Amsleedamscfie fB eucs 3* ^Binnenland Jnoezonden Siukken jüucqediifie yhPieepstiidinQen %Micaties van t Dec. 1932 Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredief N. V. Deze kunnen niet lager. Spr. wil niet als loontlrukker fungeeren. De arbeiders moeten tegen behoorlijk loon worden geplaatst. Het gaat er toch om, een be staan te vinden. De voorzitter antwoordde, dat men hier niet over had te beslisen en wees er ten overvloede op, dat de organisaties het met Ged. Staten eens zijn. Het voor st-. van B. en W werd aangenomen. Het gymnastieklokaal. Van Ged. Staten was een schrijven in gekomen, naar aanleiding van het op 16 April genomen besluit, waarbij werd besloten over te gaan tot het bouwen van een gymnastieklokaal en inrichting van een terein voor lichamelijke oeie- ning op het perceel gelegen nabij de o. 1. school, zoowel voor bijzonder als voor het openbaar onderwijs, welk besluit is opgeschort. Ged. Staten verzoeken te willen mede- deelen of tot het bouwen van dit lokaal zal worden overgegaan en wordt ge vraagd naar den uitersten datum, waar op het gebouw moet zijn voltooid. B. en W. stelden voor, Ged. Staten te berichten dat de uitvoering van den bouw werd opgeschort, doch dat het ge bouw zal zijn voltooid voor 1 April 1934. De heer Schrijver herinnerde aan het prae-advies indertijd gegeven bij het voorstel om den bouw op te schorten we gens de tijdsomstandigheden. De tijds omstandigheden zijn slechter geworden en spr. vroeg zich af, hoe B. en W. het im wel zullen kunnen. Spr. was tegen jjCt voorstel van B. en W. De voorzitter antwoordde, dat als de keer Schrijver de datum te vroeg vond, deze zeer zeker kon worden verlaat. De heer Schrijver zeide, dat men nog geen datum kon noemen. De tijd klemt nu nog meer. De heer Duijves was van meening dat 1934 nog funester zal zijn. Spr. denkt zich den toestand nog duisterder in. in. Spr. is tegen hèt voorstel. Als er door de bijzondere school een gymnastieklo kaal was gesticht zou de gemeente op minder komen komen. De voorzitter antwoordde, dat de bouw van gemeentewege moet geschieden, zooals in hoogste instantie is beslist. In stemming gebracht werd het voor stel van B. en W. aangenomen met tegen 3 stemmen, die der heeren Kwa- dijk, Schrijver en Duijves. Herstemming Twuijverweg. Laat ste voorstel van 900.aange nomen. Vervolgens was aan de orde de her stemming over de kwestie der overname van de Twuijverweg aan het Hoogheem raadschap, waarover in de vorige verga dering de stemmen staakten. Nadat de heer Schrijver nog even het woord had gevoerd, ging men tot stem ming over en werd het voorstel om den .Twuijverweg aan het Hoogheemraad schap over te dragen tegen een jaarlijk sche bijdrage van 900 per jaar, wat voor deze gemeente 150 per jaar betee- kent, aangenomen met 4 tegen 3 stem men, die der heeren Ootjers, Kansen en Dpijves. De verordening regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldiging van den veldwachter werd goedgekeurd. Vergoedingen bijzonder onder wijs 1931. De gemiddelde kosten per leerling aan de o. 1. school hebben 9.5529 bedragen De school met den bijbel moest dus voor gemiddeld 61s/« leerling 589.89 ont vangen, voorschot 655.88, teveel ont vangen 65.99. De r. k. meisjesschool moest met een gemiddelde van 182 leerling 1733 40 ontvangen, doch heeft teveel ontvangen 'f 291.44. De r. k. jongensschool met ge midd-id 1891/* leerling moest 1807.89 ontvangen en heeft 127.49 te veel ont vangen. Over de laatste drie jaar hebben de ontvangsten van de r. k. jongens school 5950 78 bedragen, de uitgaven 6245 60, zoodat het bedrag van 1807 89 kon worden gehandhaafd. Aldus besloten De begrootingen. Wel salarisver laging bij de lichtbedrijven. Hierna was aan de orde de behande ling der verschillende begrootingen. Al lereerst werd door den heer Kooi als rapporteur der commissie rapport uit gebracht over de begrooting van het burg armbestuur. Spr. adviseerde deze goed te keuren op een totaal aan ont vangsten en uitgaven van 4253.04 waartoe werd besloten. Ten opzichte van de begrooting voor d lichtbedrijen waren er in de commis sie erschillende standpunten. De meer derheid wilde de begrooting goedkeuren doch de minderheid, oe heer Kooi, wilde de begrooting aan de commissie van be heer terug zenden met verzoek een a- larisverlaging toe te passen. Spr. oor deelde het nu noodig, dat de salarissen w«rden verlaagd. De hee,r K wad ijk is het wel met de *>6grooting eens De loonen moeten niet naar beneden. Het indexcijfer is ge daald, wordt er gezegd, doch spr. is van nteening, dat sommige producten nog duurder zijn. Spr ging na, dat de ar beiders bij de oprichting der gasfabriek lage loonen hadden. Spr. ond geen ter men aanwezig de loonen te verlagen. De heer Echrijver was het ook niet met loonsevrlaging eens. De loonen in de Overheidsbedrijven zijn niet met de loonen in de rije bedrijven omhoo' ge gaan. Nu de loonen in het vrije bedrijf naar beneden gaan iê er geen aanlei ding, de loonen aan de gasfabriek te ver lagen. Spr. wees er op. dat er, hoewel on bewust, afbraak wordt gepleegd op het platteland. Het platteland staat er slecht voor, wat echter ook wel eer.s zijn oor zaak op het platteland kan hebben Deze loonsverlaging beteekent ook af braak van het platteland De oorzitter deelde mede. dat de meer derheid in B. cn W. voor loonsverlaging was Spr was er tegen. Zijn de loonen op de vele werkzaamheden, welke er dan te hoog, vroeg spr. zich af. Spr. wees worden geëischt en maakte vergelijkin gen met andere fabrieken, waarbij bleek, dat de salarisen hier lager zijn dan op de andere fabrieken. De heer Ootjers was in principe tegen loonsverlaging, doch gezien de huidige toestand wilde spr. toch verlagen. Als de tijden weer beter worden, kan het al tijd weer worden ingetrokken. De tuin bouwers kunnen geen behoor ijk loon meer geven, waaruit voortvloeit, dat de Overheidsbedrijven oo kiets naar bene den moeten. De heer Duijves was het met den heer Ootjers eens. Spr. zeide dat er een zeer groote categorie van menschen is, die offers brengt en spr. zou gaarne willen, dat de menschen zouden inzien, dat het noodig is, dat ze naar beneden gaan. De indexcijfers zijn lager merkte spr. op, waarop de heer Kwadijk interumpeer- de, dat het vet enz. niet goedkooper is geworden. De heer Duijves vervolgde met te zeggen, dat een verlaging op z'n plaats is en dat ieder een offer moet willen brengen ter wille der gemeenschap. De voorzitter zeide er voor te zullen zijn, als door deze verlaging er andere menschen door uit de put zouden wor den geholpen, doch dat is niet het ge val. Alleen de ambtenaren en arbeiders voelen het. De heer Kwadijk wees er den heer Duijves nog even op, dat de indexcijfers voor huishuur, vleesch en boter even hoog zijn, terwijl thee en suiker ook nog weer worden belast. Bruine boenen zijn mischien goedkooper te krijgen. Na nog eenige bespreking werd met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Kwadijk en Schrijver, besloten de be grooting der lichtbedrijen naar de com missie terug te zenden, met verzoek de salarissen te willen verlagen. Alvorens tot de behandeling der gemeente- begrootng over te gaan, werd den heer Schrij ver gelegenhed gegeven tot het huden van een lgemeene beschouwing. Spr. wees op de vele gebeurtenissen in het afgeloopen begroo- tingsjaar, waaraan de slechte tijd het zijne heeft toe bijgedragen. Spr. wees er op, aat men zoo op elkander is aangewezen en dat de bemoeiingen der gemeenteraadsleden verge leken bij eenige jaren terug zeer zijn toege nomen. Alles wat er al zoo voorkomt, moet worden behandeld en vele onderwerpen eischen de studie van de raadsleden. Spr. zou de vraag, of elk lid der gemeenteraad van Noordscharwoude zich ernstig toelegt op de zaken der gemeente, niet met een volmondig ja kunnen beantwoorden. Verschillende ge beurtenissen van het afgeloopen jaar zijn in flagranten strijd met de wet, dat de raad het hoofd van de gemeente is. Als bewijs noemde spr. een verzoek van de Landarbeiders om werkverschaffing en toen dit adres in den raad in behandeling kwam, was het resul taat, dat B. en W. met een voorstel zouden komen in de volgende vergadering, welk voorstel nu, na een jaar, nog moet komen. Wat is echter wel gebeurd? B. en W. hebben met volle negatie van den raad, zonder eeni ge bevoegdheid om hierin te beslissen, de werkverschaffing geregeld, zonder dat hier voor de gelden door den raad waren gevo teerd. Het college heeft beschikt over dat gene, wat het uitsluitend recht van den raac is. De raad had er in ieder geval moeten worden gekend. Aan de regeerkunst worden thans andere eischen gesteld dan vroeger en wordt dit in gezien door Rijk, Provincie en tal van ge meentebesturen. Het is noodig de stroomin gen en meeningen onder het volk te onder kennen. En zoo zien wij dan ook, dat de be stuurders van arbeidersorganisaties door den minister worden ontvangen om hunne zaken voor te staan. Als de leider der arbeidersor ganisaties hier echter een onderhoud aan vragen, wordt dit geweigerd zonder opgaaf van redenen. Commentaar is hier overbodig Vervolgens kwam spr. aan de tuinderscre- dieten, waarvoor een commissie uit den raad is benoemd. Bij de tweede uitkeering is de commissie echter gepasseerd. De uitkeering was toch de taak der commissie. Spr. wees er op, dat ten behoeve der gemeente Zuidschar- woude bedragen zijn ingehouden, waarvoor spr. van meening was, de commissie moest worden uitgeschakeld. Spr. kwam verder tot de conclusie, dat de waarde van een verordening van den raad door B. en W. zeer gering wordt geschat daar er willekeurige toepassing der Bouwver ordening heeft plaats gehad, waarbij den een iets werd geweigerd, wat aan den ander is toegestaan. Bij mijn intrede in den raad, al dus spr. hebt U gezegd, dat het raadslid maatschap geen senicure is, doch U hebt ver geten te zeggen, dat B. en W. alles zouden doen, om het er van te maken. De kwestie van het gymnastieklokaal heeft wel een duidelijk beeld gegeven van de verhouding van het col lege van B. en W. tegenover den raad en de verhouding in den raad zelf. De raad mag toch nooit vergeten, dat, als het college van B. en W. over den raad heen de bevoegdheden van den raad aan zich trekt, een verminkt raadsbesluit bij Ged. Sta ten ter goedkeuring zendt en tal van dingen meer, een krachtig protest moet worden uit gesproken. De verhoudingen in de gemeente zijn gelukkig goed, vooral op vereenigings- gebied begrijpt en waardeert men elkaar goed, doch spr. vreesde, dat de houding van B. en W. nog eens van invloed kan zijn op de verhoudingen in de gemeente. Hierna ging men over tot de behandeling der begrooting, nadat subsidies waren ver leend aan het Witte Kruis, R.K. Leesbiblio theek, R.K. Kinderuitzending, het paro chiaal kerkbestuur voor de cursus leerplicht- vrije jeugd 100, aan de malaria-bestrijding en aan het Wit-Gele Kruis. Over dit laatste adres werd nog eenige discussie gevoerd. Verzocht was 0.15 per r.k. inwoner te mogen ontvangen, waar de meerderheid van B. en W. voor was. De voorzitter was hier tegen en stelde voor 0.10 per inwoner te geven, omdat spr niet tot splitsing naar de religie wilde over gaan. De heer Ootjers verdedigde zijn standpunt, zeggende, dat de werkzaamheden zou zijn toegenomen, dat spr. verwacht, dat de zus ters van het Witte Kruis het werk niet meer af kunnen. De heer Schrijver wilde het voor Wijkver pleging beschikbare bedrag verdeelen, waar op de heer Duijves opmerkte, dat het dan moest zijn 250 voor het Witte Kruis en 150 voor het Wit-Gele Kruis. Na nog eenige bespreking werd het verzoek van f Ó.15 per r.k. inwoner toegestaan Het R.K. Lyceum te Alkmaar kreeg een subsidie van 150. De heer Kooi wilde den post voor het cur susgeld van den veldwachter laten vervallen, daar spr. dit onderwijs niet noodig achtte. Na eenige bespreking werd de post ge handhaafd. De heer Kansen stelde voor de huren te laten ophalen door een inwonper en niet door iemand van Sint Pancras, wat na eenige be- sreking door B. en W. in overweging zal worden genomen. De heer Kwadijk wenschte aanteekening van zijn stem tegen de 10 voor de Vrijw. Landstorm. De heer Kooi merkte naar aanleiding van den post f 1000 voor de kanlisatie op, dat dit eigenlijk zoolang moest worden ingetrokken, tot men zekerheid had, dat, als men op de Schermerboezem loosde, door een bemaling op de Noordzee, hetzij in IJmuiden of Nieuwe Diep het peil gewaarborgd was en men geen last van het water zou hebben. De Voorzitter merkte op, dat het geld zon der voorwaarden is gegeven en dat het niet kan worden ingetrokken. De begrooting werd vastgesteld op een totaal bedrag voor den gewonen dienst van 110.069,63 en voor den kapitaaldienst op 10.534.37. Bij de rondvraag vroeg de heer Kwadijk naar het advies over de demping der Spoor straat, waarop de voorzitter antwoordde, dal dit in de volgende vergadering gereed zou zijn. Hierna sluiting. (Ongecorrigeerd). TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. Voortgezet werd de behandeling van hoofdstuk 5 (binnenlandsche zaken) der rijksbegrooting 1933. De heer van Voorst tot Voorst wees op de toenemende werkloosheid te platten- lande. Het rijk dient de kosten der cri sis-werkloosheid op zich te nemen .en opzichte van tal van kleine gemeenten. Spr. drong aan op verderen steun oor den landbouw. De heer an der Heide wees nogmaals op den noodtoestand der gemeente Em- men. Men zoeke een afzet voor de fa- brieksturf en overwege een toeslag ten bedrage van het verschil in prijs tus- schen die turf en steenkool. De heer Maenen drong aan op zoo goed mogelijke huisvesting der arbei ders bij de werkverschaffingen in Kee ten. Spr. wilde een spoedige regeling ten aanzien an buitenlandsche werkkrach- ter. De heer an den Tempel drong aan op werkverruiming, waarvoor wel ob jecten aanwezig zijn. ONJUISTE INLICHTINGEN AAN DEN CURATOR. Arrestatie als gevolg. Zooals men weet, had eenige weken gele den de Haagsche rechtbank het faillissement uitgesproken van de N V. Trustkantoor voor belegging en administratie, waarvan direc teur is de heer Leenes. In hooger beroep werd evenwel dit faillissement door het gerechts hof vernietigd Heden werd voor de recht bank te Den Haag opnieuw een aanvrage om genoemde N.V. failliet te verklaren, behan deld. Bij deze behandeling, welke zeer gerui- men tijd duurde, bleek dat de heer Leenes na de uitspraak van de eerste faillissement-aan vrage onjuiste inlichtingen aan den curator had verstrekt. Op grond hiervan vaardigde de officier van justitie onmiddellijk een bevel tot arrestatie van den heer Leenes uit, waar na deze bij het verlaten van de rechtszaal door eenige rechercheurs werd gearresteerc en weggeleid. Bij het wegleiden zag de heer L. kans om snel iets te overhandigen aan den heer Bur ger, commissarih der N.V. Dit geschiedde evenwel niet onopgemerkt, hetgeen voor den commissaris van politie, den heer Paree, die ook bij de arrestatie van den heer L. tegenwoordig was, aanleiding was den heer Burgers, die het gerechtsge bouw nog niet had verlaten, in een der ver trekken van den rijksveldwacht te verzoeken het overhandigde eenige paparassen af te geven aan hem commissaris aan welk verzoek de heer Burgers gevolg gaf. Nadat het overhandigde in beslag was ge nomen, kon de heer Burgers weer vertrekken. De heer Leenes is in het hoofdbureau van politie in bewaring gesteld. De Haagsche rechtbank heeft het faillisse ment van de N.V. Trustkantoor opnieuw uil gesproken met benoeming van mr. G. Schol ten tot rechtercommissaris en van mr. G. W v. d. Does tot curator. Buiten verantwoordelijkheid van de RedacVe. De opname m ae rubriek, bewijst geenszins dal de 'edacti.. er meiie instemt). STROOPERSDRAMA TE EGMOND AAN ZEE. „Was het noodig" is gevraagd, dat een jongeman tijdens het onrechtmatig vangen van konijntjes werd gedood? En dan moet daarop met klem worden geantwoord van niet, als de wet een andere manier van bekeu ring had ingesteld. De thans gevolgde manier maakt dat veel wordt gewaagd, het avontuurlijke erbij is groot; maar het avontuu" ve.groot ook het gevaar en brengt dikwijls wreedheid mee (Putbroekdrama) en stelt de zenuwen op een zware proef (Egmonddrama). En wordt ook de justitie daardoor niet zwaar belast? Soms werkverschaffing? Als het vervoer van wild vooral in de wild streken alleen aan of onder toezicht van aan overheidswege aangestelde personen was toegestaan, dan zou het stroopen praktisch onmogelijk zijn, in ieder geval zou niemanc het meer doen om geld te maken en in laatste schuilt het grootste gevaar. Wordt het vangen van beschermde vogels en het zoeken van e eren op die wijze al niet afdoende bestreken0 Onze strafwetten zijn verouderd, allerwege wordt op de onmogelijke strafmaat gewezen; dagelijks worden menschen door auto's ge dood met belachelijk lichte straffen als ge volg; ook wordt van zulk dooden weinig op hef meer gemaakt, ,nen raakt er aan gewoon! Doch laten we niet klagen, zoolang onze volksvertegenwoordiging, door ons zelf geko zen, daarin geen verand.ring brengt. Met dank voor de plaatsing, AKERSLOOT (November). Geboren: Alida Elisabeth Maria. d. van P. M. Dekker en M. A. Erkamp. Jaco- bus, z. van W. Verduin en G J. Dekker. Getrouwd: Jan Zweeris en Hendrika Blokker. O verleden Maria Bosoud. 71 jaar, echtgenoote van G. Borst. Grietje van der Velde, 50 jaar. echtgenoote van S. Kwast, overleden te Alkmaar. SI OOMVA ARTLIJNEN. Stoomvaart Mi|. Nederland. Poelau Laut (thuisr.) 28 Nov. v. Singapore. Rotterdamsche Lloyd. Sibajak 30 Nov. v. Rott. n. Batavia. Baloeran (thuisr.)) 29 Nov. v. Marseille. Indrapoera 30 Nov. v. Batavia n. Rott. Kota Tjandi (uitr.) 30 Nov. v. uez. Kon. Ned. Stoomb Maatschappij, Briow 9 Nov. v. Amst. te Bordeaux Irene 29 Nov. v. Messina n. Palermo. Iris 29 Nov. v. Kopenhagen te Gdynia. Achilles 29 Nov. v. Savona n. Livorno. Clio 29 Nov. v. Valencia n. Tarragona. Juno 29 Nov. v. Panormo te Candia. Poseidon (uitr.) 29 Nov. te Paramaribo. Telamon 30 Nov. v. Hamburg te Amst. Trajanus 30 Nov. v. West-Indië te Amst Venus 30 Nov. v. Lissabon te Amst. Vesta 29 Nov. v. Olhao te Cadix. Holland—Oost-Azië Lün. Serooskerk (thuisr.) 29 Nov. v. Dairen. JavaNew-York-liju. Simaloer, New York n. Batavia, 30 Nov. te Port Said. City of Corinth 28 Nov. v. Batavia n. New York. Stoomvaart Mij. Oceaan. Diomed, Japan/Rott., 29 Nov. te Hongkong, Myrmidon 30 Nov. v. Amst. n. Londen. Polydorus, Liverp./Batavia, 29 Nov. te Port Said. Sarpedon 29 Nov. v. Dairen n. Rotterdam. HollandAmerika-LI-s Murillo 28 Nov. v. Barry te Seattle. JavaChinaJapan Lijn. Tjikarang 29 Nov. v. Soerabaja te Shanghai RotterdamZnid-Amerlha Lijn. Alcyone (thuisr.) 29 Nov. v. Montevideo HollandBri'sch-Indië-Lijn. Streefkerk (uitr.) 29 Nov. v. Suez. SilvarJava Pacific Lijn. Saparoea 26 Nov. v. San Francisco n. Calvutta. Silverbeech, Portland (Ore) n. Calcutta; 29 Nov. v. Belawan. Silvedmaple, Calcutta n. Vancouver, 29 Nov. van Davao. Holland—Afrika-Lijn. Nieuwkerk (thuisr.) 30 Nov. v. Antwerpen naar Rott. Kon. Holl. Lloyd. Zeelandia (thuisr.) 2C Nov v. Bahia. Holland Anstralië-Lijn. Gaasterkerk (uitr.) 30 Nov. te Cairns. STEMMEN BIJ VOLMACHT. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat de kie zer, met inachtneming van het in de Kieswet bepaalde, bevoegd is BIJ VOLMACHT te stemmen, indien zijn beroep of werk zaamheden medebrengen, dat bij her haaldelijk of althans gedurende een gedeelte van het jaar werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente, mits zijn af wezigheid, indien hij gedurende het tijd vak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, een of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Mede is bevoegd bij volmacht te stemmen de vrouw, welke gehuwd met een kiezer, die voldoet aan bovenstaande voo.waar- den, met haar man, in verband met diens beroep of werkzaamheden, afwezig pleegt te zijn De aanwij zing van den gemachtigde geschiedt eerst nadat de belanghebbende een daar toe strekkend verzoekschrift aan het ge meentebestuur heeft Ingediend; de in diening moet geschieden voor 1 Januari a.s. Formulieren voor deze verzoekschrif ten zijn van heden af kosteloos verkrijg baar ter gemeente-secretarie le afd. Voor het opmaken der volmacht moe ten de kiezers zich in persoon vervoeger ter secretarie. Alkmaar, 1 December 1932. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van beden lei Vorige koers STAATSLEENINGEN. 5 Nederl ls.32 4K Nederl. 1917 4 1931 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned. lnd. Handelsbank D. Reichsbank 1NDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie, v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Acc Nederl. Ford Philips Gloeit Gem Bezit Unilever INDUSTR OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleb, Steel Cities Service General Aviation Steel comm Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. lnd. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union t RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig. Kon Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash 'Exdividend fExcla im. PROLONGATIE Vo 10U%# 1017. 101 64 56'/, 531/, 98i/« 433/s 1'0/s 60'/, 3'/;6 110 137'/, 108'/, 151/s 18V» 2»/s l'7/i« 3 34% V/s 47* 10 170i/s 102 Ib 41i/s 26 00 123'/, 15i/s 78'/, 130 1447/s 75Vs 6V;c 5Vic 603/s 26-/8 22'/, 19 1% 3i/ic -Vl6 18 143/, 586/s 138'/, 17'/g 11»/, 126 41 7% 7 0»/, 2»/ic ge koers 1 pi.tn. 1.30 43 6? 3V< 111 12/-'/, 108'/, 14 13-78/, 21's 1 'VlS 37.6*1 3 32'/, 5Va 4 167 100 74 42 123 14'/, 142V.-3 77 61/s 6-57/s 60.'/, 26 23 20 l13Ae 18 577a 138 16 111'/, 125 2'/, uCt, pi.rn. 1.45 -43-1/, pijn. 2.00 1 - ®/i« 167-8/, 6-'/i6 51% 59*, 27/l6 Heden 1 127-i/s 108J-7, 1D% 16«/i« 31/s 1677^-8 pl.ffl. 2.15 428/, 112 I26.U8/ 103/, 177.0-f 16'/, 3s/.o 1*27.-1 67st7;cl 1"*6 142J-7, 51-1% 591/4 WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pCt. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italië 1 1 NIET OFFICIEEL. 100 Vorige koers 7.96 59.12 9.73 34.46 47 85 4.125 43.25 44.8U 2.487/3 12.63 Koers op heden 2 uuj 8.03'/, 59.14 9.73 34.46 47.84 41 85 4i.75 41 20 2.487/j 12 63 f'/ti

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 11