#1 Tfuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. NOOIT ZONDER HOOFDPIJN. Nu er volkomen vrij van. UITGEEST. KOEDIJK. ST. PANCRAS. WOGNUM. HOOGK AFSPEL. HOORN. HF^P"TTr.ow a A RD. ST. PANCRAS. Jm gezonden Stukken Een vrouw schrijft ons: ,Ik zou ieder een, die aan hoofdpijnen lijdt, willen aanraden om Kruschen Salts te nemen. Voordat ik Kruschen gebruikte, was ik bijna nooit zonder hoofdpijn. Maar sinds ik het nu regelmatig neem, heb ik nau welijks meer hoofdpijn gehad, waar ik uiterst dankbaar voor ben, want hoofd pijnen kunnen iemand zich werkelijk ziek doen voelen. Eiken morgen voor mijn ontbijt neem ik steeds die kleine dosis Kruschen Salts in eeu glas warm water, en ik voel me nu uitstekend Mevr. A. E. D. Hoofdpijnen kunnen gewoonlijk wor den toegeschreven aan een slechten toe stand van de maag en aan een gestadige ophooping in het organisme van achter gebleven afvalstoffen, die het bloed ver giftigen en den algeheelen gezondheids toestand benadeelen. Verdrijf deze gif ten voorkom dat ze zich ooit weer kunnen vormen en U zult nooit meer eenigen last hebben En dat is de manier, waarop Kruschen Salts verlichting brengt voor hoofdpijnen vlug en blijvend. Kruschen Salts helpt de natuur om uw lichaam volkomen te zuiveren van alle achtergebleven, verstoppende afval stoffen. Begin morgen direct met „de kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts. Dan zult U heel gauw hebben af gedaan met al uw hoofdpijnen. Kruschen Salts is uitsluite.id verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten h 0.90 en 1.60 per flacon. „Stralende gezondheid voor één cent per dag". Nu is het de meest geschikte tijd, dit alles eens zelf te ondervinden op het oogenblik kunt U Kruschen Salts pro- beeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothekers en drogisten duizenden flacons Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon U kunt dezen gratis proef- flacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U den grooten flacon terugbrengen bij den winkelier waar U hem kocht en hij zal U uw 1.60 (uw geheele uitgave) zonder omwegen terug betalen. Maar vergeet niet, dat de gratis proefflacon alleen verpakt is bij de grooto maat van 1 60 ea dan nog slechts voor een be- p rkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of dro gist, voordat hij deze groote proefpak- ken uitverkocht heeft. verkregen foto's of handschriften. Het be drog gelukt echter slechts dan, als de be trokken personen gaarne zullen willen ge- Mooven aan de juistheid van de „gegevens". Spr., eindigde met een geval van afstands- telepatie te Vlissingen niet anders dan hysterie te noemen, waaraan ook vele andere „geestenwerkenzijn toe te schrijven en hij concludeerde, dat veel wat door spiritisten als vaststaand wordt aangenomen, niet anders is dan suggestie. Als conclusie van zijn rede zei spr., dat het spiritisme bedrog is en dat de verschijnselen zijn terug te brengen tot werk van geesten van levenden. Parapsychologen zijn tot de conclusie gekomen, dat uegentiende deel van de verschijnselen kan worden aangenomen als te zijn verwekt door levende geesten, s'echts één tiende is nog niet verklaard maar dit. zei spr., zal ook nog wel komen. Dat dit nu nog niet zoo is. is het gevolg van onvol doende kennis op dat gebied en het is de taak der wetenschap naar opheldering ook van dat één tiende te streven. Van de gelegenheid om vragen te stellen, werd door één der aanwezigen gebruik ge maakt. waarop de heer Constandse ant woordde. De heer V e r n e e sïoot hierna de ver gadering. 'fcouinciaal 'Hieuw# Terwijl de timmerman S. alhier bezig was een ouden schuur te hersteden, vloog er plotseling een uil langs hem heen. Na eenige moeite- wist hij het dier te pakken te krijgen. Het bleek een soort kerkuil te zijn, doch in zijn soort een bijzonder mooi type. u-e op 1 December gehouden kooltelling van de luinbouwvereeiiiging .f't West" gaf tot uits ag, dat aanwezig waren 141 wagons roode. 197 wagons witte, en 78 wagons gele kool. 6 wagons u en, w agon peen, de wa- wons gerekend op 10000 K.G. 1 December 1931 waren aanwezig 320 wagons roode 127 wagons gele en 270 wa gons witte kool, 7 wagons uien en een won peen. De heer F Koelemeij Jr te St. Pancras, secretaris der Vereenigde loonploegers, schrijft ons: Voor enkele weken is een vereeniging op gelicht van loonploegers. Deze vereeniging telt momenteel reeds ruim veertig leden. In ee:i advertentie in uw blad is toen bekend gemaakt, dat de vereenigde ploegers van den geheelen Langedijk Koedijk en St. Pancras voortaan uitsluitend a contant zouden ploe gen. Inmiddels zijn er uit meer omiiggende dorpen ploegers aangesloten bij deze ver eeniging Vorige jaren liepen om dezen tijd van het jaar al deze 4G ploegers te ploegen. Ais we djn het gemiddelde nemen wat ieder per dag omwerkte, dan beduidt dit dat er verleden jaar dagelijks minstens 25 H A werd ge ploegd en nu niets. Dit is per dag gerekend, wanneer elke ploeger niet één span paarden wem Door de slechte tijdsomstandigheden aan den Langedijk en omgeving hebben een 40 tal loonploegers zich veieenigd en besloten voortaan uitsluitend a contant te ploegen. Veelal of liever hoofdzakelijk wordt hier ge ploegd waarna betaling in den zomer tege moet wordt gezien als de vroege aardappelen ter markt gaan. Zijn de prijzen siecht. dan moet de ploeger wachten op de vroege kool en loopt ook dat mis (zooals we dat de laatste jaren gewend zijn) dan krijgt de ploeger niets. Dat deze toestand voor genoemde ploegers onhoudbaar is, behoeft geen be toog. Om deze rede is dan ook noodge dwongen besloten om voortaan a contant te ploegen. Het gevolg hiervan echter is, dat werd er voorgaande jaren om deze tijd van t jaar veel land omgewerkt, er thans nietó wordt gedaan. Wanneer hier niet zeer spoe dig een belangrijke verbetering intreedt, of van hoogerland wordt ingegrepen, zal er on getwijfeld veel land braak blijven liggen. Met deze omstandigheden voor oogen heeft het bestuur van genoemde vereeniging zich ge wend tot de verschillende land- en tuinbouw- bonden en tot de commissie van burgemees ters in West-Friesland, welke de tuinders in den nood ter zijde staan met een ernstig verzoek maatregelen te treffen, welke zouden kunnen lijden tot verbetering. Garantstelling of door de gemeente öf provincie óf rijk werd in overweging gegeven Een zeer spoedig doch vooral gunstig resultaat zou èn voor de tuinders èn voor de ploegers een gerust stelling zijn. HETT.OO. Ingekomen personen: R Lodedr en echt- genoote, N.H., van Alkmaar. H. IJff en echtg., N.H., van Zaandijk. S. Deutekom, R.K., van Schagen. A. de Vries en gezin, geen, van Alkmaar. Mej. A. H. Wilbrink, N.H., van Limmen. C. Schaak en gezin, N.H., van Hensbroek. K. Steen, D.E., van Amsterdam. Mej. E. Boeking, D.E., van Amsterdam. M. van Zon en gezin, N.H, van Alkmaar. P. Wagenaar en echtgen., Ger., van St. Pancras. H. Scheele, E.L., van Aalsmeer. H. Scholtmeijer, N.H., van Haren. R. Cnossen, N.H., van Alkmaar. F. Verhofstad, R.K., van Vught. Wed. M. FakkenPerrey en gezin, N.H., van Wognum. Mej. A. M. Dekker, R.K., van Leiden. A. H. Laanen, R.K., van 's Her togenbosch. Mevr. N. SteemanTol, R.K., Alkmaar. J. de Vries en gezin, geen, van Alkmaar. C. L. Burggraaf en echtg N.H„ van Zaandam. A. Aermoudts en ge zin, R.K., van Hoorn. Mej. M. Modder, N.H., van Bergen (N.H.) Mevr. T. Lentz —de Geus. G.K., van St. Maarten. Mej. F van de Waard, R.K., van Nijmegen. VertrokkenJ Baars en gezin paar Uit geest. Mej. G. M. Schoen naar Alkmaar. D. van Maarleveld en echtgen. naar A'k- maar. A. van Vlimmeren naar Vught. G. Chr. van de Poel naar 's Hertogenbosch. B. A. van Kleijenfcerg naar 's-Hertogen- bosch. Mej. M. Louter naar Alkmaar. Mej. Th Fuchs naar Alkmaar. P. Groen naar Beemster. A- H. Leurs en echtgen. naar Alkmaar. Wed. G. Schermerhorn Asjes naar Amsterdam. P. J. Bachman naar Dongen. Mej. N. Hassoldt naar Hil versum. C. W. Kroon naar Purmerend. Mej. H. Müller naar Duitschland. Onze dorpsgenoote, mevr. dr. A. van Wesemael van Veldhoven slaagde voor het E<s-<-<-anto-diploma A. De directie van de N. V. Zuivelfabriek heeft over het laatste tijdvak aan haar lever anciers uitbetaald 6 80 per 100 K.G. ge leverde melk of 7 per 100 liter gemiddelde noteerine. Op de gehouden „scheimarkt" waren aangevoerd 438 stuks melkvee. De prijzen waren: melkkoeien 180230; vaarzen of ge'dekoeien 90—160; pinken 60— 125; graskalveren 30—45. Hande' goed. De vischvangst op het IJssemeer levert tot dusver nog goede uitkomsten. Door 15 vaartuigen werden hier op één dag nog aan gevoerd 920 pond bot; 1405 pond schol eri 187 pond aal. BOVENKARSPEL. Op de zevende gladiolenveiling van de Bloembollenveilingsvereeniging „Westfries land" was goede belangstelling. De handel was v'ug. DE STRF^K. De aanvoer van de aardappelen bedraagt thans nog ongeveer 400 baal per dag. De prijs voor due's en schotten bedraagt onge veer 25 cents per baal. Het meeste gaat voor veevoeder weg! ZUIDSCHARWOUDE. Dat de welstand van o zoo velen een mistroostig karakter draagt, wij weten het allen we'. Bij het crisis-comité komen dan ook onderscheidene aanvragen om steun in verschillende vorm. Heel gaarne wil het co mité deze menschen helpen en het doet leed als die aanvragen, zij het dan gedeeltelijk of in het geheel niet beantwoord kunnen wor den. Het comité doet dan ook een dringend beroep on allen, die nog iets kunnen bijdra uen tot leniging van dezen noodtoestand. Rinnen een paar dagén zu"en eenige jonge dochters met een bus rondgaan om de gave in te zamelen. Vergadering Band voor Staats- pensionneering in lokaal Rus. Daar de voorzitter, de heer Kooij bericht van verhindering had ingezonden, werd diens functie door mevr. PorteWit waargenomen. Zij verheugde zich in de goede opkomst, waaruit zij concludeerde dat de leuze premie- vrij Staatspensioen nog altijd bij velen weer klank vindt. Herkozen als bestuurslid werd de heer Jc. Goudsblom. Bii bespreking van een propaganda-avond e:d medegedeeld, dat men beschikking over 'r)uc| en ^rm" had weten te krijgen, s'echts op den 17den Dec. te FM» 1 laarom men ook dien avond als jaarlijksche feestavond had aangewezen. Naar aanleiding van een vraag van den heer Goudsblom werd besloten de gewone rijtoer het volgende jaar weer te houden. Met een krachtig woord van opwekking om te blijven ijveren voor de leuzen van den Bond, sloot hierna de voorzitster, den wensch uitsprekende dat de 17e December weer even goed zou mogen slagen, als we dat vorige jaren gewend zijn. Aan het Polderbestuur is b'ijkens Pro vinciaal Blad 375 een uitkeering uit het we genfonds over het jaar 1931, ad 20.950 toegestaan. Dat de liefhebberij voor het baggeren blijft bestaan, blijkt uit het feit, dat thans reeds 31 landgebruikers een aanvraag indien den. De gemiddelde hoeveelheid loopt van 200 tot 400 halve pramen, waarin ongeveer een loon zit van 3000. In ons nummer van gister is medegedeeld, dat een voetbalkoffertje uit het café van den heer Bouwstra was ontvreemd. De heer Bouwstra deelt ons mede, dat dit onjuist is, aangezien het koffertje steeds bij hem in het café is geweest en tot dusver nie- mand er gaar gevraagd heeft. (Buiten veraniwoo'dcliikhtid van de Redaet'e. De opname in de rubriek. bewijst geenszins dat de redarfie er mede instemt Alkmaar, 1 Dec. 1932. Geachte redacteur! Gaarne zag ik plaatsing van het onder- staande In de raadsvergadering van verleden week werd voorzien in de vacature van een tijde lijk leeraar in wiskunde aan ambachtsavond school. Als no. 1 stond de heer A. Klaasse, onder wijzer met hoofdacte en L. O. Wiskunde. Als no. 2 één kapitein-titulair van het N. I leger. No. 2 werd gekozen met 17 stemmen, ter wijl no. 1 slechts 3 stemmen kreeg. Dit vond ik zeer vreemd, daar no. 1 al vanaf 1 October in functie is. En nu krijgt hij ineens zijn ontslag. Ik laat het geheel buiten beschouwing of het erg menschlie- vend is, iemand die er al vast van overtuigd is een mooie bijbetrekking te hebben, voorbij te gaan. Ik zou vooral de aandacht willen vestigen op het volgende. De leerlingen hebben twee maanden les gehad. Ze hebben zich geheel gewend aan de manier van lesgeven van hun leeraar. Nu na twee maanden wordt ineens een ander be noemd. Dit heeft tot natuurlijk gevolg dat de leer lingen achterkomen. Uit ondervinding weet ik, dat verand-ring van leeraren gedurende één trimester nu juist niet erg bevorderlijk is voor de vorderingen der leerlingen. De leerlingen moeten zich opnieuw aan passen aan hun nieuwen leeraar, de leeraar moet zich nog geheel inwerken. Bekend was, dat no 2 een klein pensioen genoot. En zonder de capaciteiten van beide sollicitanten te vergelijken werd dan no. 2 gekozen. Nu vraag ik me af, moet een leeraar of on derwijzer in de eerste plaats letten op het be lang van school en leerlingen? Ik zou zoo meenen, dat het belang van school en leerlingen no. 1 staat, terwijl men dan pas moet gaan denken aan persoonlijke belangen. De school is toch nog een instel ling van liefdadigheid, geen „Crisis-Comité". Met dank, PEKA, Onderwijzer EGMOND AAN ZEE, 29-ll-'32. Mijnheer de redacteur. Met de opname van onderstaande zoudt U mij zeer verplichten en bij voorbaat mijn dank. PIETEIT VAN ALKMAARS BURGERIJ. Het heeft ons opnieuw getroffen, de pieteit van Alkmaars burgerij in zake het stroopers- drama te Egmondbinnen, waarbij de 25- jarige Krijn Dekker het leven verloor. Het is niet alleen de onderlinge hulp en steun voor de ingezetenen zelf, doch het strekt zich uit zelfs buiten de gemeentegrenzen. De hulp aan Egmond aan Zee in noodgeva'len dooi de burgerij betoond is te veel om op te noe men. Een greep uit het vele is wel het spon taan verleenen van hulp voor het destijds ondervoede meisje uit Egmond aan Zee, die hulp was wel zoo krachtdadig dat met 14 dagen het kind voor den tijd van negen maanden in een sanatorium kon worden op genomen, met het gevolg dat het op heden nog een flinke vrouwe is gev» orden, die met lust haar arbeid op een der fabrieken in Alk maar kan verrichten. In 1918 was er een vreeselijke storm in November, waarbij een visscherman, huisva der van een negental kinderen, overboord werd geslagen en in de diepte verdween. Een ingezonden stuk „De stormklok luidt" was voldoende voor Alkmaars burgerij, en de weduwe werd geholpen op een nimmer ge dachte wijze. Bij de ramp van de trawler „Noordpool" die met man en muis in de Schotsche zee verloren ging, was het Alk maars burgemeester die bij de teraardebestel ling der verongelukte inwoners van Egmond aan Zee was vertegewoordigd, en zoo zoude ik kunnen doorgaan. Nauwelijks was in Alkmaar bekend het droeve gebeuren met Krijn Dekker te Eg mondbinnen. of een zin in het zeer mooie verslag „en er is geen geld om het slacht offer te begraven'' was voor de Alkmaarders voldoende, om dadelijk hulp in deze te bieden De Associatie voor Lijkbezorging en de firma Das Co. besloten spontaan de teraardebestelling niet alleen voor hun reke ning te nemen, doch deze ook uit te voeren en dit is geschied op een wijze zoo correct zoo plechtig als nimmer te voren is geschied, al thans niet voor een eenvoudig visscherman. Naar men mij heeft verzekerd hebben de dragers van de associatie zelf hun arbeid in hun bedrijf er een laar uur aan gegeven. Bij zoo'n pieteit staat men even stil, buigt even het hoofd voor dergelijke mooie daden van medeleven voor de min-kapitaa4krachtigen Terwijl ik deze rege'en schrijf, komt de fami lie Dekker mii mededeelen dat door twee in woners van Alkmaar is aangeboden koste loos een gedenksteen op het graf van den overledene te plaatsen. Voor dat alles moet 'k namens de familie dank zeggen, momenteel is zij nog niet in staat dat zelf te deen, ook de dank van de burgerij van Egmond. Met dank voor de jlaafsing. L. A. HARTMAN. JCetk éi SÏcfioaC Bij de stemming voor notabel bij de herv. kerk te Oterleek is de aftredende heer Chr. Reuzenaar herbenoemd. PREDIKBEURTEN. Zondag 4 December. Groote Kerk, voorm. 10 uur, ds. P. J Roscam Abbing, van Amsterdam. Kapel, voorm. 10.30 uur, ds. Deetman. Avond 6 uur, ds. Hak. Evangelisch-Luthersche Kerk, voormidd. 10.30 uur, ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, voorm. 10.30 uur, ds. Kuiper. R monstrantsch-Gereformeerde Kerk, vm. 10.30 uur, Prof. dr. G. J. Heering, van Lei den. Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur, ds. v. Meijenfe'dt. H. Avondmaal. Avond 5.30 uur, ds. v. Meijenfeldt. H. Avondmaal en dank zegging. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. Consistoriekamer Groote Kerk, Woens dag 7 Dec., des avonds 7 uur, ds. J. Bout hoorn, Ned. herv. pred. te Renkum. Vrij Evang. Kring, Lindelaan 117, avond 8 uur, samenkomst. Leger des Heils. (Stichter William Booth). Limmerhoek 40. Zaterdag 3 December, Openluchtsamen komst op de Steenenbrug om 8 uur. Zondag 4 Dec., 7.30, 10, 3.30 en 8 uur, Kapitein Duvekot en Luiteant v. d. Klas horst. Donderdag 8 Dec., 8 uur, Openbare Ge zinsbondavond onder leiding van Mevr Bri gadier Grimijser, van Amsterdam. Kindersamenkomsten Zondag 9, 12.30 en 5 uur. Woensdag 5 uur. N"d. Leger des Heils. Hekelstraat Q. Zondag 4 Dec., 10 uur. Dankofferdienst. 3.30 uur, Marschsamenkomst; 8 uur Heilssamenkomst: 12.30 en 5 uur Kinder samenkomsten. Woensdag 5 uur ook. Dins dag en Donderdag 8 uur Openbare Samen komsten. Leidsters Luitenante de Leur en Cadet BlanVen«ooor. UIT DE OMGEVING AKERSLOOT, 10 uur, mej. Thomsen. BERGEN, avond 7 uur, ds. v d Kieboom Evang. Maranatha). voorm. 10 30 uur, de heer Elderkamp, van Amsterdam DE RIJP, 10 uur, ds. Rooker Collecte Fonds N. K. en P. EGMOND AAN DEN HOEF, 10.15 uur, ds. Nobel. GROOTSCHERMER, avond 7 uur, ds Heep. HEILOO, 10 uur, ds. Steenbeek, van Zaandam. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, v.m. 10 uur, ds. Kloosterman, van Amsterdam. LIMMEN. 2 uur. ds Baar. NOORDSCHARWOUDE, 10 uur, ds de Leeuw. NIEUWE NIEDORP, avond 7 uur, ds. v. Diik. OUDKARSPEL, 10 uur, ds. v Dijk. OUDORP. 10 uur, ds Groot OTERLEEK, avond 7 uur, ds. Rooker, coll. were'dbond der kerken. SCHOORL, 10 uur, ds. Boeke. Onder werp: Het Allergrootste Geschenk. 1.30 uur Zondagsschool. STOMPETOREN, geen dienst. gpw Evangelisatie, 2 uur, ds. Kloosterman Amsterdam. ST. PANCRAS, 10 uur, ds. Seuljjn URSEM, 10 uur, ds. Klaassen UITGEEST, 10 uur, ds. van Peursem Evangelisatiegebouw Sedeur: 70nJ morgen 10 uur, de heer W Akse van wijk. 11.40 Zondagsschool. er" VEENHUIZEN, 10 uur, ds. Warner* WARMENHUIZEN, geen dienst. WINKEL, Evangelisatie tegenover p huis, nam. 3 uur, J. J. Ruijs. Woensdaoa<,>* uur, Kindersamenkomst zuster G. Meijer OUDERAVOND 2e GEM. SCHOOL Woensdag sprak voor de ouders va i lingen der 2e Gem. school :n he( iveer* gebouw, mej. de Glee, directrice der u houdschool, alhier. "u«< Na opening door het hoofd der Sch heer K. Bos, ving mej. de Glee haar aan, waarin zij in vlotten, stijlvolle t rwJe beteekenis van het onderwijs aan de u de houdschool uiteenzette. Spr. wees Speciaal"'5' het feit dat het jonge meisje zich moet U kwamen in het practisch en, in deze tiid£ vooral, zuinig bestieren van het gezin he? geen van groot belang is als zij eenmaaj haar natuurlijke roeping heeft gevolgd door zich een levensgezel te kiezen, want eerst dan doen zich de groote voordeelen en gemakken als gevolg van het Huishoudonderwijs ken nen. Zij vestigde vervolgens de aandacht op de verschi'lende cursussen die aan de Huis- houdschool worden gevolgd, waarbij speciaal de nadruk werd gelegd op de cursussen voor meisjes van 12 tot 14 jaar, over opleiding tot costuumnaaister, assistente in de huishou- ding, leerares in fraaie en nuttige nandwer- ken, etc. Zij deelde mede dat in 1934 weder de driejaarlijksche tentoonstelling zal wor. den gehouden en wekte de aanwi zige ouders op om deze tentoonstel'ing te bezoeken, ten einde met eigen oogen het werk der Huis- houdschool te kunnen aanschouwen. Daarna werd door mej. de Glee en haar ijverige assistente een film vertoond, waarin men de arbeid aan genoemde school kon aan schouwen, welke film een zeer goed over- zicht van het uitgebreide lesrooster aan deze school gaf. Gedurende de vertooning werd door mej. de Glee, waar noodig, deze film door explicatie verduide'ijkt. In de pauze, waarin een kopje thee werd geserveerd, dankte de heer K. Bos de spreek ster voor haar leerzaam betoog en sprak daarbij de hoop uit dat haar ijverige propa- ganda de noodige vruchten zal afwerpen. N? lezing der notu'en werd bij acclamatie tot lid der Oudercomm'ss'e (varature-mevr. Rens) gekozenmevr. d<> Vet. Na de rondvraag, welke een geanimeerde bespreking opleverde, sloot de heer Bos om streeks half elf deze 'eerzame bijeenkomst. (Recfu.'i'zaken DE INBRAKEN TE DEN BOSCH. In den Bosch werden in September en Oc- tobr een aantal nachtelijke inbraken ge pleegd, waarbij de digyfp er met bijl ett breekijzers op uittrokken en zeer geraffi neerd hun avontuur volbrachten. Eén keer waren zij zelfs per roeiboot de Dieze afgedre ven om in een kantoor langs de rivier een brandkast te ledigen Ze vormden een com plot en kwamen in een schuur samen, om den buit te deelen. Twee der verdachten wa ren bij een winkelier in den kost en betaalden hun schuld daar van gestolen geld. Verdach ten hadden zich voor de rechtbank te Den Bosch te verantwoorden. Allen zijn gedeti neerd. C. v. d. H., 26 jaar, varensgezel te Den Bosch, hoorde twee en een half jaar, W. V„ 22 jaar, stoker te Den Bosch, twee jaar en negen maanden gevangenisstraf tegen zich eischen. Voorts eischte het O.M. tegen Ch. M. van A., sigarenmaker, 22 jaar, 10 maan den, tegen M. H. B., stucadoor, 20 jaar, 8 maanden en tegen den heler, den winkelier E V., een jaar en zes maanden gevangenis straf. Uitspraak 15 December a.s. BRANDSTICHTING UIT WRAAK. Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een boerenknecht, die in den nacht van 5 op 6 Augustus te Laren (Geld.) een brand stichtte in een boe renschuur. Bij den brand kwamen twaalf var kens om. De verdachte handelde uit wraak jegens een landbouwer, uit wiens dienst hij was ont slagen. Zelf heeft hij aangifte van de brand stichting gedaan. Hij was door de rechtbank te Zutphen ver oordeeld tot een jaar en zes maanden gevan genisstraf. Het Hof heeft thans de teruggewezen naar den rechter-commissaria teneinde een onderzoek naar de geestvermo gens van den verdachte te doen instellen- BEDRIEGELIJKE BANKBREUK. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft het vonnis van de rechtbank te Winschoten be vestigd, waarbij een 35-iarige autohandelaal aldaar wegens bedriegelijke bankbreuk werc veroordeeld tot één jaar, onder aftrek va® vier maanden preventief. De eisch luidde een jaar en zes maanden zonder aftrek. 2S9 K'Wter Kareli je gedraaêt je n|#t behoorUjk de Qude Kabouterbaas maar toen de kikker wilde spreken, kwamen er nog meer goudv.sch,ea uit rijn mond gevlogen en nu kreeg ook de oude kabouterman ri)n deel ervan. Naar bed met hem schreeuwde de kabouterbaas uit en kikker Karei moest direct met hem mee, om opgesloten te worden. 290. Kikker Karei werd naar de strafcel gebracht. Brrrrr. wat een koud, naar vertrek. Een stuk droog brood, het straf- bed, de kan met water. Kikker Karei vond het erg vervelend en nu kwamen bij hem al heel gauw groote tranen voor den ag, maar de celbewaker mocht hem niet laten gaan en hij werd in het bed gestopt.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6