„ARNHEM" levens verzekering maatschappij Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. &uuU en Jmw&ouux ftoomciaal Tlieims fBoefwi fBmnentcmd ENKHUIZEN. - Tot commissieleden werden benoemd de dames BierstekerRos, v. d. Busse—Keemaa, DE AARDSCHOKKEN. BURENGERUCHT DOOR DIEREN. De rumoerige kraanvogels uil dm Haagschen dierentuin. Voor de Haagsche rechtbank heeft in hoo ger beroep terecnt gestaan \V C. L. E. graal van B.. directeur van den Haagschen Dieren tuin, die door den kantonrechter is veroor deeld tot 1 boete wegens het feit, dat hij niet de noodige voorzorgen heeit genomen, ,dat dieren, die onder zijn hoede staan, geen h nderiijk rumoer of burengerucht verwek ken. Het beireft hier de in den Dierentuin aanwezige kraanvogels, die volgens klachten van eenige omwonenden hinderlijk nachtelijk rumoer zouden hebben vtroorzaakt Na getuigenverhoor zei verdachte, dat hij riet ontkent, dat de getuigen last hebben on- rvonden. Dit speet hem natuurlijk zeer, doch verdachte zeide, dat niet te kunnen ver hinderen. Hij kon de dieren niet verplaatsen en hij kon evenmin de kraanvogels het zwij gen op'eggen. Voorts merkte verdachte op, dat de dieren tuin reeds 70 jaar bestaat, en dat eerst daar na de huizen, die eraan grenzen, zijn ge bouwd. Ook kon verdachte de vogels niet wegdoen, want dan kan morgen wel weer iemand komen, die een klacht heeft over een ander dier. Dat zou dan beteekenen, dat de dierentuin wel gesloten kan worden. Het be treft h;er dus een kwestie waarmee de die rentuin staat of valt. De officier van justitie merkte op, dat men zich moet houden aan het betreffende artikei van de politieverordening en vroeg mitsdien bevestiging van het vonnis Uitspraak over twee weken. DRONKEN AUTOMOBILIST. De rechtbank te Almelo heeft Dinsdag uit spraak gedaan in de zaak tegen den koop man S Mte Almelo, wien ten laste was ge legd, dat hij op Zondag 25 September, als bestuurder van een vrachtauto, hoogst roeke loos en onvoorzichtig gereden heeft over den rijksweg Borne—Almelo, terwijl hij zooda nig onder den invloed verkeerde van alcohol houdenden drank, dat hij het motorrijtuig niet naar behooren kon besturen. Op dien weg heeft hij den heer J. Sluijmer, van En schede, die met zijn verloofde geheel rechts van den weg op of zelfs naast het fietspad en vlak lans de boomen liep, aangereden, waardoor Sluijmer zoodanig letsel kreeg, dat hij kort daarna is overleden. De rechtbank veroordeelde verdachte tot zes maanden gevangenisstraf, met ontzeg ging van het recht om gedurende één jaar motorrijtuigen te besturen. Bovendien werd hem een boete opgelegd van 100, subs 50 dagen hechtenis, omdat hij zoodanig onder den invloed van alcoholhoudenden drank had verkeerd, dat hij niet in staat was, een mo torrijtuig op voldoende wijze te besturen. De eisch luidde: een jaar gevangenisstraf tonder meer. VALSCH BILJET VAN 1000. Voor de rechtbank te Maastricht heeft gis teren terecht gestaan E. H., Duitscher, te Aken, thans gedetineerd, ter zake dat hij door twee meisjes 's nachts om half 5 te Aken, aan het station een biljet van 1000 heeft laten wiseslen, dat hij te Hersogenrath had ontvangen en waarvan hij wist, dat het valsch was. Het O.M. eischte 1 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf. ZENUWARTS VOOR DE RECHT BANK. De officier van justitie te Den Haag heeft gisteren tegen den Haagschen zenuw-arts dr. J. P. T., wegens het misdrijf omschreven in art. 247 van het Wetboek van Strafrecht, 1 jaar gevangenisstraf geëischt, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De rechtbank zal over 14 dagen vonnis wijzen. NIET DANKBAAR Een telegram aan minister Verschuur. Toen een deputatie uit den Bond van Var kenshouders op 21 October, onder leiding van mr. Nort Thomson, een bespreking had met minister Verschuur, voorspelde deze be windsman den varkenshouders, dat zij hem binnen een maand zouden komen bedanken voot de wijze, waarop de Crisis-varkenswet wordt uitgevoerd. De Bond heeft den minister thans telegra fisch daaraan herinnerd er aan toevoegende, dat de maand thans wèl verstreken is, doch dat voor het betuigen vat dank nog geenerlei tanleiding bestaat BLOEMBOLLENINVOER IN ENGELAND. Geen kleinere, maar een grootere invoer dan in 1931. De Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur te Haarlem deelt mede, dat een Reuter-telegram uit Londen van 27 Novem ber het geheel ten onrechte voorstelt alsof de invoer van bloembollen in Engeland over het loopende jaar kleiner zou ziin geweest dan in het vorige-jaar. Het tegendeel is het geval vooral indien men de hoeveelheid in oogen schouw neemt, zegt het Hbld. Aan de bloembollen-, knol- en wortel gewassen is in de afgeloopen maanden van 1932 ongeveer 5 millioer. K G. meer uitge voerd naar Groot-Bri tannië dan in 1931 Natuurlijk is het bedrag van de daaraan bij invoer in Engeland toegekende waarde door de prijsdaling geringer geworden dan voor het kleinere gewicht in 1931. Maar de zeer aanmerkelijke teruggang, zooals het telegram meldt, is bij den bollen- invoer geTikkiv niet het geval. De in het Reuterbericht gegeven cijfers he'-ben uitsluitend betrekking op den invoer van afgesneden bloemen in Engeland en heb ben geen betrekking op bloembollen. In de eerste maanden bevindt zich onder de ui' Neder'and in Engeland ingevoerde snij h'ocmen ook een a nzienlijk aantal bloemen van bolgewassen, hoofdzakeli'k tulpenbloe r en Deze w^rdm seVrt December 1931 door Engeland zwaar beiast met een hoog invoerrecht Terecht constateert het R u-er bericht hier den invloed van e Fnge'scbe protectie ten nadee e van den Nederlandsvhen snijbloe meninvoer en ten voordeele van die van de Kanaal-eilanden. Maar, met bloembollenuitvoer naar Enge land hebben die cijfers niets te maken of het moest zijn, dat door de belemmering van den bloemeninvoer de bol enhvoer is bevorderd. Maar zu'k een invloed is uit de cijfers nog niet af te leiden. ST. PANCRAS. Hier is met ingang van 1 Dec. 1932 als riiksveldwachter benoemd, met woonplaats Koedijk Zuideinde, de heer Tj. J. Karper, van Ürk. Zondag kwam de voetballer Bakker tot de minder aangename ontdekking dat ziin voetbalkoffertje inhoudende schoenen, broek je, shirt enz. uit het café van den heer Bouwstra was ontvreemd. De tomatenkweekers beginnen reeds te zorgen voor het volgende seizoen. De eerste zaad'es zijn reeds uitgezaaid. Steeds vroeger wordt deze teelt aangepakt KOEDIJK. Maandag waren bij de arbeidersbemid deling aan den Kanaaldijk vijftig werkloo- zen ingeschreven. Hiervan waren 17 aan het baggeren. ZUIDSCHARWOUDE. Het Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" concerteerde gister in de concertzaal van „De Roode Leeuw". Het programtna bevatte een 11 -tal nummers. Zooals wij van het corps gewend zijn, werd ook nu weer 'n zoo danige vertolking gegeven, dat het vrij talrijke publiek zich daarvoor met een warm app'aus erkentelijk betoonde. Voor afwisseling gaf de heer P. Kist eenige voordrachten, en ook hij oogstte een welverdiend applaus. Wegens absentie van den voorzitter, werd de samenkomst van het gezelschap „Nut en Genoegen" gele'd door den vice- voorzitter, den heer S. de Boer Kz. Deze wijdde eenige erkentebjke woorden ter nage dachtenis aan wijlen de echtgenoote van dfea hosoes, mej. T. Kramer—Kist. Besloten werd om de oud-leden, die meer dan 50 jaar en die zijn er nog lid van „Het Nut" waren of nog zijn, op den her denkingsavond uit te noodigen. Ook de oud voorzitter, de heer Grabouwsky, die nu in Hoorn woont, zal worden uitgenoodigd. Het feest zal gevierd worden met geheel eigen krachten en een zeer varieerend programma is reeds in bewerking. De voorzitter deelde een en ander mede na mens de feestcommissie voor het on 10 De^ a s. te houden 60-iarig jubileumfeest van „Het Nut". Uit deze mededeelingen bleek, dat dit feest, een avond van aangenaam ver- poozen zou worden. Eindelijk kreeg de heer C. Wagenaar nu gelegenheid ziine lezing te houden. Het on derwerp betrof De Walvi=chvangst voorheen en thans. Dit aantrekkelijk onderwerp werd aandachtig gevolgd. De interessante nabespreking welke hierop vo'gde, deed spoedig het sluitingsuur nade ren. HFTTOO Voor het diploma A Ziekenhuisverpleging is ges'aaed te Utrecht onze plaatsgenoote mej. G. Steen, alhier. Onze correspondent verzocht ons te mel den dat de spreker op de vergadering van St. Deus Dedit niet het kamerlid Loerakker was doch diens broer, een vrijgestelde van den bond. C er soc.-democratische voorstellen tot wiiziging van het tarief der personeele be lasting, en betreffende gemeentelijken wo ningbouw staakten in de raadsvergadering van Maandagavond de stemmen voor de stemmen voor de tweede maal. Ze worden nu geacht verworpen te zijn. HEERHUGOWAARD. Maandag vergaderde de Huisvlijtvereeni- ging in café Rus onder voorzitterschap van den heer Hartog. De kas was goed en het bestuur had dan ook besloten, voor de de tentoonstellingen vaste tafels aan te schaffen waarvan de kos ten 150 hadden bedragen. Op den duur zou dit echter goedkooper zijn, dan ieder jaar weer opnieuw huren. Met nadruk wees hij er op, dat er ten strengste op gelet zou worden, dat inge brachte voorwerpen wel degelijk 100 pro ducten van huisvlijt waren en niet modellen, die of op een school ontworpen of zelfs daar gedeeltelijk vervaard ;gd waren. Mevr. Van Schaick- -Kathman bracht het financieel verslag uit. Ontvanger werd in het afgeloopen boekjaar (October '31—October '32) f 626.83 uitgegevm 5ü0.10, aldus batig saldo f 66.73. Met het reeds aanwezige saldo van vorige jaren ad 351.28 gaf de kas aan het einde van het boekjaar een saldo van 418.01. Op de laatstgehouden tentoonstelling werd ontvangen f 443.71. uitgegeven 450 99, naJeelig saldo E 7 28. Herkozen werden de dames mevr. Van Slooten—Jonker en Van Schaick—Kathman Gekozen in de vacatu.es Bruin en mevr. Overtoom—Vereecken de dames Zwarteveen- Stoutjesdijk en Reijne. Deelnemers gaven zich op voor cursussen leerbewerking en kantklossen. Besloten werd nog -en week de gelegen heid tot aangifte open te stellen. Waar uit de vergadering stemmen opgin gen, die zich tegen het z g. vroolijke rad ver klaarden, daar men meende dat dit niet bij het cachet van een huisvlijttentoonstelling hoorde, werd besloten met de zqalhouders I onderhandeliugen aan te snoopen over een theetuin. waarborgt U en Uw gezin een onbezorgde toekomst. Bijkantoor Kanaalkade 2, Dir. A. J. Stikkel de GrootMeereboer en J Zomer. Besloten werd medewerking te vragen aan het plaatselijk strijkje onder leiding van den heer P de Geus, terwijl de opmerking van den heer Hoogland, dat hij zijn best er voor zou doen, dat het uit acht personen bestaande mannenkoor ook eenige nummer ten gehoore bracht, levendig applaus ontlokte. Bij de rondvraag werd nog medegedeeld, dat men dit jaar voor de tentoonstelling geen hulp van buiten zou inroepen, met het oog op de beschikbare ruimte. Hierna sluiting. WIERINGEN De werkverschaffing in de Wierln- germeer. Naar aanleiding van de mededeeling van den minister van binnenlandsche zaken, dat de gemeente Wieringen dertig procent zai moeien betalen van de kosten der werkver schaffing in de Wieringermeer, heeft het ge meentebestuur zich met een uitvoerig adres tot den minister gewend, waarin groote ver wondering over deze beslissing wordt uitge sproken. Nu de Zuiderzeewerken zich ver plaatsen, het personeel dus van Wieringen gaat vertrekken en de zaken van de nering doenden daardoor achteruitgaan, nu boven dien een groot deel der bevolking verarmt door de verdwijnende visscherij, rijzen voor de gemeente moeilijke vragen. En onder deze omstandigheden wordt de gemeente een last opgelegd, die volgens voorloopige informa ties meer dan 75.000 zal bedragen, voor steun aan arbeiders, die tegen den zin van de gemeente zich hebben gevestigd en die steeds meer kosten dan baten hebben veroorzaakt en welke steun dan verleend wordt in den vorm van boschaanleg in een gebied, dat in de toe komst niet eens tot de gemeente behoort. Daar in andere gemeenten rijkssubsidies worden verleend tot 70 en 75 procent in de werkverschaffingskosten, meent het gemeente bestuur, dat voor dit geval zeker aanleiding bestaat om alle kosten voor rijksrekening te nemen. Voor het geval, dat ook een klein ge tal arbeiders, die altijd te Wieringen hebben gewoond, zich voor de werkverschaffing aan melden, zou dan van de gemeente een kleine evenredige bijdrage kunnen worden ge vergd. Met aandrang wordt daarom verzocht de ministerieele beslissing te herzien. Moderne bouwkunst in Nederland. Bij de Uitgeversmaatschappij W. L. en J. Brusse te Rotterdam verschijnt onder redac tie van de architecten Dir. H. P. Berlage, W M. Dudok, Ir. Jan Gratema, Ir. A. R Heelshoff, Herman van der Kloot Meijburg, J. F. Staal en J. Luthenann een serie van twintig monografieën, die te zamen een beeld geven van de moderne bouwkunst in Nederland van de laatste jaren der negen tiende eeuw tot aan onzen tijd en bij inteeke- ning per deel a 2.25 en 2 50 in den boekhandel verkrijgbaar worden gesteld. In den boekhandel van den heer K ter Burg kan men de verschenen nummers no. 1 en 3 reeds ter inzage bekomen. De redactiecommissie acht het wenschelijk dat er een goed verzorgd werk verschijnt, waarin die bouwwerken zijn afgebeeld, die om hun aesthetische waarde van belang zijn, een werk waarin men de belangwekkendste voortbrengselen der bouwkunst, ontstaan in een tijdperk van verheugende opbloei der Nederlandsche architectuur, als een over zichtelijk geheel gereproduceerd vindt. Er wordt dus niet een historisch overzicht gegeven, maar een keur van die uitingen der bouwkunst, die volgens 't oordeel der redac tiecommissie, wier leden zeer verschillend ge richt zijn, het schoonste of het belangrijkste moeten worden geacht. De eerste monografie is een algemeene in leiding, waarin de ontwikkeling der Neder landsche architectuur gevolgd en met de bui tenlandsche vergeleken wordt. De overige ne gentien monografieën beelden elk een aantal bouwwerken af die een gelijke bestemming hebben. Zij bevatten minstens 32 bladzijden afbeeldingen, met onderschriften in vier ta len en een groot aantal plattegronden. Nadat de twintig monografieën voltooid zullen zijn, zullen jaarlijks aanvullingen ver schijnen, met reproducties van bouwwerken welke later zijn ontstaan, waardoor het werk op de hoogte van den tijd gehouden wordt Een algemeen register zal worden opgeno men. Aan de typografische uitvoering van het werk is buitengewone zorg besteed Door het geheele land zijn uitnemend ges'aagde foto's gemaakt, die de opnamen, welke door archi tecten ter beschikking van de redactie gesteld werden, aanvullen en veelal ook verbeteren Het geheele werk, dat in 4 o formaat ver schijnt, bevat 640 bladzijden afbeeldingen en een zeer groot aantal plattegronden. Wij hebben met belangstelling kennis ge nomen van de verschenen nummers en kon den constateeren, dat in de inleiding, met recht gezegd wordt, dat er gestreefd is naar de grootst mogelijke objectiviteit bij de keuze der af te beelden gebouwen. Met oprechtheid is getracht een persoonlijke meening betref fende een bepaalde architectonische opvat ting of een bepaalde architect terzijde te stel len en het verschil in waardeering aan de ob jectiviteit van de keuze ten goede te doen ko men. Er werd slechts één kriterium gesteld n.I. dat de bouwwerken, in hun soort goed, d. w. z. karaktervol moeten zijn; dus: kunst werken, omdat de ontwerper het door hem he geerde karakteristieke voldoende heeft be- heerscht en in zijn soort harmonisch tot vorm heeft gebracht. Een beschouwing doet zien, dat Neder land, en ook door het buitenland erkend, vrij zeldzaam voorbeeld biedt van een vrijwel complete ontwikkeling der moderne bouw kunst, waarin alle belangrijke stroomingen mot opmerkelijk talent vertegenwoordigd zijn. Wie onbevooroordeeld aanschouwt, wat de besten uit onzen tijd op het gebiëd der bouw kunst naar voren brachten, begrijpt, dat uit tal van landen excursies ondernomen wor den, om zich daarvan op de hoogte te stel len. De roem van de hedendaagsche Neder landsche bouwkunst is. dat ze volop levend van haar tiid is en wij zijn er trotsch op. dat ons land hierin zoo'n vooraanstaande plaats innppmt. Wii aarzelen niet deze uitgave een cul tuurdaad te noemen en zien met belangstel ling de verschijning van de volgende num mers tegemoet. Gaarne zagen wii een ieder die met bouw kunst te maken beeft in het bezit van het werk. Het ware zeker wenscheüik, dat de leer lingen van onze nüverheidsonderwijsinrich- tingen in de gelegenheid worden gesteld het werk te bestuderen. Ook de overheidsorga nen. die vaak bij het nemen van hun beslis singen over bouwaanvragen moeiten steunen op de voorlirhting van subjectieve, helaas vaak niet voldoende ter zake kondigen, zul len goed doen met kennis van het werk te nemen. Dit zal a'Hcht tot minder onrecht leiden en tot verrijking van het stads- en dorps beeld en tot grootere waardeering van de moderne bouwkunst. SPOORWEGPERSONEEL. Congres tegen de verslechtingen. In de groote zaai van den Dierentuin in Den Haag is gistermiddag een demonstratief besturencongres van spoorvi egpersoneel- organisatie, onder leiding van den rersoneel- raad. gehouden. Namens den Personeeiraad, waarin vijf erkende vakverenigingen bij de Neder!. Spoorwegen zijn georganiseerd, sprak Be voorzitter, de heer P. Moltmaker, een wel komstwoord. De minister van waterstaat was vertegenwoordigd door mr N. C. Couvée, referendaris van het departement, de directie der Nederl. Spoorwegen*door jhr. dr. E. L. Elias, secretaris der Nedrl Spoorwegen, de s.-d. Eerste Kamerfractie door den heer J. den heer De Bruijn, Van de Tweede Kamer Oudegeest, de r.-k. Eerste Kaïnerfiactie door waren aanwezig de herren Kupers en IJzer man (s.-d.), de heer Hermans (i.-k.), H. Ame- link en mr. Dambrink (t.-r.) en prof. ir. C L. v. d. Bilt (lib.) Als aanleiding tot dit congres noemde de voorzitter de voortdurende verslechteringen in de positie van het spooi wegpersoneel. óok met die verslechtenngen wordt het bedrijf niet uit den put gehaald. Dit congres is een maanwoord aan de directie en aan de regee ring en wil zeggen' trek alle ve.dere plannen dienaangaande in. Want het personeel zal geen verdere verslechteringen aanvaarden Spr opende daarna het congres van ver tegenwoordigers van 36,000 spoorweg mannen. De eerste spreker was de heer Hellemans (St. Raphaël en P C B.). Daarna voerden nog het woord de heeren Willemsen voor den B.A.N.S. en van Braam beek voor de Ned. Vereen, van Spoor- en Tramwegpersoneel. Aan het eind van het congres werd de vol gende resolutie voorgelezen en aangenomen: De hoofd- en afdelingsbesturen van de Nederl. vereeniging van spoor- en tramweg personeel, van den Nederl. r.-k bond van spoor- en tramwegpersoneel St. Raphaël, van den Prot. Chr. Bond van spoor- en tramweg- pesoneel, van den Bond van ambtenaren in dienst bij de Nederl. Spoorwegen en van den Centr. bond van spoor-, tram. A.T.O.- en Van Gend en Loos-personeel, vertegenwoordigen de 36,000 man spoorwegpersoneel, enz.; gehoord(de inleidingen over den toestand der Ned. Spoorwegen en het daarin zame personeel, constateert: werk. dat de vermindering van de otnvan?.» der N. S., behawe aan de algemeene e^T miscne crisis te wiiten is aan de in \Vh land bestaande wanorde op vervoersgchuÜ"" dat de overheid tot au toe niets 0.-^ heeft om in den vervoerchaos redelijke of ning te brengen; röt" dat de spoorwegen, met het oog op h algemeen maatschappelijke functie, bij het k palen van haar bedrijfspoM-el door ail f noodzakelijke bepalingen en voorsrh-frï 1 gebonden zijn; dat door den ongereglementeerden t<wi. van het wegvervoer den spoorwegen een redelijke concurrentie wordt aangedaan n door het voordeeiige vervoer aan de ,'J, m- wegen te onttrekken; "Poor- dat de overheid het stakn'gsre<SH voor t, personeel wettelijk aan bauden heeft dat de sedert 1922 achtereenvolg^ paste inkomsten vrniinJeringeu reed» nuT middekl 26—30 pCt. bedragen; dat daarenboven nog vele andere verslat, tingen werden ingevoerd, welke voor dè spoorwegen een millioenen-bezuiniging teekenen; dat de personeelsterkte bij intensievere dienstuitvoering en omvangrijker taak van het personeel in nauwelijks 10 jaren met 12 a 13,000 man verminderd is; dat het spoorwegpersoneel de laatste jaren herhaaldelijk nadeeliger is behandeld dan het pe.soneel in 's rijks dienst; van oordeel: dat de positie van het spoor wegpersoneel onafhankelijk dient te zijn van de bedrijfsuitkomsten, omdat: de spoorwegen vóór alles een algemeen maatschappelijke functie te verrichten hebben; de overheid de vrijheid van actie voeren van het personeel wettelijk beperkt heeft; het personeel niet de dupe mag worden van de door-de regeering gevolgde verkeer*, politiek: gezien de vele en zware offers, welke reeds van het personeel geëischt werden en de stij ging der kosten voor levensonderhoud, een verdere aantasting van de inkomsten van het personeel. groote groepen daarvan aan den rand van het gebrek zal brengen, besluit: de Joor de directie voorgestelde loonsverlaging niet te aanvaarden; een drin gend beroep te doen op de regeering. volks vertegenwoordiging en directie om gehoor te geven aan het rechtvaardig verlangen van het personeel, om elke verdere aantasting der inkomsten achterwege te laten; deze motie ter kennis te brengen van de regeering, de directie en de pers. OVERREDEN DOOR ZIJN EIGEN WAOEN. De 65-jarige landbouwer Rossing uit Exloo (Dr.) begeleidde gister eenige wagens, die zwaar beladen waren. De man kwam daarbij te vallen, waardoor hii onder de wie-' len van een der wagens terecht kwam. Eeni ge uren later is hij aan de gevolgen van de bekomen verwondingen overleden. Vrees onder de bevolking te Veghel. Men meldt uit Veghel, dat men daar be vreesd is voor de telkens terugkeerende aard schokken en dat verscheidene ingezetenen het dorp hebben verlaten en zich naar elders hebben begeven. Men vreest onder de boeren bevolking, dat de oude boerderijen, die reeds veel van de schokken geleden hebben, zullen instorten. Dientengevolge overnachten velen in kippenhokken en schuren. Gescheurde plafonds <e Oss. Te Oss heeft men geconstateerd, dat vele nieuwe huizen scheuren in de plafonds heb ben. DE WAALBRUG TE NIJMEGEN. Vier pijlers en landhoofden aanbe steed. De rijkswaterstaat heeft gister aanbesteed het maken van vier pijlers en de opbouwen van de landhoofden met bijkomende werken voor de brug over de Waal te Nijmegen. Laagste inschrijfster was de N.V De Her der en Gecrtsema te Zwolle en te Nijmegen, met 1.081.370 gld. bij gebruik van Neder- landsch cement, en met 1.071 370 gld. bij ge bruik van willekeurig cement LOONSVERLAGING MEUBEL- MAKERSBEDR1JF. De Bond van Meubelfabrikanten in ^ecitr' land, de Nederl. Bond van Behangen meubelmakerspatroons, de Nederl. R K- zebond St. Reinoldus en de firma r°om f Dreesmann hebben de collectieve overeenkomst, aangegaan met den Alg\ Bond, den Chr. Bond en den R K. Bond meubelmakers, enz., welke 3 Maart 1934 a loopt, opgezegd. Het ligt in de bedoeling van de werlI^J versorganisaties, een loonsverlaging sprake te brengen. 2S5. Maar de kabouters waren zoo ertf ondeuü»nrl A u eigenlijk heelemaal niet leuk meer was. Tu,meltje had ee"n groote plaat aan de muur gespijkerd. Een andere kabouter blies erwten door een fhiitje en net toen de kabouterbaas bin nenkwam, kreeg die een dikke erwt tegen zijn wang aan. Daar- yoor zouden de kabouters heel erg gestraft worden, 286. L)e meester kwam in de klas en had van den kabouter baas opdracht gekregen hen allemaal in school te houden. Kik ker Karet moeat ook in de bank zittan en dat viel hem heele- maal niet mee. De kabouters huilden allemaal en kikker K** re ie al lang genoeg had van die harde banken, vroeg waO* neer ij nu eindelijk eens zou kunnen rondspringen,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6