£aatste AecufUm Gemeenteraad van Alkmaar (Kort verslag). Jlechtszail 'fxcoinclaai 'flieuws HEILOO. Jüuist en Weteii&chap staande regeling 340 lesuren voor reke ning van de gemeente komen, wordt, n»et het oog op den financieelen toestand der gemeente voorgesteld, een nieuw p ogramma vast te stellen met 10 les uren per week en per klasse, zoodat in totaal overblijven Xederlandsche taal (lezen, stijl en cor respondentie 11 lessen, Boekhouden 8 Handelsrekenen 9 Engelsch en correspondentie 11 en Duitsch en correspondentie 11 Totaal 50'essen, over de verschillende vakken verdeeld. De heer Woldendorp kon zich met de wijze van behandeling niet vereenigen en drong er op aan om voor dergelijke zaken vroegtijdig de commissie van onderwijszaken te hooren Nu werd de commissie voor een feit gesteld. De voorzitter merkte op, dat de mi nister het in Aug. aan de orde stelde. De commissie kon toen moeilijk worden bijeen geroepen. Spr. betreurde ook den gang van zaken. Z.h.st. werd hierop overeenkomstig het voorstel besloten. Voorstel inzake kostelooze verstrek king van boeken en leermiddelen aan leerlingen van Gymnasium, Han delsschool en Handelsavondschool. Met het oog op het behoud van de rijkssubsidie, wordt voorgesteld, de na dere voorschriften van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, vastgesteld met betrekking tot het in bruikleen verstrekken van boeken cn leermiddelen aan leerlingen van de R H. B. S., ook van toepassing te ver klaren voor leerlingen van het Gymna sium, Handelsschool en Handelsavond school. Als voren. Voorstel tot het aangaan van kasgeld- leeningen in 1933. Voorgesteld wordt, te besluiten: a. indien ip den loop van 1933 de stand der geldmiddelen zulks naar het in zicht van B. cn W. noodig maakt, op nader door dat college te bepalen data geldleeningen aan te gaan ter voor ziening in de behoefte aan kasgeld voor den dienst 1933, tot een bedrag van ten hoogste 1.000.000.tegen een rente van ten hoogste 1 K boven het promessen-disconto van de Ne- derlandsche Bank; b. voor de betaling van rente en af'os- sing van deze leeningen aan te wijzen respectievelijk de gewone en buiten gewone inkomsten der gemeente. Als voren. Voorstel tot vaststelling der begrooting van den Keuringsdienst voor Waren, dienst 1933. Voorgesteld wordt, genoemde begroo ting vast te stellen" met een totaal aan baten en lasten van 78.500.en met een totaal aan kapitaalsinkomsten en -uitgaven van 80.285.96. De heer v. d. V a 11 vond in de begrooting een post waarbij voor de keurmeesters motor rijwielen beschikbaar worden gesteld. In het belang van de ambtenaren wil spr. breken met motorrijwielen, waarmede men 's morgens vroeg tot 's avonds laat in weer en wind ge reden moet worden. Spr. wilde de directie in overweging geven om kleine auto's aan te schaffen, dit is bovendien niet veel duurder. De voorzitter oordeelde overweging gewenscht en zegde die toe. Hierop werd conform besloten. Voorstel inzake de voorbereiding eener herziening van het plan van uit breiding der gemeente (1ste gedeelte) Voorgesteld wordt, dat een herziening wordt voorbereid van het plan van uitbrei ding le gedeelte (vastgesteld bij Raadsbesluit van 30 December 1919, nr. 14, zooals dat naderhand is gewijzigd, betrekking hebben de op het gebied der gemeente, begrensd als volgt; ten westen door de Die, de Bleekerssloot de K. van 't Veerstraat, de N. G. Pierson straat, de Molentocht, de geprojecteerde Vondelstraat, de Vondelstraat; ten noorden door de Singelgracht, de Oos terburgstraat, de Keetgracht, de Laat, de Limmerhoek, het Noora-Hollandsch kanaal de noordgrens van de perceelen Sectie G nrs 419 en 398 en verder de gemeentegrens tus tusschen Oudorp en Alkmaar; ten oosten van de noordgrens van het per ceel Sectie G. nr. 371 door een lijn evenwij dig aan het Noord-Hollandsch kanaal op on geveer 200 M. uit dat kanaal tot de zuid' grens van het perceel Sectie G. nr. 459 en vervolgens met een boog ombuigende naar de westzijde van het Noord-Hollandsch kanaal verder de westzijde van het N. H. kanaal tot de grens der gemeente Heiloo; ten zuiden door de ringsloot van de Boeke lermeer over een lengte, van het Noord-Hol landsch kanaal af, van pl.m. 125 M.; voorts door een lijn evenwijdig aan en op een af ?\and van pl.m. 75 M. ten zuiden van den neilooërdijk, over een lengte van pl.m. 1425 ®n vervolgens in zuidelijke richting loo- Pöid naar de Korfleggersloot, de Korfleg *er.s tot aan de Die ais voren. Voorstel tot aanvulling der arbeids voorwaarden voor de werkve-- schaffing. p.y^Ofesteld wordt, om, zooiang het J Jaarvoor subsidie verleent, aan de te werk gestelden bij de werkverschaf firig )yekelijks een brandstoffenbijslag va" {1te verleenen. Wethouder Westerhof merkte op. dat het teiug werkende kracht heeft vanaf 10 Nov Voorts deelde hij mede. dat ae vaste werk lieden der gemeente als voormannen zijn aan gesteld. Komt er een tekort, dan zullen men schen pp contractloon worden aangesteld. Voorts za! er een arbeidsreglement gelden door B. en W. goed te keuren Op het Sport park 2al geen stukwerk gedaan worden en waar het wel gedaan wordt, zat geen sprake zijn van jakkeren. Voorts becijferde hij dat de daling van het loon zich slechts tot 3 cent ïeeft beperkt. Geprobeerd wordt 48 uur te laten werken. Het loon zal dus zijn f 20.16 of 20.60, dit hangt af van den brandtoe- slag. B. en W. zullen ook geen bezwaar maken tot verlenging van den duur van de kinder voeding, evenmin tegen uitbreiding er van. De aanvoer van het zand zal aanbesteed worden, onder verplichting van betaling van het contractloon. De heer v. d. V a i 1 bracht het college dank en verzekerde, dat het college daarbij op den steun van den raad kan rekenen. De heer R i n g e r s herinnerde er aan, dat besloten was het zand aan te voeren per vlet om meer menschen te werk te kunnen stellen Wethouder Klaver zei dat dit juist is, doch bezwaren van practischen aard kwamen naar voren. Een andere regeling is daarom getroffen, waarbij een ongeveer gelijk getal arbeiders te werk worden gesteld, die boven dien iets meer kunnen verdienen De heer R i n g e r s Er is meer geld voor uitgetrokken om meer menschen te werk te stellen. Spr. begrijpt de houding niet. De voorzitter oordeelde, dat dit punt nog eens in het college besproken diende te worden. Gebleken was, dat het goedkooper in werkverschaffing gedaan kon worden. Het geen de heer Ringers aanvoerde is niet beke ken gevonden en spr. oordeelde het daarom noodig om het nader te bekijken. Weth. Westerhof betoogde, dat B. en W. hebben gemeend, dat de vlettengeschie- denis zou blijven bestaan en zij willen dit nog. De heer Ringers stelde het op prijs dat het college de zaak nog beziet en merkte op, dat het nu wist dat de raad meerdere kos+en accepteerde als men arbeiders er door te werk kunnen worden gesteld. Voorstel tot vaststelling van nieuwe verordeningen voor levering vau gas en electriciteit. Aangeboden wordt een voorstel tot wijziging der verordening, regelende de levering van gas door de gemeente-gas fabriek en der verordening, bevattende het tarief en de voorwaarden voor de levering van electrischen stroom door het Gem. Electr. Bedrijf te Alkmaar. Dit belangrijke voorstel verscheen Dinsdagavond. Wij publiceerden het in ons nummer van gisteren. De burgerij is dus niet in de gelegenheid geweest, om er bezwaren tegen in te dienen en wij betwijfelen het of de raadsleden bui ten de leden van de Gascommissie er ook voldoende kennis van hebben kun nen nemen. De heer Geels bepleitte aanhouding, met het oog op de late indiening, en ook met het oog op de verwijzing naar verschillende gemeentebladen. De heer Vogelaar vroeg of het juist was, dat iedere aanvrager 0.50 zegelrecht moet betalen. Zoo ja, is dan de rompslomp noodig. Ten 2e vroeg hi. of het gewenscht is gas, electra en radiodistributie zoo nauw aan el kander te verbinden, da' de gevolgen voor een afnemen van het eene bedrijf, ook optre- der van hun als afnemer van het andere bedrijf. Mej. C a r e 1 s ontwikkelde eveneens be zwaren. Ook zij oordeelde met den heer Vogelaar, dat een wanbetaling van het ééne bedrijf geen afsnijding van het andere bedrijf ten gevolge moet hebben. Wethouder B o n s e m a oordeelde het een voordeel, dat alles in één verordening was ondergebracht. De tarieven worden apart ge regeld en daarvoor worden de bestaande ge handhaafd. Bij inlevering van het aanvraag formulier wordt de 0.50 regelrecht terug betaald. Voorts zeide hij dat ook de oude ver ordening de macht verleende om bi. wanbetaling van electtra, gas te weige ren en omgekeerd. Nu is alleen de radio er ook bij gekomen. Z h. s. werd hierop conform besloten. Voorstel tot wijziging van het min num tariefsgebied voor de radiodistributie. Voorgesteld wordt: De grenzen van het minimum-tariefsge bied worden bepaald volgens de denkbeeldige lijnen; beginnende bij het kantoor van de Ge meente-Lichtbedrijven aan den Heldersche weg 18 in Oostelijke richting tot de achter zijde der woningen, gelegen aan de Noorder kade, vandaar tot de Hoornsche Vaart, deze vaart volgende in N. O. richting tot de ach terzijde van perceel Friescheweg 48. Van perceel Friescheweg 48 de gemeentegrens volgende in Z. en O. richting tot pl.m. 500 M. ten Oosten van den Omval. Vervolgens de Noordervaart kruisende tot achter de perceelen gelegen ten Zuiden van de Noordervaart. Deze achterzijde in W richting volgende, het N. H. Kanaal krui sende tot achter de perceelen, gelegen ten Z. W. van het N. H. Kanaal, deze lijn door getrokken tot de achterzijde van de perceelen gelegen aan de Uitenboschstraat, 2e Kabel straat en Baansingel tot de P. C Hooft straat, vervolgens in Z. W. richting langs het midden der Dr. Schaepmankade tot de Mo lentocht, langs het midden der Mr. P. J Troelstrakade in Z. richting, in W. richting langs de achterzijde der huizen, gelegen aan de K. v. 't Veerstraat, in Z. richting langs Bleekerskade tot Heilooërdijkje. De gemeentegrens volgende langs Hei looërdijkje, Kennemerstraatweg, Reguliers laan, Westerweg, Kalkovensweg, vervolgens de spoorbaan UitgeestAlkmaar volgende tot de kruising Bergerweg; het hart van den Bergerweg volgende tot de Barneburg, de ge meentegrens volgende in O. richting tot de Houtvaart, deze vaart volgende in Z. W ricn- ting tot de Wognumschebuurt, vandaar de spoorbaan AlkmaarHelder volgende, ver volgens de grens van het terrein van het Ge- meente-Slachthuis, het N. H. Kanaal tot aan het punt van uitgang. De Alkmaarder Hout valt echter buiten dit minimumtariefsgebied. De heer S t o u t j e s d ij k vroeg of dit geen verandering brengt in den finan cieelen opzet. Wethouder B o n s e m a wees er op dat de verplichting wordt opgelegd de financieele gevolgen zullen het bedriji' echter niet mis doen loopen. Z h. s. werd hierop aldus besloten. Ongecorrigeerd- DE AARDBEVINOEN. Een rrudedeeling van het K.N.M.I. Op de diagrammen van gistermorgen tot hedenmorgen (23 tot 24 November) zijn geen aardbevingsregistreeringen te vinden. De sterke micro-seismische bodembeweging der aatste dagen (aanhoudende bewegingen van den bodem in perioden van ongeveer 3 tot 7 seconden, tengevolge van sterke bewegingen der zeeën en oceanen) maakten trouwens het herkennen van zwakke aardbevingsregistree ringen zeer moeilijk of onmogelijk. Bij nauw keurig onderzoek van de diagrammen van 20 op 21 November werden hierop behalve de hoofdbeving van 11.56 uur nog twee zwak ke registreeringen aangetroffen, n.1. een voorbeving om 8.50 's avonds en een nabe- ving om 3.31 uur 's nachts, alles A.T. Vooral de vóórbeving is door zeer vele personen ge voeld. DE BERGING VAN DE P. C HOOFT. Naar wij vernemen heeft de Directie van de Maatschappij „Nederland'' aan Bureau Weis- muller te IJmuiden de berging opgedragen van de P. C. Hooft. Inmiddels is er reeds bergingsmateriaal uit IJmuiden aangekomen om met de voorbereidingen een aanvang te maken. E>e bedoeling is het vaartuig zoover leeg te pompen dat het vlot komt waarna het in het droogdok zal worden geplaatst voor een nader onderzoek. DRIE DOODEN EN EEN GEWONDE BIJ MISLUKTEN BANKOVERVAL. Vier roovers deden gisteren een poging om de Farmers and Merchants Bank te Boley in Oklahoma te berooven. Zij werden echter zoo warm ontvangen, dat drie hunner wer den gedood, terwijl de vierde ernstig gewond werd. Ongecorrigeerd Hedenmiddag vergaderde de raad onder voorzitterschap van den burgemeester. De voorzitter wenschte den secretaris na mens den raad geluk met de door dezen ge- vierden koperen bruiloft. Na vaststelling van de notulen der vorige vergadering werd mededeeling gedaan van de ingekomen stukken. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werd benoemd de heer C. Knaap, hoofd der Wilhelminaschool. Aan de gemeentelijke avondschool voor lager nijverheidsonderwijs werden als tijde lijke leeraren benoemd de heer A. Rauwerda, R. Rauwerda en H. Tauber voor bouwkundig teekenen, J. Jongens voor werktuigkundig- en smidsteekenen, J. H. Bastmeijer eveneens voor werktuigkundig en smidsteekenen, G. Vis- schers voor electro-techniek en electro-tech nisch teekenen en G. A. J. Boogh voor wis kunde. Besloten werd tot instelling van een ge meentelijke pachtcommissie, belast met het uitbrengen van adviezen omtrent de pacht van landelijke eigendommen der gemeente Hierin werden benoemd voor de afd. Alk maar van den L. T! B. de heer P. N. Groot, voor de afd. Alkmaar van de Holl. Mtp. van Landbouw de heer J. Swaag en voor de afd. Noord Holland van d«n Bond van Land- pachters de heer J. Wagenaar. B. en W. werden gemachtigd opnieuw de Koninklijke goedkeuring aan te vragen op de verordening regelende het heffen van school gelden voor het lager onderwijs. In verband met de salarieering van het personeel bij het gemeentelijk radiodistribu tiebedrijf werd een verordening vastgesteld tot wijziging der verordening regelende de bezoldiging der ambtenaren in dienst der ge meente Alkmaar. De heeren Ringers en Govers hadden lie ver de benoeming van een ingenieur voor het electrisch bedrijf gezien. De heer Bonsema betoogde, dat het elec trisch bedrijf ook zonder specialen ingenieur correct kan werken. Aangeboden werd de gemeentebegrooting voor 1933, waarvan wij den aanbiedingsbrief vervat in bijlage 163 kort geleden in extenso gepubliceerd hebben. Vastgesteld werd de suppletoire begroo ting voor het plantsoenbearijf voor 1931 53.478.97 in ontvang en uitgaaf met een nadere bijdrage van 11.415.18 tot dekking van het exploitatietarief) en de suppletoire begrooting van den Armenraad over 1931 4.650.70 in ontvang en uitgaaf). Besloten werd aan de achterzijde van de tribune van het sportpark stalen rolluiken aan te brengen en bovendien op de beide zij muren windschermen van raamprofielstaai met glas te plaatsen, waarvan de kosten resp. pl.m. 1700 en 1000 bedragen, te regelen bij suppl. begrooting. Vastgesteld werd een verordening tot wij ziging van het ambtenarenreglement, waar- bij rekening wordt gehouden met het bedie nend personeel aan het gymnasium, de han delsschool en de handelsavondschool en tevens de zgn. nevenbetrekkingen worden aangegeven. Besloten werd de bij art. 10 van de verorde ning betreffende het Gem. Grondbedrijf be doelde schatting van de in dat bedrijf aan wezige eigendommen, welke naar den toe stand van 31 December 1932 zou moeten plaats vinden, met het oog op de buitenge wone economische omstandigheden één jaar uit te stellen m.d.v. dat de daarp volgende schatting op den normalen tijd, derhalve naar den toestand van 31 Dec. 1937 zal ge schieden. B. en W. zegden toe, dat men zich niet defi nitief aan laatstgemelden datum zal houden maar de wenschelijkheid van nieuwe schat ting van de tijdsomstandigheden zal laten afhangen. Voorgesteld werd op het Stationsplein een wachtlokaal te doen bouwen voor autobus- passagiers en daarvoor een crediet toe te staan van 770, nader te regelen bij suppl begrooting. De heer Stoutjesdijk bepleitte een andere plaatsing en de heer Sietsma was bang een precedent te scheppen, waar het hier een tege moetkoming aan particuliere ondernemingen wordt. Wellicht zal men een huurbe drag kunnen vragen. De heer Keijsper bepleitte versobering en zag het nut dezer uitgaven niet in. De heer Govers verwachtte, dat een derge lijk gebouwtje het meest door particuliere renteniers zal worden gebruikt. De heer Keesom achtte de autobussen op deze wijze bevoordeeld boven de spoorwegen. De heer v. Drunen wees er op, dat de auto bussen daar op voorschrift van B. en W. moe ten staan. Wethouder Klaver betoogde, dat het de minst kapitaalkrachtigen niet gelegen komt vanuit het station komende in een café te wachten. Het gebouwtje wordt deels van glas gemaakt, zoodat men vrij uitzicht heeft. Zoolang wij nog op de uitgaven voor straatverbetering moeten bezuinigen, achtte de heer Vogelaar den tijd nog niet gekomen voor particulieren wachtlokaaïtjes te bouwen, al zullen deze uit een oogpunt van vreemde lingenverkeer nuttig kunnen zijn. Mej. Carels achtte het niet de plicht der ge meente voor een zoo aardig lokaal te zorgen. De heer Klaver noemde den bouw van dit wachthuisje bij het station een speciaal geval. Wen zal dus geen precedent scheppen. Het voorstel werd met 12 tegen 9 stemmen verworpen. Besloten werd grond ten N. O. van den Bergerweg te verkoopen aan P. E. Dodenhuis, W. Narold, H. Teilegen, N. Cornielje, C. J van Etten en C. van Etten voor den prijs van resp. 10, 7, 7, f 7, 10 en 7 per M2. Onbewoonbaar werden verklaard 6 van de 12 noodwoningen aan de Noorderkade als mede de perceelen Blcemstraat nr. 6, 8, 10 en 12, Zeglis 2, Heiligland 36 en Fnidsen 66. Binnen 6 maanden zullen deze woningen ontruimd moeten zijn. De raad besloot aan J. Luinge alhier voor 10.50 per M2. een aan den Bergerweg ge legen strook grond te verkoopen. In verband met een verandering van les uren werd een verordening vastgesteld tc-t wijziging van de erordening voor de Han delsavondschool voor handels- en kantoor bedienden te dezer stede. In verband met ministerieele voorschriften o.a. betrekking hebbende op de rapport cijfers werd wijziging gebracht in de ver ordening regelende het van gemeentewege in bruikleen verstrekken van boeken en leermid delen aan leerlingen van het gymnasium, van de Handelsschool en van de Hadels- avondschool. De raad besloot, indien in den loop vau 1933 de stand der geldmiddelen zulks noo dig maakt, op nader door B. en W. te bepa len data geldleeningen aan te gaan ter voor ziening in de behoefte aan kasgeld voor den dienst 1933 tot een bedrag van ten hoogste f 1.000.000 tegen een rente van ten hoogste IK boven het promessen-disconto van de Nederlandsche Bank. Vastgesteld werd de begrooting van den keuringsdienst van Waren met een totaal aan baten en lasten van 78.500 en een totaal van kapitaalsinkomsten en -uitgaven van 80.235.96. De heer Van de Vall bepleitte afschaffing van de ongezonde motorrijwielen voor de keurmeesters en het in gebruik nemen van kleine auto's. Bepaald werd, dat een herziening wordt voorbereid van het plan van uitbreiding le gedeelte uitbreidingsplan Overdie en Ach- termeer waarbij de grenzen van het gebied dat dit plan omvat nader worden aangege ven. De raad besloot de arbeidsvoorwaarden bij de werkverschaffing aan te vullen met de be paling, dat de te werk gestelden wekelijks een brandstoffenbijslag ontvangen van een gulden zoolang het Rijk daarvoor subsidie verleent, met terugwerkende kracht tot 10 November. De heer Westerhof deelde mede, dat als voorlieden worden aangesteld werklieden in vasten dienst der gemeente en de productie zal niet worden opgevoerd vergeleken bij die van het vorig jaar. Men zal trachten 28 uur te laten werken tot een loon van 20.16 of 20.64, dat hangt af van den huurtoeslag. Kindervoeding zal door B. en W. gesteunc worden, evenals alles niet ten bate der werk- loozen zal zijn. Voor zandaanvoer wordt een aparte regeling met hooger loon getroffen. Het zand per vlet aan te voeren, zooals oorspronkelijk besloten was, ontmoette te veel bezwaren. Het werk is nu aanbesteed en er zal ongeveer evenveel personeel noodig zijn De voorzitter zou een en ander betreffende het zandvervoer nog wel eens nader willen bekijken. De heer Westerhof zou het zand ook door den aannemer met vletten willen laten aan voeren. Men zal een en ander nader bekijken en een regeling treffen waardoor zooveel moge lijk werkloozen te werk gesteld kunnen wor den. In verband met de omstandigheid dat de verordeningen voor de levering van gas en voor de levering van electri citeit niet voldoende rekening houden met de nieuwere inzichten op het ge bied der gas- en electriciteitslevering, werden nieuwe verordeningen dienaan gaande vastgesteld. De heer Vogelaar bepleitte een min der formeele behandeling en een min der nauw verband tusschen gas, electra en radio, zoodat de wanbetaler aan het een niet direct afsnijding van het an dere krijgt, welke meening door mej Carels gedeeld werd, die ook meer fa ciliteiten voor de muntgasmeter-hou ders bepleitte. Wethouder Bonsema zeide, dat de tarieven er thans uitgehaald zijn. Zegelkosten van aanvraagformulieren krijgt men later terug. Deze verordeningen bevatte geen nieuws, maar geven alleen een betere combinatie van bepalingen. Penningen voor muntgas zijn bij 8 winke liers verkrijgbaar, Volgens ministerieele voorschriften werc wijziging gebracht in het minimumtariefsge bied voor de radiodistributie zooals dat door den Raad op 15 Sept. j.1. is vastgesteld. Het werd uitgebreid met de bebouwing langs den Bergerweg tusschen de brug over de Hout vaart en de Barnebrug, met de bebouwing aan den Omval langs de Noordervaart en de bebouwing langs den Helderschen weg tus schen den spoorwegovergang en het gemeen tslachthuis. De wijziging brengt geen groote financieele offers mee. Ongecorrigeerd. REIZIGER VEROORD E EI D TOT ZES MAANDEN GEVANGEN1SS rRAF. Wegens valschheid in geschrifte. Het gerechtshof te Amsterdam deed heden uitspraak in de zaak tegen een reiziger, ver dacht van valschheid in geschrifte. Hij zou op een orderbriefje voor 50 re- clamepotlooden het getal 50 in 5000 hebben veanderd. Er werden 5000 potlooden met op schrift gereed gemaakt, doch de firma stuurde de zending terug, er waren er 50 en niet 5000 besteld door den steen fabrikant. Conform den eisch van den officier van justitie veroordeelde de rechtbank den man tot zes maanden gevangenisstraf. Ook de procureur-generaal eischte beves tiging van het vonnis. Het Hof wees heden conform dezen eisch arrest. Groot Nationaal Muziekconcours. Ons Fanfarecorps jubileert. „Eensge zindheid'' bestaat 35 jaar en men heeft besloten om voorbereiding te treffen voor een groot nationaal concours voor Harmonie- en Fanfarecorpsen. De Vereeniging heeft na nauwgezette overweging het besluit genomen, omdat men weet dat een concours veel werk geeft en daarboven risico, daar een mu ziekfestijn belangrijke bedragen vraagt. Een concours trekt vele vreemdélin- gen, waardoor ons mooie dorp nog meer bekend wordt. Gezien ook de steun die ons corps steeds van de burgerij onder vindt om onze plaatselijke feesten op te luisteren, maakt dat men thans een be roep doet op de burgerij. Voor de festi viteiten is een sluitende begrooting ge maakt, doch er zijn altijd factoren waarmede men rekening dient te hou den en een daarvan is het weer. Er is noodig een reservefonds. En daarvoor zal men een beroep doen op de burgerij. Het bestuur hoopt dat men niet of voor een gering percentage het reservefonds moet aanspreken, doch noodig is een reservefonds. Op de Heiloosche burgerij kan men wel rekenen. Dat heeft ze meermalen getoond als het ging voor „ons" muziekcorps. We zouden ons al zeer vergissen ah men tevergeefs een beroep op de burge rij deed. UITGEEST. Dinsdagavond heeft alhier een ern stige aanrijding plaats gehad. Op den weg genaamd de Kleis kwam de heer T. alhier met zijn luxe-auto aangereden en hoe alles nu precies in zijn werk is gegaan staat nog niet vast, doch plotse ling reed hij een persoon aan, die zich midden op den rijweg bevond. T. stopte direct om zoo noodig hulp te verleenen enz. 't Bleek dat de man ernstige bloe dende wonden had bekomen aan hoofd en handen. Direct Waarschuwde T. eer geneesheer en de politie, die dan ooi- heel spoedig ter plaatse waren. De man, het bleek later te zijn de 77-jarige Weij- ling van Heemskerk, is vervoerd naai het St. Antonius-ziekenhuis te VelsSen EGMOND AAN DEN HOEF. Door „Het Hoever Vrouwenkoor" ondet leiding van den heer D. Koeman werd Dins dagavond een uitvoering gegeven in de Ned. herv. kerk alhier. Medewerking werd ver leend door mej. J. van Groenou, mezzo-so praan, uit Bergen Ds. Nobel opende met een enkel woord, waarin hij de aanwezigen welkom heette en gezien het slechte weer, de opkomst bevredi gend noemde. Hierna kreeg het koor gelegenheid te too- nen wat het kon afgewisseld door een drietal orgelsoli, uitgevoerd door den heer D. Koe man en zang van mej. van Groenou werden de verschillende liederen ten gehoore ge bracht, die in alle opzichten goed werden uit gevoerd. Ook de uitspraak was in orde, zoo dat men de liederen woordelijk kon volgen. Zelfs waar men tot het uiterste toonbereik der stemmen kwam, zooals in No. 4a. En- gelkens van Herin. Dijkstra, liet dit aan zui verheid niets te wenschen over. De liederen door mej. van Groenou ten ge hoore gebracht, waren niet minder mooi. Door ds. Nobel werden de teksten van twee Duitsche liederen vrij vertaald Met gevoel werden vooral voorgedragen haar extra nummer „Het Onze Vader" van v. d Sloot en „Die Ehre Gottes" van v. Beeethoven. Met deze uitvoering heeft de heer Koeman weer bewezen, dat hij niet alleen als organist zijn instrument beheerseht, maar zich ook als leider van het koor en last not least als com ponist zijn weg wel zal vinden Met een woord van dank, aan allen die hadden meegewerkt om deze uitvoering te doen slagen, ook aan de stille werkers, sloot ds. Nobel dezen avond. BEELD VAN ROMEINSCH KEIZER GEVONDEN. In Leptiz Magna is bij de opgravin gen van de Templum Romanum een bijzonder mooi uitgevoerd, kolossaal beeld van wit marmer gevonden, da' naar alle waarschijnlijkheid een Ro meinsche Keizer voorstelt. 9000 JAAR OUDE SCHILDERIJEN. In het Zuiden van Tripoli tusschen Mourzouk Ouliari en Uadi Berguisk zijn muurschilderingen gevonden, die volgens den bekenden archaeoloog, prof. Frobenius uit Frankfurt, 90 eeuwen oud zijn. Prof. Frobenius verzekert, dat de ruïnes rondom de daar ontdekte grotten bewijzen, dat het land in oude tijden vruchtbaar en vrij dicht bevolkt is ge weest, en dat de beschaving der bevol king nog van vóór die der Egyptenaren dateert.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 11