JUouinciaal Tlieuws £ond= en Jmm&ww £uchtuaart Onze JCoianiën ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK Marktberichten jBurgerlijke Jtheepstijdingen van het feit, dat hij zich op verboden ter rein bevond. KOEDIJK. SPANBROEK. BLOKKER. HOORN. BURGERVLOTBRUO. DE STREEK. SCHAGERBRUG. OUDKARSPEL. ZUIDSCH AR W OUDE. ZUIDSCHARWOUDE. WARMENHUIZEN. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. DE VLIEGTOCHT VAN HET ECHTPAAR VAN DER LEEUW. Nieuws uit België. Moor kleine tuinen. voorzien van de nieuwste machi fraai en snel. Vraagt o«erte N. V. Boek- en Handelsdmu?de v.h. HERMS. COSTER MOTORFIETSDIEF AANGEHOUDEN. Uit de werkplaats van den rijwie' re parateur Biemolt aan den Paterwold- schen weg te Groningen werd eenige weken geleden een motorfiets gesto'en. Woensdag geschiedde dat voor den 'ir den keer. Dezen keer werd de dief ge snapt Het spoor leidde naar Loppersum. Het bleek dat de inbreker met dit motor rijwiel een ernstig ongeluk had gekregen en bij zijn ouders met een hersenschud ding was thuisgebracht en te bed lag. Hij •bekende den diefstal. De eerste motor fiets had hij reeds van de hand gedaan. BEROOVTNG. Men meldt uit EIburg: Donderdagmiddag omstreeks kwart over vijf is zekere J. L. door twee individuen van zijn fiets geslagen Hij raakte bewusteloos en kwam met het onderlijf in een sloot terecht. Hij heeft daar vier uur gelegen, kwam toen weer tot bewustzijn en is naar huis gestrom peld. Hij bleek van 650 te zijn beroofd. Van den overval weet de man zich weinig te herinneren, alleen dat hij twee klappen op het hoofd heeft gehad en dat een doek hem voor den mond werd gebonden. GEWELDPLEGING. Te Assen zijn in arrest gesteld de arbeiders H. B. te Exloërmond en J. S. te Valthe, die verdacht worden in de werkverschaffing te !Peize en Eeldermaden openlijk geweld te hebben gepleegd tegen den uitvoerder S. Posthuma, waarbij deze ernstig gewond is. DE WATERSTAND OP HET IJSELMEER. Het Nederlandsch binnenvaart bureau heeft een adres gezonden aan den minister van waterstaat, waarin wordt gewezen op de moeilijkheden, welke de scheepvaart op het 'IJselmeer, bestemd voor en komende van de Oranjesluizen, zou ondervinden, wanneer het peil van het IJselmeer zou worden verlaagd beneden den stand van 13 c.M. N.A.P. De vaardiepte over het Pampus is bij genoemd peil reeds zoo gering, dat de belangen der scheepvaart verdere verlaging niet toelaten', voordat voorzieningen zijn getroffen, om op het Pampus een grootere diepte te waar borgen. VADER OVERRIJDT ZIJN KIND. Vreeselijk ongeval bij N.-Borgvliet. Omstreeks kwart over tien gistermorgen was de voerman Snepvangers te Bergen op Zoo bezig zand te rijden met paard en wagen, welk zand hij van een perceel grond nabij Nieuw-Borgvliet afhaalde om dit vervolgens te brengen naar een in aanbouw zijnd ge bouw. Zijn vierjarig zoontje Piet vergezelde zijn vader onder het heen en weer rijden. Spelenderwijze is het knaapje op een ge geven oogenblik, dat het achter zijn vader liep, nabij het voorwiel van den wagen ge vallen en hieronder terechtgekomen. De man hoorde plotseling een vreeselijken gil en om kijkend zag hij zijn zoontje doodelijk gewond in het spoor van den wagen liggen. Het ventje werd in het dichtstnabijzijnde huis bin nengedragen ofschoon geneeskundige hulp spoedig ter plaatse verscheen mocht het niet gelukken ken knaap in het leven te behou den. Een kwartier na het ongeval gaf hij den geest. Tel. KORTE BERICHTEN. Gister werd in Utrecht de 43e jaarverga dering van den bond van administratief be- lastingpersoneel geopend met een rede van den voorzitter, F. J. A. Schattenberg uit Maastricht. Bevolking Ingekomen personen: J. Beerse, van Schoorl. G Z. Zuidersma van Bet gen C. IJfs en echtgenoote, xan Alkmaar E. Naastepad. van HensbroeL T. J Car- per en gezin, van Urk. H. Kruunenberg. van Spanbroek. Vertrokken personen C. IJis en echtgenoote, naar Alkmaar. M. Groot huizen, naar Zaandam W. Woutering, naar Alkmaar. G. de Graatf, naar Alk maar M. Leegwater, naar Heerhugo- waard. T. Nieuwenhuizen, naar Graft. G. Rens, geb. Schut, naar Akersloot. - A. Huibers en gezin, naar St. Pancras. P. Bijpost en gezin, naar Amsterdam. G. *tam. naar St. Pancras. Bij de stemming voor den Kaagpolder werd de heer H. Koning herkozen als lid van het dag. bestuur en de heer Jb. Wijnker te Obdam tot hoofdingeland. Een in veiling gebracht woonhuis met erf werd opgehouden voor f 7000; een boeren woning met erf- en tuingrond voor f 2000, <en en ander wegens gebrek aan kooplust. In de najaarsvergadering van Drechter- land werd het voorstel van dijkgraaf en heemraden om met ingang van 1 Januari a.s. het salaris van den dijkgraaf vast te stellen op 1200; van de heemraden op 175; van de gecombineerde betrekking van secretaris penningmeester op 2000; het presentie geld der hoofdingelanden op 7.50 aange nomen. Het voorstel om de loonen van de vaste arbeiders met ingang van 1 Januari met 4 per week te verlagen, werd eveneens aange komen. Tot brugwachter alhier is aangesteld de heer A. Weiigertjse, komende van Jisp. Van de sluitkoolsoorten komt thans on geveer een wagonlading daags aan de vei ling. De prijs blijft op het oude peil van 2—3 voor roode; 1.50—2 voor gele en 1-20 voor witte kool. Autobotsing. Vrijdagmiddag j.1. had op het kruispunt nabij het hotel „Het Wapen van de Zijpe" alhier een botsing plaats tusschen twee vrachtauto's. De eene auto, die van den heer G. Molenaar van St. Maartensbrug, kwam uit de richting Schagen, de andere uit de richting St. Maartensbrug. Door zeer sterk remmen bleef de botsing beperkt tot eenige materieele schade aan bei de wagens. Het uitzicht op het gemelde kruispunt is zeer beperkt, zoodat voorzichtig rijden zeer aan te bevelen is. Inventarisatie De Eendracht op 1 Dec 1932. Op 1 Dec 1932 was de inventarisatie van roode kool 140 wagons, gele kool 115 wagons, Deensche witte kool 240 wagons, uien 26 wagons, peen 3V? wagon; op 1 Dec. 1931 waren deze resp. 229 wagons, 149 wa gons, 289 wagons, 27 wagons en 1 wagon. Inventarisatie Tuinbouwbelang. Op 1 Dec. 1932 was de inventarisatie roode kool 182 wagons, gele kool 150 wa gons, Deensche witte kool 267 wagons, uien 39 wagons, peen 6 wagons; op 1 Dec. 1931 waren deze cijfers resp. 235 wagons, 175 wa gons, 400 wagons, 51 Vu wagons en 12% wagons. Inventarisatie L.T.B. afd. Langendijk. Op 1 December 1932 was de inventarisa tie van roode kool 188 wagons, gele kool 127 wogans, Deensche witte kool 305 wagons, uien 46 wagons, peen 8 wagons; op 1 Dec. 1931 waren deze cijfers resp. 333 wagons, 126 wagons, 280 wagons, 44 wagons en 7 wagons. Kooltelling van de tuinbouwvereem- ging „De Toekomst Op 1 Dec. 1932 was de inventarisatie van roode koolö 7 wagons, gele kool 104 wagons, Deensche witte kool 86 wagons, uien 20 wagons, peen 6 wagons, totaal 283 wagons; op 1 Dec. 1931 waren deze cijfers resp. 139 wagons, 117 wagons. 91 wagons, 26 wagons en 3 wagons, totaal 376 wagons. Centrale Veilingvereeniging „Warmen- huizen en Omstreken". Aan onze veiling werd verhandeld in; November 1932: 423.700 K G Roode kool; 88.400 K.G. Gele kool; 117.425 K.G. Deen sche witte kool; 484.700 K.G. Gewone witte kool; 108.000 K.G. Gele uien; 1225 K.G. Gele nep; 10975 K.G. Peen; 3975 K.G. Bie ten; 199675 K.G. Aardappelen; 2250 stuks Andijvie en 1726 stuks Bloemkool; November 1931: 175.600 K G. Roode kool; 33125 K.G. Gele kool; 12500 K.G. Deensche witte kool; 156900 K.G. Gewone witte kool, 76275 K.G. Gele uien; 1700 K.G. Gele nep; 20/75 K.G. Peen; 1450 K.G. Bieten; 3100 K.G. Aardappelen; 1360 stuks Bloemkool en 2390 stuks Chin. witkrop. De omzet bedroeg in Nov. '32 21 811.28 tegen 13.004.46 in November 1931. De „Oehoe" (thuisreis) en de „Kwartel" (uitreis) zijn gister te Medan geland. De „Ijsvogel" (thuisreis) arriveerde gister te Caïro. De „Pelikaan" (uitreis) is te Bandoeng geland. Het echtpaar Van der Leeuw is gister uit Tripolis vertrokken en te Bengasi aangeko men. ONRUSTSTOKERS. Agitators zetten de bevolking in de streken van het regentschau Bangil aan om klachten in te dienen over voedselschaarschte, waarbij zij de menschen voorspiegelden, dat het gou vernement geld verstrekt voor aankoop van goedsel. De B. B.-ambtenaren hebben, naar Aneta aan het Hbl meldde, plaatselijk zulke klach ten onderzocht en bevonden, dat er voldoende voorraad aanwezig is. Van onzen bijzonderen correspondent. De speelwet. Twee maten en twee ge wichten. Een wet die in de eene piaats wordt toegepast en in de de andere niet. De schatkist die geen millioenen kan missen. Een doel dat alle middelen heiligt. Dezer dagen verscheen in de Belgische pers een berichtje, dat de heer M. en zijn zoon een leening hadden gesloten om enkele schulden te betalen te Marche. Zij betaalden hun schulden en 's namiddags besloten zij, met wat hun overbleef te Dinant hun fortuin te beproeven in het Casino. Dinant bevindt zich slechts op eenige kilometers van Mar che. Zij verloren in het Casino alles. De zoon M. was verloofd met een Brusselsch meisje, van goeden huize. Het verlies van dit geld belette hem te trouwen, zooals besloten was. Dit maakte hem hopeloos en samen met zijn vader besloot hij aan zijn leven een einde te stellen. Zijn vader nam vergif in. De zoon kon gered worden maar de vader, een heer uit Luxemburg, overleed. Een ander be richt in de pers luidde, dat een Franschman en een Engelsche dame in het water waren gesprongen te Spa, nadat zij alles hadden verloren bij het spel. En nog een derde me- dedeeling maakte onlangs bekend, dat een dame, verwant aan een zeer bekend persoon in de industrie en in de politiek, te Oostende in de Kurzaal alles wat zij bezat had ver speeld, en, ten einde raad, naar Brussel was gekomen om dengene dood te schieten, dien in haar verwarring, zij verantwoordelijk stelde voor haar ongeluk. In elk van deze dramatische gevallen is het spel de oorzaak. En men leert er uit hoe men niet speciaal naar Zuid-Frankrijk moet rei zen of naar Parijs of een Fransche bad plaats om het klassieke drama van de speel zucht te beleven. In België heeft men gele genheid te over. De wet verbiedt in België te spelen. En toch: men speelt vrijwel overal, in sommige plaatsen openlijk en in andere in het geheim. Met de speelwet is het ongeveer zooals met de alcoholwet, of liever, nog er ger, want met de alcoholwet heeft men het wel zoover gebracht, dat sterke dranken wor den gedronken waar men maar wil, onder het oog van den „gardevil" of van den gendarm, doch met de speelwet is men nog een stapje verder gegaan. Zij wordt eenvoudig met of- ficieele deelneming en ten bate van den fis cus verkracht. Over den toestand inzake het spel regime wordt een gewone Belg niet wijs, want allerlei spitsvondigheden werden reeds uitgedacht om hem goed te praten en te doen aanvaarden als natuurlijk. Wat niet belet, dat iemand die drie spellokalen had: één te Moresnet La Calamine een plaatsje bij de Duitsche grens, in de provincie Luik, een te Namen en een te Brussel, werd veroor deeld wegens overtreding van de speelwet in zijn exploitatie te Brussel, maar van een dergelijke veroordeeling gespaard bleef voor zijn precies dezelfde ondernemingen in de an dere genoemde plaatsen. Iemand, die alleen zijn nuchter verstand heeft om over zooiets te oordeelen zonder juridische of andere, b.v. administratieve spitsvondigheden, staat hier bij eenvoudig verstomd De wet verbiedt de spelexploitatie in Bel gië en toch bestaat zij, eenvoudig omdat de wet tot op zekere hoogte een doode letter is en omdat de schatkist nooit inkomsten ge noeg heeft. Tot voor eenige jaren bestond spel-exploitatie te Brussel, te Antwerpen en in andere plaatsen als een normaal ver schijnsel. In dezelfde lokalen waar de alco holwet werd overtreden, werd ook een loopje genomen met de speelwet. Deze lokalen, de beruchte private clubs, waren de vergader zalen van allerlei gespuis. De parketten van het rechtsgebied van het beroepshof te Brus sel gevormd door de provinciën Antwer pen, Brabant en Henegouwen moesten, juist omdat de criminaliteit in deze private clubs werd bevorderd, ingrijpen en alle spel- exploitanten van dit rechtsgebied werden vervolgd en veroordeeld. In de andere rechts gebieden, van het beroepshof te Luik en dat te Gent, werd veel minder streng opgetreden Maar in deze rechtsgebieden bevinden zich badplaatsen als Spa en Oostende, waar „of ficieel" wordt gespeeld. De wet verbiedt niet het spel, maar exploitatie van het spel en, als er geen exploitatie is op directe wijze, elk spel, dat aanleiding geeft tot buitensporig- inzet of hooge weddenschappen, als dit ge houden worat in een voor het publiek toegan kelijk lokaal. Deze wet dagteekent van 24 October 1902. Zij werd nooit geschorst, in tegendeel, want toen in Juli 1930 de minister van Justitie, Janson, trachtte van de Kamer een uitzonderingsregiem te bekomen voor Spa en Oostende, werd hij afgewezen. Zij werd overigens toegepast tot bij het uitbre ken an den oorlog. Tijdens den oorlog ont stonden evenwel overal speellokalen. Er werd gespeeld te Luik, te Namen, te Brussel en te ntwerpen, zonder dat de Duitsche autoritei ten of de Belgische magistraten ingrepen. Na den oorlog werden de speelclubs wel geslo ten te Brussel, te ntwerpen en te Luik, maar te Spa, te Oostende en te Namen ging de speleploitatie ongestoord voort, in overtre ding van de wet. Er gebeurde niets. Of liever er gebeurde wel iets. In 1921 werd een wet goedgekeurd, een fiscale wet, die een taks op den inzet van spelen en weddenschappen be paalde. Met deze wet op zak wendde de fis cus zich tot de speleploitanten, om van hen te eischen, dat zij, op de door hen geëxploi teerde spelen taksen zouden stellen, waarvan het grootste gedeelte naar den fiscus zou gaan. De exploitanten vonden het uitstekend, want hun onwettelijke handelingen kregen als het ware een officieele bekrachtiging. Men besloot toen 5 pCt. te heffen op de winst van den bankier bij het baccara-spel in 3 pCt. op den inzet van den speler bij rou lette. De opbrengst werd gestopt in verzegel de bussen, die elke week werden gelicht, waarna van de opbrengst 33 pCt. werd afge staan aan de exploitanten, terwijl de fiscus zich zelf 67 pCt. toeëigende. De fiscus kreeg aldus zelf winst bij 't spel, bij de exploitatie, die door de wet is verboden en zoo beleefde men het verbazende feit, dat de fiscus een strafbare handeling pleegde, de fiscus die een wet, welke volgens sommigen uitsluitend bestemd was om te worden toegepast op de renbanen en de wedvluchten met postduiven, een eigen en niet belanglooze interpretatie had gegeven. Deze toestand duurde jaren. De sj>eelclubs werden als het ware uit den grond gestampt. Te Oostende werd een groote speelclub geopend in de Kurzaal. Na jaren, in 1929, werd te Brussel met de ver volgingen begonnen, na verscheidene sen- sationeele feiten, waarin steeds de speelclubs werden genoemd, echter alleen in het rechts gebied van het Brusselsche beroepshof. Men nam het den exploitanten kwalijk, dat zij een gedeelte van de door den fiscus opgelegde wtr,=? vf-n ,aa,nvaard en zij werden, wegens De sPelexploitanten wer- tegenstrijdigheden. De spelexploitanten wer den door den fiscus verplicht een waarborg te storten voor de betaling van de taks. De exploitanten, die dezen waarborg niet had den gestort, werden voor 1929 voor de recht bank gedaagd en hun speldub werd bij von nis gesloten. Dit beteekende dus, dat, bij be taling, alles wettelijk in orde was. Op 3 Juli 1930 wees het beroepshof te Brussel echter een nieuw arrest, waardoor een exploitant Klim en leiplanten. Bij de beplanting onzer tuinen zorgen we allereerst voor een goede aansluiting bij het huis, en daar zullen we vooral bovengenoem de planten gebruiken. Voor groote muurvlak ken is de zelfhechtende wilde wingerd (Par- thenocissus tricuspidata) uitstekend te ge bruiken. Wanneer we ze bij het planten tegen den muur brengen met eenige stokjes of een stukje kippengaas, zullen ze gemakkelijk ver der klimmen. In het najaar, even voor het vallen der bladeren, wordt de geheele plant vuurrood en is dan wel het mooist. Ook de bekende klimop (Hedera helix hibernica) be groeit spoedig een groot muuroppervlak. Deze heeft op eerstgenoemde voor dat ze groen blijft. Bij het planten handelen we als bij eerstgenoemde, verder hecht klimop zich zelf door middel van hecht wortels stevig aan den muur vast. Nu wordt klimop al spoedig te zwaar en daarom worden de planten jaarlijks, even voordat het nieuwe blad ver schijnt, tot op den muur teruggesnoeid. Voor het begroeien van hooge muren kan men verder gebruikenPolygonum Auberti, welke in den nazomer bloeit met trossen, kleine, zilverwitte bloempjes, en Clematis montana, welke in Mei bloeit met mooie stervormige witte bloemen. Voor beide klimplanten moet draad langs de muur worden gespannen waar de eerste zich met haar stengels, en de tweede met haar bladstelen omheen slingert. De vanaf Juni bloeiende C. Jackmanil heeft grootere donkerblauwe bloemen; deze wordl echter niet zoo hoog. Ook voor kamperfoelie '(Lonicera caprifohum) moet draad worden gespannen waar de stengels zich omheen kunnen slingeren. Deze plant met haar wel riekende bloemen is zelfs nog goed te ge bruiken tegen een op het Noorden liggenden muur. Ook klimrozen zijn mooi voor muurbe- kleeding, wel is het jammer, dat velen zoo hebben te lijden van „het wit" een meel dauw- zwam. Een sterke soort daartegen is Alberic Barbier, met groote roomkleurig witte bloe men en glimmend groen blad. Een prachtige klimroos is verder Paul scarlet climber, met schitterend roode bloemen. Overigens zijn er tal van mooie variëteiten. Denk er bij het planten wel aan dat een zonnige, droge standplaats bevorderlijk is voor het optreden van „het wit". De stengels van klimrozen moeten worden vastgebonden aan strak ge spannen draden of aan nagels, welke in den muur worden geslagen. De vroegstbloeiende leiolant is de winteriasmijn: Jasmimum nu- diflorum. Wanneer deze voor een Zuidmuur wordt geplant verschijnen de buisvormige gele bloempjes reeds anvaf December. Van het Chineessche klokje bestaat ook een varië teit met lange slappe takken, welke als klim plant wordt gebruikt, n.1. Forsythia suspen- st. Deze laatste bloeit in AprilMei met zachtgele bloempjes. werd veroordeeld, die nochtans volledig aan zijn fiscale verplichtingen had voldaan en den waarborg had gestort. Meten met twee maten! Er was in de wetgeving nochtans niets veranderd. De minister van Justitie, Janson, verklaar de in de Kamer, op 13 Maart 1930, bij een interpellatie, dat de taks op de spelen jaar lijks 50 tot 60 milHoen opbracht aan den Staat. Dit verklaarde alles. De regeering vond het zoolang goed, dat de wet niet werd toegepast, omdat de niet-naleving zooveel millioenen opbracht. En het is ongetwijfeld in overeenstemming met de regeering, dat de rechterlijke macht niet heeft ingegrepen S'echts toen het r het rechtsgebied van het Brusselsche beroepshof, te Brussel, te Ant werpen, te Charleroi, enz. te erg werd, wer den in dit rechtsgebied vervolgingen inge steld wegens delicten, die tot in 1929, werden geduld. Het gevolg was, dat de exploitanten naar veiliger oorden verhuisden en hun speel tafels gingen opstellen !n de zes andere pro vinciën, te Moresnet, te Dinant, te Calamine, te Herbesthal, te Eynatten, te Chaudfontaine, te Namen, te Knokke enz., zonder Spa en Oostende te rekenen. En zij, die het onveilig geworden gebied niet hebben verlaten, heb ben zoowel te Antwerpen als te Brussel, in particuliere salons, hun bedrijf verplaatst, sa'ons, die door de politie maar zelden wor den ontdekt. Het verbazende en voor den ge wonen man onbegrijpelijke is nu, dat hier tegen niet wordt opgetreden, of beter niet op doortastende wijze. In het district van Luik, te Verviers, werd een speelclub gesloten, voor zij was geopend Te Eynatten en te Herbesthal werden speelclubs met een sterke politiemacht overvallen en werd alles in be slag genomen. Te La Calamine-Moresnet werd de spelexploitant vriendelijk verzocht zijn matten te rollen. Maar te Spa, waar de groote speelzaal is, werd niet ingegrepen Daar speelt men nog, en wel gansch het jaar door. Hetzelfde gebeurt in het district van Gent, waarin Oostende ligt, met zijn Kur zaal. De Kurzaal bleef onaangetast, evenals de speelzalen in nog verscheidene ander badsteden als Knokke, Blankenberge, enz De wet is niet veranderd. Maar de regeering en de rechterlijke macht laten toe, dat de be staande wet wordt overtreden, om de schat kist te kunnen vullen, op grond van een in Juli 1930 aangenomen wet, luidende, dat op den roulette-inzet 2 pCt. en op de winst van den bankier bij baccara 3% pCt. aan taks moet worden geheven. Dit is zonder spelexploitatie. De taks is voor den fiscus Zulks belet niet, dat in sommige, aldus door de regeering bij spé ciale gunst toegelaten clubs, de taksen res pectievelijk 3 en 5 pCt. ziin, met het verschil voor de exploitanten, zoogenaamd om de ex ploitatiekosten te dekken. Een Waalsch Ka merlid, de heer Bovesse, volksvertegenwoor diger voor Namen, heeft dit aangeklaagd, maar alleen met het doel om dezelfde gunsten te bekomn voor Dinant en voor Namen. Hij heeft ze ook verkregen. Wie naar België komt en verbaasd is, dat de wet elke spelexploitatie verbieut, maar dat deze toch in bepaalde steden wordt geduld, vindt hier de verklaring. Het is een klaar blijkelijke ongerijmdheid en het is zelfs on begrijpelijk, wanneer men den concurrentie- geest kent, die de Belgische steden bezielt, dat nogmet rneer plaatsen, b.v. Brussel en Ant- r!^Lhebben °R>?cëischt, dat al- S-n Hi^ v^U^VOOr de badsteden In repeerinff ntr v°°t VOOr d€ «^atkist is de regeering met kieskeurig en zii kan naar eigen bekentenis, geen 50 tot 60 miUioen francs versmaden. Het is een pharir*»- nier, iets door een wet te veroordeei^rSlna' immoreel om het dan practisch toelT+ 3,8 bate goed te keuren. Maar het doei v1?*0 blijkbaar alles, ook voor de betrokke meenten, die de regeering overbluffl" bij hoog en bij laag staande te houdPn ,door Belgische badsteden moeten ten onder d< in elk geval met de buitenlandsche rvl3" 0,1 nen concurreeren als de speelzalen hin kun* muren worden verboden. 'nnen hun N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 3 Dec. 1932. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 80000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 56—58 4.70—5 7a. 60—64»/ 5.70—6.70; Bruin klein 50—55 3.80—4.90. 3500 stuks Eendeieren 3 kn 3.60. WINKEL (November). Geboren: Corrie. d. van Tames Jaco- bus Kuijper en van Grietje Petronella Weij. Aafje, d. van Lucas van der Bel en van Eliza Marie Strobbe. Overleden: Cornelis Reijer Hannema, 17 dagen. EGMOND-BINNEN (November). Geboren: Johannes. z. van I heodorus Swart en Anna M Groen. Maria Johanna, d. van Cornelis Nijman en Johanna M. Spaans. Catharina, d. van Pieter Mooy en Guurtje de Graaff. Theodora, d. van Thomas Marx en Jakoba van Weenen. Overleden: Elisabeth Theodora Hele- na Simons, 4 maanden (overl. te Alkmaar). Alida Meyne, 25 jaar. Krijn Dekker, 25 j., wonende te Egmond aan Zee. KOEDIJK (November). Geboren: Jannetje, d. van Pieter Daniël Vingerling en van Aagtje Dalenberg. En- gelina Adriana, d van Lourens Tamis en van Johanna Francisca Bolmers. Getrouwd Nicolaas Bruin en Maria Groothuizen. Petrus Luitjes en Wilhelmina Woutering. Overleden: Jan Pieter Grimm, 26 jaar. Cornelia Stam, 65 jaar, echtgenoote vac Cornelis Beets. ZZUIDSCHARWOUDE. (Nov.) Geboren: Cornelis, z. van Anthoniuk Kaag en Emma Dekker. Dieuwertje Guur- truida, d. van Dirk Krap en Marie Kliffen. Aris Jan, z. van Cornelis Kout en Antje Zi£. n de rtr 0 u w d: Dirk Goed en IJtje Engel. Getrouwd: Jacob van Tuin en Anna de Boer. Overleden: Antje Zeeman, oud 80 jaar, wed. van Klaas Harl. Anna Maria Wahlen, oud 78 jaar, gehuwd met Hendrik Horio. Trijntje Kist, oud 47 jaar, gehuwd met Pieter Kramer. SlOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan de Witt, uitr., 2 Dec. v. Genua. Poelau Laut, uitr., 1 Dec. v. Belawan. Poelau Bras, uitr., 1 Dec. v. Sabang. Tbian, uitr., 1 Dec. v. Padang. Tajandoen, thuisr., pass. 2 Dec. Gravesena n. Amsterdam. Poelau Tello 1 Dec. v. Hamburg te Bremen Tajandoen, thuisr., 1 Dec. te Londen. RotterdamZuid-Ameriba Lijn. Alchiba 1 Dec. v. Rott. n. Buenos Aires. Kon. Holl. Lloyd. Kennemerland, uitr., 1 Dec. v. B. Aires naat Rosario. Montferland 2 Dec. v. Hamburg te Amst. Waterland, thuisr., 1 Dec. v. Montevideo. RollandAmerika-Lijn, Damsterdijk, Rott. n. 1. Pacifickust, 29 N°v- v f* ricfnkot Glasgow. Java—New-York-liju. Kota Radja, Java n. New Dork, 1 Dec. van Gibraltar. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, thuisr., 1 Dec. v. Tanger. Indrapoera, thuisr., 2 Dec. v. Singapore. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij Achilles 1 Dec. v. Livorno n. Napels. Clio 1 Dec. v. Tarragona n. Ganuia. Euterpe 1 Dec. v. Oporto n. Vigo. Fauna 1 Dec. v. Kopenhagen n. Aarhus. Ganymedes 1 Dec. v. Varna n. Bourgas. Hebe 1 Dec. v. Triest n. Fiume. Juno 1 Dec. v. Caena n. Calamta. Merope 1 Dec. v. Amsterdam n. Rott. Merope 2 Dec. v. Amst. te Rotterdam. Montferland 2 Dec. v. Hamburg te Amst Odysseus 1 Dec. v. Amsterdam n. Stettin- Pluto 2 Dec. v. Amst. nte Hamburg. Saturnus 2 Dec. v. Hamburg te Amsterdam- Telamon 1 Dec. v. Amst. n. San Juan- .^.«r Trajanus 1 Dec. v. Amsterdam n. Han®» e Ulysses 1 Dec. v. Stamboel n. Bourgas. Holland - Australië-Lijn. Talisse, thuisr., 1 Dec. v. Suez. HollandOost-Azië Lijn. Arendskerk 1 Dec. v. Rott. n. Yokohan»-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 12