden zijn de salarissen vermin derd. Daarom is het zeer waardeerend voor den veilingle-der: wat hij gedaan heeft is hoogelijk te respecteeren. Ingekomen was het rapport Boot betref fende kruising van aardappelen. Van de Prov. Commissie een schrijven aangaande heffing pCt. tot fondsvorming voor het In- en Verkoopbureau der producten welke den minimumprijs niet opbrengen; be reids was daarop geantwoord tot med^wer- Nader was bericht ingekomen dat het 1 Nov. 1932 in werking zal treden. De heer Glas te Heerhugowaard vroeg hoe het kwam dat de aardappelen niet onder de regeering vallen, welke den minimumprijs niet opbrengen. De voorzitter antwoordde dat wanneer de ze opgegeven worden, zulks schade zou be rokkenen aan den betrokkene, daar men dan de kans beloopt, dat de regeering het pro duct als minderwaardig zou beschouwen, waarop dan geen steun zou worden ver strekt. Van het In- en Verkoopbureau was een schrijven ingekomen dat de minimumprijs is voor de navolgende producten: sluitkool 0.60 per 100 K.G., bloemkool J 0.73per 100 stuks, spruitkool 1.50 per 100 KG., boonen (alle soorten) 2 per 100 KG., an dijvie 0.40 per 100 stuks, boerenkool 150 per 100 K.G., bieten 0.60 per 100 K.G. Bericht van Centraal Bureau met verzoek opgave te verstrekken aangaande aanvoer en opbrengst der producten welke den mini mumprijs niet opbrengen. Medegedeeld werd dat bereids dienaangaande de stukken zijn opgezonden. Van de Vereen. Hoogezand—Sappemeer was er een schrijven om adhaesie te betuigen met het beleggen van een extra alg. verg. van het Centraal Bureau ingevolge de steunwet en den daarmede in verband staanden zorge- lijken toestand in den tuinbouw. De voorzitter deelde mede, dat door den voorzitter van het Centraal Bureau met ver- schillende Kamerleden van allerlei richting is gesproken over diverse grieven, welke voor komen in de steunwet. Deze zijn in het voor- Toopig verslag neergelegd, zoodat de afdee- lingen in de Kamer volkomen op de hoogte 'zijn. Wanneer een extra vergadering belegd zou worden, dan bestaat er kans, dat een reeks meerlingen naar voren zullen komen, welke sfeerk van elkander verschillen, wat niet In het belang zou zijn van het wetsontwerp en de totstandkoming van de steunwet. De heer Hoogland was het volkomen met den voorzitter eens om geen actie te voeren, maar zou het toch wenschelijk vinden, dat er Iets gedaan wordt om in 1933 een zoodani- gen steun te krijgen, dat weer begonnen kan worden, daar we allen wel weten, dat de steun in 1932 niet groot is als zoodanig. Al is er dan nog geen geld, dan kan toch weer begonnen worden. De voorzitter zeide, dat fn het voorl. ver slag ten opzichte van de 5 millioen hiervan gewaagd wordt. De heer Visser zeide, dat in het wetsont werp de mogelijkheid bestaat van teeltbeper king. Te dien opzichte zal de regeering toch uit den hoek moeten komen, want wanneer we beginnen te bouwen, moeten we toch we ten hoe te handelen. De voorzitter zeide met ernst ter plaatse daarop gewezen te hebben. Want er zal in deze ook rekening gehouden moeten worden met onze menschen. Betreffende verzoek Hoogezand-Sappemeer werd besloten geen adhaesie te betuigen. De heer Muller, Zd. Scharwoude, zeide dat er in het wetsontwerp gesproken wordt van richtprijzen. Spr. zou gaarne zien, dat hier alle aandacht aan geschonken werd voor verhooging, daar hier in de wintermaanden de kool bewaard wordt en zulks meer arbeid en wichtverlies oplevert. De voorzitter zegde toe, wanneer hij er eenigszins toe mede kan werken, het ter be voegde plaatse ter kennis te zullen brengen. De heer Hoogland vroeg eenige inlichtin gen aangaande een gehouden keuring op bie ten, welke door den keurmeester niet werden afgekeurd en door dezen ook niet door den koopman behoefden worden geaccepteerd Den volgenden dag werd het product weer geveild, waarop de verkooper geen last on dervond. De secretaris lichtte toe. dat in genoemde partij bonte bieten waren, zoodat de koopman ze voor den handel niet kon gebruiken. Zoo doende werd die koopman niet verplicht de partij te aanvaarden, omdat het een verbor gen gebrek was. De heer Hoogland had toch liever gezien, dat den volgenden dag geveild was met de vermelding, dat er bonte in waren. Want is er nu wel in het algemeen belang gehandeld. De secretaris antwoordde, dat dan de par tij waardeloos geweest was, terwijl de koop man, welke ze toen kocht, er geen last van on dervonden heeft. Gevraagd werd aangaande groote bieten, welke den minimumprijs niet kunnen opbren gen, te mogen onderbrengen ter plaatse bij den een of anderen boer, zulks ter voorko ming van onnoodige onkosten van vervoer. Na eenige discussie hierover werd besloten dat wanneer een partij groote bieten op monster geveild wordt en de minimumprijs met kan opbrengen, ter plaatse gehouden kan worden mits er controle wordt uitge oefend, dat de partij geleverd wordt De heer Glas, H.H.Waard, vroeg of de beun in de veiling ook opgeruimd kan wor den. De secretaris deelde mede, dat zulks in den regel geschiedt door denzelfden timmerman, die na nieuwjaar aan de beurt is, opdat die hem 's najaars ook weer leggen kan. Dezelfde vroeg hoe het staat met de bas- cule's, daar er zoovelen bij het spoor staan, welke kapot zijn. De secretaris deelde mede, dat deze allen kapot zijn en het te duur wordt om ze te laten repareeren. Enkele tuinders hebben er al eens een mee genomen. Maar ze zijn onver- - koopbaar. De heer Spaan, Koedijk, wenschte maat regelen te nemen tegen beperking van den tarwebouw, daar maar 1/3 van het bedrijf mag bebouwd worden en dat is beslist niet goed. De heer Glas, Broek op Langendijk, zeide, dat aan beperking een gevaarlijken kant is, wan het kan toch voorkomen, dat er land open *omt, dat wegens ziekte daarop tarwe ver bouwd moet worden, dan kan het grootste O D O L-tand pasta voorkomt het leelijke verkleuren der tanden en een onwelnekenden adem. gedeelte wel bij den landbouw onder gebracht torden en dan is dat niet iets wat we willen, DE maar moeten. Met het oog op het tuindersbelang werd besloten hieraan alle aandacht te besteden. Hierna sluiting. VAN ONZE NOORD-HOLLANDSCHE PROEFVELDEN. Reeds de vorige maal besprak ik de resul taten van een proefveld met de bedoeling om eens te laten zien van hoeveel belang het is. dat men den toestand van zijn land goed leert kennen, alvorens tot het weg laten van een of andere meststof over te gaan. Het gaat niet aan om dit zoo maar te doen. De resultaten van een niet minder belang wekkende partij op een terrein van het fort aan den Ham te Krommenie deden mij be sluiten om in het kort ook deze nog eens te pirbliceeren. Het veld is aangelegd op laagveengrond en verdeeld in 6 perc. Als men zich per trein van Alkmaar naar Amsterdam begeeft, ziet men het veld vlak aan den spoorweg. Dit jaar ben ik eenige malen langs het veld gegaan en heb zeer duidelijk de enorme verschillen ge zien. Daarom heb ik nog ter plaatse de cijfers verschaft van de opbrengsten van dit veld. Deze werden mij zeer welwillend verstrek*. Van de 6 perceelen, die alle per H A. ont vangen 300 K.G. kalizout 40 en 300 K G. zwavelzure ammoniak, werden perceelen 1 en 5 bovendien bemest met 600 K.O. slakken- meel, terwijl de perceelen 2 en 4 deze mest stof niet ontvingen, 3 en 6 ontvingen echter 1000 K-G. slakkenmeel. Ook hier werd dus de werking van fosforzuur nagegaan. Zooals gezegd, was dit enorm, wat voldoende blijkt uit de volgende cijfers: Thommasslakken- meel per H.A. 60Q K.G. perc. zonder 1000 K O. 1 5 2 4 3 6 Opbrengst per H.A. 5900 K.G. 6000 K.G. 3350 K.G. 3550 K.G. 6250 K.G. 6400 K.G. - Gem. per H.A. 5950 K.G 3450 K.G 6325 K G Bovengenoemd perceel gaf dus een ver schil van 250Q K.G. tusschen dé 0 en 600 K.G. perceelen, terwijl de laatste 400 K.G 375 K.G. hooi meer opbrachten. Wat dus in dit geval in de thans geldende omstandig heden wat hoeveelheid betreft niet mag wor den aangenomen rendabel te zijn. Hier zou dus 600 K.G. voldoende mogen worden ge acht, kwaliteit buiten beschouwing gelaten Deze cijfers zijn mij nog niet bekend. In de meeste streken gebruikt men echter op grasland nog geen 600 K.G. per H.A- Wij vragen ons wel eens af, of dit wel een juiste methode is, zelfs ondanks de buiten gewoon moeilijken tijd. Velen ziet men stik stof strooien of alleen gieren, doch reeds spoedig zal lijken, dat dit tot een zeer groote uitputting van het bodemkapitaal moet lel den. En dan is het geld voor de bemesting uitgegeven lang niet voldoende tot zijn recht gekomen. Het is thans in geen geval te ver antwoorden om met het geld, dat nog voor bemesting wordt uitgegeven, onnadenkend te werk te gaan Wat het weglaten van een bepaalde mest stof aan uitgave bespaard, hier zien wij toch duidelijk het groote nadeel ervan. Voor gras landen moge men vooral het fosforzuur niet vergeten. Zeer duidelijk is hier het woord van den Redacteur van „De Melkveehouder", die zich in zijn blad eigenlijk eenigzins schaamt voor de veehouders, vooral als men weet, dat vele een landbouwcursus hebben gevolgd en dus kunnen weten: 1. dat jongvee veel fosfor en kalk noodig heeft (opöouwgeraamte); 2. dat met de melk groote hoeveelheden aan den bodem worden ontrokken, die niet terug komen; 3. dat stalmest en ier, vooral de laatste veel te weinig fosfoorzuur en kalk bevatten Als wij dan nagaan, dat deze beide stoffen juist door slakkenmeel, dat naast fosfor zuur ook kalk bevat, kunnen worden gegeven en volgens de cijfers blijkt, dat in sommige streken voor nog geen 10 per H.A. aan meststof wordt gebruikt, vragen wij ons af, waar het heen zou gaan als in dezen moei lijken tijd op het wei- en hooiland ten on rechte nog meer op fosforzuur zou worden bezuinigd. Bovenstaand proefveld leert ons in deze wel iets. S. V. MOORDZAAK-ESCHAUZ1ER. Onderzoek naar de echtheid van de in het geding gebrachte schulane- kentenis. Verschillende meening van deskundigen. Zooals men zich zal herinneren heeft het gerechtshof te 's-Gravenhage bij de behan deling in hooger beroep van het v°nnl® d<j' Haagsche rechtbank, gewezen tegen de beide verdachten Koning en Penders irt de moora- zaak-Eschauzier, op 18 Mei j.1. heropening van de instructie gelast naar aanleiding van het feit, dat de verdediger, mr. Nederveen uit Roermond, van den hoofdschuldige Koning een briefje in het geding had gebracht, dat in de kleeren van zijn cliënt was gevonden en dat volgens dezen een door den heer Eschau- zier geschreven en onderteekende schuldbe kentenis inhield. De rechter-commissaris achtte het noodza kelijk om naar de echtheid van dit briefje een onderzoek te doen instellen en wees daartoe oorspronkelijk twee deskundigen aan. -Naar het Hbld. vernam, zouden deze deskundigen tot de slotsom zijn gekomen dat het briefje inderdaad afkomstig zou zijn van den heer Eschauzier. Een derde deskundige, aan wien daarop een nader onderzoek werd opgedragen, zou, tot de conclusie zijn gekomen, dat het briefje niet echt was. Bij dit verschil van meening tusschen de namens den rechter-commissaris aangewezen deskundigen is toen door de verdediging van de verdachten tot twee buitenlandsche schriftkundigen, n.1. den heer Saudek te Lon den en den heer Schneickert te Berlijn, het verzoek gericht omtrent de al of niet echt heid van het bewuste briefje een onderzoek in te stelen en een rapport dienaangaande uit te brengen. Zijn wij welingelicht, dan moeten deze beide deskundigen in hun rapport als hun oordeel hebben uitgesproken, dat het briefje echt is, zegt genoemd blad. Nog wordt vernomen dat van de zijde der verdediging dr. Hulst uit Leiden is aange zocht omtrent de mogelijke oorzaak van den dood van den heer Eschauzier als getuige- deskundige op te treden. In verband met een en ander is de instruc tie in deze geruchtmakende zaak nog niet ge sloten en laat het zich aanzien dat er nog wel eenige maanden zullen verloopen alvo rens de zaak naar de openbare rechtzitting van het Hof zal kunnen worden verwezen. den Door de vestiging van deze school, ter sterkte van vijf officieren, twaalf onderofti- cren en plm. 150 leerlingen, zal de door- loopende garnizoenssterkte aanzienlijk groo- ter zijn, dan sedert jaren het geval is ge weest. DE BRAND OP DE P.C. HOOFT. Gisternacht om half 3 woedde het vuur nog met groote hevigheid over de geheele lengte der ruine van de „P. C. Hooft". Voor al ook in het voorschip was door de patrijs- joorten een fele roode gloed waar te nemen Zooals men weet, was het schip Zondagnacht naar het Open IJ gesleept en bij de Kom pasboeien ongeveer tegenover het Hendrik dok van de Amsterdamsche Droogdok Mij voor anket gelegd. Op deze plek, die uitge diept is vlor het kompas stellen van de ver schillende zeeschepen, staat ongeveer 8 a 9 VI. water. Teneinde het geheel vernielde schip, dat na den middag nog wat meer slagzij had ge maakt, voor zinken of kapseizen te vrijwaren, wordt de kolossus door een groote sleepboot van de Firma Goedkoop aan stuurboordkant tegen het talud aangehouden, in afwachting, of de kiel zich in den modder zal vastzetten. Het blusschingswerk is ook in de avond uren niet meer hervat, daar hiervan toch geen enkel succesvol resultaat verwacht kan wor den. Wel is er drijvend materiaal van de brandweer aanwezig. Ook de booten van de gemeente- en van de havenpolitie blijven in den buurt van het wrak, aangezien waak zaamheid geboden is. Kort na elven heeft de kortelings benoemde ingenieur bij de Amster damsche brandweer, de heer Van T'hiel, zich opnieuw naar de P. C. Hooft" heeft begeven De Johan de Wilt" neemt de reis waar. In plaats van het s.s, „P. C. Hooft" zal Woensdag 23 November de „Johan de Witt" van Amsterdam naar Neiderlandsch-Indië vertrekken. Het schip zal echter niet naar AL giers gaan. NEDERLANDER IN DUITSCHLAND GEARRESTEERD. Wegens overtreding van de deviezen verordening. Te Bochum zijn vijf Nederlanders uit Am sterdam en Utrecht gearresteerd. Hun wor den uitgebreide deviezen-,^chiebungen" ten laste gelegd. Een bedrag van 74.000 M werd in beslag genomen. Twee luxe-auto's, waarover zij de beschikking hadden, zijn in bewaring genomen. Alle vijf zijn zij ter be schikking van.de justitie gesteld VERDUISTERING VAN ZEVEN MILLE Door een werkster. Naar thans bekend wordt, heeft de politie te Sliedrecht Zaterdag gearresteerd mej. v. d D., een werkster, die ervan verdacht wordt een bedrag van 7000 te hebben verduistert Geruimen tijd geleden bemerkte de familie Lanser, waar ae vrouw in dienst was, dat er een bedrag van 1000 weg was en toen de werkster ernaar ondervraagd werd, gaf zij toe dit bedrag en vroeger nog meer gelden van het kantoor te hebben weggenomen. Zij beloofde aanvankelijk het geld te zullen te rugbetalen, doch toen daarvan niets kwam, werd de politie gewaarschuwd, die haar ar resteerde. Zij bevindt zich nu nog in verze kerde bewaring. VAN EEN DAK GEVALLEN. Gistermiddag is de 21-jarige leidekkers- zijn is alles het werk van de leden; wel een bewijs, dat de Hollandsche huisvrouw hap goeden naam alle eer weet aan te doen Bij het binnenkomen van de zaal heeft het bestuur het motto waaronder deze tentoon stelling wordt gehouden: Maak uwe geschen ken zelf, in beeld gebracht. Een grootvader en grootmoeder zijn 50 jaar getrouwd en nu komen de kinderen en klein-kinderen zelf hun eigen gemaakte geschenken brengen. Niet alleen de geschenken maar ook den grootvader en grootmoeder zijn zelf-»", maakt; deze groep kan niet anders dan een ieder opwekken: maak het zelf. De helft van de zaal is geheel inj door vele en velerlei prachtige handwerken MAALGEBOD OF TEELTPREMIE? In de „Veldbode" bespreekt de heer Nypels het trustcontract tusschen bakkers en meel fabrikanten en beantwoordt de vraag, wat er moet gebeuren, als volgt: We verkoopen nu al plm. 40 van onzen tarweoogst in gedenatureerden toestand als veevoeder, wat is er tegen om zoo noodig tot 100 te gaan? De handel in buitenlandsch meel dus vrij te laten, doch enkel een bedrag ter ondersteuning van den akkerbouw te ver langen? We zijn niet getrouwd met het te- genwooddige stelsel en als het ook goed func- tionnéert, er is niets tegen om het voor een ander te verwisselen, dat beter kan function- neeren. In ieder geval heeft de regeering, die de Tarwewet schiep, den plicht zich ook te be kommeren om daaruit voortvloeiende onee- wenschte of schadelijke toestanden. Er Be staat allerminst reden om het afnemende weerstandsvermogen van het Nederlandsche volk onbeschermd prijs te geven aan een trust van een beperkt aantal molenaars en een zeer groot waarschijnlijk zelfs te groot aantal bakkers". De „Veldbode" pleit er dus voor om het maalgebod te vervangen door een teeltpre mie, dus de Nederlandsche tarwe vrij te la ten, doch een accijns te heffen op het meel, om uit de opbrengst daarvan de tarweboeren te steunen. KORTE BERICHTEN. Zondag is te Amsterdam overleden, 59 jaar oud, de heer J. J. Th. Poederbarh. di recteur der Armenhuizen, is knecht Dams uit Waldeck (DldT), werkzaam bij in aanbouw zijnde huizen aan de Sloter- beekstraat te Venlo, van den nok van een 15 Meter hoog dak gevallen. De man was op slag dood. REORGANISATIE DER INFANTERIE. Middelburg behoudt garnizoen. Het comité tot het behoud van het garni zoen te Middelburg heeft van den minister van defensie een schrijven ontvangen, waar in gezegd wordt, dat de in overweging zijn de reorganisatie van het wapen der infante rie er weliswaar toe zal leiden, dat het thans te Middelburg standplaats houdende detache ment van het 14e regiment infanterie aan het garnizoen zal worden onttrokken, doch dat het in het voornemen van den minister ligt, de thans te Breda gevestigde school voor dienstplichtige onder-officieren-administra teur te Middelburg garnizoen te doen hou DISTR1CTS-ARBEIDSBEURS. Geopend van 9—12 uur. Op Maandag en Donderdagavond van 7—8 uur. De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschreven Groep bouwvakken: 94 timmerlieden, 70 ;rondwerkers, 67 schilders, 52 metselaars, _:8 opperlieden, 15 voegers, 24 stucadoors, 1 bouwkundige, 1 waterbouwkundig opzichter, 1 bouwk. opzichter, 6 betonwerkers, 4 stuc.- opperlieden, 1 glas in loodzetter, 2 terrazo- werkers, 3 straatmakers, 1 heibaas, 2 opz.- teekenaars, 2 tegelzetters, 2 steenhouwers, 1 steenbikker. Groep metaalnijverheid: 12 bankwerkers, 9 electriciens, 4 monteurs, 10 ijzerwerkers, 5 loodgieters, 7 klinkers, 4 machinisten, 7 me taaldraaiers, 6 smeden, 7 stokers, 3 plaat werkers, 2 scheepsbouwers, 2 scheepsbou wers, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheepsteeke- naar, 4 ketelmakers, 1 autogene lasscher, 3 vuurwerkers, 4 wagenmakers, 4 radiomon teurs, 2 instrumentmakers, 2 kernmakers, 1 electro-technicus, 2 voorslaanders, 1 con structiewerker, 2 koperslagers, 1 tandtechni- ker, 5 carosseriebouwers, 2 rijwielherstellers, 3 machineteekenaars, 3 lijnwerkers, 1 me taalschaver, 1 operateur, 1 metaalslijper, 1 andbereider, 3 zandvormers, 1 fitter. Groep voedings- en genotsmiddelen: 9 bakkers, 3 kellners, 1 sigarensorteerder, 2 si garenkistjesplakkers, 1 tabaksbewerker, 1 tabaksstripper, 33 sigarenmakers, 1 slager. Overige beroepen: 14 pakhuisknechts, 5 in casseerders, 1 strijkster, 4 mach-houtbcwer- kers, 17 meubelmakers, 7 boerenarbeiders, beh.stoffeerders, 1 autobekleeder, 2 kisten makers, 1 werkmeester, 1 glasslijper, 7 ver tegenwoordigers, 4 letterzetters, 2 machine- zetters, 1 smoutzetter, 16 kantoorbedienden kapper, 4 kleermakers, 12 tuinlieden, bloemisten, 1 kalkbrander, 1 koetsier, 1 hui denzouter, 18 chauffeurs, 1 chem.-reiniger, chem. perser, 9 magazijnbedienden, 4 boek binders, 2 schoenmakers, 1 boekdrukker, zakkenstopper, 1 zakkenplakker, 213 los-ar beiders, 40 transportarbeiders. Gedeeltelijk werkloozen: 46 metaalbewer kers, 15 sigarenmakers, overige beroepen 5 Geplaatst: 18 werkzoekenden wo. dienstbode. Alkmaar, 12 November 1932. De directeur voornoemd, ED. v. d. HEUVEL. NED. VEREEN. V. HUISVROUWEN. AFD. ALKMAAR. De Huisvrouwenvereeniging organiseert ieder half jaar een tentoonstelling met werk van hare leden en geeft dan verder verschil lende handelsfirma's de gelegenheid het bes te van hun producten naar voren te brengen Vandaag en morgen wordt in het Gulden Vlies weer een dergelijke tentoonstelling ge houden thans in de eerste plaats op „Hand werkgebied" en de vele prachtige, gezellige en practische handwerken die tentoongesteld ifenomen - «werken dikwijls zeer origineel, en zooals gewoonlijk worden de bezoeksters verzocht te stemmen wat zij van elke groep het mooiste vinden fr zijn 8 groepen kantklos, haak- en breii»^ enz. enz. te veel om hier op te noemen. Voor handwerkliefhebsters heeft de firma Finkensieper, Fnidsen, een pracht collecte handwerken, die nog begonnen moeten met vele patronen en allerlei soorten wol. Ook de firma van Wijk, Leiden, exposeert werk stukken met hun wollen garens vervaardigd en kan de wol hiervoor hier in Alkmaar be steld worden. En wat er verder te zien is; bijna te veel om op te noemen. Op het tooneel schenkt de chocoladefabriek West-Frisia een kop lekke- re chocolade, en een nieuw soort chocolade bonbons genaamd Verder een ruime keuze in bonbons. Precies aan het. andere einde van de zaal aan het buffet laat de firma Honig, Koog aan de Zaan, heerlijke soepen proeven en in het zij-zaaltje biedt de N. K. B. al zijn arti- kelen aantafeltjes en stoelen zijn daar ge- plaatst om eens even uit te rusten (en te proeven). De heer v. Willigen, Metiusgracht, die zich speciaal toelegt op omlijsten heeft heel mooie lijsten hangen; iedere bezoekster van zijn stand krijgt gratis een reclame kaartje met nummer, dat goed bewaard moet worden. Woensdagavond wordt dan geloot wie de ge lukkige winnaar zal zijn van een groot schil derij: de reigers in mooien lijst. Bovendien biedt deze heer Ieder een puzzle aan, waar mede men ook al mooie prijzen zoo maar win nen kan. Naast deze stand vindt men allerlei nieuwe aanbiedingen van de firma de Wijs Broers uit Bergen en Alkmaar met een keur-collectie delicatessen een ernstige beschouwing waard Daarnaast vindt men den vertegenwoordi ger van de Serenawas, die de gronden helpt wrijven zonder dat ze glimmen. Men vertelde dat geheel „Westerlicht" ermc: gewreven was, dus dat zal goed zijn. De fabriek Uithoorn met zijn Deka-artike- len iaat kaas proeven en „Paula" van de Paul Kaiser firma toont de nieuwste en ekkerste wafeltjes aan velen reeds gedeelte, lijk bekend. Bruins bloemenmagazijn zorgt daarna voor wat poëzie in den vorm van bloemen en mooi tinwerk en de Premier stofzuiger, geen onbekende, laat zijn 3 machines zien, waar onder vooral het heele kleinste een practisch handmachinetje bliikt te zijn. De heer Haytenia komt o m met Sanovieie, een nieuw soort tarwebrood, met Eyssen's kaas enz., enz., en de firma Kamper met de reeds meer aangekondigde slakkenval en ijzeren kast om steenkolen in te bewaren. De vertegenw. van „Groot-Middenhof", een boerderij in Zeeland, heeft monsters aardappeden, die hij gaarne wil toezenden en om eens te laten zien, hoe ruim het gebied van de huisvrouw is, staat daar ook de heer Slinger, om reclame te maken voor de Espe- ranto-taal. Een geheel nieuw artikel, dal ook gelan ceerd wordt, zijn de Verto-tapijten, Jaffa- loopers, Japan-matten en sokokleedjes van de firma Balder, Achterdam. Naast al deze handelsartikelen, is zeer zeker ook gedacht aan de philantropische in stellingen hier ter stede en komen Tessel- schade en de Nazorg-vereeniging weer met veel mooi en goed werk var. Alkmaarsche werksters en werkers. Een opwekking om daarvan te koopen, behoeft hier riiet geplaatst te worden. Ook de kantvereeniging „het Molenwiekje is een dergelijke vereeniging, maar niet uit Alkmaar De prachtige hand- werkkant in allerlei genres koopt men niet in winkels en kan toch zoo bijzonder mooi zijn. De heer Lugthart, die gaarne lessen geeft in boeteeeren. teekenen, enz., enz., toont eigen werk en dat van lee.rlingen; de heer Bood van Heiloo eigen hout-batik-werk, oog enkele Alkmaarsche dames verkoopen zo'*- gemaakte handwerken voor zich of voor een of ander goed doel. Zoo ziet men, dat er „elck wat wils" js> wat zachte muziek zorgt voor een gezellige stemming. Een vorige keer werd d< tentoonstelling bezocht door ongeveer 1500 personen; onge twijfeld zullen ook thans weer zeer velen naar het „Gulden Vlies" gaan. Zij zullen er geen spijt van hebben. Woensdag is de tentoonstelling nog den geheel en dag geopend voor iedereen 016 entrée. 2S9. Dat scheen te helpen. De kikkersméT^k^T^ langer hoe meer achteruit en werd in de velden te ruggedreven. Ook de vrouw en de jongen kresen moed en begonnen mee t^ helpen. Maar daar zouden ze spijt van hebben. Want ze kwamen hoe langer hoe dichter bij een sloot en toen de kikkers er in spron gen. gleden de vrouw en de boeren er met een vaartje ook in. Ze kwamen alle drie druipnat thuis, 260. Kikker Karei ging van tijd tot tijd eens naar Tuimeltje toe en had al verschillende keeren gepro beerd het glas om te gooien, maar dat was zóó zwaar, dat er geen denken aan was. Hebt nog een paar dagen geduld, sprak kikker Karei, we zullen je wel redden» en voor het verdere gedeelte van den nacht ging ie Tuimeltje zitten waken.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6