Qememtecaden £attd: en Jxdn&ouut binnenland Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. B 66 GRAFT. Met 6 tegen 1 stem werd dit voorstel ver gaat onzes inziens daarom niet aan in de plaats van de officieele schatting door deskundigen een andere schatting te stellen. Bovendien mag hierbij niet uit het oog worden verloren, dat door toeneming van de bevolking en door uit breiding van het bebouwde gedeelte hoe langer hoe meer gronden, om de stad gelegen, het karakter zullen krijgen van bouwterrein. Voor de aldaar gelegen gronden, tot het grondbedrijf behooren- de. en die thans nog voor landelijke doeleinden zijn bestemd, ontstaat der halve geleidelijk een waardevermeerde ring, aangezien zij van lieverlede bet karakter van bouwterrein krijgen. Naar aanleiding van het bovenstaande bieden wij Uwe Vergadering het vol gend ontwerp-besluit ter vaststelling aan: de bij artikel 10 van de verordening betreffende het gemeentelijk grondbe drijf bedoelde schatting van de in het grondbedrijf aanwezige eigendommen, welke naar den toestand van ^l Decem ber 1932 zou moeten plaats vinden, met het oog op de buitengewone economi sche omstandigheden één jaar uit te stellen, met dien verstande, dat de daarop volgende schatting op den n0I"~ malen tijd, derhalve naar den toestand van 31 December 1937 zal geschieden. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK; Langestr. 85. Uitleening uitsluitend aan leden, minimum contributie 2 per jaar. Lidmaatschap voor 1933 gaat in met 1 Dec. NIEUWE AANWINSTEN. Oorspronkelijk Ned. romans. B 90.1dk Bruggen(C. J. A.) van. De dro ge koetjes; of De levensavond buiten. Draayerde Haas, Albertine. In den stroom In het Ned. vertaalde romans. D 74i B 96.5w D 24.5w H 97 L 49e M 66 De noodlottige Boelgakow, Af. eieren. Burger, Lisbeth. Werkloos. Deeping, W. De weg. Hyde, S. W. De onderkruiper Lewis, S. Elmer Gantry. Mir, H. De hof der oranjeboo- men. Oorspronkelijk Engelsche romans. 823 Gl3m Galsworthy. Maid in waiting. 823 L61 Linklater, E. Juan in America 823 M92 MantheA. The story of San Michele. Wetenschanpelijke werken. 133 L68 Lodge. O. J. Het leven na den dood. 136 H60 Heybroek, N. I. Onze Nederland- sche kinderen; gekiekt door va ders en moeders (kinderpsycho logie). 172 Ml2(broch.) Maas, A. Ontwape ning, christendom en volken bond. WibautBerdenis van Berlekom, Af., en F. Af. Wibaut. Wordend huwelijk. 212 K90t Krishnamurti, J. Toespraken in het sterkamp Ommen 1931 (29 Juli—5 Aug.) 212 P34(broeh.) Persstemmen over Krishna murti. Romein, f. Machten van dezen tijd. Gedenkschrift 15-jarig bestaan genootschap Nederland Frankrijk. De Soviet-Unie. Hindus, Af. Ontredderde wereld 335 H65r Hindus. Af. Rood koren. Fascisme. Ludwig, E. Mussolinis spraehe mit F.mil Ludwig. Handwerken, Spel. Heerenkleeding. Gebreide. 6^6 K41g Kinderkleeding. Gebreide. 794 189 Lucardie. A. J. E. Bridge in den familiekring. 176 W60 327 R65 901 G20 335 H65 945 L91 646 H40 Ge- naar de te West- (Vervoig gemeenteraad). De heer Brouwer maakte «,og de opmer king, dat te Oost-Grafrdijk de publicaties niet lang aan het aanplakbord blijven. Dit kan ook veroorzaakt worden door den sterk waaienden Oostenwind. De voorzitter gaf den raad te kennen, dat van een en ander de gemeente-bode in ken nis zal worden gesteld. Na langdurige discussie werd met alge meene stemmen besloten, de jaarwedde van den gemeente-veldwachter tijdelijk te korten met een bedrag van f 100 en alzoo vast te stellen op f 1500. De voorzitter merkte hierbij op, dat voor toepassing van deze wijziging eerst nog overleg dient te worden gepleegd met de organisatie ingevolge het ambtenarenregle ment De heer Koppen informeerde sleutels van het brandspuithuisje Grattdijk Besloten werd de sleutels bij den heer Kappen te deponeeren. Ko?<*n deeide bij den post straat- r£a o mede. dat hij heeft vernomen, dat Cwh Staren aan P. S. een voorstel hebben genaan om de maximale-pelasting te ver lak" Zaansche gemeenten hebben een vildeTEN?'" ger'Cht "Ver,ÜS onS Aan de orde kwamen de kosten van bij dragen in de wijkverpleging. Aivorens dezen post te behandelen stelde de voorzitter voor het adres ingekomen van de afd. Graft van het Witte Kruis, houdende het verzoek om aan de afdreling De Rijp van de wijkverpleging de subsidie voor 1933 niet toe te staan 300 subsidie te geven aan de afd Groot Schermer. In dit adres wordt meoedeeling gedaan, dat ae afdeeiing Groot-Schermer bereid is hare zuster voor de gemeente gemeente Graft beschikbaar te stellen Waar drt adres in de vergadering van B. en W. nog niet in behan deling is geweest stelde spr. voor, het ver zoek in handen te stellen van B en W. ter fine van advies. worpen De heer J C Heijnis stemde voor, de overige heeren tegen. E)e heer Kopoen !^af daarna op verzoeK van den voorzitter terzake deze kwestie de volgende inleiding. De afdeeiing Graft van het Witte Kruis heeft in het afgeloopen jaar, naast de door de gemeente verstrekte zeer hooge subsidies voor de t. b. c.-bestrijding nog"een bedrag van 409 a 500 uitge geven. Ofschoon, wij ervan overtuigd zijn, dat de gemeente in dit bedrag ook wel een subsidie zou verieenen, besloot het bestuur dit bedrag niet ten laste der gemeente te brengen. De afdeeiing Graft van het Witte Kruis strekt zich uit over de dorpen Graft- Noordeinde Oost- en West-Graftdijk. De af deeiing De Rijp heeft hare leden ook m de gemeente Graft. Naar aanleiding hiervan heeft het bestuur dan ook verzocht aan de afdeeiing De Rijp haar leden in Graft af te schrijven en over te geven aan de afd Graft, waar dit het financieel beieid van onze af deeiing ten goede zou komen. Op dit verzoek werd door het bestuur van de afd. De Rijp afwijzend bescnikt wat het bestuur ten zeerste betreurt, aangezien de t. b c.-bestrijding van het „Witte Kruis" in Graft o.m. het opnemen van patiënten in sa natoria, ten laste van de gemeente Graft komt. Ook voorzeoveel betreft de Grafter ingezetenen, die lid zijn in de Rijp en dus aldaar hun contributie betalen en eventueeie verplegingskosten afwentelen op Graft. Het Witte Kruis had voordien geen magazijn voor hulpmiddelen in „e plaats Graft. doch sinds de laatste jaren is daarin voorzien en kan door de afd. Graft van het Witte Kruis de trnoodigde hulpmiddelen aan haar leden worden verstrekt. De wijkverpleging van de afd. de Rijp strekt zich uit over de plaatsen de Rijp, Schermerhorn en Graft-Noordeinde. De dorpen Oost-West-Graftdijk zijn aange sloten bij de afd. Groot-Schermer. Derhalve behoort het grootste deel, alsmede het grootste aantal inwoners der gemeente Graft tot de afd. Groot-Schermer Bij zijn intrede in de gemeenteraad bemerkte spr. tot zijn niet geringe verwondering, dat de door de gemeente Graft te geven subsidie's voor de wijkverpleging behalve voor de afd. Groot- Schermer ad. f 200 eenzelfde bedrag was beschikbaar gesteld voor de afd. De Rijp. Spr. wist voorheen niet beter of de Rijp ontving 100 wat geiet op het aantal be woners van de dorpen Graft en Noordeinde meer dan voldoende was, in verhouding tot het aantal inwoners in de dorpen Oost- en West-Graftdijk. Eenige jaren geleden heeft het bestuur het plan geopperd voor deze gemeente een zelf standige wijkverpleegster te bezitten, welk plan door omstandigheden nog niet kan worden uitgevoerd. Waar echter de afd. De Rijp goed buiten haar leden in Graft kan, verzocht spr. dan ook, de subsidie voor die afdeeiing in te trekken, en aan de afd. Wijkverpleging Groot-Schermer f 300 subsidie over 1933 toe te staan. Dit zal voor onze gemeente nog een bezuiniging geven van f 100 en de in woners worden tevens goed geholpen. De heer J. C. Heijnis was van meening, dat we hier een zuster, uitsluitend voor de gemeente Graft, moeten verkrijgen. Wanneer dat niet gaat, zag hij de noodzakelijkheid niet om met de afd. de Rijp te breken, waar Graft aan de Rijp grenst. De heer Koppen huldigde de meening, dat de Rijp wel Graft wil voorzien van een zus ter, doch niet de dorpen Oost- en West-Graft dijk. De heer Jongkind vond een samenstelling van de RijpGraft en Groot-Schermer Schermerhorn een betere samenstelling. Graft is geheel afzonderlijk van Groot-Schermer. De heer Koppen wees op den geringen af stand van Graft-Noordeinde en Groot- Schermer. De voorzitter uitte zich in de eerste plaats als burgemeester van beide ge ïeenten Graft en de Rijp en betreurde als zoodanig de schei ding welke hier thans bepleit werd inzake dc wijkverpleging, welke tot nu toe gezamelijk werd gediend. Deze kwam evenwel voor hem niet onverwacht, waar hij gedurende de ja ren waarin hij deel heeft uitgemaakt, van het bestuur der afd. Graft van de N.-H. Vereeni- ging Het Witte Kruis meermalen heeft aan gevoeld, dat deze afdeeiing zich gedrongen gevoelde en van de zijde van de Rijp steeds aangevallen werd in het werven van leden wonende te Graft voor de Rijper afdeeiing, een euvel waaraan de Rijperafdeeling nog steeds mank gaat ten koste van de afdeeiing hier. Van de zijde der afdeeiing De Rijp werd jammer genoeg nimmer een houding aange nomen waaruit op te maken viel dat harer zijds op mogelijke overeenstemmine ten deze prijs gesteld werd Had men \an die zijde in dezen geest meerdere activiteit betoond, zoo zou zeer waarschijnlijk veel wat thans staat te gebeuren, voorkomen kunnen worden en spreker stelde dar ook onomwonden de Rijp aansprakelijk voor de op handen zijnde scheiding. Niettemin en nu was snreker burge meester van de Rijp twijfelde hij niet, of de Rilp zal zich geenszins omver laten wer pen door'Graft.. Mocht besloten worden tot intrekking der subsidie, zoo zal de Rijp stellig niet ten ondergaan en zich zelve we ten te redden. Ten slotte herinnerde spreker aan een paar jaar geleden gedane pogingen van Grafter zijde om te geraken tot een eigen zuster in eigen gemeente, los van andere gemeenten. Was dit mogelijk en dat is lang niet uitge ot n, d^n 7~>n dat vc>r Graft de beste op lossing zijn Hij sprak tevens den wensch uit dat zulks nog eens het geval zal kunnen zijn, waar de gemeente Graft alsdan geen aan hangsel meer zou zon noch van de Riip zoo als tot nu toe, no-h van Groot-Schermer waarop thans groote kans is. Daarna werd het voorstel om aan de afd de Rijp van de Wijkverpleging de subsidie in te trekken en aan de afd. Groot-Schermer een subsidie te geven van 300 met vijf (5) te gen twee (2) stemmen aangenomen. Voor stemden de heeren Koppen, Blaauw, S. Heinis, W. Ton en P. Brouwer. Tegen de heeren J. C. Heijnis en C. Jong kind. Besloten werd de begraafplaats te West- Graftdijk te gelegenertijd te doen opknap pen. De voorzitter stelde aan de orde vaststel ling der aangeboden begrooting van de bur gerlijke armbesturen. De volgende subsidies werden toegekend: Graft Noordeinde 500, West-Graftdijk 1600 en Oost-Graftdijk 100. De begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur te Graft als volgt: Totaal ontvang 857.90, uitgaaf 857.90. Oost-Graftdijk totaal ontvang f 495.94, uitgaaf 495.94 West-Graftdijk ontvang 1785 47, uit gaaf 1785.47. Daarna werd overgegaan tot behandeling der inkomsten. Door den voorzitter werd voorgesteld, na mens B. en W. om over te gaan tot het heffen van 50 opcenten op de vermogensbelasting, uitsluitend tot het verkrijgen van de maxi mum-subsidies voor de steunverleening en werkverschaffing aan werklooze arbeiders. Met algemeene stemmen werd besloten een verordening vast te stellen tot het heffen van 50 opcenten op de vermogensbelasting. Uitsluitend tot het verkrijgen van de maxi mum-subsidies voor de steunverleening en werkverschaffing aan werklooze arbeiders. Met algemeene stemmen werd besloten een verordening vast te stellen tot het heffen van 50 opcenten op de vermogensbelasting. Verder werden de voorgedragen inkomsten op de begrooting 1933 voor de gemeente Graft onveranderd goedgekeurd en werd be sloten de begrooting voor den dienst 1933 vast te stellen als volgt: Totaal der inkomsten gewone dienst 43260.46. Totaal der uitgaven gew. d'enst 43260.46. Kapitaaldienst totaa' inkom sten 831.17. Totaal uitgaven 831.17. Saldi derhalve nihil. Rondvraag. De heer Ton informeerde of de venters in de gemeente Graft al of niet in het bezit moete zijn van een schriftelijke vergunning van den Burgemeester. In West-Graftdijk wordt veel gevent? Gaarne had spreker politie-toezicht. De voorzitter zegde den heer Ton toe, een en ander aan den gemeente-poiitie te zullen opdragen. Daarna bracht de heer Ton een woord van dank aan den voorzitter en het College van B. en W. voor stamenstel'ing dezer begroo ting en het gevoerde beleid. De voorzitter dankte den heer Ton en hoopten nog vele jaren op den zelfden weg samen te werken. De heer Brouwer informeerde naar de werking van Winkelsluitingswet. De voorzitter zegde toe den heer Brouwer een schriftelijke uiteenzetting van deze wet te geven. Ook de overige leden van den Raad zullen dit ontvangen. De heer S. Heinis gaf B. en W. in over weging, dat zij aan verschillende arbeiders zullen aanschrijven, dat het organiseeren in hun belang is. De voorzitter zegde toe daartegen geen be zwaar te maken, doch verzocht een opgave van die personen, die voor een dergelijk be richt in aanmerking komen. Deze zal worden verstrekt. Daarna sluiting. KENNEMERLAND. De markt gaf in de afgeloopen week een wisselvalligen handel te zien. Een tijdelijke in zinking en daarna een ietwat vluggere han del. Doch de totaal indruk was, over het ge neraal genomen, niet slecht. De aanvoeren stonden nog in het teeken dat de aanvoer de vraag overtrof, althans voor die producten, die in massa werden aangevoerd. Er was wederom een groote aanvoer van elders, een gevolg van de werkloosheid, reden waarom velen, dank zij den vrachtauto, zich op den handel werpen. Aan de teleurgestelde gezich ten kan men zien dat in veel gevallen de moeite en kosten niet worden beloond. De aanvoer vau andijvie was wederom buiten gewoon groot en de prijzen aan den lagen kant. Eerste kwaliteit andijvie kon nog 3 4 per 100 halen, doch de grootste aanvoer bestond uit middelmatige kwaliteit en ging voor f 1.502.50 per 100 weg. Prei, die eveneens ruim werd aangevoerd, vertoonde voor dezelfde kwaliteit sterke schommeling in prijzen. Over de geheele week genomen waren de prijzen voor le soort 812, 2e soort kon het niet verder brengen dan 4 tot 6 pei 100 bos en dat is voor de zwaie bossen een matig prijsje. Spruiten werden ook ruim aangevoerd en groote paptijen van elders aangevoerd waren matig gesorteerd. Mooie vast spruiten waren niet goedkoop, n.1. 12f 16 per 100 K.G., afwijkende kwaliteit ging voor alle prijzen van de hand, n.1. van f 4.50f 8.50 per 100 K G. Bloemkool, die ook ruim werd aange voerd, bestond grootendeels uit goede kwali teit. De prijs voor le soort bloemkool was niet laag, n.1. 12 tot 16 per 100, afwijkende kwaliteit, doch niettemin behoorlijke kwali teit, ging voor prijzen van 4 tot 8 per 100 van de hand Boerekoo', die in het laatst dtr vorige week in den put zat (een gevolg ;an té grooten aanvoer, was nu meer in trek Mooie boerekool gold 2.50 tot f 4 per 100 stuks wat afweek was vrijwel waardeloos Roode, groene en gele.kool werd ruimer aangevoerd, we kunnen al de prijzen wel over één kam scheren, n.1 f 4f 6 per 100 stuks Spina zie. nog gedeelte'ijk uit de natuur, was ge wild. de prijzen waren aan den hoogen kant, nl. 1251.70 per kist. Sla uit de na tuur werd in kleine partijen aangevoerd met afwisselende prijzen van 13 50 per 100 stuks. De aanvoer van tomaten begint merk baar te verminderen, le soort was duur, do noteering 6 tot 17.50 per 100 Kg. De kleine partijtjes kasboonen waren duur, le soort bracht het nog boven de 0.40 per Kg. De aanvoer van druiven was nog groot genoeg en de prijzen blijven aan den lagen kant, alleen in le soort kwam een kleine op leving, de ori'zen waren 22 tot 35 per 100 Kg. Moo'e tafelperen werden schaarsch aangevoerd en waren duur. Keukenvruchten war^n niet zoo in trek, de noteering voor ta fel neren was f 26 tot 34. voor keukenjjeer 5 50 tot 13.50 per 100 Kg. De aanvoer van de overige artikelen was redelijk, de prijzen waren als de vorige week ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Aanvoer, kwaliteit en prijzen zijn vrij wel gelijk aan die in Beverwijk Wel is de markt eens onregelmatig, doch dat verschijnsel komt overal voor. Wanneer we dan ook prijzen noemen, dan is dat voor le soort, daar 2e soort n'et bijzon der in trek is. Trouwens men behoeft geen 2e soort te koopen, want prima kwaliteit is, als we die met andere jaren vergelijken, niet hooger in prijs. Andijvie werd ruw aangevoerd en was niet hoog in prijs, de prijzen 2 a 3 per 100 stuks. Bloemkool werd :n hoofdzaak in goede kwaliteit aangevoerd met prij zen van 10 a 14 per 100 stuks. De vraag naar de overige ooisoorten was niet groot en daar het aanbod de vraag overtrof, de prijzen niet hoog. We no teerden voor roode kool 4 k 5.20, gele kool 2 50 a 3 60 en groene kool fik f 5.50 per 100 stuks. Spruiten werden grootendeels in mooie kwaliteit aange voerd tegen prijzen van 10 k f 15 per 100 K G afwijkende kwaliteit beduidend lager. Bospeen, mooie kwaliteit, was duur, nl. 6 a 7.50 per 100 bos. Drui ven, die niet ruim werden aangevoerd, golden laag. nl. 24 a 32 per 100 K G. Spinazie, die niet ruim werd aange voerd, was duur nl. 110 135 per bak. Uien was gewild, hoewel de kwali teit uiteen liep. was de prijs 3 50 k f 5.25 per 100 K G. Kropsla, die in kleine kwantums werd aangevoerd had nog al gebreken, en was niet duur, nl. 1 50 a 2.25 per 100 stuks Knolselderie was niet duur, hoewel de kwaliteit niet slecht was, de prijzen 2 a 2.50 per 100 stuks. De overige aanvoer onveranderde prij zen. DE BRAND OP DE „P. C. HOOFT". Explosie in het achterschip In de lagere regionen van het midden- er achtergedeelte van de „P. C Hooft" zet het vuur zijn verwoestingswerk nog voortdurend voort. Gistermiddag 3 uur havenmeester v. d. Poll was toen juist eens poolshoogte gaan nemen sloegen de vlammen, die hun voedsel vinden in de door de machinekamer stroomende olie, hoog uit de achter den schoorsteen gelegen open kappen boven deze ruimte. Omstreeks dit tijdstip had in het ach terruim, ter zijde waarvan tunnels loopen, een hevige explosie plaats, gepaard gaande met hoog opschietende vuurtongen. De brand weer heeft deze plaats met groote hoeveel heden water bestookt, evenwel zonder sucecs Eerst stegen roetzwarte rookmassa's omhoog, doch weldra kreeg de donkerroode gloed van het vuur weer de overhand en deed zich het doffe gedreun van explodeerende gassen hooren. De bakboordkant van het schip is gloeiend heeft en de huid is op verschillende plaatsen eenigszins uitgezet. Voor de vrees, dat een of meer scheepsplaten waartegen aan den buitenkant nu en dan ter afkoeling eenige stralen gericht worden zich zullen begeven, met als mogelijk gevolg, dat de biandende olie zich over het IJ-water ver spreidt, is dan ook niet geheel ongegrond. De met een speciale installatie voor het weg scheppen van brandende olie uitgeruste boot van den reinigingsdienst bleef dan ook des avonds en des nachts in de onmiddellijke na bijheid van de P. C. Hooft op haar post. evenals de drijvende stoombrandspuit „Jan van der Heyden'' en een motorboot van de politie. Het is nu wel duidelijk gebleken, dat tegen de brandende oliemassa weinig valt uit te richten; niettemin zullen de brandweer autoriteiten. als de gelegenheid tot krachtig ingrijpen zich onverhoopt mocht voordoen, daarvan zonder aarzelen gebruik maken. Nog steeds een vlammenzee. Gisfernrddag te ongeveer half vier sl ie<r het vuur even achter het middengedeelte vin de ,.P. C. Hooft" weer fel uit. De drijvenae stoombrandspuit „Jan van der Heide" |arr nog steeds aan den stuurboordkant, over welke zijde het schip slagzij maakt, gemeerd Voor het werk in het inwendige van het schin heeft zij rookmaskers. zuurstofmaskers, snij. apparaten en ander materiaal aan boord. Be- halve hoofdbrandmeester M. Brunet (je Rochebrune, de hoofdingenieur L. J. Van Thiel en de scheikundige der brandweer, <je heer H. R. Mol heeft gistermiddag ook de commandant de heer C. Gordijn jr., een in. spectietocht door het schio gemaakt Er werd nog steeds op plaatsen, waar succes van di> werk verwacht kon worden, met drie stralen water gegeven. Ook de „Jason" wordt Wor eventueeie noodzakelijke assistentie gereed houden. Weer explosies. Het schip ligt weer recht. De brand op de P. C. Hooft woedt no» steeds voort. Na de opleving van het vuur in den middag van gisteren bleef het gedurende den nacht aan boord vrij kalm. Hedenochtend te 6 uur is het vuur evenwel opnieuw fel uit-* geslagen en wel even vóór den schoorsteen waar het eenige dagen geleden ook reeds hevig gebrand heeft. Er hadden opnieuw eenige explosies plaats. Vanmorgén was de slagzij van hef schip geheel verdwenen en lag het eens zoo trotsche zeekasteel, thans niet meer dan een brandend wrak, weer recht in het water. Vermoedelijk heeft het schip zijn rechte positie teruggekregen, doordat er gistermiddag veel water in het schip is ge. spoten. Bovendien is het niet uitgesloten, dat onder water eenge klinknagels zijn los gesprongen, waardoor het schip thans ook water maakt. Het achterschip ligt echter reeds op den bodem van het IJ-water, zoo dat geen gevaar bestaat, dat het schip zal zinken. Gedurende den geheelen nacht is de bewaking bij het schip gebleven, zoowel van de brandweer als van den havendienst. De brand op de P. C. Hooft duurt nu reeds vaij Zondagnacht, dus langer dan drie en een haZ etmaal. GEWIJZIGD OPCENTENONTWERP. De tekst, zooals die thans luidt. Bij de gedrukte stukken van de Tweede Kamer bevond zich Dinsdagavond het wets ontwerp tot tijdelijke heffing van opcenten op sommige invoerrechten en op de accijnzen op boer en suiker, alsmede herziening van het tarief, zooals dat luidt na de vierde nota van wijziging. Wij ontleenen daaraan nog de volgende bepalingen: „De ojjeenten en de rechten worden nage vorderd voor de van 29 September af tot aan de inwerkingtreding dezer wet ingevoer de of ten invoer in het vrije verkeer aange geven goederen. „Navordering kan geschieden hetzij van den aangever, of bij gebreke van aangifte van den invoerder der goederen, hetzij van hem voor wien de goederen bij de aangifte of den invoer hier te lande bestemd zijn. „Bij niet-betaling binnen den gestelden ter mijn zijn zij invorderbaar bij parate executie. Het dwangbevel wordt met bevel tot betaling aan den schuldenaar betëekend. „Artikel 6 dezer wet blijft buiten toepas sing ten aanzien van goederen, waarvoor ten genoegen van den minister van Financiën wordt aangetoond, dat zij door dengene, voor wiens rekening de heffing zou komen, vóór 29 September zijn verkocht. „Deze wet treedt in werking met inganj van den eersten Januari 1933". OP HEETERDAAD BETRAPT. Woensdagavond omstreeks 11 uur bemerk* te een nachtwaker, dat een luik was verbroken aan den achterkant van perceel Vijzelstraat 94 te Amsterdam. Bij nader onderzoek blek, dat een man in dit gebouw, waar een winkel in radio-artikelen gevestigd is, bezig was diverse voorwerpen, de van zijn gading wa ren. gereed te zetten om mee te nemen. On middellijk alarmeerde de nachtwaker de poli tie, die den man. een Duitscher van naai schatting 24 tot 25-jarigen leeftijd, arresteer de. ARME KLEINE. Gistermiddag heeft het 14 maanden oude kindje van de familie Ripping te Venlo zich, toi wijl het met een wollen shawl speelde, het keeltje dichtgetrokken. De ouders vonden de kleine, toen de levensgeesten reeds geweken waren. VENLO KRIJGT DE ZOMER-KERMIS TERUG. In de Woensdagavond te Venlo gehouden gemeenteraadsvergadering werd met op één na algemeene stemmen besloten tot wederin voering van de 2 jaar geleden afgeschafte en in Veulo zoo vurig terugbegeerde zomer kermis. men k® deur geoPe,ld en Na kijken wat er toch w\!7ewTC~ T een» hoe deboer^vT- vangen, hij gers ook jeukten de kabouters opnieuw te vond het raadzaam die ondeugden maar te laten gaan. Misschien waren ze dan meteen van die kik vorscheuplaag ai, 264. Zoo gauw kikker Karei en de kaboutertjes bui ten kwamen riepen ze de anderen en weldra was het heele veld gevuld met kikkers en kabouters. Zo dansten om de twee gevangenen en kikker Karei heen •■n tilden hun de hoogte in. Nou in een optocht na81, bet kabouterland, riep kikker Karei en daar waren do andereu natuurlijk vuor te vinden.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6