ALKMAARSCHE COURANT SPORT EN WEDSTRIJDEN. De Hollaridsche favorieten stevig aan den kop. Bij Hoesten Mo. 277 WOENSDAG 23 NOVEMBER 1932 4 ronden voor op RauschHürtgen. Een valpartij, waardoor Klaas van Nek in een ziekenhuis terecht komt. (Van onzen eigen redacteur). AMSTERDAM Dinsdagmiddag. Het eerste nieuws dat we vanmiddag hooren is dat Guimbretière van de wed strijdleiding na de neutralisatie tot hedenmiddag 12 uur, een extra rust van 4 uur heeft gekregen, zulks in verband met het feit dat de man volkomen door gereden is. Als alles dus meeloopt, komt hij tegen 4 uur vanmiddag weer in de baan, terwijl z'n partner Peix order heeft gekregen in de baan te zijn, als Wambst dit is. Verder is de stand natuurlijk nog onveranderd en de heeren rijden met een, voor hun doen, rustig gangetje rond. Een lange rij publiek staat voor de poorten van het wielrenpaleis en de tri bunes zijn reeds voor een goed deel be- ze\ Waar al dat publiek vandaan komt, is een raadsel; we hebben zoo'n idee dat er deze week alvast menige verlofdag wordt opgenomen. Voor morgennacht is alles al volko men uitverkocht en de zes-dagenroes tieeft Amsterdam en een groot deel van ons lieve vaderland al behoorlijk te pak ken. 't Zou trouwens te verwonderen wezen dat een evenement als dit, dat in het buitenland zooveel opgang maakt, in Nederland een fiasco zou worden, de liefhebbers zijn er door radio en kran ten tè happig voor geworden. Over een hali uurtje zal de trom weer geroerd worden voor de sprints van half drie, waarbij naar alle waar schijnlijkheid de noodige demarrages en jachtpartijen wel weer op zullen volgen. Het loopt tegen half drie en de ren ners steken zich in racg-tenue, d.w.z. de overtollige truien, beenstukken, dassen enz. gaan uit. Het eerste sprintje is erg rustig. De heeren zoeken positie en Wambs* moet in de 7e ronde den kop nemen. Dan komt Piet naar voren en in pracMstijl haalt hij onbedreigd de 5 punten binnen 1. P. v. Kempen; 2. Dinale. 3. Rausch; 4. Jan v. Kempen. 2e sprint. De kop wordt gevormd door t d. Heiden, Deneef en Pijnenburg. De Pijn loopt in de 9e ronde fraai uit en weet op de eindstreep van v. d. Heyden te winnen. 1. Pijnenburg; 2. v. d. Heyden. 3. Braspenninx; 4. Deneef. 3e sprint: In de 8e ronde houdt Piet er mee op; lekke band? 1 J. v. Kempen 2. Rausch 3. Göbel; 4. Dinale. Daar vliegt Göbel er in een spurt tus- schenuit en pikt onder de bedrijven door een ronde mee; het 4e klassement wordt dan: 1. Braspenninx; 2. v. d. Heyden. 3. Pijnenburg; 4. Deneef. 5e klassement: 1. Piet v Kempen; 2. Dinale. 3. Wambst; 4. Rausch. Nu ontstaat weer een geweldige klop jacht door Jan v. Kempen ontketend. 6e klassement: 1. KI. v. Nek; 2. Deneef. 3. Hürtgen; 4. Braspenninx. En de hel is weer aan den gang, het gejaag begint weer in al z'n hevigheid vooral Dinale heeft er zin in, Bogaerts verrast het heele veld en er zijn 10 ron den noodig om hem weer in te halen Daar gaan de Belgen en ook Göbel— Schorn; v. d. Heyden neemt prachtig van Dinale over en trekt de zaak weer uiteen. Dan gaat de groote Piet een stukje racen en alle* gaat als klitten achter hem aan. Toch is de ware stem ming er nog niet en van een kalme vijf minuten maakt v. d. Heyden gebruik om weg te loopen. Dan komt de gang er in, Wals demarreert en Göbel ziet een gaatje open en vlucht weg. Dit is het sein voor de Pijn. Hij lijkt echter niet zoo snel, komt langzaam naar voren Toch komt het veld weer tot rust en ligt weer geheel bij elkaar. Weer is het v Heiden die wegloopt en al gauw een halve ronde voor is, voor het peleton aan achtervolgen denkt. Dinale is goed bij en weet de ronde te nemen. Onder de bedrijven door wordt mede gedeeld dat er in totaal 1933.69 K.M. zijn dat is in 87 uur. In het laatste uur 31.83 K.M. Toch is er nog niet veel animo vooral de cracks houden zich rustig. Stand van 3 uur 389 p middag door de leiding uit het veld ge nomen, wegens te groote achterstand 22 ronden). Het zeer rustige veld maakt de renners baldadig, en er worden alle mogelijke gijntjes gemaakt. Resultaat: 10 tempo ronden die opleveren voor J. v. Kempen—Bogaert 18 p. Charlier—Deneef 7 p. Van KempenPijnenburg 4 p. WambstBroccardo 1 p. Daarna zakt het tempo weer leelijk en we zullen wel tot de klassementen van h&lf vijf moeten wachten voor er iets be- hoorlijks gepresteerd wordt, ook al schreeuwt het publiek nog zoo luid om de onbetwiste favorieten, Piet en „de Pijn" tot super-daden aan te zetten. Het helpt echter niet. De klassementen van hall vijl, De pittige Fransoos Guimbretière heeft ziekenverlof, hij is nog niet heelemaal O K. en heeft van den dokter nog een uurtje binnendienst gekregen. Ie klassement: 1. Piet v. Kempen; 2. Klaas v -Nek. 3. Broccardo; 4. Charlier. 2e klassement: Wals komt prachtig naar voren en weet zich keurig derde te plaatsen. 1 v. Kempen—Pijnenburg Op le ronde: Rausch—Hürtgen Op 2e ronde: BraspenninxWals CharlierDeneef Op 5e ronde: WambstBroccardo Op 9e ronde: 6 Guimbretière—Peix 7 GöbelSchorn Op 10e ronde: 8 Jan v. Kempen—Bogaert 9. Dinale—v. d. Heyden 10. KI. v. Nek—v. Hout Zooals de lezer weet is het 143 p 136 p 152 p 31 p 40 p 83 p 219 p 120 p 98 p Belgische koppel Rielens—v. Buggenhout gister- schers Rausch en Hürtgen pogen met al hun kunnen bij de leiders te komen en inderdaad gelukt het hun op den duur een ronde te nemen en alleen nog op punten achter te blijven. Nu ontketent zich een zeer mooie strijd, Piet en de Pijn voelen er niets voor van de eerste plaats verdreven te worden en laten voor de zooveelste maal zien, wat ze waard zijn. en na de klassementen van 4 uur, blijkt het dat ze maar even drie ronden uitgeloopen zijn en de Duit- schers ver achter zich gelaten hebben. Zoo rijden de heeren door, en de diverse koppels waken angstvallig dat de bedrei gende partijen geen kans krijgen in te loopen. Tot heel laat blijven premies de boel op gang houden, maar langzamer hand begint het publiek eenigszins blasé te worden, en al minder worden de stoere knapen aangemoedigd. Even wei zijn er om 5 uur nog een dikke 4000 toeschouwers aanwezig, en telken wor den er nog premies uitgeloofd. Zoo wint Wals een premie van 25 gulden van een heer die indertijd op de zesdaagsche te Chicago ook een premie uitloofde, en de leuke consequentie is, dat ook toen onze negentienjarige blonde Wals de duiten opstreek. Met van KempenPijnenburg op vier ronden voorsprong komt dan om zes uur de neutralisatie en het R. A. I.-gebouw stroomt leeg, terwijl de renners hun dut tende ronden ingaan. De grootste helft van de eerste Amster- damsche Zesdaagsche zit er nu op, en de belangstelling voor de laatste dagen is overweldigend. Evenwel niet van de zijde der journalisten, die tegenwoordig zelfs in hun slaap de helgekleurde shirts nog voorbij zien flitsen en de onver staanbare loudspeaker hooren brullen. Ook van een Zesdaagsche kan men op den duur genoeg krijgen. Maar we zijn er nu eenmaal om het publiek op de hoogte te houden en van dien taak zul len we ons tot „the happy end" kwijten, alleen,voor vandaag genoeg. en ziek door gevatte koude, alsmede bij pijnen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde Nlijnhardt's Poeders U spoedig helpen: Mijnhardt's Hoestpoeders. Grieppoeders. Hoofdpijnpoeders. Verkoudheidspoeders. Kiespijnpoeders. Maagpoeders. Rheumatiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijn- hardt. Let bij het koopen hierop! Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijg baar bij Uw drogist. 1 Pijnenburg; 3. Wals; 3e klassement: Piet v.Kempen; 3. KI. v. Nek; 4e klassement: 1. Jan v.Kempen; 3. Wals; 5e klassement: 1. Pietv. Kempen; 3. Rausch; 6e klassement: 1. Pijnenburg; 3. Wambst; 2. Deneef. 4. Hürtgen. 2. Rausch. 4. Charlier. 2. 4. Deneef. Dinale. 2. Charlier. 4. Braspenningx. 2. Dinale. 4. Wals. De leiders hebben dus uit deze 6 klas sementen het behoorlijke aantal van 25 punten behaald. Even later zorgen Bras en Wals dezen middag voor de sensationeele noot door bij het aflossen over elkaar heen te dui kelen. Er is niets beschadigd dan de fietsen. De arme Guimbretière blijkt dan niet verder te kunnen rijden en valt defini tief uit, Peix blijft reserve, misschien is de 6-daagsche voor hem ook afgeloopen De nog in de baan zijnde koppels, ook de nieuwelingen, zijn al een flink stuk over hun vermoeidheid heen, en als zich geen catastrophale valpartijen e. d. voor doen, zullen ze wel niet ophouden voor het definitieve einde van deze monster race. De avond en nacht. Als we half acht terug komen is de stand nog vrijwel onveranderd. Het veld is ehorm aan het jagen, maar de uitlooppogingen worden niet benut. De baan is volkomen uitverkocht en met groote moeite bemachtigen de teleurge stelden nog een plaats voor morgen avond. Er is veel enthousiasme, en mis schien spoort dat den renners wel aan. Enkele premies brengen hoe langer hoe meer leven in de brouwerij en Piet wint om ongeveer 9 uur zijn tweeden gouden vulpen. Pijnenburg, die zin heeft in een stofzuiger wint die ook, en deelt meteen de jury mee, dat hij nu binnenkort zal gaan trouwen. Even later krijgen de hee ren 10 temporonden te verrijden, Char lierDeneef halen de meeste, d.w.z. 14 punten weg. Verder wordt de moed er in gehouden door verschillende vrij groote geldpremies, die verreden worden voor de klassementen van 10 uur. Op die klassementen is aller hoop gevestigd, he laas zouden ze op een jammerlijke ma nier in het water vallen en wel omdat er in de tweede sprint een zeer ernstige valpartij plaats heeft. Piet van Kempen toonde neiging deze sprint te winnen voo* Wals en Klaas van Nek. Op een gegeven mo ment maakt Klaas van Nek een enorme smak en sleept in zijn val ook de rijders Schorn en Rausch mee. Als de ontstel tenis wat bekomen is hooren we dat de voorvork van van Nek s machine het be geven heeft, en ieder weet wat dat zeg gen wil. Klaas is er zoo naar aan toe dat hij met een hersenschuddding naar het Ziekenhuis getransporteerd moet worden. De jury Iaat nu van Hout een nieuwe koppel vormen met Peix, maar onderhand is de race nog steeds geneu traliseerd, omdat de baan beschadigd is en door de technische dienst bijgewerkt moet worden. Als de zaak weer voort gang heeft, blijkt dat ook van Hout er mee opgehouden is, zoodat Peix weer reserve staat. De andere gevallen rijders zijn niet of zeer licht gekwetst en kun nen den strijd voortzetten. Door dit ongeluk is het talrijke pu bliek vrij gedeprimeerd en de ware zes- dagenstemming komt pas weer na een uurtje, wanneer onze Piet enkele sprints gewonnen heeft. Dan begint weer een geweldige jacht die vrijwel tot aan de sprint van 4 uur zou duren. De Duit- H00GHEEMRAADSCHAP NOORD-HOLLANDS NOORDERKWARTIER. Onder voorzitterschap van den Dijkgraaf, den heer Wijdenes Spaans, werd heden in het Gemeenlandshuis de algemeene vergadering van het bestuur van het Hoogheemraadschap gehouden. De d ij k g r a a f, de heer Wijdenes Spaans, zeide in zijn openingswoord, dat door drukke werkzaamheden de vergadering dit jaar iets later plaats had dan gebruikelijk is. Spr. ver heugde zich over de groote opkomst. Spr. verleende hierop het woord aan den heer D. de B oer, als oudste die de benoe ming van den voorzitter tot officier in de Oranje Nassauorde memoreerde. Hij felici teerde de voorzitter en de vergadering met deze onderscheiding, die ditmaal geen ver gissing was, zooals bij het verkenen van de ze onderscheidingen gebruikelijk is. De voorzitter oordeelde de onderschei ding verkregen door de mooie samenwerking in het college en bracht den heer de Boer dank voor het door hem gesprokene. Hierna deed hij mededeeling van ingeko men goedkeuringen door Ged. Staten op ge nomen besluiten. Ingekomen was van een onbekende gever een in 1890 door den heer Man geteekende kaart van de Hondschbossche zeewering, die voor zijn sympathieke daad een woord van dank werd gebracht. Voorstel tot aankoop van een stuk gedempte sloot van den polder De Zeevang, Voorgesteld wordt een stuk gedempte sloot, groot 112 M2„ langs het Warderpad en rgenzende aan de zeedijk van den polder De Zeevang voor 1 over te nemen. Conform besloten. Voorstel tot aankoop van een perceel grond voor de weg- verbetering op de Langereisdijk. Voorgesteld wordt, van de Wed P. Broek huizen te Nieuwe Niedorp 25 Yi Are gronc aan te koopen voor den prijs van 850 ter verbetering van een gedeelte van den weg op de Langereisdijk. Conform besloten. Voorstel tot aankoop van een tweetal strooken grond voor de wegverbetering op den Zuider- Reekerdijk. Voorgesteld wordt, 250 M2 en 170 M2 voor 1 per M2 aan te koopen van de hee ren K. Bos en L. A. Wetsteun voor verbete ring van den weg op den Zuider-Reekerdijk tusschen het Noord-Holl. Kanaal en de Zes Wielen. Als voren. Voorstel tot aankoop van een woonhuis met erf voor wegverbetering te Avenhorn. In bijlage 27 zeggen Dijkgraaf en Heemra den: In de kom der gemeente Avenhorn, ter plaatse waar de weg op den Waligsdijk en de dorpsstraat samenkomen, bevindt zich aan de zuidzijde een zeer scherpe bocht, wel ke voor het verkeer uitermate hinderlijk en bovendien gevaarlijk is, doordat het onmid dellijk aan den weg grenzende hoekhuis alle uitzicht beneemt. Een behoorlijke verbetering is aldaar al leen te verkrijgen, wanneer dit huis wordt afgebroken, waartoe noodig is, dat het Hoogheemraadschap den eigendom ervan verkrijgt. Zij stellen mitsdien voor, om dit huis van de wed. J. Mol aan te koopen voor 4000,' het huis af te breken en het perceel voor zoo veel noodig, bij den openbaren weg te voe gen. Conform besloten. Voorstel tot het aangaan eener overeen komst inzake ruiling van grond met Jb. Eduwaard te Camperduin. Voorgesteld wordt, aan den arbeider Edu waard te Camperduin 540 M2 grond bij zijn hius, welken grond hij wederrechtelijk in ge bruik heeft, a 1.50 per M2 te verkoopen en van hem te koopen 60 M2 aan den Heeren- weg voor 3 per M2. Conform besloten- Voorstel tot uitgifte van grond te Camperduin in erfpacht aan Jac. Bellis te Petten. Voorgesteld wordt, aan den heer Jacob Bellis 6 A. 50 c.A. in de gemeente Schoorl, in erfpacht af te staan voor een bedrag van 65 per jaar en Bellis toe te staan, op dit perceel een woonhuis te stichten. Aangezien de in erfpacht uit te geven grond niet grenst aan den openbaren weg, krijgt de heer Bel lis een privaat-rechtelijke vergunning tot het leggen, hebben en onderhouden van een toe gangspad naar den weg. Z.h.st. aldus besloten. Voorstel tot overneming van een op het Prov. wegenplan voorkomenden weg der gemeente Egmond-Binnen in eigendom, beheer en onderhoud. Voorgesteld wordt, over te nemen den deerenweg in de gemeente Egmond-Binnen van de grens Castricum tot de grens Bergen over een lengte van bijna 6% K.M., welke weg inmiddels door het Hoogheemraadschap reeds op een breedte van 10K M. is gebracht, n.1. een rijweg van grafdicht asfaltbeton, ter breedte van 5 M., met aan weerskanten daarvan op een halven Meter afstand een rijwielpad van fijn dicht asfaltbeton, ter breedte van 1.25 M. Dee weg wordt om zijn plaatsing op het Prov. wegenplan voor het doorgaand ver' keer van groot belang geacht en verwacht wordt, dat de belangrijkheid daarvan nog zal toenemen, wanneer in 1933 de in aanleg zijnde Prov. weg, die de Zaanstreek met den Rijksweg te Limmen verbindt, gereed is. De kosten voor het maken van den weg plus de aankoop van de terrenistrooken ter verbreeding hebben 210.000 bedragen. De gemiddelde voortdurende kosten, met inbe grip van het gewone jaarlijksche onderhoud worden gesteld op 2540 per K.M. per jaar. De gemeente Egmond-Binnen zal jaar lijks 600 per K.M. betalen en van de Prov. zal het Hoogheemraadschap krachtens de wegenbelastingverordening 1940 per K.M. per jaar ontvangen. Aan het Hoogheem raadschap zal de weg dan ook geen geld kosten. Overname is echter gewenscht, om dat de Prov. concentratie van wegbeheer van groot belang acht en zich op het standpunt stelt, dat het goed geoutilleerde Hoogheem raadschap economischer een aantal wegen kan onderhouden dan thans door verschillen de wegbeheerders geschiedt. Met het oog op het doorgaand verkeer, achten Ged. Staten het terecht uit den tijd, dat die wegen bij verschillende wegbeheerders in beheer blij ven, omdat dit niet bevorderlijk is aan de eenheid in onderhoud en aanleg. Z.h.st. conform besloten. Voorstel tot overneming van een op het aanvullend Prov. Wegenplan voor komend weggedeelte van de banne Nieuwe Niedorp. Voorgesteld wordt over te nemen een perceel, groot 23.90 Are, waarop is gelegen het gedeelte van den Winkeler weg van de grens der gemeente Nieuwe Niedorp en Winkel af tot den dorpsweg van Nieuwe Niedorp, benevens een perceeltje van 15 c.A. en één van 31/? Are, voor een bedrag van 1 met de verplichting voor het Hoogheemraad schap, voor het overgenomen weggedeelt met kunstwerken in behoorlijken staat te on derhouden. Als voren. Voorstel tot het aangaan eener geldleening. Voorgesteld wordt, een geldleening aan te gaan, groot 500.000 ter voldoening van de kosten van verbetering van wegen, in beheer, onderhoud en eigendom overgenomen of nog over te nemen wegen van andere publiek rechtelijke lichamen. De leening wordt aan gegaan tegen een rente van hoogstens 5% pCt., af te lossen in 25 jaar en wel van 1933 tot en met 1942, 23000 per jaar, van 1943 tot en met 1952, 22000 per jaar en van 1953 tot en met 1957, 10.000 per jaar, onder bevoegdheid van het Hoogheemraad schap, grootere bedragen per jaar af te los sen en het niet afgeloste gedeelte ineens af te lossen, waarvoor 1 pCt. vergoeding be taald zal worden. Conform besloten. Voorstel inzake het toepassen eener tijdelijke korting op de bezol diging van de leden van het College van dagelijksch bestuur en van de ambtenaren. Het dagelijksch bestuur zei, van oordeel te zijn, nu de economische crisis nog in hevige mate blijft voortduren, dat de tijd ge komen is om een korting op de salarissen toe te passen. Zij achten dit ook noodig, omdat zij van oordeel zijn, dat het personeel niet in een uitzonderingspositie komt en wijzen er op, dat het Rijk, de Prov. en de Gemeenten ook salariskorlingen toepassen. Voorts wordt erop gewezen, dat het vol gend jaar de verkiezingen voor de deur staan. Hoewel een sterke strooming van oor deel was, dat men met de kortingen niet ver der mocht gaan dan op dit tijdstip in door snee door Rijk, Prov. en Gemeenten zijn opgelegd, meent een meerderheid in het College, voor 1933 een korting van 10 te moeten toepassen, uitgaande van de verwach ting, dat het Rijk voor de begrooting 1933 nog wel zal uitgaan boven de door haar ge dachte korting. De gehoorde ambtenaren- organisaties verzetten zich tegen een korting van 10 Inmiddels is gebleken, dat de kortingen van het Rijk en van de Prov. beneden 10 zullen blijven. Gehoord de organisaties, besloot het bestuur dan toch in zijn vergadering van 5 Oct. om voor te stellen op de salarissen 5 te korten. Het bestuur meent, de korting niet progressief te moeten doen, omdat daar door Inbreuk zou worden gemaakt op de in de bestaande salarisregelingen neergelegde verhoudingen. Voorts oordeelen zij, dat de korting een tijdelijk karakter moet hebben, waarom zij voorstellen, de duur der korting voorloopig op één jaar te bepalen en bij de begrooting van 1934 de kwestie opnieuw onder de oogen te zien. De pensioenaanspraken en de pen sioengrondslagen der ambtenaren blijven on aangetast. Drie van de betrokken ambtenaren- organisaties vereenigen zich met het voor stel, terwijl één. n.1. de Nederl. Bond van personeel in Overheidsdienst ernstig bezwaar blijft maken en verzoekt, voor het jaar 1933 de salarissen niet in ongunstigen zin te wij zigen. Het bestuur meent verder, dat op het sala ris van den dijkgraaf eveneens 5 gekort moet worden, doch dat de salarissen van de hoogheemraden, wier functie als een nevenbe trekking kan worden aangemerkt, met 10 gekort moet woiden. Alvbrens dit punt in behandeling werd ge nomen. ging de vergadering eerst in comité. Na heropening oordeelde de dijkgraaf te kunnen volstaan met te verwijzen naar de bijlage. De heer Waaiboer zeide het eens te zijn met hen die beweren dat de salarissen niet moeten schommelen met het inkomen van particulieren. Het schijnt echter, dat alles op een lager levenspeil moet komen. Spr. oor deelde dat een verlaging van 10 practisch op een verlaging van 4 pet. neerkomt. Aan gezien het voor 1 jaar is, is hij er voor, om dat hij oordeelt, dat de ambtenaren dan nog niet in de positie verkeeren, dat zij geplaagd door zorgen hun werk niet kunnen doen. Spr. deed het voorstel om de salarissen met 10 te verlagen en die van de Hoog heemraden met 20 en de presentiegelden met 20 te verlagen. De heer J i m m i n k herinnerde er aan, dat hij de salarissen in vergaderingen van heemraden, ook voor reis- en verblijfkosten, steeds te hoog heeft geoordeeld Steeds be streed de dijkgraaf zijn zienswijze en thans komt het bestuur met een voorstel, dat hem perplex deed staan. De veehouders werken 365 dagen in een jaar en lijden de grootste verliezen. Zij missen de middelen om het be- noodigde in hun bedrijven aan te schaffen. Dit geldt voor de veehouders, de akker- en tuinbouwers, die op sterven na dood zijn, desondanks steeds belastingen stijgen. Ook de bijdragen voor het Hoogheemraadschap kunnen alleen betaald worden, doordat velen daarvoor schulden moeten maken. Beseft het dagelijks bestuur niet dat ver lagingen met 5 voor salarissen van 4 tot 7000 voor menschen die nog autovergoe ding krijgen een aanfluiting voor een belas tingbetaler is. Spr. betoogde voorts, dat men niet steeds naar zijn meerdere moet kijken. Rekening diende te worden gehouden met den noodtoe stand ten plattelande. Spr. oordeelde een salarisverlaging van 20 tot 25 billijk, doch om kans van slagen te hebben stelde hij voor de salarissen met 10 en de vergoe dingen aan heemraden met 20 -% te verlagen en de presentiegelden met 20 pet. De heer D. d e Boer, herinnerde aan het door hem bij de begrooting gesprokene, over niet te handhaven salarissen. Spr. zal het voorstel niet bestrijden, doch wilde toch iets zeggen aan het adres van de ambtena- renórganisaties. De bond van technisch per soneel schreef, dat de hoogere salarissen het steeds moeten ontgelden. Spr. wees op den internationalen toestand en wees er op, dat prof. Mees er wel aan denkt verband te leggen tusschen waardebe paling van producten en salarissen. Prof. Bordewijk vergat z.i., dat in het particuliere bedrijfsleven de geschiktheid meer tot uiting kwam bij de salarisbepaling dan bij ambtenaren. Waar is dat de verlaging niet van invloed is op de begrooting, doch evenmin als de salarissen een sluitpost voor de begrooting mogen vormen, evenmin mag daarom geen rekening worden gehouden met het inkomen van de aangeslagenen. Spr. wilde niet twisten of jle korting 5 of 10 moet zijn. Hij had de overtuiging, dat men elkander in moeilijke tijden nog wel eens zal ontmoeten. De d ij k g r a a f beantwoordde de sprekers. Dat de salarissen van dijkgraaf en hoog heemraden te hoog zijn, betwistte spr. Spr. is overtuigd, dat de hoogheemraden het salaris dat zij ontvangen toekomt. Hun taak breidt zich meer en meer uit en meerdere commissies zullen noodig worden. Spr. schakelde, op grond van het reglement van orde het voorstel om de presentiegelden te verlagen, uit. Wie dit wil zal vroegtijdig voorstellen moeten indienen. Spr. herinnerde zich alleen, dat de heer Jimmink bij de vorige begrooting de vraag heeft gesteld of salarisverlaging gewenscht was. Dat hij er herhaaldelijk op wees is niet juist. Perplex staan om dit voorstel is niet noodig, aangezien hij het vaststellen der sa larissen, reeds gezegd is op een vraag van den heer Breebaart, dat hierziening aan de orde zou komen als rijk en provincie vóór gingen. Die andere lichamen verkeeren in den toe stand, dat zij door het verlies van belasting plichtigen, de belastingschroef steeds meer moeten aandraaien. Dit is hier niet het geval en des ondanks gaat het voorstel van het be stuur niet boven hetgeen in die andere licha men gebeurd. Hij wees er op, dat het Hoog heemraadschap niet alleen op land- en tuinbouw 3/7 van de opbrengst komt binnen van het gebouwd. Wij hebben in de jaren 27 pCt. van onzen omslag verlaagd. Sedert 1924 is er een totaalverlaging van 40 pCt. Steeds moeten ambtenaren hun plicht doen, doch onze ambtenaren maken honderden overuren waartoe ze niet verplicht zijn. De heerd e Boer; Dat is een fout systeem, U moet zich daardoor niet aan de ambtena ren verplichten. De poorzitter: Daardoor hebben wij steeds kusnen verlagen. De heer Dekker vereenigde zich met het voorstel. Hij oordeelde het juist om in deze angstige tijden van de ambtenaren een klein offertje te vragen. De ambtenaren hebben dit voor het grootste gedeelte zelf gevoeld, het geen hem sympathiek aan deed. Onsympa thiek werd hij getroffen door het standpunt van één organisatie, die alles afwijst en blijk geeft van een ergerlijk egoïsme.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9