Agenda JiuMicaties fiechtsip&w Stad en OmgeoiftQ NASSAUGARAGE, iDeecèecichl DE STAKING TE ATHENE. ZON O AGAKFEID IN WINKELS. DIEFSTALLEN VAN KIPPEN. Donderdag heeft ter zake van kippendief- «tal voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch terecht gestaan de arbeider J. J. v. G., uit Oaa, die verraden was door zijn pantoffels. Hij ontkende den diefstal gepleegd te hebben. Er werd 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf tegen hem geëiadit correspondentie. Uw stuk schijnt minder in het algemeen belang te zijn 'geschre/en dan wel om het door U aangehaalde bestuurslid onaange naam te zijn. Het woord vacature hebben wij zelf ingevoegd, omdat er ook bij periodieke aftreding wel degelijk van een vacature kan worden gesproken. HET STROOPERSDRAMA TE EGMOND-BINNEN. Zoekt U een verwarmde Garage, waarin Uw Auto tevens verzekerd is tegen brandschade Stalt hem dan in de NASSAUPLEIN 1, TEL. 257. BILLIJKE TARIEVEN. De Gezondheidscommissie heeft, ook met het oog hierop, met verbazing ken- Overzicht. De politie stel» een «mderzoek m Bioscopen. Victoria theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Liefdes- commando (rora), hoofdroleln Gustav Fröhlich en Dolly Haas. Toegang boven 14 Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag half 3, vertooning avondprogramma. Cinema Americain, tot en met Donderaag eiken avond half 8, eerste hoofdnummer Mijn vriend de millionnair (kom hoofami Hermann Thimig; tweede hoofdnummer ue dochter van den draak (dram noofdio Anna May Wong. Toegang boven 18 jaa Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstelling. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Tarzan (film ui het oerwoud). Zondagmiddag van 2 uur doorloopende voorstellingen. Toegang bov H iaar. w Bioscoop Harmonie. Zondag, Maandag en Dinsdag eiken avond half 8, hoofdnummei Sergeant X (rom hoofdrollen Iwan Mos- joukine, Trude von Molo en Peter Leeftijd boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Stedelijk Museum B ree d s t r. eiken dag van 912 en 1 30 3 30 Zater dag van 9—1 geopend; Zondags gesloten. Zaterdag 3 December. Zaal K de Boer te Hensbroek, propagan da avond Bond voor Staatspensionneermg. Zondag 4 December. 2 uur n.m., Gulden Vlies (en niet in de Harmonie zooals per abuis opgegeven), rede oud-kapitein van Warmelo over „Oorlog en Oorlogsbestriiding-'. Woensdag 7 December. 8 uur, dancing Harmonie, Voordracht avond mevr. Marguérite Couperus voor het Nut. Zondag 11 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, Soirée Vereenigd- Zangers. Manndag 12 Dcembtr. 8 uur, in Het Wapen van Munster (Ver dronk e n oord)vergadenngV(2|^£j£^f____ speciaal \ioor dit procen van de Phiiippijnen naar Madrid gekomen generaal Saro werd veroordeeld tot 6 jaar verbanning en verlies van pensioen. De generaals, die leden van de z.g. tweede dictatuur'regeering van Primo de Rivera waren, werd het recht om openbare functies te bek'eeden voor een tijd van 20 jaar ontzegd. De civiele ministers van Primo de Rivera werden gestraft met verbanning van 8 tot 12 jaar. Ook hun werd het recht tot het bekleeden van openbare functies ontno men. Drie admiraa's en 1 civiel-mmister van dezelfde regeering werden binnen Spanje verbannen. Ook de bakkers staken. Het personeel der autobus-ondernemingen te Athene heeft het werk weer hervat, doch door het trampersoneel wordt de staking voortgezet Ook de bakkersgeze len zijn in stak.ng getreden, doch de broodvoorziening dreigt voorloopig geen gevaar te loopen. In den aigeloopen nacht hebben ook de postbe ambten en het spoorwegpersoneel besloten het werk neer te leggen. De regeering is voornemens de stakende postbeambten en het spoorwegpersoneel voorzoover het onder de militaire wetten valt door een mobi'isatie- btvei tot werkhervatting te dwingen, terwijl wordt overwogen het gehec post- en spoor wegbedrijf op militaire leest te reorganisee- ren, waardoor stakers in deze bedrijven on- der de militaire strafwetten vallen Op grond van Art 9 der Winkelslui tingswet is door het Gemeentebestuur van Alkmaar bepaald dat de Winkels op Zondag 4 Doce uber geopend mogen zijn In -e band hiermede komt het mij geaen^ch voor de aandorb' te vestigen op dt bepalingen van het Winkelweek tijdenbesluit D.xjr personee» var. 18 jaar en ouder mag gedurende dezen Zondag 11 uur arbeid worden verricht, doch niet later dan een half uur na het tijdstip, waarop dt winkel voor het publiek gesloten m >et zijn De Zondagarbeid moet in deze week worden gevolgd door een onafgebroken rusttijd van ten minste 32 uur. Voor hen die op Zondag hoogstens 4 uur arbeid verrichten, mag de tijd tus- schen einde werktijd op Zaterdag en be gin werktijd op Maandag als rustt t gelden mits hij in totaal ten minste 32 uur bedraagt. Overigens is het toegestaan dat in het ti.i 1 vak 25 November tot en met 5 'lecem- Der 66 uur per week wordt gewerkt, nuts tusschen 20 Novembe en 10 Decem ber in totaal hoogstens 172 uur arbeid wordt verricht. Alle afwijkingen van de Arbeidslijst moeten worden aangegeven op etn naast de Arbeidslijst op te hangen papier Zondagarbeid van personenbenedon 18 jaar is verboden. De Hoofdinspecteur van den Arbeid, districtshoofd in het 6e district, Ing H J. HÜYGENS Door zijn pantoffels verraden. De verdediger pleitte vrijspraak en verd. zelf vroeg in vrijheid te worden gesteld. De rechtbank willigde dit verzoek in. Tegen den arbeider A. Th. uit Oss werd wegens een dergelijk delict 8 maanden gevan genisshaf geëischt De verdediger vroeg vrijspraak en onmid dellijke invrijheidstelling, welke geweigerd werd. Uitspraken 15 December. DIEFSTAL VAN MANUFACTUREN TE UTRECHT. De politie te Utrecht heeft twee jonge koop lieden aangehouden, die bekend hebben manu facturen uit een pand aan de Oudegracht al daar te hebben gestolen Zij zijn na verhoor opgesloten. Het gesto'ene wordt op een waarde van 8000 geschat. MISHANDELING AAN DE WERKVERSCHAFFING. Het O.M. der rechtbank te Winschoten heeft gisteren tegen den gedetineerden 29- jarigen arbeider G van Hebrecht. gemeente Belhngwolde. ter zake van poging tot dood slag een gevangenisstraf -an en jaat ge- eischt. Verdachte had den opzichter van de Nederlandsche Heidtmaats.happij door wien hij voorioopig uit de werkverschaffing was geschorst, eenige messteken in den schouder toegebracht. Uitspraak 16 dezer. DOOD DOOR SCHUID. De rechtbank te MiJJeiburg heeft gisteren den 42-jarigeti wagenbestuurder G. van W., die met een motorwagen van de lokaalspoor weg op Zuid-Beve'and een man heeft aange reden tengevolge waai /ar. deze is overleden, wegens het veroorzaken /an dood door schu'd tot 50 boete sub. 10 dagen hechtenis veroordeeld. OVERTREDING 1ARWEWET. De rechtbank te Tiel heeft Dondeidag A. S. v V. wed. A K te Leerdam, wegens overtreding vart dt Tafwewet tweemaal ge pleegd. met vernietiging van een vonnis van den kantonrechter te Viai.en veroordeeld tot 500 boete of 3 maanden hechtenis en 50 boete of 10 dagen hechtenis. Tot tijdelijk onderwijzer aan de u. 1. o- school te Schagen is benoemd de heer S. Buiskool te Noord Scharw oude. KLASSIEKE LETTEREN. Te Utrecht slaagde voor het cand.-ex. klas sieke letteren mej. H. L. Stap, vroeger alhier OPHEFFING VAN EEN SCHOOL. Zij telt nog 140 leerlingen. B. en W. van Wcimervter zonden aan de raadsleden een uitgebreide nota met toelich ting, waarin zii om zuinigheidsredenen voor stellen de school F voor gewoon 1.0 op te heffen en de leerlingen ongeveer 140 over de andere gemeentescholen te verdeelen. Een mincbrheidsnoia van wethouder Klok man (s.d.) ontlaadt deze opheffing en stelt voor op andere wijze te bezuinigen. PREDIKBEURTEN. Zondag 4 December. Uïi Dt OMGEVING. EGMONü AAN ZtE, 1U uur, ds. Roo- bol. ST. PANCRAS, 6.30 uur, ds. Roobol. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwtrig aan net bureau van politie, uatti cu u.Uucli Ic wevcagcit Op aue werauagcii lustenen rr en i uui, ue navoi- gtiiue vooiv.eijf.eii a.s gevoiiueu geucponeerd op aZ Noveiuoer 101 en met i December ïyoz: ruig mei au.osicutcis; remenaart t. n v. N. F. 1 ater; ïnameinanu; handschoenen; dop van teuziiiuaiuloop.amp; aipinomuts; sieutel van melkbus; corner; sieuteltje; ro zenkrans. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingtzcienen, onderstaande voorwerpen, ais gevonden aangeeven op 22 November to' en met 1 December 19j2. P. van Halem, Overdiestraat 47, beursje met inhoud; T. J. Zandvoort, Westerweg 00, moker; K. de Vries, Staiionsstraat 09, actetasch met in houd; A. Kamp, Schoutenstraat 10, alpino muts; H. Smit, Liefcieiaan 10, rijwielbelas- tingmerk in étui; C. Druiven, Liniaien, Mo lenweg C 129, rijwielrelastingcierk in étui; C. v. d. Meulen, Slachthuis, autovelg met band; N. de Jong, Schermerweg, handwar mer; Kr. Pruim, Breedstraat 51, poriemon- naie; C. Dekker, Handelskade 40, hand schoen; P. J. Logger, Oudegracht 237, acte tasch; L. Workum, Kanaaldijk 21, kammetje in étui; C. Zom, Heiloo, Heerenweg 101, oogbeschermer (klep); G. Kwant, Noorder kade 15. vulpenhouder; G Klein, Tuinstraat 50, kinderslofje; J. Groen, Akerslaan 45, ro zenkrans; D. Liefhebber, Zeglis 53, porte- monnaie met inhoud; Gehouw de „Harmo nie Lombardsteeg, broche; J. v. Burken, Oudegracht 198, rijwiellantaarn, H J. Ro- zenboom Koningsweg 32 dameshandschoen; J. rh. Meijer^ Baansingel 22, rozenkrans; O Oroen and, Oudorp, Heerenweg 18, porte- monnaie met inhoud; H. Witze, Eikelen bergstraat 64, rijwielbelastingmerk; M Koch, Vogelenzang 71, kinderhandsehoentie; L. v isser Trompstraat 12, rozenkrans; T. HoKstra, Leliestraat 11, knipmesje; P. van Bronkhorst, Kooltuin 23, bak van weeg schaal; J. Schut, Linden'aan 22. boodschap- nentasch; S. Limburg, Fni'sen 85. gymnas tiekschoen; Jac. Wijdenes, St. Pancras, gem Koedijk, portefeuille; Mej. C. Lokke, Scher merweg 16, nikkeldeel van autohoorn; J Schoenmaker. Visscherslaan 16, slutel van me'kbus; P. T. Vermeire. Nieuwpoorts'aan 145, vulpen; Choco'adehuis, Langestraat 83, broche met foto; P. Muller, Wognumsche buurt 8a. sleutel van auto; A. Zonneveld Fnidsen 76, belastingmerk; W. Masstrigt, Metiusstraat 13, kinderportemonnaie met in houd; J. Bas, Landstraat 43, rozenkrans; C Klerk, Roemer Visscherstraat 8, werkjas manchester. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van po litie. Red. Alkm. Crt. INSCHRIJVING POLITIEKLEEDING ALKMAAR VOOR 1933. Aan de inschrijving voor de levering der politiekleeding 1933 namen de volgende firma's deel Firma C. van Hal Zoon, Breda: nor male kleeding tunieken 31,50, pantalons 16; zomerkleeding tunieken 28,25, pan talons 13,25. Firma Jos. van de Wouw Zn., Tilburg; als voren respectievelijk 35, 18; 31,50 en 14.75. Firma A. Grande, den Helder; als voren respectievelijk 36,30, 18,20; f 31,75 en f 14,50. N.V. Hassing, Amersfoort: als voren respectievelijk f 37,75, 18,50; 32 en 15 De levering is gegund aan de firma Van Hal Zn. te Breda. Wij hadden heden over het stroo- persdrama te Egmond-Binnen een on derhoud met den rechter van instructie Mr. Fruin, die ons mededeelde, dat uit het rapport van dr. Hulst uit Leiden inderdaad is komen vast te staan, dat het slachtoffer Krijn Dekker door den re/olverkogel van achter in het dikst van zijn bil is geschoten. De kogel is door dit lichaamsdeel heengegaan en heeft een slagader geraakt. Bij het sec tie-onderzoek is gebleken, dat het slachtoffer is doodgebloed, waardoor zijn verschillende lichaamsdeelen bloe deloos waren. In het duin is over een lengte van 4 M. een zware bloedstreep, van den strooper gevonden. Het schot is toegebracht met een klein model dienstrevolver. De verdachte jachtop ziener, die wegens het gebeurde nog vrijwel in overspannen toestand ver keert en tot verdediger heeft gekozen Mr. van Löben Seis uit Haarlem, houdt staande, dat hij uit zelfverdediging heeft geschoten. Volgens zijn verkla ring heeft de strooper eerst de hond met den stok, waarmede de konijnen worden gedood (een dikke lichte stok, die echter niet als een wapen in den strijd met een mensch kan worden be schouwd) een klap gegeven en daarna naar zijn hoofd geslagen, welke klap door hem werd afgeweerd, doordat hij een cylinder zaklantaarn boven zijn hoofd hield, met als gevolg, dat door de klap een deuk in den lantaarn ont stond, terwijl de klap ook voor een deel door zijn duim werd opgevangen. De duim van den jachtopziener vertoonde een blauwe streep, die een paar dagen later nog pijn veroorzaakte. Toen de strooper door bleef gaan met slaan, heeft de jachtopziener, naar hij ver klaarde, 2 schoten in de lucht gelost en wel naar boven. De man bleef met de stok in de richting van zijn hoofd slaan, waarop de jachtopziener op de beenen van den strooper heeft gericht met het bekende noodlottige gevolg. Tengevolge van de duisternis had hij niet kunnen zien, dat het slachtoffer zich reeds had omgedraaid. De rijksveldwachter Minée, die den jachtopziener vergezelde, heeft ver klaard wel drie schoten te hebben ge hoord, doch ze niet te hebben gezien. In de revolver, eene met 5 kamers, zijn drie ledige patronen en 2 volle gevon den. De broer van het slachtoffer houdt pertinent staande, dat er 2 schoten in de richting waarin zijn broeder zich voortbewoog zijn gelost en dat er van een aanval door het slachtoffer op den jachtopziener geen sprake is. Hierte genover staat de verklaring van den rijksveldwachter, die door den grooten afstand waarop hij zich bevond wel niet heeft kunnen zien dat er aangevallen werd, doch die wel verklaart te hebben gezien, dat de lantaarns van den jacht opziener en van den strooper, zich in zwaaiende richting bewogen. Ook dit worejt echter door den mede-strooper, die zich op slechts 5 M. afstand bevond, met beslistheid ontkend. De jachtopziener ontkent voorts, in tegen spraak met de getuige Dekker, dat hij de hond op de mannen heeft losgelaten. De hond is wel een afgerichte politiehond, doch schijnt het vermogen te missen om menschen te ruiken en is dus, volgens verklaring van den jachtopziener, de richting van de stroo pers uitgegaan omdat hij reuk kreeg van de hond van de stroopers. Corneüs Dekker ont kent echter, dat een hond in hun gezelschap was. Volgens zijn verklaring bewogen de lichtjes zich in vooruitgaande richting, en de indruk, dat het een zwaaiende was, moet z. i. veroorzaakt zijn, doordat de rijksveldwachter zich op grooten af stand bevond. Op onze vraag welke lezing van het ge- beurde mr. Fruin als juist oordeelde, ant woordde hij ons, dat dit eventueel de recht bank had uit te maken. Een bevel tot aan houding van den verdachte, die nog diep on der den indruk van het gebeurde is en zeker niet als iemand kan worden beschouwt die met opzet een mensch kan doodschieten, had hij niet uitgevaardigd. De volgende week was hij voornemens nog meerdere getuigen te hooren. Uit het justitioneel dossier was hem wel gebleken, dat de stroopers er niet voor terugdeinsden om verzet te plegen of een valsche naam op te geven. E>it geschiedde wel is waar tegenover jachtopzieners en Mr. Fruin beschouwde dit als een gevolg van het feit, dat Egmonds bevolking niet als volwaar dige politiemannen beschouwt, hetgeen hen, naar zijn meening toch geleerd moet worden. Voorts deelde hij ons nog mede, dat er een foto van de plaats waar het drama zich heeft afgespeeld was gemaakt. EEN ADRES DER GEZONDHEIDS COMMISSIE. Aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal is het volgende adres gezon den: De Gezondheidscommissie te Alk maar veroorlooft zich, het volgende on der de aandacht van Uw Hooge Verga dering te brengen. Blijkens het ontwerp der Rijksbe- grooting voor 1933 heeft de Regeering besloten, (volgens de toelichting op Hoofdstuk V, afd. X, onderafd. I, nrs. 84 en 87) geen subsidie meer beschik baar te stellen voor de malariabestrij ding. De Gezondheidscommissie betreurt deze beslissing in hooge mate. Zij stelt voorop, dat het hier niet gaat om een besparing van 15000.gelijk de Regeering stelt, 4000.op post 84 en 11000.op post 87) doch om de helft, derhalve slechts 7500.—, omdat het Rijk van de „Commissie tot bestrij ding der Malaria door de bevolking in Noordholland", aan welke over het be drag van 15000.— de beschikking- werd gegeven, pl. m. 7500.terug ontvangt, welke som aan de commissie werd uitgekeerd door de provincie Noordholland 3750.—) en een groot aantal Noordhollandsche gemeenten (in totaal eveneens pl.m. 3750. Toen in 1919 en 1920 een groote ma laria-epidemie Noordholland teisterde, heeft het Rijk krachtig ingegrepen. On der leiding van een tijdelijken Inspec teur voor de Volksgezondheid is onder medewerking van Rijkspersoneel een intensieve campagne gevoerd om de muggen en anophelinen in 't bijzonder in huis en stal te dooden. Daarna is, op initiatief van den Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid Dr. J. Th. Terburgh de thans nog bestaande Commissie tot bestrijding der malaria door de bevol king in Noordholland geconstitueerd, die tot taak heeft te bevorderen dat de bevolking zelf met de bekende en be schikbare doelmatige middelen de ziek te bestrijdt. Deze Commissie bestaat uit: den In specteur van de Volksgezondheid voor de bestrijding der besmettelijke ziekten, Dr. J. J. Th. Doyer; zeven leden, aange wezen door de Hoofdbesturen van „Witte Kruis", „Roode Kruis" en „Wit gele Kruis"; twee leden van Gedepu teerde Staten van Noordholland en twee vertegenwoordigers van de afd. Noordholland van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten. Zij verricht haar nuttigen arbeid reeds sinds De cember 1923 en werkt in nauw contact met de malaria-commissie uit den Ge zondheidsraad. De commissie heeft de provincie verdeeld in elf districten; in elk van deze districten heeft zij een be zoldigde kracht propagandist ge naamd aangesteld. Voor propagan- da-materiaal (drukwerken, vlugschrif ten, platen, film, etc.) heeft zij uiter aard eenige uitgaven. Deze met die van het gesalarieerde personeel vorderden intusschen, gelijk boven is aangemerkt, van het Rijk een bedrag van niet meer dan 7500.per jaar. Het is begrijpelijk dat het voornemen van de Regeering om dit verhoudings gewijs geringe bedrag voortaan niet meer beschikbaar te stellen, in dit ge west niet alleen hij de deskundigen diepe teleurstelling heeft gewekt. Bij een actie over een zoo uitgebreid en volkrijk gebied als de provincie Noord holland is het voor de hand liggend, dat men moet beschikken over een kern van personen, die voortdurend aan de bestrijding der alom gevreesde malaria volle aandacht schenken en steeds de algemeene belangstelling hiervoor gaande houden. Deze organisatie prak tisch het bestaan onmogelijk te maken, beteekent dat een goed geleide actie voortaan onmogelijk zal worden. Het onderlinge verband zal komen te ont breken en de Intensieve bestrijding, die thans met weinig kosten mogelijk is, zal achterwege blijven. Wat dit voor de toekomst beteekent, behoeft de Gezondheidscommissie voor Uwe Vergadering niet nader uiteen te zetten. Het gaat hier om een uitge breid volksbelang in een van de meest volkrijke provinciën van ons land, on langs vergroot met het gebied van den Wieringermeerpolder. Moet deze pro vincie opnieuw worden overgeleverd aan het malariakwaad waaraan en terecht ook internationaal aandacht wordt geschonken, onder de auspiciën van den Volkenbond? De afsluitdijk, die Noordholland aan Friesland verbindt, biedt in de toekomst groote mogelijkhe den van verkeer. Moet dit belemmerd worden door het feit, dat Noordholland weer den naam krijgt van de malaria- provmcie te zijn? „aar waanrernrngin. gricju. fa Medegedeeld door het Koir Nederl M«t Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 760,0 mM. te bu. dap€st. Laagste barometerstand 721,9 mM. te Lerwick. Verwachting, geldig tot den avond van 4 December; Matige tijdelijke toenemende Zuidwestelij. ke tot Westelijke wind; zwaar bewolkt tot be. trokken; met tijdelijke opklaring; waarschijn lijk nog regenbuien en iets kouder. De depressiekern, die gisteren bij IJsland ge'egen was, heeft zich in Oost-Zuid-Ooste- lijke richting verplaatst en bevindt zich thans bij de Shetland-eilanden. Zij is intus schen in diepte toegenomen. Het hooge druk- gebied in het Oosten is thans bijna geheel uit ons waarnemingsgebied verdwenen. Het ma ximum over de Golf van Biscaye nam even eens verder in beteekenis af. Tengevolge van het nader komen van de diepe depressie is het algemeene drukverval sterk toegenomen. Over Ierland, het Zuiden van Schotland, Noord-Noorwegen en Zuid-Noorwegen waait het krachtig uit Zuid-West tot West. De Zuidwestelijke aanvoer van warmere lucht deed in ons land. België, Noord- en Midden-Frankrijk en Duitschland de tempe ratuur flink stijgen. Over de Britsche eilan den daa'de de temperatuur. Nn Noord-Zwe den werd de vorst weer streng. Het is te ver wachten, dat de depressie-achtige weerstoe- stand met regen en af en toe krachtigen wind nog tot morgen zal aanhouden. nis genomen van de opmerking in de Memorie van Antwoord op het Voorloo pig Verslag (Ve Hoofdstuk, blz. 30, 2e kolom) dat de malaria „wel zeer hinder lijk, maar, althans in Nederland, niet gevaarlijk is. Hoewel het nut van de malariabestrijding niet kan worden ontkend, wordt door deze bezuiniging geen levensbelang aangetast". Als de sterfte het eenige motief moet zijn voor Regeeringssteun, dan moet men zich afvragen, waarom nog wel steun voor de bestrijding van verschil lende andere ziekten wordt gegeven. Een dergelijk standpunt is ook door den wetgever hier te jahde nooit ingeno men. De Gezondheidscommissie wenscht met nadruk te wijzen op den invloed, dien deze ziekte, die ook door den Mi nister als „zeer hinderlijk" wordt aan gemerkt, op de lijders uitoefent. Ook de economische gevolgen zijn van be teekenis, in verband met het kininever- bruik en de omstandigheid, dat de pa tiënten dikwijls geruimen tijd aan hun arbeid worden onttrokken. Behoud van de volksgezondheid op zichzelf was en is steeds een zoo kost baar goed en de aloude regel, dat voor komen beter is dan genezen, heeft ook hier een zoo groote beteekenis, dat alle krachten daarop moeten gericht zijn, ook in dezen moeilijken tijd. En wan neer dit kan worden bereikt door een bedrag uit 's Rijks kas van 7500.—, waarmede de belangen van de bevol king der geheele provincie gediend zijn, dan wekt het teleurstelling dat de Re geering met terzijdestelling van alle be langen die hier op het spel staan, zich voortaan van medewerking onthoudt. De Gezondheidscommissie wenscht tevens de aandacht te vestigen op een anderen passus in de Memorie van Ant woord (t. a. p.), n.l. deze: „De bezuini ging zal niet beteekenen een verschui ving van kosten naar de gemeenten". Op zichzelf klinkt deze mededeeling voor de gemeenten geruststellend. Maar ook al zou de Regeering andere ver wachtingen hebben op dat punt, het spreekt vanzelf, dat in deze economisch zoo geteisterde provincie er geen spra ke van zal kunnen zijn dat de gemeen ten voor dit doel meer zullen kunnen en willen beschikbaar stellen dan tot dusver het geval is. Het is om deze redenen, dat de Ge zondheidscommissie Uwe Vergadering met aandrang verzoekt, door amendee ring van het begrootingsontwerp °P" nieuw een post uit te trekken voor de malariabestrijding in deze provincie, welke, gelijk tot dusver steeds de op vatting van Regeeriug en Staten-Gene- raal is geweest, uit een oogpunt ook van Rijksbelang dit vrij geringe offer wel degelijk rechtvaardigt. De Gezondheidscommissie te Alkmaar, Dr. JAC. DEGENAAR, Voorzitter- A. KOELMA, Secretaris. 2 December 1932. INBRAAK TE SCHERMERHORN- Hedennacht is te Schertnerhorn ingebiokfl in het ïnanufacturenniagazijn van H. Wubbe en Lo. Vermoed wordt dat de dieven doof een niet gesloten zijraam zijn binnengekom^ Uit de winkelkas i« een bedrag van ontvreemd en uit een kast in de kamer ziln twee flesschen cognac gestolen. Bij een ging der inbrekers om de brandkast te ceeren ontwaakten de bewoners en maakten alarm, waarop de dieven op de vlucht sloegen. Bij nader onderzoek is gebleken, dat uit den winkel nog een partij nianufactuien, pullovers> kousen, enz. ter waarde /an 1*)0 is gestolen-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2