ALKMAAR EN Hit het JUtcCemetU ^Buitenland Ho. 272 Donderdag 17 November 1932 134e Jaargang T)AQ£Üiksch OvevzicfU Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco d' r het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. T7IJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsraimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer best;,at uit drie bladen. ^en Haag, 16 November 1932. loen hedennacht tegen twee uur de leden <kr Tweede Kamer, voorzoovei ten minste nog aanwezig, huiswaarts keerden, was men er niet in geslaagd de Begrooting van Jus titie af te handelen. Donderdagavond komen de aitikelen aan de orde en dan zal men het zaakje wel onder de knie krijgen. Ofschoon er zijn bij deze begrooting altijd leden, die er kans toe zien langdurig stil te staan bij on derwerpen, welke reeds van alle kanten be keken zijn. Het wil ons het eenvoudigst toeschijnen het een en ander te ontkenen aan het antwoorc van minister Donner op de door zeventien sprekers te berde gebrachte opmerkingen en vragen. Zoo heeft hij, naar aanleiding van be- toogen van den heer Van R a p p a r d (lib.) en mevr. B a k k e r—N o r t (v. d.) uiteen gezet dat het thans niet de goede tijd is om tot een radicale reorganisatie van de nolitie over te gaan. Het zou trouwens ook geen bezuiniging opleveren. Tegenover de klachten over partijdigheid van onze justitie, met name van die te Breda en te 's-Hertogenbosch verklaarde hij nog steeds volkomen vertrouwen te hebben in de objectiviteit van onze lechters. Bovendien is in de kwestie vaii het herstel in de voogdij van erti met een niet-katholiek hertrouwde moeder (de bekerde kwestie van den Bosch) r,og het laatste woord niet gezegd. Tegen over de klachten betreffende de werking van de crisispachtwet hield de minister de goede werking er van vol en hij weigerde dan ook wijziging er van. zoodat er voor de kanton rechters een vasier gedragslijn zou worden voorgeschreven of hooger beroep mogelijk werd gemaakt. Wat de verkeersongevallen betreft, door mevr. Van 11 a 11 i e—v a n E m b d e n (v. d.) ter sprake gebracht, en- dosseerde de minister de meeste klachten aan zijn collega van Waterstaat. Voor verplichte verzekering van wettelijke aansprakelijkheid voor autobestuurders gevoelde hij niets, om dat hierdoor zeker niet het voorzichtig rijden zou worden bevorderd Tegenover sensatieberichten van sommige persorganen verkiaaidc de minister niet veel te kunnen uitrichten. Hij zal de zaak evenwel nogeens overwegen. In ieder geval denkt hij niet aan censuur. In antwoord op den van verschillende zijden aanbevolen beperking van de vrijheid om uni form te dragen, wees de minister er op, dat dit een zaak vol voetangels en klemmen was. Maar de zaak is niettemin bij hem aan hangig. Men ziet .dat de oogst niet groot is, maar het zou onbillijk zijn in dezen tijd, zoo kort voor de verkiezingen, van minister Donner te verwachten, dat hij nu allerlei hervormingen in uitzicht stelde! Het begon vandaag slecht in de 1 weede Kamer. Eerste spreker bij de replieken betref fende de algemeene beraadslagingen over de Rijksbegrooting was de communist W ij n - koop en deze had het er op gezet voor stouten jongen te spelen. Hij wilde maar weten in hoeverre de Kroon invloed had uit geoefend op den heer Colijn ter bezwering van een dreigende parlementaire of ministe- rieele crisis, en toen de voorzitter tal- looze malen had beproefd hem duidelijk te maken, dat de Kroon buiten spel moest wor den gelaten omdat we hier in de Kamer alleen te doen hebben met verantwoordelijke minis ters. ontnam hij hem ten einde hem het zwijgen op te leggen kortweg het woord. Later heeft zijn partijgenoot De Visser de zaak ook ter sprake georacht en gesproken van een onverantwoordelijk element buiten het parlement, dat medegewerkt had om een crisis te vcorkomen, maar veel succes zal hij hiervan ook wel niet verwachten, toen na hem de heer C o 1 ij n sprak over de „onbegrensde fantasieën'' in verband met zijn rol bij de bezwering van de crisis. Behalve de nier genoemde leden hebben een half dozijn afgevaardigden gerepliceerd. Wij zullen ze niet op den voet volgen omdat we morgen, wanneer de Regeering aan liet woord is. hun argumenten en bezwaren toch weder tegenkomen. Stippen we dus slechts enkele hoofdpunten aan. De heer M a r c ha n t (v. d.), die het eerst na den heer Wijnkoop het woord voerde, handhaafde zijn bezwaren in de eerste plaats tegen het ontwerp tot verhooging der in voerrechten ondanks de belangrijke wijzi gingen welke het heeft ondergaan. De inlich tingen der Regeering omtrent de gebeurte nissen op 20 September in Den Haag achtte •hij" onvoldoende. In zake de cumulatiekwesbe ve.k,aarde hij zich nog niet teyredigd. tr moet gehandeld worden Ten slotte beweerde hij dat thans gemakkelijker eer. parlementair kabinet zou zijn te vormen dan na de ver- kiN,Tn, teer Albard, i. pj, die onder meer heelt o.teenKezel. dat de Re- geering de demonstratie op >- V Houtrust wel degelijk in positieven zin heeft belemmerd. Dat de Regeering zich niet ge ïmponeerd gevoelde door die betooging, er gerde hem: de miskenning van de beteekenis er van noemde hij dom en slecht. De spreker verklaarde zich in het algemeen homogeen met de belastingdenkbeelden van den heer üudegeest, den voorzitter van zijn partij, wat de Regeering omtrent haar plannen in zake de cumulaties had medegedeeld, bevre digde hem niet en hij diende daarom aan het slot van zijn rede een motie in, waarbij aan de regeering verzocht werd nog in dit zit tingsjaar met voorstellen te komen tot het tegengaan van cumulatie van inkomsten uit openbare kassen. Alvorens deze op de tafel des voorzitters te deponeeren, had hij nog uiteengezet, dat zijn partij niets gevoelt voor de vorming van een nationaal kabinet. „Al leen in een kabinet dat onze opvattingen huldigt, kan plaats zijn voor onze partij. De heer De Visser (communist) hield weder eens een revolutionair getinte rede, waarbij hij gelegenheid vond den liberaal Boon voor een hyper-bourgeois uit maken en te verklaren, dat de boom van het socialisme aan iepziekte leed. De heer Knottenbelt (lib) zette uit een, dat zijn fractie ondanks de redevoerin gen van de minister Ruys en De Geer nog steeds niet overtuigd was, dat de Regeering vertrouwen verdiende: de winkelsluiting en de averechtsche bezuinigingen pleiten nog steeds tegen haar. Een volkomen contract hiermede maakte de daarop volgende rede van den heer Snoeck Henkemans (c. h.), die behoudens de zorg voor de schip pers alles even goed vond van dit ministerie, zich met haast vaderlijke genegenheid over zijn beleid uitliet! Morgenmiddag dupliceeren de ministers en loopen vermoedelijk de algemeene beraad slagingen ten einde. DE ONTWAPENINGSKWESTIE. Critiek van Tardieu op het Fransche ontwapeningsplan. Ontwapeningsmeeting te Londen. Nu het Fransche ontwapeningsplan te Genéve is overhandigd is dit natuurlijk van vele kanten besproken. Ook de oud-minister president Tardieu heeft hierover zijn stem laten hooren. Naar aanleiding van een artikel van Pertinax in de „Echo de Paris", waarin hij beweerde, dat het nieuwe Fransche ont wapeningsplan vergeleken kon worden met het plan van Tardieu van Februari j.1., heeft Tardieu thans in genoemd blad een artikel gepubliceerd, waarin hij ten eerste consta teert, dat zijn plan de numerieke en feitelijke militaire ongelijkheid tusschen Duitschland en Frankrijk gehandhaafd, welke ongelijk heid door alle onderteekenaars van het Ver drag van Versailles, als een noodzakelijke en onvoorwaardelijke voorzorgsmaatregel tegen „den aanvaller van 1914" was beschouwd. Ten tweede had zijn plan geen wijziging ge bracht in het algemeene principe der Fran sche militaire organisatie en de kwestie der militietroepen niet aan de orde gesteld. Ten derde bevatte het plan van Februari geen voorstellen op Fransch initiatief, tot wijzi ging der verdragen. Een dergelijk voorstel van Fransche zijde noemt Tardieu zonder voorbeeld, want zelfs de door Frankrijk aan vaarde wijzigingen in de herstelbetalingen berustten slechts op feiten, die in de verdra gen niet gegarandeerd waren. Tardieu acht het begrijpelijk en natuurlijk dat het plan van de regeering-Herriot, prin cipieel anders is dan dat van zijn vroegere regeering. Hij stelt er echter prijs op, dat het publiek zich hiervan bewust is. Tardieu oefent dan verder in zijn artikel scherpe critiek op het Fransche plan. De wij ze waarop het beoordeeld wordt, hangt af van het standpunt der Fransche politieke partijen, en dit oordeel loopt zoover uiteen, dat de Fransche pers zelfs geen overeenstem ming toont in de opvatting over de weer klank, die het plan in het buitenland heeft gevonden. In de „Echo de Paris' schrijft Pertinax, dat men thans reeds kan constateeren, dat het Fransche plan geen gunstige ontvangst ^De Petit Parisien" constateert hiertegen over dat behalve in Duitschland het plan in het algemeen zeer sympathiek is ontvangen. Het Petit Journal" weet mede te deelen, dat de'meerderheid der delegaties ter ont wapeningsconferentie het plan gunstig ge- Z1IHetZ'J Journal" verklaart, dat het bezwaar der Duitsche pers dat Herriot te veel ruimte heeft gelaten voor de veiligheid, de beste lof is die men het Fransche voorstel kan ge ven. De „Ere Nouvelle" schrijft, dat het ont wapeningsplan thans is voorgelegd aan de publieke opinie van de wereld en dat men thans moet afwachten. Frankrijk weigert niet te onderhandelen, het zegt nietHet moet ge nomen worden zooals het er ligt of worden verworpen. Men wil slechts weten of men eerlijk voorwaarts wil komen en van elk land en van elke regeering wordt thans geëischt. dat zonder bijgedachten het eigen standpunt wordt uitgewerkt In de Albert Hall te Londen is Dinsdag avond onder voorzitterschap van Lord Ro- bert Cecil een groote Ontwapeningsmeeting gehouden. De vergadering nam met algemeè ne stemmen een resolutie aan, waarin o.a. 'n vèr-strekkende ontwapeningspolitiek, erken ning der Duitsche gelijkheidseischen, geen verdere bewapening van eenigen staat en 'n verbod van aanvalswapenen werd geëischt. Lord Cecil zeide in zijn rede, dat het doei van deze meeting was, de Engelsche regee ring te steunen bij de uitvoering van de Don derdag j.1. door Sir John Simon in het La gerhuis uiteengezette politiek. Als spreker trad verder op de Aartsbis schop van York, die zeide, dat vervulling van de ontwajoeningsbeloften der geallieer den moest worden geëischt, welke beloften in het Verdrag van Versailles verankerd wa ren, zoodat de vervulling ervan een moreele plicht was. De Engelsche minister van buitenlandsche zaken, sir John Simon, heeft den president der Ontwapeningsconferentie, Henderson, gisteravond laten mededeelen, dat hij zijn aangekondigde groote redevoering over de ontwapeningspolitiek der Engelsche regee ring reeds hedenochtend zal uitspreken in een extra-zittting van het bureau der ontwa- penings-conferentie. Van toonaangevende Engelsche zijde wordt er de nadruk op gelegd, dat de rede voering van Simon vooral ten doel heeft een brug te slaan tusschen het Duitsche en het Fransche standpunt nopens de ontwape ningskwestie, ten einde de spoedige terugkeer van Duitschland ter conferentie mogelijk te maken. E>e redevoering bevat evenwel geen vast omlijnd voorstel of plan en beteekent volgens de Engelsche verklaring geenszins een aanvulling van het Fransche plan. DE POLITIEKE TOESTAND IN DUITSCHLAND. De partijleiders bij den rijkskan selier. Rijkskanselier Von Papen heeft gister den prelaat dr. Kaas en het rijksdaglid Joos als vertegenwoordigers van het Centrum ont vangen, Staatsraad Schafer als vertegen woordiger van de Beiersche Volkspartij en Dingeldey als vertegenwoordiger van de Duitsche Volkspartij. Over de besprekingen, die gister tusschen de partijleiders en den rijkskanselier hebben plaats gehad, vernemen wij, dat allereerst de leiders van het» Centrum, prelaat dr. Kaas en Joos, door den rijkskanselier werden ont vangen. De bespreking, die ongeveer 40 mi nuten duurde, werd gehouden in tegenwoor digheid van staatssecretaris Planck. De on derhandelingen waren van vertrouwelijken aard, doch het is waarschijnlijk, dat de Cen trumleiders er nogmaals met nadruk op ge wezen hebben, dat het Centrum den huidigen aard der staatsleiding afwijst. Zakelijke kwes ties werden overigens niet aangeroerd Wel legde het Centrum er den nadruk op, dat het zich bezig houdt met het bevorderen van de gedachte van de nood- en arbeidsgemeen schap. Ter sprake moet ook zijn gekomen, dat volgens het Centrum de toestand, zooals die zich onder de regeering van den huidi gen kanselier heeft ontwikkeld, moet leiden tot verval en een chaos. Omtrent het onderhoud van von Papen met Dingeldey verluidt, dat de laatste uiteengezet heeft, dat de Duitsche Volkspartij er waarde aan hechtte, dat de grondslagen van het economische program der rijksregeering en de buitenlandsch politieke richtlijnen van het kabinet niet verlaten worden Er moet worden vastgehouden aan de gedachte van een presi- dentieele regeering. In dezen zin is de partij bereid zich ter beschikking te stellen van de regeering ter vorming van een nationale con centratie. De „Völkische Beobachter" over de weigering der S. P. D. Naar aanleiding van de weigering der sociaal-democraten om aan de besprekingen met den rijkskanselier deel te nemen, schrijft de nationaal-socialistische „Völkische Beo- bachter"da t dit feit de kroon opzet aan de tot nog toe behaalde „successen" van dit ka binet. Dit kabinet heeft zich niet ontzien over het reeds honderdmaal doodgeprate begrip van nationale concentratie zelfs met het mar xisme te onderhandelen Iets beschamendere kan men zich nauwelijks denken, doch ook geen grooter blamage dan deze weigering van de S. P. D De rijkskanselier niet naar Zuid- Duitschland. Officiéél wordt medegedeeld: „De rijkskanselier heeft zich genoopt ge zien de door hem voorgenomen bezoeken aan Stuttgart, Karlshuhe en Darmstadt af te zeggen, aangezien hij het na het resultaat der gister met de partijleiders gevoerde be sprekingen beter acht een opklaring in den politieken toestand af te wachten". Aan de nationaal-socialisten is indertijd, evenals aan de andere partijen, een uitnoodi- ging gezonden voor een bespreking met den rijkskanselier, doch tot nu toe is hierop nog -een antwoord ontvangen. Het antwoord de N. S. D. A. P- Naar de „Lokalanzeiger" verneemt, zal hedenmorgen het antwoord der NSDAP op de uitnoodiging van den rijkskanselier schrif telijk of mondeling in de rijkskanselarij wor den gegeven. Men verwacht een afwijzend antwoord met verwijzing van de leiding der partij naar de noodzakelijkheid van een be spreking met den rijkspresident. Hedenochtend kabinetszitting. De rijkskanselier heeft de leden van het rijkskabinet bijeengeroepen voor een heden ochtend te houden zitting, waarin de na de besprekingen met de partijleiders ontstane toestand zal worden behandeld. Aangenomen wordt dat in deze bijeenkomst beslissingen zullen worden genomen, welke voer de ver dere ontwikkeling van den binnenlandschen toestand van beteekenis zijn. Of de rijkskanselier reeds hedenmiddag den rijkspresident rapport zal uitbrengen over zijn besprekingen, was gisteravond nog niet bekend. Wordt het kabinet-von Papen Papen ontslagen? De „Münchener Neueste Nachrichte" meldt itu Berlijn, dat het resultaat van de bespre kingen met de partijleiders door den rijks kanselier in de hedenmorgen te houden ka binetszitting aan de orde zal worden gesteld en waarschijnlijk zal leiden tot het ontslag van de geheele regeering-von Papen. Als eventueele opvolgers van den rijkskanselier worden genoemd, de rijksminister zonder portefeuille en rijkscommissaris in Pruisen dr. Bracht, de tegenwoordige rijksminister, generaal von Sleicher, en vooral de vroegere rijksweerminister dr. Gessier. VREESELIJKE ONTPLOFFING IN DUITSCHE CEMENTFABRIEK. In het aan de Beiersch-Oostenrijksche grens gelegen stadje Vils heeft in een cement fabriek een hevige ontploffing in een oven plaats gehad. Een der directeuren en vier ar beiders liepen tengevolge van den vonken regen en de gloeiende cementmassa ernstige brandwonden op. De directeur is reeds in het ziekenhuis te Füssen aan zijn wonden over leden. Een tweede zwaargewonde ligt op sterven. De moeder van den directeur, die telegra fisch werd ontboden, heeft kort na aankomst te Füssen een beroerte gekregen en is thans ernstig ziek in het ziekenhuis te Füssen op genomen. DL OPENING VAN HET PARLEMENT VAN ULSTER DOOR DEN PRINS VAN WALES. Anti-Engelschc betoogingen. De prins van Wales werd gistermorgen te Belfast verwacht, waar hij het nieuwe ge bouw van het parlement van Noord-Ierland officieel zou openen. Bij zijn aankomst werd hij begroet door twee kruisers en een lucht eskader. Toen hij landde, kwam 't echter tot anti-Engelsche demonstraties. Iersche repu blikeinen hadden in den loop van den nacht op tal van plaatsen in de stad plakkaten ge plakt, welker inhoud protesteerde tegen het bezoek van den Prins van Wales. De politie verwijderde deze plakkaten zooveel mogelijk, maar kon niet voorkomen, dat in eenige stra ten Engelschen vlaggen werden afgerukt. De politie arresteerde twee vrouwen, die zich daaraan hadden schuldig gemaakt. Voor den duur van het prinselijk bezoek zijn uitgebrei de veiligheidsmaatregelen getroffen ter be scherming van den prins van Wales. Behalve de politie is ook het vrijwilligers-corps van zoogenaamde Oranje-mannen gemobiliseerd. Het parlementsgebouw geopend. Onder plechtig klokgelui heeft de prins van Wales gister het, nieuwe Parlementsge bouw van Ulster geopend. Tot verdere de monstraties is het niet gekomen; den prins viel een geestdriftige ontvangst ten deel. Ge heel Belgast verkeert in feeststemming; de straten waren met vlaggen versierd. De prins van Wales zal drie dagen in Ul ster doorbrengen. Talrijke feestelijkheden zullen te zijner eer worden gehouden. INGRIJPENDE BEZUINIGINGSVOOR STELLEN IN ENGELAND. Gisteravond is in Engeland het rapport verschenen van de economische comm. van particuliere parlementsleden, waarin voor stellen gedaan worden, waardoor een bezui niging op de begrooting zou kunnen worden bereikt van 100.000.000, d.w.z. een achtste gedeelte van de geheele begrooting. Behalve deze economische voorstellen, heeft de commissie nog verscheidene andere middelen aan de hand gedaan, waardoor de beoogde bezuiniging nog aanmerkelijk groo ter zou kunnen worden. Onder deze voor stellen bevindt zich o.a.: het verkoopen van huizen in gemeentelijk bezit, verlaging van onderwijzerssalarissen, sluiten van scholen, besnoeiing van de civiele dierfeten en van de salarissen der ambtenaren, benevens langere werktijd, verlaging van de_ uitgaven voor di plomatieke doeleinden, coördinatie van de drie defensieve diensten, afschaffing van den rang van generaal, opheffing van het fonds voor rijkshandel, e.d. HET HERSTEL VRAAGSTUK. Hoover bestudeert de Engelsche en Fransche nota's. Binnen een uur na zijn terugkeer uit Cali- fornië, had Hoover zich reeds gezet tot het bestudeeren van de problemen met betrek king tot de Fransche en Engelsche verzoe ken om een moratorium voor de oorlogs schulden, die op 15 December vervallen. On middellijk heeft hij een conferentie gehad met den minister van financiën Ogden Mills. Algemeen is men van meening, dat het congres afkeerig is van uitstel van betaling. Het congres komt op 5 December bijeen en de congres-leiders verklaren, dat de tijd dan nog te kort is voor 15 December om een be slissing te nemen aangaande de opschorting dezer betalingen. Verwachten de V. S- schuldenbe talingen in December? President Hoover heeft na zijn terugkeer te Washington een onderhoud gehad met den staatssecretaris van financiën, Mills. Bij het verlaten van het Witte Huis verklaarde Mills, dat de oplossing van de kwestie der oorlogsschulden zaak van het congres is, om dat de president niet gemachtigd is, uit zich zelf te besluiten tot een verlenging van het moratorium, of de oorlogsschulden te verla gen. Een hooge functionnaris, wiens naam niet wordt genoemd, is van meening, dat de Europeesche schuldenbetalingen in de maand December zullen moeten worden gedaan, om dat de termijnen afgezien van de betaling door Engeland betrekkelijk gering zijn. DE LAND ANNUÏTEITEN IN IERLAND. Gisteravond heeft De Valera in den Dail verklaard, dat binnen afzienbaren tijd wets voorstellen zouden worden ingediend, strek kende tot blijvende kwijting, ten gunste van de farmers, van een belangrijk deel der land- annuïteiten. DE HONGAARSCHE PREMIER GOEMBOES BRENGT RAPPORT UIT. Over zijn reis naar Rome. In de commissie voor buitenlandsche za ken van het Hongaarsche huis van afgevaar digden heeft de minister president, Goem- boes, gister rapport uitgebracht over zijn reis naar Rome. Hij constateerde als inlei ding, dat de Hongaarsche buitenlandsche po litiek natuurlijk in de eerste plaats eigen be langen nastreeft, maar toch tegen geen enkel ander land gericht is. De goede betrekkin gen met Italië hebben hem er toe gebracht zijn eerste buitenlandsche reis als premier naar Rome te maken. Bovendien had deze reis ten doel het vriendschapsverdrag in overeenstemming met het wederkeerigneids- principe een dieperen economischen inhoud te geven en daarmede den moeilijken toestand van den Hongaarschen landbouw te verlich ten. In Rome zijn mogelijkheden van ontwik- kening geconstateerd, op grond waarvan een Italiaansch-Hongaarsche economische com missie is ingesteld tot verlevendiging van de economische betrekkingen. Italië is het eerste land geweest, dat zoo wel in het vraagstuk der herziening als in dat der ontwapening openlijk zijn standpunt te kennen heeft gegeven, waarvoor Honga rije Italië dankbaar is. In Rome is ook ge sproken over de economische wereldconferen tie, evenals over de conferentie voor de Oos telijke erparaties. Gebleken is, dat de buiten landsche politiek van beide landen ook op deze punten volkomen overeenstemt. Eveneens is men er in geslaagd overeen stemming te bereiken over verscheidene reeds langen tijd hangende financieele kwesties, die in verband staan met de likwidatie van den wereldoorlog. Hiertoe behoort het pro bleem der zoogenaamde administratieve schulden, de kwestie der onkosten der Itali- aansche militaire missies- en grenscommis- sies etc., die thans allen definitief geregeld zijn. Met zijn bezoek aan den paus heeft Goem- boes als protestant zijn eerbied willen uit drukken voor den Heiligen Stoel, die steeds groot begrip heeft getoond voor de Hongaar sche belangen. Tijdens de op dit rapport volgende debat ten, bleken bijna alle sprekers het eens te zijn met de door Goemboes ontwikkelde gedach ten. De meesten wezen op de noodzakelijk heid van goede economische betrekkingen ook met de nabuurlanden. Voordat Goemboes zijn rapport over de reis naar Rome uitbracht, gaf de minister van buitenlandsche zaken, Puky. nog inlichtingen over de anti-Hongaarsche Hetze in Boeka rest. Hij deelde mede, dat de Hongaarsche regeering in deze aangelegenheid in Boeka rest stappen had gedaan, die op hoffelijke wijze door de Roemeensche regeering zijn op genomen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK DOOR MIST BIJ HAGEN. In de vroege morgenuren is gister een auto met 5 inzittenden van de brug over de Ennepe gestort. Door den dikken mist had de chauffeur niet tijdig genoeg den brug ge zien, zoodat hij tegen de brugleuning reed en in het water stortte. Een der inzittenden was op slag dood. Drie anderen bekwamen zware verwondingen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1