Alkmaarsche Courant. atria* jaargms. DIHSDAG 15 NOVEMBER de economische wereld. conferentie. de TOESTAND IN ZWITSERLAND. het programma voor zondag. Aideeling III. Afdeeling IV. Afdeeling V. SCHAGEN. BROEK OP LANGENDIJK. Bond v. Chr. Harmonie- en Fanfare-gezelschappen in Noord holland. NIEUWE NIEDORP. WIERINGEN. DE VERDERE INPOLDERING VAN DE VOORMALIGE ZUIDERZEE. Adres van gemeenten langs de N.O. kast van het IJselmeer. ^Ilo. 270 1932 ^Buitenland Spoct Volgens de „Daily Telegraph" zijn ernsti ge moeilijkheden gerezen, die het vrijwel uit gesloten maken, dat de economische wereld conferentie eerder dan op zijn vroegst April 1933 bijeenkomt. De voorbereidende commissie voor de eco nomische wereldconferentie is n.1. verdaagd, nadat een schrijven gericht was tot Sir John Simon, tot begin Januari. Men is van meening, dat de commissie haar taak verkeerd heeft opgevat en in plaats van de agenda van de conferentie voor te bereiden zich hoofdzakelijk heeft 'beziggehou den met het bespreken van de problemen, die op de conferentie behandeld zouden worden. 20 arrestaties te Lausanne. In verband met bomaanslag. In verband met den bomaanslag, welke Zondag te Lausanne is gepleegd, zijn tot nu toe meer dan 20 bekende communistische lei ders gearresteerd. Het onderzoek der politie heeft aan het licht gebracht, dat de aanslag beraamd was tegen die afdeelingen van de brandweer, welke op politiebevel met het oog op samenscholingen gereed werden gehouden. TAIFOEN IN JAPAN. Langs de geheele Japansche kust aan den Stillen Oceaan woedt ?en taifoen, die groote verwoestingen aanricht De scheepvaartver bindingen zijn verbroken. In een dorp zijn meer dan 40 huizen vei woest Tot dusverre zijn 15 douden geborgen. In een ander dorp is een groote brand uitgebroken., waardoor het geheele dorp in den asth is gelegd. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Waarschijnlijk 30.000 huizen ver nield. Het aantal slachtoffers van den taifoen, die in verschillende deelen van Japan groote verwoestingen heeft aangericht, wordt op ruim 1000 geschai. Men vermoedt dat onge veer 30000 huizen zijn .ernield. Nauwkeurige gegevens heeft men hieromtrent nog niet, aangezien de meeste verbindingen tusschen Tokio en de kust zijn verbroken. Het ten Oosten van Shuzuoka liggende dorp Kashi wabara is geheel vernield door een branc die tijdens den typhoon ontstond en zich met razende snelheid uitbreidde Ook te Numazu werden vele huizen door brand vernield ter wijl Tokio gedeeltelijk in het donker werd gehuld. Vele spoorwegverbindingen, onder andere tusschen Tokio en Osaka zijn ver broken. V oetbal. De Sportkroniek vermeldt voor Zon- ■s, net volgende programma: Aideeling I. TT klasse. l'ES'r» uitgesteld. F r 72e klass€ A. r. l.Zeeburgia. V. A T. O. G. D. O.—A lcmaria Victrix v V.Kinheim. (Jb' Ha«*mann> REVOLUTIE UITGEBROKEN IN HONDURAS. Volgens een bericht uit Honduras is aldaar een revolutie uitgebroken. Langs de Noord kust worden hevige gevechten geleverd. Verscheidene steden in handen der opstandelingen. Naar uit Tegucigalpa gemeld wordt, heb ben de opstandelingen ni Honduras ver scheidene steden in handen gekregen o.a. San Pedro Salu. Voorai langs de Noordkust wordt fel gestreden tusschen de federale troepen en de insurgenten ROOVERS BRENGEN BEZOEK AAN DUITSCH STOOMSCHIP. Uit Antofagasta wordt aan het „Hambur ger Fremdenblatt" gemeld, dat piraten het in de haven van Antofagasta het voor anker liggende Duitsche stoomschip „Eisenach" hebben overvallen en een rijken buit hebben gemaakt. Terwijl het grootste gedeelte der be manning van het ruim 4200 ton metende schip zich aan land bevond, klauterden de zeeroovers, doo* de duisternis begunstigd aan boord, overmanden na een kort gevecht de op wacht staande mannen en bonden qe- zen vast aan mast en reling. De piraten door zochten vervolgens het schip grondig en roofden ten slotte 500 kisten thee. Zii konden ongehinderd met de buit ontkomen. De pol' tie autoriteiten van Antofagasta hebben direct een onderzoek ingesteld, doch tot nu toe heeft men van daders nog geen enkel spoor ontdekt. DE OPZEGGING VAN HET ENGELSCH-RUSSISCH HANDELS VERDRAG. In een toespraak tot een vergadering van Russische bestuursambtenaren en vertegen woordigers der verschillende commissariaten gehouden in de Al-Russische kamer van koophandel, heeft de vice-president van de Russisch-Engelsche kamer van koophandel in Londen, Metcalf. uiteengezet, dat de op- zegging van het Russisch-Engelsche han- delsverdrag door Engeland ernstige verwar ring heeft gesticht in de Engelsch-Russischa handelsbetrekkingen. Metcalf zette uiteen, dat, terwijl zekere groepen in Engeland po gingen in het werk stellen den handel tus schen Rusland en Engeland tot ontwikkeling te brengen, in steeds meer kringen begrip ont staat voor de noodzakelijkheid, in het be lang van Engeland, van 'n krachtiger vlucht van den Sowjet-Russischen handel en een consolidatie van de vriendschappelijke be trekkingen tusschen de beide landen. Bron, lid van het college van het commissariaat van buitenlandscnen handel, bracht met na druk naar voren, dat er een buitengewoon on aangename indruk was gewekt in economi sche kringen zoowel als in de openbare mee ning door de opzegging van het Engelsch- Russische handelsverdrag. dag W V. E. De volgende week zullen de Alkmaarders goed doen om de punten binnen te halen want dat wordt tijd. Morgens speelden de a-adspiranten Z D. H. D R C' uitgesteld. R- R D. E. C 2e klasse B. A. F. C.Velox. Bloemendaal—H. F. C. De Spartaan—Alphen. B- F. C D. W. S 3e klasse A. Helder—Purmersteijn uitgeste]cl M eervogelsDe Volewijckers. O. S. V Assendelft. HollaudiaK. V. V. 3e klasse B. Hillii.enDe Kennemers. Oosterpark—S. D. W D. J. K W. M S. 4e klasse A. Q. S. C.Beverwijk. Schagen—Texel. Vrone—D. T. S. A 1 k m a a rE V. C. (J. Augustijn). 4e klasse B. L. O. C.—S. N. A. Schinkelhaven—I. V. V. Wilhelmina Vooruit—S. C. A Verkade—H E D. W. Zaanlandia—Rivalen. Ie 'dasse. f HeraclesRobur et Velocitas. Enschedesche Boys—P. E. C. Vitesse—Go Ahead. Tubantia—Enschede. - A. G. O. V. V Wageningen. Ie klasse. B. V. V.—M V. V. - N. A. C.—Middelburg. -L. G N G A Eindhoven. R■-"&=¥,N. G A D uitgesteld. Bletjerherde—Willem II uitgesteld. BleijerheideN. O. A. D. Willem II- Eindhoven. Ie klasse. VelocitasSnoek uitgesteld. G. V. A. V.Frisia. LeeuwardenVeendam. FrieslandBe Quick. AchillesSneek. TEXEL 1—GO-AHEAD I 2—1. Met de oneven goal moesten de Alkmaar ders de punten laten aan de snel en fanatiek spelende eilandbewoners. Het is weliswaar geen groote nederlaag, edoch, de punten blijven maar bij de tegenstander. In vergelijking met vorig jaar zijn de cijfers zeer gunstig daar Go-ahead op Texel verloor met 41 en thuis met 74. Onge twijfeld is het elftal beter dan vorig seizoen Vooral wordt er met meer animo gespeeld terwij! het sp-el veel vlugger is. Onder leiding van scheidsrechter Swart, die een uitstekend arbiter is, stelden beide elftallen zich op. Go-ahead heeft één invaller voor Nierop Groot en Texel is volledig. De Alkmaarders denken aan den eersten klap, welke bij voet ballen lang niet altijd een daalder waard is, en pakken dadelijk goed aan. Hun eerste aanval levert bijna al doelpunt op, doch op het laatste nippertje weet de Texel-achterhoede nog te redden. Oogenbi ikke lijk komt de groen witte voor hoede weer terug en belaagt zeer gevaarlijk de Texel-veste, doch de backs spelen een prima snelle partij. Dan is de beurt van de Texel-voorhoêde. maar deze strandt op bui tenspel. Het spel gaat zeer vlug van doel tot doel en 't is interesant om naar te kijken, temeer, daar er uitstekend van beide kanten gespeeld wordt. De halfl-inie der Alkmaarders is prachtig op dreef en vooral Kranenourg valt op door zijn enorm werken. Naast hem speelt Mulder weer een tactische partij voetbal en deze speler probeert dadelijk al, de goede wenken van Lotsy in practijk te brengen wat hem ook meermalen lukt. In de voorhoede is Kuijs de gevaarlijke man en hij maakt het de Texel- keeper zeer lastig. Eenmaal, als hij een prachtpass van Mulder krijgt, schiet hij ver bujten bereik van den keeper zeer hard tegen de bovenlat, om even later tegen de staander te kogelen. Texel gooit er dan een schepje op en doet eenige vinnige aanvallen, welke door de goed op dreef zijnde achterhoede der Alkmaarders steeds afgeslagen werden. Vooral Baars welke weer op zijn oude plaats staat, is er goed in en speelt schitterend. Toch is Texel het eerst, welke succes heeft en door de oud-Alkmaarder Winters nemen ze de leiding. Voor de rust wordt (wordt) er niet meer gedoelpunt. Na de thee kregen we ongeveer hetzelfde spelbeeld te zien. De Alkmaarders voetbalden even beter dan de Texelmenschen. doch deze speelden fanatieker en dit bracht hun succes. Van Os, anders één der beste spelers, is er hopeloos uit en verknoeit eenige niet te mis sen kansen. Tijdens een Alkmaar-overwicht komt plot seling een uiterst vlugge Texel-aanyal. Baars probeert buitenspel te zetten, doch de scheids rechter laat daar spelen en Texel heeft ai heel weinig moeite om den stand op 2—0 te brengen. Zou het nu weer een groote neder laag worden? Neen, de jongens zetten hun tanden op elkaar en zetten er alles op om een goal te maken, wat hun na een algemeen op brengen lukt. De stand is dan 2—1 en het kan dus nog. Alkmaar blijft steeds gevaarlijk voor het Texel-doel opereeren, maar tot doelpunten kunnen ze niet komen. Er is dan nog 10 mi nuten spelen en bijna lukt het Texel er een derde goal bij te maken, maar Duiveman ■hield het hardie schot er keurig uit. De beroemde renners van de Zesdaagsche te Berlijn rijden op Continental banden. Een be wijs voor de kwaliteit dezer banden. De stand is hier nu: s tegen de Schoorl dito's en verloren met 3—1. Het tweede deed beter werk eu wist met 5 invallers spelend een 32-overwinning te behalen op de reserves van D. T. S. te Oud- karspel. Ook het derde deed het weer uitstekend en won van C. S. V. III maar met 91. LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Er is weer een zeer gunstige voetbaldag aan ons voorbij gegaan en het was dan ook jammer zooals wij dat vorige Zaterdag reeds memoreerden dat het programma nu juist zoo klein was. Dit programma werd nog verkleind, door dat het bijterrein van K. F. C. dat nog steeds in een desolaten toestand verkeerd werd afgekeurd, zoodat de belangrijke ont moeting K. F. C. Hl—Alkmaarsche Boys I kwam te vervallen. Eveneens werden de wed strijden Alkmaarsche Boys II—Uitgeest II en K. S. V. IUrsem I uitgesteld, daar zoo- wel Uitgeest als ursem niet de noodige spe- Iers in het veld konden brengen, zoodat ook hier weer een zeer kostbare Zondag verloren ging. Ook nu weer vielen geen buitengewone verrassingen te noteeren en had het geheel een regelmatig verloop. Enkele clubs stelden eenigzins teleur, terwijl weer anderen voor klinkende overwinningen zorg droegen en vooral in de vierde klasse werd er lustig op los gescoord In 't Westen begint het er steeds meer naar uit te zien dat de Alkmaarsche Boys en Assendelft II een geweldige nek-aan-nek-race zullen voeren. Het wordt voor de Alkmaarders nu dubbel op passen, wantbij iedere misstap kunnen de Assendelfters de leiding over ne men. Assendelft II, dat bezoek had van Z. F. C. V, zond de Zaandammers die niet min der dan vijf invallers telden met een flinke 6—1 nederlaag naar huis en benaderen hier door de Boys gevaarlijk dicht Bergen I was bij R. C. Z. I op bezoek en deed, ondanks de nederlaag, (32) verdien stelijk werk. Tot ongeveer twintig minuten voor het einde hadden de Bergenaren een nuttigen 02 voorsprong, dochtoen kwamen de fatale oogenblikken en daarbij de kleine nederlaag. Bergen, dat in haar elf tal nog al wijzigingen had aangebracht, zal het nu heusch nog wel tot een paar overwin ningen brengen, vooral als er enthousiast ge speeld wordt. De stand is nu: Alkm. Boys I Assendelft II R. C. Z. I Zaandijk II K. F. C. III W. F. C. V Bergen I Z. F. C. V Het Noorden bracht suces I ondanks het feit dat zij zelf niet speelde nog een punt voordeel, daar Petten I in eigen huis, Wieringerwaard een punt (44) afhandig maakte. De Wieringerwaarders hadden invallers voor hun spil en midvoor, wat een geduchte verzwakking bleekt te zijn. B. K. C. speelde weer eens een slechten partij en liet zich thans in eigen huis door Helder* III, dat over een goeden midvoor beschikte, met 2—4 slaan.. Succes II zond M.L.D. met een kleine 54 nederlaag naar huis terug. De eerste overwinning voor de Successers dus. De stand is nu: Alcmaria IV C. S. V. I Schoorl I Alkm. Boys Alkmaar II Uitgeest II D. T. S. II II 3 3 2 2 2 1 0 1 0 1 0 0 0 0 1 1 2 2 2 2 3 14—10 16-8 2O-10 15—13 48 7—20 3—10 Derde klasse. In deze afdeeling boekten de derde elftal- Iers van de Boys wederom een 72 over winning. Thans werd Uitgeest III op over tuigende wijze in eigen huis geslagen. Alc maria V zette haar competitie slecht in en liet zich te Castricum door C. S. V. II met 6—0 slaan. De stand is Alkm. B III Bergen II K. S. V. I C. S. V. II Uitgeest III Alcmaria V Ursem I Vrone II 11 u 5 0 0 30—11 10 3 0 1 12—8 6 2 0 1 18—11 4 2 0 3 20—19 4 1 0 3 5—16 2 0 0 1 0—16 0 0 0 4 1—15 0 Vierde klasse. 5 5 0 0 24—7 10 5 4 0 1 26—15 8 6 3 1 2 15—15 7 5 2 1 2 13—13 5 3 2 0 1 11—9 4 3 1 0 2 8-7 2 5 1 0 4 14—18 2 6 0 0 6 11—36 0 Succes I 6 6 0 0 29—14 12 H.R.C. III 6 4 0 2 16—9 8 W.Waard I 6 3 1 2 27—17 1 B.K.C. I 6 2 1 3 15—21 5 M.L.D. I 6 2 0 4 24—24 4 Petten I 5 1 2 2 10—12 4 Helder III 6 2 0 4 12—28 4 Succes II 5 1 0 4 13—21 2 Alkmaar III ging op het goede pad voort en zond thans C. S. V. III met een klinkende 91 nederlaag naar huis. K. S. V. II deed het niet minder goed, door in eigen huis Ur sem II met 81 te slaan. Akersloot I nam gedeeltelijk revanche tegen Bergen III, door gelijk 3—3 te spelen. De Alkmaarsche Boys IV zag de uitreis naar Nieuwe Niedorp III met een 07 overwinning beloond. Korfbal. K. V. K. V. II—OROEN GEEL 3 (WORMERVEER) 1—1. K. V. 2 stelt zich op met 5 dames, doch Groen Geel laat niet uitvallen. Ondanks deze nummerieke minderheid gaat het spel gelijk op, doch de K. V.-aanval is gevaar lijker. Na eenige mislukte pogingen, weet K. V. op fraaie wijze de leiding te nemen. Groen Geel zet er alles op om gelijk te ma ken, doch de onvolledige K. V.-verdediging houdt kranig stand. Ook K. V. doelpunt niet meer, zoodat de rust met een 1—0-voorsprong voor K. V. ingaat. Na de rust begint Groen Geel gevaarlijk aan te vallen en weldra scoorden zij den gelijkmaker (11). Groen Geel blijft voor- loopig iets sterker, doch dan komt K. V. weer opzetten en de strijd gaat weer gelijk op. Geen der partijen doelpunt meer. Het einde komt dus met een gelijk spel wat de ver houding goed weergeeft. K. V. K. V. III verloor met 30 van „De Duinstreek". De K. V.-adspiranten speelden tegen de Duinstreek-adspiranten met 22 gelijk. Kolven. De wedstrijden aan den Langendijk. Het was Zondag weer dTuk in de kolfbaan van „Concordia" te Noord-Scharwoude. De propaganda-wedstrijden van den Ned. Kolf bond werden er nl. voortgezet en vanuit verschillende clubs uit Noord-Holland waren als deelnemers aan de wedstrijden opgeko men, die duurden van 's morgens 10 uur tot 's avonds 11, zonder dat ze ook maar een oogenbli'k werden onderbroken. Er werden door iederen speler 3 partijen gekolfd, doch naar men ons meedeelde, zal niét het hoogste aantal punten tot criterium strekken om voor de prijzen in aanmerking te komen, doch zal ook een andere maatstaf worden aange legd. Zoo is het dus mogelijk, dat bepaalde capaciteiten beloond worden. Over 't algemeen werden dezen dag geen schitterende prestaties geleverd. Toch weer klonk nu en dan een spontaan applaus, als een fijne bal werd gemaakt. De 84-jarige J Wagenaar uit Alkmaar incasseerde ook weer meermalen zoo'n verdiend huldebewijs. Nog een 40-tal kolvers worder verwacht. 'Jkovinciaal 'fiieuuxs In 't Oosten heeft Nieuwe Niedorp I vrijwel haar kans verspeeld. De Niedorpers waren bij West- Frisia III op bezoek en moesten door een 10 nederlaag beide punten aan de Enk- huizers afstaan. M. F. C. I had bezoek van Strandvogels I en de „vogels" konden tegen het soms wel wat te forsche spel der Medem blikkers niet op en na met rust reeds met 3-0 te hebben achtergestaan, gingen zij gekort wiekt met een 41 nederlaag huiswaarts. De stand is nu: I And ijk M. F. C. W.-Frisia III Strandvogels I N. Niedorp I Hollandia III 2 2 1 1 1 0 1 0 1 0 0 0 0 1 1 1 3 1 12—3 12—6 4—8 4—6 7—10 0-6 In het Zuiden heeft Monnikendam I de leiding over geno men, door een 12 zege op Z. F. C. IV. De Monnikendammers troffen het nog al, daar ook deze Zaandammerploeg met vijf inval lers verscheen. Purmersteijn II schoot ge weldig uit haar slof en bracht Z. V. V. III op eigen veld een flinke 0—6 nederlaag toe. De stand is hier thans: Monnikend. 17 4 12 1915 9 K. V. V. II 5 3 1 1 18—10 7 Westzaan I 6 3 1 2 2519 7 Zilverm. II 6 3 1 2 20—22 7 Purmerst. II 6 2 1 3 1822 5 Z. F. C. IV 6 2 0 4 20—19 4 Z. V. V. III 5 1 1 3 13—23 3 W. F. C. IV 3 1 0 2 10—13 2 In de tweede klasse wordt het een geweldig dringen om de bo venste plaats en ondanks het gelijke spel is Alcmaria IV thans eigenares, al hoewel C. S. V. nog de beste papieren heeft. Alcmaria IV dat er nog al versterkt uitzag, o.a. Ooms, v. d. Vall en D. P. Roozendaal kon het tegen Schoorl I niet geheel bolwerken. Wel behaalden de Alkmaarders een nuttigen 2-0 voorsprong, doch de „duinbewoners" hielden geducht vast en het einde kwam met een ge lijk spel (2—2). Nog protesteerde Schoorl en benutte na afloop een strafschop, of dit verandering in den uitslag zal brengen, die nen we af te wachten. Alkmaar II herstelde zich van haar jong ste nederlaag en klopte D. T. S. II in eigen huis met 2—3, Arbeidsbemiddeling, De uit deze gemeente te werk gestelde ar beiders in de Wieringermeerpoluer zullen Woensdag 16 November worden ontslagen. Het aantal ingeschreven werklooze arbei ders zal hierdoor met 20 vermeerderen en bedraagt dan 80. Bovengenoemd© bond hield Zaterdag middag haar jaarvergadering in ie chr. school alhier. De voorzitter, de heer O. S. v. d. Wal uit Alkmaar, liet zingen psalm 68 10 las daarna uit Exodes 17 de verzen 8—16 en ging voor in gebed. In zijn openingswoord wees hij er op hoe in deze tijden van beroering de bond een strijd heeft te voeren in de wereld en trots dien strijd diene op te komen voor de eere Gods ook op het ter.ein der muziek. Mededeeling werd gedaan dat de chr Oranje-Harmonie-Kapel te Hilversum Juliana te IJmuiden-Oost en Sursum Corda te Haarlem waren toegetreden al lid. De rekening sloot met een batig saldo van 48.99Vi. Het jaarverslag gaf aan dat 3 nieuwe loden toegetreden waren. Uit het financieel verslag van het ge houden concours te Den Helder bleek dat er een nadeelig saldo te boeken was van 280.56. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren O. S. v. d. Wal te Alkmaar als voorzitter, J. J. Huizinga te Bloemen daal en J. Spaander te Wormerveer als bestuursleden herkozen. Een voorstel van het bondsbestuur om een anderen maatstaf aan te nemen voor de rubriek zuiverheid, in verband met den toe te kennen prijs op een con cours, ondervond zooveel technische be zwaren bij de directeuren en verschil lende afgevaardigden dat het bondsbe stuur besion* het voorstel in te trekken en ae puntenstaat te laten zoo zij was Besloten werd, om, in verband met de uitvoering der nieuwe auteurswet bij B.UM.A. inlichtingen te vragen aan gaande het afsluiten van een collectief contract. Eveneens werd besloten om de ver plichte nummers, uit te voeren op het ;aarlijksche concours, voortaan in het Januari-nummer te plaatsen van het maandblad „Musica", opdat dan elke vereeniging vroegtijdig het verplichte nummer kan bestellen. Besloten werd art 2 van het concours reglement aan te vullen: „Dat de ont vangende vereeniging van een concours de lusten en de lasten draagt". In verband met een voorstel van de afd. Andijk om op een concoursterrein geen bier of sterken drank te tappen, werd besloten om de uitvoerende con- courscommissio dit in overweg-' ng te geven, daar èen algeheel verbod wel eens moeilijkheden oplevert betreffende het te verkrijgen terrein. Van dezelfde afdeeling kwam een voorstel ter tafel om geen uitslag van prijzen en punten bekend te maken aan het einde van een concours, maar dit te overhandigen met den uitslag van het geheele concours, in gesloten couvert aan den voorzitter of secretaris een er vereeniging. De bedoeling hiervan Is 1e drukte te voorkomen welke steeds ont staat bij het bekend maken van een prijs. Gewezen werd er om. op dat men het christelijk karakter van een con cours zoodoende kan bewaren. Gezien de tijd welke deze maatregel in beslag zou nemen vooi lut bondsbestuur om na het concours alles nog voor elkaar te maken voor iedere vereeniging werd besloten hieraan geen gevolg te geven. Door de afdeeling Weesp werd voorge steld: a. Het concoursterrein zooveel mogelijk van zitplaatsen te voorzien; b. Geen plaats van samenkomst of ber ging van instrumenten in café of dans zaal op een concours. Besloten werd beide punten in handen te stellen van de desbetreffende con- courscommissie en deze in overweging te geven dat daaraan zooveel mogelijk worde voldaan; c. Tusschen den 2en ->n le afdeeling of le en afd. uitmuntend heid een koraal of lied te laten zingen met begeleiding van het laatst gespeei :e corps in de afdeeling, om zoodoende zoo veel mogelijk uiting te geven aan het concours als een chr bondsfeest. Het bondsbestuur achtte zulks in ver band met den bezetten tijd onmoge'ijk, maar wenschte het in overwegine te nemen; d Het concours in 1933 te hou den in Weesp, ter herdenking van het 20-jarig bestaan Dit werd onder applaus aanvaard. Door de afd. Broek op Langendijk was voorgesteld om het bondsbestuur op te dragen het verkrijgen van een eigen bondsmarsch waarin verwerkte melo- diën van christelijke en Vaderlandsche liederen, om zoodoende uiting te geven aan doel en streven van den bond Besloten werd te trachten een marsch te zoeken welke zooveel mogelijk daar aan voldoet. De contributie voor 1933 werd vastge steld op 0.5-0 per lid en per jaar. De algemeene vergadering zal in 1933 gehouden worden te Weesp. Uit het rapport van de contróle-com- missie werd bij monde van de afdoe'insr Weesp medegedee'd dat de boeken en bescheiden in orde zijn bevonden wes halve werd geadviseerd tot goedkeuring. Bij de rondvraag werd nog naar voren gebracht om op een eventuee te houden concours ook een solistea-afdeeling in te lasschen. Dit zal in overweging wor den genomen. Na nog eenige besprekingen van huis- houdelijken aard werd de vergadering door den heer Vinke met dankzegging gesloten. Zaterdagmiddag werd door den beken den telepaath Maloïtz een seance gegeven. Het ingewikkelde uit te voeren program ma werd zooals wij dit van deze telepaath gewoon zijn op snelle wijze uitgevoerd. Hedenavond zal door Burgemeester Pluis- ter het gezegelde couvert worden geopend en zal de opdracht bekend gemaakt worden en zal blijken of een en ander al dan niet goed is uitgevoerd. Na afloop van deze autoseance gaf de heer Maloïtz nog enkele verbluffende en wonderbaarlijke staaltjes van blindlezen, zoo als hij dat, naar wij kort geleden beschre ven, ook te Alkmaar gedaan heeft. Examens. Bij de te Den Haag gehouden examens is op 11 dezer geslaagd voor het examen Middelbaar Staatsinrichting de heer J. de Wit, ambtenaar ter secretarie alhier. Werkverschaffing. Blijkens bij het ge meentebestuur ingekomen bericht zal van de kosten der werkverschaffing in de Wieringer- meer 30 pCt. ten laste der gemeente komen. Het comité tot bevordering van de in poldering van den N.O. Zuiderzeepolder, in welk comité zijn vertegenwoordigd de gemeenten Lemsterland, Kuinre, Blankenham, Blokzijl, Stad- en Ambt- Vollenhove, Genemuiden, Zwartsluis en het waterschap Vollenhove heeft een adres aan de Tweede Kamer dei Staten- Generaal gericht, waarin het zijn teleur stelling uitdrukt over het voornemen der regeering om, althans voorloopig, niet door te gaan met de verdere Zuider- zee-inpoldering. Het comité wijst er op, dat verschillende bronnen van inkomen in de betrokken streek tengevolge van de afsluiting van de Zuiderzee, hetzij geheel, hetzij ten deele, hebben opgehou den te bestaan en dat de hieruit voort vloeiende schade niet wordt gecompen-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9