J>cowhdaal Tlieums Jietk ÓL Sxticxol ^Rechtszaken. Jildschcifteti (jemeeniecaden CASTRICUM. WIERINGEN. KOEDIJK. NOORDSCHARWOUDE HEïLOO. Uit onze Staatsmachine langdurig jg gecorrespondeerd, tot oplossing te brengen door middel van persoonlijk con tact tusschen alle belanghebbende groepen ter plaatse, alsmede vertegenwoordigers van Algemeenen Raad en Nederlandsche Maat schappij en daartoe op korten termijn bespre kingen te doen plaats vinden. Nog werd gesproken over de vraag, wat gedaan zou kunnen worden ten behoeve van werklooze arbeiders, voor wie de betaling van ziekenfondscontributie door de ongunst der tijden op steeds grootere bezwaren stuit. VERDUISTERING EN OPLICHTING DOOR EEN HORLOGEMAKER. Een bewoner van de Pletterijstraat in Den Haag heeft aangifte gedaan van vermoede lijke verduistering van een gouden armband horloge door een horlogemaker, laatstelijk wonende Nieuwe Markt 16 in Den Haag, thans zonder bekende woonplaats. Een bewoner van Wassenaar deed aangitte van verduistering van 45.40; een bewoon ster van den Denneweg van vermoedelijke verduistering van een gouden damespolshor loge; een bewoner van de Jacob Gillesstraat van verduistering van een nikkelen horloge; een bewoner van den Schenkweg van verduis tering van een zilveren horloge: een bewoon- stre van de Houtmarkt van verduistering van een gouden Engelsche pondstuk, en een in woonster van Wassenaar van vermoedelijke oplichting- van 300, alles gepleegd door dienzelfden horlogemaker. DE ZOMERTIJD. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een voorstel van wet van de heeren Van den Heuvel en Bakker tot intrekking van de wet van 23 Maart 1018 (St.bl. 165), gewijzigd bij de wet van 22 Maart 1922 (St.bl. 130) tot tijdelijke afwijking van de wet van 23 Juli 1908 (St.bl. 236) tot invoering van een wet- telijken tijd. DREIGEND CONFLICT. In de papierindustrie. Gisterochtend hebben partijen, betrokken bij het dreigende conflict bij de papierfabrie ken der fa. van Gelder Zonen, vergaderd on der leiding van den rijksbemiddelaar, prof. mr. A. C. Josephus Jitta, die mr. dr. de Vries wegens ongesteldheid verving. Beide partijen hebben hun standpunt uiteengezet. De rijks bemiddelaar heeft aan de werkgevers vier punten ter nadere overweging gegeven. HET WETSVOORSTEL TERZAKE VAN DE WINKELSLUITING. De firma C. Jamin heeft aan den minister von economische zaken en arbeid en de leden van de Eerste en Tweede Kamer geschreven, met waardeering en instemming kennis te hebben genomen van het liberale voorstel van wet tot wijziging van de winkelsluitings wet. Zij is er van overtuigd, dat bij aan neming van het desbetreffende ontwerp een aanzienlijk deel der door de winkelsluitings wet veroorzaakte debietsvermindering aan stonds zal worden hersteld, met als gevolg, dat de daardoor ontstane werkloosheid, zoo wel in de onderhavige als nevenbedrijven, in het belang van degenen er bij betrokken, zal worden opgeheven en ten bate van het alge meen zal strekken. DE IERSCHE SWEEPSTAKE. Loten en souches van loten in beslag genomen. De aardappelhandelaar H. v. d. V. aan de Nieuwe Haven te Rotterdam, drijft sedert eeuigen tijd ook handel in loten in de Iersche sweepstake. Toen bij arrest van den Hoog en Raad werd vastgesteld, dat deze loterij in strijd was met de bepalingen van de Loterij- wet, heeft de Centrale Recherche alhier v. a. V. gewaarschuwd, dat hij den handel in loten moest staken. Hei schijnt dat v. d. V. deze waarschuwing in den wind heeft geslagen, althans toen de Centrale Recherche gisteren een inval in zijn kantoor deed. heeft zij een groot aantal loten en souches van loten ge vonden en in beslag genomen. De handelaars in loten in de Iersche Sweepstake krijgen de loten in boekjes van 12 stuks in commissie. Bij den huidigen koers van het goud verkoopen zij de loten voor 4.50. Wordt een verkocht lot uit het boekje gescheurd, dan blijft in het boekje een zgn. souche achter, waarop naam en adres van den kooper wordt vermeld. De verkooper behoeft van de 12 loten uit een boekje er slechts 10 af te rekenen. Hij kan dus óf de op brengst van 2 loten voor zich zelf houden, óf met 2 loten graiis meespelen. Het boekje met de souches wordt naar Dublin gezonden, waarna geloot wordt om een paard in den wedren toegewezen te krijgen. Aangezien de recherche ook boekjes met af- geteekende souches in beslag heeft geno men. zullen zij, die een lot hebben gekocht, geen kans meer op een paard hebben, omdat v. d. V. de boekjes nu niet naar Dublin kan zenden. Uit de administratie van v. d. V. bleek, dat hij al vele loten had verkocht, zoodat vele eigenaren van loten hun kans verloren hebben. KORTE BERICHTEN. De heer Albarda, lid der Tweede Kamer, neett den minister van justitie eenige vragen gesteld naar aanleiding van de in den laatsten tijd voorgekomen gevallen van wapensmok- kïlarij. en vernielde het bek voor een huis. Een pas sagier van de autobus kreeg lichte verwon dingen. BRAND Boerderij met inventaris af gebrand. Gisteravond omstreeks half zeven ontstond brand in de bekende kapitale boerderij „Gen- hof te Melick (L.), welke boerderij bewoond werd door den heer van der Ven. De brand ontstond in een stroomijt aan den achterkant van de boerderij. Aangewak kerd door den feilen wind sloeg het vuur wel dra over op het gebouwencomplex, dat in carrévorm gebouwd is. De geheele boerderij stond spoedig in lichter laaie. Alles brandde tot den grond toe af. Een groote hoeveelheid landbouwmachines en andere werktuigen werden mede een prooi der vlammen. Het vee kon tijdig in veiligheid worden gebracht. VERKOOLD LIJK VAN EEN OUDEN MAN GEVONDEN. In een klein huisje, dat in verregaanden staat van vervuiling verkeerde en geheel een zaam gelegen is in de bosschen nabij de Woestehoeve tusschen Arnhem en Apeldoorn, is naar eerst thans bekend geworden is, Maandagavond het verkoolde lijk gevonden van den 77-jarigen M. v. d. Bosch, die daar reeds vele jaren een kluizenaarsbestaan leidde en hulpbehoevend was. Het schijnt dat de kleeren van den man, terwijl hij bij een open haardvuur zat, vlam gevat hebben. Een jongen die den ouden man wel eens behulpzaam was. deed bovengenoemde on aangename ontdekking. Het huisje wordt thans door de politie bewaakt, totdat de be grafenis van het slachtoffer zal plaats hebben. AANVALLERS DIE SPIJT ZULLEN HEBBEN. Zij beroofden het slachtoffer van waardeloos geld en lieten hem waardevolle guldens behouden. Te Zaandam is vannacht een 56-jari- ge landbouwer uit Avenhorn, die tevo ren een paar danshuizen had bezocht, door twee mannen aan de haven aange vallen en, na mishandeld te zijn, voor een deel van zijn geld beroofd. De aan vallers hebben den landbouwer echter slechts ontlast van het waardelooze Duitsche geld, en het biljet van 1000 Kronen dat hij bij zich droeg en hem de rest van zijn geld, ruim 850 goede Hollandsche guldens laten behouden. Twee Zaandammers zijn aangehouden. Bij een der verdachten is een biljet van 1000 kronen gevonden. Uitkeering wegenbelasting Naar wij vernemen is door Ged. Staten van Noordholland als aandeel dat de gemeente krijgt uitgekeerd uit de opbrengst der wegenbelasting en rij wielbelasting voor wegen vallende on der het prov. wegenplan bepaald voor 1931 op een bedrag van 6100.terwijl voorheen een bedrag over dat jaar is uitgekeerd voor wegen welke wel voor doorgaand verkeer zijn bestemd, maar niet vallen onder het project van de provincie een bedrag van 550.to taal derhalve 6650.—, terwijl op de be grooting 1932 is geraamd, op welken dienst deze uitkeeringen worden ver antwoord, een bedrag van 5000.in totaal. Een mooie meevaller voor de gemeente. Ned. Bond tot redden van drenke lingen. Voor een goed bezette zaal trad als propagandist van bovengenoemde vereeniging op, welke samenwerkt met den Kon. Nederl. Bond voor reddingwe zen en Eerste hulp bij ongelukken Het Oranjekruis, de heer Meijerink uit Haarlem. Bij afwezigheid van den bur gemeester, op wiens initiatief deze bij eenkomst was belegd, opende de ge meente-secretaris met een woord van welkom aan de aanwezigen en den spreker den avond en hoopte dat deze tot veel nut zou strekken. Hierna was het woord aan den heer Meijerink, die verklaarde hoe men op de idee was ge komen om hier een avond te beleggen, dat is wel het verdrinkingsongeluk in den zomer aan een badgast overkomen. Met behulp van lichtbeelden toonde hij overtuigd aan hoe men zwemmend kan redden en welke hulpmiddelen daartoe ten dienste staan. Na de pauze werd door leden van de reddingsbrigade uit Amsterdam enkele demonstraties ge houden, waarmede werd aangetoond hoe men een drenkeling, moet redden. Dat de spreker wel overtuigd had, bleek wel hieruit, dat ruim 30 personen zich opgaven voor de op te richten redding brigade. De gem.-secretaris dankte den spreker voor zijn mooie en overtuigen de voordracht en de overige dames en heeren die zich ter beschikking hadden gesteld. In een binnenkort te houden bijeenkomst zal de brigade nader wor den geconstitueerd. geren grondprijs, zooals voorgesteld is door Ged. Staten. Het werk kan spoedig een aan vang nemen en zal uitgevoerd worden in werkverruiming. De daardoor verhoogde prijs zal door rijk en gemeente vergoed moe ten worden. VERKEERSONGEVALLEN. Tegen een boom gereden. Dinsdagmorgen is een autobus der firma N. A. Koedam le Culemborg. welke werk lieden uit die gemeente op weg was naar de werkverschaffing te Lienden, nabij Ingen tegen een boom gereden. Tengevolge van den schok vloog een persoon door de voorruit; hij kreeg ernstige verwondingen Autobus contra vischauto. Te IJmuiden heeft Dinsdag een aanrijding plaats gehad tusschen «en van Egmond aan Zee komende autobus van de Ned. Auto-Car Onderneming en een vischauto, bestuurd door P. De auto en de autobus werden ernstig beschadigd, de vischauto reed $en trottoir op Zuiderzeewerken- Vanwege den directeur-generaal der Zui- derzeewei ken is aanbesteed het maken van de otoutelcrkeersluis nabij het gemaal de Lee mans in Den Oever (Wieringen), met bij komende werken Laagste inschrijver was de 40,640 Herman3< in Den °«ver. met De banne Koedijk heeft den Bovenweg in het Zuidelijkste deel der gemeente, grenzen de aan den weg Sint Pancras en Oudorp, overgedragen aan het Hoogheemraadschap. Dinsdag had ten gemeentehuize een bij eenkomst plaats van de commissie belast met den grondaankoop noodig voor den weg door het Geestmerambacht en de belangheb benden. Allen hebben genoegen genomen met de 15 pCt. verlaging, in verband met den la- Mej Chr. Mol behaalde te Utr. diploma voor Esperanto. i:et Zaterdagmiddag zal de goede Sint we derom een bezoek brengen aan Heiloo. De leerlingen van de openbare school zul len Z.H., evenals het vorige jaar, om onge veer een uur, onder de vroolijke toonen van het fanfarecorps „Eensgezindheid" tegemoet gaan tot Neijenburgh waar de Sint door de familie van Foreest te voren is ontvangen. Na den jubilaris eenige Sint Nicolaas- versjes te hebben toegezongen, gaan de kin deren, door den Sint te paard voorafgegaan, een kleine wandeling maken door het dorp, langs den Nic. Beetsweg, Straatweg, Tuin dorp, Heerenweg en Raaóhuisweg, naar „De Rustende Jager Hier worden de kinderen door den Sint onthaald en zal een „Poppen kast" hen eenige uren prettig bezighouden. Voor alle kinderen heeft Sint Nicolaas een aardige verrassing meegebracht, welke hij hen persoonlijk zal uitreiken. Piet de knecht zal zijn baas natuurlijk vergezellen en hem bij zijn drukke bezigheden behulpzaam zijn. Wij twijfelen er niet aan, of vele ouders en belangstellenden zullen dezen tocht van kinderen en Sint Nicolaas met zijn knecht gades'aan. In de zaal kunnen helaas geen ouders worden toegelaten. De afd. van den Bond voor Staatspen- sionneering zet den winter in met een ste vige propaganda Morgen zal in de Rusten de Jager de bondsfilm worden vertoond. Ds. Bloemhoff zal het onderwerp behandelen: „Wanneer de levenszon daalt", terwijl onze rederijkerskamer ,,'t Ontluikende Roosje" de één-acter „De aardschok" voor het voet licht zal brengen. Het belooft dus een inte ressante avond te worden. De Ijsbaan Heiloo hield Woensdagavond jaarvergadering in de Rustende Jager, onder presidium van Jhr. H. van Foreest. De voor zitter opende op de gebruikelijke wijze en sprak zijn teleurstelling uit, dat de afgeloo- pen winter zoo weinig gelegenheid gaf om de ijssport te beoefenen. Eén middag open en ontijdig sluiten, was alles Mededeelingen. Het bestuur heeft besloten om een administrateur te assumeeren en be vond den heer M. A. Bosman, Kennemer- straatweg 101 te Alkmaar bereid om die functie te aanvaarden. De heer Mann heeft bedankt voor het secretariaat en de heer Deeckens als penningmeester. Voor de laatste komt in de plaats de heer Voorthuysen te Alkmaar, terwijl het bestuur in de functie van secretaris moet voorzien Drukke werk zaamheden noopten de heeren tot heengaan. Wij willen hopen dat door het aanstellen van een administrateur de functies zoodanig verlicht worden, dat men de genoemde func ties kan waarnemen. Het jaarverslag muntte uit door soberheid. Er was niets gebeurd. De baan onder water zetten ondervond stag natie, doordat de Zandérsloot geen water ge noeg had Medewerking is ondervonden van Alkmaar om de stagnatie te voorkomen. Het ledental is plm. 1140. De heer Kostelijk bracht verslag uit na mens de kascommissie. Er was een adminis tratieve fout, die men nog niet had opge lost. De ontvangsten waren 1255.61, uit gaven 1243.77, saldo 11.84 De rekening commissie bleef intact. In het bestuur werden herkozen de heeren H. E. Deeckens, P. Klopper en P. de Jager Jr., waarvan alleen de eerste aanwezig was. n de vacature M. Moens te Alkmaar, die naar Bergen vertrokken is, werd candidaat gesteld mr. P. A. Offers te Alkmaar, die met algemeene stemmen werd gekozen. De heer Otfers zal met zijn benoeming in kennis wor den gesteld. In de rekeningcommissie werden benoemd de heeren Kostelijk (de rapporteur blijft twee jaar aan), D. Harder en G. Ko ning en als plaatsvervangers de heeren Hop man en ten Bruggencate alhier en Ooms te Alkmaar. Egaliseeren van het terrein. De heer Boers- ma uit Alkmaar vroeg of het geen overwe ging verdiende te egaliseeren Hij meende, dat het veel beter was. Hierover ontstond een discussie. De meeningen omtrent het afgra ven van 3/4 Meter of 30 c.M. liepen uiteen. De voorzitter zeide, dat men den deskundige in het bestuur, den heer Mann, zal vragen. De heer Harder vond den ingang van 't ter rein zoo nauw. De voorzitter gaf dat toe, maar de verlegging naar het Zuid-Oosten stuit op moeilijkheden. Nog deelde de voor zitter mede, dat de kwitantie voor lidmaat schap door 'n bank te Alkmaar wordt aange boden, verhoogd met inningskosten. De heer Boersma te Heiloo wilde het hinderlijk vegen achterwege laten en de baan tooien met vlag gen. Besloten werd alleen auto's en fietsen op het terrein dat daarvoor bestemd is, toe te laten, niet op andere plaatsen. Dientenge volge zal de politie opdracht krijgen om par keeren bij den Kattenberg te verbieden. De heer de Vroom wilde graag handhaving van de contributie. Wie niet op tijd betaalt, moet maar dubbel betalen. De voorzitter zegde toe dat men altijd te coulant had gehandeld. Er moest inderdaad verandering komen. Mede- deeling volgde, dat deze winter hier de pro- pagandawedstrijd in kunstrijden verreden zal worden. Hierna sluiting. le Anloo is in den ouderdom van 66 Par, overleden ds. FH. Koster, herv predi kant aldaar, vroeger o.a. te Grosthuizen. ^PRIESTERFEEST TE CASTRICUM 'ierde kapelaan de Boer ziin 12 H-jarig Priesterfeest. J 3 Morgens 10 uur werd door den jubi laris, die door bruidjes de kerk werd binnengeleid, een H. Mis van dankbaar heid opgedragen. Door een jongenskoor, onder leiding van den heer van Westen, werd het welkomstlied gezongen; het koor voer de zeer verdienstelijk, de vierstemmige mis van Joh. v. d. Sluijs uit onder lei ding van den heer P. Kuijs; na de H. Mis werd de bekende priestercantate van J. Haagh gezongen. Van 1244 tot 2 uur werd receptie ge houden voor genoodigden; van 3 tot 4 uur voor de overige parochianen. De receptie werd zeer druk bezocht. Na mens de parochie en de verschillende plaatselijke vereenigingen bood kap. Hoek in mooie en welgekozen woorden den jubilaris de stoffelijke bewijzen van hulde en dankbaarheid aan. Onder het Lof dankte de jubilaris de parochianen voor de sympathie en har telijkheid gedurende zijn achtjarig ver blijf in Castricum ondervonden. Des avonds 7 Vi uur bracht het Patro- naats-fanfarecorps, waarvan de jubila ris directeur is, een serenade. MEUBELEN WEDERRECHTELIJK VERKOCHT. Een makelaar te Amsterdam had een huis verhuurd aan S. Op zekeren dag verdween deze met de Noorderzoon, zonder zijn huur te hebben betaald Het bleek, dat de tijdelijke bewoner zijn meubels aan den Duitscher U., een landgenoot van hem, had verkocht voor een appel en een ei. De kooper kwam ze weg halen, doch toen werd de makelaar gewaar schuwd en deze kwam met U. overeen, dat hij 50 huurschuld zou betalen. Het bleef ech ter bij 20 en de rest kwam niet. De make laar had een deel van de meubelen onder zijn berusting tot de huurschuld door U. zou zijn afbetaald, hij verkocht deze meubelen echter. Wegens verduistering had de man zich voor de rechtbank te verantwoorden, hij werd gister veroordeeld tot 40 boete subs 50 dagen hechtenis. Het O. M. had 60 boete geëischt. Onder de herhaling van het misdrijf a overtreding wordt verstaan, dat er ePn a of volgende herhaling i, binnen in j Jerdt den tijd van de bewaring niet medepirJt nadat de laatste uitspraak te ziim^n tend onherroepelijk is geworden. 'as'e Aan dit wetsontwerp is een tijdelijk ka ter gegeven. Genoemd is het tijdvak van ,aT tot en met 1935. Dit komt eenig9zjn a" 1?33 voor, omdat de minister in de Memor eemf' Toelichting gelijk we gezien hebhf Van redenen heeft genoemd, die het bliiv»„il,'~* rakter zouden billijken. Ook met het n de beperking der uitgaven, meende h°? op nister echter te moeten wachten met «nLa"1'" nitieve regeling dezer materie. tyan wfi- deze jaren de praktijk zich ten gunste^ 'n voorloopige regeling heeft u"tge$proi.pn ,Zer ze immers altijd nog bestendigd Wn");n- kan ;ieerd Aanvulling-Psvchopathenwet. Dezer dagen verscheen een wetsontwerp dat als een aanvulling van de wettelijke maatregelen destijds getroffen met betrek king tot de Psychopathen moet beschouwd worden. Het nieuwe wetsontwerp toch is in gediend met het oog op personen, bij wie tij dens het begaan van een strafbaar feit ge brekkige ontwikkeling of ziekelijke storing der geestvermogens bestond. Deze moeten te beschikking van de regeering resteld worden. Den eersten November 1928 traden de Psychopathen-wetten in werking wat betreft de daarin geopende mogelijkheid van ter be schikking stelling van de Regcering. Ei werd daarvan veel gebruik gemaakt, zooc'at de gestichtsruimte spoedig te klein was. De minister vreest volgens de Memorie van Toelichting dat bij de ter beschikkingstel ling van de Regeering te veel uit het oog wordt verloren, dat deze eerst dan behoort te geschieden, wanneer het belang van de open bare orde dien maatregel, bepaaldelijk vor dert. Wat beteekent zulk een onvoorwaardelijke ter beschikkingstelling? Zij wil zeggen: een opneming in een gesticht, verwijdering dus uit de maatschapoij. waarin de terugplaat sing met groote moeilijkheden gepaard kan gaan, terwijl hij in de maatschappij gelaten, terstond en zoekend wellicht, zijn assimilatie zou hebben gevonden. Vooral voor de jonge ren geldt dit. En zij maken het overwegend deel der gevallen uit. Daar komt nog iets an ders bij. De uitvoering van deze wet p'aatst voor uitgaven, die in de tegenwoordige bf narde omstandigheden niet kunnen worden gedragen. Van 1929 tot 1931 zijn de uitga ven verdriedubbeld. Daardoor ook wordt de noodzakelijkheid geboden om een voorziening te zoeken, welke waarborgt, dat de ter De- schikkingstelling slechts wordt toegepast, waar bescherming van de openbare orde di: dringend eischt. Daarbij moet bijvoorbeeld onderscheid gemaakt worden tusschen mis drijven tegen leven of lijf of zeden en de ver- mogensmisdrijven. Vooral bij dit laatste klemt de eisch, dat het gevaar van den psv- chopaath zich door voortdurende herhaling der feiten moet bewezen hebben. Van de hierboven uiteengezette gedachte gaat het wetsontwerp dan ook uit. Het be perkt er zich toe de strafbare feiten te noe men ten aanzien waarvan voor ter beschik kingstelling de eisch van herhaalde revidive, telkens binnen een bepaald tijdsverloop, wordt gesteld. Als zoodanig zijn nu gesteld de vermogensmisdrijven, afgezien van een drietal zeer ernstige delicten n.1. diefstal met geweld of bedreiging, afpersing en afdrei ging evenals de overtredingen, die in artikel 37 van het W. v. S. worden genoemd: vrij heidsbelemmering, herhaalde dronkenschap en bedelarij en landlooperij. Panorama heeft een aardig geillust artikel over het veranderen der tijden" tv alleraardigste krabbels van Herman kw!) kerk vertelt de redactie over den Zes<w" sche. De filmrecencent bespreekt de fj£ Titanen der lucht en er is een interessant ar ti'kel vol kieken over Geldersciie kasteden' In dit nummer treffen wij novellen aan van Grenville Hamerton, F. M. Forman en Char les Garviee. Verder de gewone interessante rubrieken en veel actueel geïllustreerd nieuws uit binnen- en buitenland. Van De ontdekking van de Wereldt het boek van mr. W J. van Balen, is bij Else vier te Amsterdam de tiende aflevering ver- schenen. Daarin wordt doorverteld -an de verovering van het keizerrijk der Azteken, waarbij vele oude prenten als passende illu straties gereproduceerd zijn Vervolgens wordt van de ontdekking van hei goudland Peru verhaald, waarin het leven der oude Inca's wordt beschreven NOORDSCKARWOUDE. Do ra-.ö dezer gemeente vergaderd» Woensdag 30 Nov., des avonds te halt acht ten raadhuize De voorzitter, jhr. A. L. van Spengler, opende de vergadering met een woord van welkom. De commissie voor den provincialen ■veg door het Geestnierrunbarht had be richt, dat dank zij de bijdrage van het Geestmerambacht het plan voor dezen wey zal worden uitgevoerd Doch heeft liet in de vergadering dier commissie een punt van bespreking uitgemaakt, dat de toestand zich zoo sterk heeft ge wijzigd en stelde de commissie derhalve voor van de reeds overeengekomen aan koopprijzen 15 af te trekke.B en W. stelden voor hieraan te voldoen. Het Leurag van 1750.— Wordt dus terugge bracht op 1466 25. Aldus besloten De voorzitter stelde voor, om de voor waarde waaronder de subsidie is ver leend, ui. dat ook de andere corporaties Zouden bijdragen, in te trekken daar de weg nu tocli zeker komt, waarvoor spr dankbaar was, omdat dit een goed werkverschaffing object zal zijn De lieer Kwadijk vroeg of het in werk verschaffing of als productief werk werd uitgevoerd. De voorzitter antwoordde in werkver schaffing Do heer Kwadijk verwonderde zich hier zee over ,daar deze weg reeds lang op de nominatie stond en in liet wegen- plan was opgenomen. Het is volgens spi niet goed te keuren, dat deze weg in werkverschaffing wordt aange egd De voorzitter antwoordde dat het voorstel van Ged Staten overal de in stemming heeft Bij wijze van uitzonde ring, door aandrang van verschillende gemeentebesturen is men tot „werkver schaffing" overgegaan, daar anders geen vverkloozen zouden kunnen worden ge plaatst. De heer Kwadijk juichte den weg zeer toe, doch niet dat de arbeiders er het slachtoffer van worden. Spr betwijfel de of de raadsleden hun item wel aan d„ subsidie hadden gegeven, als ze lit hadden geweten De heer Schrijver wees er op, dat door Ged. Staten nog niet zoo lang geleden circulaires zijn rondgezonden, waarin werd aangegeven, wat onder werkver schaffing en w at onder productief werk moest worden geschaard Volgens die circulaire valt de weg onder het produc tief werk Door het in werkverschaffing uitvoeren worden de loonen gedrU et-voei (ipnrto i,W-at een romantisch plekje. Ik heb eoohi gevoel George-Uel, dat je om mijn hand gaat vragen" .(HumumüJt

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10