fllkaiaarsche Courant. Jiadionieuuis feuilleton £and: en Qenteentecaden Het valsche papieren nondert fier en dertigste Jaargang. DONDERDAG 1 DECEMBER. hoofdstuk v. Bij Ruwe Handen PUROL. Doos 30 ct. e 1 No. 284 1932 Vrijadg 2 December. Hilversum, 296 M. (8.—12.—4—8 en 11.12.VARA, 12.4.AVRO en de VPRO van 8.11.uur). 8.Gramo- foonplaten. 10.VPRO-morgenwijding. 10.15 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins en gramofoonplaten. 11.15 P. J. Kers Jr.: Onze keuken. 11.45 Voordracht door Fr. Nien- huys. 12.AVRO-kleinorkest o.l.v. N. Treepen gramofoonp aten. 2.Causerie door Jhr. Dr. V. H. v. d. Bergh: Cura^ao, ons voornaamste bezit in de Caraibische Zee. 2304.AVRO-Kamerorkest o.l.v. L. Schmidt en gramofoonplaten. 4.— VARA- kleinorkest o.l.v. P. Duchant! 4.50 Voor de kinderen 5.30 Vervol? Kleinorkest. 6. Gramofoonplaten. 6.15 Orgelspel door Joh. Jong. 6.40 J. W. Matthijsen: De persoon lijkheid van Lenin. 7.„De Flierefluiters" o. .v. Hugo de Groot, m. m. v. L. Fuld, zang. gMej. Dr. N. A. Bruining: Onze tijd. 8 30 Concert door N. Gerretsen, sopraan en H Schouwman, piano. 9.Ds. J. J. Thom son: Moeilijkheden in het heden. Uitzicht. 9.30 Vervolg concert. 10.Vrijz. Godsd persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Causerie over het St. Nicolaasfeest door Joh. Hepp. 10.45 Gramofoonplaten. 11.12.Gramo foonplaten Huizen, 1875 M. (Algemeen programma verzorgd door de KRO). 8.9.15 en 10. Gramofoonplaten 11.30 Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Sextetconcert. 2. Solistenconcert. 4.30 Orkestconcert. 6.15 Le zing. 6.45 Gramofoonplaten. 7.10 Causerie 7.45 Gramofoonplaten. 8.Radiotooneel. 9.30 Vaz Dias. 9.45 Orkestconcert m. m. v. soliste. 11.-12— Gramofoonplaten. Daveniry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 Lezing. 12 20 Orgelspel Vale. 1.05 Shepherd's Bush Paviljoen-orkest. 2.20 Voor de scholen 3 20 Concert voor de scholen. 4.15 Northern Studino-orkest o.l.v. J. Bridge. 5.05 BBC- Dansorkest o.l.v. Henry Hall. 5.35 Kinder- nur. 6.20 Berichten. 6.50 Moderne Engelsche viool- en pianomuziek. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 Opera-programma m. m. v. orkest en solisten o.l.v. P. Pitt. 9.20 Berich ten en hierna Discussie over Tarieven. 10.20 Concert. E. Kersey, viool en Hely-Hutchin- son, piano. 11.20—12.20 Dansmuziek door Geraldo's orkest en de Savoy Hotel Orpheans. Parijs Radio-Paris1724 M. 8 05 Gra mofoonplaten. 12 50 Concert door het Krettly-orkest. 8.20 Radiotooneel. 9.05 Pianorecital. 9.50 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 12.05—1.20 Con cert uit Hotel Angleterre. 2.204.20 Om roeporkest m. m. v. solisten o.l.v. B. Reesen. 7 30 Kerkmuziek door Koren en B. Christen- sen, orgel. 8.35—1.20 Dansmuziek voor de jeugd, door diverse dance-bands. Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 11.20 Concert door Philharmonisch orkest o.l v. M Sinzheimer. 12.20 Concert o.l.v. Wolf. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Concert 0.1.v. Ebner. 7.20 Concert door het Norag- dansorkest en het Scarpa-orkest o.l.v. G. Maass. In de pauzes: liederen en duetten bij de luit, door Ellen Watteyne en H. Munk 8.20 Conscert door het Weragorkest o.l.v Buschkötter, m. m. v. Helene Zimmermann, piano en Adelheid Holz, sopraan. 9.50 11.20 Dansmuziek. Rome, 441 M. 8.05 Solistenconcert, o.a Elisir d'amore, Donizetti. 8 50 Radiotooneel 9 20 Vervolg concert en gramofoonmuziek 10.15 Berichten. Brussel338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest 01.v. P. Leemans. 5 20 Omroep orkest o.l.v K Walpot. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. P. Leemans. 8 20 ,,De wonderviool", muziek van P Douliez. 9 20 Omroeporkest o.l.v. A. Walpot. 10.30— 11.20 Gramofoonplaten. 508 M.: Gramo foonplaten. 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v P. Leemans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Om roeporkest o.l.v. A Meulemans. 1030 11.20 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 M. 6.55 Oude en nieuwe dansmuziek o.l.v. G. Maasz. 7.45 „Hiv op hoorspel van Busch Haupt. 8 30 Vervolg dansmuziek. 101011.20 Concert dooi werklooze musici o.l.v. Wil'y Post. van HERMAN ANTONSEN. 8 Heel stil, om zijn tegenwoordigheid niet te verraden, stond Thornton op, sloop zachtjes zijn eigen kamer binnen en bleef achter de gordijnen staan wachten. Hij luisterde aandachtig. Maar degene, die langs het balcon kwam, liep zoo langzaam en zacht, dat hij niets hooren kon, totdat de stoel voor zijn kamer even verschoof. De nachtelijke wandelaar was er tegen op- gjloopen. Daarop volgde een lange doo- d°'ijke stilte, die een eeuwigheid scheen te duren. Die andere ging blijk baar met de uiterste omzichtigheid te werk. Wat was de reden? Hij voelde het bloed in zijn slapen bonzen onder het wachten. Nu was de andere in zijn kamer. De hemel was niet zoo donker of hij kon eenig verschil zien tusschen de lucht en de donkere gedaante, die er flauw te gen afstak bij het binnensluipen. Hij kon haar zelfs onderscheiden, toen ze reeds in de kamer was en voetje voor voetje verder ging, doordat hij zelf met groote voorzichtigheid langs den muur in dezelfde richting mee naar binnen sloop. Hij hield zijn browning vastge klemd en was op alles voorbereid. DE CRISIS VARKENSWET BEANTWOORDT NIET AAN HUN DOEL Hoewel bedoeld als steun voor de boeren, profiteert slechts de export ervan. De heer A. W. Brons, dierenarts te Ter- neuzen, schrijft over de crisisvarkenswet in het Zeeuwsch Landbouwblad het volgende: „Als er één wet is, die tot heden niet aan het doel beantwoordt, dan is het toch wel de crisisvarkenswet. Wat deze wet tot heden be werkstelligd heeft, is de bevoordeeling van den enkeling en de benadeeling van zéér ve len. Wie hebben er voordeel bij? Dat zijn de baconzouters (een kleine groep van groot exporteurs), de baconmesters en de nieuw aangestelde ambtenaren. Benadeeld zijn de varkenshandelaren, de grossiers, de slagers, de mesters van zware varkens, en ten slotte de Nederlandsche con sumenten van varkenvleesch. Het meeren- deel der boeren hebben er méér na- dan voor deel van De wet is bedoeld als boerensteun. Prak tisch is ze niet anders dan exportsteun. Voor de boeren haalt de wet niets uit; voor den boerenarbeider geeft de wet niets dan romp slomp. Ik overdrijf niet als ik zeg, dat 90 pCt. van alle varkenshouders zouden juichen als deze wet morgen werd ingetrokken. De organisatie van mesters van zware var kens, die circa 7000 leden telt, heeft een adres bij de Tweede Kamer inzake de crisis varkenswet ingediend. De motie uit de evrgadering van boeren te Driebergen vragt om opheffing der wet. De Vee- en Vleeschhandel van 12 November i 1. schrijft, dat de Uithoornsche baconfabrieken (bedrijf ondergeschikt aan de Ned. Varkens centrale, gebruikt zelfs de dienst-enveloppes der Centrale) het varkensvleesch verkoopen a 2 cent per K.G. De heffing er af ontvangt de Centrale, dus 23 cent per K.G. Indien de Centrale voor 30 cent per K.G. levend in koopt, dan is het duidelijk, dat met deze „koopjes" de binnenlandsche markt wordt beconcurreerd, dus met eigen geld van de boeren. Bovendien zou zulks niet mogen! Want de baten van het stabilisatiefonds mogen alleen gebruikt worden om de verliezen, welke op den export worden geleden, te dekken. De varkenscentrale is alleenheerscher van den buitenlandschen handel in varkens en varkensvleesch geworden. De exportslagers, geen baconzouters, mogen in hunne bedrij ven niet meer slachten Voor de consentjes ontvangen ze een afkoopprijs a 2 cent per K.G. België wil geen zaken meer doen met de varkenscentrale. De Belgische importeurs zoeken elders hun leveranciers (Denemar ken). Ook koopen ze de bacon uit Holland op de Londensche marktdat komt veel goedkoo- per uit. Allemaal staaltjes hoe deze trustvorming tot excessen leidt. Het is een eenzijdig bevoor- deelen van een kleine groep uitverkorenen, de baconzouters. Het exporteeren van bacon met verlies, welk verlies tenslotte moet worden opgebracht door accijnsheffing, te betalen door het Nederlandsche publiek, is de reinste „dumping". STEUN AAN DEN LANDBOUW. De mogelijkheid om het percentage inland- sche tarwe, voor de broodbereiding te gebrui ken, tot boven 25 te verhoogen, is in studie, aldus de minister in de memorie van antwoord op het voorloopig verslag op hoofdstuk X der rijksbegrooting 1933. Daar het element van algemeenen steun on der de tegenwoordige omstandigheden iets meer op den voorgrond treedt, is de minister bereid om na te gaan, of het hem mogelijk zal zijn, een richtprijs van 12 te doen be reiken. Wat het botercontingent betreft, zal bij het onderzoek, dat noodig is, alvorens tot ver lenging van den besiaanden maatregel wordt overgegaan, aandacht geschonken worden aan de vraag, of verlaging van het percen tage moge-ijk is. De commissie van advies inzake de crisis varkenswet zal dezer dagen worden inge steld. Voorstellen ter zake van steun aan de suikerbietenteelt 1933 zijn in behandeling Ook voor den oogst 1932 zal een steunplan weldra worden ingediend, waarmede de re geering de teelt van fabrieksaardappelen in matigen omvang hoopt te kunnen hand haven. Het werd nu blijkbaar een wedstrijd, wie het eerst bij het knopje van het electrische licht zou zijn. De indringer was zich blijkbaar bewust geworden, dat er nog iemand anders in de kamer was. In oogenblikken van hooge ze nuwspanning kan men zulke onbere deneerde gewaarwordingen hebben. Een paar keer bleef de indringer on verwachts staan en luisterde met inge houden adem naar het minste geluid. Thornton voelde, dat hij beluisterd werd. En zelf hield hij zich zoo goed mogelijk stil als de ander bleef staan. Hij wilde tot geen prijs zijn eigen posi tie verraden om niet gedwongen te kunnen worden op een onbekende uit lijfsbehoud te moeten schieten. Wie het eerst bij het knopje zou zijn om het licht aan te steken, zou zich natuurlijk in de voordeeligste positie bevinden. Thornton was de gelukkige. Hij wist op het gevoel de juiste hoogte van het knopje te bepalen en zijn vingers er omheen te sluiten, zonder zelfs ook maar even langs het behang te schu ren. Met dat knopje in zijn vingers en den revolver opgeheven tot schieten gereed, wachtte hij een enkele vreese- lijke seconde. Toen schoot er een licht glans door de kamer heen. Een zachte, halfgesmoorde kreet ont snapte aan den indringer en dan werd het weer doodstil. Thornton was de eerste, die sprak en zijn stem was heesch van opwinding. Goeie hemel! Bent u het alweer? La Foneuse stak haar hand uit en ZUID-SCHARWOUDE. Het Boerencomité had Dinsdagavond in de zaal van den heer P. Kramer een verga dering belegd. Ongeveer een 4CLtal personen was aanwezig. De heer Mink van Warmenhuizen opende, waarna de heer de Weerdt uit Nederhorst den Berg het woord verkreeg en constateer de, dat na het congres te Hoorn de crisistoe stand zich nog heeft verergerd, zooals toen reeds op dat congres is voorspeld. Men heeft ons daarom gehoond, doch de hedendaag- sche toestand heeft het bewezen. Spr. gal hierna eenige cijfers en toonde aan, dat het indexcijfer van de tuinbouwproducten is teruggeloopen op 52 doch dat daaren tegen de meststoffen, alhoewel ze ook zijn gedaald, een indexcijfer hebben van 66 Y en wees spr. er op, dat de Nederlandscfie Boerenstand tot het allerlaagste niveau is gedaald. In de veenkoloniën heeft het groot ste deel der arbeiders geen werk en degenen, dien og werk hebben, verdienen 1/3 van hel vroegere loon. Men staat voor een cata- strophe. Spr. ging hierna de verschillende door de regeering ingestelde steunwetten na, waarbij spr. vaststelde, dat alleen de grooten worden gesteund, doch dat de kleinen geen steun krijgen. Spr. noemde als voorbeeld de gemeente Didam, waar de gemeente door een of ander voorval f 19000 in handen had ge kregen en de gemeenteraad besloot dit geld aan de kleine boeren te verstrekken als eerste hypotheken. Ged. Staten van Gelderland hebben dit besluit niet goedgekeurd, terwijl ook de Kroon het heeft verworpen met als reden, dat het niet zeker is, dat die kleine bedrijven nog een rendabel zullen worden Spr. behandelde het eerst de tarwewet, waar door de groote boeren slapende rijk worden E>e bakkers lubben en meeltrust gesloten, zoodat de kleine man het moet betalen. Ook de Zuivelwet geeft aan de producenten zeer weinig, n.1. pl m 1 54 cent per Liter. De bo- terprijzen zijn sterk verhoogd en dientenge volge neemt het boterverbruik in de steden sterk af. Steun voor de aardappelen zal er waarschijnlijk ook komen. De consumptie- aardappeloogst wordt geraamd op 42 K mil- lioen mud, welk quantum het binnenland na tuurlijk lang niet kan gebruiken. Na een lan ge toelichting deelde spr. mede, dat volgens het door de Hollandsche Maatschappij van Landbouw in Overijsel en Gelderland de op brengst van een H.A. met een teelt van 240 mud met de steun 261.90 zal bedragen. Verder wees spr. op de steeds wordende omzetten van de veilingen .De opbrengst van dit jaar wordt geschat op 8 millioen tegen 13 millioen verleden jaar en 28 millioen in 1928. De regeering heeft op de smeekbeden van den Noordhollandschen tuinbouw niets gedaan, doch zoodra de Zuidhollandsche tuinbouw in de crisis kwam (waarin vele banken zijn geïnteresseerd), komt er 5 mil lioen. Vervolgens behandelde spr. de Land- bouwcrisiswet en wees er op, dat alles aan den minister wordt overgelaten, wat betreft de richtprijzen enz. Er zal verschil worden gemaaid in de kwaliteit der producten en wie teelt er eerste kwaliteit kool? Degene, die kunstmest heeft kunnen koopen. Ook zij, die duur land hebben, zullen extra worden ge steund. Het gaat weer naar de grooten. Spr. zeide, dat de tuinders door de hoofdorganisa tie en de regeering worden bedrogen en in de werkverschaffing zullen terechtkomen. Spr. hekelde de instelling van het In- en Verkoop bureau en de uitdrukking van den heer Klant, dat het 54 voor de reserve een „opvoe dende" bepaling was. Spr. wees op de crisis varkenswet, waar door den leider verkeerde dingen worden gedaan. Sor. behandelde de vergadering van den LTB in Haarlem, waar uit men kon zien, hoe de leden door de leiders worden behandeld. De wereld is niet met geld te helpen, doch alleen door gebed, zegt de geestelijke adviseur. Spr. merkte op, dat de vermogens nog maar zoo weinig zijn terug geloopen in de laatste jaren, n.1. van 1.560.000.000 gulden op pl.m. 1400.000 000, welk bezit in handen is van 194.241 men- schen, die dus gemiddel 74.000 bezitten. Spr. wees er op, dat de tuinders den weg naar de onteigening afleggen en dat men uit dezen ondergang nooit meer vandaan komt.. Men moet strijd voeren voor de steun aan de gezinnen en uitgaan van 20 per week inkomen. Deze steun moet worden ge zocht bij de vermogens. Ook moesten verkoo- pingen worden verhinderd Men moet aan nemen, dat het kapitalistische stelsel de vijand is. Spr. drong aan oo aansluiting bij wendde zachtjes den loop van den re volver van zich af. Verloofd bij overrompeling. Ook de meest onbevooroordeelde toeschouwer zou toch wel moeten vin den, dat dit een minder aangename po sitie is voor een jonge dame! Ze zei het op een licht spottenden toon, terwijl ze op den rand van het le dikant ging zitten en Thornton kon zijn ergernis nauwelijks verbergen. Dat dunkt me ook, zei hij grim mig, zich naar de deur begevend. Maar zij hield hem terug. Als de deur gesloten was, zou dat veel meer argwaan wekken, zei ze zachtjes, en er kan niemand aanko men, zonder dat we het hooren en dan ben ik immers in een oogwenk weer weg? Hij bracht daar niets tegen in en ging tegenover haar op een stoel zitten. Ik ben veel te blij u te zien, onder welke omstandigheden ook, zei hij, maar me dunkt toch wel, dat eenige uitleg niet overbodig zal zijn. Laten we dan met het begin be ginnen, zei ze glimlachend. Bent u niet dol nieuwsgierig, wat de reden van mijn bezoek is? Ik weet heel goed, waarvoor u ge komen bent. Dat is heel slim van u. Maar u hadt het zooeven over mijn wéér hier komen. U denkt dus, dat ik hier al eerder geweest ben? Ik weet zeker, dat u niet ontken de Boerencomité's. Alleen de strijd tegen het kapitalisme kan ons helpen. Na een uitvoerig debat sloot de voorzitter de vergadering. WARMENHUIZEN. Maandag vergaderde het Centraal Be stuur der Veilingsvereeniging te Wamen- huizen. Voorzitter was de heer P. Slot. Ingekomen zijn: Een schrijven van de Prov. Commissie uit de veilingen met verzoek een lid voor de fi- nancieele Commissie voor 1932 te willen aan wijzen, welke Commissie belast is met de controle der rekening en verantwoording. Voorzitter deelde mede, dat deze controle inmiddels door hem is verricht. Een schrijven van de Provinciale Commis sie met verzoek medewerking te willen ver kenen voor de op 1 December a.s. te houden inventarisatie van de stapelproducten. Een circulaire van de Coöp. Veilingsver eeniging „HoogezandSappemeer,, welke aan het Centraal Bureau van de veilingen wil verzoeken een spoedvergadering te be leggen ter bespreking van de stunwet voor den tuinbouw en daarvoor medewerking ver zoekt. Het Dag. Bestuur meende hierop niet te moeten ingaan. Eerst wanneer komt vast te staan, dat de steun te gering is, hetgeen thans binnen enkele weken het geval is, kan actie worden gevoerd om verhooging te ver krijgen Het Centraal Bestuur ging hiermede accoord. Een schrijven van het In- en Verkoopbu reau voor Tuinbouwproducten, met verzoek voor een door het Bureau op te maken be grooting voor 1933 te willen berichten, wel ke producten en welke hoeveelheden daarvan in een ongunstig geval aan onze veiling in 1933 ter beschikking van het Bureau kun nen komen. Begroot worden 125 wagons bewaarkool en 50 wagons vroege en witte kool. Voor vroege aardappelen is het zeer moei lijk een schatting te doen, daar hiervoor ze'fs nog geen minimumprijs bekend is. Een schrijven van de Provincia'e Commis sie uit de veilingen, met de uitnoodiging eventueele voorstalen voor de a s. Jaarver gadering vóór 1 December a.s. te willen in dienen. Na eenige discussies kwamen twee voor stellen naar voren, welke bij de Provinciale Commissie zullen worden ingediend Het eerste voorstel is om aan de regeering te verzoeken de teelt van tuinbouwproducten te willen beperken in dier voege, dat deze teelt weder tot de oude tuinbouwcentra wordt teruggebracht en aan hen die van an dere steunregelingen profiteeren wordt ver boden tuinbouwproducten te telen. Het tweede voorstel beoogt aan de regee ring te verzoeken maatrege'en te nemen om executies in het land- en tuinbouwbedrijf te voorkomen. Naar aanleiding van door den Secretaris gedane mededeelingen betreffende den huur der van het veilingskoffiehuis wordt beslo ten over het thans loopende huurjaar eene reductie te verleenen van 50 Tevens wordt besloten den huurder in de gelegen heid te stellen het veilingskoffiebuis weder voor een jaar te huren voor 350. Nog wordt besloten de veiling met ingang van Donderdag 1 Qecember te doen aan vangen om half negen, met uitzondering van 's Maandags, 's Maandags blijft het 10 uur. Bij de rondvraag merkte de heer Doekes op, dat aan naburige veilingen gelegenheid bestaat voorradige vroege aardappelen te la ten inventariseeren. De voorzitter zeide, dat eene dergelijke in ventarisatie hier ook door de plaatselijke ver- eenigingen kan geschieden, doch zonder ver antwoordelijkheid van het Bestuur ingeval deze inventarisatie niet tot de gewenschte re sultaten mocht leiden. De secretaris deelde mede, dat het in ver band met de administratie voqr de steunwet zeer gewenscht zou zijn, dat de uitbetalingen van den betaalmeester voor alle leden over een kalenderweek geschieden Betaald zou dan worden van de dagen Maandag tot en met Zaterdag voor Harenkarsnel op Dins dag daaraanvolgende, voor Warmenhuizen op Woensdag en voor de overige plaatsen op Donderdag. Dit zou groote vereenvoudiging van de administratie geven, omdat de ge vraagde opgaven ook per kalenderweek moe- nen zult, dat u hier twee avonden gele den ook geweest bent! Ze sloeg haar handen om haar knie- e heen en keek hem nadenkend aan. Laten we eens aannemen, dat ik beslist en hardnekkig zou volhouden, dat ik hier eergisterenavond niet ge weest ben, wat zoudt u daarop willen zeggen? Hij stond op en haalde den hand schoen en de anjelier uit een laadje van de waschtafel te voorschijn. Hij hield ze haar voor en zei: Dien avond, toen u te dineeren bent geweest, hebt u witte, wildleeren hand schoenen gedragen. Een ervan was heel even geschroeid door een sigaret. U zult kunnen zien, dat deze handschoen geschroeid is. En u hebt rose anjelie ren gedragen. Deze is al verlept, maar u kunt toch nog wel zien, dat ze rose is geweest. Deze handschoen heeft bo vendien hetzelfde parfum, dat u, zooals ik gemerkt heb, gewoon bent te gebrui ken en het is zeer ongewoon. Moet ik nog verder gaan? Ongetwijfeld. Ik wil u zelf helpen met te bekennen, dat die twee dingen van mij zijn. Ik heb ze verloren, maar kon me met geen mogelijkheid voor stellen, waar ze gebleven konden zijn. Ik ben natuurlijk heel nieuwsgierig om te weten, onder welke omstandigheden u ze gevonden hebt. Hij nam haar met alle aandacht op en kon niet ontkennen, dat ze er op recht verbaasd uitzag. Hij wist zelf niet waarom hij daarover een zekere blijdschap ondervond. Eergisteravond zijn mijn koffer» ten worden gedaan. De voorzitter deelde ten slotte mede, dat de stand van de geldmiddelen noodig maakt uitstel te vragen voor de per 31 December ac. verschuldigde 10 aflossing van de rentelooze geldleeningen. Besloten werd dit uitstel aan de geldge vers te vragen. Hierna sluiting. WINKEL. De gemeenteraadsvergadering weid bij gewoond door alle leden. Medegedeeld werd, dat omtrent de ia de vorige vergadering gestelde vragen inzake straatverlichting en gasfabricatie rapporten zullen worden overgelegd Door den minister van binnenlandsche zaken is goedgekeurd en van kracht ver klaard vanaf 6 Novembei tot 17 December 1932 de door den raad vastgestelde steun regeling aan werk'oozen. Het bij te dragen percentage zal nader worden bepaald. Ingekomen stukken. Ingekomen was de begrooting der gezond heidscommissie te Hoorn voor i933. Goedgekeurd. Verslagen. Een verslag van de vergadering der gas- commissie van 21 en 28 Dctobe: 1932. Voor kennisgeving aangenomen. Door het Algemeen Burgerliin Armbestuur is goedkeuring verleend op zijn bes'uit. om aan de huurders van land van het Arm bestuur 50 reductie op de huur te verleenen voor 1932. Goedgekeurd. Ingekomen was een verzoek van de be woners van Lutjewinkel om het hebben van electrische bestialingsapparaten, welke sto rend op de radio werken. Dit 's bij politie verordening geregeld, en op enkele verzoeken is vergunning verleend, onder voorwaarde, dat een apparaat in de leiding wordt aange bracht waardoor storing woidt voorkomen Vaststelling gemeentebegrooting 1933. Goedgekeurd werd de begrooting Alge meen Burgerlijk Armbestuur 1933. Goedkeuring begrooting gasfabriek 1933. De commissie tot het onderzoek der be grooting achtte bet gewenscht dat B en W. binnen niet al te langen tijd met voorstellen komen tot ovei plaatsing van het woon wagenkamp, waardoor de wagens van den openbaren weg zullen kunnen verdwijnen en tevens gelegenheid zal ziin voor het maken van sanitaire inrichtingen. B. en W. schenken hieraan hun volle aan dacht. In de commissie waren stemmen opgegaan om alle loonen met 454 te verminderen. Na uitvoerige beschouwingen is echter de meerderheid der commissie var, oordeel dat het niet gewenscht is lot verlag'ng over te gaan. De meerderheid van B en W was vóór het behoud der tegenwooiaige loonen. Zeer uitvoerig werd de loonregeling be sproken. Bij stemming werd ten slotte n-1 voorsted van B. er, W. aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Vóór stemden de heeren van Wijk de Pree. van Zooi,en en Dekker Tegen stemden de heei Brugman, de Veer er Kamp. Door de Commissie is de wensrhelijkheid uitgesproken om de huren van de onderwij zerswoningen in overeenstemming te bren gen met de werkelijke huurwaarde. B. en W. meenen dit thans te moeten ont raden. Wel echter is met het gevoelen der Commissie rekening te houden bij een eventu eele vacature. In de commissie is de vraag gesteld of bij verlaging der landpachten ook niet dient te worden betrokken de door enkelen te beta'en grondrente, aangezien dit eveneens een last is, die moet worden opgebracht, met evenveel moeite als de pacht. B. en W meenen deze vraag ontkennend te moeten beantwoorden. Reductie op pachtsommen worden ver strekt op grond van de omstandigheden, dat de opbrengsten voor de gebruikers van dien aard zijnwdat die niet loonend genoemd kun nen worden en gesn goede verhouding meer bestaat tusschen het gehuurde en de op brengst daarvan. I 1 1 I 1 13 opengebroken en doorzocht. Ik overviel den schuldige, maar hij of zij wist te ontkomen. Naast die open koffers vond ik die bloem en dien handschoen. Ze boog zich angstig naar hem toe. Maar zegt u me dan toch... heb ben ze dehebben ze, wat ze zochten, in handen gekregen? Ze hebben wat kleinigheden gesto len, maar die zijn me den volgenden morgen reeds terugbezorgd. De huis knecht beweerde, dat hij ze achter in den tuin in dezen zakdoek gewikkeld, gevonden had. En die zakdoek heeft denzelfden geur als de handschoen! Hij hield haar een kanten zakdoek voor, maar ze maakte ongeduldig een afwerende beweging. Dat is de moeite niet waard om over te praten, zei ze. U hebt toch ze ker ook wel ontdekt, dat Charles Der- went nu juist niet al te snugger is en u zult me de eer toch wel willen aandoen van mij te gelooven, dat, als ik in uw kamer geweest was, dat ik dan wel zou gezorgd hebben, dat ik geen enkel spoor achterliet? Ik herhaal nog eens, hebben ze de dingen, die ze kwamen zoeken, in handen weten te krijgen? Ze hebben het beetje sieraden, wat ik had, meegenomen, herhaalde hij met hardnekkig volgehouden onnoozelheid. Tot op het oogenblik had ik geen ver moeden, dat ze iets anders hadden ge zocht. Maar uw handeling van d"'en avond heeft me totaal in de war ge bracht. U sluipt mijn kamer binnen als een dief en toch kan het u niet te doen zijn om die paar prullerige sieraden of een handje vol geld Hoe en waarom bent u hier gekomen? fWordt vervolgd),

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5