Alkmaarsche Courant. SPORT EN WEDSTRIJDEN. De beide P.'s zijn onweerstaanbaar. Jladiouieuws ÜieuiCletoH Met valsche papieren Honden! rter en dertigste Jaergaog. DONDERDAG 24 NOVEMBER. De heksenketel roert zich. Een adspirant-renner „afgedroogd". Nb. 27S 1932 ===B^ Vrijdag 25 November. Hilversum, 296 M. (8—12.—, 4.8— en 11.-12.— VARA, 12.—4— AVRO en de VPRO van 8.—11.uur). 8.Gramofoon- platen. 10.VPRO-morgen wijding. 10.15 „De Notenkrakers", o.l.v. D. Wins en gramo foonplaten. 11.15 Kookpraatje door P. J. Kers. 11-45 Declamatie door J. Lemaire 12.— Omrdoeporkest o.l.v. N. Treep en gra- mofoonplaten. 2.C. VeningMarokko. 2 30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refrein- zang: Bob Scholte. 4.VARA-kleinorkest o.l.v. P. Duchant. 4.50 Voor de jeugd. 5.30 Vervolg concert en gramofoonp'aten. 6.40 „Rusland", door dr. J. Presser. 7.— Orgel spel J. Brookhouse MacCarthy en gramo- foonplaten. 7.20 „De Flierefluiters", o.l.v. H. de Groot 8 Lezing door mej. Dr. N. A- Bruining. 8.30 Concert S. Bahler, viool en T. Bahler—Rieuwerts, piano. 9.— Ds. J. j! Thomson: „Inzicht". 9.30 Vervolg concert. 10— Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Mej. H. J. Kluit: Kinderboeken. 10.45 en 11.12.Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. (Algemeen programma te verzorgen door de NCRV). 8— Schriftle zingen meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. JO.30 Morgendienst. 11.—12— Harmo niumconcert G. Snijders. 12.15 Zang door Mia v. d. Eynden, sopraan, m. m. v. L. Fran ken, piano. 1.Concert H. Bermann, viool. T G. v. d Haar, viool. H. v. d. Horst Bleekrode, piano. 2.— Paupze. 2.30 Vervolg concert. 3.30 Harprecital Phia Berghout 4 30 Gramofoonplaten. 5.Botanisch half uur. 5.30 Voor amateur fotografen. 6.— W. Rip Jr.: De boerenjeugd. 6 30 Causerie door A J. Herwig. 7.— Literair halfuur. 7.45 Orgelspel. 8.30 Concert door de H O.V. o. 1. v F- Schuurman. Hans Bijvanck, viool. 9. W van Rijswijk: Halfede'steenen. 9.30 Ver volg concert, o.a. Vioolconcert in b kl.t., St. Saëns. Ca. 10— Vaz Dias. 10.30-11.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10 50 Tijdsein, berichten. 11.05 Lezing 12.20 Orgelspel M. Vinden. 1.05 Shepherd Bush' Paviljoenorkest. 2.20 Voor scholen 3 20 Gramofoonpl. 4.15 Northern Studio orkest o.l.v. J. Bridge 5.05 BBC-Dansorkest ol.v. H. Hall. 5.35 Kinderuur. 6.20 Ber 6 50 Brahms pianomuziek. 7 10. 7.25 en 7 50 Lezingen. 8120 „The walled garden", muzi kale comedie. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 BBC-orkest o.l.v. O Pilt m m. v. O. Haely, sopraan. 11.25—12.20 Dansmuziek door Geraldo's orkest en de Savoy Hotel Orpheans. Parijs „Radio-Pflrts"1724 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.50 Concert door orkest Krettly. 6.50 Concert door orkest Krettly. 7 40 Vervlg concert. 8.20 Gramofoonplaten 9.20 Literair programma Kalundborg, 1153 M. 11.2012 20 Con cert uit het Bellevue-Strandhotel. 2 —4. Radio-Harmonie-orkest o.l.v. J. Patzak en Adele Kern. Weensch programma, o.a. wer ken van Joh. Strauss 9.5511.50 Dans muziek uit rest. „Ritz". Langenberg473 M. 6.25 Gramofoonpla ten. 11.20 Concert o.l.v. W. Caspar. 12.20 Concert ol.v. Eysoldt. 1.50 Gramofoonp'a ten. 4.20 Concert o.l.v. E. Kloss. 8 20 Eichen- dorff-herdenking. 9 50—11.20 Concert o.l.v E,,coldt Rome, 441 M. 8.05 Symphonieconcert o.l.v. V Gui, o.a Ouv. „Coriolan", Beethoven 1015 Berichten. Brussel, 508 en 338 M. 508 M: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gra mofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Meu lemans. 6.35 en 7.20 Gramofoonplaten. 8 20 Omroeporkest o.l.v. F. André. 9.3011.20 Gramofoonmuziek. 338 M.: 12.20 Gramo foonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v Leemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. F. André 6.20 Gramofoonplaten. 650 Cello- en piano- snates. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Piano recital door Harold Samuel. 8 50 Gramo foonplaten. 9.20 Omroeporkest o.l.v. Meule- mans m. m. v. mevr. MinneVerhoeven, zang. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. Zeesen, 1635 M. 7.20 Lezing. 7.35 Koor concert o.l.v. W. Wandelt. 8 20 Berichten 8 30 Eichendorff-herdenking. Regie: Dr H. H. Engler. Muzikale leiding: E. Prade 9.40 en 10.05 Berichten en hierna tot 11.20 Dans muziek door Leo Bermann en zijn orkest^^ van HERMAN ANTONSEN. 2 Ofschoon het een mistige en regenachtige avond was, en dus niet veel weer om buitens huis te zijn, was het toch tamelijk druk bij het binnenkomen van de mailtrein op het Paddingtonstation. Nog voor de trein stil stond had een kfuier het portier reeds open getrokken met de onveranderlijke vraag: Bagage, meneer? En Thornton boog zich snel naar den man toe en zei zachtjes: Ga dadelijk den stationschef hier halen Deze heer is of dood of heel ernstig ziek! De kruier wierp een onderzoekenden blik in de coupé en haastte zich weg De stationschef was blijkbaar terstond bij de hand, want nog voordat de passagiers naar den uitgang begonnen te stroomen, kwam hij reeds achter den kruier aan en zijn niet al te vriendelijke: „Plaats astublieft1" trok de algemeene aandacht. Voor een groo- te groep samengedrongen nieuwsgierigen moest Thornton dus het eerste onderzoek doorstaan. Zelfs de passagiers uit Amerika schenen hun verwanten te laten wachten. Bent u er zeker van, dat hij dood is? vroeg de chef, het lijk even aanrakend. Ongetwijfeld! Wanneer is het gebeurd? Dat kan ik niet zeggen. Ik heb minstens (Van onzen eigen redacteur). De lezers van ons relaas in de courant van gisteren zullen begrepen hebben, dat we het leidende koppel een te grooten voorsprong hebben toegedacht. De stand bij de neutrali satie van Woensdagmorgen 6 uur was, dat v. Kempen—Pijnenburg de leiding hadden met 2 ronden voorsprong op RauschHürtgen. Men vergeve ons deze galop, een beetje slaap zal de oorzaak wel zijn. En onderhand is het nu al Woensdagmiddag. 't Begint nu op te schieten. Wij gaan nu niet meer de dagen tellen, maar rekenen op 't oogenblik al uit, hoeveel uren er nog gere den moet worden! Publiek is er veel en dit kwam reeds vroeg. Daar waren er heel wat, die vanavond wilden gaan, doch die slechts konden hooren, dat de tent voor dezen voor- laatsten avond uitverkocht was! De renners zelf hebben een genoeglijken en kalmen och tend doorgebracht en denken er gewoon niet aan, om zich nu reeds in te spannen. Inte gendeel, ze tollen heel kalm rond en wachten rustig op de sprints van half drie. Een enkele keer klinkt er een soort gejuicn op uit de menigte, als het tempo een beetje versneld wordt, doch de renners laten zich niet verleiden en trappen nog steeds in hun „wandelcostuum". Langzamerhand komt er verandering. De overtollige kleeding verdwijnt in de boxes, de blauwe lamp wordt verlicht en een bel klinkt. Het klassement van half drie is begonnen. Deze zes sprints, elk van 10 ronden, wor den regelmatig verreden, en een serieuse uit looppoging wordt ook niet ondernomen. Ver schillende koppels krijgen er wat punten bij en dat is feitelijk alles, wat er van deze sprints te zeggen valt. Om 3 uur, dus na 113 uur rijden, is dan totaal afgelegd 2531.69 K.M. en de stand om 3 uur is: 1. v. KempenPijnenburg 518 punten Op 2 ronden: 2 Rausch—Hürtgen 176 punten Op 4 ronden: 3 Charlier—Deneef 238 punten Op 7 ronden: 4. WalsBraspenninx 162 punten 5. Wambst—Broccardo 38 punten Op M ronden: 6 Göbel—Schorn 116 punten Op 12 ronden 7. Jan v. KempenBogaert 278 punten Op 13 ronden: 8 y- d. Heijden—Dinale 156 punten 't Publiek kan de renners niet tot groote daden brengen en om tenminste eenigszins aan de wenschen van het betalende gedeelte der R.A.I. tegemoet te komen, wordt er een temporit aangekondigd, die zeer gewaar deerd wordt. Weer heeft het koppel v. Kem penPijnenburg de meeste punten hierbij verzameld, doch hun grootste concurrenten RauschHürtgen en CharlierDeneef heb ben hetzelfde gedaan En weer vervalt men in een touristengangetje, terwijl wordt aan gekondigd, dat er na 14 uur 2563.33 K.M. zijn afgelegd. Wals zorgt dan voor een lachsucces. Hij heeft blijkbaar een groote collectie artistieke of komische apparaten, want plotseling ver schijnt hij in de baan met een enorme pruik op zijn hoofd en een lange baard om zijn kin! Zoo rijdt hij eenige rondjes naast Di nale, die deze Zesdaagsche een soort aflei- dinkje vindt, waaraan hij voor tijdverdrijf deelneemt. Dan komen de sprints van half vijf. Deze zullen er een beetje meer leven in brengen dan die van half drie. De eerste drie klassementen zijn voor v. KempenPijnenburg en verloopen heel nor maal. De vierde is al weer voor dit koppel, doch dan gaat Schorn er tusschen uit met J. v. Kempen en Dinale. Plotseling is er dan een gevecht ontstaan, dat meerdere ronden duurt. De leiders bepalen zich er toe, om hun twee concurrenten bij te houden, zoodat het laatste uur geslapen. Ik werd pas enkele minuten geleden wakker en er was iets in zijn uiterlijk, dat mijn aandacht trok. Ik sprak hem daarom hardop aan, maar kreeg geen antwoord. Toen schudde ik hem eens heen en weer. Toen kwam ik tot de ontdek king. En, omdat we juist het station binnen reden, achtte ik het niet noodig om aan den noodrem te trekken. Met een misnoegd ge zicht keek hij naar de omstanders en ver volgde dan uit de hoogte: Ik hoop, dat u zoo vlug mogelijk de be- noodigde formaliteiten wilt afmaken. U be grijpt, dat het me nogal overstuur gebracht heeft Ik wil graag zoo gauw mogelijk hier weg. De beambte nam hem snel op van het hoofd tot de voeten. Ja, natuurlijk mijnheer! Het moet wel een heele schrik voor u geweest zijn! Hij fluisterde enkele woorden tot den naast hem staanden kruier, die haastig weg- gl— U kende dien heer niet, wel mijnheer? Totaal niet! Ik heb hem nooit te voren gezien. Ik ben Amerikaan en eerst heden avond aan land gekomen. Deze heer kwam in Downchester in den trein De beambte schrok en keek alsof hij een slag in het gezicht kreeg. Bedoelt u, dat hij in Downchester op den trein gesprongen is? Majltreinen stop pen daar anders nooit. Ik bedoel, dat hij gewoon in den trein kwam hij is er niet opgesprongen. Ik weet niets van de gewoonte van uw mailtreinen al, maar ik weet wel zeker, dat deze trein in alleen de lager geplaatste koppels een paar ronden terugwinnen. Dat zijn Göbel c~horn, Dinalev. d. Heijden en J. van mpen—Bogaert, die resp. 2, 1 en 1 ronde veroveren. De stand is dan geworden: Na de jacht 1. P. v. Kempen—Pijnenburg 546 punten Op 2 ronden: 2. Rausch—Hürtgen 186 punten Op 4 ronden 3. CharlierDeneef 252 punten Op 7 ronden: 4. WalsBraspenninx 168 punten 5. WambstBroccardo 45 punten Op 9 ronden: 6. GöbelSchorn 123 punten Op 11 ronden: 7. J. v. KempenBogaert 286 punten Op 12 ronden: 8. v. d. HeijdenDinale 179 punten Een kleine premie wint Pijnenburg nog even en hij mag een dankbaar applaus in ontvangst nemen, als hij het sommetje aan dèn gewonden Klaas van Nek schenkt. Verder gebeurt er niets, totaal niets meer, tot half zes. De avond en nacht. Wij zijn na de neutralisatie van half zes weggegaan, doch tegen 7 uur reeds terug gekeerd. Op dat oogenblik stond er een queue van vele honderd meters voor het R.A.I.-gebouwEn toen de deuren opengin gen, stormde de menigte door de gangen, om toch vooral een plaatsje te bemachtigen. Belangstelling genoeg dus. Opnieuw moes ten honderden teleurgesteld worden, zelfs een meneer, die 20 gulden voor een plaats bood en die daarenboven nog een premie van 50 gulden wilde geven! Hij had er dus een 70 gulden voor over, om een nacht mee te maken. Het is ook wel haast vanzelfsprekend, dat de opkoopers in de weer waren. En ook deze „heeren" maken goede zaken. Nog een andere categorie trachtte een dagloon te „verdie nen": de zakkenrollers. Een dezer „heeren" was vannacht binnengekomen, getooid met een valschen controle-armband. Jammer voor hem, werd hij ontdekt, doch voordat men hem te pakken kreeg, was hij al weer ver dwenen om in den loop van den ochtend toch ge snapt te worden op een handige manier. Me neer was opnieuw getooid met den controle band en zocht onder de verlaten tribunes naar verstekelingen. Een echte college zag dat en vroeg, wat hij deed. Even later kon hij op last van hoogerhand het gebouw ver laten O Zoo langzamerhand is het 8 uur gewor den. Nog steeds stroomt het publiek binnen. Het middenterrein is reeds drie tot vier rijen dik bezet en de tribunes vullen zich snel. De renners zelf trekken zich van dit alles niets aan. Ze rijden nog maar kalm rond in een 12 tot 15 K.M.-gangetje. Niet snel, maar ze zorgen voor genoeg kracht, om straks om 10 uur bij het 26ste klassement Dat er niet hard gereden wordt, bewijst wel de afstand, die in het 117e uur is afge legd: 6.83 K.M.! en in het volgend uur 13.36 K.M.! Dat kunnen wij zelf ook, niet waar? Wie gaan er naar Parijs? 9 uur. Alles is nu „afgeladen" bezet; zelfs op het middenterrein is geen plaatsje meer open. Toevallig hooren we, dat een ver tegenwoordiger van de Parijsche Zesdaag sche hier gekomen is om twee Nederlandsche koppels voor Parijs te engageeren. Het zul len zijn: P. van Kempen—Pijnenburg en WalsBraspenninx. Dan blijken wij ons een uur geleden toch vergist te hebben, wat betreft de rust in den ketel. Dat komt door een tiental premies. Pijnenburg wint er twee van 25 gulden, v. Kempen een van 25 gulden (hij schenkt deze onder donderend applaus aan KL v. Nek), Wals eveneens van 25 en een van 50 en dan verzamelt Jan v. Kempen 10.000 Tur- mac-sigaretten en Dinale 5000 sigaretten. Een zeer fraaie spurt tusschen Dinale en Downchester gestopt heeft. Onmogelijk begon de stationschef. Dat is in orde, mijnheer, zei een stem en de conducteur stak zijn hoofd in de cou pé. Het signaal in Downchester stond op on veilig en we moesten er iemand van de re geering opnemen. In ongelooflijk korten tijd verscheen er een dokter, gevolgd door een grijsharig man die onopgemerkt de coupe inkwam en in het uiterste hoekje ging zitten. De dokter onderzocht haastig en stelde Thornton eenige vragen. Voor het oogenblik zullen we maar zeggen: hartkramp, maar ja, de lijkschou wing kan het wel anders uitwijzen, zei hij. Onder het publiek op het perron ontstond een luid gemompel, toen die uitspraak werd rondverteld en verschillenden gingen weg, te leurgesteld, omdat het blijkbaar geen moord- geval was. In de coupe klonk een scherp tikken en dan nog een. De grijsharige man had een paar opnamen met bliksemlicht gedaan. Daarna wisselde hij enkele woorden met den dokter die daarop hardop ten antwoord gaf: Ik kan geen uitwendige teekenen van geweld vinden, zoodat ik niet zeggen kan, of u goed doet met dien heer in voorloopigc bewaring te nemen of niet. Ik zou liever een vollediger onderzoek in het goederenlokaal doen. Er werd een baar gebracht en onder een laken werd het lijk van den vreemdeling weggebracht. De grijze man bleef onopvai lend in de buurt van Thornton en volgde hem naar de wachtkame, terwijl ondertus- Pijnenburg levert voor laatstgenoemde 40 gulden op en voor den sympathieken Italiaan 25 gulden. Dan is het zoo langzamerhand bij tienen geworden. Men maakt zich gereed voor het klassement, dat zeer waarschijnlijk de inlei ding voor een lange jacht zal beteekenen. Het klassement begint en er wordt bekend gemaakt dat twee premies van honderd gu1- den zijn uitgeloofd voor de koppels, die het eerst een ronde uit loopen. Verder zijn er nog een stofzuiger, twee schoorsteenpullen en twee pendules. Het klassement van 10 uur rolt. En zooals steeds zijn de twee laatste ronden van elke sprint het spannendste. Dan gaat het even tjes fel tegen elkaar. Zoo ook nu, doch nauwelijks is de eerste sprint door Pijnenburg gewonnen, of het veld begint te jagen. Eerst loopt „den Bras" uit en in een oogwenk is het koppel WalsBras penninx een ronde ingeloopen. Hetzelfde doen WambstBroccardo, zonder veel tegen stand. Doch als dan Hürtgen, die met Rausch tweede zijn in den geheelen stand, een uitlooppoging doet, komt er een alge- heele jacht. De heksenketel komt los. Wals valt door het springen van een band, doch rijdt spoedig weer mee. De jacht wordt ech ter voortgezet en zoowaar hebben Rausch Hürtgen een ronde gewonnen. Dat kan de Pijn niet zien; hij kromt zijn rug, en onder een loeiend lawaai van het pu bliek loopt hij een halve ronde uit. Piet lost hem af en twee rondjes later heeft hij het pe- leton al weer te pakken. Dat is het einde nog lang niet, want weer trekt Hürtgen er tusschen uit. P. van Kem pen achtervolgt hem en heeft hem weldra te pakken. Doch op hetzelfde oogenblik probeert Rausch het en deze keer lukt het weer en hij wint een ronde. Braspenninx doet het niet minder en neemt geheel alleen een ronde. Het publiek wordt dol van enthousiasme, vooral als „de Pijn" er opnieuw tusschen uit trekt, 't Heele veld gaat er achteraan, doch Pijn en Piet rijden als duivels en winnen weer. En op dat oogenblik wordt een jacht ontketend, zoo denderend, zoo spannend, dat men maar kan nagaan, hoe het met de stand is. De Duitsche duivels rijden beter dan ooit, doch hoe duivelachtig het ook is, de P.-P.'s zijn hun meerderen en verliezen hen niet uit het oog. Er worden door diverse koppels ronden gewonnen en verloren. De jongere renners rijden als duivels, doch kunnen het in den regel niet houden tegen de meer geroutineer- den. Ongekend gevecht! Een ongekend enthou siasme. De banken trillen, de zaal davert, de heksenketel is één groot beroersel We zullen maar afwachten, wat de jury zegt, want voor ons is de stand onmogelijk op te maken. We kunnen slechts een schat ting doen en weten zelfs niet, of v. Kempen Pijnenburg er bij gewonnen of verloren hebben. Een vechtpartij buiten de R. A. I, Als dan eindelijk de rust intreedt, hooren wij, dat buiten het gebouw een vechtpartij ontstaan is tusschen de politie en menschen met kaarten, die geen toegang kunnen krij gen, omdat alles tjokvol is. We hooren zelfs steenen op de ruiten van het dak vallen. En onder die sensatie hooren we dan ein delijk de stand na een gevecht van IK uur! Het blijkt dan, dat v. KempenPijnenburg een premie van 100 gulden hebben, Wals— Braspenninx een stofzuiger, de „P.-P." weer een paar schoorsteenpullen (voor de huis houding van „de Pijn") en Rausch—Hürtgen twee pendules. De stand is dan: Om 11.30 was de stand als volgt: Aan den kop van KempenPijnenburg 558 p. Op 3 ronden: RauschHürtgen 195 p. Op 5 ronden: WambstBroccardo 51 p. en Charlier—Deneef 265 p. Op 6 ronden: Braspenninx—Wals 168 p. Op 14 ronden: GöbelSchorn 130 en Di nalevan der Heijden 182 p. Op 15 ronden: J. van Kempen—Bogaert 290 punten. In het 121ste uur werd afgelegd 42.660 K.M., zoodat in totaal is afgelegd 2740.970 K M. Even daarna wint Pijnenburg definitief de Hollenkamp-sprint van 300 met het maximum aantal punten (30)! De tweede prijs a 200 gulden komt aan Wambst— Broccardo. En nauwelijks is deze sprint verreden, of Piet verovert voor den Pijn een fraaie haard van zoo'n 100 gulden. Er gebeurt dan een tijdlang niet veel bij zonders. Een enkele premie brengt wat leven in de brouwerij doch uitlooppogingen wor den niet gedaan. Zoo wint Bogaert 1000 ci schen de dokter in het naastgelegen lokaal zijn onderzoek begon. Het duurde ongeloof lijk lang voordat hij terugkwam om dén uit slag te vertellen. Geen enkel teeken van geweld is te vin den. Naar mijn meening is die man aan hart kramp gestorven. Het is een wonder, dat dit al niet jaren geleden gebeurd is. Hij was een heel sterke drinker. Maar bij het gerech telijk onderzoek zal het getuigenis van dien heer wel van belang zijn, Sanders, zoodat je dus goed doet met hem in contact te blijven Met een geruststellend knikje in de rich ting van Thornton verdween de dokter. Ik zou graag toch enkele bijzonderhe den weten, mijnheer, begon Sanders beleefd. In dergelijke gevallen schrijft de wet het nu eenmaal voor. Percy Mackinaw Derwent uit New York, Newport en Indiana. Elk van die adressen is genoeg. Sanders schreef op. Indertijd kwam de naam Derwent in verband met de korenmarkt geregeld in de bladen voor, mijnheer, zei Sanders. Was dat soms Ja, dat was mijn vader. Sanders keek npg wat ongelooviger. Bent u naar Londen gekomen, mijn heer voor uw plezier of voor. Ik ben hier gekomen om zaken te doen met mijn oom Charles Derwent, die woont in de Coningsby Gardans 19, Hampstead. In den trein had Thornton de noodzake lijkste namen en zoo meer uit het hoofd ge leerd en de besliste manier waarop hij ant woordde, scheen den kruier teleur te stellen. EEN KERSVERSCKE STER. Zeg Cor, mag ik nou of niet? Cor! als jij nog zegt, dat 't goed is, mag het! Deze en dergelijke uitdrukkingen meer hoorden we vanmorgen tegen 5 uur op de baan. Een jongmensch van iets meer dan gewonen omvang, met een blozend gelaat, gebrilde oogen en gekrulde haren, uitte ze. Hij had een plaatsje veroverd op het mid denterrein en den geheelen avond en nacht de renners zien rondtollen. Dat zien fasci neerde hem; hij werd er door bewogen Hij werd verlangend naar de baan En nu zou hij al tevreden wezen, als hij één enkel rond je mocht meerijden op een racefiets Al was 't maar onderaan, op de groene, neutrale, baan. Maar „Cor", noch een der andere officials wilde toestemming geven, 't Kon immers niet. Stel je voor, dat de renners nog eens een jacht begonnen! Of dat andere enthou siastelingen met een zelfde vraag kwamen! 't Kon niet, maar het wei-doorvoede jong mensch hield aan. Hij trok zelfs zijn overjas, jas en vest uit, stroopte zijn broek op en toonde zijn kuiten, die er inderdaad keurig... gewasschen uitzagen. Een masseur had het heele gevalletje ge zien en wendde zich tot den adspirant-ren ner met de opmerking, dat hij toch eerst even gemasseerd moest worden, voordat hij in de baan ging! Meteen pakte hij een helder kuit been aan en wTeef het in met olie en vet, zoodat om kranten geroepen werd, welke dienst moesten doen voor poetskatoen. Er begonnen zich meerderen met deze be langrijke kwestie te bemoeien en tenslotte werd „Cor" vermurwd. „Om half zes mocht ie een baantje rijden 't Jongmensch in de wolken. Wilde liefst direct om een premie rijden. Half zes! Met vereende krachten wordt hij op een racefiets gepoot d. w z. op_ een fiets, die de renners tijdens de neutralisatie gebruiken. Een paar helpers duwen hem en daar gaat het! Precies dertig meter rijdt hij, slingerende over de baan. Dan maakt hij een schuiver, hij valt en de voorband springt van de velg. Meneer is al genezen! garetten en Jan v. Kempen 25 gulden, uitge loofd door een deel van het pub'iek. Dan komt de 6de sprint om de gouden Ufa-sigarettenkokers, die nu definitief aan v. Kempen—Pijnenburg komen. Jan van Kem pen en Bogaert verdienen nog elk een gou den gilette-apparaat, Walj nog een Lotisico- premie van 60 pop en dan wordt er door een deel van het publiek 75 uitgeloofd voor dat koppel, dat een ronde neemt! Echter, het loopt tegen tweeën en het is te verwachten, dat geen enkele renner een serieuse poging zal doen, om voor dien tijd een ronde uit te loopen. Dat zou krachtver spilling zijn! Het 27ste klassement Juist als dat beginnen zal, loopen Göbel Schorn uit en winnen deze 75 gulden! Zon der veel tegenstand te ondervinden Even later winnen ook v. d. He'jdenDinale een ronde terug en Deneef probeert het ook. Een groote jachtpartij volgt, als de Duitschers weer wegloopen en een ronde uitloopen. Daar gaat Piet er van door, achtervolgd door Rausch. 't Gaat heel hard, doch net Nederlandsche koppel loopt niet» uit. Even later keer de rust terug en wint Piet van Kempen in de gauwigheid nog een sprint, terwijl GöbelSHiorn een ronde te rugnemen. Het blijkt dan, dat het 27ste klassement als volgt verreden is: le sprint: 1. J. v. Kempen; 2. Charlier. 2e sprint: 1. Deneef; 2 Braspenninx. 3e sprint: 1. Wals; 2. v. d Heijden. 4e sprint: 1. Broccardo; 2. Braspenninx. 5e sprint: 1. Pijnenburg; 2. Deneef. 6e sprint: I. P. van Kempen; 2 Wambst. Er hebben echter eenige koppels ronden in geloopen, zoodat de stand wel eenigszins gewijzigd is. Na de sprints van 2 uur gebeurt er eigen lijk weinig bijzonders. Ernstige pogingen, om een of meer ronden uit te loopen, worden niet ondernomen. Verschillende premies bren gen natuurlijk wel wat leven in de brouwerij, doch zoodra de buit binnen is, zakt het tempo en moeten wij schelle, schetterende mu ziek aanhooren, wat niet bepaald prettig is. 't Publiek kan er blijkbaar niet gauw ge noeg van krijgen, want 't loopt nu al tegen vieren en nog steeds zijn alle rangen vrijwel geheel gevuld. En als men dan bedenkt, dat er een paar duizend menschen zijn, die reeds vanaf 7 uur een sraanplaatsje hebben De Zesdagenkoorts heeft Nederland veroverd. Wat er ook gebeuren moge, fi nancieel is deze eerste Zesdaagsche geslaagd. want hij droop langzaam af en liet den chef als eenigen getuige bij het onderhoud tegen woordig. U hebt den overledene dus nimmer te voren gezien? Nooit! En u weet natuurlijk niets van hem af? Niets, dan wat hij zelf verteld heeft. Zoo heeft hij me verteld, dat hij met een derde klas kaartje reisde en dat een kruier hem on verwachts in den trein duwde, toen die in Downchester stopte 9hij zat namelijk te wachten op den gewonen trein naar Londen. Hij vertelde ook, dat hij geen geld had en heelemaal alleen op de wereld stond. De detective schreef ijverig op. Is dat alles, mijnheer? Dat is alles, wat hij me feitelijk verteld heeft. Sanders deed zijn notitieboekje dicht. Het spijt me, mijnheer, dat ik u zoo lang heb opgehouden, zei hij verontschuldi gend. Er is nog slechts één ding zoudt u zoo goed willen zijn me even uw papieren te laten inzien? Mijn pas zit in een van mijn koffers ge borgen, zei Thornton zonder de minste aar zeling. Als u het noodig vindt, dan kunt u met me meegaan naar het Savoyhotel en het daar met me opzoeken. Hij had zijn hand in zijn zijzak en haalde er eenige brieven en andere documenten uit te voorschijn. Voorloopig kunnen deze u denkelijk ««el aantoc!'»" dat ik geen indringer ben! {Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5