Agenda De Duitsciie Reyeerinyscrisis. J&itmentand £uchtuaact £aatste Actiefilm £aad= en Jmnkuuv JBucq gelijke Stand Stad en Omgeving. HJeedbedcht DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Havik" naar Indië vertrokken. TRANSATLANTISCHE P ASS AGIERSDIENTT EN? STORM AAN DE NOORSCHE KUST. ROüd nosa-vooral de le Bioscopen. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Tarzan (sens., oerwoudfilm), hoofdrol Johnny Weis- muller. Toegang boven 14 jaar. (Geprolon geerd). A. B. T., tot en met Donderdag eiker avond half 8, eerste hoofdnummer Tropen nachten (rom); 2 Chantage (rom.) Toe gang boven 18 jaar. Bioscoop-Harmonie, tot en met Donder dag eiken avond half 8, hoofdnummer Mad chen in Uniform (tendenzfilm). Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond hoofdnummer De vreemde moeder (drama), hoofdrollen Marie Dresler en Wallace Beery; extra: Indië-film Rango Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum Breedst r. eiken dag van 912 en 1 303.30, Zater dag van 9—1 geopend; Zondags gesloten. Donderdag 1 December. 8 uur, dancing Harmonie, rede A L. Coti- standse. 8 uur, De Unie, Ned. Nat.-hist. vereent (ing, lezing door J. P. Strijbos; onderwerp vlaar de Rnóne-delta. Vrijdag 2 December. 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, pro paganda-avond Bond voor Staatspension neering afd. Heiloo. Zaterdag 3 December. Zaal K. de Boer te Hensforoek, propagan da-avond Bond voor Staatspensionneering. Zondag 4 December. 2 uur n.m., Harmonie, rede oud-kapitein van Warmelo over „Oorlog en Oorlogsbe- strijding". De Daz verneemt, dat een bezoek van Adolf Hitier thans niet meer kan worden verwacht. In zijn plaats zal waarschijnlijk Oregor Strasser naar Ber'ijn komen, hoewel verluidt, dat deze geen volmachten heeft voor politieke onderhandelingen. Het blad ver wacht verder, dat het nog wel een dag zal duren alvorens von Schleicher opdracht zal krijgen tot het formeeren van een kabinet. De „Germania" schrijft o.a Na de op windende gebeurtenissen van de beide laatste dagen schijnt thans bijna een zekere ka mte te zijn ingetreden. Dit komt vooral tot uiting in het feit, dat voor het geval een negatief re sultaat het einde is van de verwachte bespre king tusschen von Schleicher en Hitier niet meer in die mate gerekend wordt op een kabinet-von Papen als Dinsdag nog het ge val was Woensdag heeft men vrij algemeen d" opvatting kunnen constateeren, dat, al kan 'mét zeker op een kabinet-von Schleicher wor den gerekend, er toch nog andere persoonlijke moge'ijkheden zijn, waartoe men zeer wel zijn toevlucht zou kunnen nemen Schlei- cher's kansen zijn in ieder geval buitenge woon gestegen. De „Boersenkurier" wijst op de besprekin gen van Schleicher met de leiders der be drijfswereld en der vakvereenigingen en zegt, dat zijn programma persoonlijk moet zijn. Voor zoover bekend is is von Schleicher voor remens een grootsche amnestie af te kondi gen voor diegenen, die door de draconische maatregelen der bijzondeie gerechtshoven ziin getroffen. Ook zou hij van plan zijn de sociaal-po'itieke bepalingen van de laatste noodverordening te verzachten. Dit zou voor al het geval zijn met de machtiging tor verlaging van locnen. Op den voorgrond moet werkelijk practische werkverschaffing staan Het program van Schleicher zou zoo ziin, dat de nationaal-socialisten met den vorm hunner oppositie zeer voorzichtig zou den moeten zijn. Het zou bijv. in hun macht zi-n den rijksdag onbekwaam tot werken te maken en een amnestiewet te verijdelen, die zeker'ijk ook niet weinigen SA-leden ten goe de zou komen De „Deutsche Zpitung" verneemt, dat der rijksweerminister ó?s avonds laat uit Weimar is medepecep'd, dat Hit'er niet naar Berliin komt. Hierbij schijnt echter door Hitier de wenach te ziin geuit het niet tot een breuk met von Schleicher te laten komen. De „Lokatanzeiger" wijst er nog op, dat eer opheldering over de houding van de NSDAP bij de parlementaire behandeling van moties van wantrouwen etc. noodig ge weest is. opdat von Sch'eicher den rijkspresi dent zekere voorstellen zou kunnen doen over de maatregelen die noodig ziin voor de beveiliging van het kabinet tegenover den rijksda"- DE DIEVEN WAREN ER VLUG BIJ. Inbraak in het station te Maarn. Het geld was er nog slechts een uur geweest. In het station te Maarn hebben vannacht inbrekers de brandkast geforceerd en daaruit een geldkistje, waarin zich een bedrag van ongeveer 1600 bevond voor de uitbetaling van pensioenen, meegenomen. Het geld wa.-, eerst gisteravond laat op het station aange komen en daarna direct in de brandkast ge plaatst. De inbraak is waarschijnlijk gepleegd door twee personen, die hun weg hebben ge vonden door de deur, welke van het perron naar het kantoor van den stationschef leidt De inbraak is nog vóór middernacht ge- pieegd, oodat het geld slechts korten tijd in de brandkast is geweest. Het was eerst te 11 uur te aam aangekomen. Van de daders ont breekt tot dusver elk spoor. KLEINE OORZAKEN De 12-jarige J. D. uit Venraay kwam de zer dagen uit school toen zijn klomp om sloeg. Met hevige pijnen begaf hij zich naar huis, waar men dacht dat het wel over zou gaan Na 4 dagen moest men den dokter waarschuwen, die overbrenging naar het zie kenhuis noodig oordeelde. Daar is de jongen nu na een week overleden. VERKEERSONGEVALLEN. Jongentje door auto gedood. Onder de poort van de van Stilbergen- straat bii het Mercatorplein te Amsterdam een 7-jarig knaapje door een auto overre den en gedood. BETOOGERS EN POLITIE SLAAGS GEWEEST TE AMSTERDAM. De voorwaarden voor de demon stratie waren niet in acht geno men. Een groote optocht van werkloozen, waar voor door de autoriteiten op bepaalde voor waarden toestemming was gegeven en welke van het Amstelveld door het Frederik Hen drikplantsoen naar de Noordermarkt zou trekken, is in den vroegen middag op de Elandsgracht en omgeving door de politie ontbonden, omdat de gestelde voorwaarden niet werden nageleefd. Daar velen van de deelnemers en ook de leiding aan het bevel tot uiteengaan geen gevolg wilde geven, is de politie in genoemd stadsdeel tot kracht dadig optreden overgegaan, waarbij het tus schen betoogers en politie tot hevige vecht partijen is gekomen. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. BURGEMEESTER VAN MIDDELBURG. De heer mr. A. A. de Veer, lid der Eerste Kamer, is benoemd tot burgemeester van Middelburg. Hedenmorgen te 7.47 uur is het K. L. M.-vliegtuig de „Havik" van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevinden zich vier passa giers, van wie twee meevliegen naar Batavia. De beide andere passagiers zijn voor Rome en Alorstar. Het toestel heeft 267.486 K G. post, 4UJ K.G. pakketpost en 42.830 KG. la ding aan boord. De bemanning bestaat uit de heeren K. D Parmentier, eerste bestuurder: H. Brinkhuis, tweede be stuurder; B. Prins, werktuigkundige en C. van Brugge, radio-telegrafist. De Pelikaan (heenreis) is gister te Calcut- ta aangekomende Ijsvogel (terugreis) kwam te Djask aan. De Pan American Ayrways hebben op dracht gegeven tot den bouw van 6 geheei metalen vliegtuigen, die ruimte zullen bieden voor 50 passagiers en een snelheid zullen krijgen van 20Ö K M. per uur. De vliegtuigen zijn bestemd voor het transatlantisch en het trans-Pacific-verkeer. De constructieplannen worden streng geheim gehouden. DE VLIEGTOCHT VAN HET ECHTPAAR VAN DER LEEUW. Het echtpaar Van der Leeuw uit Rotter dam is gister op zijn vliegtocht naar Afrika te Gabes gearriveerd, komende uit Tunis. Ongecorrigeerd HET WEER IN NOVEMBER. Wanner en droger dan normaal. Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut meldt ons: Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendicmperatuur een halve graad bo ven normaal, in de tweede twee graden 'bene den en in de derde twee graden boven nor maal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den derden met 6 graden boven en op den achttienden met 5 graden beneden nor maal Het gemiddelde dagelijksche maximum was ongeveer normaal, het minimum ruim 1 graad boven normaal. Te De Bildt was het aantal dagen met een minimum-temperatuur beneden het vriespunt 7, tegen 10 normaal De neerslag was vooral in de tweede decade beneden normaal. Over de geheele maand berekend bedroeg het tekort 20 tot 40 be halve in Zuid-Limburg, waar ongeveer 50 beneden de normale hoeveelheid viel. De Bildt had 59 uren zonneschijn tegen 57 nor maal. Vier visschers verdronken, arie man vermist. Aan de Noorsche kust ter hoogte van Drontheim heeft een hevige storm ge woed. Vier visschers zijn verdronken, terwijl een motorboot met drie man vermist wordt. In het hooggebergte heeft de storm groote schade aange richt. Het telegraaf- en telefoonver keer tusschen Oslo en Bergen is ver broken. Von Schleicher vormt zijn kabinet. De gisteren nog algemeen verbreide meening, dat er nog een bespreking tusschen generaal Von Schleicher en Hitier zou worden gehouden, is niet be vestigd, want Hitier vertoeft nog te Weimar en schijnt niet voornemens naar Berlijn te komen. Ook alle ande re nationaal-socialistische leiders, die gisteren te Weimar aan de besprekin gen met Hitier hebben deelgenomen, zijn nog in Thuringen Niettemin acht men het niet uitgesloten dat eventueel pp een andere plaats nog een bespre king zal worden gehouden over de hou- dY^'-T de nationaal-socialisten in den «ïjksdag tegenover de regeering zullen aannemen. Op tolereering of zelfs op een wapenstilstand hunnerzijds wordt niet meer gerekend. De kabinetsvorming zal echter in elk geval onafhankelijk van de houding der nationaal-socialisten geschieden. Hun houding is slechts van belang voor de volmachten, die het nieuwe kabinet zal krijgen. In welingelichte kringen weet men mede te deelen dat Rijksweermi nister Von Schleicher reeds bezig is met de samenstelling van een door hem te vormen presidentieel kabinet, hoewel hij heden nog niet de officieele opdracht tot kabinetsformatie zal krijgen. UITKEERING ZUIVELSTEUN. 1.6 ct. per K..Q. melk van 3.2 pCt. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend, dat met ingang van 4 December tot nadere aankondiging de uitkeering op alle tot zuivel- of melkproducten verwerkte melk is vastge steld op basis van 1.60 cent per K.G. melk met een vetgehalte van 3.2 pCt. Deze uitkeering stemt overeen met 42 cent per K.G. boter en 50 cent per K.G.melkvet. De wijze van vaststelling van de uitkeering blijft voorloopig geschieden over het in de producten aanwezige melkvet. Daardoor zal b.v. bij verwerking van melk op boter zoo danig dat uit 100 K.G. melk van 3.2 pCt vet 3 60 K.G. boter verkiegen wordt de uit keering hierop 3.60 X 0.42 1.51 per 100 K.G. bedragen. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Wanneer we een vergelijking maken met de aanvoer aan andere veilingen, de kwaliteit beoordeelen en de prijzen vergelijken, dan staat Alkmaar aan de spits. Zeker, ook deze veiling maakte de ge drukte handel mee en ook de wisselvallige Erijzen, doch niet die lage prijs op het onver- oopbare af, behoudens die partijtjes die er als regel voor in aanmerking komen. Andijvie werd ruim aangevoerd en de prijs was laag, de noteering 040— f 1 80 per 100 stuks. Bloemkool, die nog ruim werd aan gevoerd, was mooi. Dit komt ook wel tot uiting in de prijzen voor le soort, n.1 f 10 tot 17.50, terwijl 2e soort van 2.50— 6.50 noteerde, alles per 100 stuks. Druiven werden nog in mooie kwaliteit aangevoerd en tegen beduidend hooger prijs, n.1. f 2650 per 100 K.G. De aanvoer van kool liep wat de kwaliteit betreft, zeer sterk uiteen, terwijl de aanvoer van beteekenis was. De noteering wasRoode kool 1.50— f 3; gele kool 150f 2 en groene kool 2 505.50 per 100 stuks. Boerekool was duur, n.1. f 2—5 per 100 stuks, een prijs die nergens gegeven is. Kropsla, mooie kwaliteit, was duur, n.1. f 3 505 per 100 stuks; Prei werd ruim aangevoerd, de prijzen waren niet hoog, n.1. 2.506 per 100 stuks. Spruiten werden ruim aangevoerd en tegen behoorlijke prijzen verhandeld, n.1. 3.50—12.50 per 100 K.G. Als overal was er goede vraag naar tomaten, die voor 1422.50 per 100 K G. werden verkocht. Ook was er goede vraag naar uien die voor f 3.505 50 werd verhandeld, een prijs, die redelijk genoemd kan worden. Bospeen werd in mooie kwaliteit aangevoerd en gold niet slecht, we noteerden f 5—f 15 per 100 bos. Ook in witlof was een vlugger handel, met noteeringen van 18—22 voor le soort en 813 voor 2e soort, alles per 100 K G. De overige aanvoer had niet veel te beduiden, reden waarom we ons van een beschrijving van de restantjes ontheven achten. KENNEMERLAND. De handel in de afgeloopen acht dagen kenmerkte zich door groote wisselvalligheid. Eigenlijk kan men geen uur op de handel aan en de groote of kleine aanvoer (natuurlijk geen partijtjes die hebben afgedaan, want als regel zijn die altijd duur) speelt niet eens een rol van beteekenis. Doch over het generaal genomen toonde de markt een periode van luie handel en dan weer eenige opleving. Andijvie, die de hoofd- aanvoer van de markt uitmaakt, kon geen hooge prijs halen en er waren dagen dat zelfs de mooiste kwaliteit een lage prijsno- teering aangaf, de doorsneeprijzen waren 0.10— f (j.65 per kist, met wdke prijzen de 3e. 2e en le kwaliteit belichaamd was. Daar na stond aan de spits de boerekool. Een uitermate trage handel, waardoor de klok meermalen doordraaide of een lage prijs. De prijzen waren dan ook»laag, n-L f 0.10— f 0 30 per kist. Spruiten werden de tijd van 't jaar in aanmerking genomen, ruim aangevoerd. Die handel was extra traag en alleen de mooi ge sorteerde spruiten brachten nog „de" prijs op, de noteering was 4—13 per 100 K.G. Bloemkool, die zachtjes aan van het tooneel begint te verdwijnen, was nog al in trek, vooral de mooie kwaliteit De prijzen der bloemkool le soort was f 10—12, de res tant bracht het niet verder dan f 4.50 8.50, alles per 100 stuks De overige kool soorten die niet per kilogram, maar per stuk worden verkocht moet men naar de kwali teit beoordeelen. En wanneer we dan de kwaliteh beoordeelen en de prijs noteeren, dan is de handel stug en de prijzen laag, n.1. ƒ1f 4 per 100 stuks, groene kool 1 50 per 100 stuks hooger. Bospeen, die weken aaneen ruim werd aan gevoerd, begint af fe loopen en kwantiteit en kwaliteit houden gelijken tred. Mooie kwali teit ging nog van 10—13. doch de massa ging voor 6f 8.50 per 100 bos weg. Prei, welke uitmunt door kwaliteit, ver toonde een lustelooze handel. Niet de kwali teit speelde een rol, doch de gedrukte of vluggere handel het verschil in prijs, voor dezelfde kwaliteit liep soms f 3f 4 uiteen, de doorsneeprijzen waren 610.50 per 100 bos. Soepknollen waren meer in trek en de kwa liteit gaat er op vooruit. De noteering was 4f 6 per 100 stuks. Tomaten beginnen af te loopen. En met de verminderde aanvoer gaat de prijs van le soort sterk omhoog. De kwaliteit komt tot uiting in de prijs van 6— f 26 per 100 K.G Uien met beperkte aanvoer, was nog al in trek De kwaliteit was onberispelijk en daar om was de prijs van 5— f 6.50 per 100 j niet laag Brusselsch lof die niet ruim f li^SdePn] onbewogen tusschen de i Jw per K G. De aanvoer van ko:lrapen. bieten en wortelen was niet groot we noteerden voor wortelen 1.75 —f 3 en voor bieten 2.253.50 per 100 K G koolrapen 060— f 0 85 per K H L. De aardappelenhandei was een ietsje williger, de noteering f 2.504.50 per 100 K G. Druiven die niet ruim werden aangevoerd, liepen iets in prijs naar boven, de noteering was 28f 36 pei 100 K G. Aan de speciale schorrmerenveiling, waar een 40.000 K.O. werd aangevoerd, heerschte een gedrukte stemming. Eenige partijen wer den verkocht, andere opgehouden tot later, op hoog van vlugger handel ol een handeltje buiten de veiling om! We noteerden voor le soort 8f 10, afwijkende kwaliteit 2.50 tot 4 per 100 K.G. De overige aanvoer geeft geen reden tot afzonderlijke vermelding. HUURVERLAGING Het kerkbestuur der Ned. herv. kerk te Oterleek besloot op de huren een reductie te verleen en van 30 pCt. De diaconie had reeds eerder daartoe besloten. GETROUWD: Christoffel Schouten en Jantina Bergsma. Melchert Smit en Maria Eeltink. OVERLEDEN: Wilhelmina Magdalena Pannekeet ge huwd met Henderikus Willem Koopmeiners, 40 jaar. DE INBRAAK IN HET STATION TE PURMEREND. Omtrent de inbraak in het station te Pur- merend wordt nader gemeld: Door het slot van de poort te verbreken zijn de inbrekers aan de zuidzijde in een vier- persoonsauto het perron opgereden. Met een looper hebben zij de deur van het kantoor opengebroken. Daarna hebben zij de brandkast naar het perron gesleept, blijkbaar met het doel deze met de auto te vervoeren; de bedoeling was dan, het perron aan de noordzijde te verlaten. Een agent van politie had echter het roode achterlicht gezien, toen de auto het perron opreed. Hij vond dit verdacht en haalde een collega, waarschijnlijk stond een der inbre kers op den uitkijk; deze moet de politie beambten ontdekt hebben Hij waarschuwde toen zijn kameraad of kameraden, die in aller ijl daarop de vlucht namen met achterlating van de auto. Wij vernamen nog, dat te Broek in Water land twee personen zijn aangehouden, die geen onbekenden zijn bij de politie te Amster dam. Zij hebben ontkend. DORUS RIJKERSFONDS. De collecte gehouden te Alkmaar ten bate van het Doris Rijkersfonds heeft opgebracht 118.51K. WIE IS DE SCHULDIGE? Gisteravond te ongeveer half zes zijn op den Hoeverweg een vrachtauto, bestuurd door K. B. uit Alkmaar en een luxe auto, be stuurd door A- B. M. uit Alkmaar, met el kaar in botsing gekomen. Beide bestuurders gaven elkaar de schuld van de botsing, zoo dat de politie deze puzzle zal trachten op te lossen. i - FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de faillissementen van; lo J. J. de Graaf, bloembollenkweeker te Heiloo met benoeming van mr. Krabbe tot rechter-commissaris en van mr. Bologne tot curator; 2o. M. A. Boogerd, landbouwer te Wie- ringen met benoeming van mr. Ledeboer tot rechter-commissaris en van mr. Buiskool tot curator. NUTSSPAARBANK ALKMAAR. Maandbericht November 1932. In den loop der maand November werd 0 de spaarbankboekjes ingelegd 172.985 8 en terugbetaald 159.359,82 derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 13.626,01. Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij den aanvang van dit jaar 3 227.703,26 bedraagt thans 3.287.028,86. Het aantal in den loop van November nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 315, waarvan 223 aan op school sparende kinde ren. Ingetrokken werden 62 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bij den aanvang van dit jaar 9020 bedraagt thans 9740. Van dit aantal behooren 7245 aan perso nen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 1464 aan personen elders woonachtig en 1031 aan schoolspaarders. Onder de in November uitgereikte 315 nieuwe boekjes zijn begrepen 18 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaats de Spaarbank een eersten inleg van 1. De lediging in den loop der maand No vember van 261 spaarbusjes leverde een be drag van 3925,56 aan kleine besparingen op. In het tijdvak 1 Januari—30 November werden 3364 busjes ter lediging aangeboden, waarbij bleek, dat in totaal 47.944,67 was gespaard LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 16,19 uur licht op. 25STE SINT NICOLAASFEEST BOND VAN NED. ONDERWIJZERS. Sint-Nicolaas heeft aan de bekende com missie bericht gezonden, dat hij Zaterdag a.s. voor den 25sten keer in Alkmaar komi per salonboot „Pomona", om met de leergie rige jeugd der 1ste en 2de klassen van alle openbare scholen en de kleuters van de neu trale Fröbelscholen prettig feest te vieren in de zalen van de „Harmonie". Hij hoopt om kwart voor één uur aan de Bierkade te arri- veeren en gaat dan op zijn trouwen schim mel, gevolgd door Zwarten Piet en de hoop vol gestemde kleinen, naar de feestzaal. de goede Sint daarbij denkt te nemen, is als volgt: Limmerhoek 1 Boterstraat, Langestraat, Laurentiusstraat Nieuwesloot en Lombardsteeg. Mocht echter onverhoopt het weer heel naar waarnemingen, verricht in den mnr^ van 1 December. mor&n Medegedeeld door het Kon. Nederl u Instituut te De Bildt. Mef- Hoogste barometerstand 770,0 Budapest. 18 Laagste barometerstand 740,9 mM Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 1 December: Meest matige Zuidelijke tot Westelijke 0» Noordwestelijke wind; meest zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring; waarschijnlijk eeni; ge regenbuien; vooral aanvankelijk zachter. Overzicht. De hooge druk trekt zich nog verder Oost- waarts terug De secundaire depressie, di* gisteren ten Westen van Ierland lag, bevindt zich thans over de Noordzee en het Kanaal. Zij wordt gevolgd door een rug van hoogeii druk, die echter reeds aan den Noordkant in beteekenis afneemt, tengevolge van een nieuw lage-druk-systeem bij IJsland. Het minimum over Scandinavië vulde op. Over de Britsche eilanden stijgt de barometer, in onze omgeving daalt de luchtdruk De voor van lagen druk beweegt zich zoodoende in onze omgeving, zoodat een ruiming van den wind met vooral des nachts temperatuurstij ging te wachten is. Toenemende bewolking en regen zullen daarbij niet uitblijven. Van Le Havre tot Zuid-Scandinavië waait het flink uit het Zuidwesten. In het Westen van het Kanaal heerscht krachtige Noordweste lijke wind. Overigens is het vrij kalm weer met in Duitschland, Oost Frankrijk en Zwit serland lichte ochtendnevels, die echter bij de geringe bewolking aldaar wel zullen optrek ken. In Midden en Noord-Scandinavië sneeuwt het plaatselijk. Toch is de vorst daar nog van weinig 'beteekenis. In Duitschland komt nog slechts lichte vorst voor De neer slag was vooral over de Britsche eilanden uitgebreid en zwaar. Verder viel aan de Fransche kust zware regen (Brest had 17 mM.) slecht zijn, dan gaan de kinderen dadelijk van de scholen naar de Harmonie en gaat de optocht niet door. Het feest eindigt om ongeveer half vier, waarna met de uitdeeling van de cadeautjes begonnen wordt. De aandacht van de ouders of verzorgers wordt dezen keer speciaal ge vestigd op den bekenden zak, omdat de Sint er, nu het een jubileumfeest geldt, iets ex tra's heeft laten instoppen, dat nog al breekbaar is De kinderen van de gewone lagere scho len en die van de buitengewone lagere scho len en die van de buitengewone 9chool verla ten de Harmonie over het Doelenveld. De commissie zal er zorg voor dragen, dat het goed verlicht is en dat het hek open is. Om het nu den ouders weer zoo gemakke lijk mogelijk te maken, is de volgende rege ling getroffen, waarvan dus goede nota ge nomen moet worden. Elke klas verlaat onder geleide, als 't kan van de klasseonderwijzeres, de Harmonie over het Doelenveld in deze volgorde: 1ste klas der 3de g. s.; 1ste klas der 1ste g. s. 1ste klas der Vondelschool; 1ste klas der 8ste g. s.; 1ste klas der 6de g. s.: 1ste klas der Lindenschool; 1ste klas der Roch- daleschool. Daarna komen de 2de klassen2e klas der buitengewone school; 2de klas der 3de g. s 2de klas der 1ste g. s.; 2de klas der Vondel school; 2de klas der 8ste g. s.; 2de klas der 2de g. s.; 2de klas der 6de g. s.2de klas der Lindenschool; 2de klas der Rochdalc- school. Indien de ouders dus goed opletten, zal het hun niet moeilijk vallen om hun kleinen tevinden. Bovendien zal ook nog vooraf per megafoon of met luider stem worden afge- roeoen. welke klas naar buiten komt. Gelijktijdig met het feest in de groote zaal, zullen de kleintjes van de kleuterscholen feestvieren in de dancing van de Hartnonie_ Er behoeft niet aan getwijfeld te worden, 0' ook daar wacht den kleuters een preWge middag. Het feest voor de Fröbelscholen e,ndV om 3 uur. Om ook hier het uitzoeken var1® kleintjes zoo gemakkelijk mogelijk te maker, zullen de kinaeren van de Boschkleutct- school de dancing verlaten door den ingang van de Nieuwesloot, terwijl die van de E vaa Calcarschool door den ingang aan de Lom bardsteeg gaan naar de Veerstraat, waar z. dus kunnen worden opgevangen Allicht zul len er zoo geen kinderen zoek raken. Dinsdagmiddag, den 6den Deckrijgen kinderen der 3de en 4de klassen weer goed verzorgde bioscoopvoorstelling in <j Harmonie. De commissie vertrouwt, dat 0 heer De Lange weer een even prachtig pro gramma zal vertoonen als verleden jaar. Hoewel het St. Nicolaasfeest natuurlijk in de eerste plaats voor de kleintjes is, heen commissie gemeend ook dezen keer de aller grootsten toch niet te moeten teleurstellen- Zij heeft de Amsterdamsche onderwijzer» wederom bereid gevonden om naar Alk"13 te komen en hier een nog niet bekend too^ neelspel met zang, muziek en dans voor 0 hoogste klassers op te voeren. De meisjes 8 jongens der 5de, 6de en 7de klassen zu"e dus weer een onvergetelijken avond krijgen- Door omstandigheden, waaraan de c0tntPL sie niets kon veranderen, wordt dit feest p op den 15den December gehouden Er is ec ter eenige hoop, dat de jongelui er niet nu der om van genieten zullen. Ongevoerd t» worden: Roderik, de toovenaar". j Tot slot rest de commissie nog €en.w0^.et van dank aan alle goede gevers, die D haar ondanks de malaise mogelijk hebben g maakt om aan de Alkmaarsche jeugd deze donkere tijden een zonnigen dag te n® zorgen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2