FRIGIDAiRE Bovenhuis Voor CACTUSSEN tij Boterletters Fa.S. ELTE Harten en Zalmstaarten Matfuèecichten Versche Hoenderparkeieren LAAT 27. Buitengewone pracjitcojlectie. JAN METZ., St NICOLAAS CADEAUX. BSOUWER's Bloemenmagazijn Pluimveeteelt. Storm parapluies Anton Bruin, f 1.25 per pond. de bekende prima kwaliteit bij LAAT 105 TEL. 423, Bestellingen s.v.p. vroegtijdig. doch als media, door wier tusschenkomst God zich aan het Joodsche ras openbaarde, eerst van belang werden. Het N T bevat het verhaal van de mediuir.mieke gebeurtenissen in lateren tijd. geschied door tusschenkomst van Jezus en diens discipelen, door wie God aan het menschdom den aard en het wezen van den geest en de werkelijkheid van het geestelijk bestaan deed kennen, hetgeen door spi. uitvoerig werd toegelicht. Een zeer groote waarde van den bijbel *Jdus spr. ligt in het feit. dat daarin is op genomen en bewaard alle mediummiek ge beuren door de eeuwen heen, de Goddelijke inspiratie door tusschenkomst van media aan de menschheid gegeven Wanneer men dus de spiritische feiten loochent, werpt men tevens den bijbel overboord Spr zette daarna in den breede uiteen Jat de mediummieke verschijnselen in den bijbel genoemd vol komen identiek zijn met die van het heden- daagsche spiritisme en zeide. dat de onver- geefelijke fout van de kerk was, dit te willen loochenen, terwijl iuist de kerk in de heden- daagsche spiritische verschijnselen de beves tiging kon vinden van de ieer. die zij verkon digt en dus hand ic, hand met het spiritisme den strijd moest aanbinden tegen de moreele verwording der menschheid Vervolgens be handelde spr. als voorbeeld en tot staving van zijn beweren uitvoerig en nagenoeg vers voor vers Genesis uit het Oude T. en na de pauze Mattheus uit het Nieuwe T.; bracht ter sprake, dat vele orthodoxe bestrijders van het spiritisme zich blind staren op Deutero- nomium 18 e.d., welke hij verklaarde onder aanhaling van heel wat teksten uit diverse hoofdstukken. vor die zijn gehoor verzocht had, de door hem aangehaalde teksten te noteeren ter be studeering, besloot, met het spiritisme te noe men de toekomstige wereldgodsdienst, als het ware geboren uit en geënt op de aloude Chr. godsdienst, zooals die door Jezus en Zi;n discipelen gepredikt werd, dus zonder de opzettelijke vervalsrhingen en verminkingen, door de kerk daarin aangebracht en wekte zijn toehoorders op het spiritisme te bestu- deeren en te onderzoeken. De lezing werc besloten door een interessante serie licht beelden van artistieke waarde. SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. De rijksambtenaren hebben gisternacht op de Bilserbaan te Maastricht aangehouden een vrachtauto, volgens nummer afkoms ïg uit Eindhoven, waarin 700 K.G. suiker over de grens gesmokkeld was. De bestuurders ontkwamen. Auto en inhoud zijn in beslag genomen. MILITAIRE DIENSTTIJD EN SALARIS Omtrent het adres van den heer S. Hiem stra leeraar in de lichamelijke opvoedingvaan de R. H. B S. te Hoorn, wonende aldaar houdende verzoek te willen bevorderen, da een gedeelte van Zijn militairen diensttijd bi de berekening van zijn salaris in aanmerking worde genomen, is de commissie voor de ver zoekschriften aan de Tweede Kamer van ooi deel, dat aan het verzoek niet kan worden voldaan zonder voorafgaande wijziging van het Bezoldingsbesluit. RUSTTIJDEN VAN CHAUFFEURS. Algemeene maatregel van bestuur in voorbereiding. Minister Verschuur deelt in de memorie Van antwoord op het voorloopig verslag over hoofdstuk X van de rijksbegrooting-1933 mede, dat een algemeene maatregel van be stuur tot regeling van de arbeids- en rusttü- den van de onder de arbeidswet vallende chauffeurs in voorbereiding is, DE TOESTAND IN DE SCHOENEN INDUSTRIE. Slechter dan verleden jaar, Blijkens het voorloopig verslag inzake he' wetsontwero tol regeling van den invoer van schoeisel en leestklaar schoenwerk waren ver schejdene leden van oordeel, dat de resulta ten van de totnutoe genomen maatregelen tot beperking van den schoeneninvoe. niet van dien aard ziin, dat een wederopleving van de schoenindustrie is te verwachten. Oo een enkele uitzondering na gedacht werd aan de volgens het Bata-systeem wer kende Robinson-schoenerfabriek te Nijmegen verkeeren de meeste fabrieken en speciaal die In Noordbrabant feitelijk in een nog slechteren toestand dan het vorige jaar. 1. Intrekking van de laatste ingevoerde twee maal vijf pet. loonsverlaging; 2. erkenning der organisaties door bij even tueel wijziging der loon- en arbeidsvoorwaar den de hoofdbesturen in de gelegenheid te stellen hierover met de directie te onderhan delen RUMOERIGE RAADSZITTING TE HEESCH (N.-B) Actie tegen den burgemeester. In den gemeenteraad van Heesch (N-Br.) s het bij herhaling tot incidenten gekomen tusschen den burgemeester en de raadsleden n de vorige raadsvergadering werd met al- jemeene stemmen besloten aafl Ged. Staten e verzoeken maatregelen te nemen „ten einde leesch te bevrijden van een burgemeester, dien men niet wenscht". Ir. de Dinsdag gehouden raadsvergadering is de kwestie wedeiom aan de orde gekomen, zulks in verband met een aan den raad ge richt schrijven van den pastoor en 25 inge zetenen van het tot de gemeente Heesch hoo- rende gehucht Vinkei, waarin wordt gepro testeerd tegen „de onbeschofte gedragingen van de raadsleden, tegenover den burgemees ter", en waarin voorts wordt opgemerkt „dat de gemetntenaren hte vertrouwen aan derge lijke raadsleden niet meer kunnen schenken". Dit schrijven gaf aanleiding tot een zeer warme discussie, waarbij de voorzitter mik punt was van de krasse beschuldigingen, die hem door alle raadsleden naar het hoofd ge süngerd werden. Het debat werd gevoerd met persoonlijke aantijgingen, die over en weer gelanceerd werden, en bereikte het hoogtepunt, toen een voorstel gedaan werd om het schrijven van de ingezetenen van Vinkei te beantwoorden met een schrijven, waarin de raad als zijn meening uitspreekt, dat het protest een on waarachtig karakter draagt, en onder pressie tot stand gekomen is Verscheidene personen, aldus het ant- woordschrijven, hebben verklaard tot de on- dt rfeekening te zijn gedwongen door een mis leidende voorstelling van zaken en zijn be reid zulks zwart op wit te bevestigen. Met al gemeene stemmen werd besloten het schrij ven aan den pastoor van Vinkei te zenden. Nadat in verband met de ongunst der tij den besloten was, zulks naar aanleiding van een wenk van Ged. Staten, het verbouwen van de ambtswoning van den gemeente-secretaris uit te stellen, kwam aan de orde een voorste! van een der raadsleden om een commissie voor kermisaangelegenheden te benoemen De voorzitter ontraadde dit voorstel in ver band met de tijdsomstandigheden en den be. rooioen staat van de gemeentefinanciën. Dit advies gaf aanleiding tot wat men zelfs in Heesch een opgewonden discussie noemt. Aan het slot van deze gedachtenwisseling weigerde de voorzitter het voorstel in stem ming te brengen. De raadsleden verlieten hierop allen de vergaderzaal en lieten den voorzitter met den secretaris alleen achter Later hebben de raadsleden besloten tegen de volgende week een nieuwe raadsvergade ring aan te vragen. INSTELLING VAN EEN ECONOMISCHEN RAAD. In de memorie van antwoord op het voor loopig verslag over hoofdstuk X rijksbegroo- ting-1933 deelt de minister van economische zaken en arbeid o.m mede, dat de voorberei ding der instelling van den economischen raad zich in vergevorderd stadium bevindt. TEXTIELCONFLICT DREIGT TE LOSSER. Arbeidersbonden genegeerd Er dreigt een conflict bij de N. V. Textiel maatschappij L. van Heek en Zonen te Los ser. De aanleiding hiertoe is gelegen in het feit, dat bij deze onderneming in den loop van het laatste jaar herhaalde keeren loons verlaging is ingevoerd, waardoor in totaa het eindloon der arbeiders met 15 tot 30 pet is gedaald. Bij de invoering dezer loonsverlagingen heeft de directie telkens afwijzend gestaan tegenover het verzoek der arbeidersorganisa Jies om deze een bespreking toe te staan Zelfs werd op geen enkel schrijven der ar beidersorganisaties geantwoord. In verband met het steeds negeeren der organisaties en het feit, dat de loonen, die vóór invoering der laatste twee verlagingen reeds lager waren dan bij soortgelijke ondernemingen te En schedé, hebben de hooidbestuuren de situatie besoroken. In deze vergadering, die aan het einde der vorige week werd gehouden, is met algemeene stemmen besloten de hoofdbesturen te machti gen de directie een ultimatum te zenden, waarin de volgende eischen zullen worden gesteld: in Den Haag verminderde deze straf tot 9 maanden en bracht de voorloopige hechtenis mindering. Deurwaarder als verdachte. De ex-deurwaarder bij den Hoogen Raad der Nederlanden, J. H. de G., is door de Haagsche rechtbank vrijgesproken van de hem ten laste gelegde oplichting, van welk vonnis het O.M., dat tegen hem 4 maanden gevangenisstraf had geëischt, in hooger be roep was gekomen. Het Hof te Den Haag heeft gister het vrij sprekend vonnis der rechtbank bevestigd. De advocaat-generaal had tegen verdachte zes maanden geëischt. DE SOCIALE VERZEKERING. te Wijziging ziektewet spoedig wachten. Geen ontheffing voor den landbouw. In de memorie van antwoord op het voor- loopig verslag op hoofdstuk X der rijksbe grooting voor 1933 antwoordt de minister op de desbetreffende vragen, dat hij niet zijn medewerking eraan kan geven om den land bouw tijdelijk van de lasten der sociale ver zekering te ontheffen. Bij den minister zijn maatregelen in over weging om tot verdere decentrilisatie in de uitvoering der sociale verzekering te komen dan thans reeds het geval is. Een tegemoet koming aan de behoeften der ouden van da gen, die geen ouderdomsrente ontvangen, op een iets bescheidener schaal, zou voor het rijk lasten medebrengen, welke het onder de gegeven omstandigheden niet op zich mag hemen. De minister hoopt weldra het wetsont wero tot technische herziening der ziektewe te kunnen indienen. Van de drie thans bestaande z.g. onvol waardige bedrijfsvereenigingen is één ver- eeniging doende om haar erkenning als vol waardige bedrijfsvereeniging te verwerven De beide andere vereenigingen zullen der- halv met ingang van 1 Maart a.s. haar werk zaamheden moeten beëindigen. DE VACCINATIE. In de Verslagen en mededeelingen betref fende de volksgezondheid is opgenomen het advies van den Gezondheidsraad tot verlen ging van den geldigheidsduur van tijdelijke bepalingen betreffende de vaccinatie, waarin aan de regeering in overweging werd gege ven art. 17 der Wet op de besmettelijke ziek ten opnieuw buiten werking te stellen en dit wel, evenals in 1930 geschied is, voor een termijn van twee jaar. De regeering heeft dit advies, blijkens haar den 29en September in gediend ontwerp van wet, gevolgd. Bij het advies is oog gepubliceerd de af wijkende nota van dr. J. Hh. Terburgh, lic van den Gezondheidsraad en hoofdinspecteur van de Volksgezondheid. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Anto door trein gegrepen. Geen persoonlijke ongelukken. Gisteravond is op den onbewaakten ovei weg te Heiligerlee een vrachtauto door een trein gegrepen. De trein, die om half 5 ui Groningen vertrekt, is op den onbewaakten overweg te Heiligerlee met een vrachtauto van een Winschoter Transportmaatschappij in botsing gekomen Aangezien het uitzicht ter plaatse veel te wenschen laat, heeft Ce chauffeur W. M. waarschijnlijk den trein niet gezien. Toen de auto op den rails was, werd hij door door den trein, die juist eemge meters verder moest stoppen, bij de bumpers gegre pen en eenige meters meegesleurd. Het hek werk op de spoorbaan werd geheel vernielc De motor werd in elkaar gedrukt. De chauf feur en twee kinderen, <Jie in de cabine zaten, blever ongedeerd. VERDUISTERING BIJ DE POSTERIJEN De gewezen kantoorknecht der posterijen E. S., is door de rechtbank te Rotterdam, we gens verduistering in dienstbetrekking, ver oordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. Het Hol ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 30 Nov. 1932. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 040—2.40; Bloemkool le s. per 100 stuks 8—11, 2e s. 8— 11, 2e s. per 100 stuks 1.50—4.50; Boerenkool per 100 stuks ijo4.8O; Druiven per 100 pond 1525; Gele kooi per 100 K.G. 0.601.10; Groene kool per 100 stuks 1.60—4.80; Knolselderie per lOOstuks 1.60—2.30; Prei per 100 bos 4.40—5.70; Roode kool per 100 K G 0.60—2.30; Selderie per 100 bos 3.5<) 6; Spinazie per bak 1.34; Spruiten per 100 pond 1.50—5.50; Tomaten per 100 pond 3.50—7Uien per 100 K.G. 2.60 4.30; Wortelen per 100 bos 6.50— 12.50; Witlof le 8. per 100 pond 6.50— 9, 2e s. 4.50. HOORN, 1 Dec. 1932. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 5 stapels kleine fabriekskaas 26; 8 stapels kleine boerenkaas 27; 2 stapels boerencommissiekaas 26.50. Totaal 15 sta pels, wegende 13085 K.G. De handel is goed. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Dec. '32. Langedijker Groentenveiiing. 5200 stuks Bloemkool: Reuze 59.90, 2e s 2 40 3.90 per lOOstuks; 26000 K.G. Roode koof le s. 0.80—3.30, 2e s. 0 70— 2.50; 10.000 K.G. Gele kool le s. 1— 1.80; 16000 K.G. Deensche witte kool 0.601; 13000 K.G. Uien: Uien 3.80 4.30, Drielingen 4.10—4.20; 9000 K.G. Bieten 0.60—1.30; 1700 K.0. Peen 0.701.50; 2500 K.G. Aardappelen Duc of York 0.60, alles per 100 K G. EIERENVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 1 Dec. 1932. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 40.000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: bruin 5.8O6.60, wit 5.606.60; wit (klein) 44.60; 900 stuks Eendeieren 3.503.70. SCHAGEN, 1 Dec. 1932. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 3 Paarden 150—250, 31 Geldekoeien (mag.) 80—130; 55 Geldekoeien (vette) 150—270; 5 Kalf- koeien 160—230; 45 Vaarzen 65 110; 39 Nuchtere kalver en/ 20—40; 80 Schapen (vette) 1420.50; 471 Over- houders 611Varkens (mag.) 6— 9; 33 Varkens (vette) per K.G. 26—28 ct. 69 Biggen 4—6; 6 Konijnen 1—/ 1.40 en 18 Kippen t).50—1 50. NOORDSCHARWOUDE, 30 Nov. 1932 10250 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 5060 cent, Eigenheimers 90 cent BI Eigenheimers 70—90 cent; 8800 K.G. Uien: Gele Nep 3.505.20, Drielingen 3.60 4.10, Uien 4—4.30, Grove Uien 4.10-/ 4.30; 700 K G Kroten MO— 1.20; 14900 K.G. Roode kool 1.70- 2.70; 13900 K,0. Deensche witte kool 0.601.20, 6500 K.G. Gele kool 1.10 1.60, alles per 100 K.G.; 655 stuks Bloemkool 9.5010.90 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 30 Nov. 1932. Roo de kool les. ƒ0.901.50, kale 1— 1.20; Gele kool le s. 1.40; Witte kool le s. 0.901-30; Drielingen 3.50 4.20; Uien 44.20; Grove Uien 3.70 4Schotsche muizen 0.60; Bieten 1.40. Aanvoer: 3025 K.G. Roode kool; 1000 K,G. Gele kool; 7575 K.G. Witte kool; 6650 K.G. Uien; 1000 K.G. Aardappelen en 825 K.G. Bieten. PURMEREND, 30 Nov. 1932. „Afslag vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken". Aardappelen: Blauwe 25—52 cent per kist, 25 K G.; Tomaten A en B 85 cent per 10 K.G.; Witlof le s, 11—21,2e s. 3— 7 per 100 K.G.; Bloemkool 2—12 per 100; Roode kool 0.7<W 4.60 per 100" Savoye kool 1—/ 5,IC per 100; Spruitkoo 0 20—1.60 per 15 K.G Boerekool 25— 70 cent per kist, 10 K.G.; Andijvie 1 3 per 100 krop; Bieten 4—5.50 per 1000" Uien 0.50—1.10 per 25 K.G.; Uien drie lingen 0.90—1.13 per 25 K.G.; Uien nep 1.35—1.67 per 25 K.G.; Prei 3 60— 7,70 per 100 bos. Appels: Bramley Seed- ling io_13, Present van Engeland 15 27, Reinette, goud 13—/ 24, per 100 K.G. Peren: St. Germain peer 8—13.50; Kamperveen S13. Winter jan 6.50— 16.50, alles per 100 K.G Vragen, deze rubriek betreffende, künnen door onze abonné's worden ge zonden aan Dr. te Hennepe, Diergaarde singel 96a te Rotterdam. Postzegel voor anttwoord insluiten en blad vermelden Over Vogelcholera en de gevaren voor den Mensch. Nu iets over de verschijnselen bi, cholera. Deze wil ik verdeelen in drie groepen, doch wij moeten bedenken dat zjch allerlei verschijnselen wel op pa pier netjes uit laten pluizen en groepee ren, maar dat het in de natuur altijd anders gaat. Als wij leerboeken over giekten besttudeeren vinden wij daar bij een ziekte allerlei verschijnselen be schreven die zoo nu en dan wel eens voorkomen, doch we gien In de praktijk bijna nooit een geval waarbij alle in de hoeken beschreven verschijnselen nu eens mooi voorkomen. Zoo ook bij cho lera. Als lk deze in drie groepen verdeel n 1. bliksemsnel verloop, snel verloop en langzaam verloop, dan moete nwe niet verwachten dat we dat bij onze kippen precies zoo zullen zien a. Het bliksemsnelle verloop zien we bij cholera heel vaak, het is net of de bliksem er in slaat, de dieren zijn zoo gezond en zoo dood. Ik heb het bij eenden vaak gezien dat ze schijnbaar goed rondloopen, ineens omvallen en na een paar stuiptrekkingen dood liggen. Kip pen vindt men vaak op het legnest en ook heel vaak 's morgens onder de zit- stckken liggen. Breekt de ziekte tijdens een transport uit dan komen er soms uit één wagon honderden doode dieren uit de manden. Zooals ik al vermeld heb denkt de eigenaar strijk en zet aan vergiftiging. Het is ook heel verklaarbaar als men opeens een hoop doode dieren vindt aan vergif te denken, temeer daar er met ratten en muizen vergif vaak heel on voorzichtig wordt omgesprongen. b Bij de tweede vorm duurt de ziek te één a twee dagen. We zien eerst dat de vogels wat suffif zijn, vleugels of kop wat laten hangen, de oogen zijn wat dof, de veeren zijn ruw, staan min of meer overeind. De dieren drinken veel, eten niet, hebben vaak diarrhee (lang niet altijd), gaan in een hoekje zitten slapen en sterven. Bij eenden zag ik heel veel in het laatste moment en na den dood, uit den bek en de cloaka een bloederig vocht komen. Nu maak ik U meteen op twee belang rijke zaken attent: dit ziektebeeld kan ook bij pest en klein'sche ziekte voor komen en dieren met uitvloeiing uit neus en darm zijn hoogste gevaarlijke smetstofdragers. De onderkenning der ziekte, het ver schil met pest en Kleinsche ziekte kan alleen door een dierenarts gebeuren of door een laboratorium, daar blijven we dus buiten. Als we echter een dood dier vinden mogen we het beslist niet direct oppakken, doch nemen eerst een tang of een papier en wikkelen het daar in, zoo dat het niet met onze handen in aanra king komt. Op de plaats waar het dier gelegen heeft gieten we ruwe creoline of carbolineum. Op de verschillen tusschen pest en klein'sche ziekte maak ik U later wel attent. Op het oogenblik kan ik volstaan met te zeggen dat als er onder een kop pel kippen of eenden cholera uitbreekt dan sterven er meestal veel tegelijk en sterven er veel dieren op snel achtereen volgende dagen. Ik heb vroeger vaak ge zien hoe honderden dieren binnen een week sneuvelden. Bij klein'sche ziekte loopt het heel anders. Daarbij zien we nu eens één, dan weer twee kippen sterven (bij eenden komt deze ziekte niet voor), dan weer eens een paar dagen niet enz Zoodoende heerscht zoo'n ziekt weken en weken achtereen, zonder opvallend groote sterfte opeens. c. Nu het derde verloop der ziekte, het z.g. sleepend verloop. Deze ziekte doet zich heelemaal niet voor als cholera (let op) doch de kippen en eenden ver mageren, krijgen ontstoken gewrichten of gezwollen kinlellen die na eenigen tijd doorbreken en een kaasachtige etter blijken te bevatten. Soms heerscht diarrhee, soms niet. Dergelijke dieren kunnen dus wekenlang rondscharrelen en veel smetstof verspreiden zonder dat men begrijpt waar men mee te doen heeft. Ik heb U een poos geleden over gevaarlijke voetgezwellen gesproken, welnu, hier hebben we dus zoo'n geval, evenals bij tuberculose kunnen schijn baar onschuldige voet- én gewrichtsont stekingen op een heel gevaarlijke smet stof berusten. Als ik eerstdaags de vleu gellamheid der postduiven met U ga be spreken zult U zien hoe we daar met iets dergelijks te maken hebben. Het verschil is alleen dat de gewrichtsont steking aan de vleugels der duiven door een typhusachtige bacil veroorzaakt worden, die ook voor den mensch zeer gevaarlijk kunnen zijn. Hoe de kippen en eenden er na den dood van binnen uitzien vertel ik liever niet, teneinde U de verzoeking te be sparen ze eens open te willen maken. Laat dat aan dierenarts en bactqriolook over, laat nooit toe dat een leek, hoe ge leerd hij zich ook mag voordoen op Uw erf een doode kip of eend of ander dier open maakt. Er is geen gevaarlijker speelgoed dan bacteriën van besmettelij ke ziekten en een leek gaat daar mee om in zijn onkunde als een kind met luci fers tusschen een aantal hooibergen. Doe maar wat ik U gezegd heb, stuur de doode dieren op of begraaf ze heel diep, na er een dikke laag kalk overgestrooid te hebben. Ziezoo, nu weten we wat van de chole ra af en weten we meteen dat we met Je verstrekte kennis gewapend er niet bang voor hoeven te zijn. In het drinkwater kunt U in dagen van gevaar bovendien nog 1 op 5000 chinosol voegen, dat is een ontsmettingsmiddel dat zijn werking be houdt ook als er veel vuil in het water komt. Het veel gebruikte kalium-per- manganaat heeft weinig waarde in zul ke gevallen. Nu nog even het gevaar voor den mensch. Bij nauwkeurige bestudeering der literatuur blijkt het gevaar niet zeer groot te zijn, al is het gebruik van aan cholera gestorven dieren zeer zeker af te raden. Er is wel een enkel bericht dat menschen, die wonden aan hun handen hadden, verzweringen kregen na oe- smetting met cholera, eveneens is er een bericht over een man die een kippenhok gereinigd had waarin cholera geheerscht had. Deze man werd ernstig ziek, bra ken, kolie, diarrhee. Oerigens is er wei nig positiefs bekend. Meestal worden kippen en eenden goed doorgekookt of gebraden voor gebruik, doch met drink water is dat wat anders. Hier en daar wordt door menschen nog water uit kanalen, slooten anz. gedronken, zonder dat dit water gekookt en gefilterd is. Dit is op zichzelf al sterf af te raden en als nu zulk water nog verontreinigd wordt met rottende eadavers van eenden en kippen dan zou ik zeer zeker het gebruik afraden. Dr. TE HENNEPE. Wegens aanschaffing BESTE IJSKAST TE KOOP bij P KES, KL Nieuwland 5, Alk maar. Ter overname aangeboden wegens hoogen leeftijd een te BEVERWIJK, op eersten stand waarin reeds 50 jaar be- staande zaak in klompen, touw, borstelwerk en gereedschap voor het boerenbedrijf. Brieven onder letter C 228 bureau d. blad TE HUUR p. 1 Jan. Langestraaf boven magazijn Hartland Bevr. APPEL MATTHIJSEN en Fa. BLAAUW, Ritsevoort 37. 5Yt, 6 en 6V» cent. VIS, Kooimeerlaan 48. Tel. 1206. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den Polder HEER-HUGO- WAARD vragen prijsopgave van 200 TON STUKKOLEN. franco geleverd in de Bergplaats bij het Stoomgemaal. Opgave wordt gevraagd van Limburgsche en Duitsche kolen. Opgaven kunnen worden ge daan bij den Dijkgraaf van den Polder tot en met Woensdag 7 December a.s. Er worden gevraagd prima kolen 90 grof, levering direct na gunning. Het Bestuur voornoemd, WIEBE VAN SLOOTEN, Dijkgraaf, H HOOGLAND, Secretaris Gemeente Slachthuis VRIJBANK VRIJDAG a.s. van 912 en van 25 n.m. RUNDVLELSCH: BIEFSTUK ƒ0 45 ROASTBEAF „0 35 4 pond ROLLADE 1 4 pond LAPPEN 1 Tevens VARKENSVLEESCH. vanaf 1.65. v. d. LIJN's Heerenmodehuis, naast Victoria-Th'ater Verdr.oord 123,h.k. Huigbruuweiair. Alkmaar, Telef. 774, STROOIMOPPEN per ons 5 ct. BORSTPLAATJES p. K p 18 ct. HONINGTAAI p poi d 25 ot. per y* pond 13 ct. CHOC. BEESTJES p. H p 25 ct. BANKETLETTERS pet pond 80 et. Met gratis doosje. CHOCOLADELETTERS VAN HOUToN—PETTE. Langestraat 78. Ruim gesorteerd in: Parfumerie en Toiletartikelen Eau de Cologne 4711, Coty, Boldoot en andere. In gewone flacons en Geschenk- verpakingen. Handspiegels, Celluloid artikelen. Gnmmi-sponseauakjes, Zakkammen. Haarkammen, Haarborstels. Poudreo-Coty in nieuwste uitvoering Alle zeer geschikte

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7